Inside-dames stelden tegen D.D*V. 3 heren in de schaduw D. A. W. overspeelde het zevental van het IJ tweede Avond-vierdaagse van 18 t.m. 21 Juni Ooyevaarsnestbewoners kunnen weer ruimer ademhalen Een grote dag voor Tuin- en Oostdorp Motorclub Alkmaar was te gast in het Drentse stadje Havelte Welluidende accordeonklanken Alleen hët derde team boekie volle winst De Alcmaria-reserveS schakelden RKAFC uit Boxem en Van Straaten waren in goede vorm Jong Holland besloot het seizoen met overwinning Postduivenvereniging „Alcmaria Victrix" HSV liep Monnikendam onder de voet (6-1) Stormvogels veroverde een punt voorsprong Een zwaarbevochten Randers-zege (2-1) Langendij'k Bergen Betrouwbaarheidsrit door de bossen Oudkarspel Mooi concert in Castricum De dames van het eerste Inside-team hebben er voor zqrg gedragen dat het iterke Amsterdamse DDV 3 gisteren met een puntenverdeling genoegen moest nemen. De uitslagen luiden: Heren enkel: Th. J. DamsteP. Flier 4—6, 2—6; C. TeitlerH. Blom 6—0, 4_d' 1—6. Dames enkel: mevr. Schuur manmevr. Van Rijn 61, 60; mej. Koppen—mevr. Harmsen 9—7, 6—2. Gemengd dubbel: mevr. Manjoero en Th Damste—mevr. Harmsen en H. glom 4—6, 7—5, 6—3; mej. Koppen en C Teitler—mevr. Van Rijn en JU Loeb g7_g 3_6. Heren dubbel: Th .Damsté en C Teitler—L. Loeb en P. Flier 36, 2—6 Dames dubbel: mevr. Schuurman en mevr. Manjoero—mevr. Van Rijn en mevr. B. Harmsen 6-4, 6-3. Daar het tweede team met enkele in vallers moest verschijnen kon de uit wedstrijd tegen TOZ onmogelijk tot een «ocd einde worden gebracht. Inside incasseerde een duidelijke 62 neder laag. Heren enkel: J. van Gelder—H. Schuurman 62, 60; P. MerselG. Verroen 2—6, 16. Dames enkel: mevr. Van Gelder—mej. Wynne 61, 61; mevr. Eekhof—mevr. Meurs 64, 6—1. Gemend dubbel: mevr. Eekhof en Van Celder—mevr. Meurs en H. Schuurman 2—6, 64, 6—2; mevr. Van Gelder en P. Mersel—mej. Wynne en G. Verroen 7-L5, 6—2. Herendubbel: P. Mersel en J. van Gelder—H. Schuurman en G. Verroen 6—2, 3—6, 0—6. Dames dubbel: mevr. Eekhof en mevr. Van Gelder mevr. Meurs en mej. Wynne 6—3, 3—6, g2 Inside 3 deed het beter. SNN werd met 5—3 verslagen. Van deze wedstrijd luiden de uitslagen: Heren enkel; G. Buers—F. Rambach 64, 61; J. Lie- nesch—D. Scholten 6—3, 7—5. Dames enkel: mevr. De Heer Kloots—mevr. A. Wesseling 2—6, 2—6, mej. A. de Rie— mevr. De Liefde 3—6, 16. Heren dub bel: J. Lienesch en G. BuersA. Wolf- rad en F. Rambach 64. 63. Demes dubbel: mevr. De Heer Kloots en mej. A. Koelemevr. A. van Vliet en N. de Liefde 36, 5—7. Gemengd dubbel: mej. A. Koele en J. Lieijeschmevr. Wesse ling en A. Wolfrad 62,.57', 75; mej. A. de Rie en G. Buersmevr. L. van Vliet en D. Scholten 64, 64. Van Inside 4 hadden wij een over winning op Oud Saenden 2 verwacht. De Alkmaarders brachten het echter niet verder dan een gelijk spel. De uitslagen: Heren enkel: LindemanH. de Vries 9—7, 3—6, 4—6; Van der Schaaf—H. Holsmuller 86, 63. Dames enkel: mevr. Lindemanmej. H. Eyssen 26, 16; mevr. Van Gelderenmevr. Hols muller 61, 9—7. Gemengd dubbel: de heer en mevr. LindemanW. de Heer Kloots en mevr. Holsmuller 64, 63; mevr. Van Gelderen en Van der Schaaf mevr. Gijzelaar en H. de Vries 16, 75, 4—6. Dames dubbel: mevr. Van Gelderen en Lindemanmej. H. Eyssen en mevr. Gijzelaar 4—6, 36. Heren dubbel: Van der Schaaf en Lindemam— W. de Heer Kloots en