Alkmaar komt in het teken van de Nederlandse Tafelronde GAZELLEHUISM 3RENGEN Nieuws uit de Langedijker Dorpen WERICAIN: Messalina TER: ouder hoe jonger THEATER: liefde cameraman De journaals De jaarvergadering brengt 350 bezoekers uit binnen- en buitenland in de stad Evenementen in Alkmaar Bergen en Middenmeer Ursem Hulde aan Joke Stoop Hensbroek 25 jaar geleden. WSt is de Tafelronde Ooievaarsnest heeft van vanmiddag af een eigen speeltuin Ons kinderbelang werkte een jaar lang aan Dirkshorn Meisje verdronken De 40.000-ste in moeders armen Noord-Scharwoude Caecilia brengt,Victoria en haar huzaar" Zuid-Scharwoude Oudkarspel £e^ew irpkePc&ti! Heer-Hugowaard De trainer van Hugo Boys Langendijk Gedenkplaat te Uitgeest J ZATERDAG 17 MEI 1952 «Advertentie, liig. Mfd.i n de Zuidzee wordt !n. e journaals, een sport- rs op het gebied van ien gekleurde film van een tekenfilm. 3 Messalina, de vijfde :er Claydius uit het jg.ir >t. De ondertitel van de van de Zonde" laat rag aan duidelijkheid n over. Zij veroorzaakt alen en houdt er vele a, wat voor de laatsten lig benijdenswaardig is. de liefdesrace voorbij mtdoet zich van hen. vermaken gaan zelfs zo h geregeld als publieke Stenpen van Rome oo- 3, die van al de orgiën s, laat alles rustig over Een sullig mannetje, x met zijn grote Ro- wil de film ons doen veel gewerkt met mas- mensenmenigten, strij- •en en bacchanalen ten n het nodig een groot m te engageren. g roept de film niet op. rit, dat de intrige, die t met de dood van haar geliefde Gaius aantrekkelijk is. als Messalina en haar ister (Jean Tissier) val- spel in deze Frans- het meest in het oog. 'e rings the bell" zegt ;1 van deze film en het rkelijk hoe nietszeggend pronkelijke benamingen s vertaald worden. Men i ongetwijfeld Clifton Lynn Belvedere in de ïlm „Mijnheer de gou- ,Hoe ouder hoe jonger" minder succes op de niet allerminst aan zijn wel aan 't lilrnverhaa/, t minder mogelijkheden, situaties biedt. Toch zijn g wel aardige fragmen- :ypen uit het oude man- nhuis men denke b.v. 'ormige tweelingen hij 77 jaar is. Hij wordt lechts weinig verrassin- er van 45 jaar weet de tehuis voor bejaarden geboorte-acte ervan te hen 77 jaar is. Fij wordt jpgenomen, vertelt daar ke leugens, vindt zelfs naar hij zegt, een ver- ;werken en heeft in en- iie oudjes zó opgefleurd rake is van een vaean- van een tehuis voor be lofte bereikt hij dat de die daar directeur is, rdt dat hij met zijn hu- lardige verpleegster niet chten. ;ge\ en dat hier en daar nes aanleiding geeft en woners uit het oudelie- :onder geslaagde crea- een fraaie kleurenfilm raarin de signorita's en lanse dansen het meest 1 treden. ran films zagen wij Red i komiek van aparte ral in zeer eenvoudige, ïes tot bijzonder spel in n niet zoals Danny eentje een hele film ichts in incidentele ge- ijn bijzondere gaven to- e verliefde cameraman" een kleine, eenvoudige bij graafwerkzaamheden hij tot grote hoogte in n laat de toeschouwers In deze film treedt hij onhandige fotograaf, die ïuld een misdadige sa- het licht brengt. Hier- •eddende engel voor het op wie hij het bijzon- eeft. „De verliefde ca- niet Skeltons grootste i zal men zich er best Vooraf gaan twee =n twee tekenfilms. Nieuws brengt reeds ige over de wedstrijd :den, maar jammer ge- geen doelpunten te fil- onze spelers, noch van len een Nederlander jke Nato-functie inte- gsoefeningen in Enge- n Londen, onthulling 'smonument door Ko- Strandpakjes en Zon- snoeming van generaal ?halk en de Kentucky ieuws o m. De Betuwe- en en bromfietsen, de woningen door 31 Gro in, de finale te Zwolle -verkeersronde en het Limburg ter ere van taan der mijnindustrie. ^LKMAAR zal op 23 en 24 Mei a.s. In het teken staan van de algemene jaar- vergadering