r Stad en Omgeving AGENDA Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Ontevredenheid over de heffing op vuilnisemmers Vier-jarig knaapje door vee-auto op Kennemerstraatweg gegrepen Zwarestraffenvoor twee Alkmaarders Uitreiking verkeersdiploma's werd een feestelijke gebeurtenis Simon C. Jansen gaf in Grote Kerk zijn afscheidsconcert Noordhollands Landschap nog niet gerust over de Verbrande Pan K.SIot won recordrit van Alcmaria Victrix Alcmaria Junioren naar Zwitserland Acht maanden geëist tegen fabrieksarbeidster Medewerking van Klein Kerkkoor Openbare Leeszaal en bibliotheek Alkmaarse schaakclub V.V.V. De tijd is voorbij dat alles gratis kon geschieden Er is, naar ons gebleken is, hier ter stede in vele bevolkingskringen ontevre denheid over het feit, dat men een aanslag van 6,voor het gebruiken van een vuilnisemmer heeft gekregen. Die ontstemming is te begrijpen. Tot voor kort kon men zonder enig financieel risico bakken van elk formaat buiten zet ten. Zij werden gratis geledigd en het ophalen van huisvuil is dan ook altijd als een service van de gemeente beschouwd. Wij leven in een dure tijd waarin elke overbodige uitgave door de bevol king wordt nagelaten en het was voor velen al een tegenslag, dat men unifor me emmers heeft gekregen waarvoor een huurbedrag van f 0.90 per emmer en per jaar werd geheven. De ontevredenheid is ontstaan toen deze retributie plotseling tot ƒ4,per emmer verhoogd werd. Wij hebben er destijds, toen de raad tot deze verho ging besloot, al op gewezen, dat de sprong negentig cent tot vier gulden in zo .corte tijd wel wat ver ontrusting zou brengen, vooral de laat ste étappe, waarbij de retributie plot seling met bijna 350 procent verhoogd ■werd. Bovendien werd het besluit ge nomen over het laatste kwartaal van 1951 een bedrag van ƒ2,per emmer te heffen, zodat de kort geleden uitge reikte aanslagen vanaf October op ƒ6,per emmer gesteld zijn. De omstandigheid, dat men moet be talen voor een gemeentelijke dienst die altijd gratis gewerkt heeft, de plotse ling abnormale verhoging van de ver schuldigde rechten en het feit, dat over 1951 naar verhouding een nog veel zwaardere last c..gelegd werd, hebben velen het aanslagbiljet met misnoegen doen bekijken. Dat doet men gewoon lijk met aanslagbiljetten, maar ook het feit, dat hier geen rekening is gehou den met het inkomen en dat gezinnen die het geld niet missen kunnen even zwaar belast worden als anderen, heeft zeker tot ontevredenheid geleid al is begrijpelijk, dat een regeling welke hiermee rekening houdt op grote ad- ministratiebezwaren zou stuiten. Men bedenke evenwel, dat gratis diensten door een gemeente verleend, langzamerhand zullen verdwijnen. Elke gemeente is tegenwoordig niet aller eerst een gemeenschap meer waarvan het bestuur met moederlijke zorg over haar ingezetenen en ook over haar portemonnaie waakt, maar als het ■ware een groot bedrijf waarvan baten en lasten vaak met moeite in even wicht worden gebracht en waar tegen over elke bewezen dienst onvermijde lijk een heffing moet staan. Onze Gemeente-reiniging is thans ge- (Advertentle. Ing. Med.) perfectionneerd met het nieuwste rol lend materieel en het daaraan uitge geven kapitaal zal op de een of andere wijze weer in de gemeentekas terug moeten vloeien. De oude wijze van vuilnisbehande ling was inderdaad niet hygiënisch en in een groeiende stad op den duur on houdbaar. Men zal moeten toegeven dat daarin een grote verbetering is gekomen. Rest ten slotte nog de grote sprong, welke de retributieheffing van ƒ0.90 op ƒ4,gemaakt heeft. Bij een geleidelijke verhoging zouden de klach ten waarschijnlijk achterwege zijn ge bleven maar een en ander is ook ver oorzaakt door de vrij snelle aanschaf fing van kostbaar materiaal. Laten wij tenminste hopen, dat de thans geheven retributie binnen afzienbare tijd niet meer verhoogd zal worden. DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Een ban neling van de eilanden (18 jr); Cinema Americain, 8 uur: Veertien bange uren (14 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Mensen die men schuwt (14 jr); Vic toria Theater, 8 uur: Peking-express (18 jr.