Pim. Pam, Pom en de blauwe vaas A Matige buitenlanders toch te snel voor de Nederlanders TANENDE BELANGSTELLING OP LANG GEREKTE SPORTDAG Stormvogels is nog een punt eerste klasse verwijderd van RKAFC leed een verdiende nederlaag tegen Jong Holland LS HET HART SPREEKT WEK DE GAL IN UW LEVER OP Heineman was sneller dan Dick Renooy Drie Provinciën-rit was verre van gemakkelijk Van Dijken Laros hebben kleine voorsprong Nolten eindigde op de vierde plaats Strafschoppen beslisten R K.A.F.C.-H.S.V. De Dolfijn komt bezoek aa nZomerbad brengen Vingerhoedt, Europees driebanden expert Schermerhorn De heer Woelders vertrekt* ■"N VLAGGETJESDAG Langendijk Het Radioprogramma vissers e MAANDAG 19 MEI 1952 Internationale motorraces te Zandvoort Hoewel de K.N.M.V. slechts buiten landse motorrijders van het tweede plan had gecontracteerd voor de inter nationale motorraces te Zandvoort, hebben de Nederlandse prominenten weinig of niets in de melk te brok kelen gehad. 500 cc klasse, 25 ronden, 104.825 km. 1. Goffin, België, Norton, 50 min. 45.8 sec. gem. snelheid 123.93 km/u; 2. Knees Duitsland, Norton, 51.38.5, gem. snelh. 122.32 km/u; 3. L. van Rijswijk, Nederland. Norton, 51.50.4; 4. Bruguie- re, Gr.-Brittannië, Norton, 52.05.8; Op een ronde; 5. Barrett, Gr.-Brit tannië, Norton; 6. L. Simons, Neder land, Norton; 7. Fokke Bosch, Neder land, Norton. Snelste ronde: Goffin, 1 min. 54.3 sec., gem. snelheid 126.53 km/u (nieuw baanrecord). Piet Knijnenburg met B.M.W. moest in de 14e ronde wegens motorpanne de strijd staken. 250 cc klasse, 15 ronden. 62.895 km. 1. Thorn Prikker (Did.) met Moto Guzzi 32 min. 31.3 sec., gem. snelheid 116.02. km/u; 2. Baviera (It.) met Moto Guzzi, 32 min. 39.8 sec., gem. snelheid 115.53 km/u; Alex Maier (Oost) met Moto Guzzi: 4. P. Knijnenburg (Ned.) met D.K.W.; Op een ronde: 9. Steman (Ned.) met Excelsior. De snelste ronde kwam op naam van Baviera met 2 min. 7.5 sec., gem. snelh. 118.38 km/u. 350 cc klasse, 25 ronden, 104.825 km., 1. Goffin, België, Norton, 52. min. 2.2 sec., gem. snelheid 120.87 km/2. Dear, Gr. Brittannie, A.J.S., 53 min. 7.3 sec., gem. snelheid 118.39 km/u; 3. Klaeger, Duitsland, A.J.S., 53 min. 20.7 sec., gem. snelheid 117.91 km/u; 4. L. van R ij s- wijk, Nederland, Velocette; 6. Si mons, Nederland, Velocette; 7. Fok ke Bosch, Nederland, A.J.S. Goffin maakte in de derde ronde de snelste tijd. 2 min. 1.8 sec., gem. snel heid 123.93 km/u; Piet Knijnenburg (Velocette), Van Dongen (Triumph) en Van der Wal (Velocette) gaven op. De zijspanklasse, waaraan geen bui tenlanders deelnemen, werd in twee manches van 6 ronden 25.158 km) ver reden. Uitslag: le manche: 1. Steman (Voor burg), JAP, 15 min. 24.2 sec.; 2. Dam mers, Haag, JAP, 15.25.8; 3. Van Gor- cum (Delf)t JAP 15.39.3; 4. Van Rooyen (R'dam), Zundapp, 17.03,4; 5. Verhoef (A'dam), JAP, 17.46.2; 2e manche: 1. Boef (A'dam), JAP, 14.39.2; 2. Steman (Voorburg), JAP, 14.41.1; 3. Dammers (Haag), JAP, 15. 