Joh. KGhne TUINSLANG r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Stad en Omgeving Brandweerdemonstratie op Waagplein bracht honderden op de been AGENDA Simon C. Jansen voert Bachs „Kleine Orgelmis" uit Conferentie met de West mislukt ZATERDAG 24 MEI Vreemdefiguren zorgden voor vrolijke noot Vondst van kinderlijkje is opgehelderd van de Grote Kerk Vlootschouw trok veel belangstelling Het gebruik van H.C.H.- bevattende bestrijdings middelen Veel kou en weinig vreemdelingen Helma en Selma in het Gulden Vlies De kaasmarkt Alkmaarse Damclub D.D.D. Openstelling van nieuwe Friese brug Damkampioenschap van Alkmaar LAATSTE NIEUWS Haringvissers krijgen loonsverhoging Speler van Alkmaarse Boys gewond HEILOO Limmen Kind bij oversteken door motor gegrepen Oudorp Verkeersongeval dat goed afliep FINALE FINALE Laatste ronde „HET WAPEN VAN HAARLEM" Deze week interessante aanbiedingen Firma fa. HERM. PLAS (IDe Magneet" N. Zomerdijk Zolang de voorraad strekt Zwaar geribd ENGELSE No. K 2201 - 268 VRIJDAG 23 MEI 1952 Corps Oterleek verwierf de Blauwe Wimpel ¥\E AVOND voor Hemelvaartsdag is de avond, waarop de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer zich presenteert aan de burgemeester van de stad, de burgerij in de gelegenheid stelt zonder brand kennis te maken met de vaardigheid van het corps, het Waaggebouw zijn jaarlijkse schoonmaakbeurt krijgt en de jeugd een rit op de wagens mag maken. De inspectie is een goede traditie en dat de Alkmaarders zich met dit jaarlijks gebeuren op het Waagplein vertrouwd heb ben gemaakt, moge blijken uit de omstandigheid, dat Woensdag met een mini mum aan publiciteit .een maximale belangstelling werd getrokken. Onder de zeer velen, die de avond bijwoonden, bevonden zich burgemeester v. d. Heuvel van Akersloot, meerdere gemeenteraadsleden, vele hoofden van takken van dienst, alsmede vertegenwoordigers van de brandweercorpsen van Langedpk, Velsen, Westzaan en Diemen. ten, vervolgens over een balk, welke over een waterbassin was gelegen, naar een plankier wandelen, een aan een touw gehangen bal driemaal om de dek- lat spuiten en tot slot de wankele weg terug aanvaarden. De wedstrijd was spannend en had ten slotte tot resultaat, dat het Ladder corps de Blauwe Wimpel moest af staan aan het corps Oterleek. Oterleek maakte een tijd van 2 min. 58 sec., te gen het Laddercor]>s 3,08, Kracht en Vlugheid 3,13, Kwiek 3,14, Limmen 3,20 en Burgerplicht 3,36. Menig brandweerman heeft zijn ijver om de corps-eer te verdedigen met een nat pak bekocht. Het moge de onfor- tuinlijken tot troost strekken, dat het publiek zich kostelijk heeft geamu seerd. Dat er Woensdagavond op het Waagplein gelachen is, dankt de brand weer voorts aan het hierboven vermel de „echtpaar", waarvan de man een merkwaardige gelijkenis vertoonde met een gerenommeerde caféhouder uit Stompetoren en wij in de „echtgenote" een even bekende bakker uit deze heer lijkheid meenden te herkennen. De der de in het complot was een agent van politie, die de vreemde bezoekers ten slotte onder „schot" nam, waarbij na tuurlijk twee van de drie in het bassin terecht kwamen en hierna letterlijk af dropen. De geslaagde inspectie-avond werd besloten met de traditionele bestor ming van de brandweerwagens door de jeugd, die zich de kans op een rit met de motorspuit natuurlijk niet liet ontgaan. Een ietwat vreemd echtpaar deed Woensdagavond lachsalvo's over het Waagplein schallen. Vooral toen „Lena"haar wandeling over de balk met een nat pak in het waterbassin besloot, was de hila riteit algemeen. Dat alleen op het droge vreugde heerste, bewijst deze foto. TYE samenstellers van het programma, dat om