A Plan voor pontonbrug over Noordzeekanaal Bazen en honden protesteerden Boeren betaalden 70 millioen voor lage melkprijzen LS HET HART SPREEKT. VanbJ^tpieAend $hand! KNMV contra KNVB Belgische ploegen voor Ronde van Nederland Warschau-Berlijn-Praag Nolten op tweede plaats in Route de France Hoogterecord zweefvliegen op 3200 m. gebracht Oost versloeg Noord me» 3-1 Burgerlijke stand NIEUWS UIT BERGEN Onze irouwe huisvriend heelt ook levensrechten Beemster Oudorp Loop der bevolking MARKTBERICHTEN BEURS MIDDENMEER Burgerlijke Stand Langendijk Aardbeien-studie commissie Voor f 201.400 ingeschreven op woningbouwlening Burgerlijke stand Petten Nabij Velser spoorbrug? 11 Mei Moederdag LAATSTE NIEUWS Dr H. M. Hirschfeld vraagt ontslag Negentien millioen ver lies op boterexport Schoorl Oude man kreeg ongeluk met scooter RENEE SHANN Het Radioprogramma DOWLïfc^AG 8 MJul Na zo'n letter diner past geen andere sigaret. Ongelofelijk, zo'n kwaliteit en dan nog PRIJSVER LAGING ookl Nu (Advertentie, Ing. Med.) Op de persconferentie, die gisteren in Amsterdam is gehouden, heeft de heer G. J. Bruinsma, voorzitter van de sportcommissie van de KNMV mede gedeeld, dat het bestuur van de KNMV contact zal opnemen met de voorzit ter van de KNVB, de heer K. J. J. Lotsy, omdat het zich benadeeld voelt door de indelig van de kampioenscom petitie. Het is immers zo, dat op Zon dag 18 Mei Ajax en Haarlem resp. in Amsterdam en Haarlem kampioens wedstrijden spelen, terwijl op diezelfde dag de KNMV op het circuit van Zand- voort internationale motorraces orga niseert. De heer Bruinsma vertelde dat tussen de bij het NOC aangesloten bon den een gentlemans agreement bestaat om eikaars hoogtijdagen - en de KNMV beschouwt deze internationale races als haar belangrijkste evenement in Zandvoort te respecteren. In de beide Belgische ploegen voor de ronde van Nederland, waarvan de sa menstelling thans aan de Belgische ■wielerbond is voorgelegd, zullen de nummers een en twee van de ronde 1951 als „lijsttrekkers" fungeren. De winnaar Jan Bogaerts commandeert de A-ploeg, die verder zou bestaan uit de renners G. Hendrickx, Schaeken, Kem per Janssens en Jochums. In de B- ploeg rijden volgens dit plan Van den Ende, Van Stayen, Van Kerkhove, Sor- geloos, Smets, Serin en Neyt. De uitslag van de zevende étappe van de wedstrijd WarschauBerlijn Praag, van Berlijn naar Leipzig, óver een afstand van 205 km luidt: 1. Kuznicki (Poolse ploeg uit Frank rijk) 5 uur 30 min. 32 sec.' 2. Dimoff (Bulgarije); 3. Kirchhoff (Oost-Duits- land)5. Lagrouw (Ned.); 17 Daan de Groot (Ned.) Vesely (Tsj.-Sl.) heeft de leiding in het algemeen klassement. In hét lan- denklassement neemt Groot-Brittannie met 97 uur 35 min. 54 sec. de eerste en Nederland met 98,01.01 de vierde plaats in. Onze landgenoot Van Ingen heeft gisteren de strijd gestaakt. De vierde etappe van de Route de France PouzaugesRoyan, afstand 166 km, werd gewonnen door de Fransman Jullienne in 4 uur 25 min 8 sec. Tweede werd onze landgenoot Nolten in de zelfde tijd als de winnaar; 3 Leocat (Fr.) 4.25.18; 22 Maenen (Ned. 4.28.03; 100 Pieters (Ned.) 4.52.10. Het algemeen klassement luidt: 1 Leocat (Fr.) 18,12.50; 2 Nolten (Ned.) 18.13.17; 3 Guittard (Fr.) 18.13.18; 4. Petotot (Fr.) 18.13.31; 5 Gillet (Fr.) 18.13.35; 10 Maenen (Ned.) 18.15.37; 92 Pieters (Ned.) 19.01.05. Tijdens de training voor de aanstaan de wereldkampioenschappen zweefvlie gen hebben de vliegers De Boer en Or- delman voor Nederland ongekende hoogten bereikt. De Amsterdammer De Boer steeg, nadat hij tot een hoogte van 400 meter was opgelierd, tot 3600 meter. Zijn hoogtewinst van 3200 