Hoog laaiend vreugdevuur vormde sluitstuk van de bevrijdingsdag DE VLAG r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Een feest voor en door de jeugd AGENDA H.B.S. won het voetbaltournooi voor middelbare scholieren Nieuwe distinctieven voor Alkmaars garnizoen Kleine zondaars verschenen voor de politierechter Zestien tot achttien overlevenden? De AJ G. bracht vertier in de stad Pech met de poppenkast Wijlen de heer Arntz ter aarde besteld Lyceum op tweede plaats De ere-wachi zal er mee getooid zijn Minister Mulderije spreekt voor de C.H U. M.M.S. 1 veroverde de handbaliitel Zacht en groeizaam Me/weer St. Pancras LAATSTE NIEUWS Amerikaans voorstel zou zijn ingetrokken DINSDAG B MEI 1953 Hoog laaiden gisteravond de vlammen van het bevrijdingsvuur op het Waag- Plein en ver dreven de vonken overzie hoofden van de duizenden, die het feest van de bevrijding hadden gevierd en nu in rijen van vier, vijf man dik het sluit stuk, wilden aansehouwen. Het is een waardige apotheose geworden vttn een dag, waarop de Alkmaarse Jeugdgemeenschap met gerechtvaardigde trots mag terugzien. Overal in de stad is iets te doen geweest en op stijlvolle wijze heb ben de jongeren hun programma afgewerkt. Dat het alleen de jeugd was, die het feest vierde, vond zijn oorzaak in de aard der festiviteiten, die speciaal op het jongere deel van de bevolking waren gericht. mers hadden weinig moeite met de harmonische figuren, die vlot werden uitgevoerd. Onder de continentale dan sen waren er enkele die nog al moeite opleverden. Deze zal men de volgende maal beter van het programma kunnen schrappen, daar men o.i. moet vermij den van deze openbare dansuitvoering een lesavond te maken, hoe loffelijk dat streven overigens ook is. In het openbaar moet men beslagen ten ijs komen. Zoals gezegd waren er ook veie populaire dansen die allen perfect ken den en hiervoor bestond ook van de zijde der toeschouwers veel belang stelling. Het was een uitstekende pro- paganda-avond voor de oude kunst van het volksdansen, de gemeenschapsdans bij uitstek. Vreugdevuur. Na het volksdansen schaarden de jeugdverenigingen zich achter de mu ziekcorpsen, die met schetterende mar sen en dreunende trommen de weg baanden naar het Waagplein. St. Caecilia, de Postharmonie, Soli Deo Gloria, Excelsior en de drumband van de padvinders marcheerden in strakke pas vóór de Alkmaarse jeugd uit. Het was druk in de stad en in de Langestraat vermaakte een andere jeugd dan die, waarover we het in dit artikel hebben, zich met hossen, zingen en kabaal maken. Alles in afwachting van de stoet, die het Waagplein, met vreugdevuur incluis, tot einddoel had. In grote eensgezindheid is het feest van de vijfde Mei gevierd. De jeugd heeft dit gedaan zonder hoge hoeden en volgrijtuigen, maar bezield met de vaste wil er het beste van te maken wat mogelijk was. Zij is daar aardig in geslaagd. Zeker, er werden evenals op Koninginnedag fouten gemaakt Ernstige fouten zelfs. Men moet hierbij echter bedenken dat de Alkmaarse Jeugdgemeenschap nog niet de nodige ervaring heeft kunnen opdoen, dat er geen financiële basis was en dat het niet altijd „mee zat". Na het jeugdappèl en de bevrijdings wandeltocht, waarover wij gisteren reeds schreven, zouden op verschillen de plaatsen in de stad poppenkastvoor stellingen worden gegeven en hiermede begonnen tevens de moeilijkheden. De auto waarmede het „theater" naar de verschillende plaatsen in de stad zou worden vervoerd, raakte defect en het kostte veel tijd eer het euvel was ver holpen. Het gevolg hiervan was, dat in verschillende buurten de kinderen zeer lang moesten wachten eer het hun ver guud was de verrichtingen van Jan Klaassen en de toverfee te volgen. Hun geduld werd toen echter ook volkomen beloond. De wagenspelers