HOE DE Hermes DVS en Willem II namen twee punten voorsprong op Ajax en Haarlem KoJdt B&óJteJk „Voetbalbond doet reeds zo veel voor de Nederlandse sport!" Alle acht doelpunten werden in tweede helft gescoord Engeland mocht blij zijn met een gelijkspel tegen Italië (1-1) Het water lonkte, maar de voeibal rolde Krijgt Tiel zijn tweede eerste klasser? r. Internos is kansloos Penalty fataal voor zwak Ajax Hockeybond ontving de Van Tuyll-beker Tilburgse zege was verdiend E.B.O H.-Stormvogels 3-5 IJmuider zege was nu verdiend Flessen vlogen door de lucht Nederlandse korfballers kraakten Belgen (12-3) Nederlands Davis Cup-team voor de derde ronde uitgeschakeld MAANDAG 19 MEI 1952 Hoewel op tal van plaatsen belangryke vriendschappelijke en competitie wedstrijden werden gespeeld, zullen vele voetballiefhebbers zich aan de ge neugten van een zonne- of zwembad hebben overgegeven. Slechts enkele ont moetingen stonden in het brandpunt van de belangstelling, en in de eerste plaats was dat natuurlijk het treffen tussen de afdelingskampioenen Haarlem versus Willem II en Ajax contra Hermes-DVS. De promotiewedstrijden tweede klasse kwamen voor ons district op het tweede plan. met uitzondering van de ontmoeting EBOHStormvogels, welke door de IJmuidenaren werd gewonnen, die nu nog slechts een klein zetje nodig hebben om hun plaats in de eerste klasse te heroveren. lil de competitie om het landskam pioenschap hebben Willem II en Her mes DVS een voorsprong van twee punten genomen op Haarlem en Ajax. Ajax moest, zoals wij reeds vreesden, de punten aan de Schiedammers la ten (1-2) en Willem II was sterk ge noeg om Haarlem in eigen huis een 2-3 nederlaag te bezorgen. Ajax-Hermes DVS 1-2 Met nog een kwartier te spelen was de stand in de wedstrijd AjaxHermes DVS 11. Op dat moment floot de scheidsrechter. Hard en schril klonk het signaal door het Olympisch Sta dion, waar veertig duizend toeschou wers aanwezig waren. Gespannen ke ken die toeschouwers toe, de suppor ters van Ajax met angst in het hart en die van Hermes DVS met de weten schap dat hun ploeg zeer dicht bij dc overwinning kon komen. Dat fluitsignaal betekende namelijk een penalty. Bij een van de talrijke aanvallen van Hermes DVS veroor zaakte spil Eizer volkomen nodeloos hands in het strafschopgebied. Van Buitenen werd waardig gekeurd om zich achter de bal te mogen plaat sen. Niet in het minst onder de indruk van het belangrijke schot dat hij ging wagen, nam de Schiedamse halfspeler zijn aanloop en volkomen buiten het bereik van doelman Visser werd de bal door het net opgevangen. Hermes had de leiding genomen om deze niet meer af te staan. Het was onbevredi gend voor de Schiedammers door mid del van een strafschop te moeten win nen, temeer daar zij zonder twijfel aanzienlijk sterker zijn geweest. De hoofdstedelingen moesten zich bepalen tot enkele, zij het dan ook ge vaarlijke, uitvallen. Joop en Jacq Hey- ster waren bij Hermes in de aanvals- linie de grote figuren. Van Buitenen heeft in de halflinie zeer veel en uit stekend werk verzet. Hij en de robuste spil Poulus waren voor de aanvalslime van Ajax onoverkomenlijke struikel blokken. Toch nam Ajax door middel van Van der Wel de leiding. Enkele minuten later scoorde Joop Heyster de zo zeer