A StoereSparta-defensie tegen aalvlugge Hermes-aanval I Pim, Pam, Pom en de blauwe vaas WEK DE GAL IN UW LEVER OP De ronde van Nederland is thans definitief geformeerd ONREDELIJKE EISEN VOOR DE VRIJLATING VAN DODD RADIOPROGRAMMA VOOR DIT WEEK-END H I LS HET HART SPREEKT. Hersengymnastiek Rotterdammers en Schiedammers belegeren Feijenoord Stadion Nolten door Fransman Cohen gepasseerd L#8t van zenuwen? Financiële uitzichten zijn gunstig Admiraal Fechteler weerlegt sensatiebericht Westelijke vragen over Oostenrijks staatsverdrag De Rus kwam niet Echtpaar werd wakker het water MOEDERDAG 7"~" z r r m /v i i 7 11 7 ËÉf 1 p r BI 7 1 1 Sü m r m •7 ju!» 1 to m 1 1MB jggj 7 J Krniswoordpnzzlers aan de slag RENEESHANN Het is zeer goed te begrijpen dat de bestoren Tan Sparta en Hermes 1>VS geen spelers beschikbaar stelden voor de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Sunderland. Deze beide elobs spelen Zondag immers de wed strijd tan het seizoen waarbij de titel van kampioen In afdeling D op bet «pel staat. Het is wel uitermate gevaarlijk een voorspelling te wagen voor deze be slissingswedstrijd waarbij zonder twij fel tienduizenden Rotterdammers en Schiedammers in het Feijenoord Sta dion aanwezig zullen zijn. Als wij de doelgemiddelden van Sparta en Her mes DVS vergelijken valt het op dat de Rotterdammers ongeveer een twin tig doelpunten minder hebben ge scoord. De defensie van de Schiedam mers is echter zwakker dan die van Spafta, waar spil Terlouw en doelman Landman in deze competitie voor me nige aanvalslinie onoverkomenlljke struikelblokken zijn geweest. Het zijn deze spelers die de wedstrijd voor Sparta kunnen winnen. Terlouw is door zijn vele duels met de beste midden voors van het vasteland van Europa gestaald en zijn grote ervaring kan in een wedstrijd als deze de doorslag ge ven. Daar staat echter tegenover dat Landman in zeer belangrijke wedstrij den meer dan eens heeft gefaald en dat er iets ontbrak aan de anders zo feilloze samenwerking tussen de Spar- ta-doelman en stopperspil-Terlouw. Neen, aan een voorspelling zullen wij ons niet wagen, hoewel het ons niet zou verwonderen als Terlouw en zijn mannen een kleine overwinning uit het vunr gaan slepen. D lolt 's morgen* „kiplekker" uit bed springen. Sik* dag moet uw lever een Uter gal ln nw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die Uter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doea stromen. Eist Carter LeverplUetjes. (Advertentie, Ing. Med.) In IA krijgt de competitie haar be slag. De laatste wedstrijd is het tref fen tussen Elinkwijk en GVAV. In IB is men nog niet zo ver. Na de wedstrijden LeeuwardenVSV en Sneek—Be Quick, welke voor Zondag op het programma staan, zullen de 18de Mei nog gespeeld worden de wedstrij den VitesseVSV en Be Quick—DOS. De spelers uit afdeling C kunnen Zondag hun vermoeide voetbalbenen enige tijd rust kunnen gunnen. Behal ve NO AD en Xerxes komen de clubs uit de Zuidelijke afdeling Zondag allen aan de finish. De zesde etappe van de Route de France van Cognac naar Arcachon over 175 km werd gewonnen door de Frans man Mendoni. Hij legde de afstand af in 4 uur 15 min 40 seconden. Mendoni werd gevolgd door zijn landgenoten Pele Buchaille, Bourles, Lulienne, Yves Cohen, Gnoinsky en Bisson, allen in dezelfde tijd als Mendoni. Yves Cohen heeft thans de leiding in het algemeen klassement met 23.36.02. Onze landgenoot Nolten neemt de tweede plaats in met 23.36.19. Mijnb&rdt't Zeovvtsblettts helpen U er overheen. (Advertentie, Ing. Med.) Op een persconferentie werd mede gedeeld dat de ronde