H. Holsmuller 6—3, 6—3. Wedvlucht „De Postduif" De postduivenvereniging „De Postduif" hield Zondag een wedvlucht van Maastricht (208 km). Aantal deelne mende duiven 101. Los 8.45. Aankomst eerste 11.27.2. Laatste of 21e prijsduif 11.36 5. De uitslag is: 1, 3, 9, 11, 12 C. Rabeling; 2, 8, 10, 13 H. J. de Jager; 4 7 20 R. H. de Beer; 5 6, 14, 19, A. Geerlings; 15, 16, W: Butter; 17 J. W. de Moei; 18 J. Bleeker en 21 A. de Block en Zoon. Om de Jubileumbeker Voor de Noordhollandse jubileum beker kwamen gisteravond de Alcmaria reserves tegen het eerste elftal van RKAFC in het veld. Na een vinnige strijd zijn de withemden er in geslaagd de Westerwegbewoners te bedwingen. Een groot gedeelte van de strijd waren de blauwgelen in het veld sterker, doch de veldmeerderheid had weinig te be tekenen, daar de aanvallen wel zo slecht werden afgewerkt.dat de toch heus niet zo sterke Alcmaria-verdedi- ging niet voor al te grote problemen werd gesteld. De withemden namen spoedig de leiding. Untied omspeelde handig stopperspil Dorresteijn en kon rustig de bal in het doel plaatsen. Eerst tegen de rust maakte RKAFC gelijk. Geheel onnodig veroorzaakte Mulder hands. De toegekende strafschop schoot Van Saaze in het net. Na de thee oefenden de Westerweg bewoners een nog groter druk op het Alcmaria-doel uit. De Nijs had pech, toen een bal buiten het bereik van de keeper tegen de paal belandde. Ook enkele hoekschoppen, uitstekend door hem genomen, werden niet benut. De aanvallen van Alcmaria bleven ge vaarlijker; uit één daarvan scoorde Schmidt de winnende goal. Wat de RKAFC'ers daarna nog probeerden, zij wisten er geen gelijkspel van te ma ken. Nu alles buiten lokt om er op uit te Kaan en het ook 's avonds weer lang licht is, is het begrijpelijk, dat de lief hebbers van de wandelsport weer uit kijken naar berichten oved de nu al gedurende een flinke reeks van jaren gehouden bekende z.g. „Avondvierdaag se". Nu de organisatie, die in handen is van de NWB, is gereed en de data voor dit jaar zijn vastgesteld op Woensdag 18 tot en met Zaterdag 21 Juni. De afstanden bedragen voor senio ren (personen van veertien jaar en ouder) gedurende de eerste drie dagen' 15 km, te volbrengen vóór tien uur, en Zaterdagsmiddags 20 km. te volbren gen vóór 7 uur. Voor junioren (perso nen van tien tot en met dertien jaar) zijn de afstanden vier maal tien km. Zij, voor wie het wandelen or) Zater dagmiddag op onoverkomenlijke be zwaren stuit b.v. winkelpersoneel kunnen Dinsdagavond beginnen. Die avond dient het parcours te worden ge lopen, dat anders Zaterdags wordt ge wandeld. De reeks van vier achtereen volgende avonden mag dan echter niet worden onderbroken. Deelneming aan de Avondvierdaagse staat open voor iedereen, zowel leden als niet-leden van de Nederlandse Wandelsport Bond. De inschrijving voor dit sportieve evenement is van 15 Mei tot 10 Juni. Men richte zich daartoe hetzij monde ling of schriftelijk te Alkmaar tot de volgende adressen. C. M. de Vet. Aster straat 5: C. J. Gouwentak, p.a. Amster damse Bank, Voordam, en L. H. van Koolwijk Comelis Evertsplein 12, alle te Alkmaar. Het inschrijfgeld dient bij aanmelding reeds te worden gestort. Als startplaats voor Alkmaar is vast gesteld het café „Tom" op het Waag- plein. De junioren gaan tussen vijf uur en half zes op pad, de senioren tussen zes