OWAARD friesvlees Beverwijker Hofland reed een goed bekeken course A rstel ezenschouw ouw De Nederlandse tennisploeg was te sterk voor Brazilië SCHOUW >2 Sportieve doch harde strijd van het begin tot het einde Mannaert door DTS-er valpartij uitgeschakeld i (Van een speciale verslaggever) .li wedstrijd te kunnen volgen ■KV »is bovengenoemde Omloop, dat doet het wielerhart weer goed. Prach tig weer, een schitterend gekozen par- ■VLro en een uiterst lofwaardige, tot to de puntjes verzorgde organisatie, Ulvsses" Amsterdam), maakten het nUes tot een wieierfestijn van de eer- ïte rang, zoals we ze eigenlok al lang niet meer gezien hebben in onze Hol lands™ contreien. Lof aan allen, die Jleze wedstrijd mogeluk maakten .lof ook aan de renners, die ons vergastten op een sportieve, harde stnjd, die we ons lang zuilen heugen. VHH en Boemerang uit Amsterdam demonstreerden superioriteit Twee derde plaatsen voor de Zaan Schulie in eigen „huis" in omnium geslagen Noiten op vijfde plaats in algemeen klassement Giro rijdt Ronde van Nederland in de wielen Faanhof losie kopgroep 17 van renners Kübler vierde triomphen op Belgisch grondgebied De Kleine voegde zich bij de grootmeesters 1 LS HET HART SPREEKT. RENEESHANN Handbaluiislagen Het Radioprogramma W Poen ma dat walihits-borstel dit veiligheid hteft van borstel. 75 I van de POLDER mede ter openbare moeten voldaan aan tikelen 8 en 11 van de polder Heer zen, dat.de water- i allerlei vuilnis en :n 8 en 11 van de in de sloten te een en ander ter ig en bemoeilijking Poldermeesters zal ïedegedeeld dat op mraden voornoemdj •aaf. iris. ssen: otering per 500 gr. 2.35 2.00 1.85 1.75 1.55 1.55 1.45 oleert, bij het licht geforceerde sluiting, r af gebeurd. Er is at is duidelijk. I MAANDAG 13 MEI 1053 ■Bood is de koers eigenlijk nergens geweest. Nauwelijks waren de 126 ren ners uit het zicht van de startlijn, of het hoge tempo zorgde reeds voor sen satie :n de vorm van een valpartij op de Purmerenderdeg waarvan o.a. de DTS -er Mannaert het slachtoffer werd. De zes gestarte Zaankanters verloren één van hun sterkste troeven. Zoals ge- •Boonlijk telden de eerste kilometers j§chter meerdere uitvallers. Ook d.e goed rijdende Amsterdammer Jan- Broers en de Hilversummer Van Dijk sagen we hier opgeven. Waar boven dien de sterke zijwind uiterst lastig was, wekte het geen verwondering dat het peloton al dadelijk uiteen viel. Vooral aan de staart was de verbrok keling net sterkst en nadat we even voorbij Edam Wim Snijders, die lek reed, passeerden, telden we als sluit stuk een groepje van 13 man, w.o. G. ■lleeder (A'dam), Appel (Hoorn). Ondanks goed samenwerken verloren ze steeds terrein op de kopgroep, die toen nog uit een vijftigtal renners be stond. Voorbij Medemblik viel ook deze uiteen. Een dertigtal leiders ging toen enige kleinere groepjes vooraf, Waarin we o.a. de Zaankanters v. Til en Roos opmerkten, alsmede de Alk- 'w aarder Peereboom. Hoewel hun ach- rstand niet meer dan een paar mi- uten bedroeg, waren zij toch wel feeds kansloos te noemen. Na Den Helder begon eigenlijk de teslissende fase van de strijd. De har de kopwind noodzaakte verschillende Jongen?, de wieltjes los te laten. Een éjnemarrage van Smit (A'dam) hielp het kaf van het koren scheiden en als iKoerriari bij' Julianadorp op de peda len gaat staan, scheiden zich 18 man tf. De rest wordt voorgoed naar de achtergrond verwezen. We hebben er