Dirk ustrie- )end G. Nobel vijf en zeventig jaar Nieuws uit cie Lartgedijker Dorpen Tien woningen voor bejaarden en gebouwencomplex Witte Kruis Vereniging Koophandel hield de 50ste jaarvergadering A. Vos an Alkmaar Vooraanstaande figuur in landbouw en zuivelwereld Boerenstand heeft vee aan hem te danken Castricum Plan voor woningbouw Complex onder beheer van Goed Wonen" Mislukte nachtwake Floraliavereniging in Nieuwe Niedorp heeft weer verschillende plannen Verlichting kerk? besommingen ijmüiden St Pancras krijgt centrum van gezondheidszorg Het Vennetje zal worden bestraat N. M. C. maakte mooie toertocht naar Drente De Ouden van Dagen trekken er op uit Langendijk Feestplannen worden voorbereid VERVOLG STADSNIEUWS Nog enkele plaatsen vrij in klaverjastournooi HEILOO Bergi en T wee-sanatoria-collecte Heer-Hugowaard Stompetoren Uil de Omtrek Verkeer moest gisteren een uur wachten Bedrijfsleider C. Pijper onderscheiden DONDERDAG 15 MEI 1953 rang oetang was pgeborreld in het ge gemoed van oordat bootsman s maar kon ver- hem ging gebeu- n zulk een ont- erkocht, dat de de met ijzeren ir op de gang te- ij zachtjes kreu- imy zag er op dat aan uit. ir, nu hier op dit nze burgemeester, ddag uitsprak ter montagegrafkisten juist de stichting ïu toe onbekende, hetgeen ook voor i. In de strijd om ;aat het tot stand- ïterondernemingen verheugd te zijn, ngrijkheid van de y trots zijn. ictrooi voor onge- op de vinding is zodat voor het nis van het artikel worden. ertig bedrijfsgeno- de N.V. aaneen, rking gekregen van laatschappij en de ig van het Natio- itigingsplaats werd iet alleen omdat oot gaf tot de N.V., n hier een uitste- ie-terrein heeft bij r, terwijl men de iporteurs als het leur heeft. lrijke gelukwensen leze middag naast in de vorm van ook mondelinge tvangst te nemeru gevoerd door de secretaris van de de Nederlandse troons Bond, de rzitter van de Vak- :en en de heer J. ,er van de Onder- Begrafenisbedrijf ntrale voor Begra- lor het gezelschap de fabriek ge- zich kon overtui- wijze, waarop de •aardigd, de ver- nieuwe procedé's, igepast, de keurige e, modern ingerich- )cor dat alles kwam Ie overtuiging, dat ■lijk veelbelovende eworden, die thans man en binnenkort ;rk zal verschaffen. in Café P. te Bos ispeeld in dit inte- laarvoor nog steeds telling bestaat. De :1e goede prestaties, ikeie spelers bene- ;at de gemiddelden ;ekend op dreef en :n zijn 175 car. Jan :uim 23.- gem. Ligt- 8,23 spelend van P. It nu de leiding, uitslagen waren: 175 7 81 25.00 56 7 25 8.00 140 17 36 8.23 77 17 10 4.52 327 14 93 23-21 72 14 18 5.14 18e ronde (met nog len) is nu: 2270 244 9.30 24 2866 245 11.69 22 2030 271 7.49 21 4S94 279 17.89 20 1987 253 7.85 12 1705 230 7.41 9 ïven achtereenvol- rtijen, car., beurten, ïpunten. Aan het eind van de vorige eeuw telde de Landbouwwinterschool.te Schagen onder zijn leerlingen een zekere Gerrit Nobel van Lutjewinkel. Deze jongeman liep dagelijks de afstand naar en van Schagen anderhalf uur heen en ander half uur terug en hij deed dit met genoegen. Eerst gedurende het laatste cursusjaar kon hij gebruik maken van het stoomtrammetje WognumSchagen, een prae-historisch vervoermiddel, dat niet opgewassen bleek tegen het tempo van de tijd en dat deswege ter ziele ging. Als de jonge Gerrit Nobel dan thuis kwam, verrichtte hij z'n huiswerk bij kaarslicht van gas en electra was nog geen sprake en het ging goed. Weinig heeft men destijds kunnen vermoeden, dat deze jonge Nobel voor bestemd zou zijn een zo belangrijke rol te spelen in het landbouworganisatie- wezen als naderhand het geval is ge bleken. Want thans aan de vooravond van zijn 75ste verjaardag, mag van de heer G. Nobel zonder enige overdrij ving worden getuigd, dat hij de be langrijkste man was en nog is, die