meter betekent een Nederlands record. Ordel- Zutphen bereikte een hoogte van 3200 meter. Het Oostelijk elftal heeft voor vijf- 5 zesduizend toeschouwers in Apeldoorn een geflatteerde 31 overwinning be haald op een Noordelijke ploeg. Een gelijk spel of de kleinst mogelijke zege zou ook de verhouding beter heb ben weergegeven. IERS VOETBALTEAM TE WEENEN ONDER DE VOET GELOPEN Te Weenen heeft het Oostenrijkse elftal met niet minder dan 60 hei team van Ierland onder de voet gelo pen. Met de rust stonden de gasten teeds met 4—0 achter. Geboren: Arie z.v. A. de Klerk en A. Versluis; Cornelis Gerardus Petrus z.v. C. Tuijp en M. M. G. Poel; Dick, z.v. D. J. Hellingman en E. N. Koeman; Alida Anna d.v. K. Knap en G. Kla ver; Franciscus Antonius Maria z.v. B. Yflzeboer en C. Blauw; Agatha Aleidis d.v. C. Buis en C. M. Dijkman; Tjeerd z.v. S. de Boer en J. K. v. d. Hoek. Ondertrouwd: Teunis Ton en Geer- truida Johanna Jelisje Rozenboom; Simon Dekker en Geertje Spaans; Petrus Cosmas Rotteveel en Maria An na Janette Koning; Arie Ruijter en Geertruida Emerentia Koemeester; Harry Kroon en Elisabeth Breed Getrouwd: Jan Kistemaker en Annie Wiedijk; Gerard Lankelma en Ali Kleen; Simon Dekker en G. Klaver; Jan Schipper en Trijntje Mulder; Hen- drikus Johannes Loozen en Johanna Maria van Baarsen; Laurentius van dei- Laan en Maria Eva Velzeboer. Overleden: Jan Bakker, oud 72 j. e.v. T. Prins. Honden van beiderlei kunne met een schofthoogte van meer dan twintig centimeter mogen in Bergen niet los lopen. Dat heeft natuurlijk een goede be doeling, want het is duidelijk dat nie mand dan last van deze dieren zal on dervinden in zoverre er dan lastige exemplaren bij zijn, wat natuurlijk niet alleen in Bergen, maar overal het geval zal zijn. Wij kunnen ons even wel niet voorstellen, dat dit percen tage in Bergen zoveel groter zou zijn dan elders en daarom ook niet begrij pen waarom er in Bergen bijzondere maatregelen nodig zijn. Honden zijn ook schepselen der na tuur en zelfs zeer intelligente en er ls geen dier ter wereld, dat trouwer en aanhankelijker is dan een hond. Het is duidelijk, dat voornamelijk jonge hon den er behoefte aan hebben na uren lang noodgedwongen in huis te heb- Ingekomen: L. J. Delis, landarbei der, van Koedijk naar Herenweg 16^. Joh. Wijn» tuinbouwer, van Koedijk naar Herenweg 98 naar Boskoop. Vertrokken: Cath. de Haan van Hrenweg 98 naar Boskoop. M. E. van Diepen van Herenweg 155 naar Zijpe. A. A. Dekker van Prov.weg 2 naar Alk maar. Tr. de Vries van Kievitstraat 1 naar Zuid- en Noord-Schermer. N. J. S. Kom van Herenweg 129 naar Alkmaar. J. Frederiks van Herenweg 204 naar Texel. - W. L. Rensen van. Molenkade 14 naar Alkmaar. Joh. Oud van Ooie vaarstraat 29 naar Alkmaar. N. Steen hof van Schermerweg 29 naar Naarden. P. A. Bos van Herenweg 161 naar Hil versum. D. Aaij van Westerstraat 37 naar Den Helder. ALKMAAR, 7 Mei. Witlof: I 28—42 en II 12—23; bloemkool: I 4362 en II 20—40; spinazie 8—25; sla 5—12,50; pos telein 37—44; andijvie 52; radijs 4—10,50; rabarber 4—12; bospeen 40—52; uien 26; prei 8—11; soepgroenten 2—6,50; peter selie 7,5010. NOORDERMARKTBOND, 8 Mei '52. 