dar: 110 van de 215 km opzitten. Aan 112 km scheuren zich dan twee ren ners los. Sensationeel gevecht Het zou een begin worden van een «eldzaarr. sensationeel gevecht, wat pas op de eindstreep eindigen zou. De twee vermetelen waren Koeman en de Beverwijker De Ruyter, die extra vermelding verdient, daar hij bijna de gehele wedstrijd met één toeclip heeft gereden. Koeman en De Ruyter na men 100 meter. Aanvankelijk vertoon den de anderen maar weinig animo zich reeds zo vroeg in het avontuur te begeven. Men volgde afwachtend en zorgdragend, dat het gat niet te groot werd. Die „men" waren bij Cal- lantsoog: Hofland, Scheffer, Staken burg, v. Maris, G. Rijnders, Boellaard, Smit (A'dam), De Hoog, Willemse, A. Rijnders, De Koning, Broerse, Bakker, Mehagnoul. De Ruyter en Douwes. Lang zaam knaagden deze de voorsprong der weglopers af en op de weg naar Petten (aan km 125) werd het gat ge dicht. Niemand vermoedde toen, hoe dicht de lont bij het kruitvat was. Tot boven de 45 km. schien in deze laatste tien kilometer een demarrage minder uitgevoerd .tus sen Limmen en Uitgeest werd de vlam weer volop aangeblazen A. Rijnders en De Hoog ontsnapten en zienau welijks scheen de ontvluchting gevaar lijk te zijn, of Hofland sprong ér bij. Een korte aarzeling van de rest kostte een paar honderd meter en het driemanschap zette al zijn registers open. Toen echter zette Koeman zich op kop. De ruggen werden nog eens extra gekromd, er werd weer een ki lometers lange jacht ontketend en bij het binnenrijden van Krommenie dwong men de vluchters te capituleren. Maar wie dacht dat nu wel het eind geko men was aan dit sensationeel gevecht, vergiste zich deerlijk. Zaandijk deed Broerse de Wormer ruiken. Zonder aarzelen wierp hij zich naar voren en het spel zat al weer op de wagen. Spoedig had men hem te pakken maar als een duveltje uit een doosje schoot André Rijnders op zijn beurt over de Julianabrug en angstwekkend snel zag men zijn rode trui verdwijnen in de verten. Op weg naar Purmerend werd het vuur opnieuw geopend. Boellaard, De Ruyter, Mehagnoul en Koeman sleurden uit alle macht. Rijnders ech ter, was al uit het gezicht en had ter plaatse meer dan een minuut voor sprong. Na Purmerend wachtte hem de man met de hamer. Rukkend en bijtend trachtte hij nog uit de greep van zijn achtervolgers te blijven. Maar onafwendbaar naderden ze en toen ze nog slechts 100 meter van zijn achter wiel waren, brak het mooiste moment van deze 100 km lange onafgebroken strijd aan. Onweerstaanbaar plaatste de DTS'er Hofland zijn démarrage. Als een arend streek hij op Rijnders neer en zette toen pas het arsenaal van zijn opgespaarde reserves open. Dat geschiedde enkele kilometers voor de finish en men zag de Beverwijker niet meer terug. Met 20 sec. voorsprong kwam hij lachend over de streep. De uitslag werd: 1 Hofland in 6.1.37. 2 H. Stakenburg. 3 J. Mehag noul. 4 A. v. Maris. 5 H. de Koning. 6 J. Willemse. 7. B. Smit. 8 P. de Hoog. 9 B. Broerse (Zaandam). 10 E. Koeman (Krommenie). 11 A. Rijnders. 12 G. Rijnders. 13 H. Scheffer. 14 H. Douwes. 15 D. de Ruyter. 16 L. Boellaard. 17 C. Baker. 18 Jk. Petersen. 19 F. Berghuis. 