half acht zou aanvangen, hebben niet kunnen voorzien, dat om streeks zes uur reeds een geslaagde vóór-demonstratie zou plaats grijpen. Een naast 't Waaggebouw geparkeerde touringcar van het Reisbureau „De Magneet" geraakte vermoedelijk door kortsluiting in brand. Politie en in de omgeving van de Waag wonen de brandweerlieden slaagden er in het vuur met behulp van brandblusappara- ten te doven. Het snelle ingrijpen redde de fraaie bus en beloofde veel voor de komende vaardigheidsproeven. Om even vóór half acht kondigde sirenegeloei de komst van de voltallige brandweer aan en enige minuten later was het Waagplein aan de zijde van de Voordam gemarkeerd door het rollend brandweermateriaal, dat keurig in de lak en glanzend als had het zojuist de fabriek verlaten, een voortreffelijke in druk moet hebben gemaakt op burge meester mr dr H. J. Wytema, die, be geleid door de commandant, de heer J v. Maarleveld en de hoofdbrandmees ter, de heer J. v. d. Idsert, wagens en manschappen inspecteerde. Dat de corpsen nog een tweede in spectie ondergingen; vond zijn oorzaak in de aanwezigheid van een vreemd echtpaar", dat zich met grote vrij moedigheid over het Waagplein be woog en blijkbaar niets van hetgeen daar gebeurde wilde missen. Nadat de corpsen het „snel water geven" hadden gedemonstreerd, het Waaggebouw met behulp van vijftien straden onder de douche was geweest en de ladderwagen in stelling was ge bracht, werd de aandacht gevangen ge houden door de wedstrijd om de Blau we Wimpel. Voor dit doel moesten ue corpsen zich rond het kaaspakhuis spoeden, slangen uitrollen en VRIJDAG. Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Een ban neling van de eilanden (18 jr); Cinema Americain, 8 uur: Veertien bange uren (14 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Mensen die men schuwt (14 jr); Vic toria Theater, 8 uur: Peking-express (18 jr- Grote Kerk, 7.30 uur: Beethoven- concert door Gelders orkest met Theo van der Pas. Stedelijk museum, 1012J 2—5 en 79 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient' C 13 ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinée Gulden Vlies, 8 uur: Accordeonver. „Crescendo". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Arb - toneelver. „Ontwaakt". Stedelijk museum. 1012, 25 en 79 uur: Expositie Graadt van Roggen. Harmonie, 8 uur: Centrum voor vrij geestesleven. Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. AKERSLOOT. Café Verduin, 10 uur: Algemene Voorjaarsvergadering Fede ratie van VW's. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 3.21 15.47 Zaterdag 4.03 16.28 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 3.26 15.52 9.26 21.52 Zaterdag 4.08 16.33 10.08 22.33 Man voor officier geleid Op 3 Mei werd in het Noordhollands Kanaal het lijkje gevonden van een pasgeboren kind. Het was niet zeker of hier misdrijf in het spel was en een diepgaand onderzoek werd ingesteld. De gemeentepolitie is er tenslotte in geslaagd twee personen aan te houden en te verbaliseren. De moeder van het kind, een minderjarig meisje, is op vrije voeten gesteld, de andere persoon wordt vandaag voor de officier van justitie geleid. Muzikale samenvatting van Luthers geloofsleer Organist neemt afscheid Het is eigenlijk noch in Bachs geest, noch overeenkomstig de Lutherse li turgie, om een van de bekendste com plexen van orgelkoralen van de Leip- ziger Cantor „Orgelmis" te noemen. Bach moge dan enige missen hebben gecomponeerd - noch de grote noch de kleine Orgelmis is bedoeld ais vervan ging van een gezongen mis uit de ka tholieke eredienst. In dit opzicht is er een volstrekte tegenstelling met het geen Franse componisten uit die