verdiende gelijkmaker. Buitenlandse teams speelden op Nederlandse bodem Te Nijmegen speelde het Oostelijk voetbalelftal een wedstrijd tegen Lei- cester City. De Engelsen behaalden een regelmatige 41 overwinning. De Oos telijken waren verzwakt omdat Al berts en Hendriks verhinderd waren en de invallers Spierenburg en Jonkers een klasse zwakker waren dan de Vi tesse spelers. Sportclub Enschede, vprsterkt met Van Overbeek (BVVL Van Beurden CBVV) en Röhrig (HBS), liet zich door Norwich Citv de kaas van het brood eten. De "Britten, die een veertiendaag se trip door ons land maken, zegevier den met 10. Ook Birmingham City zal bii terug komst in Engeland melding kunnen maken van een zege op een Nederland se eerste klasser. NAC werd met 31 het slachtoffer. Sparta deed het beter. Zonder Ter louw. die nog steeds hoofdpijn heeft van de kopstoot welke hij in de wed strijd tegen Zweden van Westerberg ontving, wonnen de Rotterdammers met 21 van Leeds United. MVV had gastvriiheid verleend aan een elftal Spanjaarden. De Taragona- nen lieten zich in de Maasstad met 42 verslaan. Op 25 Mei speelt het Oostelijk elf tal een wedstrijd tegen Noord-Oost Frankrijk. Het elftal is als volgt -sa mengesteld: Jansen (NEC); Herberts en Alberts (beiden Vitesse): Groothuis (Ensch. Bovs), Hendriks (Vitesse) en Dijkgraaf (A.G.O.V.V.)Moddejonge (Enschede), Van der Eist (Theole), Hanskamp ((AGOVV). Jansen (Vites se) en Looys (AGOVV). Ajax 26 19 4 3 76- -294 42 R. C. H 26 13 7 6 64—36 33 Leeuwarden 26 15 3 8 61—49 33 Wageningen 26 14 4 8 64—33 32 25 11 9 5 52- -36 31 D. O. S 26 12 6 8 68—48 30 Be Quick 26 13 3 10 49- -38 29 Enschede 26 9 7 10 36—44 25 V. S. V 25 7 10 8 37- -38 24 Zwolse Boys 26 8 8 10 37- -46 24 Blauw Wit 26 6 11 9 38—46 23 Sneek 26 6 4 16 29- -67 16 Achilles 27 5 2 20 27- -68 12 Oosterparkers 27 3 4 20 28- -88 10 HDVS juicht... maar de scheids rechter keurt, ten onrechte, dit doelpunt af Hermes DVS 1 1 0 0 2—1 2 Willem II 1 1 0 0 3—2 2' Ajax 10 0 1 1—2 0 Haarlem1 0 0 1 2—3 0 Na de 3-0 overwinning van DOS op Be Quick, waardoor de Utrechtena ren boven de Groningers stegen, rest in 1 B alleen nog de ontmoeting Vi tesseVSV. De stand is hier: Daar Sittardia zijn laatste wedstrijd van het seizoen in een overwinning heeft weten om te zetten, is deze ploeg de competitie geëindigd met een wonderlijk record. Sittardia is name lijk de enige eerste klasser die geen enkele wedstrijd gelijk heeft gespeeld. Als NAC en Bleyerheide elkaar nog eenmaal ontmoeten, kan de competi tieleider ook onder deze afdeling een streep trekken. Willem II Eindhoven B. V. V. Feijenoord M. V. V. S. V. V. Juliana N. A. C. Bleijerheide A. D. O. Sittardia R. B. C. D. H. C. Quick (N) 2 80—30 4% 3 82—40 40 8 53—39 31 9 57—51 31 9 46—49 27 26 18 6 26 17 6 26 13 5 26 14 3 26 10 7 26 9 7 10 57—64 25 26 10 5 11 44—62 25 25 8 8 9 48—45 24 25 10 4 11 49—52 24 26 9 6 11 58—63 24 26 11 0 15 64—68 22 26 8 2 16 49—74 18 26 7 2 17 55—80 16 26 5 3 18 40—65 13 In 1 D is het inmiddels reeds ge scliied. Xerxes kwam met een 5-1 overwinning op NAOD aan de eind- streep. Hermes DVS 27 16 7 4 77- -37 39 Sparta 27 16 5 6 54—26 37 P. S. V. 26 15 5 6 65- -32 35 V. V. V 26 14 4 8 53- -36 32 Limburgia 26 14 3 9 37—42 31 Emma 26 12 5 9 77- -52 29 Xerxes 26 11 5 10 56- -44 27 Noad 26 10 4 12 38- -52 24 N. E. C 26 8 7 11 3541. 