uur en half zeven. Zaterdagsmid dags tussen twee en drie uur. Bij het volbrengen van de Vierdaag se ontvangt een ieder het bekende NWB-kruis. Vorig jaar bedroeg het aantal personen, dat in Alkmaar aan de Avondvierdaagse deoinam tweehon derd zestig. Vóór de oorlog is dat cij fer wel eens negenhonderd geweest. Gehoopt wordt, dat ook dit jaar velen, hetzij individueel het zij in groeps- of verenigingsverband in de Avondvier daagse zullen meelopen. jan Ottenbros lapte jeugdige rivalen aan zijn laars De onderlinge wegwedstrijd van Alcmaria eindigde gisteren in een overwinning van de „veteraan" Jan Ottenbros. In de A-klasse was deze renner, die steeds een constante vorm blijft vertonen, al zijn jeugdige riva len weer eens te snel af. De oudjes de den net goed, want ook Klaas Een hoorn reed zich met een derde plaats in de prijzen. De uitslagen luiden: A-klasse: Jan Ottenbros, 55 km in 1 uur 18 min., 2 Jan Rol. 3 Klaas Een hoorn, 4 Piet Koreman, 5 Jan de Wil- de. B-klasse: K. de Groot 55 km in 1 uur 18 min., 2 Jac. Schuitemaker, 3 Jan Keuken, 4 Piet Duin, 5 Dik Tesselaar. C-klasse: Cor Hoogmoed 55 km in 1 uur 27 min., 2 Henk Brammer, 3 Jan Wit, 4 Frits van Doorn. Wielerkampioenschap van Noord-Holland op de weg Behalve het kampioenschap voor ama teurs voor de provincie Limburg wor den alle andere wedstrijden voor de provinciale titels op één dag gehouden, namelijk 7 Juni. Op die dag ziet het programma der kampioenschappen er als volgt uit: Noord-Holland: Start en finish te Zaandam; Zuid-Holland; start en finish te Stompwljk; Noord-Brabant en Zeeland: start en finish te Ossen- drecht; Gelderland en Utrecht: start en finish te Groesbeek; Groningen, Fries land, Drenthe en Overijsel: start en finish te Steentil ongeveer 5 km buiten de stad Groningen. DAW heeft Zondag in het Sportfond- senbad te Amsterdam haar eerste oefenwedstrijd voor de komende zomercompetitie gespeeld tegen Het IJ 2, dat uitkomt in de reserve hoofd klasse. Het was een zeer geschikte ge legenheid voor de spelers van het eerste zevental om te tonen dat het geen toeval is geweest, dat zij dit jaar naar de tweede klasse zijn gepromo veerd. Het was een vlot gespeelde wedstrijd, waarin vooral doelman Van Straaten blijk gaf in prima vorm te zijn. Ook het samenspel tussen hem en middenachter Van der Pol viel te loven. In de plaats van Slikker, die verstek moest laten gaan, speelde in deze wedstrijd Nierop Groot mee. De eerste aanvallen waren voor Het IJ en hierbij bleek al direct, dat rechtsvoor J. Jansen de gevaarlijkste man voor keeper Van Straaten was. Toen hij even vrij werd gelaten, maakte hij daar dankbaar gebruik van en scoorde het eerste doelpunt (01). Bij het wederom uitzwemmen was Boxem het eerst bij de bal. Hij plaat ste de bal goed door naar Ooievaar, die daarna doorspeelde naar Van der Horst. De midachter Uiterwaal kon slechts het maken van een doelpunt voorkomen door fel te attakeren. Dit ontging scheidsrechter Meulenaar niet en hij kende een strafworp toe. Van der Horst benutte deze kans en bracht hiermede de partijen op gelijke voet (11). DAW bleef hierna in de aanval en bij een combinatie tussen Van der Pol. In een spannende sportieve wedstrijd heeft Jong Holland het seizoen 1951 1952 met een overwinning op 't sterke PVF besloten. De Alkmaarders begon nen met een fel offensief, zodat