tijd als Couperin en Clerambault hebben gedaan. Toch is de kleine „Orgelmis", die Simon C. Jansen Maandagavond in de Grote Kerk uitvoert, zulks bij wijze van afscheid van zijn functie als or ganist aan die kerk, een stuk persoon lijke geloofsbelijdenis. Hij is daarbij uitgegaan van de Catechismus van Maarten Luther, in welker vijf hoofd stukken de gehele Lutherse dogmatiek is uiteengezet. Zo worden achtereenvolgens behan deld: De Tien Geboden, het Geloof, het Onze Vader, de Doop en het Avondmaal. Bach voegt in zijn opzet tussen Doop en Avondmaal de Biecht in en opent de reeks met twee stukken, die moeten worden beschouwd als ver duitsingen van het Kyrie en het Glo ria uit de katholieke mis. Bach nu heeft voor elk van de ge loofsstukken 'n koraal uitgezocht, waar in hij de inhoud ervan heeft gesym boliseerd. Zo vond hij voor de Tien Geboden „Dies sind die heilgen zehn Gebot", voor het Geloof „Wir glauben all an einen Gott', voor het Onze Va der „Vater Unser im Himmelreich", voor de Doop „Christ unser Herr zum Jordan kam", voor de Biecht „Aus tie- fer Noth schrei ich zu Dir" en tenslot te voor het Avondmaal „Jesus Christus unser Heiland". Voor elk van deze ko ralen heeft Bach een grote en een klei ne bewerking geschreven - resp. de grote en de kleine Orgelmis vormend. Vooraf gaat in beide gevallen een bewerking van het uit drie d°len be staande Kyrie (Kyrie. Gott, Vater in Ewigheit; Christe, aller Welt Trost en Kyrie, Gott heiliger Geist) waarin ach tereenvolgens de drie personen van da Drieëenheid worden aangeroepen. Daarop volgt het Gloria, in drie varia ties op eenzelfde melodie (Allein Gott in der Höh sei Ebr) een verheerlijking Van Vader, Zoon en Heilige Geest. Het gehele complex van variaties wordt ingeleid door het Praeludium in Es en besloten door de grote Tripelfuga in dezelfde toonsoort. Burgemeester mr. dr. ff. J. Wytema inspecteert de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Naast hem de commandant, de heer J. v. Maarleveld en de hoojdbrandmester, de heer J. v. d. Idsert. aanslui- Ieder jaar opnieuw is het een kleu rig en vrolijk schouwspel als op He melvaartsdag tientallen gepavoiseerde zeiljachten, geëscorteerd door vele Ka no's, wherries en motorboten, in op tocht van Akersloot naar Alkmaar va ren voor de traditionele vlootschouw ter opening van het zeilseizoen. Ook gisteren stonden reeds ver vóór het aangekondigde uur vele water sportliefhebbers op de Bierkade uit te kijken naar de komst van de BM-ers, de valken, draken en kajuitjachten, die in het kielzog van het admiraal schip „De Hondsbosch" op weg waren naar Alkmaar. De zeilers troffen het ditmaal niet bijzonder met het weer. Weliswaar hield Pluvius zich op een veilige af stand hetgeen voor Hemelvaartsdag een opmerkelijk feit is maar gebrek aan wind maakte het zeilen zeer moei lijk. Er moest daarom een beroep wor den gedaan op de schipper van sleep boot Truus om een handje te helpen. Bij de Bierkade werden de trossen los gegooid en kruisten de zeilers, zo goed als dat ging, naar de Rootorenbrug. Santa Maria, 't Spul, Droogkeeltje en al die andere majestueuze jachten dwarrelden in bonte mengeling door een, terwijl zij met hun scherpe boe gen het kanaalwater spleten. Als lig plaats kozen de zeilers het Luttik Ou- dorp, om daarna met een gezamenlijke koffiemaaltijd in café Tom het eerste watersportevenement in het nieuwe seizoen te besluiten. SUCCESSEN VAN ADVENDO Tijdens het op Hemelvaartsdag ge houden concours van de Christelijke Bond van Harmonie- en Fanfarecorp sen heeft de muziekvereniging Adven- do in de concertwedstrijd in de afde ling Uitmuntendheid een eerste prijs behaald met 106 punten, het hoogste aantal van de dag. In de marswedstrijd behaalde het corps met 65 punten eveneens een eerste prijs. FAILISSEMENT OPGEHEVEN Het faillissement van W. den Engel sen uit Alkmaar is opgeheven wegens gebrek aan actief. Men verzocht ons opname van het volgende: Er zijn klachten vernomen over de smaak van erwten, snij- en sperciebo- nen en ook over die van zuurkool, alles van de oogst 1951, welke volgens de kopers op de veilingen moeten wor den toegeschreven aan onoordeelkundig gebruik door de kwekers van H.C.H.