Noord-Holland ooit op dit gebied heeft gekend. Niet slechts kan hij terugzien cp een benijdenswaardige staat van dienst, maar nog steeds, hoewel hij a.s. Dinsdag 75 wordt, heeft hij zich inge steld op een werkweek van zeventig uur in dienst van de landbouw in de meest uitgebreide zin. Nog altijd is zijn stem, ook bij de autoriteiten in Den Haag, gezaghebbend en kunnen zijn van riipe ervaring en ruim inzicht getui gende adviezen node worden gemist. Te Lutjewinkel, het dorp, waaraan de heer Nobel steeds trouw is geble ven, hebben wij hem eens in z'n vrien delijke en kunstzinnig ingerichte wo ning opgezocht voor een gemoedelijk vraaggesprek. Tal van functies Reeds jong voelde de heer Nobel zich aangetrokken tot de landbouworganisa tie en zo werd hij secretaris van de Vereniging tot bevordering van de Zui- velbereiding met 134 kleine zuivelfa brieken. Deze vereniging heeft goed voorbereidend werk verricht en zij_ was de voorloper van de in 1906 opgerichte Bond van op coöp. grondslag werken de zuivelfabrieken. Oorspronkelijk slo ten zich hier slechts 5 fabrieken bij aan, maar naderhand groeide deze Bond uit tot een voor Noord-Holland flinke organisatie, 'waarvan de heer Nobel ge durende ruim 30 jaar secretaris was. Naast de Bond werd de Vakschool voor Kaasmakers te Hoorn opgericht en van af het begin tot de opheffing in 1950 vervulde de heer Nobel hiervan het secretaris-penningmeesterschap. De naam van dr Schey, de toenmalige zui- velconsulent, werd door hem in dit ver band met ere genoemd. Bij dit onderhoud blijkt meer en meer, hoe rijk aan initiatieven de heer Nobel is geweest. In samenwerking met de heer A. Sellemans. administrateur te Alkmaar, maakte hij het plan op tot oprichting van een Coöperatieve Zuivelbank, die inderdaad tot stand kwam. In de op richting van het Kaascontröle- en Bo- tercontrölestation door de Bond van Zuivelfabrieken, had hij met dr Schey een werkzaam aandeel. Op zijn initiatief werd door de Ver. tot Ontw. van de Landbouw in Hollands Noorderkwar tier een commissie ingesteld om de mo gelijkheid te onderzoeken tot stichting van een Landbouwhuis en dank zij de grote medewerking van de stad Alk maar kwam ook dit tot stand. De functies van de heer Nobel zijn zo talrijk, dat wij ze slechts in vogel vlucht kunnen noemen. Toen in verband met de regelingen voor de kaascontröle te Leiden de ver eniging „Het Kaasmerk" werd opge richt, werd de heer Nobel ondervoor zitter en later voorzitter. Hij is dit te vens van het Historisch Genootschap „Oud West-Friesland" en van „Oud Schagen". Voorts is hij commissaris van de Nederlandse Heidemaatschappij te Arnhem en tevens van genoemde Maat schappij voorzitter van de afd. Noord- Holland boven het IJ. Ten slotte is de heer Nobel nog voorzitter van de Cen trale Commissie voor de Botercontröle stations in Nederland. liet .Landbouwhuishoudonderwijs Al deze functies worden door de heer Nobel met ambitie vervuld, maar wel heel in het bijzonder heeft hij zijn hart verpand aan het Landbouwhuishoudon derwijs. Na vele voorbereidingen, werd hiertoe in 1914 te Winkel een vereni ging opgericht, die aan haar drie scho len te Alkmaar, Purmerend en Scha gen— duizenden leerlingen heeft op geleid. Momenteel tellen deze scholen ongeveer 700 leerlingen en zijn er 36 leraressen en leraren aan verbonden. Het mooie van dit onderwijs, aldus de heer Nobel, is, dat wij hier leerlin gen en leraren hebben van alle gods- diertstige richtingen èn dat de harmonie voorbeeldig kan worden genoemd. De oprichting van nieuwe scholen is nog Weer in voorbereiding. Niet onvermeld mogen blijven de be langrijke opdrachten, die de heer Nobel i tussentijds nog ontving, voornamelijk ln I de periode 19141918. Hij had toen een zeer groot aandeel in de werkzaamhe