01.1; 4. Van Gorcum (Delft), JAP, Dat de Vrijdag en Zaterdag gehou den „Drie Provinciën-rit" buitenge woon zwaar is geweest, blijkt wel uit het feit dat van de 109 deelnemende équipes er 25 de strijd staakten en de overigen een buitengewoon groot aan tal strafpunten opliepen. Een team bracht het zelfs tot 3166 startpunten. Professor Dekking kwam bij Beilen, na 120 km van het nachttraject, met zijn Renault in een droge sloot terecht en hetzelfde overkwam de Amersfoor- ter Schuppen, die met een Volkswa gen reed. De enige équipe, die te vroeg aan een controle werd gesignaleerd, was het team BoddeBouman van Oegstgeest, winnaar van het vorig jaar. De meeste deelnemers vonden het voorgeschreven gemiddelde 48 kilometer een ernstige handicap. De rit werd gewonnen door de Eind- hovenaar Ligtvoet en zijn kaartlezer Verlaan uit Breda, die slechts 24 straf punten opliepen. Zij reden met „Jo- wett-Javelin". Tweede J. van Wijn gaarden en H. Verhagen uit Steenwijk met Volkswagen (100 str.ptn) en der de G. W. Timmer en C. J. de Jonge uit Assen-Smilda met Opel (129 str.p.). Gemengde équipes: 1 J. J. du Saar en echtgenote uit Wildervank met M.G. (557 str.ptn); 2 R. E. Erhardt en mevr. Henderson-Kuipers uit Rotterdam met Riley (711 str.ptn). Dames-teams: 1 mevr. M. Barreau-Jacometti en mevr. W. Maas uit Witmarsum-Leeuwarden met Peugeot (1019 strptn). Club teams: 1 RAC-Noord a (522 str.ptn); 2 RAC-West (689 str.ptn); 3 RAC-Zuid (710 str.ptn). In het algemeen klasse ment voor het kampioenschap van Ne derland heeft de équipe Ligtvoet-Ver- laan na deze rit de leiding. Goffin in actie 15.59.1; 5. Dijkman (R'dam), Zundapp, 16.42.8. Eindstand: 1. Steman, 3 pt; 2. Dam mers, 5 pt; 3. Van Gorcum, 7pt; 4. Boef ,7 pt. 125 cc (nationaal), 50.316 km. 1. Heineman (Tersehuur) met Eysink, 28 min. 51.8 sec. (gemiddelde snelheid 104.5 km/u; 2. Renooy (Soest), met Ey sink, 29.03.5 (gem. snelh. 103.9 km); 3. Wierda (Amsterdam), met Norman. De snelste ronde werd gemaakt door Re nooy in 2 min. 21 sec. met een gem. snelheid van 107.05 km per uur. Damkampioenschap Nederland Of de deelnemers aan het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland zijn ongeveer van ge lijke kracht, of zij zijn alleen maar ver schrikkelijk voorzichtig. Hoe het ook zij, in de derde ronde eindigden niet minder dan vijf van de zes partijen in remise. De uitslagen waren: KeilerMetz 1-1; DukelBandstra 0-2; Laros Bergsma 1-1; HuismanRoozenburg 1-1; De JongVan Dijk 1-1; Bizot Hofman 1-1. De stand na de derde ronde: Van Dijk en Laros 10 pnt; Roozenburg, Bi- zot, Keiler en Metz 9 pnt; Huisman en Bergsma 8 pnt; De Jong en Bandstra 7 pnt; Dukel en Hofman 5 pnt. Route de France Onze landgenoot Nolten heeft zijn belofte niet ingelost. Aanvankelijk reed hij in de Route de France zo sterk dat een ieder hem reeds als de winnaar had gedoodverfd. In de laatste étappe was hij echter minder fortuinlijk en moest lijdelijk toezien dat de Fransen Bernard en Julienne en de Belg Adri- aenssens hem in het algemeen klasse ment passeerden. Niettemin blijft zijn vierde plaats een uitstekende prestatie, temeer als men weet dat van de 120 gestarte renners slechts 64 de finish haalden. Het eindklassement luidt: 1 Bernard (midden-Frankrijk) 58 uur 58 min. 8 sec.; 2 Julienne (Normandië) 59.01.23; 3 Adriaenssens (België) 59.03.02 4 Nolten (Ned.) 59.05.55; 5 Buchaille (Parijs) 59.08.15; 6 Leocat (Fr. Vlaan deren) 59.13.23. Voor de tweede maal organiseerde het R.K. sportcomité te Alkmaar een sportmiddag. Als eerste gingen van start de Wandelclub HVZ, die tijdens de wedstrijd RKAFCHSV in1 het Sportpark arriveerden. De welpenstrijd tussen HSV en RKAFC werd na ver lenging door de Alkmaarders gewon nen. De athletiek-duels tussen Olympus en Bataven verliepen buitengewoon spannend met als slot een gelijk aan tal punten. De gehele middag had Olympus een kleine voorsprong, doch tijdens de loopnummers ging deze ver loren. De gymnasten kwamen met hun oefeningen