van de Nederlandse Tafelronde, welke ongeveer 350 bezoekers uit binnen- en buitenland binnen de stadswallen zal brengen en welke de Tafel Alkmaar, die de organisatie van deze conferentie op zich heeft genomen, reeds maandenlang in haar ban gevangen houdt. Eén van de belangrijkste doelstel lingen van de Tafelronde is het bevorderen van wederzijds begrip, zowel nationaal als internationaal. Het leggen van contacten in de ruimste zin tussen jonge mannen van goeden wille met uiteenlopende overtuigingen, beroep en nationaliteiten wordt derhalve essentieel geacht. Om deze contacten te leggen en te verstevigen worden nationale en internationale jaarvergaderingen ge houden. De verschillende evenementen, welke om de eigenlijke huishoudelijke vergadering worden georganiseerd, vormen bij uitstek het milieu, waarin het doel van de vergadering het dichtst kan worden benaderd. onder water kan wanen. De zeer bij zondere decors die de wanden zullen vormen, zijn van de hand van Piet Sluis. De hoge en grote ruimte zal voorts met visnetten worden getooid, terwijl een groen-blauw licht dat door bijzondere diepzee-monsters zal worden uitgestraald, een zodanige onderwatersfeer zal suggereren, dat men bij uitademing niet over een op stijgende bellenbaan verbaasd zou staan. De muziek op deze feestavond zal verzorgd worden door het Dutch Swing College uit Den Haag. Als eregasten zullen aan het diner aanzitten de Burgemeesters van Alk maar en Middenmeer, de President van Round Table International, de Gou verneur van het 36ste district van Ro tary en een vertegenwoordiger van de Alkmaarse Rotaryclub. Hoewel vele bezoekers ook de Zon dag in onze omgeving zullen door brengen, zullen op die dag geen offi ciële gebeurtenissen plaats vinden. Het is echter wel zeker dat velen die r\E aanstaande conferentie in Alk- maar wordt toevalligerwijs in dezelf de week, gedeeltelijk zelfs op dezelfde dagen, gehouden als de vergadering van Round Table International en de jaar vergadering van Round Table Great Britain and Ireland, welke bijeenkom sten te Bournemouth plaats vinden. Dat zich niettemin zo'r. groot aantal En gelse en Deense deelnemers voor Alk maar heeft aangemeld, is zeker een gevolg van de uitvoerige en aantrek kelijke propaganda, welke Tafel Alk maar in binnen- en buitenland voor de ze conferentie heeft gemaakt. Door middel van smaakvolle posters, een keurig in kleuren uitgevoerde uitnodi ging en artikelen in de organen van de Tafelronde is de aandacht op de jaar vergadering in Alkmaar gevestigd. Het resultaat is geweest, dat op dit mo ment het aantal inschrijvingen reeds het begrote aantal deelnemers heeft overschreden. Dit overigens zeer heuglijke feit heeft echter de moei lijkheden die aan het houden van een jaarvergadering in Alkmaar met zijn weinig flexibele accomodatie nog eens onderstreept. De jaarvergaderingen 1950 en 1951 werden nl. respectievelijk in Rotterdam en Amsterdam gehouden en in 1953 komen de leden van de Ne derlandse Tafelronde in Den Haag bij een. Het spreekt vanzelf, dat de Tafel Alkmaar zich inspant om tussen deze grote broers behoorlijk voor de dag te komen. Het programma LIET programma begint uiteraard met een bezoek aan de kaasmarkt op Vrijdagochtend 23 Mei. 