zouden met dezelfde auto door de stad trekken en ook zij waren dus ver over tijd. Niettemin be- stond er voor hun optreden veel be langstelling. In de middaguren brachten twee volksdansgroepen in verschillende wij ken enig vertier. De beide padvinders bands zorgden er voor dat de nodige toeschouwers naar de plaats van de voorstelling kwamen. Deze bands komt wel een extra pluimpje toe. Vele malen trokken zij de afgelopen dagen door «Je stad en zij droegen hierdoor veel bij tot het sla gen van de festiviteiten. Volksdansers. Het optreden van de volksdansers viel op door eenvoud en zuiverheid. Ergens midden op een pleintje demon streerden zij hun dansen, hierbij slechts begeleid door een enkeleviool. Spoe dig vormde zich dan een kring van toeschouwers om hen heen en in de •Bergerhof duurde het niet lang of de kinderen uit de buurt dansten- mee en toen volgden ook vele ouderen dit goe de voorbeeld. Wellicht kan men eens meer van deze dansgroepen laten optreden. De gezelschappen behoeven niet groot te zijn. Het viel gisteren juist c - dat de kleinste dansgroep het meeste succes boekte; Het dansfeest op de Paardenmarkt. - Om zeven uur kwamen meer dan honderd jongens en meisjes op de Paardenmarkt bijeen voor een groot volksdansfeest. Het programma ver meldde niet minder dan twintig num mers, verdeeld in contra dansen en continentale dansen. De contra dansen, die stammen uit de bloeiperiode van het gemeenschapsleven, bleken deze avond het best te voldoen. De deelne- Toen eenmaal het vuur in de takken bossen beet en de .vlammen omhoog lekten, voerde een groep jongeren een fakkeldans uit begeleid door vioolspel, dat door de enkele luidspreker die er stond opgesteld, onvoldoende doordrong tot de toeschouwers. Ook de toespraak van de voorzitster van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap, mevrouw G. Holz- müllerTeengs, ging hierdoor voor de grote massa verloren. Mevrouw Holz- müller noemde de vijfde Mei de dag, waarop wij niet alleen de vrijheid her denken, maar ons ook bezinnen op de toekomst. Op deze dag, aldus spreek ster, heeft de jeugd van Alkmaar ge toond wat er door samenwerking valt te bereiken. Ieder heeft iets gegeven om dit feest te doen slagen en uit deze samenwerking in kleine kring kan een samenwerking in groter verband groeien. Begeleid door de vier muziek corpsen werd daarna door alle - aan wezigen het Wilhelmus gezongen. Een plechtig besluit van een voor de jeugd uitstekend geslaagde bevrijdingsdag. De drie leden van het dagelijks be stuur van de Alkmaarse Jeugdgemeen schap, mevrouw HolzmüllerTeengs (Padvinderij), en de heren Sam Tump (Jonge Strijd) en Cor Blom (VCJC), op wier schouders vrijwel de gehele organisatie steunde, hebben een woord van waardering zeker verdiend. Bal. 's Avonds was er in 't Gulden Vlies en het Wapen van Heemskerk een be vrijdingsbal, waarvoor grote belang stelling bestond. De keuze der orkesten was zeer ge lukkig. In het Wapen van Heemskerk bewogen de danslustigen zich tot ver na het middernachtelijk uur op de klanken van „The Rhythm Sheiks DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur; Vader is vrijgezel (alle leeftijden); Victoria The ater 8 uur: De dodenrit in 't spook- gebergte (14 jaar>; Cinema Americain, 8 uur: Geschonden glorie (14 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De blau we engel (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: R.K. toneelver. „Vondel" met „Een schip vaart uit". Nachtdienst apotheken: „De Bever". Emmastraat 36. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 u.: Vader is vrijgezel (alle leeftijden)Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De dodenrit in 't spookgebergte (14 jaar)Cinema Ame ricain, 2.30 en 8 uur: Geschonden glorie (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De blauwe engel (18 jaar). Gulden Vlies, 2 uur: Kindermiddag Partij van de Arbeid. 