goed voor de dag. Men dient er voor te zorgen dat deze num mers niet te lang worden gerekt. De handbalwedstrijd tussen AOG en TYBB eindigde na interessant spel in een 43 zege voor de Haarlemmers. Als hoofdschotel was er de wedstrijd RKAFC—HSV. De Heilooërs startten met een licht overwicht, dat slechts van korte duur was. De Alkmaarders, belust op revanche van de vorig jaar geleden nederlaag, pakten energiek aan. zodat de rood-gele achterhoede zich geheel moest geven. Na de rust, die met blanco-stand was ingegaan, speelde RKAFC iets sterker. De gewijzigde opstelling was hier goed merkbaar. Na een uitstekende pass kwam de bal in het bezit van Heinis, welke rustig langs doelman Dekker plaatste. Het spelpeil van HSV daalde zichtbaar na deze 1—0 achterstand, zonder dat RKAFC hiervan profiteer de. Toch werd het in de laatste minuut nog gelijk. Haanraads, geheel vrijstaan de, plaatste de bal voor doel en uit deze schermutseling werd Popma ge passeerd. Na het nemen van straf schoppen werd RKAFC winnaar. Daarna waren de demonstratie mo del zweefvliegtuigen aan de beurt, welke de volle belangstelling van het publiek hadden. De hockeywedstrijd tussen De Ter riers en DEM werd met klein verschil door de Wijkers gewonnen. Tot besluit een goed uitgevoerde Turndemonstratie door Taveno. Voor deze sportmensen was het jammer dat er vele bezoekers waren verdwenen, doch tot hun verontschuldiging kunnen wij aanvoeren dat het programma wel wat taai, in ieder geval te lang was. Dinsdagavond gaat voor DAW de zomercompetitie beginnen. De Water ratten zullen dit seizoen niet zo ge makkelijk hun overwinningen behalen als voorgaande jaren, daar zij naar de tweede klasse van de KNZB zijn ge promoveerd. In het Zomerbad komt morgenavond de Dolfijn, de club van Frans Kuipers, trainer van het Neder lands waterpoiozevental, op bezoek. Dit is al een zeer zware opgave voor onze stadgenoten. De Belg René Vingerhoedt is met groot machtsvertoon ongeslagen kam pioen geworden in het tournooi om het Europees kampioenschap drieband stoten. De Duitser Tiedtke werd twee de met tien punten, dank zij een iets beter gemiddelde dan onze landgenoot Broekhuizen, die eveneens tien punten verzamelde. Het eindklassement is als volgt: 1. en Europees kampioen mp hs gem. Vingerhoedt (Belgie) 14 11 1.023 2. Tiedtke (Duitsland) 10 8 0.807 3. Broekhuizen (Ned.) 10 10 0.731 4. Siguret (Frankrijk) 10 7 0.713 5. Ventura (Spanje) 6 7 0.697 6. Fauconnier (Belgie) 4 7 0.619 7. Leitgeb (Oostenrijk) 2 8 0.545 8. Aeberhard (Zwitserl.) 0 5 0.541 Massakamp schaakbonden Zaterdag heeft in Heemstede een massakamp plaats gevonden tussen twintig spelers van de Noord-Hollandse Schaakbond en de Stichts-Gooise Schaakbond. De Noord-Hollandse ploeg won deze eerste wedstrijd tussen de twee bonden met 11%8% pt. De ge detailleerde resultaten zijn: H. Bouwmeester, Amsterdamdr J. Visser 'hC. Orbaan, Amsterdam— mr J. G. v. Eybergen 10, S. Kroone, Haarlem—C. P. v. Muilwijk 1—0, F. Spinhoven, HaarlemJ. J. v. Weering 0—1, H. Krabbendam, AmsterdamH. J Roelfsema 10, G. H. Prahl, Am sterdamG. J. Cieraad 01, A. H. Schneiders, Haarlemdr J. C. v. Epen 01, E. Kayser, AlkmaarP. Teeuw- sen 0, N. v. d. Lijn, ZaandamP. de Rooi 'It, J. H. Verleur, Heemstede -C. L. C. Dekker G. B. v. d. Velde, HaarlemJ. Ph. Grondman 'li, J. de Vries, AmsterdamF. Stegeman 01, J. J. v. Kampen, Haar lemM. M. Schoep M. P. Sui ker, BeverwijkE. Buiter 'hP. Stet, BeverwijkA. W. N. v. Heringen