van Nederland 1953 reeds thans financieel is gegaran deerd. mede door het feit, dat twee étappes van de ronde van dit jaar in Belgie vallen, waar men van te voren vastgestelde bedragen hiervoor betaalt. Alle ploegen vóór de ronde zijn door de Nederlandse industrie geadopteerd, met uitzondering van de Duitse ploeg, waarvoor waarschijnlijk een Duitse fir ma zal worden gecontracteerd. Inzake de mogelijkheid van het deel nemen van Voorting en Wagtmans aan de ronde van Italië, waarvan de data samenvallen met die van de ronde van Nederland, werd medegedeeld, dat de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie er op staat, dat Voorting en Wagtmans hun contracten voor de ronde van Ne derland nakomen. De ploegen zijn als volgt samenge steld: Nationale ploeg van Nederland: Van Est, Voorting, Dekkers, Wagtmans, Faanhof en nog een zesde renner. Tweede ploeg van Nederland: Lam- brichs, Vinken, Janssen, Jöris, Van El- deren en Roks. Derde ploeg van Nederland: Smits, Van Oers, Suykerbuyk, De Hoog, Loos en Van der Kamp. Gen. Van Fleet geeft niet toe De bevelhebber van het Achtste Le ger in Korea, generaal van Flest, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het eiland Koje, waar communistische krljgegevangenen officieren reeds drie dagen de Amerikaanse brigade-gene raal Dodd als gijzelaar gevangen hou den. Generaal Van Fleet noemde na zjjn bezoek de voorwaarden, waarop de gevangen generaal Dodd willen vrijlaten, „onredelijk". De eisen zullen niet worden ingewilligd, aldus Van Fleet, die niet wilde meedelen, welke de eisen waren. Hjj geloofde niet, dat achter generaal Dodds gijzeling poli tieke motieven scholen. De Amerikaanse chef van marine operaties, admiraal Fechteler, heeft een bericht tegengesproken uit het Franse blad „Le monde", volgens hetwelk hij aan de Amerikaanse nationale veilig heidsraad zou hebben geschreven, dat oorlog in Europa voor 1960 onvermijde lijk is. Ook het Witte Huis heeft de be richtgeving van het Franse blad, inzake een door Fechteler verzonden brief of rapport in die zin als niet juist gequali- ficeerd. Volgens „Le Monde" had de admiraal ln dit rapport, waarvan een afschrift zou zijn onderschept door een Britse dienst, ook gezegd, dat de Russische luchtmacht vier dagen na het begin der vijandelijkheden de vliegvelden in Denemarken, Nederland, Belgie en Frankrijk zou kunnen bezetten en dat het Europese leger van 52 divisies het drie dagen zou kunnen uithouden tegen 115 Russische divisies. Admiraal Fechteler liet zijn ontken ning bovendien vergezeld gaan van de verklaring, dat hij hét volste vertrou wen heeft in de bekwaamheid van de bondgenoten bij de verdediging van West-Europa. „Onze kracht groeit da gelijks". Amerika, Engeland en Frankrijk heb ben de Sowjetunie verzocht zo spoe dig mogelijk te antwoorden op hun voorstel voor een verkort Oostenrijks staatsverdrag. Het verzoek was vervat in nota's, die de ambassadeurs der drie landen Vrijdag op het Kremlin hebben overhandigd In Maart j.l. hadden de Westelijke Grote Drie een acht artike len omvattend verdrag met Oostenrijk voorgesteld, dat in de plaats zou komen van het huidige 59 artikelen omvatten de ontwerpverdrag, waarover geen overeenstemming kon worden bereikt. Twintig meisjes gewond toen trein bus greep In ALlanta (Georgia, V.S.) is een personentrein in botsing gekomen met een autobus met 31 schoolmeisjes Twintig meisjes werden gewond, van wie drie ernstig. De bus werd 25 me ter weggeslingerd doch zij bleef over eind. Generaal Dodd heeft vla een tele foonverbinding, die de gevangenen hadden helpen leggen, de