VERF Koopkrachtige Lezers rg werden wonden VERVOLG STADSNIEUWS „HOLLANDERS IN CANADA Egmondse V.V.V. besprak de komende feestelijkheden Mishandeling op een Bouwterrein Voor grote honden is in Bergen geen vrijheid Plan. voor verbouwing voormalig raadhuis te Uitgeest (hr.de vries Ouwehand r beteugeling en zonnig eekend K. Norel sprak in hotel Victory Kampioenswedstrijden biljarten in Zaandam Randers krijgt handen vol aan Assendelft NHVB organiseert te Alkmaar het vierbondentournooi Grote spanning in de ronde van Alkmaar Warmenhuizen Hoogeboom bijna kampioen Tevredenheid over het afgelopen jaar Stom petoren Van het dak gevallen Twee Limmenaars vochten met bewoners Toenemend vertrouwen in de kaashandel Beslissing in hoger beroep Drankvergunningen voor jachthavens HEILOO Meisje aangereden door motorrijder Geslaagd voor EHBO-diploma MARKT LEEUWARDEN Castricum Burgemeester in nieuw ambtsgewaad Nieuwe Niedorp 't Zand Auto reed kinderen aan MARKTBERICHTEN Gezinsverzorgster werd geïnstalleerd Bei: 4237 mak paard Oranje cyperse kat 12 ons voor kg-prijs Fa. Theo Groothuizen Zns. ZATERDAG 10 MEI 1953 ;n, er als een duvel- n om er dan weer mmerenHet zou héél anders gaan. :ven moment hoorde i: „Nu, maak jij 'm es, de tijd die Fokke is verstreken. Het egenenJimmy ;n wachtte gespannen lke komen gingen. a in de medewerking and. Wanneer ergens ;n bij om na te speu- ie aarde eeuwen lang ilaties, die graag vol- it bijzonders denkt te ndien krioelde het er ;n van scherven van kannetjes. onderzoek en daarbij recht op elkaar staan- an muren blootgelegd, een ongeveer 40 me re ongeveer 70 meter, ■eel meer, zo gaf de ijn mening te kennen, gen van de gebouwen >g zijn. ie akker moest weer oei werd dicht gesme- l het nodig geoordeeld aan te geven. Het idemonderzoek was er en dat was voldoende, 'estfriezen moesten in gehouden worden, twijfel aan bestaan, die plaats een kasteel lachte gaat daarbij na- het kasteel, dat graaf abijheid van Eenigen- jouwen. Daarmee werd kt in 1286 en ongeveer rezen vier andere kas- denes, één te Medem- de nabijheid van Alk- r van was om de over Dgal rumoerige West- te houden. in 1296 was vermoord edelen, kwamen de in beweging en ver- n kastelen werden ver- ook dat bij Eenigen- ogenbilk nog niet was -d later nooit gerestau- vd. geschiedschrijver Ei- tn als de plaats, waar ezen? dicht bij de oos- de in 1286 nog onbe- e, een half uur noord- :t dorp Warmenhuizèn, Nieuwenhoorn geheten, .t geheel overeen met de fundamenten wer- De naam van het land t „Nieuwe Deuren" en t het aanzien heeft van oger dan de omgeving, in de loop der eeuwen ;aan, die melding maakt len, waarvan het ene andere Nieuwendoorn eten. In de literatuur beide namen geregeld gebruikt, waarbij dan el het kasteel Eenigen- eld. vasthouden aan twee n zich daarbij o.a. op reel scherven van kan- aangetroffen, terwijl oit gereed zou zijn ge- rimmer in gebruik zou toekomst zal wel wor- wie hier gelijk heeft, in de omgeving van weldra door de DUW aveld en daarbij zal ook handen komen, waarin gen bevinden. Deze zul- worden bloot gelegd, iersteker zijn reeds on gevoerd over een rëde- ;oeding. i weten, welke gegevens ruedenis van West-Fries- eeuwen lang heeft vast- ewaard voor het nage- oomde gistermiddag oelere lucht van zee binnen. Dit na de een koufront, dat in Groningen en ig hagel en onweer Een vrijwel station- e depressie, die wij orige week. al ten van Ierland aantrof- de komende dagen eersverloop van be- Met zwakke Zuide- •stelijke wind wordt irmere lucht aange- jl vandaag al weer is te verwachten, orgen is de kans op ig en vrij zonnig Later op de dag kan kuststreek