Stoel's Bouwmaterialenbedrijf was op 1 Mei honderd jaar r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Concert in de „Schutterswei" AGENDA Overeenkomst met N.S. en N.A.C.O, over autobus-station Handelsschoolleraren wachtten op het einde van de aarde Bloemwijkers vierden hun bevrijdingsfeestavond achtste Avond-vierdaa van 18 t.m. 21 Stokoud Alkmaars bedrijf jubileerde in stilie Drie direcfeuren, driemaal W. F. Sioel Het personeel bood een tegeltableau aan Gezonde kinderen, evenwichtige mensen Bergens Klein Vrouwenkoor gaf een zeer goede uitvoering Een dankbaar publiek De kosten van het gereed maken van hef voorplein Bromfietser na botsing met auto overleden „Over twaaif dagen tegen middernacht „Ze moesten het maar versieren Noord-Scharwoude „Crescendo" voor de radio Het zoute water rukt op Dodelijk ongeluk bij Hoogovens HEILOO Wethouder Rus blijft lid van de P. v. d. Arbeid Noord-Scharwoude De Rijp Alleen hët derde i boekte volle wir MAANDAG 12 MEI 1952 RELDEN zal een directie er in samenwerking met het personeel zo goed in ge slaagd zijn een jubileum geheim te houden als de directeur van W. F. Stoel en Zoons Bouwmaterialenbedrijf N.V., welke firma op 1 Mei honderd jaar be stond. Reeds maanden geleden had de heer Stoel de wens te kennen gegeven, dat dit jubileum slechts binnen de kring van het personeel gevierd zou worden en dat verder aan het overigens heuglijke feit geen ruchtbaarheid zou worden gegeven. In deze opzet^ is men uitstekend geslaagd. Nu aan de wens van de directie is voldaan, de jubileumdatum achter de rug is en een smaakvolle her inneringstegel in het bezit is gekomen van de vele zakenrelaties van de firma Stoel, is het ogenblik gekomen om het eeuwfeest van een van Alkmaars oudste bedryven, dat in drie generaties onder directie van een W. F. Stoel heeft ge staan, in het licht van de publieke belangstelling te plaatsen. Het oorspronkelijke bouwbedrijf, door de heer W. F. Stoel in de vorige eeuw gesticht, werd in 1900 onderge bracht in de N.V. „Woningmaatschap- "pij Alkmaar", welke zich thans ontwik keld heeft tot een huizenexploitatie- maatschappij van voornamelijk zelf ge bouwde huizen. J^E zaak werd gesticht door de heer W. F. Stoet Sr., de grootvader van de tegenwoordige directeur, van beroep aannemer, die van de door hem ge bruikte materialen aan derden ver kocht. Hieruit ontstond in 1852 een handel in bouwmaterialen. In 1860 ont wierp de heer Stoel schelpkalkovens, waarin de voor zijn bouw- en handels bedrijf benodigde kalk werd gebrand terwijl hij sinds 1880 het benodigde steenhouwwerk in een eigen steenhou werij liet maken. In 1890 trad zijn zoon W. F. Stoel Jr. tot de zaak toe, die toen verder werd gedreven onder de naam firma W. F. Stoel en Zoon. De voortvarendheid van de heer Stoei Sr. blijkt voorts uit het feit, dat hij be halve de oprichter van de bouwmateria- lenhandel tevens de stichter is geweest van de N.V. Scheepswerf „Nicolaas Wit sen". Het transport van bouwmateria^ lén en de aanvoer van turf voor de kalkovens maakten n.l. het bezit van vletten noodzakelijk, welke op deze scheepswerf werden gebouwd. De scheepswerf werd genoemd naar de Amsterdamse burgemeester-scheeps bouwer Nicolaas Witsen en werd in 1920 ondergebracht in een afzonderlijke N.V., genaamd N.V. Scheepswerf „Ni colaas Witsen" v.h. W. F. Stoel en Zoon. Tegenwoordig legt deze werf, die sinds 1932 de naam draagt N.V. „Scheepswer ven Nicolaas Witsen en Vis", zich spe ciaal toe op de bouw van stalen mo torjachten en binnenvaaruigen. Nog steeds bestaan er tussen Stoels's Bouw materialenbedrijf en „Nicolaas Witsen" nauwe familiebanden. De scheepswerf handelde ook in ijzer. Deze ijzerhandel werd in 1932 onder gebracht in een voor dit doel opgerich te N.V. W. F. Stoel's Handel Mij. te Alkmaar, welke naast de ijzerwaren ook de afdeling boards en bouwplaten behandelt. De handel in eigenlijke bouwmaterialen ressorteert onder de in 1920 opgerichte N.V. W. F. Stoel en Zoon's