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Grote klaverjasdrive. Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Een banne ling van de eilanden (18 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Veertien ban ge uren (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Mensen die men schuwt (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Peking-express (18 jaar). Gulden Vlies, 10.30 uur Alg. Verg. Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Noord-Holland. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 6.00 18.25 Woensdag 6.38 19.03 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 6.05 18.30 0.30 12.05 Woensdag 6.43 19.08 1.08 12.43 OPBRENGST COLLECTE. De collecte en de lijstinzameling van het Alkmaars Drankweercomité heeft f 241.26 opgeleverd. Ernstig gewond naar ziekenhuis gebracht De vier-jarige Jozef Stroomer uit de Brouwerstraat is gistermiddag zwaar gewond toen hij ter hoogte van de Heilooërdjjk plotseling de Kennemer straatweg overstak en door een vee auto, geladen met 6 koeien en een paard, werd gegrepen. De veewagen, toebehorende aan een expediteur uit Velsen, kwam met een snelheid van ongeveer 35 km per uur uit de stad, toen het kind plotseling het voetpad verliet en de rijweg op liep. De naast de chauffeur zittende persoon gaf een luide gil, waarop de bestuurder onmiddellijk reageerde. De auto stond vrijwel direct stil, maar het knaapje was reeds door de rechterzijde van de laadbak gegrepen en tegen de grond gesmakt. Met een gebroken arm, een diepe wonde aan het linkerbeen, een bloedende hoofdwond en een her senschudding werd het kereltje naar het St. Elizabethziekenhuis vervoerd. Hij was vanmorgen nog bewusteloos, maar er bestaat alle hoop op een vol ledig herstel, wanneer er zich geen complicaties voordoen. Bij gehouden controle bleek, dat de remmen van de vrachtauto krachtig functionneerden. De chauffeur was echter niet bij machte om het plotse ling overstekende kind te ontwijken. Een snoepgrage „dame'' Zaterdagmiddag opereerde in Alk maar een snoepgrage dame, die bij verschillende banketbakkers en krui deniers bestellingen deed met het ver zoek de zoeternijen aan een bepaald adres te bezorgen. Zelf nam ze alvast het één en ander mee; de afrekening zou volgen als de bestelde waar werd thuis bezorgd. De strop voor de leve ranciers was, dat er geen „thuis" be stond, want alle adressen bleken fic tief te zijn of bewoond door mensen, die van de bestelling totaal onkundig waren. De overval in Bergen De Meervoudige kamer te Alkmaar veroordeelde hedenmorgen de Alk maarders Jacob van der V. en Gerar- dus H. respect, tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek en een straf van zes jaar. Veertien dagen geleden stonden de ze verdachten terecht in verband met de roofoverval op de veehouder A. uit Bergen. De Officier van Justitie eiste toen een gevangenisstraf van zes jaar. Zondag heeft de wielerver. Alcmaria Victrix voor al haar leden een recordrit gehouden over een afstand van 37 km. in de A-klasse waren het K. Slot en K. Eenhoorn die voor de zoveelste maal bewezen goede tijdrijders