8 uur: R.K. toneelver. „Vondel" met „Een schip vaart uit". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond buurtver. D.V.V. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 1.26 13.46 Woensdag 2.07 14.26 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 1.31 13.51 7.31 19.51 Woensdag 2.12 14.31 8.12 20.31 Gistermorgen is het stoffelijk over schot van de heer S. W. Arntz, in le ven voorzitter van dc Kamer van Koophandel voor Noordhollands Noor derkwartier en directeur van de N.V. Hollands IJzermagazijn v/h M. de Wild, op de R.K. begraafplaats St. Barbara ter aarde besteld. In de St. Dominicuskerk aan de Laat werd een plechtige H. Mis van Re quiem opgedragen door pastoor G. H. J. Goes met assistentie van pater E. Teppema O.P. en pater J. M. A. A. Cobbé. Het zangkoor o.l.v. Joh. Kui per voerde de drie-stemmige mis uit oïl.v." AÏdert Dekker" In "t Guïden'Vües j van Lorenzo Perosi. Vele genodigden verzorgden „The Favourites" de dans-1 woonden de dienst bij, onder wie bur- LOOPT LICHTER! Frame van hoogniagnesium-staal (Advertentie, Ing. Mcif.) Het voetbalelftal van de HBS heeft, voor het R.K. Lyceum en de Ambachts school, beslag gelegd op de eerste prijs in het schooltournooi. De belangrijkste uitslagen luiden als volgt: Afd. AI, Poule I: Hand.av.schoolAmb.av.school 02 Typografen 2Handelsschool 01 Hand.av.schoolTypografen 2 01 HandelsschoolAmb.av.school 11 Amb.av.schoolTypografen 2 50 HandelsschoolHand.av.school 61 Stand: Amb.av.school 3 2 1 0 81 5 Handelsschool 3 2 1 0 82 5 Typografen 2 3 1 0 2 1—6 2 Hand.av.school ..3 0 0 3 19 0 Afd. AI, Poule II: Typografen 1RK Lyceum 01 GymnasiumRijkskweek 2 3—0 Typografen 1Gymnasium 0 Rijkskweek 2R.K. Lyceum 04 R.K. LyceumGymnasium 11 Rijkskweek 2Typografen I 2—4 Stand: R.K. Lyceum 3 2 1 0 Gymnasium 3 2 1 0 Typografen 1 3 1 0 2 Rijkskweeksch. 2 3 0 0 3 muziek, terwijl Hanna Brizee in het restaurant een intieme sfeer hielp scheppen. Het is de gewoonte, dat de recruten van de Koninklijke Landmacht gedu rende hun eerste vorming de battle dress geheel gesloten dragen, terwijl de schouderbedekkingen en de baret in die periode nog niet van de corpsonder scheidingstekenen worden voorzien. Ten einde evenwel het militaire ka rakter tct uitdrukking te brengen, krijgt de baret tijdelijk een geel kope ren leeuw cp een ondergrond van oranje. Daardoor kan men ook de militairen herkennen, die op 1 April voor de ver vulling van hun dienstplicht bij het Bewakingscorps der Kon. Landmacht hier ter stede in werkelijke dienst zijn opgekomen. Binnenkort zal echter hun eerste vor ming zijn voltooid. Dan gaan de kragen open en ontvangen zij als eerste groep spiksplintern'euw ontworpen corps onderscheidingstekenen, bestaande uit twee fraai gestyleerde kemphanen op De VADERLANDSE driekleur neemt in het straatbeeld van de aan de Nationale feestdag voorafgaande her denkingsavond cn op de vijfde Mei een voorname plaats in als uiterlijk teken van hetgeen zetelt in gedachten en ge voelen der mensen. Het blijft echter jammer, dat er ook in onze goede stad Alkmaar, nog altijd burgers zijn, die op een wat vreemde wijze met onze nationale vlag „omspringen". Het is traditie geworden, dat op de avond van de herdenkingsdag voor de gevallenen van zes tot acht uur de vlag halfstok hangt. Ze hingen inder daad halfstok, maar zelfs in de Lan gestraat hingen enkele vlaggen des avonds laat (terwijl de driekleur altijd tussen zonsondergang en zonsopgang gestreken dient te zijn nóg steeds halfstok. Een weinig meer attentie in deze lijkt onzes inziens toch wel op haar plaats. Om nog maar niet te spreken over het ergerlijke feit, dat ergens in het stadsdeel