Bouwmaterialenbedrijf. waarin ook zijn ondergebracht de schelpkalk- fabriek. en. de steenhouwerij. In 1922 werd een filiaal in Edam opgericht, in 1923 te Hoorn en in 1927 in Den Helder. In 1930 trad de huidige directeur, de heer ir. W. F. Stoel in het bedrijf van zijn vader en werkte verder aan de bloei en uitbreiding van het bedrijf. In 1935 werd een filiaal te Purmerend ge opend, in 1936 volgde "het filiaal te Schagen (nadat reeds sinds 1930 een filiaal aan de Stolpen was gevestigd) en in 1937 in Broekerhaven. ADVERTENTIE ....en „gezonde kinderen" da's niet alleen een kwestie van grote hoeveelheden vitaminen en lever traan er komt nog wel iets meer voor kijken. Voora.l de omgeving waarin kin deren (en grote mensen) leven is belangrijk ei daarom is het ver standig dat U vandaag nog naar een goede schilder/behanger gaat om de G-B behangselcollectie 1952 in te zien. Deze collectie bevat een buiten gewone verscheidenheid van be schaafde behangsels met zeer zon nige dessins, welke ongetwijfeld ook de levensvreugde van Uw kin deren gunstig zullen beïnvloeden. Het bedrijf, dat zich na honderd jaar nog steeds in een blakende gezondheid verheugt biedt werk aan ongeveer zes tig werknemers, die tezamen en dit tekent de prettige verhoudingen in het bedrijf 650 dienstjaren hebben. HE medewerkers van het jubilerende bedrijf kwamen Zaterdag in de bovenzaal van café Tom aan het Waag- plein bijeen om het eeuwfeest in in tieme kring te vieren. De oudste em ployé van de zaak, de heer Poll, die reeds 53 jaren zijn krachten aan het bedrijf geeft, heette in een uitvoerige rede, waarin hij een overzicht gaf van de geschiedenis van de N.V., mevrouw en de heer ir. W. F. Stoel Wzn., als mede de commissaresse, mevrouw Veerman—Stoel en haar echtgenoot welkom. Namens het personeel bood de heer Poll de directie een door de heer Oosterhof uit Hilversum uitge voerd tegeltableau aan, alsmede een door de heer C. Neef samengesteld bruin lederen herinneringsalbum. Het tegeltableau, dat 48 tegels in bruine eiken lijst omvat is in kleuren uitge voerd. Het biedt in het midden een afbeelding van het hoofdkantoor te Alkmaar en een afbeelding van de tegenwooordige steenopslag, alsmede een beeld van de opslag in 1892. Voorts ziet men op het tableau de kalkovens aan het Zeglis, zoals die in 1890 wa ren, de huidige steenhouwerij en de opslagplaatsen in Edam, Purmerend, Hoorn, Schagen, Broekerhaven en Houkessluis. Boven de verschillende afbeeldingen prijken de wapens van de betrokken gemeenten. Het vervoer wordt gesymboliseerd door een paar denhoofd met karrewiel op straatklin kers en een autowiel met Mercurius vleugel op asphaltweg. Een Mercurius- staf geeft de handel weer en raderwerk en fabrieksschoorstenen de industrie. Het herinneringsalbum bevat de foto's, welke nodig waren voor de samenstelling van het tableau, als mede 63 uitgeknipte en van passende tekeningen voorziene pasfoto's van de schenkers. Ir. W. F. Stoel dankte het personeel voor de fraaie geschenken en gaf een overzicht van het ontstaan van de zaak, waarna de heer W. Th. Delissen de directie namens de filiaalhouders toesprak en de heer G. Schoonewil, in zijn functie van voorzitter van d$ per soneelsvereniging, de heer Stoel dank te voor de steun, welke men in de af gelopen jaren mocht ontvangen. De heer C. Neef memoreerde de be- drijfssport, die ook in het bedrijf van de firma Stoel een voorname plaats inneemt. Twee voetbalelftallen spelen in de zomeravondcompetitie, terwijl een volleybalteam 's winters de kleuren van Stoel hoog houdt. De heer Neef bood mevrouw Stoel een grote taart aan, waarop een voetbalveld was aan gebracht. De commissaresse mevrouw Veer manStoel wenste de directeur voor spoedige jaren toe en offreerde een zilveren sigarettendoos voor de ont vangkamer op het hoofdkantoor. Na mens de oud-gedienden sprak tenslotte de heer G. Peereboom. Dagrna werd begonnen met „Een bont allerlei door steenkoperij en handelmij.", een