PVF alle zeilen moest bijzetten om onheil te voorkomen. Na 20 min. spelen wist Goosens via Jansen uit moeilijke positie de bal nog voor het doel te plaatsen. Tesselaar had slecjits voor het inschie ten (10). Nu werd er door de Fokker- ploeg uit een ander vaatje getapt, maar. de Jong Holland-defensie draaide op volle toeren. Van Til, Kouwen en Van Westrienen stonden hun mannetje en de rust ging in met onveranderde stand. Toen na 10 min. in de tweede helft Kuiper de bal van KI. Hoekstra op een presenteerblaadje kreeg toegespeeld maakte deze geen fout (20). PVF gooide nu alles op de aanval en daar door kreeg de Jong Holland-achter hoede het zwaar te verduren. Met be hulp van Hoytink en Romeyn en in laatste instantie de uitstekend op dreef zijde doelman Vos, wist de Jong Hol land diefensie stand te houden. De laatste minuten golfde het spel weer op en neer en waren er zelfs nog sco ringskansen voor Jóng Holland. Doel punten bleven echter uit en zo won Jong Holland zijn laatste competitie wedstrijd met 20. De eindstand van de 4e klas KNVB Zaterdagmiddag voetbal luidt: KMVZ 18 12 4 2 47—21 28 PVF 18 11 3 4 41—27 25 AGT 18 11 3 4 41—30 25 NDSM 18 11 1 6 43—25 23 Dïndua 18 7 5 6 47—35 19 Kromhout 18 7 2 9 34—39 16 Jong Holland 18 6 3 9 35—35 15 Blauw Wit 18 5 5 8 37—37 15 Zwaluwen 18 3 1 14 23—56 7 Marken 18 2 3 13 29—71 7 Bovengenoemde vereniging organi seerde het eerste verenigingsconcours vanaf 's Hertogenbosch. Aantal duiven 365. Los 9 uur. Aankomst eerste duif 10.53. De officiële uitslag luidt als volgt: 1. 4 6, 31 J. Koot; 2, 5, 10. 13, 20, 26 Ka per en Termaat; 3 F. Praat; 7, 33 C. Mienis; 8, 48, 61. 67 N. Pool; 9, 27 34, 43 N. Ypma; 11, 16, 19, 52 M. van Well; 12 Van Nieuwenhuizen; 14, 30 Jong kind; 15 N. Kom; 17, 53, 68, 70 H. Zwankhuizen; 18. 25 J. Bek; 21 A. Ha ring; 22, 57 W. Themmen; 23 J. Abbo; 24, 50 M. G. Pronk; 28, 66 N. J. Wortel; 29, 36, 43 H. Mooij; 32, 42. 46. 56. 64 H Bouwens; 35 I. D. Sepers; 37 Th. v. d. Berg; 38, 54, 60 Gebr. Hartland; 39, 55 Herm. Schipper; 4Q. 62 C. Al; 41 G. Ver- kroost; 45, 69 J. Huiberts; 49. 65 G. Goudsblom; 51. 63 C. H. Noome; 58 C. D. Huiberts; 59. Th. van Houten Boxem en Van der Horst maakte laatstgenoemde het tweede Alkmaarse doelpunt (12). De beide partijen wogen hierna goed tegen elkaar op. Toch kwam de gelijkmaker, toen Jan sen een goede combinatie met een hard Schot besloot (22). Na de rust nam DAW weer het ini tiatief. Rechtsachter Smit van Het IJ trachtte eenmaal een hachelijke situa tie op te lossen door Van der Horst ongeoorloofd vast te houden. Hiervoor kende de scheidsrechter een strafworp toe, welke werd benut (32). DAW kreeg de smaak goed te pakken en vooral Boxem was zeer actief. Uit een vlotte combinatie tussen hem, Van der Horst en Nierop Groot gaf laatstge noemde een schot, dat door keeper De Peyne met moeite tot corner kon wor den verwerkt. De bal werd uitstekend door Boxem geplaatst en het was 4—2. Dit was Het IJ te erg. De gastheren zwommen met vier man in de voor hoede naar voren en stichtten hier door verwarring in de Alkmaarse ach terhoede. Toen Jansen hierbij een kans kreeg om te scoren, maakte hij daar dankbaar gebruik van en verrichtte zo de hattrick (43). DAW liet zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en trok wederom ten aanval. Via Ekkel en Boxem belandde de