ten Westen van de spoorlijn de. halfstok hangende vlag Zaterdagavond, toen het omstreeks zeven uur begon te regenen fluks werd ingehaald. Men was waar schijnlijk bang dat het dundoek nat zou worden, doch besefte blijkbaar niet, dat een dergelijke handeling als het ware als een figuurlijke klap in het gezicht der gevallenen, ter wier nagedachtenis men toch ook die vlag had gehesen, dient te worden be schouwt. Zo zijn er meer voorvallen, die de mens kunnen bevreemden. In de eerste plaats, dat er lieden zijn, die op S Oct. wél veel drukte maken, de vlag uit steken en er dan soms bijna toe over gaan om de gevel van hun woning te illumineren, hetgeen op zich zelf natuurlijk te prijzen valt, doch op de nationale hoogtijdagen in Mei, waarop men toch stilstaat bij gebeurtenissen, die heel het volk heeft meegemaakt en doorleefd, de driekleur rustig opge vouwen in de kast laten liggen Er 'waren er zelfs die haar om half zes al weer binnen haalden. Natuurlijk is een ieder geheel vrij ten aanzien van het wel of niet hijsen van de vlag, dat moet men voor zich zelf uitmaken, doch het zou elke bur ger (de goede niet te na gesproken) tot eer strekken, indien hij ten aan zien van de nationale driek'eur wat meer spontaniëteit, of in elk geva' eerbied en attentie aan de dag legde S. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie. Ing. Med„ Zaterdag zal op de toogdag van de CHU, die in het Gulden Vlies wordt gehouden, o.a. het woord worden ge voerd door de Minister van Justitie, rar H. Mulderije. Verder wordt gesproken door het CH-Tweede Kamerlid Tj. Krol, de eem- didaat voor de Tweede Kamer mr J. W. van Gelder en ds Van der Neut. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexa- men voor civiel-ingenieur de heer J. van der Plas te Alkmaar. de schouderbedekkingen en op de baret, te dragen op een zwart geel veld. Daar het B.K.L. een volkomen zelf standig legeronderdeel vormt met een geheel eigen taak, die veel van de mannen vergt, zal het evenals de in fanterie het nulli cedo (ik wijk voor niemand) als onderschrift op de corps emblemen voert ook een eigen devies verkrijgen. Aangezien van militairen in het alge meen en van bewakingstroepen in het bijzonder wordt verwacht, dat zij altijd waakzaam zullen zijn, is het wel zeer toepasselijke devies „Semper vigil" (al tijd waakzaam) gekozen. Het zal de opmerkzame burger reeds zijn opgevallen dat de jonge recruten van het bTuL. in plaats van de bij de Kon. Landmacht gebruikelijke groene beenstukken en koppel deze uitrus tingsstukken in zwarte kleur dragen. Zwart is ook hun helm, die tevens in gele letters het van een kroon voorziene opschrift B.K.L. draagt, welke hoofd bedekking overigens van hetzelfde model is als die van de Koninklijke Marechaussee. Aldus uitgerust zullen de manschap pen van het jonge Alkmaarse garnizoen de erewacht vormen, die ter gelegen heid van het koninklijk bezoek op 20 Juni waarschijnlijk op de Bierkade, waar de „Piet Hein" zal meren, zal wor den opgesteld. DAW I werd ongeslagen polokampioen Het eerste poloteam van De Alk maarse Waterratten is dit weekend ongeslagen kampioen geworden in de derde klasse der wintercompetitie wa terpolo. Het bereikte dit fraaie resul taat door de laatste wedstrijd die tegen de Kroosduikers met 6—0 te winnen. Het eerste doelpunt werd ge maakt door Ooyevaar; daarna maakte Van der Horst er met een vliegend schot 20 van. Boxem slaagde er ver volgens in, na een reeks fraaie com binaties, driemaal achtereen te scoren en ten slotte leverde een strafworp het zesde punt op. Bij de Kroosduikers viel met name doelman Kalf op dooi zijn fraaie spel. De DAW-ploeg gaat nu beginnen aan de competitie in de tweede klasse. Zij heeft een reeks zware wedstrijden voor de boeg tegen een aantal geduch te tegenstanders. 