ERRES SPAANDER COSTUUM Ver% Stad en Omgeving r Beroemde miniatuurkermis van Theo vden Uyl op de Braderie AGENDA „De heks op zolder" bleef een afzichtelijke dame Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Holl. Mij i netelii Het Doelenveld wordi onder water gezet Ons succes: Qxunti iiv.&ate'i ,,/Uao-t" 4.90 M. Meijer en Zn. Men kon alle leestekens duidelijk hóren Zilveren jubilaris bij „Kofa" Drie-jarig meisje uit Hoornse Vaart gered De kaasmarkt Prisma-herenhorloge PRISMA Drs A. Groot over Bedrijfsefficiency Er lagen landmijnen onder de toneelvloer De zwarte kroniek onveranderlijk Een goed verstaander hoopt bij voor PINKSTER een nieuw 79.50 Veranderingen in de Naco-dienstregeling Voorstel van Excursie aan deze z< Gevonden vt VRIJDAG 9 MEI 1953 Er nemen ook dames dee aan de tractorenwedstrijd De man, die op de tentoonstelling „Gouden Handen" te Ede, waar hon derdvijftig inzendingen te bewonderen waren, twee van deze zeven gouden medailles won, moet wel een groot kunstenaar op liet terrein van de huis vlijt zijn. En dat is Den Uyl, die met zijn miniatuur-kermis op de Alkmaar- se Braderie 1953 zal exposenen, dan ook ongetwijfeld! Hij is iemand met veel liefde voor zijn arbeid en dat moet ook wel, anders houdt men het geen vijftien jaar vol en anders komt men ook steeds niet weer met iets nieuws. Mogelijk zijn er Alkmaarders en be woners van de omgeving, die deze "Stukjes huisvlijt reeds in onderdelen hebben bewonderd, maar nog nimmer exposeerde Den Uyl in Alkmaar of in deze streek met zijn volledige minia tuur-kermis, die nog kortgeleden werd verrijkt met een overkoepeling, ver licht met honderden lichtjes, die het geheel een nog sprookjesachtiger aan blik bieden. Wanneer wij zo eens even langs deze miniatuur-kermis wandelen, richten wij ons oog eerst naar de carroussel in Barok-stijl, die is opgebouwd uit 750 losse deien. Het Feeënpalast van Anton Benner met de cake walk her bergt niet minder dan 1100 hele kleine spiegeltjes en romantische tableaux, paardjes, schuitjes, leeuwen, bazuin engelen, steigerende paarden aan het front, negers en wat al niet meer. Bij de vliegtuigcarroussel treft u dan een Cavioli-orgel aan en de rakettenbaan krijgt muziek van een Wellerhause- orgel alles in de juiste stijl. De zweefmolen is gebouwd volgens het Kunkel-model en bestaat uit 320 losse delen en 450 spiegeltjes. Den Uyl heeft met grote liefde aan zijn minia tuur-kermis gewerkt en het is verbluf fend op welke wijze hij tot zijn schep ping kwam. Moest hij gouden bazuinen hebben voor de bazuinengelen, dan brachten spijkers uitkomst. Zijn vliegtuigjes zijn gemaakt uit een oude bezemsteel en u kunt orgelpijpen aantreffen die van breinaalden zijn ge maakt. De wieldoppen van de wagens ontbreken niet en als men het u niet vertelde, zou u niet weten dat deze werden vervaardigd van doppen van oude tubes. De beeldengroepen heeft Den Uyl zelf gesneden uit lindehout en de schilderin gen zijn ook van zijn hand. Het wagen park bestaat uit niet minder dan 40 woon- en pakwagens, prachtig inge richt en tot in de kleinste bijzonder heden nauwkeurig. De sprookjeskermis heeft een eigen lichtinstallatie en wordt opgeborgen in de wagens, zodat alles volkomen „echt" is. De rakettenbaan van Evert Dauphin, bestaande uit 480 losse delen, toont u een moderner kermisstuk en wanneer u de echte baan wel eens gezien heeft, zult u ook hierin geen verschil kunnen ontdekken. Vele tienduizenden bewonderden Den Uyl's carroussel en vaar deze minia tuur-kermis komt is het succes altijd groot. Den Uyl' kreeg aanvragen om in Frankrijk en