Pirn, Pam, Pom en de blauwe vaaT) Wegens enorm succes nog wees De Eersi tegen c HET BOEK VOOR HOEDER A I Extra ASSISTENT Bonte 8 October-avond Poorter's Hoishoodcenlrale Ptygiop 19 - tci. 2901 Honderdvijftig deelnemers aan het bloemencorso in Heiloo Bevrijdingsdag aan de Langedijk met veel animo gevierd en schenkt tezamen op Moederdag EEN WARE ENCYCLOPAEDIE VOOR DE VROUW LS HET HART SPREEKT,*.* G. W.Valken niet in bero< Bergen Stille tocht naar de doden akker PURMERENDER MARKT Oliebollendag ten bate van het zwakke kind Airedale terrier „iW f $0P& f 8000.— kosthuis Scherpe cri Abonneert U op dit blad f Overheerst Hollar randgebieden 4 p. D.K.W. Kinderwager* Opnieuw één dag alles gratis iPXaat de handen ineen aan ïïlo-tde/i Verlaagde prijs f SO«- Uitgeverij: C. de Boer Jr. - Amsterdam Het Radioprogramma Drie arbeiders ge Weerbericht DINSDAG 6 MEI 1953 40. Dillie en Kareltje hadden zich niet zo bezorgd behoeven te maken, want de hondjes waren, toen ze niets meer hoorden, weldra weer ingesla pen. Ze hadden per slot van rekening die dag een lange en vermoeiende reis achter de rug en het was dan ook geen wonder dat zij, lang voordat Bil- lie en Kareltje de herberg bereikt hadden, al weer in dromenland ver zeild waren. En de volgende dag ge loofde Pim niet beter dan dat hij het allemaal had gedroomd. Trouwens de broertjes hadden wel iets anders om over te denken. Alle boeken moesten in orde gemaakt worden voor school en Moeder had heel wat boodschappen voor hen te doen. Zelf stond ze ai vroeg achter een grote wastobbe, want oh, wat was er veel te wassen na zo'n reis! Niet, dat Moeder dat erg vond. Oh nee, ze had er plezier in om alles zo spoedig mogelijk schoon en droog te krijgen en al gauw hingen de lijnen in haar achtertuintje vol met de broekjes en hemdjes van Pim, Pam en Pom. Moeder hield van opschieten en nu ze weer eenmaal thuis wa3, moest de boel ook zo gauw mogelijk aan kant. Daarom zuchtte ze ook, toen ze mevrouw Babbelgraag door het hekje naar binnen zag komen. Zo'n oponthoud kon ze op het ogenblik helemaal niet gebruiken. Bevrijdingsfeest slaagde uitstekend De animo tot deelname aan het Ko- ninginnefeest en de belangstelling die gister is getoond tijdens het vieren van de Bevrijding in 1945, zal ongetwijfeld het organiserend comité veel voldoe ning geschonken hebben. Gisteren was de opgave voor het bloemencorso zo groot, dat men moet teruggaan tot het eerste jaar na de bevrijding, wil men zo'n geslaagd en groot corso in de her innering terugroepen. Er waren een avond tevoren reeds 90 inschrijvingen binnengekomen, doch de laatste mor gen meldden zich nog bijna 60 deelne mers aan, zodat, toen gistermiddag het bloemencorso in de Butterlaan zich op stelde, ongeveer 150 deelnemers en deelneemsters acte de presence gaven. Voorafgegaan door het vendelcorps en de muziekvereniging St. Caecilia trok de fleurige stoet door Heiloo's straten. De jury, bestaande uit de heren Kals- hoven, Hommes, Janssen en Nieuwpoort, had het niet gemakkelijk om uit de di verse rubrieken de beschikbaar ge stelde prijzen toe te kennen. De volgen prijswinnaars kwamen tenslotte te voorschijn: Versierde fietsen: 1 Bennie Pel (boot), 2 Wilma van Wissen (gondel), 3 Alie v. Zaal, 4 J. de Groot, 5 Willy van Sloo- ten. 6 Ton Zwaanswijk. Er waren pim. 60 deelnemers. Autopeds en wagentjes: 1 T. Hom mes, 2 Martie v. Wissen, 3 Kinderen v. d. Meer, 4 Tineke Molenaar. Er waren pim. 40 deelnemers. Individuele pi'ijs: 1 Alie Langenberg als bloemenmeisje. Groepen: 1 Groep