20 G. Holleerder, MiinhHoofdpijn poeder.. Dooiji7_ecnt (Advertentie, Ing. Med.) Districiskampioenschappen volleybal De districtskampioenschappen volleyhal van Noord-Holland hebben de dames van „Boemerang" en de heren van „V.H.H." de eerste plaatsen opgeleverd. Zonder slag of stoot werkten beide Amsterdamse teams zich met zeer duidelijke cijfers ten koste van hun tegenstanders, de kampioenen van de afdelingen Zaanstreek, Haarlem, Den Helder en Enkhuizen, naar de districtstitel. Over enkele weken zullen zjj in de Nederlandse kampioenschappen te Utrecht ons district vertegenwoordigen. WSOV—SES 15—8, 10—15, 2—15 (1—2); HVS—Madjoe 15—5, 7—15, 15—4 (2—1); SES—Madjoe (1416, 15—6, 15—4 (2—1); VHH—WSOV 15—10, 15—0 2—0); VHH—HVS 15—10, 16—14 (2-0); WSOV—Madjoe 15—9, 11—15, 12—15 (1—2); SES—HVS 16-14, 14—16, 10—15 (1—2); VHH—Madjoe 15—1, 15—3 (2—0); HVS—WèOV 6—15, 15—4, 15-2 (2-1); SES—VHH 10—15, 10—15 TO—2). De eindstand werd dus: 1. VHH (8 punten), 2. HVS (6 punten), 3. SES té punten), 4. Madjoe (2 punten), 5. WSOV (0 punten). De wedstrijden werden gespeeld in de Sportschool en in de gymnatsiek- zaal van het Koninklijk Instituut hadden een zeer vlot verloop. De afde ling Den Helder van de Nederlandse Volleybal Bond had voor een perfecte organisatie gezorgd. Voor Den Helder was vooral het op treden van de dames teleurstellend. Wij hadden niet op een kampioen schap gerekend, geenszins, maar dat de Helderse dames zelf3 geen enkele set zouden winnen, hadden wij evenmin verwacht. HAV, als kampioene van Den Helder, nam het in de eerste wedstrijd op tegen Carna, dat in de Zaanstreek met de titel was schoot gegaan. De Zaanse dames wonnen vrij ge makkelijk met 15—4, 15—9, maar had- den daarmee ook haar kruit verschoten. Boemerang en „Die Raecksé" (Haar lem) waren ook voor Carna te sterk. Die Raeckse zegevierde met 15—2, 15-8, Boemerang met 152, 150. HAV dolf tegen deze teams het onderspit met 15—12, 15—9 en 15—8, 15—2. Het was al spoedig een uitgemaakte zaak, dat Boemerang als nummer één uit de strijd zou komen. Die Raeckse werd dan ook met 158, 1510 naar de tweede plaats verwezen. Het spelpeil lag niet bijzonder hoog. Zelfs de Amsterdamse dames bereikten de top niet, al vormden zij een uitste kend teamverband, dat mogelijkheden tot smashen bood. Enkele dames uit de hoofdstad hadden dit. belangrijke spel- onderdeel onder de knie. Van hen noe men wij mej. Blits, die bovendien met het serveren tal van punten scoorde. Nog even de volgorde waarin de da mes eindigden: 1. Boemerang, 2. Die Raeckse, 3. Car na. 4. HAV. Bij de heren ging de strijd tussen de titelhouders van Amsterdam (VHH) Zaanstreek (SES), Haarlem (HVS), Den Helder (WSOV) en Enkhuizen (Madjoe). In deze wedstrijden ging het en thousiaster toe dan hü de dames. Al leen VHH besliste alle wedstrijden in smashes plaatsten. Hun beste man opereerde zelfs van het middenveld af in de aanval, ter wijl dan de achterlijn voornamelijk werd afgeschermd door de spel. Deze strijdwijze werd niet geëve naard. De uitslagen waren: leen vnn Desusue ane wcuswijucu m twee sets. Dit team beschikte over een wakker. Stakenburg koos plotse- twe zeer lange spelers, die keihar V ling het hazenpad. De groep reageer de onmiddellijk. Drie „Germanen", Boellaard, Mehagnoul en alweer Stakenburg trokken opnieuw weg en eer ze dertig meter hadden genomen, werden achter hen de geschutspoorten wijd open gezet. Koeman sleurde alles weer op de vluchtelingen. Men zat el kaar te beloeren en te bewaken op een manier die niet veel tamheid liet kennen Intussen was het tempo tot boven de 45 km opgelopen, wat Boel laard geen bezwaar vond om opnieuw er van door te gaan. Weer tevergeefs. Buiten