kampautori teiten meegedeeld, dat hjj „in weinig gevaar verkeerde en optimistisch ge stemd was". Binnen de omheining, waar hij vastgehouden wordt, verblij ven ongeveer 6000 Noordkoreaanse of ficieren. Thans zal worden onderzocht waarom de kampbewakers generaal Dodd niet te hulp zijn gesneld, toen de krijgsgevangenen hem aangrepen. Amerikaanse, Britse en Franse offi cieren van het Vier-mogèndhedencen- trum voor de luchtvaart te Berlijn hebben Vrijdag een uur lang vergeefs gewacht op een Russische majoor, die was uitgenodigd om met zijn Weste lijke collegae het Franse verkeersvlieg tuig te onderzoeken, dat twaalf dagen geleden door Sowjet-jagers boven Duitsland is beschoten. Toen de Russi sche majoor niet kwam opdagen heb ben de Westelijke officieren zonder hem het vliegtuig onderzocht. De Sowjet-autoriteiten in Duitsland hebben bij de Franse commandant te Berlijn geprotesteerd tegen „het schen den van de internationale luchtcorri- dor tussen West-Duitsland en Berlijn door een Frans vliegtuig. Als de Fran se autoriteiten niets doen om zulke schendingen te voorkomen, zijn de ge volgen voor hun rekening", aldus het protestschrijven. Belgie A: Bogaars, Gielens, Hen dricks .Schaeken, Smets en Van Ende. Belgie B: Van Roosbroeck, Van Kerck- hoven, Zorgeloos, Zagers, Nijt en De- smedt. Internat, ploeg: Diederich, Kemp. Goedert (allen Luxemburg), L. Weilen- mann (Zwitserland), Suretti (Italië) en L. Hörmann (Duitsland). Duitsland: Schwarzenberg. Pfanne- müller, Petry, Theyssen, Siefert en Bergen. m Midden in de afgelopen nacht werden een Amsterdamse koper slager en zijn vrouw ruw (en koud) in de slaap gestoord: zij lagen plotseling in het water. Tot hun ontzetting bemerkten zij, dat hun woonschip, waarin zij in Prinsengracht te Amsterdam tegenover perceel 225 gehuisvest zijn, snel aan het zinken was. Ijlings verlieten zij hun slaapver trek en wisten nog juist (in nachtgewaad) de wal te bereiken voor het schip geheel onder water stond. Toen bleef het op de een of andere manier hangen. De wa- terpolitie zorgde er voor, dat de boot niet verder kon kantelen. Tevens werd nog enig meubilair gered. Gistermiddag is onder grote belangstelling van het publiek een aanvang gemaakt met de lichting van het gezonken woon schip. Lied van de week - Verschillende affiches Van allerhande slag, Die brengen ons de tijding: 't Is morgen moederdag. Ik zag ze in de winkels Van bakker en bloemist. En zo is ons geheugen ln deze opgefrist. Vandaar dat men de vaders Vandaag op pad ziet gaan, Met bloemen, taarten, pakjes, En weet ik wat, bel&an. Het kroost doet geheimzinnig En zegt met blijde lach: ,,'k Ga iets voor moeder kopen, 't Is morgen moederdag". De spaarpot wordt geledigd En naarstig wordt geteld Wdt of er voor de inhoud Voor moe wel kan besteld. En als de dag dan dadr is, Wordt moeder blij begroet Met stralende gezichtjes. Wat doet haar dit toch goed. Het zit niet in het grote Of dure dat men geeft. Het is de diid die enkel Voor moeder waarde heeft. En daarom vaders, kind'ren, Houdt Moederdag in eer. Nu kan het nog. maar moog'lijk Een volgend jaar niet meer. JABSON 44. „Maar wat wilt u dat ik doe?" vroeg Moeder Woeffie. „Ik wil u na tuurlijk graag wat geld geven „Nee mevrouw, dat is niet nodig. Zoals ik u al zei, organiseren we een bazar en daarin komt ook een grote tombola! Nu vragen we alle dorpelingen om ca deautjes, die we in onze tombola kun nen verloten. Oh, ik stel me er zoveel van voor. Ik weet, dat ook u graag iets zou afstaan! Die prachtige vaas. daar bijvoorbeeld, dat zou nu een mooie hoofdprijs voor onze