Majolee, Lefnig- heid) en Gra(tie), 2 Lente (kinderen Janssen), 3 Lentefeeën (kinderen Bol- ten). Pim. 20 deelnemers. Versierde wagens: 1 Bokkenwagen met schoorsteenvegertjes (kinderen Kuiper), Versierde auto's: 1 Ulo-school, 2 R.K. H.S.V. Keclame-auto's: 1 Kapper Bijwaard, 2 Gezamenlijke zuivelleveranciers. Sportwedstrijden Voordat het bloemencorso een aan vang nam werden op het Sportpark van de Foresters nog ruiterdemonstra- ties gegeven door de ruitersportvereni ging St. Willibrord, die door enkele duizenden bezoekers werden bijge woond. De stoelendans leverde een le prijs op voor IJ. Zwart, 2 A. Groot. Het springconcours werd gewonnen door: 1 J. Rotteveel, 2 A. Hunneke. De burge meester, de heer Kalff, reikte de me dailles uit, die voor dit festijn beschik baar waren gesteld. De gecostumeerde voetbalwedstrijd die echter in 't geheel niet gecostu- meerd was, doch een komisch tintje droeg omdat bestuur en diverse com missieleden van de Foresters en H.S.V. elkaar bekampten eindigde in een draw en de twee beschikbaar gestelde taarten lieten zich uitstekend smaken. De avondfeesten De avondfeesten bestonden uit een grote cabaretavond in de aula van de St. Willibrordusstichting en een dans avond voor de jongere generatie in de Rustende Jager. De aula was tot de laatste plaats bezet en het gebodene door Canté's Variëté-gezelschap kon zeker de toets der critiek doorstaan. Bk- is hartelijk gelachen. De voorzitter van het comité, de heer H. Groot, sprak aan het slot van de avond vele dankwoorden aan de diver se medewerkers die allen hadden bij gedragen tot het welslagen van de fes tiviteiten 1952. De drukte in de Rus tende Jager was zo overstelpend dg,t bijna geen plaatsje te bemachtigen was, zodat ook dit onderdeel voor het comité Viering van Nationale- en Oranjefees ten uitstekend verlopen is. Heiloo heeft zich van zijn beste zijde laten zien! Zaterdagavond vond de jaarlijkse Stille tocht plaats naar de begraafplaats, ter herdenking van hen, die voor ons in de strijd vielen. In volkomen zwijgen werd de lange weg afgelegd door regen en onweer. Op de begraafplaats werd een bloemenhulde gebracht door de deelnemers aan de tocht en een krans gelegd door de Oranje-ver eniging. Nadat twee minuten stilte in acht waren genomen, werd de terugtocht aanvaard naar de Bevrijdingsboom in het Van Reenenpark, waar de Bergenaren J. A. Mink en J. Walter, die als slachtoffers van het verzet zijn gevallen, werden her- de cht door een bloemenhulde en een ogenblik stilte. De voorzitter van de Oranje Vereniging legde een krans aan de voet van de boom. Bergens Mannenkoor, onder leiding van zijn dirigent Karei Böhne, besloot de roe rende. plechtigheid met het zingen van „Ecce quomodo moritur" van G. F HSndel. PURMEREND, 5 Mei. Op de grote voorjaarsmarkt werden aangevoerd 431 runderen, waarvan het grootste ge deelte bestond uit gelde koeien. Het vorige jaar waren er 862 stuks. Ook de belangstelling was maar heel ma tig. De handel in gelde koeien was vrij goed, hoewel de steeds weer ver hoogde vraagprijzen de willige stem ming wel iets belemmerden. Niettemin werden de dieren voor hogere prijzen verkocht. Naar verse melkkoeien scheen in de vroegte al heel weinig animo te zijn, maar later op de dag werd de handel wel iets beter, maar de stem ming bleef heel kalm. De prijzen wa ren hoog, m.a.w. stug duur. Voor de pinken was ook maar een heel matige vraag. De kooplust voor pinkstiertjes was heel goed. De aanvoer en prijzen waren als volgt: 92 melk- en kalf- koeien