den in de regeringsregelingen t.a.v. de kaas, boter en melk in deze provincie, voorts was hij gemachtigde van de Mi nister van Oorlog voor de regeling van de landbouwverloven in NoordHolland. Het belangrijkste was o.i. wel, dat hij van Gcd. Staten opdracht ontving tot aankoop van alle gronden en gebou wen in verband met de uitvoering van het provinciaal wegenplan en het ka- nalenpian Aiumaaruudkarspelkoi- horn, KolhornSchagen en Schagen Stolpen, waarbij, het een succes was, dat al deze transacties, waarmee vele ton nen gemoeid waren, tot stand kwamen zonder dat een procedure nodig was. Nu wordt de heer Nobel op 20 Mei a.s. vijf en zeventig en voor de velen die hem kennen, zal dit onbegrijpelijk zijn. Welhaast elke dag nog is hij on derweg om de belangen van de land bouw te bepleiten en zijn vitaliteit is onverwoestbaar. Nog altijd stelt hij oog en hart open voor alles wat om hem leeft en niets wijst er op, dat zijn acti viteit op het terrein, dat hij bestrijkt, verflauwt. Landbouwend Noord-Holland is hem grote dank verschuldigd en wij voor ons wensen de heer Nouel, die zich op 20 Mei aan alle huldebetoon denkt te onttrekken, dat hij zijn gaven van ver stand en hart nog een aantal jaren aan het werk, dat hem zo lief is, zal mogen geven tot heil van de gemeenschap, waartoe hij zich in dienst heeft gesteld. Hoewel een geprojecteerd plan voor een viertal woningen niet kon worden verwezenlijkt, hetgeen voor de Castri- cumse Woningbouwvereniging „Goed Wonen" een tegenslag was, streeft het gemeentebestuur thans weer naar een groter plan tot de bouw van een aan tal woningen aan het verlengde van de Poelvenstraat, welke woningen dan onder beheer zouden komen van „Goed Wonen". Dit is een plan, dat zonder al te veel tegenspoed in de administra tieve afwerking bij de diverse instan- tes nog dit jaar zal kunnen worden aangepakt. Dit deelde de voorzitter van „Goed Wonen", de heer A. Eike lenboom, mede op de gisteravond ge houden jaarvergadering van de ver eniging. Op de vergadering bleek de finan ciële positie niet slecht te zijn. Wat het onderhoud betreft, zal de vereni ging dit jaar de achterstand kunnen inhalen. Een tegenslag was het, dat het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bos", dat tot nu toe het water leverde aan het grootste deel der woningen, deze voorziening wegens omstandigheden heeft moeten opzeggen. Daardoob heeft men zich moeten aansluiten bij het PWN, waardoor leidingen enz. aange past moesten worden. Een aantal nieu we leden werd voorgedragen, waar door het ledenaantal de honderd heeft overschreden. Aandacht werd hierna besteed aan het veertigjarig bestaan van „Goed Wonen", hetgeen echter niet gevierd zal worden. Bijzondere hulde werd door de voorzitter gebracht aan de heren C. J. Brouwer, penning meester, en W. F. M. de Jongh, bode. Het is druk bij de boeren tegen woordig. De koeien zijn in het land en er is werk genoeg aan de winkel. Vooral als er nog één zo'n dier op stal staat, dat binnenkort de koeienwereld met een bore- lingske zal vergroten. Dan moet er gewaakt worden, terwijl de boeren hun nachtrust zo nodig hebben. Dat kwam ook voor in een boerengezin in Dirkshorn. Weshalve de boerin bevangen werd door medelijden met haar wettige echtgenoot en aanbood om de nachtwake over te nemen. Dus zat ze daar in de keuken en vocht tegen de aansluipende kilte en de slaap. De eerste bestreed ze door een tafelkleed om zich heen te slaan. Tegen de laatste had ze geen verweer. Langzaam zakte het hoofd op de borstTot ze wak ker werd door gerucht. Het bleek haar ega te zijn, die informeerde of ze nog wakker was. Nog half slapend antwoordde de nacht- waakster: „Ja, oor, dat gaat nag best. En met de koe is ut ok goed". „Dat wul ik wel gelouve", was het antwoord van haar man. „Want ut kalf is al verkocht en ut zit al in Skagen". ZWAAG, 14 Mei. Vr. aardappelen 5482, late aardapp. 