W. Vlasbloem, Edam—W. Th. v. Ravensteyn 'liW. Kwak, Alk maarH. W. J. Groenenberg H. Schmitz, HaarlemH. J. A. Zosscher 10, J. J. Leeuwerik, Zaandam—P. J. Esscher 10, J. Addicks, Amsterdam A. Hollander Jr. 10. De heer J. A. Woelders, hoofd der open bare laere school alhier is in gelijke func tie benoemd de Herxen, gemeente Wijke. Van 19291936 was de heer Woelders ook reeds hoofd van een lagere school in die gemeente. Zijn vertke is om tweeërlei redenen een verlies. Het staat n.l. in ver band met de achteruitgang van het leer lingenaantal, waardoor de school binnen afzienbare tijd slechts één leerkracht zal hebben. Anderzijds laat de heer Woelders een lege plaats achter in het culturele en kerkelijk leven in Schermerhorn. In vele organisaties bekleedde hij een vooraan staande plaats. Als administrerend kerk voogd en kerkelijk ontvanger zal hij moei lijk te vervangen zijn. Randers besloot competitie met een nederlaag Door een overwinning op EBOH heeft Stormvogels zich van de beste papieren in de promotiecompetitie voor de eerste klasse verzekerd. De ploeg uit Dor drecht is thans definitief uitgeschakeld en Volendam kan er alleen nog maar komen door overwinningen op Storm vogels en EBOH. De IJmuidenaren heb ben aan een gelijk spel in hun wedstrijd tegen de wijdbroeken voldoende om in de hun vertrouwde omgeving te kun nen terugkeren. De stand in de promotiecompetitie is als volgt: Stormvogels 3 2 10 107 5 Volendam 2 0 2 0 33 2 EBOH 3 0 1 2 8—11 1 In 4A knden Watervogels en Vrone niet tot een beslissing komen. Na twee maal verlengen was de stand nog steeds 0—0 zodat deze wedstrijd nogmaals ge speeld moet worden. Donderdagavond besliste HSV reeds over het lot van WW, door een 75 overwinning, Ran ders besloot de competitie met een ne derlaag tegen De Rijp. De Ooievaars nestbewoners zijn dit seizoen maar nau welijks de dans ontsprongen, evenals Limmen dat gisteren nog even twee punten aan Meervogels verspeelde. In deze afdeling wordt nu nog een wed strijd gespeeld tussen Limmen en Mon nikendam. De stand is hier: Purmersteijn EVC HSV Assendelft De Rijp Zouaven MFC Monnikendam Limmen Meervogels Randers WW St. George 24 17 24 13 24 12 24 11 24 8 24 10 24 11 23 9 23 24 24 24 24 4 11 3 12 7 11 5 18 76—26 39 58—28 32 58—37 29 65—49 26 29—30 24 56—57 24 70—82 23 45—47 22 33—43 22 45—52 22 41—58 21 42—59 19 30—79 7 (Advertentie. Ing. Med.) 51. Met begerige ogen keken Pim, Pam en Pom, naar de voddenwagen, waarop een overvloed van snoep en speelgoed te zien was! „Ja, kijken jul lie gerust maar eens rond hoor", zei Billie met een schijnheilig glimlachje". Nee...; niet aankomen broertje vervolgde hij, toen hij zag, dat Pom zijn hand al uitstak naar een zuur stok. „Eerst wat oude kleren bij je Moeder halen, of iets anders wat ze graag kwijt wilMisschien heeft je Moeder nog wel een oude blauwe vaas", viel Kareltje zijn compagnon in de rede, maar Billie gaf hem gauw een gevoelige trap op zijn tenen. Maar Pim staarde de voddenkoopman ver baasd aan. „Mijn Moeder hééft een blauwe vaas, dat is ook toevallig zei hij nadenkend. „Wilt u die graag hebben?" Billie geraakte een beetje in verlegenheid, maar zijn aangeboden handigheid redde hem ook weer uit deze situatie. „Ach beste jongen, we zijn niet alleen voddekoopmannen, zo als je misschien denkt, maar we doen ook nog wat in antiek zie jeen nu zijn we voor een oude klant op zoek naar blauwe vazen. Die man verza melt namelijk vazen zie je, maar