bal in het Amsterdamse doel, waarmede de zege veilig was (5—3). Voor een weinig talrijk publiek speelde H. S. V. gisteren zijn een na laatste competitiewedstrijd tegen Mon nikendam dat vooral vóór de rust goed partij gaf. Deze eerste helft van de wedstrijd, waarin de stand dubbel blank bleef, was ddn ook ten volle het aanzien waard. Aan beide zijden ontstonden er scoringskansen, doch de keepers brachten steeds redding. Na de rust was het spelpeil totaal veranderd. Monnikendam kon zich niet aan de druk, die H. S. V. met de wind in d,e rug spelend, losmaken. Herhaaldelijk moest de Monnikendamdoelman ingrij pen. Het eerste doelpunt ontstond uit een verkeerd begrijpen van de Monni kendam-achterhoede, waarvan de H. S. V.-er Buchter profiteerde. Regelmatig werd de score opgevoerd tot 5—0, al vorens Monnikendam een tegendoel punt kon scoren uit de toegestane strafschop. Dat het tenslotte toch nog -1 werd was van minder belang. De scheidsrechter leidde uitstekend. Randers kan door de overwinning op Assendelft weer iets ruimer adem ha len, mede dank zij het feit dat Purmer- steyn zo vriendelijk was de competitie met een overwinning op WW te beëin digen. De Ooievaarsnestbewoners heb ben nu aan één punt uit hun laatste wedstrijd voldoende cm het komende seizoen weer in de vierde klasse te mo gen uitkomen. De stand is hier thans als het volgt: Purmerstijn EVC HSV Assendelft Zouaven MFC Monnikendam Limmen De Rijp Randers Meervogels WW St. George Met veel geluk hebben Kraak en zijn mannen het Dordtse EBOH een neder laag bezorgd. Stormvogels heeft thans een voorsprong van één punt op zijn concurrenten. Het wil ons echter voor komen dat de IJmuidenaren in de ko- 24 17 5 2 76—26 3» 24 13 6 5 58—28 32 23 11 5 7 51—32 27 24 11 4 9 65—49 26 24 10 4 10 55—57 24 24 11 1 12 70—82 23 23 9 4 10 45—47 22 22 8 6 8 33-42 22 23 7 8 8 26—30 22 23 9 3 11 41—55 21 23 8 4 11 44—52 20 23 6 7 10 37—52 10 24 1 5 18 30—79 7 Lastig Assendelft De voor Randers zo belangrijke wed strijd tegen Assendelft leverde de roodbroeken twee punten op. De zenu wen speelden de thuisclub nogal par ten, hetgeen het spel niet ten goede kwam. Geheel anders was dit bij de bezoekers. Hoewel er voor hen weinig belang bij was, moet tot hun eer wor den gezegd, dat zij hard gewerkt heb ben voor een zo goed mogelijk resul taat. De aanvallen werden prachtig langs de grond opgebouwd, maar met volle overgave stond de Randers- achterhoede succes in de weg. Direct zetten de gasten diverse aan vallen op, doch Vethaak gaf niet thuis. De uitvallen van Randers waren te doorzichtig, zodat het goed spelende Assendelft niet in moeilijkheden kwam. Na ongeveer twintig min. spelen zette Assendelft een goede aanval in. Een voorzet van rechts behandelde Vethaak verkeerd en de doorzettende Assen- delft-midvoor schoot de bal hard in. Het begin van de tweede helft was .voor de thuisclub. Er werd hard ge werkt, terwijl het plaatsen beter was verzorgd. Na enkele gemiste kansen deponeerden de gastheren de gelijk maker in het Assendelft-doel. Een goed genomen vrije trap werd door Stroet op fraaie wijze afgewerkt. Kort daarop overspeelde Stroet enkele As sendelft-verdedigers, maar zijn schot belandde in het zijnet. De laatste minu ten waren voor Assendelft. Vijf cor ners wisten zij te forceren, maar geen doelpunten. Een hardnekkig