's Middags zal een aantal excursies worden gehou den, waarbij Hoorn, het Zuiderzee museum te Enkhuizen, een kaasboer derij (waarvoor vooral van Engelse zijde belangstelling blijkt te bestaan) en de orgelfabriek van Pels bezocht zullen worden. Tevens zal een natuur historische excursie door de Water leiding-duinen worden gemaakt, waar voor zeer veel Nederlandse belangstel ling is. Het officiële programma begint met een bezoek aan de Grote Kerk op Vrijdagavond, waar de Nederlands Hervormde Oratorium Vereniging een uitvoering zal geven. Het bestuur van deze vereniging was zo welwillend om de uitvoering speciaal met het oog op de jaarvergadering van de Tafelronde op deze datum te plaatsen. Vervolgens zullen de deelnemers door het ge meentebestuur van Alkmaar ten stad- huize worden ontvangen. De huishoudelijke vergadering zal op Zaterdagmiddag worden gehouden. Terzelfdertijd zullen de dames en zij die niet aan de vergadering deelne men met Bello naar Bergen gaan. Al daar zal een thee in de „Rustende Ja ger" worden gehouden, waarbij mr A. F. Kamp een uiteenzetting zal geven over het Kunstenaarscentrum Bergen, waarna de heer Jaap Sax een lezing zal houden. Tevens zal de lustrumtentoonstelling van het K.C.B. worden bezocht, waar de Nederlandse en buitenlandse deel nemers zal kunnen blijken, welk scheppend werk in Bergen wordt ver richt. Onderwater-feest HES AVONDS vindt te Middenmeer een diner en bal plaats. In verband met de wens om alle deelnemers aan één tafel te scharen en vervolgens zon der gesleep of transport het bal te kunnen doen houden, viel de keuze op de Beurszaal van Hotel Smit te Middenmeer. Zelfs daar blijkt men met de ruimte te moeten woekeren, aangezien verwacht kan worden dat steeds uit puur enthousiasme deelne mers kunnen komen opdagen, die zich niet hebben aangemeld. Gewoonlijk behoren deze spontane feestgangers tot de meest gezellige gasten en het zou bovendien niet met de ideeën van de Tafelronde stroken om hen niet te ontvangen. Nu Is de genoemde zaal van Hotel Smit met zijn grote, hoge ramen, bij zonder geschikt voor een beurs. Een intiem feest zal zich echter beter kun nen ontwikkelen in een wat minder „hoge" sfeer. Daartoe wordt de gehele Mal zodanig aangekleed, dat men zich Het bestuur van de Tafel Alkmaar, dat, bijgestaan door de leden, de organisatie van de algemene jaar vergadering van de Nederlandse Tafelronde op 23 en 24 Mei a.s. krachtig ter hand nam. Van links naar rechts: mr. M. G. L. van Schouwenburg, secretaris; ir T, G. Tomson, voorzitter en de heer A. E. Tondu, penningmeester. dag met of bij leden van de Alkmaar- se Tafel zullen doorbrengen. De voorbereiding nE Tafel Alkmaar heeft niets nage- laten om de conferentie te doen slagen. Onder leiding van het bestuur, bestaande uit de heren ir T. G. Tom son, voorzitter, mr M. G. L. van Schouwenburg, secretaris en A. E. Tondu, penningmeester, hebben de le den reeds geruime tijd geleden de voorbereidende werkzaamheden ter hand genomen welke zich thans in het laatste stadium bevinden. Daarbij dient met erkentelijkheid gememo reerd te worden, dat ook vele dames van de leden hun steentje hebben bij gedragen om de algemene jaarverga dering in Alkmaar tot een succes te maken. De oorspronkelijke voorzitter, die Alkmaar door de jaarvergaderings rijstebrijberg had zullen heenloodsen, mr G. van Hilten, moest door zijn ver trek naar Indonesië zijn werkzaamhe den voor de Tafelronde opgeven. Veel van het voorbereidende werk was door hem reeds verricht en het afscheid be> tekende voor deze in binnen- en bui tenland zo bekende enthousiaste Ta felman zeer veel. De Tafel Alkmaar, die hem tot erelid benoemde, leed door het vertrek van de heer Van Hilten een groot verlies. Kind uit sluis gered Gistermorgen om elf uur viel het ongeveer vier-jarig dochtertje van de familie Dwars vanaf de hoge kade muur in de sluis te Rustenburg. Op het hulpgeroep van kinderen kwam de in de nabijheid wonende Joke Stoop naar buiten gesneld. Zij sprong ge heel gekleed in de diepe sluis en smaakte het genoegen de kleine die reeds zinkende was, te redden. Na ge ruime tijd kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, mocht het gelukken de levensgeesten