te zijn. In de B-klasse ging de strijd hoofdzakelijk tussen Keuken, De Groot en Visser. Laatstgenoemde heeft echter op over tuigende wijze gewonnen. C. Hoogmoed won in de C-klasse. De uitslagen zijn als volgt: A-klasse: 1. K. Slot 50 min. 57 sec; 2. K. Eenhoorn 51.16; 3. M. Deliën 51.46; 4. J. Rol 52.11; 5. M. Pronk 52.19. B-klasse: 1. J. Visser 51 min. 24 s.; 2. K. de Groot 51.49; 3. J. Keuken 52.05; 4. J. Bloetjes 52.21; 5. T. Tesselaar 52.44. C-klasse: 1. C. Hoogmoed 53 min. 45 sec; 2. N. Verwer 55.17; 3. J. Wit 56.36: 4. N, Klanker 57.23 en 5. F. van Doorn 1 uur 2 min. 56 sec. Gevonden voorwerpen Gevonden over het tijdvak van 15 t/m 22 Mei 1952 en te bevragen aan het bu reau van politie te Alkmaar, op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag: lepeltje; pakje met inhoud; kanarie; 4 hand schoenen; 5 vulpennen; 2 spreien; 14 portemonnaies; 2 broches; baddoek, muts; 2 zakmessen; bosje planten; kin dertasje; 2 kindersokjes; damesschoen; 2 kinderschoentjes; 3 sleutels; shawl; boorden; atlas; dasspeld; fietssleuteltje; bril; alpino; welpenpetje; oliedop; 2 halskettingen; paar kousen; 2 geldsbe dragen; ballpoint; zak met inhoud; 2 zonnebrillen; sleutelbos; regenmantel; ceintuur; onderdeel carter; mutsje; zak agenda; scheerapparaat in etui; bood schappentas; bollerootje; 2 auto-sleu tels; windjack en veldfles. Veilig verkeer is van het grootste belang Donderdag vertrekken de junioren A van de voetbalvereniging Alcmaria Victrix met de trein van 18,30 uur uit Alkmaar naar het plaatsje Dietikon na bij Zürich in Zwitserland, om daar voor bijna een week de gast te zijn van de F.C. Dietikon, die vorig jaar voor enige dagen de gast van de vereniging Alcm. Victrix is geweest. De reis gaat met de Rheingold Expresse via Duitsland naar Basel. Vrijdagmorgen om 9 uur wordt Basel bereikt. Het gezelschap zal, al vorens verder te reizen, eerst deze prachtige stad bekijken. Des middags om vier uur wordt de reis voortgezet, zodat om pl.m. zes uur 's avonds de plaats van bestemming wordt bereikt. Het gezelschap zal in het clublokaal van de F.C. Dietikon worden ontvangen, waarna de pleegouders zullen worden aangewezen. Nadat op Zaterdagmorgen het plaatsje, midden in de bergen gelegen, verkend zal worden, vindt des middags de eerste wedstrijd plaats tegen de Junioren van Dietikon. Des avonds zal het gezelschap In het club lokaal weer bijeen komen. Zondags zal een gezamenlijke bergtour onderno men worden, welke de gehele dag zal duren. Op de tweede Pinksterdag zal het elftal wederom in het veld ver schijnen tegen een geselecteerd jeugd- elftal, terwijl 's avonds in hotel-restau rant „Linde" in Dietikon een gezellige avond door de F. C. Dietikon wordt aangeboden. Dinsdags d.a.v. zal nog een uitstapje worden georganiseerd naar het Meer "'an Zürich, terwijl dan 's avonds met de trein van 7 uur de terugreis zal worden aanvaard. Het gezelschap bestaat uit vijftien jongens De organisatie en leiding berusten bij de heer J. Amoureus, die hiermede zijn actieve loopbaan bij de vereniging Alc maria Victrix afsluit. Zij rolde ruim 7000.