Bergen was het weer Boel- laarcl die de gelederen uiteen trachtte te rukken. Men greep hem na een ?aar kilometer. Een steenworp verder Was hij alweer los maar moest zich, Jer.de dat hij niet meer dan 25 meter eeg, andermaal overgeven. Goed course-inzieht van Bever wijker Hofland, e Zaankanters onttrokken zich in- iddels niet aan al deze gevechten. *>■1' man en Broerse deden hun portie ■imschoots. Slechts Hofland behield aan git front zijn kalmte. Tientallen kilometers zagen we hem onopvallend, maar oplettend als geen één, aan het «taartje bungelen. Zijn koersinzicht zou beslissend blijken te zijn. Egmond- «inner. zag het voltallige groepje door zyn straten flitsen en ook Castricum 2rf™ een beeld geboden van een ja- Spna, Waakzaam peloton. Was mis- Op de sintelbaan In het stadion te Den Bosch won het Australische kop pel StromArnold met acht punten een vier landen omnium. De verdere uitslag luidt: 2. SchultePeters (Ned.) 12 pnt.; 3. BruneelDe Beuckelaere (Belg.) 20 pnt.; 4. ReijnesLo Nizer- hy (Fr.) 26 pnt. De uitslag van de 60 km koppelwed strijd is als volgt: 1. LakemanBakker (Ned.) 2 uur 4 min. 20,4 sec. Op één ronde: 2. FaanhofVoorting (Ned.). Op twee ronden: 3. SmitsBijster (Ned.); 4. SchultePeters (Ned.). De route de France De uitslag van de achtste etappe van De route de France, BayonneOloron luidt: 1. Loof (Parijs) 3.36.38 over 125 k.m.; 2. Nolten Nederland 3.36.49; 3. Disse3ux (Dauphine) 3.36.52; 10. Mae- nen (Nederland). Het. algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Yves Cohen (Auvrgne) 31.27.52; 2. Julienne Leocat (Vlaanderen) 31.27.59; 4. Loof (Parijs) 31.29.09; 5. Nolten (Nederland) 31.29.47; 8. Maenen (Nederland) 31.33.15. Aan de moeilijkheden welke de or ganisatoren van de Roryie van Neder land hebben, schijnt schier geen einde te komen. Thans doet zich het verve lende feit voor dat vijf gecontracteerde renners staan ingeschreven voor de Giro, de ronde van Italië. Het zijn de Luxemburger Diederich en de Duitsers Schwarzenberg, Siefert. Pfannenmul- ler en Petry. Op de Italiaanse lijst van deelnemers" komen verder nog voor: Coppi, Bartali, Magni, Bevilaqua, Sol- dani, Minardi en Petrucci, verder de Zwitsers Kübler, Koblet, Schaer, Hu- ber en Brun, de Belgen Van Steenber gen, Ockers, Schils, Impanis en Kete leer, de Spanjaarden Bernardo Ruiz, Rodriguez en Langarica, de Duitsers Saager, Steinhile en Hotthofer en de Fransman Raphael Geminiani. Verder nemen deel de Australiërs Beasley, Anthony en Whiterhorn. Zeventien renners stormden op de finish af van de wielerwedstrijd welke ter gelegenheid van het jubileum van de Staatsmijnen te Hoensbroek werd gehouden. Sprinter Faanhof ging met miniem verschil op Wagtmans, Arnold en Lakeman als eerste over de eind streep. Van Est en Schulte eindigden resp. op de 13e en 14e plaats, hetgeen waarschijnlijk zijn oorzaak vindt in het feit dat die twee nog een appeltje met elkaar hadden te schillen. Ferdi Kubler, die het vorige jaar in de schaduw van zijn landgenoot Hugo Koblet heeft moeten leven, is dit jaar weer in uitstekende conditie. Zaterdag nam hij de Waalse Pijl voor zijn reke ning en Zondag was hij al zijn con currenten in LuikBastenakenLuik te vlug af. In de Waalse Pijl leverde Van Breenen de beste Nederlandse prestatie met zijn dertigste plaats. Hij had 3 min. en 10 sec. achterstand op de Zwitser. Van Est deed het Zondag béter. Hij eindigde op de zevende