Amerika te exposeren, reisde met zijn carroussel door ons va derland en staat klaar om weer op tournee te gaan, maar eerst is Alkmaar aan de beurt en de Alkmaarse Braderie 1952 heeft de primeur van de geheel opnieuw ingerichte kermis, die een unicum is op huisvlijtgebied. Op de Alkmaarse Braderie 1952 zal Theo den Uvl met zijn kermissprookje exposeren. Hier zal men kunnen zien hoe iemand met liefde voor zijn kunst wist vol te houden, om tenslotte tot een resultaat te komen, dat boven alle lof verheven is. Den Uyl's miniatuur-kermis zal de attractie van de Alkmaarse Braderie nog aanmerkelijk verhogen. Muziek tijdens de Braderie Het staat thans vast, dat de vier Alkmaarse muziekcorpsen tijdens de Braderiedagen hun medewerking zul len verlenen In de verschillende Bra deriestraten zullen loudspeaker's wor den opgesteld en van enkele centrale punten af zal op gepaste wijze muziek worden uitgezonden. De attractie-com missie is nog met enkele bekende or kesten in onderhandeling, zodat het ze ker aan muziek op dit festijn niet zal ontbreken. De modeshows Dat Alkmaar ook op het gebied van de mode iets presteert, zal getoond worden op de unieke Alkmaarse mode shows, welke worden geleid door me vrouw H. ,Elias-Smit, en waaraan deel nemen de firma's Gcbr. Bervoets, H. Briiggemann. E. L. Heeger, J. Koster, B. W. G. Lienesch, M. Meyer en Zn, Vroom en Dreesmann en Gerard Worm. Deze grote modemanfestatie zal vijf maal per dag worden gehouden in de zalen van „Het Gulden Vlies", welke voor deze gelegenheid door de Alk maarse bloemisten omgetoverd worden in een lusthof van bloemen. Aangezien men uit geheel Noord-Holland een enorme belangstelling verwacht, is het raadzaam bij een der bovengenoemde damesconfectiezaken de plaatsen te re serveren. De tractoren-wedsti'ijden Een uitgebreid, deskundig comité, houdt zich bezig met de organisatie van dé originele tractoren-wedstrijden. Donderdag 3 Juli zal vanuit de gehele „Kop van Noord-Holland" een tracto- ren-sterrit worden gehouden naar Alk maar, waar de deelnemers tegen het middaguur worden- verwacht, 's Mid dags wordt er een tractoren-défilé ge houden. waarna om 3 uur de tractoren behendigheidswedstrijden zullen begin nen. Zoals deze wedstrijden voor Alk maar origineel zijn, zijn dat ook de prijzen. De Commissie had oorspronke lijk alleen prijzen voor heren, zoals een kamgaren herencostuum, overjas, re genkleding. overhemden, dassen enz., maar nu het blijkt dat ookdames tractoren-équipes zullen deelnemen, zal met de samenstelling van de prijzen hiermede rekening worden gehouden. Het Doelenveld onder water De gemeentelijke autoriteiten hebben hun goedkeuring verleend voor het houden van het Venetiaanse Water feest, waarvoor het Doelenveld gedeel telijk onder water gezet moet worWen. Deze watershow. welke vorig jaar in een andere Nedérlandse provincieplaats werd gehouden, is daar door 30.000 per sonen bezocht. Buitenlandse belangstelling Diverse Nederlandse, maar ook bui tenlandse reisbureaux hebben zich met het Braderie-bestuur in verbinding ge steld, om de mogelijkheid te onderzoe ken, trips naar Alkmaar te organiseren gelijktijdig met een bezoek aan de Kaasmarkt. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De schat van Monte Christo (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: La Ronde (18 jaar) Victoria Theater, 8 uur: Het meisje uit Artis (alle leeftijden); Cinema Ameri- caln, 8 uur: Vrouwen in de oertijd (18 jaar). Grote kerk, 7.30 uur: Kerkconcert ten bate van Westerlicht. Hotel Victory, 8 uur: K. Norel spreekt over „Hollanders in Canada". Gulden Vlies, 8 uur: 8 October-feest avond. Stedelijk Museum, 1012, 25, 79 uur: Exnositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: „De Bever' Emmastraat 36. ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 én 9.30 uur: De schat van Monte Christo (14 jaar); Har monie Theater, 7 en 9.30 uur: La Ronde (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het meisje uit Artis (alls leeftii den); Cinema Americaln. 7 en 9.30 uur: Vrouwen in de oertijd (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond „Bloemwijk". Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond „Pa- civolo". Nachtdienst apotheken; Kruisinga Koorstraat 59. stedelijk Museum. 1012, 25. 79 uur: Exnositie Graadt van Roggen. HEILOO. „Rustende Jager", 8 uur: ,,'t Ontluikende Roosje" met „Korporaal Elisabeth". HOOG WATER TE BERGEN AAN 7vE Vrijdag 3.18 1= 't Zaterdag 3.57 16.21 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 3.23 15.46 9.23 21.46 Zaterdag 4.02 16,26 10.02 22.26 In 6 prima kleuren JS (Advertentie, Ing. Med.) Volgende week verkeers- examen in de practijk De leerlingen van de lagere scholen, die met goed gevolg het schriftelijk gedeelte vari het verkeersexamen heb ben afgelegd, zullen waarschijnlijk volgende week in de practijk worden getoetst. Agenten, die op verschillende punten in de stad worden opgesteld, zuilen controleren of de candidaten de theorie ook op de weg kunnen toepas sen en van hun rapporten zal het af hangen of de jongens en meisjes het diploma krijgen uitgereikt. (Advertentie, Ing. Med.) „De heks op zolder" is een afzichtelijke dame en dat is ze gebleven nadat de toneelschrijver, Henri van Hoof, haar als blijspel de wereld in had gestuurd. Gisteravond hebben de leden en donateurs van 't Alkmaars Toneelgezelschap, dat in het Gulden Vlies kunnen constateren. Het is geen verdienste van dit toneelgezelschap geweest, de heks van de zolders van de „Weidcblick" te heb ben gehaald. Het blijspel is geschreven in een half ambtelijke taal. De dialogen zijn doorspekt van taal-kunstgreepjes. De heksenjagers struikelden onverbid delijk in de doolhof van tussenzinnen, beperkende en uitbreidende bijzinnen en in wat de taal nog meer aan voetangels en klemmen biedt. Wellicht met de bedoeling de fraaie volzinnen begrijpelijk te maken, spraken de meeste mede werkenden hun rollen op zo'n manier, dat men alle leestekens kon horen. uit de zaal te horen. Suze Bruyns als Martha Weyers, kun^tredactrice, speel de aannemelijk. Jammer was het, dat ze een fraaie zin plotseling afbrak met een verschrikt „o nee!" en de zin op nieuw onder he' mes nam Jan Zonderhuis, die als Michael van Doorn, een kunstschilder, de hoofdrol te verwerken had, was de enige die met flair op de planken was gekomen Lieske, de dienstmeid van de „Weide- bliek" (Anny Kobes), bracht haar rol ook verdienstelijk, doch tè. Dat tikkel tje te veel van alles, demonstreerden vrijwel alle tonelisten. Op spannende momenten ontplooiden de spelers een actie, die de aanwezigheid van land mijnen onder de toneelvloer deed ver moeden. Zo in de geest van: „Vrouw Bunder, de roodbonte is zovèr! Kom dadelijk!" Men ziet dan een hevig op gewonden vrouw Bunder over het to neel draven, zonder nochtans de rood bonte in haar moeilijke uren te gaan bijstaan. Ze wacht daartoe netjes tot de souffleur zegt: „Af!". Arme rood bonte en arm publiek. Hoewel de opvoering van gisteravond allerminst geslaagd te noemen is, kre gen we toch de indruk, dat 't Alk maars toneelgezelschap in hoge mate gehandicapt was door het gekozen stuk. Men kan zeker heel wat beter. Een