- tijdens een autorit Acht maanden gevangenisstraf heeft de officier van justitie vanmorgen ge- eist tegen de Alkmaarse fabrieksarbeid ster Fetje M., die enkele weken ge leden kans zag de autobestuurder Cor nells D. uit Wognum ruim 7000 lich ter te maken. De man had met het meisje een ritje gemaakt en die gelegenheid had ze ge bruikt om zijn portefeuille te rollen. Het bedrag werd later in een struik gewas langs de weg teruggevonden. Morgen komen wij uitvoeriger ip deze zaak terug. Wijlende heerG v d. Vegt teraardebesteld De aula van de Algemene Begraaf plaats bleek gisteren niet groot genoeg om plaats te bieden aan allen die af scheid wilden nemen van de op He melvaartsdag overleden opzichter bij de Gemeente Lichtbedrijven, de heer G. van der Vegt. Uit dit medeleven bleek duidelijk bij hoevelen de thans overledene in hoog aanzien stond. In de aula, waar de met vele fraaie bloemstukken overdekte baar stond opgesteld, werd onder meer het woord gevoerd door de heer F. H. Greeve. Deze bracht in herinnering dat de heer Van der Vegt veel belangstelling had voor het organisatieleven en dat ook de vakbeweeging veel aan hem te danken heeft. Voorts sprak de heer Greeve namens de collega's, voor wie wiilen de heer Van der Vegt niet al leen een chef maar vooral ook een ka meraad was. Hij bracht hem hiervoor hulde en dank. De heer H van der Vegt, dankte hierna voor de vele bliiken van modx leven die na het overliiden van ziin vader waren ondervonden. Hii noemde het een troost te mogen bemerken hoe zeer men de overledene gewaardeerd had. Ds A. J. van der Sluis las tot slot van deze indrukwekkende plechtigheid in de aula. een gedeelte uit de Bijbel en ging daarna voor in gebed. Jeugd en muziek Maandagavond hield de afd. Alk maar van „Jeugd en Muziek" haar laatste contactavond van dit seizoen ten huize van de fam. Schroevers. He' onderwerp voor deze avond was de •Tazz-Muz.iplc en werd besproken door de heer H. Dekker. Nadat spreker uit een gezet had. dat de Jazz-Miwiek zich te ver ontwikkpld had om in één avond te kunnen worden besoroken, schetste hij in het kort do ontwikke'ing van do pp muziek en illustreerde dit aan de hand van enige gramofonnplaten. Te vens besnrak hii verschillende stijlen en orkesten en eindigde met de ver wachting uit te soreken. dat de Jazz- Muziek een onzekere toekomst tege moet ga°t en wellicht nader zal komen tot de Westeuropese muziek. De afdeling kan op een geslaagde avond terug zien. GISTERMORGEN waren in het Yicto- ria Theater ongeveer 350 kinderen voornamelijk van katholieke scholen uit Alkmaar en de omliggende dorpen, bijeengekomen, teneinde 1 daar het di ploma in ontvangst te nemen voor het door hen met goed gevolg afgelegde verkeersexamen. Er heerste reeds onmiddellijk een vrolijke stemming in de zaal en luid keels werden de liederen „Naar de speeltuin" en „In luilekkerland" mee gezongen, totdat inspecteur J. Haver- lag, chef van de Alkmaarse verkeers politie, op het toneel klom en het muis stil werd in de zaal. Inspecteur Haver- lag dankte allen, die direct of indi rect hun medewerking hadden ver leend bij het geven van de verkeers- lessen, en richtte voorts woorden van dank tot de heer Fopma, de firma Ringers en de Acht Octobervereniging, die hadden geholpen om de kroon op het werk, het uitreiken van de ver keersdiploma's, tot een feestelijke ge beurtenis te maken.. Inspecteur Haverlag wees op het grote belang van een veilig verkeer en vestigde de aandacht op het feit, dat er per jaar gemiddeld driehonderd kinderen beneden dertien jaar door verkeersongevallen om het leven ko men. Het gevaar op de weg wordt bo vendien ieder jaar groter. Er was één Alkmaars meisje ge weest, dat geen enkele fout had ge maakt tijdens het verkeersexamen, en wel Greetje Visser van de Nicolaas Beetsschool. Ook in de buitengemeen ten waren echter uitstekende resulta ten geboekt. De gemeente Alkmaar had voor de Alkmaarse kinderen behalve de diploma's ook een mouwembleem beschikbaar gesteld en voor diegenen onder hen, die geen of slechts een fout hadden gemaakt, een extra verkeersin- signe doen vervaardigen. Een afgevaar digde van de leerkrachten dankte in specteur Haverlag