weer iets wind binnenstromen, lei is het te verwach- tai te noemen. DE Noordhollandse schrijver K. Norel heeft het afgelopen jaar geduren de enkele maanden een rondreis door de eindeloze wouden en vlakten van Canada gemaakt teneinde een indruk te krijgen van het leven, liefhebben en werken van de Nederlandse immigran ten, die daarheen trokken om zich een volkomen nieuw bestaan van de grond af op te bouwen. Klaas Norel heeft zijn ogen ongetwijfeld goed de kost gegeven op zijn weinig comfortabele reis en de winst ervan vastgelegd in een in romanvorm geschreven boek over een Friese emigrantenfamilie. Gisteravond sprak de schrijver in de welgevulde Marijke-zaal van hotel Victory onder auspiciën van boek handel K. ter Burg over zijn Canadese ervaringen en gaf een betrouwbaar beeld van het leven der Hollanders in dit noordelijk deel van de nieuwe wereld. Na een beschrijving te hebben ge geven van de grootse schoonheid van het land, van de onmetelijke afstan den, de geografie en de verschillende bevolkingsgroepen, zei de auteur, dat de beginperiode voor de immigranten moeilijk is en vol risico's, vooral om dat Canada zeer weinig sociale voor zieningen kent. Wanneer deze eerste strijd is gewonnen, volgt later nog maals een tijd vol moeilijkheden en gevaren, wanneer namelijk de immi grant zelfstandig is geworden en een eigen bedrijf heeft opgezet (en hier naar streven alle Nederlandse immi granten), In de eerste periode moet men alle in Nederland opgedane ken nis en vakmanschap vergeten en ge heel van voren af aan beginnen. Eerst later is het mogelijk, dat de eigen va derlandse ervaring nogmaals van pas komt. Een feit is, aldus Klaas Norel, dat men in Canada altijd anders te recht komt, dan men tevoren had be rekend. Men is er volkomen afhankelijk van de grillen van zijn werkgever, doen anderzijds zijn er zoveel werkgevers, dat dit geen onoverkomelijk bezwaar is. Wanneer men eenmaal zelfstandig is. loopt men het gevaar slachtoffer te worden van de harde Canadese wet, welke zegt, dat wie éénmaal niet op tijd zijn rente en aflossing kan beta- len, door de betreffende bank van zijn land kan worden gezet met verlies van alles, wat hij reeds heeft terugbetaald en van alles wat hij op zijn bedrijf heeft opgebouwd en verbeterd. Het is echter een groots leven, dat daar wordt geleefd, er zijn vele kan sen en mogelijkheden en duizenden Nederlandse immigranten, die door de Canadezen gewaardeerd en gerespec teerd worden, hebben er een bloeiend bedrijf opgebouwd en er een goed be staan gevonden, voor zichzelf en voor hun kinderen. Typerend is, dat het gehele gezin samenwerkt om voor va der zelfstandigheid te bereiken, waar na deze op zijn beurt zijn kinderen in het zadel helpt. De Nederlandse meis jes beginnen er meestal in een Cana dese huishouding te werken, waar zij gewaardeerd worden omdat zij zo „clean" zijn en bovendien een uitste kende ervaring opdoen Klaas Norel sprak voorts over ae leefwijze der Canadezen en vertelde hierbij, dat de cultuuruitingen er zeer gering zijn. Wat de boekhandels be treft: men vindt er over het algemeen hoogstens wat pocketbooks uitgestald in een drugstoreDe Canadezen zijn echter vriendelijke, hulpvaardige en gastvrije mensen. Ten slotte zei de schrijver, dat men de emigratie en het opbouwen van een nieuw bestaan in dit andere land niet als een vlucht uit het vaderland behoeft te zien, doch dat het wel de gelijk het volvoeren van een nationale missie kan zijn door onze Nederland se cultuur te verbreiden. De lezing werd geïllustreerd met een groot aan tal lichtbeelden. In hotel „De Posthoorn" te Zaandam zullen op 15, 16. 