1 gemeester mr dr H. J. Wytema en eni ge van zijn collegae uit de omtrek. Op de begraafplaats was de belangstel ling zo overweldigend, dat velen geen plaats meer konden krijgen in de ka pel, waar pastoor Goes de absoute verrichtte. Onder de aanwezigen bevonden zich de voorzitter van de K. v. K. te Am sterdam, mr Van Eghen, met de be stuursleden mr Greub en mr Mensink, de voorzitter van de K. v. K. te Hoorn, de heer E. J. M. Stumpel, vertegen woordigers van de K. v. K. Gooiland, de gemeentesecretaris, mr R. Veen- dorp, de heer G. Figée, secretaris van de Sociale Raad, mr M. G. L. van Schouwenburg, voorzitter van de Raad van Arbeid, de heer D. J. Scheffel, se cretaris van de K. v. K., ir J. F. Ie Blansch, directeur van de Ned. Ma chinefabriek Alkmaar N.V., de heren Koot, Kleymeer en Meyer als verte genwoordigers van de adviescommis sie van het Gewestelijk Arbeidsbureau, de wethouder Coerts en Leesberg, dr Lojenga en vele anderen met wie de heer Arntz tijdens zijn leven doorzijn Veelzijdig arbeidsterrein in nauw con tact stond. Een zoon van de overlede ne, de heer J. Arntz, dankte aan het onder vele kransen en bloemstukken bedolven graf voor het medeleven, dat zovelen zijn vader hadden betoond. Afd. Al: Amb.av.schoolR.K. Lyceum R.K. Lyceum—RHBS RHBSAmbachtsav.school 6—1 5 5—1 5 4—4 2 2—11 0 Finale. 0—2 0—2 - 2—0 Burgerlijke stand Geboren: Johanna, d. van A.Ver sluis en M. P. van Noord. Johannes H. M., z. van J. C. Tromp en P. Groen. Aleida H., d. van W. Jager en D. Roo- ker. Gehuwd: Jan F. van Dijk en An na P. S. Smidt. Overleden: Hermanus J. F. Kem pen, 63 jaar, geh. met C. Kaandorp. POSTDUIVEN-NIEUWS De Postduivenvereniging „De Post duif" hield Zondag een wedvlucht van Roermond, waaraan 115 duiven deel namen. Om 8 uur 30 werd gelost. Aan komst le duif 10.20.30. 23e lz.31.30. 1, 14, 22, 23 H. J. Struys; 2, 3, 12 H. J. de Jager; 4, 5, 8, 20 A. Geerlings; 6 B van Reenen; 7, 13, 19 J. Bleeker; 9, 16 C. de Raadt; 10, 18 R. H. de Beer; 11, 21 C. Rabeling; 15, 17 W. Butter. ALKMAAR, 5 Mei. Witlof: I 21—32 en II 920; bloemkool: I 3659 en II 1934; spinazie 8—21; sla: I 811,50 en II 57,50; postelein 4348; andijvie 27 39; radijs 610; rabarber 614; bospeen 4352; uien 1827; prei 810; soep groenten 3,506,50; peterselie 5,507; raapstelen 4,506,50. Een Egmondse schone van om en nabij de twee-en-twintig lentes had haar hart verpand aan een dorpsgenoot, die onge veer een jaar of veertien ouder was. Op een of andere manier had dat in Egmond aan Zee, waar men over het algemeen toch niet zo bekrompen van opvatting is, scheve ogen veroorzaakt. Op een kwaad moment was deze schone Neeltje P. tegen gekomen die gezegd zou hebben „Die ouwe pep van je". Door deze opmerking en het feit dat Neeltje, die jong en recht van lijf en leden is, als een oud mannetje langs was gestrompeld, waren er lelijke gezichten en een aan klacht wegens belediging tot stand ge komen. Gisteren moest de politie-rechter te Alkmaar, mr. Van Regteren Altena, uit maken in hoeverre de klacht gegrond was. De politie-rechter begreep niet wat .pep" kon betekenen en van dit deel van de tenlastelegging werd Neeltje dan ook vrijgesproken. Als verdachte nu maar niet krom was gaan lopen zou er waarschijnlijk geen vuiltje aan de lucht zijn geweest. Helaas had zij het echter wel gedaan en deze houding was volgens officier en rechter wel beledigend geweest. Neeltje zal een boete van tien gulden moeten betalen als zij niet zes dagen in het huis van be waring wil gaan doorbrengen. Tijdens de behandeling van de zaak kwam nog naar voren dat Neeltje een aanklacht we gens belediging had ingediend tegen de 55. De eerste klap, die. zoals de volksmond zegt een daalder waard is. was zonder twijfel voor Jimmy Brown. Dolle Dirk lag