23 H. B. S 26 9 3 14 47- -62 21 Maurits 26 7 7 12 49- -66 21 Brabantia 26 9 0 17 38—53 18 26 6 4 16 37- -78 16 Chevremont 26 6 1 19 34—76 13 0 6—2 4 1 7—8 3 2 6—9 1 Promotiecompetitie Door Helmondia voor eigen publiek een nederlaag toe te brengen heeft Excelsior de leiding genomen in öe promotiecompetitie van afdeling B. Internos, dat twee wedstrijden ver loor, is inmiddels kansloos geworden. Excelsior 2 2 0 0 62 4 Helmondia 2 1 0 1 42 2 Internos 2 0 0 2 17 0 PEC en Hoogezand deelden de pun ten en lieten daardoor de papieren voor Heracles stijgen. De stand is hier: Heracles 2 2 0 P. E. C3 1 1 Hoogezand 3 0 1 Het is niet onwaarschijnlijk dat Tiel met zijn bijna veertienduizend zielen in de komende competitie met twee eerste klassers zal uitkomen. Theole heeft zich, zoals bekend, weliswaar met de grootste moeite kunnen hand haven en TEC heeft nog enkele pun ten nodig om er te komen, maar de kans is redelijk. TEC speelde giste ren namelijk gelijk tegen Sportclub Emma en is in het bezit kostbare winstpunten. T. E. C2 1 1 Sportclub Emma ..101 V. V. H. '16 1 0 0 Na een hakje van Van Roessel scoorde de linksbuiten van Wil lem II Becks met een eminent schot het eerste doelpunt voor zijn ploeg. De prachtige duik- sprong van keeper Snijders was tevergeefs. van drie 0 4—3 3 0 2—2 1 1 1—2 0 KNVB en het NOC dubbeltje Op de jaarvergadering van het N. O.C. is een wat wonderlijke opmer king gemaakt. Door een van de afgevaardigden werd gevraagd hoe de K.N.V-B. stond te genover het N.O.C.-d.'bbeltje, daar de voetbalbond nog een van de weinige sportorganisaties is die blijkbaar niet van r' :n is dit „offer", één dubbeltje per 'id per jaar, te brengen. Jhr mr Hooft Graafland gaf hierop het vol gende antwoord: „De voetbalbond doet leeds op ander gebied voor de gehele Nederlandse sport zoveel, dat discussie over dit punt niet ter zake dienende is." Geen mens zal er aan twijfelen dat de K.N.V.B. veel voor de gehele Ne derlandse sport doet. Wij vragen ons echter in gemoede af of die K.N V.B. dan werkelijk zoveel meer doet dan al die andere sportbonden, die wel dat dubbeltje offeren en als het bestuur van onze voetballende jeugd dan in derdaad veel meer doet, waarom wordt dat dan niet in een vergadering met name genoemd en mag het geen punt van discussie uitmaken? Wel kwam vast te staan dat de na volgende sportorganisaties het dubbel tje bij haar leden zullen innen: de Ath- letiek Unie, het Golf Comité, de Honk- balbond, de Roeibond, de Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Li chamelijke Opvoeding, de Cricketbond, de Hockeybond, de Kanobond en de Amateur Schermbond. Op vrijwillige basis verlenen op deze wijze ook steun de Lawn Tennisbond. de Zwembond.de Tafeltennisbond en de Boksbond. De voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, dr J. Linthorst Ho- man, maakte bekend, dat in de eerste helft van Juni concrete gegevens wor den verstrekt ten aanzien van de tak ken van sport welke ons land te Hel sinki zullen vertegenwoordigen. Op 'n later tijdstip worden namen van deel nemers bekend gemaakt. De president van de Hockey Bond, mocht de Van Tuyll-beker voor een jaar in ontvangst nemen. Bij de uit reiking van deze beker werd de na druk gelegd op de goede naam welke hockey als sportbeoefening in ons land geniet. KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND HaarlemWillem II 2—3 AjaxHDVS 1—2 11! 