cabaretprogramma, samengesteld door de heer C. Neef en ten tonele gebracht voor personeels leden. Het uit twintig nummers be staande programma, waarin de „zake lijke wederwaardigheden" natuurlijk niet ontbraken, vond algemene instem ming. Met een gezellig dansje werd de geslaagde avond besloten. (Adverteutie, Ing. Meaj Alkmaarse musicus werd hulde gebracht Aan onze stadgenoot de heer Jan Couvee wordt in de Nieuwe Leidsche Gourant hulde gebracht voor de wijze waarop hij de Cnrist. Oratoriumvereni ging Excelsior uit Katwijk een weinig bekend werk van Brahm's ten gehore heeft laten brengen, namelijk „Ein deutsches Requiem, met de uitvoering waarvan men eens van de gewoonlijk uitgevoerde programma's is afge weken. De heer Couvee heeft moeten zwoegen om zijn zangers de vaak schrikbarend grote moeilijkheden, welke Brahms' partituur bevat, onder de knie te krijgen en het Leidse blad deelt in zijn kunstcritiek mede, dat de Alkmaarsé dirigent daarin volko men is geslaagd, hoewel de opgave heel zwaar en de tijd van studie be perkt was. Het gelukte de heer Couvee tot een bevredigend geheel te komen, waarbij de groepen keurig in het gareel bleven. De H.O.V. begeleidde en Jan Couvee gaf ook als orkestleider alle blijken van bekwaamheid, daar zijn directie de gehele avond energiek en duidelijk was. ROLICA-T.B.C.-BESTRIJDING Dezer dagen gaf de toneelgroep „Rolica" (Ropjeskuil, Liefdelaan en Akerslaan) een toneelavond, waaraan de traditionele verloting was verbon den. Het bestuur der Alkmaarse Ver eniging tot Bestrijding van tbc mocht een bedrag van f 38.50 in ontvangst nemen, zijnde 50 pCt. van de netto opbrengst der verloting. Het bestuur is alle medewerkenden van Rolica daarvoor zeer erkentelijk, temeer daar deze toneelgroep reeds meerdere jaren door middel van feest avonden de Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der tuberculose niet ver geet. Zondag werd de inwoners van de strafgevangenis „Schutterswei" een zeer aangename middag geboden door het Bergens Klein Vrouwenkoor, o. 1. v. mevr. Corry Morée-Dol en het Rotter dams Marinierskwartet, bestaande uit de heren Johan Dol, piano, Jan Geu- zenbroek, viool en clarinet, Jan Wil- derom, xylophoon en slagwerk en Freek Schorer, contra-bas. Het Bergens Vrouwenkoor, dat we voor de eerste maal hoorden, was voor ons ronduit gezegd een openba ring; ten eerste, om het mooie stem- men-materiaal en ten tweede om 'de muzikale wijze van zingen. De zuivere intonatie en de constant zuivere stem ming deden weldadig aan. De goede in terpretatie van de teksten was boven al belangrijk. Bijna volkomen gaaf wer den gezongen een viertal Nederlandse liederen, o.a. Voorjaar, van Wiesehahn en Lente-sprookje van Wettig-Weissen- born. Voor de buitenlandse nummers moest men zich aan een geheel andere muziekstijl aanpassen. Men slaagde daar uitstekend in. Zo hoorden we perfect zingen „Muddy Water" van Richman en „Close your eyes" van Tennent. Op bekoorlijke wijze zong men ver der nog „Wien wird bei Nacht erst schön" van Robert Stolz en „Du bist die Rose" van Hans Lang. De niet- Nederlandse koren werden gezongen met begeleiding van piano en contra bas., hetgeen zeer effectief was. De dirigente heeft in een half jaar tjjds met dit kleine ensemble bewon derenswaardige resultaten weten te be reiken. Voor het muziekleven in Ber gen is het een grote aanwinst. Het Rotterdams Marinierskwartet dat een aantal dansen en shownummers uit voerde, deed dit zeer beschaafd en op vaak komische wijze. Bijzonder virtu oos speelde Jan Wilderom een xylo- phoon-solo, en ook als drummer heeft hij de note comique niet achterwege gelaten. Deze heren hebben alle aan- Meisje door motorfiets aangereden Zondagmorgen omstreeks half elf reed over de Noorderkade een motor rijder, die nabij het woonwagenkamp vaart minderde en signaal gaf voor enkele op de weg spelende kinderen. De kinderen liepen naar de kant, doch plotseling deed de 7-jarige Renske Smit, die de motor waarschijnlijk niet had