allergenoegelijkst bal onder lei ding van Jac. Renooij en met muziek van Ton Dekker, hield de aanwezigen tot vroeg in de ochtend bijeen. Heer Brakenhof gehuldigd Temidden van familie en collega's heeft de heer A. C. Brakenhoff het feit herdacht dat hjj 25 jaar geleden als magazijnbediende bij de firma J, Spruyt („Kofa") in dienst trad. In de smaakvol versierde Marijkezaal van Hotel „Victory" vond gistermorgen de feestelijke huldiging plaats, waarbij de jubilaris in zeer waarderende zin werd toegesproken door zijn directe chef, de heer W. Spruyt, die de ijver en toewijding van de heer Brakenhoff roemde. Een enveloppe met inhoud vergezelde deze woorden. Hierna voer de de directeur, de heer M. Spruyt het woord, die de wens uitsprak dat de jubilaris nog vele jaren op dezelfde wijze zijn beste krachten aan de firma zou geven. Namens het personeel sprak de heer Stubenitsky. Deze spreker bracht o.a. naar voren op welke accurate wijze de jubilaris tevens als incasseerder voor de firma werkzaam is. Als blijk van waardering bood hij een keurige lamp aan. Mevrouw Brakenhoff werd ver rast met een fraai bouquet. Ten slotte sprak nog de heer Willers enkele woorden namens de directe col lega's van de Tapi.itafd. en het Atelier. In de loop van de dag brachten ve len een bezoek ten huize van de heer Brakenhoff in de Toussaintstraat, waar tal van bloemen de waardering voor de jubilaris vertolkten. De 20-jarige Cor Dudink, Herenweg 29 te Oudorp, bedacht zich geen mo ment toen hij gisteravond om half ze ven in de Hoornse Vaart een kind in het water zag spartelen. Hij had de drenkelinge, de 3-jarige Annie Schats van de Hoornse Kade, reeds bij de eerste sprong te pakken en kon het kind aan de gelukkige moeder over handigen, die door haar zoontje ijlings was gewaarschuwd. Op de Alkmaarse Kaasmarkt werden Vrijdagmorgen 14 stapels fabriekskaas en 3 stapels boerenkaas aangevoerd, totaal gewicht 32.000'kg. De fabriekskaas bracht f 2,02 per kg op: de notering voor boe renkaas lag 2 .cent hoger (12.04 per kg). De handel was goed. In Bodegraven waren Dinsdag aan gevoerd 55 partijen, le soort f 2.18 f 2.23, 2e soort f 2 12—f 2.17. De handel was flauw. In Woerden waren er Woensdag 68 partijen, le soort f 2.16 f 2,25. 2e soort f 2.08f 2.14. De handel was flauw. De aanvoer in Gouda was Woensdag 103 partijen. De prijzen waren le kw. 2.17—f 2.22, 2e kw. f 2.08—f 2.16, ex tra kwaliteit tot f 2.28. De handel was matig. Het concert in de Grote Kerk De nieuw benoemde organist van de Grote of St. Laurenskerk alhier, de heer Piet Kee, zal zich reeds hedenavond doen horen tijdens het om half acht beginnende bbheert ten bate van de gedupeerden door ae brand in Huize „Westerlicht", en wel in de werken: Toccata en fuga in d-moll van J. S. Bach, Andante Allegro An dante van C. Franck, en Choral III even eens van C. Frank. Chroom met staalbodem v.a.49. Het kwaliteits'horloge Ancre j (Advertentie. Injt. Med.) Belangwekkende lezing voor Maatschappij voor Nijverheid en Handel en K. v. K Drs A. Groot, directeur van het Instituut voor Onderzoek en Voorlichting op het gebied van iK'drijfs- en bestuurscfflciëntie heeft gistermiddag in Hotel I Victory te Alkmaar voor de leden van het departement Alkmaar van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de Kamer van Koophandel en Fabrieken Hollands Noorderkwartier een lezing gehouden over „Efficiency in het bedrijf". Vóór de lunch, welke aan de inleiding vooraf ging, herdacht de voorzitter van het departement, de heer L. F. le Blansch, de dezer dagen over. leden voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer S. W. Arnzt. In ge. voelvolle woorden memoreerde de heer Le Blanseh de vele verdiensten van de overledene, in wie allen, die met hem in contact kwamen een goed vriend hebben verloren. Nora Bunder, boerendochter van de .Weideblick" blonk in deze zin uit. Een voorbeeld: „Zou Jo-han (liggend streepje), zo heet hij (liggend streep je), dan nooit meer ko-men (smarte lijk uitroepteken)". Nora Bunder (Jos Kommer) kreeg ruimschoots bewijzen van deelneming De Alkmaarse jeugd heeft de ge meente in de maanden Februari en Maart een schade toegebracht van f 451.04. Drie en twintig ruiten werden vernield en twee gevallen van balda digheid geconstateerd, die lichamelijk letsel tot gevolg hadden. Voorts wer den verschillende verkeersborden ern stig beschadigd, een reddingshaak bij de Van Houtenkade geheel vernield en aan een hek bij de Vondelschool zoveel „aandacht besteed", dat een groot ge deelte van nieuw gaas moest worden voorzien. In de Hout werd de kroon van een jonge berk afgerukt. Mochten er oude ren zijn, die de jeugd .op de één of andere manier bezig zien met het ple gen van dergelijke baldadigheden welnu, het verzoek is al zovele malen gedaan, dat wij ons een zoveelste her haling wel kunnen besparen. Leerlingenavond der ballet school De Balletschool, onder leiding van Annemarie Kühne en Marinus van den Nieuwenhoff, zal Donderdag 15 Mei in Het Wapen van Heemskerk een avond verzorgen, waarop voornamelijk door leerlingen van de school wordt ge danst. Deze krijgen hierdoor gelegen heid de door harde studie verworven techniek van het ballet in het open baar te tonen. De choreografie is geheel naar eigen idee, met uitzondering van twee dan sen na de pauze, die gezet zijn door onze oud-stadgenoot Marie Jeane van der Veen. De muzikale medewerking is in hander. van Jan Visser. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Roelof P. J. en Agatha M., zoon en dochter, van R Haazelager en A M Bruin ONDERTROUWD: Adranus van Vel- zen en E. Groot GEHUWD: Gijsbertus P. Reuling en Afina G Blankendaa! OVER! EDEN: Hermanna M. Bak kers 77 jaai wed van P. J Grol: Aga. tha M. Bruin, 31 jaar, geh met R Haazelager: Hendrik Borgman 59 jaar gehu. met E. Baars. Wasmachines Wringers Vloerwrijver Televisie Radio Stofzuigers (Advertentie Ing Med.) VERKEERSVERBETERING Het rooien van de boom op de hoek van de Kanaalkade en de Paternoster straat tegenover de puddingfabriek „Victrix" is een niet te onderschatten verbetering voor het verkeer, vooral nu ook het doodlopende zijspoor wordt opgeruimd. Vaak toch belemmerde een gerangeerde goederenwagon ter plaat se juist het uitzicht in de bocht en speciaal 's nachts was de kans op een botsing tegen een onder de boom staande wagon niet denkbeeldig. AFSLUITING WEGEN De Achterweg, Heerenstraat en Ka naalkade (tussen Friesebrug en Kaar- semakersgracht) zullen op 12, 13 en 14 Mei telkens van 's avonds 8.30 tot des morgens 7 uur voor alle verkeer wor den afgesloten. Het zware verkeer zal via Warmenhuizen worden geleid, de lichtere voertuigen over de Vlotbrug. Welvaart in Nederland afhan kelijk van de kleine bedrijven De efficiency in Nederland, aldus ving de heer Groot zijn causerie aan, staat of valt met de kleine bedrijven. Daar de welvaart in ons land afhan kelijk is van de kleine zaken, waarin de meeste mensen werkzaam zijn, is het belangrijker dat de efficiency in deze bedrijven met twee procent wordt op gevoerd dan in enkele grote bedrijven met tien procent. De gedachte, dat ook de grotere bedrijven afhankelijk zijn van hun kleinere collega's heeft