3400 kg aardappelen; Bevelanders 12,70—14; IJsselster 11,80, Alpha 7,20; 800 kg uien 26,20, grove 26,30; 8500 kg rabarber 44,50; 27.000 kg prei 8; 3400 kg witlof I 43, IB 36—38, IIB 26—34, III 21, afw. 619; 25.000 kg rode kool 7 20,50; 3400 kg gele kool 10,2011; 28.000 kg Deense witte kool 17,6022; door gedraaid 27.000 kg prei. LANGEDIJKEB GROENTENCENTRALE, 8 Mei. 500 kg gele kool 14.20; 5000 kg witte kool 16,2017,10; 3500 kg witlof: I 37—40 en IB 32,10—34,70; 7000 kg prei I 8; 4500 kg rabarber 5,408,10. WARMENHUIZEN, 8 Mei. 6500 kg prei, werd doorgedraaid: 2000 kg rabar ber 9. MIDDENMEER, 7 Mei. Gerst 31— 33; haver 2426; rogge 2728.50; dui- venbonen 5560; capucijners 2629: bruine bonen 2834.50; karwijzaad 60 —64; blauwmaanzaad 7279. ben gezeten, eens even buiten te ko men om „zichzelf" te kunnen zijn, dat zij eens naar hartelust willen draven en dartelen. Wij hebben altijd mede lijden met de hijgende, „zwaarwichti ge" honden, die door de baas of de vrouw aan een kort riempje worden voortgetrokken, die hun natuur volko men moeten verloochenen en voor wie elk tochtje buitenshuis een marteling in plaats van ontspanning is. Evenwel, Bergens vroede vaderen schijnen er in meerderheid anders over te denken wat natuurlijk geenszins be tekent, dat de dierenvrienden onder de ingezetenen het met dergelijke draco nische maatregelen eens behoeven te zijn. In de tuin van het Parkhotel is dezer dagen een protestvergade ring gehouden onder leiding van de heer A. van Ulsen, gezagvoerder van de K.L.M., waar men uiting aan veler ontstemming heeft gegeven. Talrijke honden waren met hun bazen meege komen en protesteerden mede door een gezamenlijk geblaf, waardoor zij luid keels van hun verontwaardiging over deze „hondse" behandeling kennis ga ven. Besloten werd door de bazen na tuurlijk dat men zal trachten een weg te vinden om aan deze abnormale voorschriften een einde te maken. Van alle zijden zijn reeds sympathie betuigingen bij de heer Van Ulsen binnengekomen. Geboren: Franciscus M„ z. van C. Houtenbos en C. Admiraal. Marianne A., d. van A. Dorgelo en M. Dirkzwager. Pieter J., z. van J. Kieften en G. de Hart. Elizabeth X M., d. van A. G. Boots en J. c. Houtenbos. Sonja Th., d. van J. Telleman en C. X Hollenberg. Johannes E., z. van J. C. Min en A. Prak. Margaretha. d. van N. Schotten en E. Koeleman. Ondertrouwd: Cornelis van Lan gen (Alkmaar) en Martjtje Wittebrood. Johannes Spui (Grave) en Peternella A. van Engeland. Jan Leen (Schoorl) en Catharina G. Buter. Johannes G. Tiel- rooij en Hendrika J. Oortgiesen. Getrouwd: Cornelis H. Winder en Guurtruida M. Vrasdonk. Wiebe Krom hout van der Meer en Maria G. Ver- burg (Sneek). Overleden: Henrica J. Gortmans, 60 jaar, wed. de Haan. Johannes W. H. Hogervorst, 79 jaar. ORANJE-ETALAGE-WEEK De Oranje-Etalage-Week is weer een succes geworden. Niet minder dan 329 inzenders dongen naar één van de 24 uitgeloofde prijzen. Acht inzenders hadden het juiste bedrag geraden. De le prijs werd toegekend aan Ellie Borst, de 2e prijs aan J. G. Hoogwoud en de 3e prijs aan Polly Borst. Het instellen van een studie-commissie is iets voor Langedijk, waar men pas begonnen is met de teelt van aardbeien. Men is hier is dur nog aan het experimen teren en men staat er dus nog een beetje onwennig voor. Het is vanzelfsprekend nog de vraag, welke soort aardbeien hier het best zal gedijen in verband met de bodem en andere groei-voorwaarden. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland heeft besloten een studiecommissie over de aardbeienteelt te vormen. Zij heeft tot taak na te gaan, op welke wijze de aardbeienteelt in Ne derland op een hoger peil kan worden ge bracht. De bruikbaarheid van nieuwe ras sen is een der eerste dingen, die de com missie zan onderzoeken. De rassen, welke ervoor in aanmerking komen, zullen dan in verschillende gebieden worden be proefd. Zij, die menen een aardbeiras te bezitten, welke voor proefneming in aan merking kan komen, kunnen die bij het Centraal Bureau melden, waarbij even tuele kwekersrechten bij hftt onderzoek volleding zullen worden gerespecteerd. In de gemeente