4.20—1L70; spi nazie 1432; postelein 36—42; uien 17 20; prei 1112; rode kool 1114; wit lof 1851; tomaten 2.052.27; bospeen 19; rabarber 48; sla 2.107.60; bloem kool 1452; perziken 1148; asperges 1.85; aardbeien 1.203; Goudreinet 43 71; Jonathan 4475; Winterjan 30—45 St. Rémy 4216; Winston 22—48. De opkomst op de algemene leden vergadering moge dan niet groot zijn geweest, voorzitter Oepkes sprak er zijn teleurstelling over uit, dat neemt niet weg, dat het bestuur zich door die geringe opkomst niet heeft laten weer houden om de vergadering weer vele plannen voor te leggen. Het werd daartoe ongetwijfeld ge stimuleerd door de uitkomsten van de vorige tentoonstelling, al had die dan ook met heel slecht weer te kampen. Uit het financieel verslag van penning meester O. Strijbis bleek, dat de ont vangsten f 60.meer hadden bedragen dan het vorig jaar. De heer J. Brouwer trad af als secre taris. In zijn plaats, werd gekozen de heer J. Blokker. De heer Brouwer zal echter als bestuurslid zitting blijven nemen. De tentoonstelling zal dit jaar wor den gehouden op 13 en 14 September in de zaal van de heer Hees. Zaterdags middags zal er voor de jeugd weer een ballonwedstrijd worden gehouden, ZONEN N.V. In-;. MetfJ De besommingen van Woensdag zijn: trawlers IJM 32, 15000 20 15800; 54 t oH00; 1 31.000; loggers HD 71 J 3650; kotters IJM 210 3950. J,Z™ per k&: heilbot 2.55—1,90, gr. tong 1.86—1,61, grm tong 1,161.02, kim tong 116-1.01, kl tong I 1.03—0.79, kl tong II 0.88—0.74, tarbot I 1.34—0.94. Per 50 kg: tarbot II 50—48, tarbot III 48 tarbot IV 40—35, tongschar 37—29, schartong 2017, gr. schol 32, grm schol 4842, kim schol 5240, kl schol J .33—32, kl schol II 36—10, schar 16— «•50. V. haring 28—25.50, makreel 27—17, gr schelvis 2815, grm schelvis 2921, kim schelvis 30—23, kl schelvis I 27— 21, '"1 schelvis II 2616. wijting 208, gr. gul 28—23, mid gul 27, kl. gul 17— 15, kl. leng 26—23, ham 46—38, kim hake 68. kl. wolf 36—27, poontjes 13—8. kl. koolvis zw 2118, kl. koolvis wit 2523, gr. rode poon 3634, kim rode poon 39, kl. rode poon I 29—26, kl. rode poon II 11.50—8. Pt 125 kg: gr. kabel jauw 16255, gr. koolvis zw. 4030,50, gr. koolvis wit 59—56, gr. leng 5544. gr. hake 170, gr. wolf 83—80. De totale aanvoer bedroeg 6100 kisten. Raad van St Pancras nam belangrijk besluit De gemeenteraad van St. Pancras heeft gisteravond besloten architect J. Rus Jr te Heiloo op te dragen een plan uit te werken voor de bouw van een complex kleine woningen voor bejaarden en een tweetal percelen voor het Witte Kruis. Het ligt in de bedoeling het complex te maken tot een centrum van gezondheids zorg. Naast tien woningen voor bejaarden wordt er een hoofdgebouw geprojec teerd, waarin is ondergebracht een woongelegenheid voor de magazijnhouder van het Witte Kruis, een magazijn, een centrale keuken, waarvan de oudjes desgewenst gebruik kunnen maken, enige douches en een kuipbad voor bejaar den en gemeentenaren, een centrale wasgelegenheid met o.a. een wasmachine en een woning voor de wijkzuster. Tevens zal een lokaliteit worden ge bouwd, die dienst kan doen als recre atieoord voor de bejaarden en als con sultatie-bureau en vergaderzaal van het Witte Kruis. Met het oog op deze plan nen werd van de heer J. Wagenaar Czn een bouwterrein van 5100 vierkan te meter gekocht voor f 7000. Ter dek king van de kapitaalsuitgaven zal een lening worden aangegaan van f 100.000 tegen een rentevoet van i'lt pet. Verder werd besloten tot bestrating van het Vennetje, waarvan de kosten f 450 bedragen, inclusief het zand, doch exclusief de stenen, welke afkom stig zijn van de Twuyverweg. De bewoners zullen f 15 