ertoe geleid, dat zestien grote firma's, o.w. de Hoogovens, Werkspoor, Philips, A.K.U., K.L.M. e.a. de stoot hebben ge geven tot de oprichting van het Insti tuut voor Onderzoek en Voorlichting op het gebied van Bedrijfs- en Be- stuursefficiency. Evenals de medische wetenschap, die steunt op waarnemin gen en daaraan conclusies verbindt, is het ook de taak van de organisatie wetenschap de ziekteverschijnselen in een bedrijf op te sporen en vervolgens weg te nemen. Een individueel onder zoek ligt financieel buiten het bereik van bedrijven met 200 of minder men sen. In de kleine bedrijven is alleen iets te bereiken via het collectieve on derzoek. De inventieve wijze van wer ken is verdwenen, de essentie van het vak is goede waarnemingen. Wat be treft het inschakelen van medewer kers uit de bedrijven in het organisa tiewerk en de opleiding van arbeids- analysten staat Europa aan de spits. Ook van deze materie ligt de baker mat in Amerika, doch hetgeen in Euro pa gebeurt, is grondiger en serieuzer. Toch heeft de reis naar de Verenigde Staten drs Groot tot het inzicht ge bracht, dat men in Amerikaanse be drijven zij het dan pok oppervlak kiger in veel ruimere kring op de hoogte is van organisatie-onderzoek, dat men weet wat een arbeidsanalyse is en men de kunst verstaat deze te interpreteren. Op Cursussen worden de bedrijfsleiders, afdelingschefs en werkbazen de eenvoudige methoden van waarneming bijgebracht, welke veelal tot bezuinigingen in de bedrij ven leiden. De ideeënbussen in onze industrieën, aldus spreker, zullen leeg blijven zolang men de werknemers de vaardigheid van een elementair on derzoek niet bijbrengt. In Amerika hebben de „in plan"-, de supervisor- en de excutive-training een grote vlucht genomen en ook in Nederland zullen directeuren-, bedrijfsleiders- en bazenconferenties naar het gewenste doel moeten leiden. Uitvoerig ging drs Groot in op deze conferenties en de wijze waarop zij door deskundigen moeten worden geleid. Het is de taak van de conferentieleider de discussies op een door hem te houden inleiding in de hand te houden, doch daarnevens de gedachten van de deelnemers over verbeteringen in het bedrijf, het weg nemen van storingen, de voorstellen voor vereenvoudigingen e.d. de vrije loop te laten. Op deze wijze zullen de verkeerde conclusies naar buiten tre den en zal de conferentie-leider de gelegenheid hebben eerst de misvat tingen weg te nemen en vervolgens de deelnemers de eenvoudige analyse methoden bij te brengen, waardoor zij in staat zijn zelf analyses te maken. Bij de gedachtenwisesling, welke op de inleiding van drs Groot volgde, zei- de de directeur van het I.O.V. nog, dat reeds de fröbelscholen en lagere scho len in de Verenigde Staten de leerlin gen getraind worden in het gezamen- ijk oplossn van problemen. Dat Ne derlandse werkgevers niet genegen zouden zijn bij een collectief onder zoek gegevens uit te wisselen, is, naar drs Groot uit ervaring mededeelde, nimmer een struikelblok geweest. Na opgemerkt te hebben, dat een tekort aan arbeidsproductiviteit meestal niet het gevolg is van een te geringe ar beidsinspanning, maar van een foutie ve werkwijze, zei spreker ten slotte, dat men van een organisatie-onder' zoek geen operationeel ingrijpen moet verwachten. Het draagt een evolutio- nair karakter. De heer Le Blansch nodigde vervol- gens de aanwezigen, die interesse heb ben voor een collectief onderzoek van de bedrijven, uit zich bij het secreta riaat van het departement Alkmaar van de Ned. Maatschappij voor Han- del en Nijverheid, dan wel bij de Ka mer van