tombola zijn!" En mevrouw Babbelgraag wees naar de vaas .waarin Kareltje Kat zijn rolletje bankbiljetten verstopt had! Moeder Woeffie aarzelde even, want die vaas had zij van haar grootmoeder geërfd, maar al gauw won haar goeie hart het en reikte zij de prachtige vaas aan haar bezoekster over. „Het is nog een erfstuk, mevrouw Babbelgraag, maar voor het goeie doel wil ik haar graag afstaan. Ik hoop maar, dat zij dan een goeie or ijs opbrengt. Oorspronkelijk had ik er twee van ziet u, maar de andere is eens stuk gevallen en die heb ik toen maar weggezet. „Mevrouw Woeffie, ik weet met hoe ik u bedan ken moet!" riep mevrouw Babbelgraag, en rees meteen uit haar stoel op. „Deze vaas zal zeker hèt succes van onze verloting worden!" ZONDAG 11 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 815 Gramjnuziek. 8.25 Hoogmis. '9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.- muziek. 10.00 „De open deur"» causerie. 10.25 Oud-Katholieke Hoogmis. 12.00 Geestelijke liederen. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws, weerberichten en Katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Clavecimbelrecital. 14.30 Boston Sympho- nie-Orkest. Pl.m. 15.20 Gram.muziek. 15.30 „Het Olieverfschilderij", causerie. 15.45 Vocaal Ensemble. 16.10 „Katholiek Thuis front Overal". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Gereformeerde Kerkdienst. 18.30 Gram.muziek. 13.35 Carillonspel. 19.00 Alt en orgel. 19.15 „Het gebed des Heren", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen' en weerberichten. 19.45 Gesprekken met emi granten. 20.15 Promenade-Orkest, amuse mentsorkest, klein koor en solisten. 21.15 Emigratie-vragenbeantwoording. 21.45 Weense muziek, 22.05 „Het gedicht voor Hanne", hoorspel. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H. 298 m.: 8.00 VARA 12.00 AVRO. 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws, weerberichten en postduiven- berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.30, Voor het platteland. 8.40 Gram.muziek. 8.57 Sportmededeiingen en postduivenberich- ten. 9.00 Vacantietips. 9.10 Gramjnuziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Volksliederen. 10.15 MeJ en zonder omslag. 10.45 Lichte muziek. 11.15 „Mijn Moeder is.... mijn Moeder", hoorspel. 12.00 Post- auivenberichten en gram.muziek. 12.30 „Even afrekenen, herenl". 12.40 Kinder koor. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 ,,De Spoorwegen spreken". 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Metropole- Orkest. 13.55 Boekbespreking. 14.15 Disco causerie. 15.00 Filmpraatje. 15.15 Om roeporkest. 16.30 Sportrevue. 17.00 Lichte muziek. 17.25 „Monus, de man van de maan", hoorspel voor de jeugd. 17.45 Pianospel, 17.55 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Korte Doopsgezinde Kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 „Heeft de con sument iets aan reclame?", vraaggesprek. 20.15 Lichte muziek. 20.50 Avro-allerlei. 20.55 „Een reis vol gevaren", hoorspel. 21.30 Amusementsmuziek. 22.00 Hersen gymnastiek. 22.25 Muziek uit Z.-Amerika en Spanje. 23.00 Nieuws. 23.15 Weekover zicht of gram.muziek. 23.25-t-24.00 Gram. muziek. 3 V s T- 9 7? /z 00. /J !S -7T- 7V~ zo z7 Z3 Zf/ zs .7\,V'V V z$ «JO Ji ,jy si ff A Vo V? 4>Z vv j/S vjf W so s/ ~3T~~ S3 sv SS 'O SS jf Horizontaal: 1. verlies, 5. bloedse- rum, 7. onb. vrnw., 11. bedrukt vel papier, 13. struisvogel, 15. voertuig, 16. landvoogd, 18. laatstleden, 19. ver zot, 21. hoofd van klooster. 