f 7001250, 321 gelde koeien 650950, 12 pinken 325425,6 pink stiertjes 6251500. Het aanbod van runderen beliep he denmorgen 825 stuks. De handel in vette koeien was zeer goed; de prijzen waren hoog. Ook in gelde koeien ging veel om. De verse koeien gingen iets vlugger van de hand. In de handel in nuchtere kalveren zat veel gang; de dieren waren zeer duur. Ook de fok- dieren deden hogere prijzen, evenals de vette kalveren. Op de wolvee-afdeling was de stem ming eveneens fleuriger. Er was met name veel vraag naar lammeren. Vet te varkens deden bij een klein aanbod hogere prijzen. Beste exemplaren de den f 2.08, enkele iets hoger. De afloop was iets vlugger. Op de biggenmarkt ngig zeer weinig om, mede doordat vele vaste bezoekers waren weggeble ven. Aantrekkelijke programma's De Langedüker dorpen hebben Maan dag de bevrijdingsfeesten met veel animo en geestdrift gevierd. In ieder der vier dorpen hadden de respectieve Oranje Comité's een gevarieerd pro gramma in elkaar gezet, dat een vlot verloop had. In Br. op Langendijk en Zuid-Schar- woude werden 's morgens kinderoptoch-' ten gehouden, waarvoor veel belang stelling bestond. De fanfarecorpsen „Ad- vendo" en „Kunst Na Arbeid" verleen den daarbij hun gewaardeerde mede werking. Te Broek op Langendijk wer den 's middags volksspelen gehouden voor ouderen op het plein bij de brandweerkazerne. Ook hier was veel volk op de been. 's Avonds traden in het Bollengebouw de plaatselijke verenigin gen op, met muziek, zang en gym nastiek. Een waardig slot van deze mooie dag. Te Zuid-Scharwoude werd de jeugd 's middags verrast-op een aardige filmvoorstelling in zaal P. Kramer. In dezelfde zaal was er een filmavond voor de ouderen, terwijl in lokaal Rijper de danslustigen zich vermaakten. Het Oranje Comité te Noord-Schar- woude had de jeugd er voorgespannen om een aantrekkelijk programma te verzorgen in „Concordia". Het aardige daarbij was, dat aan de deelnemers prij zen werden toegekend. „Concordia" was 's avonds geheel uitverkocht, zodat he denavond een herhaling wordt gegeven. In Oudkarspel werd 's middags voor de jeugd een filmprogramma vertoond, waarbij de gebruikelijke tractatie niet werd vergeten, 's Avonds werd in de zaal van S. Klaver een variété-program ma van muziek, zang en voordrachten opgevoerd. De Langedijkers hebben zich Maan dag de dag van herdenking der be vrijding te goed gedaan aan oliebol len, die door. handige verkoopsters van de hand werden gedaan. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van de afd. Lan gedijk van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies. De netto-opbrengst is voor de opbouw van het door de oorlog ver woeste Emmakindertehuis in Wijk aan Zee. NOORDERMARKTBOND, 6 Mei. 1100 kg uien 27,90, grove 25 en drielingen 18; 3500 kg rabarber 89,30; 17.000 kg prei 8: 4400 kg witlof: I 39, IB 27—43, II 29— 34, IIB 27, III 24—25 en afw. 8—16; 15.000 kg rode kool 13.30—14,90; 23.000 kg Deense witte kool 1417,20. Doorge draaid: 16.000 kg prei. LANGED. GROENTENCENTR., 6 Mei. 9000 kg gele kool 13.10—14.40, 9000 kg witte kool 14.8016.20, 8000 kg uien 24.80, grove uien 28, 5500 kg prei 8, 3000 kg rabarber 6.40—10.10, 1700 kg witlof I 34.40—37.50, I B 27.20—29.60. Op ACCOUNTANTSKANTOOR te BEVERWIJK gevraagd voor spoedige indiensttreding Goede opleiding en met kantoorervaring. Brieven onder No. 459 aan Dagblad Kennemerland, Beverwijk. Op Maandag 12 Mei as in „HET GULDEN VLIES" Kaartverkoop en plaatsbespreken Woens dag 7 Mei tussen 10—1 uur aan de zaal WIE kan mij inlichtingen geven omtrent Sinds Zondag 27 April vermist. Mevr. ALGRA, Zeeweg 47, Heiloo. VACANTIEWONINGRUIL Gezocht een niil met woning, niet te ver van de zee. Aangeboden bovenhuis te Baarn, 6 bedden, 2 balcons, 2 platjes. Br. C. WIERSMA, Brinkstraat 39, Baarn. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie; Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Kort l«t» «iM* practised Door particulier aangeb. voor hypoth. op landerijen. Br. onder no. A 398 Bur. v. d. blad. Gez. door Dame in Alkmaar goed en net Br. met prijsopg. onder No. A 397 Bur. v. d. blad. (Van on GISTERMIDDAG begon de E« tot wijziging van de grond' deze voorstellen over de verg leden, over een verlaging van Tweede Kamer en de Provinci «en van de grondwet aan de ■ituatie met betrekking tot In betrekkingen. Bovendien heel recht wijzigingen in de regerii pen bepalingen opgenomen ter én noodzakelijk buitenlands i van het aantal Kamerleden, flagïngen van de Kamers te k te koop. Billijke prijs. J. A. VISSER, J. Apeldoorn- weg 17, Tel. 2634, Bergen. Aangeboden z.g.a.n. KONINGSWEG 67. IN IEDERE KEUKEN EEN SOLA- MASSIEF »ak*9°raitu"r Onze vorige GRATIS DATUM was DINSDAG 33 APRIL Nogmaals bieden wij U de kans om gratis in het bezit te komen van een prima KEUKENUITRUSTING of levenslang gegarandeerde fraaie SOLA-CASSETTE of vele andere kwaliteitsartikelen, waarin wij ruim gesorteerd zijn: SOLA-CASETTES 28-delig 44.50 - 47.25 - 52.80 54-delig 73.20 - 90.60 - 103.50 KEUKENUITZETTEN B.K85.99.50 WRINGERS met drie jaar garantie 39.50 WRINGERBOKKEN 5 cm. dik 13.50 ZEEMLEER in alle maten en prijzen. Voor MOEDERDAG een extra sortering fraaie kop en schotels met of zonder opschrift en vele andere kleine nuttige geschenken In de periode van 7 fcm. 17 Mei is dus ééN DAG ALLES GRATIS Deze datum is in verzegelde enveloppe bij de notaris gedeponeerd. Hoofdstukken over Woning en Woninginrichting Huishoudelijk beheer Voeding en Opvoeding Gezondheidszorg - Vrouwen- en Kinderlectuur Kinderspelen - Feesten - Vacantie - Ontspanning Kleding en Kledingversiering - Moeder en dochter Vader en zoon - Het Gelukkige Gezin enz. enz. Omvang 864 grote bladzijden Uw boekhandelaar heelt het boek FEUILLETON 3 DOOR RENEESHANN 12. „Daarin vergist u zich; ik ben niet te bederven". „Ik zou zeggen, dat u zelf dit niet het best kunt beoordelen". Haar van ter zijde aankijkend, merk te hij op: „Wat gooien wij elkaar de bal niet toe, niet? Ik wist dadelijk toen ik u zag, dat het daarop zou uitdraaien. Maar we kunnen elkaar toch niet weer. staan, wel? U weet zeker, dat ik alleen om u dit weekeinde hier ben geko men?" Barbara bleef plotseling stokstijf «taan en zei enigszins uit de noogte: „Ik ben hier als gezelschap van uw zuster, meneer Melrose. Wilt u me dus als 't u blieft niet langer zulke onzin vertellen?" ,Maar het is geen onzin, juffrouw Newcombe. Ik meen het oprecht". „Hoe dan ook, ik ben er niet op ge steld", „Waarom niet?" „Nu.... nu, in de eerste plaats om dat het al te gek is". „Dat is het niet. Het is heel begrij pelijk. Ik vond, dat u het aardigste paar benen hebt „Ik stel geen belang in uw mening over mijn benen". „Neen, maar ik wèl. En ik denk, dat we het best samen zullen vinden, al probeert u te beweren, dat het anders zal zijn. Heus, ik kom alleen om u dit weekeinde hier. Weet u wel, meisje, dat er morgen wedrennen in Sandown «ijn, die ik als regel nooit oversla?" Barbara liep koppig voort. Zij wilde Wel, dat Bryan ook nu naar die ved- rennen was gegaan en zei bij