weer op te wekken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hermanus Johannes, z. V. W. A. Dekker en C. M. Schouten; Cat- harina Maria, d. v. C. Sjerps en C. Kar- sten; Jan, z. v. W. Schaak en T. de Vries; Margaretha Johanna Maria, d. v. J. B. Doodeman en M. E. Vlaar; Mar garetha Agatha Regina, d. v. J. Smal en A. M. Schilder. Ondertrouwd: Gerben Groustra te Spanbroek en Johanna Cornelia de Vries; Pieter Manshanden te Opmeer en Duvera Catharina Mes. Getrouwd: dezelfden. Overleden: Pieter Fok, oud 71 jaar, echtgenoot van Hendrika Langedijk. SCHOUW OP 4 JUNI De jaarlijkse schouw over riet, kat tenstaarten, etc. zal door het polder bestuur worden gehouden op 4 Juni. Op het niet nakomen van de verplich tingen in dit opzicht is een boete gesteld van 2,50. In de Alkmaarsche Courant van 16 Mei 1927 vinden wij de volgen de mededeling: Hedenmorgen hadden de com miezen van Rijks directe belastin gen zich aan de toegangswegen naar de gemeente gestationneerd om zich te overtuigen of de auto bestuurders reeds in het bezit wa ren van een wegenbelastingkaart. Degenen die dit nieuwe belasting offer nog niet hadden gebracht kregen een procesverbaal. TN 1946 werd de Tafelronde door de heer Bruna te Utrecht van uit Engeland geïntroduceerd. In 1947 werd de Tafel Alkmaar op gericht en werd daarmede de zesd in de reeks van 38 plaatse lijke Tafels, welke thans in de Nederlandse Tafelronde zijn ver enigd. In een plaatselijke Tafel zijn jonge mannen in de leeftijd van 21 tot 40 jaar verenigd, die in het bedrijfsleven een leidende functie hebben. Van elke be roepsclassificatie kunnen twee vertegenwoordigers lid zijn, ter- wijy een Tafel ten hoogste 30 leden bevat. In sommige steden is dientengevolge meer dan een Tafel ontstaan. De toetreding tot lid van een Tafel geschiedt op uitnodiging. De Tafels vergaderen tivee keer per maand, in een avond vergadering of een lunchbijeen- komst. Tijdens de bijeenkomsten worden bij toerbeurt inleidingen gehouden, die door discussies worden gevolgd. De onderwer pen, die daarbij behandeld wor den, hebben meestal betrekking op het beroep of op een liefheb berij van de inleider; ook wordt uiteraard dikwijls over de doel stellingen en de middelen tot ver wezenlijking daarvan gesproken. In het algemeen is men in de keuze van zijn onderwerp vrij; het is echter niet toegestaan om godsdienstige of politieke ziens wijzen met propagandistische oogmerken naar voren te bren gen. Deze inleidingen met de daar aan verbonden discussie vormen een der wegen waarlangs de Tafelronde haar doelstellingen tracht te bereiken. In het kort gezegd strekken deze doelstellin gen tot: een hoge opvatting van het eigen beroep; respect voor andere beroepen en inzicht in de typische problemen daarvan; goed staatsburgerschap en de bevordering van wederzijds be grip, zowel nationaal als inter nationaal. De jaarvergadering 1950 te Amsterdam droeg een bijzonder cachet door de aanwezigheid van Z.K.H. Prins Bernhard der Ne derlanden, die daar het Be schermheerschap van de Neder landse Tafelronde aanvaardde. Het Hoofdbestuur van de Ne derlandse Tafelronde heeft zich voor het jaar 1951/52 als volgt samengesteld: Jhr S. M. Snouck Hurgronje (tafel Amersfoort) president; Ir T. Tomson (tafel Alkmaarvice-president; Mr. W. F. Maitland (tafel Den Haag) secretaris; F. Ringers (tafel Gro- nigen) tweede secretaris; S. Jur- riaans (tafel Amsterdam) pen ningmeester. De eerste Round Tafel werd in 1927 opgericht in Norwich (Enge land) door Louis Marchesi. ~™-dsdien zijn in Engeland ruim 300 Tafels opgericht met ca. 10.000 leden. In Egeland is het aantal leden per Tafel niet tot 30 gelimiteerd. Ou het continent deed Round Table het eerst haar intrede in