opgemerkt, enkele stappen terug. Zij kreeg het stuur van de motorfiets tegen het hoofd en werd anderhalve meter meegesleurd. Per auto van de GGD is het meisje overgebracht naar het St. Elizabethziekénhuis, waar bleek dat zij een sleutelbeen had ge broken. Kiezers die elders willen stemmen De burgemeester van Alkmaar brengt ter openbare kennis, dat tot en met 10 Juni a.s. voor de in het centrale bevol kingsregister opgenomen kiezers gele genheid bestaat tot het doen van een schriftelijke mededeling aan de burge meester van 's Gravenhage, dat zij aan de stemming ter verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Staten- Genergal wensen deel te nemen in een willekeurige gemeente. Formulieren hiertoe zijn kosteloos verkrijgbaar ter secretarie der gemeen te. wezigen met hun muziek op waarlijk kostelijke wijze weten te amuseren. Dankbaar publiek De inwoners van „Schutterswei" toon den zich zeer enthousiast, soms op het uitgelatene af. Een dergelijk programma zou het. in een 'onzer concertzalen ook zeker met succes doen. Namens directie en inwo ners dankte de sociaal ambtenaar de heer Van Engel. M.s. Burgerlijke stand Geboren Margarethaf M. A., d. van J. P. A. Stroomer en A. M. C. Koop. Bartholomeus J., z. van J. van der Veen en T. Keuss. Pieter, z. van K. S. Sluijs en J. H. Schouten. Petrus C., z. van P. C. Klaver en M. I. Meijssen. Getrouwd Andries F. Zeegers en Aaltje Heijligenberg. Overleden Johannes N. Kroon, 90 jaar, wed. van G. de Jong. MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De schat van Monte Christo (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: La Ronde (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het meisje uit Artis (alle leeftijden); Cinema Ameri- cain, 8 uur; Vrouwen in de oertijd (18 jaar). Gulden Vlies, 8 u.: Bonte 8-October- avond. Stedelijk Museum, 1012, 25, 79 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. DINSDAG Biscopen als Maandag. Paviljoen Kinheim, 8 uur: Parapsy chologische Studievereniging. Stedelijk Museum. 1012, 25 en 79 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 5.16 17.43 Dinsdag 6.01 18.31 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 5.21 17.48 11.21 23.48 Dinsdag 6.06 18.36 0 36 12.06 Electrische schoorsteen veger De schoorsteenveger op het dak heeft 'er een concurrent bij gekregen, door de uitvinding van een electrische schoorsteenveegmachine, die de rook kanalen vanuit de kamer reinigt, zon der dat er een stukje roet wordt ge morst. Het is een soort stofzuiger van groot formaat, die aan het schoorsteen gat wordt bevestigd, waarna met een borstel het roet wordt losgemaakt, dat vervolgens in een afgesloten ketel wordt gezogen. De firma D. Leeuwen kamp introduceert het nieuwe appa raat in Alkmaar. In 1950 werden B. en W. gemach tigd lot het stichten van een autobus- station op het Stationsplein en het doen verrichten van bijkomende werk zaamheden waarvoor de raad een cre- diet van f 216.450 beschikbaar stelde, onder voorbehoud, 'dat het N.S.-concern 50 procent der kosten tot een maxi mum van f 108.000 zou vergoeden. Nadat met de Ned. Spoorwegen en de NACO overeenstemming was be- De 32-jarige heer A. Griffioen, die Donderdagmorgen in de Frans Hals straat met zijn bromfiets tegen een auto reed en naar het Centraal Ziekenhuis moest worden overgebracht, is daar Zaterdagmiddag overleden. De heer Griffioen kwam Donderdag morgen om tien uur op zijn bromfihis uit de Frans Halsstraat en wilde rechtsaf de Rembrandtstraat inrijden. Op dat moment kwam uit deze straat een personenauto, die op de linker weg helft was gaan rijden, omdat rechts een bakfiets geparkeerd stond. Hoewel de botsing met de bromfiets vrij heflig was, liet het ongeluk zich aanvankelijk niet zo ernstig aanizen. De heer Grif fioen werd Overgebracht naar het Cen traal ziekenhuis, waar een herenschud ding werd geconstateerd. Zaterdagmid dag is hij echter aan zijn verwondingen overleden. men inoet respect hebben voor de