2A Be Quick—DOS 0—3 IC sw—Sittardia 2—4 1D 3A NoadXerxes 1—5 PROMOTIE TWEEDE KLASSE EBOHStormvogels 35 HelmondiaExcelsior 12 PECHoogezand 22 TECSportcl. Emma 22 4 A VroneWatervogels 4 R HSV-WW 7—5 (Dond. gesp.) LimmenMeervogels 01 De RijpRanders 30 4 C PurmerendDRC TDO—LOC TDW-WB o—l 4 D WilskrachtWMs 5—3 BDKAnimo 3—0 De GermaanNautilus 4—1 na 2x verlenging 00 VVZEnergia 5—2 1—1 3—0 ZRC—SEMO SDZZaanlandia 4 E RODI—Sloterdijk SNA—TIW DJKMadjoe DVAV—SLTO 2—3 0—2 2—1 1—1 5—2 1—2 Haarlem Willem II 2-3 De 32 zege van Willem II op Haar. lem was niet toevallig. De Tilburgcna- ren speelden aanmerkelijk beter dan hun gastheren en als zij met de stand 31 in hun voordeel de zaken niet wat al te gemakkelijk hadden aangepakt, zou Haarlem's nederlaag zonder twij fel groter zijn geweest. Eerst tegen het eind konden de roodbroeken hun ach terstand verkleinen waardoor Willem II werd wakker geschud. Haarlem startte overigens niet slecht. Na een kwartier spelen greep doelman Botermans verkeerd in, waarvan Van Osch een dankbaar gebruik maakte om zijn club de leiding te geven. Willem II verhoogde hierna het tempo en vijf minuten later bracht Bexs de partijen cp gelijke voet na een uitstekende combinatie van Van Roessel en Debruykere en in de 38e minuut van de eerste hellt brak De bruykere prachtig door en scoorde op beheerste wijze het tweede Tilburgse doelpunt. Veertien minuten na de hervatting was het wederom de linksbuiten Bexs, die het Haarlemse doel in gevaar bracht en uit diens fraaie voorzet kon rechts buiten De Jong de stand op 31 brengen. Het spel verslapte aanmerke lijk en kreeg pas vijf minuten voor het einde een flinke opleving, toen Jacobs door een fout van Van Beers een kans kreeg en deze onberispelijk benutte, 32. Willem II zag het gevaar echter tijdig in en kon de 32 voorsprong met succes handhaven. (Van onze speciale verslaggever) Stormvogels heeft het gepresteerd ook de tweede promotiewedstrijd tegen EBOH, nu in het verre Dordt, te win nen, met nog overtuigender cijfers dan een week geleden in Velsen. Vijfdrie werd het na een zeldzaam spannende en emotionele wedstrijd, waarin de rust stand dubbelblank was. In de tweede helft acht doelpunten: de 14.000 toe schouwers hebben dik waar voor hun geld gehad! En, het dient gezegd, de zege van Kraak c.s. was thans volkomen ver diend. De IJmuidenaren vormden onte genzeggelijk de betere ploeg en troffen het, dat de verdediging weer in goede vorm was, merkwaardig genoeg met uitzondering van de held van de vorige wedstrijd, Kraak, die twee doelpunten op zijn naam heeft staan en onzeker op trad. Gelukkig was dat niet erg, want de voorhoede, met Van Onselen als uit blinker, deed volledig haar plicht tegen een EBOH-achterhoede, die alweer geen bijzonder hechte indruk kon maken. De Dordtenaren hadden overigens weer eens pech met hun doelverdediger. Re serve-keeper Mertens, die de gewone doelman Broere reeds twee maal heeft Florentijns stadion stond op zijn kop Het Florentijnse stadion, waar zich een kleine honderdduizend heethoofdi ge Italianen hadden verzameld, stond