Randers- elftal zag kans alle gevaar te bezwe ren. Met nog twee minuten te spelen namen de gasten nogmaals een hoek schop. Hoog kwam de bal voor het doel. Klepper kopte weg, maar de snel toelopende Assendelft-rechtsbinnen ving de bal op en paseerde -Vethaak voor de tweede maal, gelukkig voor Randers uit buitenspelpositie. mende wedstrijden beter voor de dag moeten komen als zij de strijd voor een plaats in de eerste klasse tot een goed einde willen brengen. Stormvogels Volendam E. B. O. H. 5—4 3—3 5—6 Hollandia is weer tweedeklasser. Na de wedstrijd tegen die een maximum aan spanning bood en in een 11 gelijkspel eindigde, was er alle reden voor vreugde in het Hoornse kamp. Het puntje in Utrecht veroverd was voldoende om het vele jaren geleden ver loren terrein te heroveren. Amateur-musici legden muziekexamens af In Alkmaar werden Zondag door de Ned. Unie van Muziekverenigingen examens afgenomen, waaraan ook door een aantal amateur-musici van de Langedijk werd deelgenomen. Aan de volgende candidaten werd het diploma A. uitgereikt: F. Kout op bugel, met lof; W. Marsman, bugel en J. de Haan, Corno, allen lid van het fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" te Zuidscharwoude. Diploma B.: M. v. d. Weerd met lof op bugel; Th. Blom, trombone; P. Vis ser, alto; L. Molenaar, trompet, allen van „Kunst Na Arbeid". Voor diploma C slaagden de candi- daat A. Volkers, piston, eveneens „Kunst Na Arbeid". Jac. Timmerman van de harmonie „Excelsior" behaalde het diploma A. voor piston. Oostfriese belangstelling De Langedijker veilingen en wat daar mede in verband staat, trekken dagelijks vele touristen uit verschillende landen. Zo kwam dezer dagen een groep vrouwen uit Oostfriesland leden van een platte landsvrouwenvereniging de veiling van de Noordermarktbo'nd, het koelhuis van de V.T.N. en de poterbewaarplaats van de Z.L.T.B. bezichtigen. Na afloop werd nog een rondvaart gemaakt naar Broek op Lan- gendijk, waarbij gevaren werd over het Zuiderdel. Het was prachtig weer, zodat het gezelschap volop genoot van de groeiende aardappelakkers en de bloeiende tulpenvelden. Aangelokt door de vrolijke tonen van Bergen's Harmonie, die vooral op de jeugd werkten als de toverfluit van de Ratten vanger van Hameln, trok jong en oud Zaterdagmiddag naar het zonovergoten ruime speelterrein in Tuin- en Oostdorp, dat deze middag officieel in gebruik zou worden genomen als speeltuin. Wat de buurtvereniging T. en O., de enig overgeblevene van de na de bevrij ding als paddenstoelen uit de grond ge rezen verenigingen, hier tot stand heeft gebracht, dwingt bewondering af. In Aug, 1948 heel bescheiden begonnen met een speelgelegenheid voor de kinderen in T. en O., wist het steeds volijverig# bestuur een speeltuin te scheppen, waar op de gehele gemeente trots kan zijn. Het werd daarij geholpen door de bewo ners, die hun tijd en werkkracht belange loos ter beschikking stelden en zich ooic gaarne financiële offers getroosttten, en moreel gesteund door het gemeente bestuur. De voorzitter, de heer J. Winkel, dankte allen, die hadden medegewerkt om dit mooie doel te bereiken. Burgemeester dr. W. Huygens kaatste de aan het gemeentebestuur gebrachte dank terug naar het bestuur van T. en O. Het gemeentebestuur was dank verschul digd voor het sociale werk, dat deze kleine gemeenschap hem uit