- bevattende bestrijdingsmiddelen. Ofschoon de fabrikanten van deze middelen met nadruk waarschuwen tegen een onjuist gebruik en ook de Plantenziektenkundige Dienst voort durend op een goede toepassing aan dringt, komt het nuttig voor, nog eens nadrukkelijk onder de aandacht van de telers te brengen, hoe deze midde len wel en niet dienen te worden ge bruikt. Onjuist gebruik kan zowel aan de teler als aan de afnemer grote schade berokkenen! Bij de bestrijding van de koolvlieg drage men zorg, dat het middel alleen om de stengelvoet wordt aangebracht en niet met de bladeren in aanraking komt. Bij erwten, snij- en sperciebonen dient er zorgvuldig tegen te woraen gewaakt, dat het middel niet op het gewas zelf komt. De grootste zorgvuldigheid is hier geboden: verstuiving of verspuiting op een nabijgelegen perceel (vlas, fruit bomen) kan een ernstige smaakaantas- ting van het product tengevolge heb ben. Omgekeerd kan men op deze wijze bij de buren grote schade berokkenen. Men plege zo nodig overleg met de buren en zorge daardoor voor een pro duct, dat er niet alleen goed uitziet, maar ook een normale smaak heeft. Op.de markt troffen wij vanmorgen een groep Franse studenten, een ge zelschap Deense ingenieurs en een aantal deelnemers aan het Congres van de Nederlandse Tafelronde, dat vandaag in Alkmaar wordt gehouden Het sombere weer en de scherpe kou waren niet bepaald bevorderlijk om het Waagplein vol te doen lopen met bezoekers. Natuurlijk, ze waren er wel de Denen, Belgen en Amerikanen maar niet in die mate, die de door het vóórseizoen verwende Alkmaarders zo gaarne zouden zien. Maar we schre ven het al, 't is nog wat te koud en te vroeg. Voor een uitverkocht huis hebben gisteravond de zingende zusjes Helma en Selma, het trio Annie de Moor, The Hama's, de Belgische clown Pierke en het amusementsorkest The Flying Dutchman in het Gulden Vlies een pro gramma gebracht, dat de grootse naam van show-revue stellig niet verdiende. Het gebodene was nog al eenzijdig, maar het voornaamste was, dat dit ge zelschap er in slaagde het Alkmaarse publiek in een goede stemming te brengen. Een echte kermis-jool. De handel op de Alkmaarse kaas markt verliep vrij vlot. Er werden hoge prijzen betaald. De fabriekskaas (13 stapels) bracht f 2.07 op, de boe renkaas (4 stapels) f 2.10. Er was een totale aanvoer van 42.000 kg. In Bodegraven waren Dinsdag 131 par tijen aangevoerd. De prijzen waren: le soort ƒ2.21ƒ2.28; 2e soort ƒ2.17 ƒ2.20; extra kw. ƒ2.32. De handel was matig. In Woerden waren er Woensdag 182 partijen: le soort 2.222.29; 2e soort ƒ2.19—ƒ2.21; zware ƒ2.32. De handel was matig. N. RIEBEEK KAMPIOEN N. Riebeek, die gedurende ongeveer twee jaar lid was van damclub D.D.D. en on langs naar Amsterdam vertrok, is op over tuigende wijze kampioen geworden in de dezer dagen beëindigde onderlinge com petitie. De eindstand werd: Eerste tiental: le N. Riebeek; 2e L. Verver; 3e N. Oud; 4e H. de Jong; 5e M. Oud; 6e G. Woonijk; 7e J. Schuit; 8e P. Booij; 9e J. Mekken; 10e P. Smo- ienaars. Tweede tiental: le M A. Langras; 2e D. Stam; 3e C. Balder; 4e P. de Wijn; 5e M. Langras Sr.; 6e M. Hemels; 