Langedijk ls vooi een bedrag van f 201.400 ingetekend op de nationale woningbouwlening. Hiervoor kunnen twintig woningen in de gemeente worden gebouwd. Dit is zeker een mooi resultaat. Geboren: Jacobus Mar a, zoon van Jacobus A. Bruijn en Johanna B. Tet- teroo; Pieter, zoon van Jan de Ruiter en Maria H. W. Spaaij; Maartje, doch ter van Klaas Boon en Jacoba Giltjes; Gustaaf Willem, zoon van Willem Leegwater en Guurtje Schoon; Maria Cornelia, dochter van Simon X. Groen en Anna van Kleef; Dirk Albertus, zoon van Klaas R. ten Bruggoncate en Marie Blom; Nico, zoon van Keimpe Heidsma en Wilhelmina Delver; Elisa beth Afra Maria, dochter van Wille- brordus H. Vader en Gerharda H, van der Biezen. Getrouwd: Johannes H. Wolschrijn en Marijtje Vollmuller; Johannes Hink en Emmerentiania van der Vliet; Pie ter Bak en Maria Slot. - Overleden: De Wit, 63 jaar, gehuwd met Adrianus van der Veer; Aaltje Best, 40 jaar, gehuwd met Cornelis Beenken; Jan Pluister, 57 jaar, we duwnaar van Elisabeth Kreijger. „AVONDGLOREN" ZAL ZATERDAG OFFICIEEL WORDEN GEOPEND Komende Zaterdagmiddag om half drie zal mr. D. Breebaart, burgemees ter van Zijpe, het gebouwencomplex van de stichting „Avondgloren" tijdens een eenvoudige plechtigheid officieel openen. Ter ontlasting van het verkeer over het Noordzeekanaal heeft de Rijkswa terstaat verschillende plannen in stu die, waaronder een voor de bouw van een pontonbrug, welke zodanig zou worden geconstrueerd dat deze gelijk met de Velserspoorbrug open en dicht gaat. Wij herinneren eraan, dat de spoor brug direct na de oorlog dienst heeft gedaan als verkeersbrug, nadat de Velserponten wegens kolengebrek wa ren uitgevallen. Men profiteerde daar bij van een door de Duitsers op 4e brug aangelegde houten wegdek, het welk echter spoedig na de hervatting van het spoorwegverkeer is opgebro ken. Indien de pontonbrug er zou komen, dan zal het nodig zijn, ook zeer uitge breide voorzieningen te treffen aan Maak Moeder blij met 'n tube HAMEA-GELEI (Advertentie, Ing. Med.) de toegangswegen. In de dagen toen ook het wegverkeer over de spoorbrug ging, konden door de tijdsomstandighe den geen voorzieningen hieraan wor den getroffen. Toenmaals is echter overduidelijk gebleken, dat de toe gangswegen geenszins op het drukke en zware verkeer waren berekend, noch wat de breedte betreft, noch ten opzichte van de verharding. (Ongecorrigeerd) Dr H. M. Hirschfeld, regeringscom missaris voor het economische en mi litaire hulpprogramma, heeft aan de regering de wens te kennen gegeven binnenkort zijn functie neer te leg gen. In afwachting van een regeling voor de vervulling dezer functie zal de heer Hirschfeld op verzoek van de regering nog gedurende enige tijd zijn taak blijven vervullen. f Pin. Pani, Pom en tie blauwe vaas j 42. Ofschoon mevrouw Babbel- graag Moeder beloofd had, om haar niet langer dan een minuutje op te houden, duurde het toch een kwartier voor zij Moeder Woeffie het eigenlijke doel van haar komst mededeelde. Want ja, eerst moesten toch alle nieuwtjes uitgewisseld worden! Had Moeder Woeffie al gehoord, dat er gis teren op klaarlichte dag ingebroken was in de bakkerij van Bollemeyer? Nee, dat had Moeder natuurlijk niet en zij had ook geen kranten gelezen. „Ja-ja", ging mevrouw Babbelgraag door, „en er is heel wat geld gestolen ook. Maar niemand weet, wie de da der is! Hoogstwaarschijnlijk moet het gebeurd zijn, toen de bakker iemand: in de winkel aan het helpen was". Moeder, die begreep, dat haar bezoek ster voorlopig nog niet weg zou gaan,: droogde haar handen af en stelde voor om maar even naar binnen te gaan en; een kopje koffie te drinken. Het