moed van de leeraren van de Han delsschool, die het hebben gewaagd om op Zaterdagavond j.l. in het Gulden Vlies toneeispe.end op te treden voor een critische schare leerlingen, die met de schoolvereniging „Pacivolo" feest vierden. Want men staat op het toneel nu eenmaal anders dan voor de klas. De enige overeenkomst is, dat in beide omstandigheden critiek wordt geoefend, die op school evenwel niet tot uitdruk king wordt gebracht. Meestal niet! De leraren brachten in schone samen werking met hun dames het toneelstuk „Over twaalf dagentegen midder nachten maakten daarbij uiter aard een gans andere indruk dan zij als gezaghebbende verschijningen voor de klas plegen na te laten. Natuurlijk, er zou wel critiek uit te oefenen zijn, maar de opvoering was dermate genoegelijk en het spel verried ten dusdanige men geling van ernst en gemoedelijkheid, dat het geheel, om he', enthousiasme, om de geste als zodanig en om het re sultaat bijzonder uitbundig werd ont vangen. Over twaalf dagen tegen middernacht zal de goede, oude aarde door een enor me komeet worden verbrijzeld. Deze onheilstijding is ontsproten aan het ver- v.'icngen, ietwat decadente brein van nE bloeiende buurtveieniging „Bloem- U wijk" heeft Zaterdagavond onder zeer grote belangstelling in Het Wapen van Heemskerk haar achtste traditio nele bevrijdingsfeestavond gevierd. Het cabaret-variété-gezelschap „Lu- na" presenteerde een gevarieerd pro gramma, getiteld „Je moet het maar versieren!", dat over het algemeen niet op een hoog peil stond, doch dat onge twijfeld een genoeglijke stemming hielp scheppen. Frans Eijkhof verzorgde de conférences en de verbindende teksten, Louk bjorell, een charmante cabaretiè re, zong vrolijke liedjes, Jan Stavast was een geestige parodist en Herman Teunissen bleek een musicus met een extra-grote accordeon. Bovendien waren er verschillende variété-nummers, zo als de Frans sprekende muzikale clown Figaro, Robby, de rekenende hond van mr Reneyo, en de Oosterse mysterie show van Hatta Yoga. Na afloop van deze voorstelling van „Luna" volgde een nachtelijk bal op z'n Bloemwijks, hetgeen betekent, dat de stemming als vanouds weer best was. De dansmuziek werd verzorgd door de „White and Black Stars" o.l.v. P. de Boer. De voorzitter van de actieve buurt vereniging, de heer J. Jonker, deelde nog mee, dat op 10 Juni de dames van „Bloemwijk" een excursie zullen maken naar de zuivelfabriek „West-Friesland" in Lutjewinkel, dat op 17 Juni een kla- verjas-drive zal worden gehouden tus sen de buurtverenigingen U.K.K. en Bloemwijk, en dat op 24 Juni de leden van de reisclub een dagtrip zullen ma ken naar het Gooi, met 's avonds een bezoek aan de Stadsschouwburg te Am sterdam. De heer Jonker uitte voorts zijn vreugde over het feit, dat in de buurtspeeltuin weer verscheidene ver beteringen zijn aangebracht. een der - voornaamste figuren in het stuk. Over twaalf dagen is het evenwel 1 April. Men voelt deze tijdsorde even wel niet, zodat de verzonnen komeet de sleutel wordt tot een lange serie van wanhoopsdaden, orgieën; uitingen van vertwijfeling en neigingen om elkander eens duidelijk en onverbloemd de waar heid te zeggen. Het is psychologisch een zeer interessant gegeven, dat door een werkelijk groot schrijver tot een sterk stuk zou zijn gemaakt. Het blijft hier simpel, amusant en pretentieloos. Niettemin krijgen de spelers voor treffelijke kansen, zoals de heren Van Kleef en Smit als de parvenu Appel man en de ambtenaar Schmidt duidelijk hebben getoond. Men moet zich maar eens afvragen, wat de mensen zouden doen, indien zij wisten dat de wereld over een week zou vergaan. Een zee van verdrongen complexen, een woud van haatgevoelens, een weide van ver zoeningspogingen zouden worden be treden door allen, die iets goed te ma ken hebben of die die laatste dagen willen gebruiken om „hun gram te ha len". Dan denken we aan dat kleine ambtenaartje Schmidt, die plots zo flink wordt tegenover zijn vrouw (voortref