alleen blauw!" VOORRONDE JUBILEUMBEKER Met rust stonden oranje- hemden met 1—0 achter Geheel tegen de verhouding in was de stand 1—0 in het voordeel van de Wes- terwegbewoners., toen de scheidsrechter de rust aankondigde van de wedstrijd Jong Holland—RK AFC. Het had Jong Holland niet erg mee gezeten voor het RKAFC-doel, maar het dient gezegd ook eigen gemaakte fouten waren hiervan de oorza«tk. Goossens en Tesselaar, de beide buitenspelers van Jong Holland, gaven enkele uitstekende voorzetten, die door het duo JansenKui per om zeep werden gebracht door te lang talmen. Daar kwam bij het te zelfzuchtige spel van deze spelers, wat de afwerking niet ten goede kwam. Het doelpunt van de thuisclub kwam met veel geluk tot stand. (Vervolg van pag. 1). 's Avonds maakte de Hoogoven- Harmonie een mars door IJmuiden met als doel de Kop van de haven, waar geconcerteerd werd. Inmiddels waren de schijnwerpers aan de hal- eijde ter belichting van de vlaggende vloot ontstoken, welk fraai schouw spel weer vele bezoekers naar het havengebied lokte. Zo behoort deze Vlaggetjesdag weer tot het verleden en is men ook te IJmuiden vol spanning of en wanneer de jacht op de nieuwe „malse maat jes" een aanvang zal nemen. In andere havens In Vlaardingen is Vlaggetjesdag Za terdag met veel feestelijkheid gevierd. De vissersvloot lag gepavoiseerd in de haven, 's Middags werden verte genwoordigers van regering, visserij-, en haringhandel op het stadhuis ont vangen. Om drie uur trok een optocht door de stad, die door middel van praalwagens een blik gaf op het vis serijbedrijf, de haringhandel en alles wat daaraan is verbonden. In de oude haven werden roeiwedstrijden gehou den en 's avonds werd het openlucht spel „Vlaggetjesdag 1952" opgevoerd. In Katwijk werd als afscheid van de Kon. Marine aan de vertrekkende vissers een défilé aangeboden van een deel van de op het vliegkamp Valkenburg gelegerde troepen. De Ma rinekapel verleende medewerking. Alleen in Scheveningen vond in verband met het geschil tussen vissers en reders de Vlaggetjesdag geen door gang. Voor de kust voer heel lang zaam de mijnenveger heen en weer, die zou assisteren bij de loggerrace, die eveneens niet doorgaat. FEUILLETON U zult 's morgen, „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpllletjes. (Advertentie, Ing. Med.) 23. „Als het mogelijk was. Vrijdag tegen de middag". Mevrouw Melrose fronste de wenk brauwen. Juffrouw Newcombe maakte zich steeds meer verdienstelijk, op allerlei manieren. Ze kon uitstekend met het personeel omgaan en bracht tactvol de onaangename boodschappen van de vrouw des huizes over. Maar nu wilde ze vrijaf nemen! „Ik had liever, dat u op een dag in de volgende week ging". Barbara haalde snel adem. Een dag in de volgende week zou haar absoluut niet helpen. Ze besloot dus voet bij stuk te houden, temeer omdat zij, als ze 't nü deed, nooit meer opgewassen zou zijn tegen haar werkgeefster. Nog afgezien van Barbara's bijzondere mo tieven om juist die Vrijdag niet op Lawnside te wezen, was het hoogst onbillijk, haar een kort verlof te wei geren. Het spijt me wel, mevrouw, maar ik moet juist Vrijdag a.s. in Londen zijn Intussen is het vroeg genoeg, als ik de middagtrein kan nemen". Mevrouw Melrose aarzelde. Ze had juffrouw Newcombe wel willen zeggen dat zij, indien ze met de middagtrein vertrok, niet terug behoefde te komen, maar de moeilijkheid was: hoe haar te vervangen? Zij kon zo prachtig op schieten