Denemarken, waar in 1936 de eerste Tafel werd gesticht te Kopenhagen. Daarna volgde Zwe den (1943 te Halsingborg), Neder land (1946 te UtrechtNoor wegen (1947 te Bergen), Finland (1948 te Helsinki), Belgie, Frank rijk en Zwitserland. Voorts zijn er nog Round Tables in Pinang (Malakka), Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. In andere delen van de wereld bestaan verwante organisaties, zoals Ape) in Australië, Active International in de Verenigde Staten20/30 International in de Verenigde Staten en Mexico en Kinsmen in Canada. De Round Tables in de ver schillende landen zijn georgani seerd in Round Table Internatio nal. Met de bovengenoemde ver wante organisaties in de andere delen van de wereld worden relaties onderhouden in de „World Council of Young Men's Service Clubs." TT pf OdioVQ') rennet llooft Itiïn T Het Ooievaarsnest heeft zijn eigen speeltuin gekregen dank zij het stoere werk van de vereniging „Ons Kinder belang". Ongeveer een jaar geleden zijn de bestuursleden met de moed der wanhoop begoni en met het afgraven en egaliseren van het opslagterreintje achter de Burgemeester G. Bosstraat naast het Randersveld. Er moest heel wat gebeuren voor het terrein vlak ge noeg was om de speelwerktuigen te plaatsen. Vrijwel alles is door eigen krachten gemaakt; de wip, de schommels, de rin gen, sprietbalk, rolton en de zandbak, waarmee de jeugd zich straks naar har telust zal vermaken. Alleen het ge bouwtje, waarin 's winters en met re gendagen handenarbeid zal worden ver richt moet nog van dak en interieur worden voorzien. Maar ook dat zal wel terecht komen. Vanmiddag beleeft het bestuur, be staande uit de heren A. Visser, A. de Jong, G. de Han, J. Blokker, D. van Dijk en P. Leegwater en mevr. Ufkes de voldoening van zijn werk als bur gemeester Bakker de speeltuin officieel zal openen en de van ongeduld trappe lende jeugd zich op de speelwerktuigen kan storten. Gistermiddag om half vijf is dezes- jarige Alie Schuit nabij het Westeinde te water geraakt en verdronken. Het meisje was op een grote fiets gaan rijden. Ze is vermoedelijk de macht over het stuur kwijt geraakt en zo in de sloot geraakt. Helaas werd het on geval te laat opgemerkt. Kunstmati ge ademhaling mocht niet meer baten. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 16 Mei. Witlof 34—53; bloemkool; I 4160 en II 1840; spinazie: I 20—32 en II 8—18; sla: I 4,50—8,50 en II 24; postelein 1828; andijvie 52 60; radijs 511,50; rabarber 411; bos- peen 4252; prei 812,50; soepgroenten 26,50; peterselie 34,50. L'DIJKER GROENTEN CENTRALE, 17 Mei. 5500 kg rode kool 7.109.10; 5000 kg rabarber 44.30; 400 kg witlof I B 39.60, II B 39—32.10. NOORDERMARKTBOND. 17 Mei. 100 kg aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 9; 1500 kg rabarber 4; 2800 kg prei 8; 40.000 kg rode kool 7—16,70; 1000 kg gel kool 13,20; 15.000 kg Deense witte kool 15—20.70. ZWAAG, 16 Mei. Vr. aardappelen 4175, late aardapp. 2—13.60; spinazie 1333; postelein 4047; uien 26; prei 811; rode kool 1112; peulen 3.30; witlof 3851; tomaten 126183; bos- peen 3043; radijs 6; rabarber 36; sla 2.207.50; bloemkool 2350; perziken 1653; Goudreinet 57—63; Jonathan 48 85; Golden Delicious 4555; St. Rémy 4244; Winston 2837; aardbeien 1.10 —3.20. LEEUWARDEN, 16 Mei. VEEMARKT Aanvoer: 187 stieren f 2.66f 3 per kg slachtgewicht. 