felijk gespeeld door mevr. Prins, wier toneelvaardigheid vroeger optreden bij de Alkmaarse rederijkerskamer „Bilder- dijk" verried). De heer W. de Jong was natuurlijk en overtuigend in zijn crea tie van de in oproer en bacchanalen uit gebarsten huisknecht Chris, evenals de heer B. Koster, die als vreemde eend in deze toneelspelende leraarskamer! de figuur van de zich doofstom hou dende Bert Zonneveld een ontroerende gestalte gaf Van de dames noemden wij al mevr. Prins. Mevr. Smit was een aanminnige, verliefde dochter, mevr. Snijders een pikant schilderesje en mevr. De Jong een kittige huishoudster. Zij droegen al len bij om de illusie van de onder gang, dan weer tragisch, dan weer amu sant, te doem herleven. In zijn openingswoord had de Paci- volo-voorzitter, K. van Amstel, met al gemene instemming de heer A. Prins, die deze zomer met pensioen gaat, tot erelid van de vereniging verklaard. Op het bal tot besluit ging de ver broedering tussen leraren en leerlingen tot laat in de nacht verder. ALKMAAR, 12 Mei. Veemarkt. 5 paarden 7001100; 110 vette koeien 5001350; 175 nuchtere kalveren 30 80; 260 varkens 2.102.20. In de radio-rubriek „Onze Nederlandse koren en korpsen" (NCRV) zal het ge mengd koor „Crescendo" alhier, onder lei ding van Jac. Kort en met medewerking van Jan Timmerman (orgel) Donderdag een uitzending verzorgen. Men kan het koor beluisteren over Hilversum I van 0.150.40 uur n.m. 60. De kist van Jimmy werd met een ruk open gemaakt; en dat ging zó snel in zijn werk, dat Jimmy er eigen lijk door verrast werd. Het schijnsel van een olielamp viel in de kist en dat verblinde Jimmy, die al die tijd in het pikkedonker had gezeten, een beetje Daarom duurde het even, voordat hij zich bewust was, waar hij terecht was gekomenMaar eindelijk werd hij toch gewaar, dat twee mannen hem met grote aandacht stonden aan te staren,... „Z6", zei Jimmy strijd lustig. „Twee nieuwe leden van de bende. Ik heb nog niet het genoegen gehad met de héren kennis te maken, maar ik betwijfel of de kennismaking jullie zal bevallen". En terwijl Jimmy deze woorden nog al dreigend uit sprak, maakte hij aanstalten uit de kist te stappen. Toen nam de magerste van de twee het woord. „Ik weet niet wie u bent", zei hij op een nog al plechtige toon, „maar ik zou u er gaarne op merkzaam op willen maken, dat hier meneer noch ik ons aangesloten heb ben bij de bende, zo juist door u aan geduid. Wij zijn namelijk zelf slacht offers van deze bende. Mogen wij ons even voorstellen? Hier meneer is com missaris Krabberteen en ik ben, met alle bescheidenheid gezegd, de alom bekende detective Kees Kleuntjts" Jimmy Brown was zó verbaasd over deze totaal onverwachte ontmoeting, dat het even duurde voordat hij kon stamelen,,Eh....' aangenaam, mijn naam is Brown, Jimmy Brown". reikt over de uitkering aan de ge. meente van bedoelde vergoeding is het I werk uitgevoerd. Intussen zijn met de beide voornoem. I de vervoersorganisaties langdurige I onderhandelingen gevoerd over del rechten en verplichtingen welke voorl de partijen voortvloeien uit de gewij.f zigde indeling van het Stationsplein en over het beheer en onderhoud van het autobusstation. Ten slotte is overeenstemming be-1 reikt op de voet van een ontwerp. I overeenkomst welke B. en W. de raad voorstellen goed te keuren. De door de gemeente uit te voeren werken zijn alle voor de wijziging van het voorplein nodig, zijnde grond-, be stratings- en rioleringswerken, stand-1 plaatsen, resp. parkeerplaatsen voor bussen, huurauto's en andere motor-1 rijtuigen, twee schuilplaatsen en boom beplantingen. In artikel 3 der over- eenkomst wordt vermeld, dat de N.S I en de NACO in de aan deze werken bestede kosten ieder 25 prt doch ten - hoogste ieder f 54.000— zullen bij dragen. Problemen op waierkundig gebied De toestand op hydrologisch (water- kundig) gebied wordt in Kennemerland steeds moeilijker, aldus valt te. lezen in het jaarverslag over 1951 van de Commissie inzake