grommend van woede bedolven onder een ravage van plan ken en hij had ien buil op zijn hoofd 20 groot als een klein soort cocosnoot Veel kon hij de eerste ogenblikken niet litrichten en ook de andere leden van 1e bende waren aanvankelijk te be huisd om hun 'hef te hulp te schieten 4e stonden met hun zessen of zevenen in het nauwe gangetje en vormden zo doende een levende versperring voor Jimmy Brown, oie zich daardoor ech ter niet liet weerhouden een wa n lijk roekeloze uitbreekpoging te doen iVIet een formidabele sprong nam hij de hindernis, welke de in splinters ge vallen kast vormde en toen stortte hi.i zich als een sóórt tijger op cfe man non die in hot gangetje stonden opgenropt De pp' die hij op zijn weg vond was Daan Slok, de herbergier, die Jimmy zo vals om de tuin had geleid. Die kreeg er een van Jimmy midden op zijn neus en een kleintje toe op zijn rechter oog! Zonder een kik te geven zakte hij als een slappe pudding in e'kaar Toen kieeg Jimmy het aan de stok met een klein dik kereltje met een zuidwester op Zoals later zou blij ken was dit ^okke Friemelaar die bootsman was op de schuit van Dolle Dirk Jimmy sloeg hem prompt zijn vals gebit uit zijn mond dame, die gisteren tegen haar getuigde, hetgeen dè politie-rechter een verrukte opmerking ontlokte dat er dus weer een aardige zaak staat te wachten. ENGELSE SLEUTEL VERDWEEN De Alkmaarder Petrus B. stond terecht wegens diefstal van een Engelse sleutel. Deze verdachte beweerde dat hij de sleu tel niet had gestolen maar dat dit stuk gereedschap op volkomen normale ma nier in zijn handen was gekomen. De politie-rechter meende echter, dat aan de hand van de getuigenverklaringen de diefstal wel was bewezen en veroordeelde verdachte tot betaling van een geldboete ad f 35,subs, veertien dagen. Voordat de veroordeling was uitgesproken trachtte verdachte in een breedvoerig betoog zijn onschuld te bewijzen. In het slot van zijn bewijsvoering vroeg hij de politierechter „de uiterst mogelijke grens van clementie tot vrijspraak". Zelfs deze prachtige vol zin was niet bij machte om de rechter milder te stemmen, zodat Petrus zijn heil moet gaan zoeken in hoger beroep. DRONKEN Tachtig gulden moet Willibrordus K. betalen omdat hij slingerende en vallende van Alkmaar naar zijn woonstede te Lim- men was gefietst. De oorzaak van dit slingeren, en vallen was een ongeoorloofde hoeveelheid sterke drank. Leonardus G. uit Akersloot had een soortgelijk akkefietje aan de hand. Op de tweede Maart was hij dronken op het Waagplein te Alkmaar aangetroffen. Daar verdachte niet de moeite had genomen naar de zitting te komen, werd hij ver oordeeld tot een boete van f 100,subs, dertig dagen. HUISVESTING S-PERIKELEN Jacoba van der B. uit Schoorl had moeilijkheden gehad met de man die een gedeelte van haar woning had gehuurd. De moeilijkheden waren zo groot gewor den dat Jacoba een pak slaag in ontvangst had moeten nemen, waarvoor haar in woner destijds tot een boete van f 40, was veroordeeld. Dat had natuurlijk kwaad bloed gezet en prompt was een aanklacht ingediend tegen Jacoba, die een slot van de kamer, welke zij had ver huurd, had verbroken. Zij werd tot een boete van f 25,veroordeeld. FLESSENTREKKER Johannes St. uit Akersloot moest zich verantwoorden voor flessentrekkerij. Jo hannes was niet verschenen, maar daar de feiten vast stonden hij had ojS ver schillende plaatsen in Noord-Holland ben zine en olie gekocht zonder te betalen werd hij tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van vier maanden veroordeeld. A. MOEST DE KONINGIN HOREN De Alkmaarder Aldert A. had zo graag de Koningin horen spreken. Dat was de reden geweest dat hij het zegel van zijn radiotoestel had verbroken. Dat zegel was aangebracht omdat verdachte ruim vier iaar had