22. plaag geest, 23. natuurgeest, 25. academie voor militairen, 26. saai, 27. concert gebouw, 29. groot bedrijf, 31. hoofd deksel, 32. brjenproduct, 33. knappe kerel, 35. lichte rijzing van zeewater, 37. koerier (afk.), 39. klap, 40. eiland (afk.), 41. passagiersverblijf, 42. met betrekking tot, 45. verwarring, 47. po litieke partij, 48. oorlogsgodin, 52. titel, 53. Eng. adellijke titel, 55. woorden vloed, 57. ziel (Eng.), 58. jongensnaam, 59 koe, die geen melk geeft. Verticaal: 1. (Duits) kaartspel, 2. Ital. tenor, 3. in deze tijd (Lat. afk.), 4. lucht, 5. windrichting, 6. meisjes naam, 7. afloop, 8. Gode zg lof, 9. pels muts, 10. harde huid, 12. Europeaan, 14. deel van regl. (afk.), 17. een ieder, 20. zangvogel, 21. geen vakman, 23. rivier in Italië, 24. vis, 26. voor scheeps- reparatie, 27. familielid, 28. zot, 30. uiterst (afk.), 34. begin van mens, 36. boot, 38. bij herhaling, 42. moeder, 43. jonge stier, 44. kreet (Pr.), 46. jon gensnaam, 48. gekruld haar, 49. Rom. cijfers voor 50, 500 en 100, 50. Ned. provincie (afk.), 51. eenheid van ar beid, 54. Chinese munt, 56. uitroep van pjjn. FEUILLETON 18. Nu, sedertdien had werkelijk iets hen gescheiden. Maar het was door zijn eigen schuld gebeurd. Ze had hem zo dikwijls gewaarschuwd, dat hij beter moest oppassen of dat ze anders met hem zou breken. Hij had et weinig acht op geslagen, ongetwijfeld in de waan, dat ze maar wat zei, dat ze toch wel met hem zou trouwen, ontjanks zijn wangedrag. Eigenlijk had hij 't nog bij het rechte eind gehad ook, maar hij had het nooit geweten. Wanneer hij teruggekomen was of ook slechts schriftelijk spijt had betuigd, zou ze niet in staat zijn ge weest, hem af te wijzen, maar hij had niets van dien aard gedaan. Hij was zo geheel en al uit haar leven verdwenen, alsof hij het nimmer in rep en roer had gebracht. „Ik had nooit gedacht, dat hij me zou antwoorden", ging Heather met schitte rende ogen voort. „Hij was zo'n alge meen bekend held geworden, dat ik dacht, dat mijn brief onder de grote hoop zou verdwijnen". Wat grappig, dacht Barbara snel. dat ze niets van dat alles had geweten, be halve dan dat ze het toevallig, als iets onbelangrijks, had gehoord. Och. het was eigenlijk altijd zo geweest ln de militaire dienst, waar dagelijks zulke daden werden verricht Jinks was één uit velen geweest, misschien één die wat meer erkenning had gevonden dan anderen „Ik kan u niet zeggen, juffrouw New- combe", zei Heather zacht, „wat zijn DOOR brieven voor mij betekenden, 't Was juist in de tijd van mijn ongeluk, ziet u; ik voelde me zo ellendig en stelde nergens belang in. Het is wel wat hard, begrijpt u, om plotseling te horen, dat je misschien nooit meer in staat zult zijn, normaal te lopen". „Maar lieve Heather, dat zul je wèl". „Ik zal het geloven als 't gebeurt". „Je vader stelt veel vertrouwen in de man, die Woensdag hier komt". „Ik zou niet weten, waarom die man meer succes zou hebben dan de ande ren". „Maar je doet verstandig, het toch te hopen". Met een wanhopig gebaar hernam Heather: „Ik ben ziek van al die dok ters en specialisten. O, laten we niet over hen praten. Ik was bezig, u van Jinks te vertellen. Toen we eenmaal begonnen waren, elkaar vrij geregeld te schrijven, heb ik hem, waarschijnlijk door de stemming waarin ik toen ver keerde, meer over mij zelf verteld dan ik zou hebben gedaan als we elkaar vroeger ontmoet hadden. En hij schreef me de liefste brieven terug, vol sym pathie en begrip Niet, dat ik beklaagd wilde worden, maar hij scheen te be ieffen wat ik voelde „Veel meer dan enig lid van de familie". „En schrijft hij dikwijls?