met Heather, dje veel gemak kelijker en vrolijker in de omgang was dan vóór de komst van juffrouw New combe. Voor die verandering kon je niet dankbaar genoeg zijn, want het DOOR RENEESHANN kind was er zo ellendig aan toe ge weest en had steeds maar geklaagd, altijd met iedereen ruzie gezocht. „Als u er op staat, zal ik wel moeten toestemmen", sprak mevrouw Melrose korzelig. „Ik moet zeggen, dat het wel heel kort dag is en ik had liever ge wild, dat u tot de volgende week had gewacht. Dit weekeinde krijgen we gasten. Mijn zoon komt en dan ver wachten we nóg een paar vrienden. Heather zal dan Barbara deed, of ze de scherpe, bit tere toon, waarop dit werd gezegd, niet hoorde en besloot er zich niet door te laten intimideren. Ze was vast van plan, Vrijdag niet op Lawnside te blij ven. 't Zou haar al hard genoeg vallen, bij haar terugkomst naar Heathers ver halen te luisteren. Bij haar terugkomst In de laatste paar dagen had ze zich al meer dan eens afgevraagd, of het niet beter zou zijn, Lawns;de voorgoed de rug toe te keren. Ze was bijna tot de conclusie gekomen van wèl, maar op dat moment begreep ze meteen, dat dit was uitgesloten. Hoe kort ze hier ook nog was, toch had het gezin hoe, dat wist ze zelf niet als het ware beslag op haar gelegd. Zeker, ze kon Heather niet aan haar lot over laten. maar deze was, vreemd genoeg, niet de enige. Joan had ondubbelzin nig laten merken, hoeveel prijs ze op haar stelde en de kolonel op zijn wat afgemeten manier, eveneens. Ter wij' mevrouw Melrose, ondanks haar slechte humeur van deze morgen, later terloops opmerkte: „Ik hoop, dat u me niet erg onaardig vindt, juffrouw New combe, maar u heeft zich ook sinds uw komst hier ze buitengewoon nuttig ge maakt, dat ik me een weekeinde zon der u bijna niet kan voorstellen". Neen, zij, Barbara, kon hen allemaal niet in de steek laten, maar ze kon wel a.s. Vrijdag vc r een paar dagen ver dwijnen. Niemand van hen. zou weten waarom, maar voor haar was het de hoofdzaak, dat zij als Jinks verscheen reeds op weg naar Londen zou zijn. Intussen, ze wist niet wat er later zou gebeuren. Als Jinks zijn bezoeken ge regeld ging herhalen, zou ze hem moeilijk bij voortduring kunnen ont lopen. Nu, ze zou in elk geval zoveel mogelijk voorzorgen treffen. Voor het ogenblik kwam het er op aan, Vrijdag uit de buurt te blijven. Toen ze die avond op het punt stond naar bed te gaan, trad Joan haar kamer binnen, iets wat ze zich sinds korte tijd had aangewend. In haar kamerjapon, gewoonlijk i et een haarborstel in de hand, kwam ze dan vragen of ze nog even wat mocht babbelen. En weldra was dan het onderwerp „Benny" aan de orde. Barbara wist heel goed, dat Joan's enige doel was, over hem te praten. „Moeder zegt, dat je met het week einde naar Londen gaat", zei Joan. „Ja", antwoordde Barbara. „Dat dal ze zeker". „Kon ik maar met je meegaan! Dat is zeker niet mogelijk? Of wel? Heb je misschien een hoekje voor mij in je flat?" „Strikt genomen, is het helemaal niet m ij n flat. Ik deelde die vroeger met een vriendin". „Zou je denken, dat er nog ruimte was?" Barbara, die zich met harde, vaste streken het haar borstelde, begreep best, wat dit verzoek eigenlijk beteken de, Joan wilde Benny Jackson ontmoe ten. Vroeger op de dag had ze zich la ten ontvallen, dat ze bezorgd was over het uitblijven van tijding. Ze wilde zelf gaan onderzoeken wat er aan de hand was. Nu, er zou wel een kamer voor haar zijn, namelijk die van