plaats. Van Breenen werd 28ste en De Hoog 34ste. Bouk Schellingerhoudt werd derde te Ossendregt Te Ossendrecht werd een wegwed strijd over 140 kilometer gehouden voor profs en onafhankelijken. De voornaamste uitslagen luiden: 1. Vinken (Geleen) 3 uur 58 min.; 2. Van As (Roosendaal); 3. Schellinger houdt (Zaandam); 4. Jansen (Elsloo); 5. Guns (Putte N.B.); 6. Van der Zande (Halsteren)7. Vos (Den Bosch)8. De Ruyter (Rotterdam); 9. Suyker- buyk (Breda en 10. Mooyman (Den Haag), allen in de zelfde tijd als Vin ken. (Advertentie, Ing. Med.) f Pil. I'am, I'oiii en de blauwe vaas 45. Terwijl mevrouw Babbelgraag overgelukkig met haar vaas naar huis snelde, stond Moeder Woeffie wat mis troostig in haar kamer rond te kijken. „Hè wat lijkt die kamer meteen leeg", dacht ze. „Ik was er zo aan gewend om die vaas daar te zien staan. Maar ja, voor het goeie doel moet je wat over hebben". Tot ze plotseling een helder ogenblik kreeg. „Maar ik heb immers die andere vaas nog: Hij moet ergens in de kelder staan. Hij is wel gelijmd, maar dat zie je alleen, als je goed kijkt". Moeder weifelde niet meer, maar dook meteen in de kelder en na een kwartiertje stond het tweelingzusje van de blauwe vaas op het oude plaatsje. En niemand, die het niet wist, kon enig verschil zien! Maar nu gaan we eerst eens kijken wat Billie en Ka- reltje diezelfde ochtend in hun schild voerden. Dat het niet veel goeds kon zijn, begrijpen jullie zo al. De twee compagnons hadden zo voor het uiter lijk weer vrede gesloten en Billie liet zijn hersens koortsrehtig werkenHij zou niet rusten, voordat de blauwe vaas, waarin het geld zat. in zijn bezit zou zijn. Maar hoe moest hij dat zaakje aanpakken? Er heen gaan en een bod op de vaas doen, kon hij niet, want hij was veel te bang, dat hij Pirn. Pam on Pom tegen het lijf zou lopen. Dus moest er iets anders op gevonden worden. Met 53 heeft een Nederlands ten- nis-team de niet oficiele wdstrijd tegen Brazilië gewonnen. Rinkel startte met een gedecideerde 63, 62, 62 overwinning op Aquero en Wilton rekende, zij het dan ook in vier sets, met Sallar af. (61, 64, 1_6, s6). De eerste overwinning boekten de Zuidamerikanen in het en kelspel tussen Van Swol en Vieira. De uitslag luidde 75, 36, 79, 64 en 6—4. In zijn tweede wedstrijd nam Salj lar revanche. Met 63, 62, 36 en 63 werd Rinkel het slachtoffer. Ook Wilton moest in Vieira (97, 63, 10 8) zijn meerdere erkennen. Van Meege ren klopte met 64, 06, 61, 57 en 63 Aquero en het dubbel Van Swol Rinkel boekten in de laatste partij van deze nuttige oefenwedstrijd een 62, 75 en 6—4 zege op VieiraSallar. Na deze wedstrijden werd de Ne derlandse ploeg voor de Daviscup sa mengesteld. Van Swol en Wilton ko men uit in de enkelspelen en in het dubbelspel spelen Van Swol en Rinkel samen. Van Meegeren is als reserve op gesteld. Deze ploeg komt op 16, 17 en Hoofdklasse klein biljart Zelfs tussen de grootmeesters in de hoofdklasse van het klein biljart is de achttienjarige Zwollenaar De Kleine een gevaarlijk tegentander gebleken. Nog slechts een paar maanden geleden kwem De Kleine uit in de tweede klasse en gisteren is hij op de derde plaats geëindigd In het tournooi om het Nederlands kampioenschap hoofd klasse klein biljart. Hij heeft spelers van reputatie, spelers als een Mol, Van Reyen en Zondervan achter zich ge laten en hij moest slechts met een punt verschil zijn meerdere erkennen in Van Leur en Franken. De Amsterdammer Mol zal zich na zijn laatste partij in dit tournooi wel enigszins „gegrepen" hebben gevoeld. Hij zou zijn krachten gaan meten met Van Reyen, maar de kittige Limburger was zo „onfatsoenlijk" de partij in één beurt uit te maken. De eindstand luidt: mp hs gem. 1. Van Leur (Oss) 10 295 58,38 2. Franken (Tilburg) 10 324 48,60 3. De Kleine Jr. (Zwolle) 9 213 35,58 5. Van Reyen (Heerlen) 7 400 60,18 6. Scholte (Eindhoven) 6 352 51,75 4. Mol (A'dam) 8 299 55,73 7. Zondervan (Leeuw.) 