gisteren op zijn kop. Daar was reden voor, want het Italiaanse elftal liaa kans gezien Engeland een gelijk spel (1—1) af te dwingen, een uitslag waar mede de Europese eilandbewoners dik tervreden mochten zijn. Het eerste half uur was weliswaar voor Engeland, een half uur waarin Broadis zijn ploeg de leiding gaf en de Italiaanse doelman Moro verschillende malen met spectaculaire sprongen een grotere voorsprong voor de Engelsen in de weg stona. Daarna was het elhter woord, maar vooral de daad aan de Italianen die met razenu snelle aan vallen de Engelse verdediging, waarin Frogatt en Wright uitblonken, aan de tand voelde. Na achttien minuten spe len in de tweede helft leidde het over wicht van de Azuri tot een doelpunt van Ameida. De Engelsen hadden beslist niet over pesh te klagen toen Boniperti met een verschrikkelijk hard schot de Hoewel de technische commissie van de Nederlandse Korfbalbond door bepaalde omstandigheden geen kans had gezien het Nederlandse twaalftal gezamenlijk te laten trainen, behaal den onze landgenoten op Houtrust in Den Haag een fraaie 12-3 zege op Belgic. Door overrompelend aanvalsspel van Munnikes, die verscheidene pun ten voor zijn rekening nam, en Schoonderwoord, uitstekend gesteund door de dames Woudstra-Schenk en Tit-Smits, kwam deze 29e overwinning in de 33e interlandwedstrijd legen de Belgen tot starid. Noorse handballers geklopt door Oranje-team Het Nederlandse handbalteam speel de te Hengelo een wedstrijd tegen Noorwegen, welke ontmoeting gold als ee nvoorwedstrijd voor het we als een voorwedstrijd voor het we beter thuis zijn in het zaalhandbal, konden de lange reis naar hun ge boortegrond met een 12-5 nederlaag aanvaarden. lat van het Engelse doel beukte en Piola met een voetblessure het veld moest verlaten. Eerst vijf minuten voor het einde werd de Italiaanse ploeg ge complimenteerd teen Piola weer zover was hersteld dat hij de wedstrijd kon uitspelen. Het was een faire wedstrijd, die in uitstekende verstandhouding werd ge speeld. Jammer was het daarom dat een deel van het publiek het nodig achtte om bij enkele harde maar faire charges van de Engelsen met het gooi en van flessen van l.un misnoegen blijk te geven. In het Engelse kamp is men er zeker van ,dat het elftal, dat aanstaande Zon dag te Wenen tegen Oostenrijk speelt, ingrijpend zal worden gewijzigd. In de vorm waarin zij te Florence speelden, zullen de Engelsen waarschijnlijk niet veel kans hebben let Oostenrijkse team te slaan. vervangen, kreeg geen vrij van de mili taire dienst en daarom hadden de Dordtenaren de 16-jarige junior Smid onder de lat opgesteld. Een zware vuur proef voor deze knaap, doch hij heeft zoveel goed werk laten zien, dat hem absoluut de schuld voor deze nederlaag niet in de schoenen mag worden ge schoven. EBOH bleef beneden zijn nor male vorm en verdiende niet anders dan deze nederlaag, hoewel merkwaardig genoeg een overwinning niet onmoge lijk ware geweest. Voor de rust gebeurde er weinig schokkends, tenminste in vergelijking tot de tweede helft. Stormvogels was overwegend stérker en kreeg verschil lende kansen, waaronder een paar zeer fraaie, maar de schotvaardigheid was totaal zoek. Speciaal Angenent bleek weer slecht op dreef te zijn en miste een paar opgelegde