17 en 18 Mei de bil jartwedstrijden om het kampioenschap van het gewest „Het Noord-Westen" in de hoofdklasse klein biljart libre wor den gehouden. De deelnemers zijn. W. Bloemink, district Haarlem; „Hof van Holl", Haar lem; C. Brekelmans, district Zaanstreek, „1945" Zaandam; J. Burger district Alk maar; „De Optimisten" Alkmaar; M. Dekker district West-Friesland; „Top" Wognum; R. Koster, district Amster dam; „Rembrandt", Amsterdam: J. Ro sing district Den Helder; ,VOP" Den Helder; C. Sprenkeling district Scha- gen; „HNK", Schagen; C. Vink, district Utrecht: „Tiel", Tiel. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR, Baptiste gem. (Nieuwe Doe len), 10 uur ds. Van Wier; 11.30 Zondags school; 8 uur n.m. voor jonge mensen, Wilhelminaschool. Ned. Chr. Gem. Bond, hedenavond geen jeugdclub. Zo. 3.30 uur Openluchtsamenkomst in de Hout. Do. 8 uur Evang. samenkomst in Waakt en Bidt; de heer Van der Brink, Bloe- mendaal. In het Ooyevaarsnest komt Assen- delft morgen een bezoek brengen. Een belangrijke wedstrijd, daar de gasthe ren de beide punten hard nodig heb ben en Assendelft geen ploeg is die zonder meer met een nederlaag genoe gen neemt. Op de terreinen van Alcmaria en Alkmaarse Boys organiseert de afde ling Noord-Holland van-de KNVB het jaarlijkse vierbonden-tournooi, waar aan, behalve de gastheren, elftallen deelnemen van de afdelingen Amster dam, Leiden en Haarlem. Om twaalf uur speelt het. Noordhollandse elftal te gen Amsterdam, en Leiden gaat zijn krachten meten met Haarlem. De Noord-Hollanders krijgen het in hun eerste wedstrijd dus wel bijzonder zwaar en het zou ons verwonderen als zij het tot de winnaarsronde brengen. Alcmaria 2 speelt Zondagavond om half zeven op het sportpark een wed strijd tegen RKAFC. Deze ontmoeting vindt plaats in het kader van het tour- nooi om de jubileumbeker van de NHVB. Ligthart heeft weer de leiding In de ronde van Alkmaar van de Ko ninklijke Ned. Biljartbond district Alk maar is de spanning zeer toegenomen. De jeugdige Ligthart heeft weer de leiding met 22 matchpunten direct ge volgd door Schouten en Wessels. Aangezien er nu nog drie ronden moeten worden gespeeld waarin a'D spelers nog éénmaal tegen elkander uit zullen komen is het nog niet te voor spellen wie met het kampioenschap Alkmaar gaat strijken. De stand na de 17e ronde ziet er als volgt uit: ,T. Ligthart 17 2130 227 9.38 22 P. Schouten 37 1953 254 7.68 21 G. Wessels 17 2691 238 11.30 20 J. Feeke 17 4669 265 17.58 38 A. van Linge 37 3915 239 8.01 12 J. Burger 17 1649 223 7.34 9 De achtiende ronde zal worden ver- OUDORP: Ned. Herv. gemeente, 10 speeld a.s. Woensdag in het café van de uur, ds. Rasch, Den Helder heer P. te Bos. In het café van Gebr. De Groot werd de voorlaatste ronde gespeeld om het kampioenschap van Warmenhuizen. De volgende resultaten werden be reikt: W. Hoogeboom 275 275 34 33 8.09 N. Pronk 225 207 34 22 6.09 Ant. Dekker 175 144 23 30 6.26 Jn Kuiper 175 175 23 25 7.60 M.J. de Groot 188 188 32 31 5.87 M.A. de Groot 225 204 32 28 6.37 Jn Slikker 175 169 35 40 4.82 Ant. Dekker 175 175 35 24 5.00 G. Sevenhuysen 125 125 19 27 6.57 N. Pronk 225 143 19 31 7.52 Jn Kuiper 175 156 32 28 4.88 N. Pronk 225 225 32 44 7.03 Woensdag a.s. wordt er gespeeld in café Slikker. Momenteel is W. Hoogeboom nog fa voriet. Wint G. Sevenhuysen Woensdag a.s. van Jn Slikker en zou Hoogeboom verliezen van Mart. de Groot, dan moet er een barage-partij worden gespeeld. GOEDGEKEURDE STATUTEN. De Staatscourant meldt de goedkeu ring van de gewijzigde statuten der „Selectie Aan- en Verkoopvereniging S-A-BV?' Warmenhuizen en Omstre