wateronttrekking aan de Bodem. Enerzijds wordt dit I probleem beheerst door de ongetwij-1 feld grote belangen van de tuinbou- f wers langs de oostelijke duinvoet. Door stichting van eigen pompinstallaties gaan steeds meer en meer tuinders over tot kunstmatige watervoorziening. Aan de andere kant staat de steeds toenemende behoefte aan drinkwater voor een groeiende bevolking en aan bedrijfswater voor de zich uitbreiden- l de industrieën. Reeds thans wordt voor die doeleinden meer water - ont trokken dan uit de nuttige neerslag kan worden aangevuld, zodat de thans weliswaar nog aanzienlijke onder de duinen aanwezige zoetwatervoorraad gaandeweg wordt verbruikt. Een on middellijk gevolg hiervan is een ver ticaal opstijgen en vooral een onder gronds landwaarts opdringen van zout water van de zee uit. y De gehele sanering van de hydrolo gische toestand in Kennemerland wacht op de totstandkoming van de voorgenomen aanvoer van rivier water, naar het duingebied en op de verwezenlijking van de plannen tot bevloeiïng van de achter de duinen ge legen geestgronden met water uit de Schermerboezem. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM Ter voorziening in de vacature tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, ontstaan door de perio dieke aftreding van de leden €7. Knaap en J. G. den Hollander, bieden B. en W. voor de tijd van drie jaren, met in gang van 23 Mei de volgende, aanbe veling aan: Vacature Chr. Knaap: 1 Chr. Knaap, 2 J. W. van Wijk; vacature J. G. den Hollander: 1 J. G. den Hol lander, 2 mevr. K. Noordanus-Jansen. Arbeider storiie, na klap van hefboom in bunker Zaterdagavond kreeg de arbeider G. de Waal uit IJmuiden-Oost, by Hoogovens werkzaam als bunkerwa- geiidrijver, bij het openen van een z.g. onderlosser, een klap van een hef boom. Hij werd hierdoor van de wa gen geslagen en viel in de ledige, vijf meter diepe bunker. In zorgwekkende toestand _werd dé heer De Waal op genomen in het Rode Hruisziekenhuis, waar h\j gistermorgen vroeg is over leden. Het slachtofefr was 56 jaar oud I en gehuwd. Gedurende de druk bezochte leden vergadering, Vrijdag in „De Rustende Jager" gehouden, waarin o.m. het raadsfractieverslag werd besproken en van bepaalde zijde critiek werd uitge oefend op het beleid van de wethouder kwam overduidelijk tot uiting dat deze afbrekende critiek, gezien in het licht van het vele en goede werk door deze wethouder tot stand gebracht, mis plaatst moet worden geacht. Door een volledige opening van zaken was de vergadering in staat tot deze conclusie te komen. Na zijn uitdrukkelijke verklaring, dat het bedanken niet was voortgekomen l PrinciPiëIe overwegingen, doch slechts om bovengenoemde redenen, besloot de heer Rus zijn lidmaatschap van de P.v.d.A. te handhaven. bouw coöp. zuurkoolfabriek opgedragen Da bouw van een Coöp. Zuurkool- fabriek op het gem. Industrieterrein te Noord-Scharwoude, waar circa dertig aan nemers naar inschreven, is gegund aan de Fa. J. Henselmans te Noord-Schar woude voor de som van f 118.990,—wat ongeveer f 20.000,beneden de begroting lag. Het bestuur van de Coöperatie wil de nieuwe fabriek van de herfst in be drijf'stellen. woningbouw in plan centrum De firma Heidsma te Noord-Schar woude is begonnen met de bouw van tién woningen in het plan Centrum te Noord- Scharwoude burgerlijke stand Geboren Joannes C. W., z. van A, Molenaar en M. l. Zaal. - Joanne e. M„ d. van H. Boers en E. M. Siero. Trijntje, d van J. Molenaar en M. Koning. Ondertrouwd Lambertus Schra, en Carolina F. Kuiper. Getrouwd: S. Roelofsen en P. Nib- bering. p. Jonges en A. N. Roemer. De dames van het eerste Insi hebben er voor zqrg gedragen sterke Amsterdamse DDV 3 met een puntenverdeling g< moest nemen. De uitslagen lui Heren enkel: Th. J. Damste 4—6, 2—8; C. TeitlerH. Blo 4—6, 16. Dames enkel: mevr. man—mevr. Van Rijn 61, 6— Koppen—mevr. Harmsen 9—7 Gemengd dubbel: mevr. Manjt Th Damste—mevr. Harmsen Blom 4—6, 7—5, 6—3; mej. Koi C Teitler—mevr. Van Rijn en S_6 3—6. Heren dubbel: Th .Da C TeitlerL. Loeb en P. Flii 2_!