215 vette koeien, eerste kwaliteit f 2.70—f 3.15, tweede kwali teit f 2.30f 2.69, derde kwaliteit f 2.10f 2.31, 1152 melk- en kalfkoeien f 500—f 1175, 141 pinken f 350—f 595, 152 graskaveren geen notering, 974 nuchtere kalveren f 35f 56, 497 vette en weideschapen f 75f 125, 1024 lam meren f 50f 75, 306 vette varkens oude varkens noteren f 1.85f 2, vette biggen f 2f 2.12, zouters f 1.98f 2, 324 biggen en lopers, biggen f 45—f 70, lopers f 71f 105, 40 bokken en geiten geen notering, 131 paarden f 450 f 1085. Totale aanvoer 5143. ALKMAAR, 16 Mei 1952. Tarwe f 23— f 25, rogge f 28—f 30, gerst f 32.50— f 34.50, haver f 25f 27; bruine bonen f 28f 40, citroenbonen f 60f 75; witte bonen f 65f 80, grauwe erwten f 28 f 40, groene erwten f 40—f 50, schokkers f 40—f 55, capucijners f 28f 38. Mevrouw E. van WijngaardenVan Wijk is de gelukkige moeder van de 40.000ste inwoner van Den Helder, zijnde haar Donderdag geboren zoontje Gerrit Jan. De reeds veertig jaar bestaande operettevereniging „Caecilia", die voor al na de oorlog met haar optreden volle zalen trok en grote bekendheid ver kreeg, wij denken b.v. aan het succes met „De Walsdroom" en „Het land van de glimlach", is weer bezig met het treffen van voorbereidingen voor het brengen van een nieuwe operette. Sinds enige tijd is in studie genomen de ope rette „Victoria en haar huzaar", waar van op Zaterdag 4 October de première zal gaan. „Caecilia" heeft besloten op Zondag geen uitvoeringen meer te geven, zodat alle groepen van de bevolking in de ge legenheid zullen worden gesteld van de opvoeringen te genieten. Daar gebleken is, dat ook in andere delen van de provincie belangstelling voor deze uitvoeringen van „Caecilia" bestaat, heeft het bestuur contact opge nomen met de Naco. Reeds vorig jaar konden daardoor bezoekers van veraf worden aangevoerd. Ook dit jaar hoopt men dat hiervoor een regeling zal ge troffen kunnen worden. De directie is in handen van de heer Geerling, de regie bij de heer Vóórhaar uit Alkmaar. Het ligt in de bedoeling, dat de muzikale begeleiding weer zal worden verzorgd door het Zaans Ope rette Orkest. DIRECTIE BOERENLEENBANK BENOEMD Tot directeur van de Coöp. Boeren leenbank alhier is benoemd de heer Jac. Kroon Az., de heer N. Kramer Gz. zal de functie van onderdirecteur waarne men. Voorts werd de heer P. Wit geko zen als president van de raad van toe zicht en de heer J. Schoorl Pz. tot vice- president van deze raad. DE HEER LANGEDIJK GAAT DE GEMEENTE VERLATEN. De heer P. Langedijk alhier heeft zijn woning met bijbehorende gebou wen annex kunstmesthandel, verkocht aan de heer P. de Geus Jnz. te Zuid- Scharwoude. De heer De Geus, die o.m. secretaris-penningmeester van de ban- ne Zuid-Scharwoude is, zal dit ambt, ook al is hij niet meer te Zuid-Schar woude woonachtig blijven bekleden. Wel zal hij moeten bedanken als dia ken van de Ned. Herv. Kerk, waarvan hij tevens de administratie voert. PLAATSING van deze stukken bete kent niet, dat de redactie met de in houd instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. OVER HET WEL OF NIET LOSLOPEN DER HONDEN Over het bovenstaande wilde ik graag ook nog mijn mening te kennen geven. Zelf ben ik een goed dieren- vriendin en vind ik het zielig genoeg als de honden steeds vast aan de ket ting moeten liggen. Als echter de hon den vrij los mogen lopen, dan moeten ook de eigenaars voor de schade op komen, die er door ontstaat. En niet, zoals mij persoonlijk hier in Bergen is overkomen, toen door het loslopen van de hond van de voorzitter van het comité mij 'n ongeluk gebeurde zodat ik tien weken met een hersenschudding heb moeten liggen, dat dan de eigenaar van de hond zich aan de schadevergoe ding onttrekt. En dat nog wel na een geval, waarin hij zelf wel schadever goeding eiste, toen bij het spelen met een hond, de broek van zijn zoontje gescheurd was. Iemand, die het vierde jaar te Bergen een gast is. Op uitdrukkelijk verzoek van het Hugo-Boys-bestuur vermelden wij, in aansluiting op het verslag van de le denvergadering, dat op deze vergade ring niet is besloten de tegenwoordige trainer van Hugo-Boys