zichzelf. dat hij natuurlijk zwaar wedde en waarschijnlijk veel geld verloor. O, niet zijn eigen geld, maar geld, dat zijn moe der hem uit zwakheid tegenover :oon- tjelief gaf. Bryan Melrose bleef vlak naast Bar- barba. Een ogenblik sprak geen "an beiden. Toen vroeg hij schertsend: „Waar zullen we over praten nu u mijn onderwerpen van gesprek niet waar deert?" „Och, over het weer bijvoorbeeld" „Of de politieke toestand. Stelt u belang in politiek?" „U soms?" „Een heleboel, ofschoon ik ze ge woonlijk niet met mijn vriendinnetje bespreek". „Ik behoor niet tot uw vriendin netjes". „Dat hoor ik u zeggen" Barbaba en Bryan waren nu bij «e hekken van het langdoed gekomen en zagen een eindje verder Joan met Ben ny Jackson in de oprijlaan. Joan draai de zich om en begon toen ze Barbara en Bryan zag te wuiven. Benny en zij bleven op het andere tweetal wachten. „Zo, Brvan! Je kent immers Benny nietwaar?" „Zeker. We hebben elkaar immers ontmoet, toen je de laatste keer lier was. Benny". Met zijn vieren wandelden ze naar het huis. Joan wilde intussen graag weten, waarom Bryan niet in zijn auto was gekomen. „Je kwam toch niet met, de trein?" !..Neen. do we""* aan de weg, iuist buiten het dorp" Joan wierp hem een verwonderde blik toe. „Wat doet hij daar in 's he mels naam?" „Ik had zin, het laatste eind te wan delen. Misschien wil jij hem voor me gaan halen". „Benny en ik kunnen er na de thee wel heen gaan, maar waarom liep je?" „Ik ontmoette juffrouw Newcombe.." „Maar hoe kende je haar?" „O, we zijn oude vrienden", ant woorden Bryan luchtig. „Ik heb je broer ontmoet, toen ik in Londen je moeder kwam spreken", legde Barbara wat stijfjes uit. „O, zo", zei Joan, terwijl ze Bryan tersluiks aankeek, Die blik van haar broer, die uitdrukking in zijn ogen had ze méér gezien. Ze vond, dat het met Bryan, waar 't vrouwen betrof, een hopeloos geval was. Hij voelde zich tot allen zonder onderscheid aangetrokken. O, het verwonderde haar niet, dat hij zich voor juffrouw Newcombe interes seerde. Dat deed zij, Joan, ook en wel heel veel, maar h.i. niet om dezelfde reden als Bryan. Ze mocht haar graag, omdat ze prettig met haar spreken kon. om haar sympathiek karakter om haar bereidheid naar ieder, die laar wat wilde zeggen, te luisteren. Op dit ogenblik verscheen juist me vrouw Melrose om de hoek van het huis. Toen ze Bryan zag, klaarde haar gezicht helemaal op. „Dat is prettig, beste jongen!" riep ze uit. En liet er toen de vraag op volgen, die Joan ook reeds had gesteld: Waar is je auto?". Barbara, die niet andermaal wenste te horen waarom Bryan was komen wandelen, snelde naar binnen en da trap op. Voor ze haar kamer bereikte, kwam Heather, die thee ging drinken, uit de hare. „Hebt u mijn snoep, juffrouw New combe?" „Ja, alsjeblieft". „Hartelijk dank". „Wil ik ze in je kamer leggen? Je be hoeft ze toch niet mee naar beneden te nemen". „Ja, brengt u ze maar in mijn kamer en wel bedankt". Heather ging langzaam verder en Barbara keek een ogenblik het moeilijk lopende meisje na. Zoals ze daar met behulp van een stok voorthinkte, maak te ze met al haar jeugd een droevige indruk. Als Barbara dan aan de leven dige, kwikzilverachtige Joan dacht, ging haar hart naar het oudste meisje uit. Kon het verwondering baren, dat ze soms wat lastig was, nu het zo rang duurde? Barbara trachtte zich voor te stellen, hoe zij zelf in dergelijke om standigheden zou zijn. Ongetwijfeld zou ze ook moedeloos beginnen te wor den, niet meer vertrouwen in de ver schillende doktoren en