7e T Korn; 8e J. Bleeker; 9e N. Visser; 10e N. Lengers. De groepsprijzen werden gewonnen door Verver, Mekken, Balder en Bleeker. De prijs voor de beste prestatie in de competitie van DDD I tegen andere clubs werd toegekend aan P. Booy (17 punten uit tien partijen). J. Mekken 6 uit zes) bereikte van het tweede tiental het beste resultaat tegen andere clubs. Burgerlijke stand Geboren Wilhelmus A. J., z. van W. Koopman en M. M. Pater. Ondertrouwd Willem Breedveld en Klazina J. Visser. Hermanus Verveld en Neeltje Timmers. Ar is Kriek en Dirkje Grootkarzijn. Jacob C. Tol en Kenriëtte L. Winkelaar.Antonius P. v. Amelsvoort en Catharine J. Groen. Pie- ter C. J. van der Wel en Sijtje C. C. Kaandorp. Getrouwd: Joannes op de Weegh en Anna M. Rabeling. Gerrit J. Hoij- tink en Theodora J. E. Kramer. Overleden Josephus H. Revers 72 jaar, wed. van P. Hoebe. Tintsje Bos, 52 jaar, gehuwd met J. Visser. Dirkje IJfs, 75 jaar, wed. van K. Klijn. Harmke Oostin, 81 jaar, weduwe van C. H. P. Brom. Daar de Nederlandse protestanten vele van de gebruikte melodieën niet kennen is hier te lande het eerst door Anthon van der Horst de praktijk ge volgd, dat een koor vooraf de melodie van elke koraalbewerking zingt. Men volgt daarbij getrouwlijk de door Bach geschreven zittingen. Niettemin is deze wijze van doen een drastische in greep in de oorspronkelijke opzet. Zij zal Maandagavond worden ge volgd in het concert in de Grote Kerk. Medewerking verleent het Kleine Kerkkoor onder leiding van Hans P. Keuning dat begeleid wordt door een strijkkwartet. Voor het koor betekent deze uitvoering eveneens een afscheid; de heer Keuning legt de dirigeerstaf neer in verband met zijn drukke werk kring in Enschede. Zoals bekend zal op Dinsdag 10 Juni de nieuwe Friese brug worden geopend. In de raadszaal zal des morgens om 10,30 uur de burgemeester een korte begroetingsrede uitspreken. Om half twaalf zullen de genodigden zich naar de brug begeven, welke te kwart vóór twaalf door de minister van Verkeer en Waterstaat, Zijne Excellentie H. H. Wemmers, in gebruik zal worden ge steld. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur de minister en enkele andere gasten om kwart vóór één in hotel Victory een lunch aan te b'.eden. Evenals in vorige jaren organiseert de damclub DDD ook dit jaar het traditio nele tournool om het persoonlijk kam pioenschap van Alkmaar en omstreken. De wedstrijden vangen aan op Dinsdag 27 Mei in zaal Haring, het clublokaal van DDD. In de hoofdklasse zullen o.a. deelnemen: F. Slot (titelhouder en lid van „Dam- lust", Langedijk): M. Hemels (DDD); Th de Haas (Damlust); M. Oud (DDD); P. Rooy (DDD) en J. Mekken (DDD). In de eerste klasse spelen: L. Verver J. Jorna, M. A. 'Langras, J. Schuit, D. Stam en P. Smolenaars (allen DDD); W Piederiet, M. J. Langras Jr. en D. Kiewitt (allen WDO) en J. Zijp (Damlust). In de tweede klasse nemen deel: P. de Wijn, T Korn en N. Lengers (allen DDD) C. Bijwaard (Heiloo); J. Helder (Heiloo) en C. Bak (Damlust). Bevorderingen Middelbare Handelsavondschool Van klasse I naar II: Riet Besseling, J. Borst, Thilde Steiger, Tiny Groen, H. Schenk, Tiny Stokman (v.w.), C. Vis, R. Wetterauw, W. Paul, Hilly Bos huizen. Van klasse II naar III: D. Dirkmaat, J. Groen, P. Oostermeijer, G. Smit v.w.)G. Spruyt, P. de Vries, A. de Wolf (v.w.) Van klasse III naar IV: W. Bédorf, K. v. d. Berg, Hilda de Jager, J. Prins, Oeke Reitsma, J. Stroomer, W. v. d. Vaart, F. Wiering, J. Dijkstra, J. C. Ooms (v.w.) Van Masse IV naar V: J. Burger, Thea Deckwitz, IJ. Feeke, P. Hoeben Greta Kant. Jannie Landman, P. Lu- ken, B. Meijer, J. Sengers, J. Sostman. Met het einddiploma verlieten de