ken. ALKMAAR, 9 Mei 1952. Tarwe f 23— f 25; Rotye f 28—f 29; Gerst 1 30—f 33; Haver f 24f 26; Bruine bonen f 28 f 40; Citroenbonen f 55f 75; Witte bo nen f 60f 85; Grauwe erwten f 28 f 40; Groene erwten f 40f 50; Schok kers f 40f 55; Capucljners f 27f 35. ALKMAAR, 9 Mei, Witlof: I 29—45 en II 1426; bloemkool: I 5572 en II 2850; spinazie 824; sla 510.50; pos telein 22—29; andijvie 3771; radijs 2,50 9,50; rabarber 4—12; bospeen 4261; uien 16—32; prei 8—10,50; soepgroenten 2,50—6,50; peterselie 4,50—9. In de zaal van de heer De Wit hield de Egmondse VW haar voorjaarsver gadering .waarop met voldoening een terugblik werd geworpen op het afge lopen jaar, dat zeer gunstig is geweest. In de maanden Juli en Augustus was nergens meer een plaats te krijgen. Drie maal werden strandfeesten ge organiseerd. In de maand Augustus duurde het feest zelfs drie dagen, we gens het grote aantal deelnemers. De strandexploitatie blijkt in goede handen te zijn. Steeds wordt gestreefd naar meer comfort. „Jammer .is het, dat Egmond aan Zee te kampen heeft met een tekort aan hotelruimte. Er was een batig saldo van 225,02. De penningmeester deelde mede, dat er om de kosten van het vuurwerk te bestrijden dit jaar een grote tom bola zal worden gehouden. Voor de prijs van 25 cent mag men éénmaal trekken. Trekt men een troostprijs, dan wordt die direct in handen gesteld van de koper. De „nieten" in de tom bola trekken mee om de hoofdprijs, gratis pension ter waarde van 150. in Egmond aan Zee. Inwoners van Eg- mond aan Zee kunnen dit bedrag naar wens besteden. Het nummer van de hoofdprijs zal weer in het vuurwerk, Gistermiddag is de heer G. de Groot uit Schermerhorn van een 6 meter hoog dak van de Zuivelfabriek Neerlandia gevallen. Hij kwam zo ongelukkig te recht dat hij een bekkenfractuur en een fractuur aan de heup opliep. De heer De G. is naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Voor de Politierechter in Haarlem Hoewel de verwachting zeker niet uitging naar hogere prijzen, bleek de kooplust Vrijdag betrekkelijk groot en de prijzen begonnen.zo waar weer iets aan te trekken. Die verwachting hield verband met het feit, dat de productie de laatste weken zeer sterk is toege nomen. De melkproductie stijgt nog steeds en waar de prijzen van de kaas betrekkelijk heel wat gunstiger liggen dan die van de boter, wordt overal zo veel mogelijk getracht de melk tot kaas te verwerken. In Leeuwarden werden de noteringen beide met 3 cent per kg verlaagd. Die voor de volvette Goudse kwam daarmee te staan op 2.012.02, die voor Edammers op f 1.841.85 per kg. Na een wat aar zelend begin viel de verkoop echter mee en de prijzen, die aanvankelijk weinig boven de noteringen waren uit gegaan, liepen op. De volvette Goudse werd verkocht tegen ongeveer 2.03 2.05, de Edammers tegen f 1.85 1.87 per kg. Zelfs schijnen ook nog wel hogere prijzen te zijn gegeven. De voorraden zijn nog altijd gering en deze factor werkt stimulerend op de verkoop. Daarbij liggen de prijzen voor 5-weekse kaas vrij ver boven de jon ge kaas 20 25 cent per kg en er schijnt weer enige animo te komer om kaas op te zetten. Dit alles zal wel mede van invloed zijn geweest op de stemming. Ged. Staten hebben niet ontvanke lijk verklaard het beroep van het be stuur der Ver. St. Joseph tegen het besluit van B. en W. d.d. 13 November 1949. waarbij deze geweigerd hebben het vernieuwen van de radiatoren in het gebouw der St. WiHihrordusschooI t^ erkennen als een gevolg van de Duitse bezetting, omdat hier van nor maal onderhoud sprake is, zodat de daaruit voortvloeiende kosten derhal ve uit de vergoeding ingevolge artikel ml der L.O.