liep toch tegen elven. „Nou, eventjes dan!" zei mevrouw Babbelgraag. „Want ik heb rfog meer bezoeken af te leggen vanmorgen. Ik kom namelijk in mijn functie van voorzitster van de commis sie van de Geestelijke Verzorging van onze Weeskinderen". Moeder knikte. „Prachtig, dan kunnen we dat moot even onder een kopje koffie bespre ken". (Advertentie, Ing. Med.) Er bestaat in Nederland een Zuivel- fonds, waaruit de consumptiemelkprijs wordt gesubsidieerd en waaruit de ver liezen op de export van boter naar Engeland worden gefinancierd De ont vangsten bestaan voornamelijk uit een omslag over alle in Nederland gepro duceerde melk. Deze omslag leverde een bedrag op van rond f 77.000.000. Met enkele andere inkomsten bedroe gen de baten van het Zuivelfonds in het afgelopen jaar. dat liep van 5 No vember 1950 tot en met 3 November 1951 in totaal ongeveer f 81.00.000. Ten einde de melkprijs te houden op de hoogte, zoals die gedurende het jaar is geweest en zoals die voor het Nederlandse publiek redelijk werd ge acht, was een belrag nodig van rond f 70.000.000. De export van boter lever' de een verlies op van f 19.000.000. Een en ander komt er op neer, dat het Zuivelfonds afsloot met een nadelig saldo van rond f 8.000.000. Opgemerkt zij hierbij, dat de baten op de export van boter naar Belgie een bedrag van f 15.000.000 vormden. Deze gelden kwamen echter niet in het Zui velfonds, doch in het Landbouw-Ega- lisatiefonds. Alleen gedurende de laat ste drie dagen, van 13 November, De 73-jarige S. uit Schoorl, die Dins dagmorgen met een scooter in de rich ting Wormerveer reed werd op de brug over de Nauernasevaart onwel en werd in zijn val nog een eind door zijn scoo ter meegesleurd. Dr Kuyper uit Krom menie constateerde een zware Kersen schudding in verband waarmee de heer S. naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht werd. Men vraagt zich af hoe iemand die door een stijf been als invalide moet beschouwd worden en bovendien al 73 jaar is nog voor een rijbewijs in aan merking kon komen. FEUILLETON DOOR 14. Een geluid drong tot haar door. Iemand was zachtjes binnengetreden en had de deur gesloten. Toen draaiden sterke armen haar vlug in 't rond en werd ze hard en lang op de mond ge kust. Alles was zo plotseling en onver wacht, dat Barbara een ogenblik be wegingloos in de armen van Bryan Mel rose bleef, want opnieuw speelde de verbeelding haar parten. Het was Jinks, die haar koste. Jinks, om wie ze de laatste jaren zo eenzaam was geweest; die ze geen ogenblik had vergeten of niet meer lief gehad. Bijna hadden haar armen zich om zijn hals gesloten, maar eensklaps kwam ze tot bezinning: schaamte, vernedering en woede stre den om de voorrang. Heftig worstelde ze tegen, maar zonder succes. De om helzing werd er des te vaster om en andermaal voelde ze zich kussen, nog vele keren. Tot Bryan haar ten slotte losliet en ze van de weeromstuit bijna was gevallen. Barbara deed een paar stappen terug en leunde met de handen tegen de wand. Ze voelde zich zwak en mat Toen brak eensklaps haar woede in volle hevigheid los. „Hoe durft u zich zo te gedragen?" riep ze uit. Bryan, de handen diep in zijn zak ken en met een in 't licht van de maan wit lijkend gezicht, keek haar .an. „Het is u dus niet bevallen'" vroeg hij. „Wat zegt u?" uitge- Opnieuw en met de handen strekt, naderde hij haar. „Als u me aanraakt, schreeuw ik", sprak ze buiten adem. „Zou dat niet een beetje kinderach tig en melodramatisch zijn? En is het dan zulk een misdaad om een aardig meisje te kussen?" „Voor u waarschijnlijk niet. Maar ik behoor niet tot de „aardige meisjes", die zich door