school: G. C. Bakkum, J. J. v. d. Berg, D. Burger—Rezelman (St. Pancras) Jannie Groot (Egmond a. d. Hoef), W, P. Kaandorp (Akersloot). A. J. Kout (Zuid-Scharwoude), B. F. Mors, K Ploeger (St. Pancras), Rie Rus en Riet Smorenberg. Soli Deo Gloria behaalde drie prijzen op concours De Ch. Muziekvereniging Soli Deo Gloria heeft op het te Amsterdam ge houden Nationale Concours drie prijzen gewonnen. Het pas opge richte tamboercorps, dat voor het eerst aan een wedstrijd deelnam, be haalde met 61 punten een tweede prijs. In de marswedstrijd eindigde dit corps als eerste met 64 punten. Het muziek corps behaalde in de eerste afdeling met 96 punten eveneens een eerste prijs. JEUGDDIENST Zondag wordt in de Grote Kerk weer een jeugddienst gehouden. Hier in gaat voor ds J. Heidinga van Haar lem. Het onderwerp is „Wedloop met hindernissen". De dienst begint om uur n.m. (Ongecorrigeerd) Surinaamse delegatie ten dele vertrokken Hedenmorgen zijn vijf leden van dB Surinaamse delegatie ter Ronde-Tafel conferentie met de West met Prinses Marijke van Schiphol naar hun vader land vertrokken. Er zijn nog enkele leden achtergebleven, maar verwacht wordt, dat dezen in de looj^van de vol gende week eveneens zullen heengaan. In de loop van de conferentie zijn moeilijkheden gerezen over een aantal punten. Op verzoek van de Neder landse regering heeft de Surinaamse delegatie ten aanzien van zeven punten, die volgens haar in eik geval moesten worden opgelost, wilde voortzetting der besprekingen mogelijk zijn, een toelich ting ingediend. Hierop is nog geen ant woord ontvangen, aldus een mededeling van Surinaamse zijde. Pogingen van de zijde der Antilliaanse delegatie om be middelend op te treden hebben geen resultaat gehad. Rijksbemiddelaars hebben in het vis serijgeschil een beslissing genomen, welke neerkomt op een flinke loons verhoging voor de vissers. Het gega randeerde weekinkomen voor een ma troos wordt verhoogd van f 41.— tot f 50.— per week onder handhaving van het thans geldende besommingspercen tage. De teelt wordt verteeld in drie perioden. Verder wordt een vacantie- toeslag toegekend van een halve dag loon voor elke volle vacantiedag. De vacantie wordt vastgesteld op een dag voor elke volle gevaren maand. Ook in ander opzichten zijn er aanzienlijke verbeteringen ingevoerd. De resultaten zijn hedenmorgen in spoedeisende vergaderingen van de moderne en christelijke vakbond be kend gemaakt. De haringvloot zal de zer dagen zee kiezen. In Katwijk en Vlaardingen is men reeds gereed om uit te varen, doch in Scheveningen nog niet. In de wedstrijd Alkmaarse Boys 2 DTS heeft de Boys-speler H. Schadde- horst een trap tegen zijn hoofd ge kregen, waardoor hij een lichte hersen schudding opliep. (Advertentie, Ing. Med.) GESLAAGD Op het laatst gehouden Bondsexamen van de C.B.L. te Beverwijk slaagden de dames M. Beukers, T. Beekman, C. Lust en E. Koch voor het examen Stenografie Groote. 69 Jimmy keek de weduwe Wabbe iet zo héél vriendelijk aan. „Wat staa' !'U oude serpent te liegen", dacht hij naar wat hij nu eigenlijk met haai :e?st aanvangen, wist hij niet goed Hi 'sloot maar te doen of hij haar ver aal geloofde, maar hij hield haar goed n de gaten. „Dan hebt-u dezelfde ge lachte als ik", zei hij zoetsappig. Ik hen hier óók naar binnen gevluch' voor dat verschrikkelijke weer. Wat doet u eigenlijk in deze buurt? Ook een beetje aan de wandel?"