-wet 1920 moeten worden bestreden. Ontvangen is een arrest van de Ho- Raad der Nederlanden van 26 maart 1952 strekkende tot verwerping rif" ïj' cassatieberoep door de chef °er afd. Financiën der gemeentesecre- mrie ingesteld tegen een uitsnraak Raad van beroep voor de di recte belastingen te Alkmaar van 3 september 1951 inzajee de heffing van belasting op publieke vermakelijkhe- Het betreft de interpretatie van net besloten karakter van een verma kelijkheid. AANBESTEDINGEN Het onderhoud van de Waterstaats- 'n beheer bij de gemeente Wieringermeer is voor 1952 opgedra gen aan P. Daalder'r Aannemersbedrijf N.V. te Alkmaar voor f 49.779. In Enkhuizen had gister op het stad huis de inschrijving plaats van het bouwrijp^ maken van de fruittuin. Bii de vier inschrijvingen was laagste die van de firma Huiberts en Punt te Alkmaar voor f 48.856.De gunning is aangehouden. Een uitermate ingewikkelde mishan delingszaak diende Vrijdagmorgen voor de Politierechter te Haarlem. Daar stonden twee verdachten terecht, R. M. en C. S„ beiden uit Limmen, die in Maart in Koog aan de Zaan werkten. Op 20 Maart waren zij aan' het weg pompen met het vervelend gevolg, dat de in de buurt gelegen tuintjes het aan zien van een vijver kregen. De bewoners waren daarover ont stemd. De heer W. Wagenaar infor meerde bij de terreincommissie of dit weg-pompen niet op een andere manier kon gebeuren. De toestand werd toch onhoudbaar. Met de heer J. J. Eijk gin gen zij naar de plek waar werd ge pompt. In een gesprek met beide ver dachten merkten de Limmenaars op. dat zij er niets mee te maken hadden en dat het water toch liep, waar het het laagst was. C. S. werd driftig, liep op de heer Wagenaar toe en gaf hem een klap, waardoor het slachtoffer in een berm met modder terecht kwam. Alsof dat niet genoeg was, kwam R.M. met een plank van twee meter lengte op de heer Wagenaar af. C S. voerde tot zijn verdediging aan. dat' de heer E. Wagenaar driftig zwaaiend met een schop op hem af gekomen was. De heer Wagenaar er kende een schop bij zich gehad te hebben. Hij wilde een afvoergreppel graven. Doch hij had er zeker niet mee gemanoeuvreerd. De Officier van Justitie, mr Van dei- Burg, beklemtoonde, dat het schandalig is een ander te slaan. Deze mishande ling was wel raak geweest, aldus spr„ want het slachtoffer heeft drie dagen van de behandelende geneesheer niet mogen werken. Die dagen verzuim kos ten het slachtoffer dertig 'gulden. Spr. vorderde twintig gulden subs.r-twaalf dagen, plus toewijzing van de civiele vordering van eerstvermeld bedrag. Mi Van der Burg eiste tegen R. M. wegens gebrek aan bewijs vrijspraak. S. werd tenslotte met vijftien gulden subs, ne gen dagen, plus de vermelde toewij zing, gestraft en R. M. conform de eis vrijgesproken. „Ik kan een hond die aan vrijheid ge wend is, niet aan de ketting leggen. Iedereen praat deze week over vrijheid, maar bijna niemand denkt daarbij aan het dier" aldus de heer A. van U. uit Bergen, die gisteren terecht moest staan staan voor de kantonrechter in Alk maar, mr F. G. G. Boerrigter. Verdachte was ten laste gelegd dat hij een grote hond, waarvan hij de eigenaar was, had laten loslopen. Dit is in Bergen ver boden. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie, mr G. W. von Meijenfeldt, zeide dat er in Bergen verschillende gegronde klachten over grote honden zijn binnen gekomen, voornamelijk omdat ze achter schapen jagen. Het is niet nodig dat men de hond aan de ketting legt, maar dan moet men er wel voor zorgen dat hetr erf waarop het dier loopt, goed is afgescheiden. De ambtenaar zeide er bij het stellen van de eis rekening mee te moeten houden, dat verdachte niet bereid was te verklaren dat hij voort aan de hond zal vasthouden. De eis was daarom f 20 subs. 5 dagen. De heer Van U. betoogde, dat het goed afscheiden van een erf voor velen Donderdagavond is op de Hogeweg te Heiloo een 17-jarig meisje, Gertha Z. uit Limmen, aangereden door een motorrijwiel, tengevolge waarvan zij ernstige snij- en schaafwonden opliep. Het meisje liep op de Hogeweg en werd door de motorrijder P. S. ge schept. Uit het onderzoek door de po litie bleek, dat de bestuurder van het motorrijwiel niet in het bezit was van enig rijbewijs en ook de rijkunst niet "^Hoekstra uit Heiloo verleende de oude, verordening op de openbare be- eerste geneeskundige hulp en heeft het L6 Uitgeest en Marken meisje, nadat zij bij één der bewoners Blnnen ln te trekken en een nieuwe Dinsdag 20 Mei komt de gemeente raad bijeen. Op de agenda staat o.m. het voorstel tot het nemen van een principe-besluit in verband met het herstel en de verbouwing van Het voor malige gemeentehuis op de Markt. Het gebouw zal, bij het doorgaan van de plannen? beneden garage voor politie en brandweer, alsmede opslagplaatsen kantoor worden. Boven zal dan een woning worden ingericht. Voorts komt in behandeling een aan vrage van de heer C. Zaadnoordijk en de fa. gebr. Van Tol, om medewer king te verlenen voor het verkrijgen van een volledige vergunning voor hun resp. restaurants op hun jachthaven terrein aan de Lagedijk. De aanvra gen worden gesteund door de diverse zeil- en watersportverenigingen te Uit geest, Alkmaar en Zaandam. B. en W. stellen voor de medewerking te ver lenen. Onderhoud van graven Voorts wordt voorgesteld om de was verbonden, met zijn auto naar haar woning vervoerd. Dezer dagen slaagde onderstaande per sonen voor het diploma EHBO, waarvoor de lessen door dr. Janssen werden ge geven. Als examinator trad ds. Degenaar uit Alkmaar op. De geslaagden waren: de dames: R. Boersen, E. J. Boersen—- Houwelingen, Th. v. Gijlswijk, M. v. Gijls- wijk, M. Jansen, E. KoersenGroot, T. de Ruijter, L. Torken, C. P. Slijkerman, L. Slijkerman, A. Zoon, W. Zuurbier en G Zuurbier; de heren: kapelaan Groe- nedijk, F. J. Schoonhoven, J. Bellekom, W. Koevoets, C. de Graaf, A. Denneman, J. Ursem, C. Stet, H. Sinssen en G. Her- gaarden. LEEUWARDEN, 9 Mei. Aanvoer: 225 stieren 2.63—2.97 per kg slachlge- wicht; 278 vette koeien, eerste kwali teit 2.70—3.15, tweede kw. 2.13—2.29, derde kw. 2.10—2.31; 1496 melk- en kalfkoeien 500—1150; 185 pinken 350— 595; 101 graskalveren geen notering; 1178 nuchtere kalveren 3554; 357 vet te- en weideschapen 75125; 1066 lam meren 4570, 378 vette varkens, oude varkens 1.85—2, vette biggen 22.10. zouters 22 02: 270 biggen en lopers, biggen 45—70, lopers 71100; 51 bok ken on geiten pen notering, 120 paar den 450—1075. Totale aanvoer 5705. vast te stellen. De nieuwe verorde ning zal o.m. regelen de rechten voor grafruimte, rechten voor het begra- Nadat de raad enige tijd geleden de aanschaffing had goedgekeurd van een nieuw ambtsgewaad voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, bestaande uit een zwarte toga, afgezet met gouden biezen, en op de linkermouw het wa- pe« van de gemeente, is burgemeestei C. F. Smeets er voor het eerst mee in het openbaar verschenen. Nog wat on wennig in zijn nieuwe gewaad, vol trok de burgervader het huwelijk tus sen Herman Hoberg en Maria van dei Ven. Hiermee heeft Castricum de pri meur voor Kennemerland van deze Ne derlandse nieuwigheid. GESLAAGD ALS INSTRUCTEUR Voor een te Amersfoort door de Kon Fed. van