*' „O ja. Misschien een beetje te hooi en te gras. Maar ik hoor tamelijk dik wijls van hem". Barbara kon zich die brieven wel voorstellen Jinks had de gave om mooie woorden op papier te zetten. Soms had hij haar wel eens gezegd: „Als die ellendige oorlog over is en ik opnieuw burger ben, zal ik misschien met schrijven mijn brood verdienen'. Ze had hem daarin aangemoedigd. Een paar proeven van zijn litteraire aanleg, die ze gelezen had, grappige gedichten en korte vertellingen, hadden haar over tuigd, dat hij talent bezat. „Meestal schrijft hij onderaan zijn brieven versjes", ging Heather voort. „Satirieke en heus erg geestige versjes, maar soms nogal bitter". Toen zij, Barbara, nog met hem ging, had hij liefdesgedichten geschreven, speciaal voor haar. Dat was de Jirks geweest, die ze zo hartstochtelijk liefhad. Zeker, rijn liefdesbetuigingen waren van zeer bizondere aard geweest en zij wist beter dan wie ook, hoe sympathiek en vol meegevoel hij kon schijnen. Toen ze eens, na een vrij ern stige ziekte, weer aan de beterende hand was, had hij voortdurend bij haar gezeten en was hij zich absoluut niet aan drank te buiten gegaan. Op zekere dag had hij, haar een tikje spottend aankijkend, gevraagd: „Heb je niet be merkt, schat, hoe bijzonder goed ik me gedraag?" Helaas, dat hij zich ook van een an- •>re kant moest laten kennen! De kant, die de breuk tussen hen had ver oorzaakt. Wat zou Heather wel denken s zij, Barbara, nu eens zei: „Ik ken die Jinks, waarover je spreekt. Vroeger had ik hem lief, maar ik kwam tot de ont dekking, dat hij niet deugde. Je moet weten, dat hij aan de drank is en uiterst onbetrouwbaar Geen meisje met enig gezond verstand kan hem als toekom stig echtgenoot beschouwen". „Vroeger had ik hem lief". Dat zou een onwaarheid zijn, want ze had hem nog lief en alles wat ze nu hoorde degd haar bijna lichamelijk pijn, terwlll ze ér toch ook een soort perverse vreugde in schepte. Enerzijds verlangde ze ernaar, de kamer te ontvluchten en in de slaap alles te kunnen vergeten, maar aan de andere kant wist ze, dat ze bij Heather wou blijven tot het meisje alles wat ze van hem wist had verteld. „Ik heb hem ook eens gevraagd, waar om hij soms zo verbitterd scheen", zei Heather. „En wat antwoordde hij daarop?" vroeg Barbara. ...iii i. ded net of ik het niet had gevraagd. Misschien wilde hg 't me niet vertellen. U moet weten, dat hij me heel weinig omtrent zich zelf heeft medegedeeld, ofschoon ik van mijn kant erg openhartig ben geweest. Dus heb ik uit zijn manier van schrij ven een eigen theorie opQ >vd over 't geen er gebeurd kan zijn. we elkaar ooit ontmoeten, zal 't er^ 'n teressant wezen, eens na te gaan, ot m gelijk heb gehad." „En wat is die theorie?" „Ik heb zo'n idee, dat een meisje hem in de steek heeft gelaten en nogal ge meen ook, geloof ik." „Hoe kom je daarbij?" „O, hij heeft eigenlijk niets van dien aard geschreven. Maar in zijn brieven, komen een paar weinig vleiende op merkingen over vrouwen voor". „Sommige mannen schrijven en spre ken van nature weinig vleiend ovei rouwen," zei Barbara. In haar somberste ogenblikken had ze wel eens gedacht, dat Jinks één van die mannen was. Bij hun veel vuldige ruzietjes had hjj zich niet on betuigd gelaten. Op de avond van hun eerste formele twist, toen ze hem verweetdat hij te veel tijd aan de bar van hun waarnemingspost door bracht, had hij haar een zedepreekster, een kwezel en een bekrompen ziel ge noemd. „Weet je wat jouw gebrek is?" had hij gezegd. „Dat je zo onverdraag zaam bent. Je moest begrijpen, dat een man toch wel eens een pleziertje wil hebben". (Wordt vervolgd) MAANDAG 12 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gram.muziek. 