_6 Dames dubbel: mevr. Sch en mevr. Manjoero—mevr. Van mevr. B. Harmsen 6—4, 6—3. Daar het tweede team met en vallers moest verschijnen kon wedstrijd tegen TOZ onmogelijk coed einde worden gebracht, incasseerde een duidelijke 6—2 laag. Heren enkel: J. van Ge Schuurman 62, 60; P. Me Verroen 26, 16. Dames enke Van Gelder—mej. Wynne 6— mevr. Eekhof—mevr. Meurs 6- Gemend dubbel: mevr. Eekhof Geldermevr. Meurs en H, Sch 2—6, 64, 6—2; mevr. Van Ge P. Merselmej. Wynne en G. 75, 62. Herendubbel: P, M< J. van Gelder—H. Schuurman Verroen 6—2, 3—6, 0—6. Dames mevr. Eekhof en mevr. Van mevr. Meurs en mej. Wynne 6- g2 Inside 3 deed het beter. SN met 5—3 verslagen. Van deze v luiden de uitslagen: Heren er BuersF. Rambach 64, 61; nesch—D. Scholten 6—3, 7—5. enkel: mevr. De Heer Kloots—r Wesseling 2—6, 2—6, mej. A. c mevr. De Liefde 36, 16. Her bel: J. Lienesch en G. Buersi rad en F.. Rambach 64 63. dubbel: mevr. De Heer Kloots A. Koelemevr. A. van Vliet e Liefde 36, 57. Gemengd dubi A. Koele en J. Lieijeschmevr. Nu alles buiten lokt om er o gaan en het ook 's avonds we licht is, is het begrijpelijk, dat hebbers van de wandelsport w kijken naar berichten oved de gedurende een flinke reeks va gehouden bekende z.g. „Avondv: se". Nu de organisatie, die in he van de NWB, is gereed en de d; dit jaar zijn vastgesteld op W 18 tot en met Zaterdag 21 Juni De afstanden bedragen voor ren (personen van veertien ouder) gedurende de eerste dri 15 km, te volbrengen vóór tien Zaterdagsmiddags 20 km, te i gen vóór 7 uur. Voor junioren Den van tien tot en met dertie zi.in de afstanden vier maal ti Zij, voor wie het wandelen od dagmiddag op onoverkomenlij zwaren stuit b.v. winkelpersc kunnen Dinsdagavond beginne avond dient het parcours te wor lopen, dat anders Zaterdags wc wandeld. De reeks van vier acl volgende avonden mag dan ech' worden onderbroken. Deelnemi de Avondvierdaagse staat ope iedereen, zowel leden als niet-lee de Nederlandse Wandelsport B< De inschrijving voor dit si evenement is van 15 Mei tot 1 Men richte zich daartoe hetzij ling of schriftelijk te Alkmaar volgende adressen. C. M. de Vet straat 5: C. J. Gouwentak, p.a. damse Bank, Voordam, en L. Koolwijk Cornelis Evertsplein te Alkmaar. Het inschrijfgeld c aanmelding reeds te worden g Als startplaats voor Alkmaar gesteld het café „Tom" op he' plein. De junioren gaan tussen en half zes op pad, de seniorei zes uur en half zeven. Zaterc dags tussen twee en drie uur. Bij het volbrengen van de V se ontvangt een ieder het NWB-kruis. Vorig jaar bedr aantal personen, -dat in Alkm de Avondvierdaagse deoinam t derd zestig. Vóór de oorlog is fer wel eens negenhonderd Gehoopt wordt, dat ook dit ja: hetzij individueel het zij in gr verenigingsverband in de Av daagse zullen meelopen. Jan Ottenbros lapte jei rivalen aan zijn las De onderlinge wegwedstr Alcmaria eindigde gisteren overwinning van de „veteraa Ottenbros. In de A-klasse v. renner, die steeds een constar blijft vertonen, al zijn jeugdi len weer eens te snel af. De oi den net goed, want ook Kis hoorn reed zich met een derd in de prijzen. De uitslagen lu A-klasse: Jan Ottenbros, 55 uur 18 min,, 2 Jan Rol. 3 KI; hoorn, 4 Piet Koreman, 5 Jan de. B-klasse: K. de Groot 55 km 18 min., 2 Jac. Schuitemaker Keuken, 4 Piet Duin, 5 Dik T C-klassë: Cor Hoogmoed 55 uur 27 min., 2 Henk Bramme Wit, 4 Frits van Doorn. Wielerkampioenschap Noord-Holland op de Behalve het kampioenschap v teurs voor de provincie Limbi den alle andere wedstrijden provinciale titels op één dag g namelijk 7 Juni. Op die dag programma der kampioensch als volgt uit: Noord-Holland: finish te Zaandam; Zuid-Holla en finish te Stompwijk; Noord en Zeeland: start en finish t drecht; Gelderland en Utrecht: finish te Groesbeek; Groninge land, Drenthe en Overijsel: finish te Steentil ongeveer 5 ki de stad Groningen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2