specialisten, die op haar werden afgestuurd. Uit de hall beneden klonk stemmen- geruis en gelach. Joan en Benny Jack son schenen uitgelaten. Naar Barbara's oordeel moest Joan's vereerder ten huid als een rhinoceros hebben. Welis waar lieten de kolonel en mevrouw Melrose, als beschaafde mensefl, niet openlijk blijken, hoezeer hij hen tegen stond, maar er was weinig opmerkings vermogen voor nodig, om hun ware mening over hem te onderkennen. Mis schien deed hij dit ook wel, doch sloeg hij er geen acht op. Barbara koesterde de overtuiging, dat hij geheel en al zijn eigen belang nastreefde en in feite liets gaf om Joan, die zich door hem vol komen om de vinger liet winden. Inmiddels ging Barbara haar kamer binnen, hing haar mantel op de *ap- stok en bracht voor de spiegel haar kapsel in oYde. Er kwam een glimpje verontwaardiging in haar ogen, tpen haar gedachten terugvlogen naar het belachelijke gesprek van zoeven met Bryan Melrose. Zag hij haar soms aan voor een meisje, dat zich door zulke onzin gevleid zou voelen? Zo ja, dan had hij het glad mis. En dat zou ze hem ook ronduit vertellen als hij zijn gedrag te haren opzichte niet verander de. (Wordt vervolgd) WOENSDAG 7 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Water standen. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Hoe moet dat met Lida?", hoorspel. 12.10 Pianorecital. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.37 Dienst uitgaande van de Stichting Alle-Dag-Kerk. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Metropole- Orkest en solist. 14.00 Gram.muziek. 14,45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest en solist. 15.45 Gram.muziek Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 „k Auto rijschool op de vliegbasis Twenth- cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 ClaveciniOti recital. 18.30 Lichte muziek. 19.00 „Spec trum van het Christelijk Organisatie- en Verenigingsleven". 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Com mentaar Familie-competitie. 20.20 Omroep orkest en solist. 21.15 „Klanken van Strijd en Overwinning", klankbeeld. 21.35 Gees telijke liederen. 22.05 Gevarieerde mu ziek. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en her haling S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Con certgebouworkest en solist. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gramofoon- muzlek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuzlek. 8.50 Voor de bulsvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 School radio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gram.muziek. 10,45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Semi-klassieke muziek. 13.40 Orgel en Darlton. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinder koor. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugd uitzending o. I. v. Regina Zwart: „Wij slaan op de tong-tong". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 „Ons land in kaart". 18.30 Dansmuziek. 19.00 „De Katholie ken en het Socialisme", causerie. 19.15 Pianoduo. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade-Orkest. 20.40 ,,'s Nachts langs de weg", hoorspel. 21.55 Omroeporkest. 22.30 „Zeestromingen", causerie. 