Julie; zij. Barbara, kon heel best slapen op de divan in de zitkamer. „Als je maar zegt, dat het kan, zal moeder me wel laten gaan", merkte Joan met een wat cynisch glimlachje op. „Ze gelooft, dat je zulk een goede invloed op mij hebt. Ik hoorde het haar gisteravond nog tegen pappie zeggen Als ik zeg, dat ik bij jou ben Barbara wendde zich om en vroeg Joan aankijkend: „Z o u je dat zijn?" „Een deel van de tijd wel". „En de rest?" Joan keek eensklaps erg wanhopig. „Barbara", riep ze, „ik moet Benny spreken". „Ik dacht het al, dat het iets in die geest zou zijn". „Moeder praat zo schandelijk over hem. Barbara, lieve, beste Barbara wees een schat en laat me met je mee gaan. Ik moet heus een paar dagen in Londen zijn. Ik ben er een hele tijd niet geweest en moet ook een massa boodschappen doen". „Daar is een weekeind niet erg ge schikt voor" „Kunnen we niet tot Dinsdag of Woensdag blijven?" „Dat gaat niet. Ze hebben me hier nodig". „Nu, hoe ook, 't zou al mooi zijn als ik er het weekeind zou kunnen blijven Ik zou geen last op de flat veroorza ken." „O, dat zou wel in orde komen. Lucie het meisje, met wie ik samenwoon de neemt het erg gemakkelijk op Maar denk er om, de flat is niet iets als dit huis hier. Ik heb je dit de eerste (Wordt vervolgd) Uitlopende trapte doelman Vos tegen de toestormende RK AFC-midvoor, wat met een doelpunt werd afgestraft. Kort na de hervatting werd de stand gelijk. Jong Hollands rechterwing ging er snel vandoor, Jansen speelde zich vrij, een uit- stegend schot volgde, waarnaar voor de RK AFC-keeper geen grijpen mogelijk was. Vanaf dit moment werd de strijd In teressant, daar het spel nu geheel gelijk op ging. De gebroeders Tijm en Dorresteyn waren he struikelblok voor de gasten, maar ook de RK AFC-voorhoedr kreeg weinig kan sen tegen de Oranje-verdediging. Het back-stel Kouwen—Van Westrienen met stopperspil Van Til kwam steeds zegevierend uit de strijd. Toch nam Jong Holland met een gelijk spel geen genoe gen. Uit een goed genomen hoekschop kwam de bal voor het RKAFC-doel, een schermutseling volgde, waaruit Goossens met een strak schot scoorde. Een laatste poging van de Westerweg- bewoners kon bij doelman Vos geen ge nade vinden. De stand van deze voorronde om de Jubileum-beker is nu: Alcmaria 2 3 2 1 0 6i 5 Jong Holland 2 110 43 3 Bergen 10 0 1 1—2 O RK AFC 2 0 0 2 21 O KRUIDENIERS WILLEN OOK MAAT REGELEN NEMEN In navolging van de bakkers, die hun afnemers niet langer dan één week cre- diet willen verlenen, zyn ook de krui deniers voornemens dergelijke maatregelen te nemen. Het euvel van niet betalen heeft aan de Langelijk zulke afmetingen aange nomen, dat de middenstanders wel ge dwongen zijn krasse maatregelen te nemen. DINSDAG 20 MEI HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Reportage. 8.25 Gram.muziek. 9.00 Voor do huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 „Lichtbaken", cau serie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram - muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amu sementsmuziek, 14.00 Gevarieerd program ma. 14.55 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Lucie A. Pluyger»; ..Krakatau, afbraak en opbouw in de na- >uur 18.00 Nieuws. 18.15 Reportage, 18.20 Sportpraatje. 18.30 Promenade-O»- kest. 19.00 Gram.muziek. 19.20 „Zoek do zon op is onze leuze", klankbeeld. 19.«a ,Dit is leven", causerie. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er *t zijne van. 20.15 Omroeporkest en soliste. (Om pl.m. 20.40 Actualiteiten.) 