per gezin betalen voor aankoop van grond van S. Balder. Het pad zal ongeveer 2.50 me ter breed worden. Een plaatselijke wel standscommissie is benoemd ingevolge artikel 52 van de gemeentelijke bouw verordening, welke bepaalt, dat het uiterlijk van nieuw te maken of naar de uitwendige vorm te veranderen ge bouwen, reclameborden en toestellen alsmede muren, hekken en terreinaf scheidingen zodanig moet zijn, dat het noch op zichzelf noch in verband met de omgeving uit een oogpunt van wel stand aanstoot kan geven. Er kunnen ten aanzien daarvan nadere eisen wor den gesteld. In de commissie hébben zitting de gemeenteopzichter, de archi tect W. Dirkmaat .uit Alkmaar, en de heer C. Duif, lid van de gemeenteraad. waarbij aan de verstkomenden prijzen zullen worden uitgereikt. Zondagsmid dags zal men weer een ringrijderij hou den voor fietsers, gezien het grote suc ces, dat men daarmee vorig jaar heeft gehad. Voor de tentoonstelling zullen verschillende plannen worden uitge werkt ,om deze zo attractief mogelijk te maken. Er wordt o.m, gedacht aan de verlichting van de Nederlands Her vormde kerk en het kanaal bij de speel tuin. De voorzitter deelde nog mede, dat het eerst met de bestelling van planten door de leden slecht liep. Nadat de schooljeugd was ingeschakeld, is daar een grote verbetering in gekomen en speciaal voor dahlia's en geraniums is nu grote belangstelling. Aan de school jeugd zullen in klassikaal verband plantjes worden uitgereikt. In samenwerking met de Alkmaars'e motorclub maakte de N.M.C. een toer tocht naar Havelte, waar het N.M.C.-lid S G. Wit, werkzaam op de Volkshoge school een bijzonder mooi parcours van 70 km had uitgezet. De zeventig deel nemers waren er de gasten van de Volkshogeschool. In totaal werden door de deelnemers 350 km uitgezet. Vijf rij ders volbrachten het parcours met een aantal van 4 strafpunten, te weten M. Dekker, Nieuwe Niedorp, C. Govers, Alkmaar; J. Westra, Alkmaar; M. Bar- singerhorn, Koedijk en J. Schot, Alk maar. Verder hadden C. Rozing, Alk maar 6; A. de Vries, Noord-Scharwoude 11; G. Winder, Alkmaar 15; J. Jansen, Oudkarspel 19; J. Stammes, N. Niedorp 26; M. Beek, Heiloo 26 strafpunten. In de lichte klasse had P. Kuiper, Heer Hugowaard 4; J. Couvert, Alk maar 17 en H. Kobus, Alkmaar 29 straf punten. De commissie die de jaarlijkse tocht voor ouden van dagen organiseert, is weer met haar programma gereed. De tocht zal dit jaar worden gehouden op 23 Juni. Er zal een bezoek worden ge bracht aan het Vondelpark in Amster dam, er wordt een boottocht gehouden, waarna men via het nieuwe Bosplan naar Schiphol zal* rijden. In Haarlem wordt het middagmaal gebruikt, waar na men via de duinkant Bergen zal op zoeken, waar men zich in de speeltuin zal kunnen vermaken, alvorens het dorp weer zal worden opgezocht. Burgerlijke stand Geboren: Nico, z. van K. Heidsma en W. E. Delver. Afra M„ d. van W. H. Vader en G. H. van der Biezen. Anna E., d. van N. J. Stoop en C. A. Bekker. Getrouwd: Cornells B. Dekker en Hillegonda Zijp. Jan Marsman en Dirkje Hemke. Cornells Booij en Antie Bakker. De vereniging „De Koophandel", waarbij alle groentehandelaren uit de Langedjjk en omgeving zijn aangeslo ten, hield Woensdag haar jaarvergade ring in café „De Rode Leeuw" te Zuid. Scharwoude. Het was de vijftigste jaarvergadering, hetgeen voor de voor zitter, de heer H. van den Berg aan leiding was een terugblik te werpen op de geschiedenis van de vereniging. Spreker bracht hulde aan de oprich ters. De voorzitter had becijferd dat er in de afgelopen vijftig jaren minstens voor een milliard gulden was verhan deld. Een ogenblik stilte werd in acht ge nomen ter nagedachtenis van het in het afgelopen jaar overleden bestuurs lid P. Rijkers. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental thans 81 bedraagt. Door de transportarbeiders wérd heel wat werk verricht. Er werd bij dezen aangedrongen op een nauwkeurige ver- lading, waarbij werd opgemerkt, dat deze in een betere lijn verloopt. Als een bijzonderheid werd i-n het jaarver stag genoemd dat Noord-Amerika weer op de markt kwam en Oost-Duitsland weer na vele jaren. Voor de opslag van bewaarkool in de koelhuizen, was het voor de handel niet gemakkelijk. De samensteller hield een pleidooi voor een geregelder aan voer, daar dat zeker een vlotte handel zal bevorderen. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat de rekening sloot op een totaal bedrag van f 6502.60, een nadelig saldo over 1951 met f 298.06, terwijl het bezit per 31 December 1951 f 5116.74 bedroeg. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer Stenneberg herko zen. In de vacature-Rijkers werd de heer K. Ootjers gekozen als nieuw be stuurslid. Feestplannen. Bij de bespreking van het punt „vie ring vijftigjarig bestaan" dat op 4 Ju ni a.s. herdacht zal worden, werd be sloten 's morgens in de veiling een iruk-snelheidswedstrijd zal worden ge houden. 's Middags is er een gecostu- meerde voetbalwedstrijd, daarna een receptie en 's avonds een feestavond Na enige bespreking kreeg het bestuur vrij mandaat om deze zaak voor te be reiden. Voor de grote klaverjasdrive, welke morgen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden in „Het Wapen van Heemskerk" wordt gehou den en waarvan de totale baten worden besteed voor het uitzenden van tien zwakke kinderen van alle gezindten, bestaat een verheugende belangstelling. De inschrijvingen komen regelmatig binnen en de zaal zou reeds nagenoeg geheel bezet zijn geweest, ware het niet, dat men een andere opstelling van de tafeltjes heeft gevonden, zodat nu nog een aantal plaatsen beschikbaar is. Laten de Alkmaarse klaverjassers, die nog niet hebben ingeschreven, deze kans snel aangrijpen om alsnog aan het grote tournooi deel te nemen. Hun wacht niet alleen een sportieve kamp, doch zij kunnen zich èr tevens van overtuigd houden een bijdrage te hebben geleverd voor- een uitstekend doel. Men kan zich als deelnemer opgeven bij de heer Jaap Smit, Nieuwesloot 131, telefoon 4813. De avond zal worden opgeluisterd door ,The Rhythm Sheiks" o.l.v. Aldert Dek ker en door de bekende Haagse pianist G. Huisstede. Het tournooi om het clubkampioen schap van Alkmaar, dat op Dinsdag 27 Mei plaats vindt, is vrijwel volgeboekt. Bijna alle verenigingen, welke zijn uit genodigd, hebben bericht gezonden, dat zij een team in de strijd zullen brengen. Zelfs het Rode Kruis zal met een team uitkomen. Zoals bekend, komt ook de opbrengst van deze club-drive ten goede van het bovengemelde sympathieke doel. Alcmaria Victrix en de WFC-jeugd De WFC-jeugd van Wormerveer gaat Zaterdag 2 uur per autobus naar Alk maar. Vier elftallen van Alcmaria Vic trix komen in het veld en er zullen 60 jeugdige spelers meegaan. Alkmaar komt over een week op tegenbezoek en men hoopt dan vijf elftallen in het veld te brengen. Voor de veteranendag op 15 Juni te Egmond is de animo nog niet groot. Er kunnen vier elftallen in het veld komen maar nog slechts tien vete ranen hebben zich opgegeven. Officiële ontvangst' ten stadhuize Vrijdag 23 Mei des morgens om tien uur zullen B. en W. de deelnemers van de te Alkmaar te houden jaarvergadering van de Nederlandse Tafelronde met hun names oïfïcieel ten Stadhuize ontvangen. Huis stond maanden leeg In Augustus van het vorige jaar werd alhier een huis afgebouwd, dat eigen dom :Was een inwoner uit .Bussum. Daar het huis gebouwd was in de zogenaamde vrije sector, kon de eigenaar er naar eigen wil óver beschikker^ Toen de man echter naar Zandovort Verhuisde en hpt pand in