Landelijke Rijverenigingen afgenomen examen slaagde onze plaats genoot G. van der Stok als instructeur. Een fraai succes, vooral als men weet, dat slechts vier van de elf candidaten slaagden. ven, het plaatsen van stenen enz. en het jaarlijks onderhoud daarvan en de rechten hierop. Onder meer zal men bij- aanneming van deze verordening verplicht zijn voor het jaarlijkse on derhoud der graven een jaarlijks be drag te betalen. In verschillende op zichten zal deze verordening een stap vooruit betekenen. Het onderhoud der graven is tot heden vrij geweest, wat tot gevolg had dat het merendeel der niet te betalen is. Als men een hónd die aan vrijheid gewend is aan de ket ting legt, wordt het dier vals. Mr. Boerrigter deed hierna uitspraak, De kantonrechter zeide te weten dat de hond van de heer Van U. een goedmoe dig dier is. De Bergense verordening moet echter worden nageleefd. De kan tonrechter veroordeelde de eigenaar ten slotte tot f 4 subs. 2 dagen. Gistermiddag om één uur heeft een door de heer M. uit Alkmaar bestuurde luxe wagen nabij de vlotbrug twee kin deren aangereden. De auto naderde met flinke snelheid, op weg naar Den Hel der, toen een groepje kleuters de weg wilde oversteken om via de brug naar school te gaan. Hoewel de chauffeur krachtig remde kon hij niet voorkomen, dat Ansje de Moei en Adri Tuin wer den geraakt. Wonder boven wonder kwam Ansje met de schrik vrij, doch Adri Tuin bleef met enkele flinke schrammen aan hoofd en benen liggen. Nadat zij per brancard naar huis was gebracht, verleende dokter Verheul de eerste hulp. Het meiske klaagde over inwendige pijnen. Op advies van dokter Verheul is zij naar het Sint Ludwina- ziekenhuis in Den Helder vervoerd. NOORDERMARKTBOND, 10 Mei 1952. 1700 kg uien 28, grove 24,20— 26, drielingen 22; 11.000 kg rode kool 7 —19,50; 6.000 kg gele kool 9,20—13.70; 27.000 kg Deense witte 15,6019,50; 6600 kg prei 8; 3700 kg witlof I 45, IB 34—42, IIB 27—34, afw. 6—28. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 10 Mei. 2000 kg gele kool 13,80—14,20; 1000 kg rode kool 13,70; 6500 kg rabar- graven in desolate toestand kwam te ber 4—4,70; 4000 kg prei 8! 250 kg witlof verkeren, aangezien de eigenaars geen geld beschikbaar wilden stellen voor het onderhoud daarvan. Tevens wordt ingediend een verordening op de hef fing van rechten op de begraafplaatsen. IB 39,90. WARMENHUIZEN, 10 Mei. 3800 kg rede kool 7,108,10; 6800 kg Deense witte kool 1717,50. Doorgedraaid: 6600 kg prei. in de maand Augustus, bekend worden gemaakt. Besloten werd aan de Nederlandse Spoorwegen een tiental foto's van Eg mond aan Zee te sturen, voor plaatsing in de Diesel-Electrische treinen. Bedden genoeg „Naar aanleiding van een schrijven van de federatie, deelde de heer Jon ker, informatie-bureauhouder, mede, dat direct na het courantenbericht, dat er met de Paasdagen honderden vreemdelingen in de auto's hadden moeten overnachten, 't bestuur van de VVV zich in verbinding had gesteld met de federatie te Alkmaar, betref fende het doorzenden van vreemde lingen naar Egmond aan Zee, dat tij dens dat weekend de beschikking had over ruim 200 bedden. De federatie had hier niet in kunnen bemiddelen, omdat toen de kantoren gesloten wa ren. Thans is ephter een regeling ge troffen om op drukke week-ends d« kantoren bezt te houden en de vreem delingen door te sturen naar de om liggende plaatsen. Feestelijkheden De voorzitter deelde mede, dat het wenselijk is gebleken, naast het be stuur een werkcomité te benoemen om te assisteren-bij de verschillende feesten. Voorgsteld werd naast de bui tengewone hulp, die door enkele bad gasten