Jan en alleman laten kussen". „Dat heb ik ook geen ogenblik ge loofd". „O, jawel! U dacht, dat ik maar zo'n goedkoop scharreltje was. Zo be handelt u me althans en ik bedank voor die eer! Ik kwam hier om te werken, niet om door de zoon des hui zes te worden beledigd. Hij lachte zachtjes. „U heeft onge twijfeld veel romans uit de eerste tijd van koningin Victoria gelezen", spotte hij. „O, zwijg als 't u blieft. U is onuit staanbaar". „Maar u vindt me toch wel aardig". „Geen man heb ik ooit minder sar rig gevonden". „Dat dacht ik daareven, toen ik u in mijn armen hield, niet". Ze liet hem niet uitspreken, maar lichtte haar hand op en sloeg hem pardoes in het gezicht. Misschien was het wel een gebaar uit de vroeg-Vic- toriaanse tijd, misschien sloegen tegen woordig de meisjes geen man meer zoals zij het nu had gedaan. Het icon haar allemaal niets schelen. Zelf schonk de prikkeling in haar band haar buitengewoon veel voldoening. Schijnbaar vol berouw zijn wang wrijvend, merkte Bryan op, dat ze goed had gemikt. „Ik geloof, dat u prachtig zou kunnen cricketten. Of werd op uw school geen cricket ge speeld?" Toen echter veranderde hij van toon: „Hoort u eens; het spijt me erg, dat ik u verdriet heb gedaan". „Dat kunt u gemakkelijk zeggen", antwoordde ze bitter. „Ja, maar ik méén het". „Dat maakt geen verschil. En boven dien geloof ik het niet". „Wat wilt u doen?" „Morgenochtend direct naar uw moeder gaan en zeggen, dat ik weg wil". „En welke reden zult u opgeven'" „De ware. Ik weet heus wel, dat ik niet het eerste meisje ben, dat onder zulke omstandigheden de dienst op zegt". „Och, de anderen vonden het nogal prettig". „Dienstboden zeker?" „O, niet allemaal. We hadden hier eens een klein verpleegstertje, even na 't ongeluk van Heather. Ze was donker en had sprekend bruine ogen.." Zijn spottende, onbeschaamde toon wakkerde opnieuw haar boosheid aan. Ze trachtte de deur te bereiken, maar hij versperde haar de weg. Eensklaps zag ze, in het heldere maanlicht, dat hij nu volkomen ernstig keek. „Gaat u alsjeblief niet weg voor we de strijdbijl hebben begraven". ,,'t Spijt me, meneer Melrose, maar ik wil die niet begraven. Ik sta er op, dat u me onmiddellijk de weg vrijlaat". „Alleen als u doet wat ik zeg". „Dat kan ik niet". „Wilt u me niet vergeven? Ook niet als ik plechtig beloof, u niet meer te zullen lastig vallen?" vroeg hij en nu trilden zijn lippen even. „U zult moe ten erkennen, dat ik er een beetje toe gedreven werd. Misschien kent u ook, dat oude, aardige liedje van „jij, de avonden de muziek?" En er Klonk muziek uit de bibliotheek...." „Alle oude liedjes ter wereld zijn geen verontschuldiging voor uw optre den. En numeteen draaide ze de schakelaar om, zodat de kamer plotse ling helder verlicht werd. „Ik kwam hier, om Heather's schrijfmap te halen". Die map lag op een tafel bij het ven ster. Bryan greep ze, maar toen hij het voorwerp aan Barbara overhandigde, viel het op de grond en de inhoud over de vloer. Barbara bukte zich snel om de brieven bijeen te rapen. Ook Bryan dook om haar te helpen. Hij overhan digde haar een kleine stapel enveloppen en zei met een ietwat spottende glim lach: „Ik geloof, dat deze van Heather's correspondentievriend afkomstig zijn". Barbara nam de enveloppen aan en opende de schrijfmap om ze erin te doen. Daarbij merkte ze op, dat alle met dezelfde hand waren beschreven. Eensklaps was 't of haar hart stil bleef staan. Die hand had ze vroeger opper best gekend, want ofschoon ze op de zelfde plaats woonden en werkten had Jinks haar dikwijls briefjes gestuurd. Ze zag zijn naam op de hoek van de enveloppen geschreven: J. L. Charring- ton. Met de brieven in de hand bleef ze als verbijsterd staan, al maar in ver warring denkend: ,,'t Is onmogelijk, het kén niet. Niet Jinks! Ieder ander, goed, maar niet Jinks!" „Iets mis?" vroeg Bryan wat verwon derd. Al haar moed bijeenrapend, ant woordde ze: „Neen, niets natuurlijk". Ze sloeg de map dicht en liep naar de deur. Bryan trad snel naar voren, om de deur voor haar te openen. Toen ze hem passeerde, legde hij de hand op haar arm. Wordt vervolgd vloeiden ze in het Zuivelfonds. Gedu rende die 3 dagen leverden ze f 120.000 op- De Stichting voor de Landbouw con cludeert uit het feit dat de boter export naar Belgie een aanzienlijk; voordeel opleverde, dat de positie vatt onze boter heel wat beter is dan het verlies op de export naar Engeland zoa kunnen doen denken. Daarnaast wordt er op gewezen, dat de Nederlandse veehouderij een bedrag van niet minder dan f 70.000.000 bij eengebracht om ons publiek goedkope melk te kunnen laten drinken. VRIJDAG 9 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.60-44.0(1 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.13 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.S5 Schoolradio. 9.45 Idem. 10.05 Gram.muziek. 10.30 Neder landse muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Salonorkest en so liste. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13,20 Actualiteiten. 13.25 Fianoduo. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Radio Philhar- monisch Orkest. 15.05 Piano. 15.25 Gra. mofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.13 Causerie onderwijs en opvoeding. 18.22 Promenade-Orkest. 18.40 „De Uitkijk post". 18.50 Lichte muziek. 19.05 Actu aliteiten. 19.15 Regeringsuitzending: Ver klaring en toelichting. 19.35 Gram.muziek. 19.52 Vijftgjarig bestaan van de Staats mijnen. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Omroeporkest. 21.00 „Opbouw in Liefde", causerie. 21.15 Strijkorkest. 21.30 „Zij kennen dag noch uur", hoorspel. 22.15 Amusementsmuziek. 22.40 Gram. muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgischs kalender. 23.15 Lichte muzjek. 23.40— 24.00 Amusementsmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7,33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huts vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie.10.05 Morgenwijding. 10.20 School- radio. 10.50 Gram.muziek. 11.20 Voor dracht. 11.40 Sopraan en plano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Sport en prognose, 12.48 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 18.15 Jjüededelingen of gram.muziek. 18.20 Dans muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Kook- praatje. 14.20 Gram.muziek. (Intermezzo: pl.m. 14.50 Voordracht.) 16.00 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Relai» van de Noorse Omroep. 17.30 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Meisjes koor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Op huis bezoek", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voor dracht. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Leven op aarde", causerie. 21.00 Gram.- muziek. 21.20 Twintig vragenspel. 21.401 Buitenlands weekoverzicht. 21.55 Theater- Orkest, -koor en solisten. 22.25 „De Staats mijnen in het Goud", reportage. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In Huwelijk en Ge zin". causerie. 23.30—24.00 Orgelspel. Experimenteel Televisie-programma van Qe VARA. 20.1521.45: 1. Moederdag; 2. Nieuws uit het buitenland; 3. Nieuw» uit het binnenland: 4. Weeroverzlcht, Pauze. - 5. Kermis. (Advertentie, Ing, Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7