Heiloo maand na maand leeg bleef, besloten advies-commissie en ge meentebestuur van Heiloo in te grijpen. In Maart werd het huis gevorderd en om dat de eigenaar toen geen medewerking wilde verlenen, werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Het gevolg was dat hij gisteren voor cLg Alkmaarse politierechter terecht moest stSan en f 300,subs, drie maanden tegen zich hoorde eisen. De politie-rechter veroordeelde de eigenaar tot f 150,— subs, twee maanden. De sirenes loeiden weer In het achter Jongens' Levensmiddelen- bedrijf aan de Stationsstraat staande schuurtje, dat geheel was ingesloten door belendende percelen, woedde Woensdag avond tegen zessen een ernstige brand, vermoedelijk ontstaan door het spelen met lucifers. Door spoedig ingrijpen van de brandweer werd groot gevaar voorkomen, De vlammen lekten reeds aan de goot van een aangrenzend huis, zodat uitbreiding niet denkbeeldig was. Een in het schuurtje staande motorfiets kon van de ondergang gered wordem BURGERLIJKE STAND. (4-11 Mei) Geboren: Maria Cecilia, dochter van H. A. Dekker en E. A. Groot. Gehuwd: Petrus Johannes Houtenbos en Renate Rumpold. Willem Marti- nus Bakker en Anna Nooij. Johan nes Spuij en Peternella Aeida Grave van Engeland. Op Zaterdag 17 Mei zal de jaarlijkse collecte voor de Christelijke sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck" wor den gehouden. Aanbeveling is eigenlijk overbodig, want het doel: de bestrijding van de zo zeer gevreesde T, B. C. ügt ieder na aan het hart. De collecte wordt dit jaar gehouden onder het motto: „Voorkom en stop het lek". Geeft met milde hand en helpt de sanatoria uit de brand. Het plaatselijk Comité voor de twee sanatoria-collecte: mevr. M. den Oud stenWesseldijk, Nassaulaan 3; mej. H. Visser, Korte Lyceumstraat 14; mej. T. J. Kuijsten, Dahliastraat 23; mevr. L. M. SchothorstSchaap, Nieuwlan- dersingel 49; mej. J. v. d. Brink, Schoutenstraat 1; S. Allijn, Spoorstr. 40. HUIZEN ONDER DE HAMER In de op Woensdag ten overstaan van notaris Verkade gehouden veiling zijn de onderstaande percelen als volgt ingezet; Woonhuis met erf a. d. Hofdijkstraat nr 11, verhuurd voor f 7.30 per week, op f 5,750.—; woonhuis met erf a. d. Hofdijkstraat nr 13, verhuurd voor f 7.30 per week, op f 5.750,—; woonhuis met erf, a. d. Hofdijkstraat nr 15, verhuurd voor f 7.30 per week, op f 5.750.—; en woonhuis met schuur en erf a. d. Geest nr 22, verhuurd voor f 5.75 per week, op f 2.475. Het perceel Noorderkade 58, is in middels uit de hand verkocht. Volgende week worden de percelen bij afslag verkocht. Gratis filmvoorstelling voor ouden van dagen Nu in de komende filmweek in het Rex Theater de geestige film „Hoe ouder hoe jonger", welke in een tehuis van ouden van dagen speelt, wordt vertoond, is de directie van deze bios coop op de sympathieke gedachte ge komen, de Alkmaarse ouden van dagen, die in het Hof van Sonoy en in de St. Pius Stichting woonachtig zijn, een gratis filmvoorstelling aan te bieden. De ouden van dagen hebben dit ge baar met enthousiasme ontvangen. Mor genmiddag om half drie zullen de be woners van de Pius-stichting het Rex Theater bezoeken en Zaterdagmiddag om dezelfde tijd zullen de ouden van dagen uit het Hof van Sonoy enige vro lijke uren beleven. Kind liep de weg op Gistermiddag om tien minuten voor vier zag een motorrijder, die over de Stations weg reed, zich plotseling de weg afge- snSden door een negenjarig jongetje, dat zonder op te letten de weg opliep. De motorrijder remde en zwenkte naar links, maar kon niet voorkomen dat het kind een klap van het stuur tegen het hoofd kreeg. Dr. Lourens onderzocht het jongetje ter plaatse en constateerde een hersenschud ding. Het kind is daarna per auto van de G.G.D. naar het Sint Elizabeth-ziekenhuis