wordt geboden, te benoemen mevr. Honing, en de heren Bodenstaff, Van der Haagen Sr. en Koek Jr. De vergadering kon zich hiermede vereni gen. In het seizoen zullen weer de vol gende feestelijkheden |>laats viindein: twee maal een wielerrace; motorrace in de duinen; in de maanden Juni. Juli en Augustus strandfeesten; avonden, dóór de gasten verzorgd vóór de gas ten en in de maand Augustus het grote vuurwerk. Bii de rondvraag bracht de heer Van der I^aagenn aar voren, dat de vacan- tie-spreiding ni^i dat gebracht heeft, wat ervan verwacht werd. Velr» aan vragen komen binnen voor de tweede helfd van Juli, omdat dan pas de eer ste vacanties beginnen. De kamerver huurders geven hun kamers niet graag voor en halve maand, zodat vele zoe kende gasten gedupeerd worden. De heer Vos vroeg o.a. of er ook in vreemde talen reclame gemaakt wordt voor bad-Egmond. De voorzitter kon hierop antwoorden, dat de A VVV een keurige folder in drie talen uitgeeft van alle badplaatsen. In tegenwoordigheid van het bestuur van de Egmondse Gezinsverzorging en vele genodigden had in het Raadhuis de installatie plaats van mej. A. van der Veen als gezinsverzorgster te Eg mond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef. Ds Plug herinnerde er aan dat door een hartelijke samenwerking- tussen Oud-Katholieken en Hervormden een Stichting voor Gezinsverzorging in de Egmonden tot stand is gekoHien. Spre kende tot mej. Van der Veen, die haar theoretische opleiding in Leiden heeft genoten en in April met het practische gedeelte is klaar gekomen, zeide ds Plug: „Wij wensen u veel hartelijkheid en waardering toe in de gezinnen. Mochten er zich moeilijkheden voor doen, dan kunt u te allen tijde rekenen op de hulp en steun van het bestuur en het damescomité." Hierna nam pastoor De Rijk het woord. Hij riep mej. Van der Veen uit naam van alle Oud-Katholieken een hartelijk welkom toe in Egmond aan Zee. Het werk is een werk van Chris telijke naastenliefde, aldus spreker. Ds Roobol zeide tot mej. Van der Veen, dat de zware taak is, in de ge zinnen de plaats van de vrouw in te nemen. Spreker bracht nog naar vo ren, dat voorheen hulp werd geboden door de buren. Hij hoopte, dat deze vorm van naastenliefde nu niet zal worden te-niet gedaan. De bevolking moet begrijpen, dat de gezinsverzorg ster alleen kan worden geroepen, wan neer niet op andere wijze hulp kan worden geboden. Met de bode, dat God haar de kracht en de lust zou ge ven, niet alleen om dit werk te be ginnen, maar ook om het voort te zet ten, besloot ds Roobol zijn toespraak. De voorzitter, de heer S. Swart, dankte de sprekers en wenste mej. Van der Veen veel geluk bij haar werk. en in een wip zijn we er garage Dijk 4 Kanaalkade 1 Het adres voor TROU WRIJDEM Telefoon 4237 Bureau CONTACT Overtoom 1181, tel. 85357 23.000.—. Modelslagerij met rokerij, worstmakerij, zoutcrij en kostbare inven taris. Grote omzet en ge legen in drukke winkel straat. Géén woningruil. Spoed gewenst. Gevraagd een voor de hooibouw. K. HAPMAN, Zeglis 213, Tel. 5616. O.c. kater vermist. O.e. poes aan komen lopen en be schikbaar. OUDEGRACHT 293. in alle moderne tinten Alleen Verdronkenoord 131 - Platte Stenenbrug Telefoon 3463 Alkmaar Sinds 1902 vaklui Mient A Er sit niet alleen (tijging in ons abonnementen- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand liet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate Zo spoedig mogelijk gezocht door echtpaar te Alkmaar of omgeving met 2 school- gaande kinderen een gedeelte van een huls. Br. onder no. H 426 bur. v. d. blad.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3