kansen. Aan de an dere kant kwam flijbeek alleen voor Kraak, wat later door Van Gijzen en Wouters werd herhaald, doch ook de EBOH-aanvallers misten de juiste rich ting. In de tweede helft ging het vlotter. Reeds na drie minuten opende Scheur water voor de Dordtenaren de score, toen Kraak te ver voor zijn doel stond en de boogbal van de EBOH-er over hem heen in de touwen belandde. Daar na leek Stormvogels wat ineen te zak ken en de ploeg mocht blij zijn, dat een keihard schot van Wouters via de on derkant van de lat het veld weer in sprong. Toen echter na een kwartier Van Onselen via keeper en paal de ge lijkmaker had gescoord kwam de span ning terug en kreeg men in een half uur tijd de resterende zes doelpunten te zien. Na 20 minuten was het De Boer, die na een fraaie aanval van de gehele voorhoede met een schitterend schot het mooiste doelpunt van de strijd scoorde, 12, twee minuten later was het gelijk door Wouters, die van dichtbij succes had. En weer acht minuten later kwam EBOH heel dicht bij een zege door een blunder van Kraak, die een schot van Hijbeek door zijn benen liet glippen, waarna Van Gijzen geen moeite had in te schieten, 32. Stormvogels sloeg snel en hard terug. Na 32 minuten keerde Smid een schot van Luppens, maar het hierop volgende schot van Snoeks Jr. was hem te machtig. Stormvogels rook de zege, werd weer sterker en maakte drie minuten daarna door een bliksem snelle reactie van Van Onselen een vierde doelpunt, 34. Daarna kwam EBOH niet meer terug. Stormvogels echter wel en dat leverde nog het doel punt op, dat de zege veilig stelde. Het was een verraderlijk schotje van Lup pens, even voor tijd gescoord. Met aan voerder H. Snoeks. die zijn laatste wed strijd speelde, (hij vertrekt naar Cu- ragao). Op de schouders kon een over gelukkig Stormvogels het ^eld triom fantelijk verlaten. Hans van Swol heeft in de Davis Cup-match FrankrijkNederland in Destremau zijn meerdere moeten er kennen (5-7, 7-5, 6-1, 7-5) en daar het Nederlandse dubbel, Van Swol en Rin kel tegen de Algerijnen Abdesselaar en Reray, waarvan vooral Remy voortref felijk speelde, weinie: of niets had in At*!| De Nederlander Wilton in actie tegen de Fransman Destremau in de wedstrijd om de Davis-cup. In het Amsterdamse RAI-gebouw, waar thans de Rijn stroomt, zal in October onder de naam „Schoonheid en gratie" een expositie worden gehouden, welke beoogt den volke voorliching te ver schaffen omtrent de veelheid van mid delen, waarover de mens kan beschik ken voor zijn lichaamsverzorging en de verfraaiing van zijn uiterlijk schoon Talrijke stands, modeshows, kapcon- courses en lezingen door experts op al lerlei gebied zullen de bezoekers inlich ten over de wijze, waarop zij welgekapt. gemanicuurd, gepedicuurd, gesoigneerd, gedistingeerd en voorzien van de bij hen passende teint door het leven kun nen gaan. Een Franse japonnen- ontwerpster, Fernande Mas, is te Parijs tot een boete van 100.000 francs en hel betalen van 1.000.000 francs schade vergoeding aan acht japonnenontwer- pers van wereldfaam veroordeeld. Fer nande had een aantal van de nieuwste creaties dezer ontwerpers nagemaakt en naar het buitenland verkocht. O Ook de Zwitserse taxichauffeurs schijnen dat een luide knal en tevens een straal