Koophandel te melden. Bij voldoende belangstelling zullen ver dere stappen worden ondernomen on J tot een eerste conferentie te komen, Bromfietser reed tegen auto Een bromfietser, de heer G., die gis termorgen uit de Frans Halsstraat rechtsaf de Rembrandtstraat wilde in slaan, kwam daarbij in aanraking met een personenauto. De wagen bevond zich aan de linkerkant van de weg omdat de toestuurder moest uitwijken voor een stilstaande bakfiets. De bot sing was vrij heftig en de heer G, moest met een hersenschudding naar het Centraal Ziekenhuis worden over gebracht. KLAVERJASDRIVE UITGESTELD. Naar wij vernemen zal de klaverjas- drive ten bate van het Centraal Genoot schap worden uitgesteld. in kamgarens reeds vanaf Onze enorme sortering doei U aliijd slagen (Advertentie, Ing. Méd.) 58. Jimmy Brown was blijkbaar in zijn benauwde gevangenis in slaap ge sukkeld Hij had nog gemerkt, hoe de schuil waarop hij zich bevond in de sluip van Muidermonde was terecht gekomen en latei had hij duidelijk aan het deinen gevoeld, dat zij op zee wa ren gekomen Toer was hij in slaap ge. vallen Eigenlijk was hij pas wakkei geworden, toen een stelleltje mannen geschreeuw van „pas op" en „hou 'm recht" de grote kist waarin hij zat op gesloten aan land sjorden. Jimmy lette nu weer goed op wat et met hem ging gebeuren Een ogenblik was hij nog bang geweest, dat de bende van Dolle Dirk hem met kist en al over boord zou zetten, maar spoedig bemerkte hij. dat hij 'aan land werd gedragen en dal zijn kist op een kar werd geladen met vereende krachten en met veel Hij hoorde duidelijk, hoe de voerman op de bok klauterde en het paard -net een „hu peerd" in beweging zette De weg was blijkbaar nog al zanderig want de voerman vuurde het paard telkens aan een beetje krachtiger te trekken Jimmy schommelde heen en weer in zijn nauwe gevangenis „Ze hebben me niet gebonden", dacht hij, „en als ze mij straks er uit halen be gin ik van voren af aan." Op 18 Mei komt er ook verandering in de zomerdienstregeling van de NACO-bussen. Wat Alkmaar betreft zijn dat de volgende: Lijn N (AlkmaarSchagen): Terug gebracht op een 3-uurs-frequentie, itl verband met het sterk teruglopend vervoer op deze lijn. Lijn P (AlkmaarHoorn): Kerk diensten op Zondag naar en van Zul- dermeer gedeeltelijk vervallen, waar voor een ochtendverbinding naar en van Hoorn in de plaats is gekomen, t.w. van Spierdijk 8.40, Hoorn aan komst 9,15, Hoorn vertrek 9.25 uur. Dat betreft de lijn AlkmaarHoorn. Lijn R (SchagenDen Helder): Di verse kleine wijzigingen en een verbe terde overstapmogelijkheid te Stolper- vlotbrug van en op lijn W, namelijk om 6,10, 9,15, 12,50, 19,20 uur vanaf de richting Alkmaar (via lijn W) nar Cal- lantsoog en om 8,15, 12, 15,15, 17,45, 21,45 op lijn W naar Alkmaar vanaf de richting Collantsoog. Voorts werd rit R 12 50' vervroegd waardoor de strand- bezoekers te Callantsoog een geschikte tijd hebben om weer naar huis te gaan. Dat is van toepassing op de lijn Scha genDen Helder. Lijn W: Route en dienstregeling van de lijn Haarlem—Helder zijn veran derd. De route van deze lijn is gepro jecteerd via het dorp Heemskerk, de rijtijd is daardoor met 5 min. verlengd. Het traject werd teruggebracht op de afstand AlkmaarHaarlem. Lijn WX (AlkmaarDen Helder): Een nieuwe naam voor het traject AlkmaarDen Helder. De uursfre quentie op dit traject is, met het oog op het teruglopende vervoer, gemini- seerd, waardoor materieel-besparing kan worden bereikt. Desondanks zijn de urgente ritten blijven bestaan en kon de verbinding met Callantsoog (overstapoen te Stolpervlotbrug op/ van lijn R) ze]fs worden verbeterd. Lijn X (Alkmaar—Uitgeest): Ritten e" 2 rijden naar en van Uitgeest, ntten X 3—4 naar en van Akersloot. Lijn AB (Egmond—IJrmtidenV Door de routewiiziging van lijn W veran dert ook de route van lijn AB met dien verstande, dat niet meer via Heemskerk-dorp zal Worden gereden. ,'v1 (AlkmaarLeeuwarden): Mtddenmeer krijgt ook on Zon- en feestdagen een latere verbinding van af Alkmaar, n l om 22.17 uur Liinen B C Alkmaar—Edam Rit-C. 14 (17 uur van Alkmaar) vervalt J De gisteravond in ring van de afdeling voor het grootste ge< bestuur betreffende d gen der maatschappij volle aandacht van d De discussie ontstor taris een ingekomen Beemster voorlas, werd verzocht voor beslissing over een e ting bij één bepaal maatschappij ,ult s jaarsvergadering. Een zigen vond, dat het het recht heeft de led één verzekeringsmaat de adjunct-secretaris de heer A. Olivier ve ook geenszins de be een stichting worden leden van advies zal verzekeringskwesties, gebruik maken van paraat van één bepaal maatschappij, maar d uiteindelijk zelf besli hun belangen willen Na een uitgebre waarin zowel voor- i van het voorstel Beer. onenigheid betreurdei tegen 4 stemmen besl( sie aan de afdeling lenen. De heer E. Govers de algemene vergade ningen, waarnaar hij Lambertschaag werde de vraag te stellen of veling verdient de re wijzen, dat ter bespar pitaal van boer en sta klauwzeerinstituut zo breid, dat verplichte is. Men zal dan voldo Op het politie-bureau gènde voorwerpen als gégevn van 30 April7 ceintuur, geldsbedrag 2 ballen, rozenkrans fluit, kindertasje, kinder inhoud, 8 portemonnaies óenpenning, parapluie-h< 4 handschoenen, schoud riem, 6 shawls, 3 witte rijwiel, kindertasje (gr; jasje, dekentje, kleedje zwembroekje, tas met schoen, portefeuille, spanningzoeker, 2 paarli portefeuille met inhoud schappentas, broche, alf sleutel, want, ballpo: voetbalbroekje, bontje, sleuteltje, onderdeel elee raat, ring met sleutels kinderschoentje, schop aansteker, bril (kind) maar", leerboek, porteJ vulpen, zadeldekje en Inlichtingen aan het dagelijks van 17-18 u etage, uitgezonderd 's PREDIKBEU VOOR ZONDAG ALKMAAR, Grote Kert Oudsten; 5 uur ds. Van Willemsen, Hilversum Kapelkerk, 10 uur ds. Geref. gem., 10.30 u Rotterdam. Luth. k< uur ds. Haan. Bev. Doopsgez. gem., 10.15 van Broek op Langend:) 1 10 uur ds. Von Meijenfel lenga, Geref. gem., ningsweg 2, 6 uur dier Heils, Limmerhoek 22 10 uur Heiligingsdienst school; 7 uur Openiucii Openbare Samenkomst. Samenkomst. Ned. Sliksteeg 4, 10 uur Heili V erlossingssamenkomst dingsdienst. Do. 8 uur Verbreiding der Waarhe 81, 10.30 uur ds. Ruys AKERSLOOT, 7.30 BERGEN, Ruïnekerk Rehoboth, 10 uur ds 7 uur ds. Van de Poll kerk, 10 en 5 uur ds breiding der Waarheid laan 2. 7.30 uur ds. Ruys BROEK OP LANGEND 10 uur geen opgave; ven, Dirkshorn. Doi dienst. DIRKSHORN. Geref. opgave; 2.15 ds. Van DRIEHUIZEN, geen EGMOND AAN ZEE, ds. Roobol. Geref. ke lenga; 5 uur ds. Von EGMOND AAN DEN Plug. GROET, 10 uur ds. GROOT-SCHERMER, Ti. Alberts. HEILOO, Herv. gem. hoff. Evangelisatie, ds. Van de Poll, Weesp: ker, Amsterdam. Geref gebouw aan de Kerklaa Vellinga, Allernaar; 3 Meyenfeldt, Alkmaar- HEERHUGOWAARD, Swen, Den Helder. HENSBROEK, 10 uu Doop. KOEDIJK, 10 uur maar, LIMMEN, 10 uur ds NOORD-SCHARWOUDE 10 en 7 uur ds. Vegte*- OTERLEEK, 7 uur OUDORP, 10 uur d: maar. SCHERMERHORN, ds. Van Dtjlr. Gere bur ds. Swlerts, Enkh SINT-PANCRAS, Ge bur ds. Middelkoop. STOMPETOREN. 10 Evangelisatie, 10 uur Alkmaar. WEST-GRAFTDIJK, ■ofl, Heiloo.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2