22.45 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1 speen, 5 tarra, 10 co de, 12 boer, 13 hoe, 14 c.n.v., 16 ECA, 17 w.l., 18 lonen, 20 ur, 21 lama, 22 w.v., 24 imago, 27 rut, 29 toga, 30 ke per, 32 Zoö, 33 dolik, 35 er, 36 Delft, 37 la. 38 kolos, 39 pan, 40 desem, 41 daad, 42 are, 43 rouge, 44 s.a. 46 pees, 47 ba. 49 Truus, 51 s.s., 52 Eli, 54 puk, 55 das, 56 Remo, 58 loge, 59 tapir, 60 mogol. Verticaal: 1 Schweitzer, 2 pool, 3 Ede, 4 Ee, 6 Ab, 7 roe, 8 reQU, 9 Ara rat, 11 Anna, 14 Como, 15 v.e., 18 Laga, 19 N.W., 21 lago, 23 vrek, 25 moor, 26 zelfs, 28 Ur, 30 kolom, 31 pit, 33 delen, 34 Van Deyssel, 36 dos, 37 laag, 38 kees, 39 Paus, 40 dr, 41 does, 42 Albert, 43 reuk, 45 A.T., 46 puur, 48 alea, 50 r.p., 51 sago, 53 imp., 55 dog, 47 o.i., 58 l.o. HRRSENGYMN A STTFK 1 Uit maïsmeel en slachtafval, 2 Ul ster - lange, dikke overjas met cein tuur; unster - weegtoestel met onge lijke armen; 3 De Britse vlag; 4 In 1590; 5 Dat hij „pit', m.a.w. hij leunt op de souffleur; 6 Blauw; 7 168 ogen; 8 Eigennaam van de schrijver Multatuli; 9 Naar een estaminet, ca fé; „kapper" is hier een halve pint bier; 10 Dat hij de stukken komt overhandigen, die bewijzen, dat hij gerechtigd is, dit ambt te aanvaarden. I/LONK reeds in het voorlo] slag van de Eerste Kamei toon van ernstig bezwaar d werd bij de mondelinge bel nog eens onderstreept door kers, welke gisteren het wo ben gevoerd. Wees prof. Anema A.R.) schamele rest, welke dan! drastische vermageringskuur heroïeke opzet der oorspr voorgenomen algemene grond ziening was overgebleven, d( Kropman (KVP) en Van d (P.v.d.A.) trokken het in twijfel of het wel van wijs b tuigde, dat deze voorsteller waren ingediend. Zeer grote bezwaren richt tegen stemoverdracht en de ding van het aantal Kar De C.H., bij monde van de he< ma, bleek hier zonder meer t anti-revolutionnairen, KVP'er, cialisten wensten eerst het s Onze parlement, redacteur Het is ons een voorrecht lezers le kunnen mededeler tot. parlementair redacteur ons blad is benoemd mr. dr. Jong. Mr. dr. J. de Jong P veerde kortelings cum laud de universiteit te Utrecht i faculteit der rechtsgeleerdhe een proefschrift, getiteld „D ganisatie der politieke partij West-Europa sinds 1800". M komst van onze nieuwe parle taire redacteur heeft de v gegradueerde Nederlandse nalist zijn plaats op de perstri in de vergaderzaal van de St Generaal ingenomen. De heer G. W. Valken, ou commissaris van politie te 's- hage, zal niet in beroep gaan 1 uitspraak van het ambtenare te 's-Gravenhage, waarbij zijn ren tegen het hem verleende on de eervol ontslag als hoofdcon van politie ongegrond werdi klaard. De heer Valken stelt zich standpunt, dat de centrale raad roep zich zeker ook, evenals h tenarengerecht, zal bepalen tot mele zijde van de kwestie, well bekend zich alleen bezig houdt vraag: is betrokkene de leeftijc jaar gepasseerd of niet. Daar d daad op de heer Valken van to is, ziet hij in het instellen va beroep weinig mogelijkheden wacht hij in Utrecht slechts eei tiging van de Haagse uitspr heer Valken handhaaft echter zwaren tegen het ontslag. Kleren vlogen in bn Door een ontploffing in de st van de coöperatieve warmwat „De Koewacht" te Goes ontst; felle brand. Het vuur, dat in c droge voorraad scheven een prooi vond grèep ook de klei een drietal arbeiders. Nadat t beiders zich een weg hadden naar de openlucht, hadden zij d woordigheid van geest naar ee bij gelegen kreek te rennen en het water te storten. Met vele wonden overdekt werden zij do vlashandelaren naar een ziekei Hulst vervoerd. Verwachting tot morgen: IETS HOGERE TEMPERAT Wisselend bewolkt met n laat op de dag kans op verspreide buien. Iets warm zwakke tot matige wind uit 1 lijke richtingen. DONDERDAG: Zon op 4.58, 20.16. Maan op 19.11, ondei

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6