handen had geno men. Hij sprak zijn bewondering u'.t voor wat hier door goede samenwerking tot stand was gebracht. Aan de kinderen gaf hij de raad „hun" speeltuin netjes te ver zorgen en in orde të houden. Met het hijsen van de Nederlandse driekleur aan de hoge mast verklaarde hij de nieuwe speeltuin voor geopend. De .ieugd nam hierna stormenderhand bezit van haar tuin en in eén ogenblik waren wip, zweef, zandbak, schommel enz. veroverd. Het gemeentebestuur verraste het be stuur van T. en O. bij deze gelegenheid met een verbandtrommel, die gestation- neerd is bij de EHBO-er Th. van Dijk. Bij eventuele kleine ongelukjes kan deze tiommel goede diensten bwijzen. STATUTEN VASTGESTELD. Vastgesteld zijn de gewijzigde statu ten van de Ver. ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Bergen. De leden van de Motorclub Alkmaar en hun dames hebben een bijzonder prettig week-end gehad in het Drentse plaatsje Havelte, waar zjj waren uitge nodigd tot een bezoek aan de Volksho geschool. De 160 km lange tocht werd in colonne gemaakt en er reed een spe ciale servicewagen mee om eventuele pechvogels te helpen. De rit verliep echter voorspoedig en toen de Alkmaar ders tegen de avond in het Drentse plaatsje aankwamen, wachtte hen daar een zeer gastvrije ontvangst. Na de, broodmaaltijd en het corvee waarbij de dames het toezicht over de mannen hadden werd 's avonds on der meer een filmvoorstelling gegeven. Er waren enkele speciale films over de terreinwedstrijden to Egmond aan Zee en ook de verleden jaar in Alkmaar gehouden sintelbaanraces Waren goed in beeld gebracht. Gistermorgen was het al weer vroeg dag. Om zeven uur zou er reveille zijn, maar reeds om half zeven waren allen present. Vermoedelijk was er iets uit gelekt over de plannen om eventuele langslapers op een bijzondere manier van hun kwaal te genezen. Betrouwbaarheidsrit- Om half tien werd het startsein ge geven voor een betrouwbaarheidsrit door de bossen. De af te leggen afstand bedroeg 67 kilometer. De gemiddelde snelheid voor de zware motoren moest 36 km bedragen en voor de lichte mo toren 32 km. Deze snelheden waren zo laag gesteld omdat verwacht mocht worden dat de rijders het niet gemak kelijk zouden krijgen. Dat de Alkmaar ders zich in dit mooie maar moeilijke terrein uitstekend weerden, blijkt wel uit het feit dat de vijf eerst aankomen de rijders allen slechts vier strafpunten hadden. Na afloop werden in het kasteel, waar de Volkshogeschool is gehuisvest, de prijzen uitgereikt. In de klasse van de zware motoren was de eerste prijs voor M. Dekker, 2e prijs C. Geevers, 3e prijs J. Westra, 4e prijs C. Schot, 5e prijs M. Barsinger- horn. In de afdeling lichte motoren be haalde P. Kuiper de eerste prijs en J. Coevert de 2e prijs. Om half vier werd de terugtocht naar de kaasstad aanvaard, waar de rijders om half achf, aankwamen. Van de uit nodiging om nog eens terug te komen in Havelte zullen zij zeker gebruik ma ken, want het is hen er buitengewoon bevallen. POTTENBAKKER DEMONSTREERDE Tijdens de ouderavond van de open bare lagere school te Oudkarspel werden de ouders, die in groten getale waren op gekomen, in de gelegenheid gesteld het werk der leerlingen te bezichtigen. Aan het onderwijzend-personeel werden vrar gen gesteld. Bij de bestuursverkiezing waren de heren P. Mienes en C. Kuiper aan