verzuimd zijn luistervergunning te betalen. De politie-rechter veroor deelde hem,' hoe prijzenswaardig hij de trouw van verdachte aan onze vorstin ook vond. tot een boete van f 25,subs tien dagen. Eindstand: RHBS 2 2 0 0 4 4—0 R.K. Lyceum 2 10 12 2—2 I Amb. av. sch. 2 0 0 2 0 01 Afdeling A II R.K. Lyceum 2—Ambach.school 1 56 (na strafschoppen), Amb.school le prijs, R.K. Lyceum 2e prijs. Afdeling A III Amb.school 2RHBS 3 21, Amb.i. le prijs, RHBS 2e prijs. Afdeling A IV Amb.school 3—RHBS 4 1—0, Amb.S. le prijs, RHBS 2e prijs. Handbal meisjes Afdeling I MMS Bergen IUlo Alkmaar I 74, Bergen le prijs, Alkmaar 2e prijs. Afdeling II Ulo Alkmaar IIMMS Bergen II j 52, Alkmaar le prijs, Bergen 2e prijs. Tweede elftal verloor van U.L.O. Alkmaar II Na een strijd, die snel heen en weer golfde, en waarin goed opgezette aan vallen te zien waren, heeft het eerste ejftal van de Middelbare Meisjesschool Bergen een 74 overwinning behaald op Ulo Alkmaar I. Daarmee veroverden de handbalsters uit Bergen voor de derde achtereen volgende maal de wisselplaquette, die thans voorgoed in hun bezit is geko men. Reeds direct na de afgooi moest de Ulo-keeper de bal uit het net vis sen, toen de Berger meisjes een flit sende aanval voltooiden met een scherp doelpunt. De sterke voorhoede van de MMS wist de score vóór de rust op te voeren tot 42. Uit de twee tegen- punten moge blijken, dat ook de Ulo meisjes af en toe van zich lieten ho ren. Zij vormden meermalen een ern stige bedreiging voor het doel van hun tegenstandsters. Het snellere samenspel bezorgde het Berger elftal uiteindelijk de overwin- j ning (7—4). In de tweede afdeling daarentegen waren de rollen juist omgekeerd. Hier beheerste Ulo Alkmaar II het veld en moest de MMS II door gebrek aan technische vaardigheid met 52 het l onderspit delven. Ons land ligt onder invloed van een uitgestrekt lagedrukgebied, met het centrum boven Schotland en de Noordzee. Aan de Oost flank hiervan bewegen storingen met regen en onweer van Frank rijk naar ons land. In een groot deel van ons land kwamen gister middag dan ook buien voor, plaatselijk met onweer. In Vlis- singen viel daarbij zelfs 19 m.m. regen, in Hoorn 2 mm, terwijl het in Den Helder geheel droog bleef. Ook vandaag zullen er weer bui en optreden. De temperatuur blijft voor Mei nog zeer aange naam, zodat het weer een groei zaam karakter heeft, al zou hier in Noord-Holland een beetje re gen geen kwaad kunnen. De wind, die gisteren krachtig was, neemt af en blijft uit Zuidelijke richting zachte en vochtige lucht aanvoeren. Busdienst AlkmaarSint Pancras tijdelijk gestaakt De busdienst van Alkmaar naar Sint Pancras vice versa is door de afsluiting van de Twuijverweg tijdelijk gestaakt. De NACO-diensten vanaf de Langedi.ik rijden nu via de Boterhuizen. Te Sint Pancras voelt men zich gedupeerd door de stopzetting en naar wij vernemen probeert men daar met de NACO tot overeenstemming te komen voor een extra busdienst. (Ongecorrigeerd) Noors vliepiuig verongelukI De plaatselijke politiecommissaris van Drangedal meldt dat zes overle venden te Drangedal zijn aangekomen. Deze vermoeden, dat tien of twaalf personen de ramp hebben overleefd, doch gewond zijn. Eén der overleven den vertelde, dat het toestel Maandag avond even voor elf uur neergestort was. Hij zat helemaal achter in het vliegtuig en was zich van geen gevaar bewust, voordat 't toestel in de bomen neerkwam. Het was zo donker en het bos op dc plaats van het ongeval zó dicht, dat de overlevenden de dage raad moesten afwachten, alvorens hulp te kunnen gaan halen. Volgens de „Daily Telegraph" heeft \merika thans zijn voorstel, een confe rentie van de vier hoge commissarissen te houden, ingetrokken. i

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2