- „Net wat u zegt, sluiswachter. Dat moet ik doen van m'n dokter vanwege m'n slapeloos- ïeid Stien, zegt-ie, nou moet jij elke vond 'n straatje omgaan en dan zal lij 's zien hoe lekker of jij slaapt De ouwe bes stond daar maar zo'n beetje te leuteren, maar intussen scheen •ij scherp naar iets te luisteren, en Jimmy merkte ook dat zij tot tweemaal oe een steelse blik wierp naar een deur in het vertrek, die Jimmy nog niet had opgemerkt, omdat het in die hoek nog al duister was. De petroleum lamp die boven de tafel hing verlicht e het vertrek maar heel spaarzaam Teneinde op alles voorbereid te zijr plaatste Jimmy zich ongemerkt tussen deze deur en de weduwe Wabbel Mn zijn rug naar de deur en met z'n ogen de weduwe Wabbel scherp bewake „Gossie, dat wij mekander nou hie- moeten treffen", kweelde zij. ,,'t Is toch casueel! Loopt u d'r altijd zo spaar zaam gekleed bij? Een aardig ruitje al zeg ik 't zelf". Donderdagmorgen om tien uur is het vierjarige zoontje van de heer C. Nuyen, toen het plotseling de weg overstak, gegrepen door een motorrij wiel uit Alkmaar. De bestuurder, de heer V., die zeer kalm reed, poogde te vergeefs, het jongetje te ontwijken. Het kind werd tegen de weg gesmakt en is, nadat dokter Janssen uit Heiloo de eerste hulp had verleend, met een ernstige hoofdwonde naar het St. Eli- sabethsziekenhuis te Alkmaar overge bracht. De bertuurder van het motor rijwiel en de duopassagier bleven practisch ongedeerd. Gistermiddag had op de Nieuwe Schermerweg bij de Uitvalsweg een verkeersongeval plaats. De 20-jarige wielrijder Schooneman van Boven- karspel, gezeten op een race-fiets, kwam uit de richting Alkmaar bij de Uitvalsweg en stak de rijweg over van achter een Naco-bus. die daar stilstond bij de halte. Hij werd door een perso nenauto. komende uit tegenovergestel de richting, aangereden en over de weg geslingerd. Buiten verwachting waren de gevolgen niet ernstig en be- '^alden zn zich tot ontvellingen en -chrammen Dokter D<??enaar verleen de de eerste hulp. Het rijwiel was h®*'--1-en de auto was aan de linkervoorzijde ingedeukt. De pok- tie stelt een onderzoek in. BUjartkamploenschap van ALKMAAR Café-Restaurant Hofplein. Aanvang 7.30. VRIJ ENTREE Burger—IJgthart v. LingenSchouten Feeke—Wessels Damesskisokjes, grote sor tering 98, 1.14, 1.26, 1.59, 1.79 Dameszomertr uitjes, zeer voordelig 2.30 Geplatteerde damesonderjurken 3.12 Pracht badhanddoeken 1.49, 1.79 2.26 Graslinnen lakens maat 150 x 220 cm 5.12 Bijpassende kussenslopen 1.58 Wollen ruit herenankiets 2.64 Interlock Herensportpantalons m. bijpas, camisoles 1.89 Interlock herenhemden met korte mouw3.29 Witte herenpoloshirts met koordsluiting 3.98 Damast ontbijtlakens met gekleurde rand 6.39 Gekleurd Lingeriekatoen per meter 1.19 Rood katoen met witte stip, p. mtr. 1.89 Loostjjk bedovertrek 140 cm br., per meter 2.98 Ook voor kleermakersfourni turen van ouds HET adres. Voor de betere Manufacturen ALKMAAR De oudste textielzaak in de Huigbrouwerstr. Tel. 5328 GOUD, BLOEDKORALEN en JUWELEN worden ingekocht ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Paygiop 21 Tel. 3812 IJZERMAGAZIJN 65 ct per meter Houttil 46 Alkmaar Telefoon 5215 WIE HELPT jong echtp. aan een BOVENHUIS m. gebr. van keuken? Man vaart. Br. o. A 47S, bur. v. d. blad. N.V. Mil. AlKMAAR-PACKET in liquidatie: gevestigd te ALKMAAR. Liquidateuren maken hier mede bekend, dat het 2e plan van uitkering tot een bedrag van 25.per aan deel, voor een ieder ter in zage is neergelegd ten kan tore van oe Handelsregis ters der Kamers van Koop handel te Alkmaar en Am sterdam, alsmede ten kan tore van de Vennootschap te Alkmaar, Kennemer- straatweg 11, zulks gedu rende 2 maanden nadat de aankondiging hiervan in de Ned. Staatscourant, de Alk maarse Courant en het Alg Handelsblad heeft plaats gevonden. P. HARTLAND musicus Koedijk 225. Thans telefo nisch AANGESLOTEN

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2