de beurt van aftreden. In hun plaats wér den gekozen de heren J. Rootjes en H. Tauber. Aan de tandarts H. de Vries is ge vraagd het spreekuur voor schoolkinderen op een ander uur te stellen, daar er vele verzuimen voor kwamen. Er komt waar schijnlijk een andere regeling. Door een pottenbakker uit Bergen werd een interessante demonstratie gegeven van zijn werk. Tenslotte nam de voorzitter van de Oudercommissie, de heer P. Mie nes, met enkele waarderende woorden af scheid. De Dieps- en Moorsmeer verhoogde polderlasten Bestuur en hoofdingelanden van de polder Dieps en Moorsmeer besloot in een vergadering de polderlasten met f 10,— per h.a. te verhogen, waardoor deze voor de Diepsmeer op f 47,80 per h.a. komen en voor de Moorsmeer op f 40,per h.a. De rekening 1951 sloot met een nadelig saldo van f 2878,74. De begroting 1952 werd goedgekeurd. De deuren van de sluis zullen ver nieuwd worden. Men wil hiei^oor een kas geldlening afsluiten. Bij de schouw zal in de toekomst scher pere contróle worden uitgeoefend, daar de schouw door sommige landgebruikers verwaarloosd wordt. Het prachtige zomerweer had de muziekliefhebbers er Zaterdagavond niet van weerhouden, te gaan luisteren naar het accordeon-ensemble „Vita Nova" onder leiding van Alb. V. d. Wolff, dat uit Alkmaar was gekomen om in de zaal van Ammeraal te con certeren. Ook het jeugdorkest was mee gekomen. We moeten erkennen dat dit orkest zijn naam „Vita Nova" nieuw leven met ere weet te dragen. Er wordt met bezieling geconcerteerd, en de diri gent zorgt af en toe voor iets nieuws op het repertoire. Het opleidingsorkestje opende met enkele nummertjes van Kok, Jonassen e.a. Een aardig walsje en een pittige mars werden correct gespeeld. Het suc ces was dan ook wel verdiend. Hierna betrad „Vita Nova" het po dium. Nadat men zich met de Oud hollandse boerendansen van Siep wat had ingespeeld, volgde o.m. een zeer goede vertolking van de Suite de Valse „Amor Tzigana" van Lehar. Het „Inter mezzo uit Cavalleria Rusticana van Mascagni, werd in de juiste sfeer ge speeld. De noviteit van de avond was een uitstekend arrangement van de Para chutistenmars van Leeman, door v. d. Wolff. Dit stukje leent zich zeer goed voor dit ensemble, en kan zeer zeker een aanwinst voor het accordeon-reper toire worden genoemd. De charmante wals uit de „Dollar Prinses" van Leo Fall, verdient vermelding, evenals de brillant gespeelde „Espana" van Cha- brier. In het musiceren van dit ensêmble zit iets aantrekkelijks en soms zelfs iets fascinerends, doordat er met overgave wordt gespeeld en de intenties van de directeur goed worden opgevolgd. Dat „Vita Nova" op deze manier bij draagt tot veredeling van het accor- deonspel laat zich denken. Yqor de Castricumse Accordeonver eniging, die dit concert aangeboden kreeg, was het zeker ook een leerzame avond, en een stimulans om het goede voorbeeld van Alkmaar te volgen. Diri gent v. d. Wolff en zijn orkestleden kunnen over het slagen van deze con cert-avond meer dan tevreden zijn. De belangstelling was zeer goed en er werd met grote aandacht geluisterd. Aan waardering kwam „Vita Nova" niets te kort, zodat mag worden geconsta teerd. dat men het Alkmaarse ensem ble en zijn vitale dirigent gaarne weer op het Castricumse podium zal terug zien. Ms.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3