21.15 Radiodokter. 21.35 Kamermuziek. 22.10 Alt en piano. (In de pauze: gram.muziek.j 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.5024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—2400 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 1100 Voor de zieken, li 30 Viool en plano. 12.60 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. J2.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. (3.00 Nieuws 13.15 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek 15.30 Jnze Amerikaanse Buren. 16.00 Gram. muziek. 16.30 Voor de kinderen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Friese Volksliederen, 17.45 Reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Or- kesteoncert. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 Paris vous parle". 19.20 Saxoioonkwarte. 19.50 Causerie over de toelating tot de K.M.A. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.20 Gra mofoonmuziek 21.20 „Ik weet. ik weet wat U niet weet". 21.35 Dansmuziek 22.05 .Dit is Uw land, Uw volk" klankbeeld, 22.30 Gram.muziek. 22.45 Buitenlands overzicht 23.00 Nieuws. 23.15 New York ailing. 23.20—24.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisie-programma van 4e AVRO. 20.1521.45: 1. Opening; 2 „Levensader van Amsterdai docu mentaire: 3. Televizier: 4. De Nederlandse Spoorwegen. Pauze. - 5. Biljartdemon stratie. Hoofdredai H. M. KOE: Redact: Achterdam 18, ADVERTEN' ABONNEMI Voordam 11, Postgiro 1: 70 LANGZAMER! toen „Le Monde het geheime rappoi marine. Het blijkt, journalistieke blund te bedenkelijker is, den zjjn. De ontdel dat het „rapport" 1 artikel van een Au ledig bevestigd dot dat het artikel bew Gisteren zijn in van Buitenlandse I rijk, Belgie, Nederl en de hoofden va Italiaanse en We naar de conferentie leger een besprekir begonnen teneinde leggen aan het ont een Europese Verc schap. Er werd vooi over de agenda. De kwesties, die ten worden, zijn: du zetel van het hoofc Europese leger en de officiële talen. Ongeveer dertienh trale Bond van W Transportbedrijven uit Egmond, IJmuii Katwijk, Noordwijk kwamen gisteravond een in verband met reders. De tweede Centrale Bond, de hi oen uiteenzetting va vergadering nam me kennis v; m het besi om elke bemiddelii Stichting van de Ai te wijzen De visser: stemmig nchter he hoofdbestuur geschat De vloot kan nie geen arbeidsovereenl legd, die in georgani: overleg met het Co middelaars is tot stt gens mededelingen Boon hebben de bij drijfsgroepencentrale sers eveneens beslot ren. Er zijn nu nog d Het College van Rii] een bindende arbeid leggen of op verzoek of op verzoek van ee initiatief. Prof. dr. Garm gistermiddag zijn ar woon hoogleeraar in aan de Gemeentelij Amsterdam aanvaarc reie rede over „de ei tatuli als redenaar". Van onze co? De gemeenteraad v: Maandagavond in vergadering bijeen t< het voorstel van B. rei van een verweer heer A. Scholte te 2 gestelde eis groot f hem overkomen ong brandweer op 24 Oc Bij het blussin Scholte een gevelde door deze lichamclij: lopen. De voorzitl Schelhaas, deelde m meenle gedagvaard 1 om elf uur voor de maar. Hij zeide voorts, d houwer eiser als raa Hij deelde voorts meente voor f 29.000 gen ongevallen bij maatschappij. Verwachting tot NACHT Droog weer met plaatsen nachtvor dag zonnig en on temperaturen als tot matige wind en Noordoost. WOENSDAG: Zo 20.36. Maan op

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6