overgebracht. De motorrijder kwam met de schrik vrij. Hoewel hij slechts een snelheid van twintig kilometer had, reed hij naar links het trottoir op en kwam tegen een hek tot stilstand. De motor werd beschadigd. Waarschuwing voor duiven- houders Een laatste waarschuwing voor de duivenhouders in Heer-Hugowaard-N. lijkt ons wel op zijn plaats, daar nog steeds verschillende postduiven los vlie gen en reeds sterfgevallen hebben plaats gevonden. Vooral deze weken is men bezig met 't uitleggen van vergiftigde niais en erwten. Wie prijs stelt op het behoud van zijn duiven, houde ze dus zeker de volgende 3 weken vast. EMIGRATIE Op 17 Juni zullen met de „Sibajak" vanaf Rotterdam naar Nieuw-Guinea emigreren onze plaatsgenoten de heren Jac. Bleeker, P. Bakkum Wz., C. Tamis en onze vroegere plaatsgenoot Jn. Tes- selaar, momenteel woonachtig in 't Veld. Plattelandsvrouwen vergaderden De plattelandsvrouwen hebben deze week met belangstelling geluisterd naa week met belangstelling geluisterd naar de boekbespreking, die door mevrouw Duursma-Pol werd gehouden over de roman „Anna van Cleef" door Margret CampbellBarnes. Vooraf werden en kele huishoudelijke zaken behandeld. Mevrouw SchellingLakeman bracht verslag uit van de provinciale vergade ring te Alkmaar. Besloten werd de drië-minuten spreekbeurt weer in te voeren en hiermede werd terstond een begin gemaakt door de dames Borst en Groot. De Hembrugponlen ZAANDAM. Zelden hebben de ponten bij de Hembrug zo snel gevaren als gistermiddag, maar de stroom van auto's met bezoekers van de wedstrijd NederlandZweden was zo groot, dat het ongeveer een uur duurde, voordat de wachtenden aan de overkant van het Noordzeekanaal waren. Het gevolg was, dat velen, die dachten vroeg ge noeg te zijn, te laat in het stadion kwamen. De drukte begon omstreeks half vijf, toen de file voertuigen in enkele minuten tot kilometers lengte aangroeide. Het was reeds zeven uur, voordat men kon zeggen, dat de lange rij van personenwagens en autobussen was verwerkt. Een touringcarondernemer uit Wor merveer, die de opstopping had ver wacht, was op het idee gekomen, enige autobussen aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal te stationneren. Hij reed met zijn passagiers tot aan de pont, liet hen als voetgangers de over tocht maken, waarna zij aan de over kant naar de gereedstaande bussen werden gebracht en zonder oponthoud naar het stadion gereden. Na zich gedurende vijfenveertig jaar aan de zuivelbereiding te hebben ge wijd, waarvan dertig jaar als bedrijfs leider van de Proefzuivelboerderij te Hoorn, heeft de Vereniging tot exploi tatie ener Proefzuivelboerderij te Hoorn gisteren afscheid genomen van de heer C. Pijper. Gedurende dat tijd vak heeft de heer Pijper, daarbij op voorbeeldige wijze door zijn echtge note gesteund, zich ontpopt ais een accuraat administrateur en een kun dig bedrijfsleider. Als blijk van waar dering voor de wijze, waarop de heer Pijper zich voor de Landbouw ver dienstelijk heeft gemaakt, overhandig de de directeur van het Veeteeltwezen, de heer Rijsebeck, hem namens de mi- nister van Landbouw, Veeteelt en Vis- serij, S. L. Mansholt, de legpenning van de Landbouw. Deze onderschei ding is feitelijk uitsluitend bestemd voor ambtenaren van het departement, doch voor de heer Pijper is een uitzon dering gemaakt. Buiten het departe ment zijn slechts nog twee personen in het bezit van de penning gesteld. De heer Pijper heeft niet alle con- *v.®f boerderij verloren, aange zien hij tot secretaris-penningmeester van het bestuur van de boerderij is benoemd. Te Weurt onder de rook van Beu- nmgen (Gid.) is onder de hoenders van fin POrhculier vogelpest uitgebroken. Honderd kippen zijn afgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3