verkwikkend traangas geeft. In Tokio zijn vijf Amerikaanse soldaten gearres teerd, omdat één van hen op Wild West manier een lasso had geworpen om een nog wel eens te worden gemolesteerd Japanse wielrijder en hem achter een Die in Zürich gaan zich thans tegen rijdende vrachtauto had meegesleurd, aanvallers beschermen met een pistool, Aan het slachtoffer, dat in een zieken huis is opgenomen, zijn officiële ver ontschuldigingen aangeboden. Beste beurtZeven maanden geleden begon de Voorindier Pradesj Atsjarya Vinoba een voetreis, welke ten doel had Indische grootgrondbezitters te bewe gen een deel van hun land af te staan aan arme boeren zonder land. Hij heeft inmiddels reeds veertig duizend hectare voor deze boeren losgepeuterd. O De Westduitse politie heeft een bende ont maskerd, die tegen goede betaling valse paspoorten, visa, pruiken etc. verstrekte aan personen, die uit practische over wegingen het land wilden verlaten. On der de arrestanten bevinden zich een Frankfurter advocaat en vier Beierse politie-functionarissen. te brengen (6-1, 6-4, 6-3), is ons Davis Cup-team voor de derde ronde uitge schakeld. De situatie voor de kwart eindstrijden is na de wedstrijden van dit weekeinde als volgt: Argentinië speelt tegen Frankrijk, op 13, 14 en 15 Juni te Parijs, Zweden komt uit tegen België, Italië speelt te gen de winnaar van ZuidslavieGroot- Brittannië, Denemarken ontmoet Duits land te Kopenhagen. Joris Tjebbes drukte 200 m- record vrije slag met 0,6 sec. Joris Tjebbes is blijkbaar nog steeds niet aan het einde van zijn zwem) iatijn. Tijdens nationale wedstrijden te Rotterdam bracht hij liet Nederlands record op de 200 meter vrije slag op precies 2 "min. 12 sec., hetgeen een ver betering van 0:6 sec. betekent. Daar Ten Thijc en Elzenga eveneens een sterke 200 meter zwemmen en uit Hermsen, Boxem en Daatseiaar een be hoorlijke vierde man is te vinden, is het niet onwaarschijnlijk dat Neder land op de 4 x 200 meter vrije slag te Helsinki zal worden vertegenwoordigd. In ieder geval is een kwartet samen te stellen dat zich in de finale kan plaat sen. Met een formidabele race op de 100 meter vrije slag bracht Hannie Termeu- len het tot een adembenemende tijd van 1 min. 6.1 sec. Deze „veterane" heeft zelfs in haar beste dagen een der gelijke tijd nimmer gemaakt. DAW verraste op deze nationale wed* strijden met een fraaie zege op de 3 x 100 meter wisselslag. André Slikker liet een tijd van 1.13.5 sec. op de rug slag noteren, Hans de Jong vlinderde een prima honderd meter in 1.16.6 sec. en Ad Boxem wond zich zo op, dat hij de 100 meter vrije slag binnen de mi nuut (59.8 sec.) zwom. De totaaltijd van de Alkmaarders bedroeg 3.29.9 sec. een nieuw kringrecord en 6.2 sec. boven het Nederlands record. Daar dit nummer dit jaar voor het eerst op c'e nationale kampioenschappen zal wor den verzwommen, gaat DAW zich te- ker in de finale zwemmen. Heerlijk hè ..'«•/•fy.W zo'n wintersport LIKDOORNS «RWIJDERD MEI Lirvuuunna wonderolie Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, Jodium en het pijnstillend» benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti- septisch Likoornmiddel van f. 1.35 besnaar» U veel ellende. (Advertentie, tog. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5