6 162 30,28 8. Lieshout (R'dam) 0 96 18,53 Lieshout degradeert naar de eerste klasse. Het tournooigemiddelde be droeg 41,04. FEUILLETON DOOR 17. .„Nu, ik voor m:j geloof, dat Jinks alleen maar zo bitter kan schrijven om dat hij een teleurstelling heeft onder vonden. Maar wat mij betreft, laat hjj zich nooit bitter uit". „Natuurlijk niet! Hoe zou dat ook mo gelijk zijn?" „O, dat weet ik niet. 't Zou kunnen, dat de een of andere brief van mij hem ontstemd had. In zijn laatste brief schreef hij, dat hij zich een bepaalde voorstelling over mij had gevormd". Hier glimlachte Heather, terwijl ze haar hoofd voorover op haar gevouwen ar men legde. „Ik zou graag weten, wat het is", ging ze voort, met een diepe blos op de wangen. „Hij zegt, dat het erg lief is". Barbara gevoelde plotseling, dat ze 't niet meer kon verdragen. Ze stond op en rekte zich uit: „Ik geloof, dat ik nu naar bed ga", zei ze. ,,'t Heeft u toch niet verveeld?" Zich bukkend, kuste Barbara als bij plotselinge ingeving Heather op de wang, terwijl ze het zijdeachtige haar achterover streek. „Natuurlijk niet. Ik heb het erg inte ressant gevonden." Zich in de kussens nestelend, zei Hea ten had en op weg was naar haar eigen kamer, voegde Barbara er in gedachten bij: „Zo lang als ik bij je blijf." Immers vroeg ze zich andermaal af, of ze nog wel lang bij de Melrose's zou blijven en of ze er niet beter aan deed, naar Londen terug te keren. Thans leek er voor die vraag een heel wat ernstiger reden te bestaan dan zoeven, na het incident met Bryan. Wat had dat feitelijk weinig te bete kenen, vergeleken bij de kans, dat Jinks hier zou verschijnen Barbara sloot haar slaapkamerdeur, liep naar de vensters en trok de gor dijnen open. Haar blik rustte oo het zelfde schouwspel als daareven, toen ze in 't kabinet bij de zitkamer uit het raam had gekeken. Op een af stand zag ze het door de maan met zilverig licht overgoten meer, terwijl donkere, wijdvertakte bomen zich te gen de avondhemel aftekenden. Meteen drongen de herinneringen aan Jinks zich weer hartverscheurend aan haar op. Hoe zou ze zich voelen als ze hem weer eens ontmoette? Zou het niet verstandiger zijn tijdig te vertrekken Blijkbaar stond Heather op het punt, hem lief te krijgen, hem te idealiseren, als een soort wondermens te beschou- ther nog: „Ik vind het prettig, dat lk wen. Misschien was hij, nu in Enge- met u kan praten. Vóór u kwam had land terug, wel veranderd, standvas- ilv 1 Z t- 1 -u 11-1V 1-. AN 1 Tf fel fVÖl* AH rrAAM /ThImNaUmaai* A 1 ik niemand. Waarschijnlijk 'heb ik daarom zoveel In mijn brieven aan Jinks gezegd." „Nu, voortaan kun je 't mij óók zeggen." tiger en geen drinkebroer meer. Als dit zo was, zouden Heather's dromen wellicht nóg verwezenlijkt worden. En dan zou het beter zijn, de baan voor haar vrij te laten. En tochzou het Eerst toen ze Heather's deur geslo- wat hem betreft enig verschil maken als