8.45 Idem. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Herhaling Familie-com petitie. 10.10 Orgelspel. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Bas en piano. 11.25 Geva rieerd programma. 12.15 Gram.muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Banjo-orkest. 13.45 Koorzang. 14.45 14.00 Schoolradio. 14.35 Koorzang. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Cembalo-gezelschap en solisten. 18.00 Bij bellezing. 16.30 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Zigeunerkwintet. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: W. R. Menkman: „Scheep vaart in Suriname en de Nederlandse An tillen". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.25 „Voor de mannen in grijs, groen en blauw", causerie. 18.30 Gram.muziek. '19.00 „Volk en Staat", causerie. 19.15 Engelss ies. 19.30 Viool en piano. 19.40 Radio- krant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Koorzang. 20.40 „Hoop", hoorspel met muziek. 21.55 Gram.muziek. 22.25 Clavecimbel-recital. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 23.15—24.00 Promenade-Orkest en solisten. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.30 Voor de huls vrouw. 8.40 Gram.muziek. 9.15 „Onder de Pannen", hoorspel. 9.35 Gram.muziek. 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 „BelgieNederland", gevarieerd pro gramma. 11.45 Alt-mezzo en piano. 12.00 Piano-duo. 12.15 Accordeonmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Accordeon muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de mid denstand. 13.20 Omroeporkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Cello en piano. 14.45 Gram.muziek. 15.10 „De Bruggenbouwer", hoorspel. 16.40 Koor. bas en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commentaar. 18.25 Vara-varia. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Piano-reci tal. 19.45 Regeringsuitzending: „Mechani satie van de kleinere bedrijven", door Ir. W. C. van der Meer. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Politie-kapel. 30.45 Gevarieerd programma. 21.45 „De weg naar Vrijheid", causerie. 22.00 Radio Phil- harmonisch Orkest en soliste. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.00 Lichte muziek. 23.4524.00 Gram. muziek. Kunt u zich voorstellen, dat er mensen zijn, die in één enkele dag 7 maal hun eigen gewicht aan eten verorberen? Ongelofelijk, vindt u niet? Bij mijn weten is er echter nog nooit iemand geweest, die het bovenvermelde heeft ge presteerd. Doch wist u, dat wij dit wél in de dierenwereld kun nen tegenkomen. Er zijn bijv. rupsen, die inderdaad in één enkele dag 7 x hun eigen ge wicht eten, andere daarentegen eten weer minder, doch voor zo ver bekend, bestaat er geen soort, die per dag minder eet dan het eigen gewicht. Thans weer de beurt aan u: 1. Welke vis wordt tot stokvis verwerkt? 2. Wanneer kende Amsterdam zijn „Aardappeloproer?" 3. Waarom kennen wij bij onze Marine geen rang van „Ad miraal?" 4. Welke 3 zelfstandige naam woorden zijn nauw verbon den met de 3 historische eigennamen „de Groot", „van Schaffelaar" en „van Speyk?" 5 Hoe lang heeft de bouw van de „Domtoren" te Utrecht geduurd? 6. Wat is de afstand tussen de rails van een Normaalspoor? 7. Welk water noemt men de „Stierop?" 8. Wanneer werd het Noordhol lands Kanaal gegraven? 9. Wat (s het beroemdste „Schuttersstuk" aller tijden? 10. Hoe komt men aan de uit drukking: „Hij kan praten als Brugman?" Voor de antwoordeïi zie men ons nummer van Dinsdag.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6