ontslag te ver lenen. Slechts is op deze vergadering het al dan niet handhaven van de te genwoordige trainer besproken. Er is geen beslissing in deze kwestie geno men. De bedoeling van het bestuur was slechts de mening van de leden te peilen. O.i. ten onrechte heeft het bestuur op dit punt een uitgebreide discussie toegestaan. PUZZLE-KIT VUUR MOTOR RIJDERS Op 25 Mei oganiseert de motorclub „Heerhugowaard-Noord" een puzzlerit voor motoren en auto's. Het ligt in de bedoeling aan deze puzzlerit en de volgende twee in dit seizoen, een clubkampioenschap te verbinden. Dit punt zal in een der volgende bestuurs vergaderingen van HWN besproken worden. EXAMEN SPORTLEIDER Op het Centraal Instituut voor oplei ding van sportleiders te Overveen is dezer dagen geslaagd voor de bevoegd heid „algemeen sportleider" de heer A. B. Molenaar te Heerhugowaard. De bakkers nemen krasse maatregelen De gezamenlijke bakekrs van Lange dijk hebben zich tot de huisvrouwen in de gemeente gewend, waarbij zij er op wijzen, dat verschillenden een ach terstand bij hen hebben met de beta ling. Dit verschijnsel, aldus constateren ze, neemt steeds groter vormen aan, en in tegenstelling met vroeger, toen de ou de schuld nog wel eens werd ingehaald, blijken de meeste daartoe thans niet meer bij machte. Thans kunnen de bak kers niet langer meer crediet geven zonder zelf in moeilijkheden te gera ken. De bakkers hebben tegen dit euvel nu radicale maatregelen genomen door te bepalen dat niet langer dan een week crediet wordt gegeven. Bij niet-betaling wordt geen brood meer geleverd, ook niet door een andere bakker. Nog drie maanden wordt gelegenheid gegeven om de achterstallige schuld te vereffe nen, op straffe van invordering langs gerechtelijke weg. Er zal een lijst wor den aangelegd van diegenen die niet aan hun verplichtingen voldoen. Deze zullen uitgesloten worden van brood leverantie, tot de schulden bij eigen bakker zijn betaald. VROEGE AARDAPPELEN. Het is te verwachten, dat er spoedige vroege aardappelen aan de Langedij ker veilingen zullen worden aange voerd, zonder twijfel zal die aanvoer nog deze maand plaats vinden. Al zul len de eerste dagen die aanvoeren nog gering zijn, verwacht wordt, dat de grote aanvoeren 1 a 2 weken vroeger zullen komen dan de vorige jaren. Ge zien de huidige prijzen van de oude aardappelen, is het niet buitengeslo ten, dat de nieuwe tegen lagere prij zen te koop zullen zijn. Dit is een foto van de gedenksteen, die op de avond van de Nationale Herdenkingsdag door burgemees ter P. v. d. Ven te Uitgeest werd onthuld. Het monumentje is ge plaatst in het plantsoentje voor het raadhuis, ter vervanging van het tijdelijke houten monument. Aanvankelijk was het de bedoeling een royale herinnering aan de Uitgeester gevallenen te plaatsen, maar het oorspronkelijke plan werd afgekeurd door de provin ciale commissie voor monumenten zorg. Daarna werd deze gedenk plaat ontworpen. Intussen hebben de beschikbare financiën ook een rol gespeeld bij de vormgeving aan het verlangen om een permanente herinnering op te richten voor de gesneuvelden in Uitgeest, waar door men genoodzaakt was de aard van het monument beschei den te houden. Helaas is een taal fout in het opschrift van de plaat aan de aandacht ontsnapt. Het schijnt in het voornemen te lig gen hierin nog verandering te brengen. (foto H. J. van Roon VERVOLG STADSNIEUWS TERUG UIT NIEUW GUINEA Per Hr Ms „Johan Maurits" zal de torpedomaker 3e klas J. P. M. Adri- chem, Landstraat 38 te Alkmaar uit Nieuw Guinea terugkeren. De aan komst zal vermoedelijk plaats vinden op 6 Juni te Den Helder. Goedkoop In onderhoud. Lange levensduur. Billijk in h

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3