hij haar, Barbara, weer ontmoette Maakte ze zich geen illusies als ze dat werkelijk geloofde? Jinks had immers met haar afgedaan. Na ontvangst van haar afscheidsbrief had hij absoluut niet beproefd weer met haar in con tact te komen. Vermoedelijk had lii) nu wel helemaal vergeten wat ze voor elkaar betekend hadden... en zeker was hfl niet meer verliefd op haar. Bij hem zou de liefde wel nooit zo ernstig gemeend zijn geweest als bij haar 't geval was. Voor hem had het allicht niet meer uitgemaakt dan een lichte bevlieging. Op hun militaire post waren liefdesgeschiedenissen aan de orde van de dag geweest en het geïn- trigeer niet van de lucht. De officie ren van het vrouwelijke hulpcorps hadden er soms onderling over ge sproken en dan een tikje bitter opge merkt: „Er schijnt in dit ellendige nest wat in de lucht te zitten. Roman tiek genoeg, maar geen duurzame." Neen, als zij, Barbara, nil wegging, zou het zijn omdat blijven haar tt> machtig was en een hernieuwde ont moeting allicht te veel pijn zou doen. Maar hoe dan ook, het scheen haar vanavond toe, dat ze voor een bijna onoplosbaar probleem stond. Blééf ze en zou het weerzien zijn liefde voor haar opnieuw doen ontvlammen, dan zou dit Heather ongetwijfeld veel leed veroorzaken. Bleek daarentegen, dat hij niet meer om haar, Barbara, gaf, en dit was h. i. het meest waar schijnlijk, dan zou alle nooit ver doofde pijn zich opnieuw in alle hevig heid bij haar openbaren. Anderzijds: Wat moest ze Heather zeggen bij een overhaast afscheid? Welke reden moest ze opgeven, nu ze juist zo goed met alle hulsgenoten ging opschieten, nu Heather (geheel van haar oorspronkelijke tegenzin ge nezen) haar, Barbara, niet alleen scheen te waarderen, maar zelfs drin gend nodig scheen te hebben? Lusteloos keerde Barbara zich om en begon zich gereed te maken om naar bed te gaan. Ze trok haar japon uit en hing die weg in de ingebouwde kast met spiegeldeuren. Daarna ging ze voor haar toilettafel zitten, zich steeds nog de hersenen pijnigend met de vraag: „Wat doe ik nu het beste?" Ze was moe en buitengewoon neer slachtig. Moedeloos bedacht ze, dat het toch veel verstandiger zou zijn ge weest als ze maar had geluisterd naar Lucie's tegenwerpingen toen ze die morgen de advertentie van mevrouw Melrose had gezien, 't Was waar, dat zij, Barbara, destijds nog niet wist, welke verwikkeling zich zou voordoen, maar achteraf bekeken had ze hier beter kunnen wegblijven, vond ze. HOOFDSTUK IV Joan bracht de auto in de garage en slenterde naar 't huls. Een blik op haar horloge wees uit, dat het bijna theetijd was. Ze had wel gewild, dat Benny niet zo vroeg weer naar Lon den had moeten vertrekken. Als zij 't voor 't zeggen had gehad, zou hg een latere trein hebben genomen, maar haar moeder had zó duidelijk getoond, dat ze hem kwijt wilde zijn, dat Joar niet op langer blijven had durven aan dringen. Met ogen donker van veront waardiging en een boze trek om de mond, trad ze door de openstaande deuren de bibliotheek binnen. Volgens haar hadden haar ouders, zonder open lijk tegen de goede manieren te zondi gen, zich toch het gehele weekeinde dunnetjes gedragen. Mama's ijzige be leefdheid had haar, Joan, nu eens het bloed naar de slapen doen vliegen, dan weer de koude om 't hart doen slaan, terwijl ze zich wanhopig af vroeg, of Benny het zou bemerken. Papa van zijn kant had nauwelijks een woord tot de jongeman gericht (Wordt vervolgd i 18 Mei te Parijs uit in de tweede ronde tegen Frankrijk. Voor het Wimbledon-tournooi, dat van 23 Juni tot en met 5 Juli wordt ge houden, zijn door de KNLTB de "ol- gende speelsters ingeschreven: Mej. N. Hermsen en mevr. J. RoosVan der Wal, en de heren: Van Swol, Rinkel, Van Dalsum en Dennert. Zeker is, dat Van Swol met Rinkel en Van Dalsum met Dehnert in het he rendubbelspel zullen uitkomen. Of en in welke combinatie de Nederlandse deelnemers in het gemengd dubbelspel zullen spelen is nog niet bekend. De Daviscup ontmoeting Noorwegen Frankrijk, welke te Oslo werd ge speeld, eindigde In een 5—0 overwin ning voor de gasten. Zuid-Slavie had aanzienlijk meer moeite om zich naar de volgende* ronde te spelen. Finland werd namelijk met slechts 32 versla gen. De handbalcompetitie is bijna achter de rug. Een drietal onbelangrijke com petitiewedstrijden en enkele bekerwed strijden geven de competitieleider nog wat werk. JHC Is er niet in geslaagd een revan che te bevechten op NILOC. Het werd 00, waardoor NILOC naar de dis tricts eerste klasse promoveert. De Ju- lianadorper dames speelden veel beter dan thuis, maar de doelverdedjgrter van de Amsterdamse dames was onge naakbaar. In de afdeling Noordholland werden gespeeld: OlympiaDTS 66 (eerste klasse dames) en BKCDES 23 (tweede klasse dames). De beker wedstrijd tussen de heren van Vlug en Vaardig en AVA eindigde met 68. DINSDAG 13 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek, 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Piano-duo. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements orkest. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: Prof. Dr. J. J. Hanrath: „Een ontwikkelingstrek van het verkeerswezen in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Actu aliteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metro- pole-Orkest. 19.00 Gram.muziek. 19.30 Idem. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Lichte muziek. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er t zijne van. 20.15 Radio Philharmonlsch Orkest en solisten. (Om 20.40 Actualitei ten.) 21.30 Gram.muziek. 21.45 De Radio dokter. 21.55 Cello en piano. 22.25 Gram. muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gra- mofoonmuziek, HILVERSUM II, 298 m.ï 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Gra- mofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gra/h.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Piano-trio. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Zang en piano. 13.00 NieuWs. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Promenade-Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 „Dit is mijn lievelingsmelodie", enquête. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Sopraan en piano. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parlé". 19.20 Koorconcert. 19.50 Harmonie-Orkest. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.10 Mede delingen en gram.muziek. 21.20 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.35 Dans muziek. 22.05 „Discogram". 22.45 Buiten lands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20 Jazzmuziek. 23.45— 24.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. 20.15—21 45: 1. Dertigdui zend; 2. Vacantie-voorbereidingsvoorlich- ting. - 21.00 Pauze. - 3. „De krant is Koning"; 4. Dagsluiting.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5