voor het belangrijke aandeel, dat deze heeft en had bij de „verkeersopvoeding" van de kinderen. Voor en na het uitreiken van de di ploma's werden 'n niet alleen leerzame maar ook boeiende' verkeersfilm ver vele kinderen luidkeels zichzelf of hun kennisjes herkenden, en tenslotte een grappige dieren- en een tekenfilmpje. Bij het verlaten van de zaal kregen de geslaagden bovendien nog een versna pering van de firma Ringers. Zater dagmorgen zullen de diploma's aan de kinderen van de overige scholen wor den uitgereikt. Niet als deviezenbank werkzaam De Nederlandsche Bank N.V. deelt mede, dat de door haar aan de firma De Lange en de Moraaz te Alkmaar, krachtens artikel 2 van het deviezen- besluit 1945 verleende machtiging om als deviezenbank werkzaam te zijn, in verband met de overneming van ge noemde instelling door de Nederland sche Handel-maatschappij, N.V. te Am sterdam, is ingetrokken. Burgerlijke stand Geboren: Catharina G. R., dochter van G. R. ten Haaf en J. H. van Ha- lem. Florenz, zoon van C. A. de Graaf en J. Pander. Albert L., zoon van J. van Wonderen en J. Jansen. Gehuwd: Adiranus van Velzen en Maria E. Groot. Johannes P. Brou wer en Emerentia C. de Boer. Overleden: Jacob Korver, 82 jaar, wed. van E. Bruin. Petrus Schuit, 53 j., geh. met A. C. Zutt. Slechts weinig luisteraars Simon C. Jansen die we zo vaak als organist en kunstenaar van formaat heb ben kunnen waarderen en bewonderen, gaf gisteravond in de Grote Kerk *tji* afscheidsconcert. We aarzelen niet te constateren dat zijn heengaan voor Alk maar in artistiek opzicht een verliespost betekent. We hadden verwacht dat vooral degenen die hem regelmatig beluisterden acte de presence zouden geven, al was het maar uit appreciatie voor de muzikale schoonheid, die hij tijdens zijn ambtsperiode als organist heeft geboden. Deze verwachting is op een teleurstelling uitgelopen. Naar oppervlakkige schatting zullen er plus minus vijf-en-zeventig luisteraars zijn geweest. gehoord, maar de totaal indruk was zeer gaaf en beschaafd. Enkele instrumen talisten (strijkinstrumenten) steunden op zeer bescheiden wijze de vocale prestaties. Op waardige wijze heeft het koor zijn taak in dit afscheidsconcert vervuld. We hopen Simon Jansen als concert- organist op ons beroemde kerkorgel niet voor de laatste maal te hebben ge hoord. Ms. Had Simon Jansen soms effectiever afscheid moeten nemen, in plaats van liet muzikaal „Adieu" een voornaam cachet te geven? Maar hoe dan ook, zijn afscheid is een onbetwist uur van muzikale schoonheid geworden, met de orgelmis van Joh. Seb. Bach, geflan keerd door het Preludium en de Fuga in E. gr. t. Na het grandioos gespeeld Preludium volgde Bachs orgelmis. Ieder koraal wordt gevolgd door de bewerking voor orgel. Men zou deze stukken als een mystieke nabeschouwing van de tekst kunnen aanmerken. In dit werk van Bach, dat lang geen algemene bekend heid heeft, is de geestelijke achtergrond de hoofdzaak. Het is meer een artis tieke dan wel technische proefsteen voor de concertant. Simon Jansen heeft met een zeer fijn gekozen re gistratie aan het geheel een mooi relief gegeven. Het klein kerkkoor o.l.v. Hans Keu- ning verleende zijn medewerking met het zingen van de negen koralen. Dit kleine ensemble zong de koralen zui ver en met innerlijke bewogenheid; soms zouden we gaarne 'n grotere con trastwerking in de nuancering hebben NIEUWE AANWINSTEN AFDELING LETTERKUNDE ROMANS. LIJST 34 C10.7a Carmiggelt: Allemaal onzin. C16.711 Carmiggelt: Louter leugens. C36.5de Corsari (ps. van Schmidt)Deze ene voorsteling. C36.5mn Corsari (Pr. van Schmidt): Het mysterie van de Mond- scheinsonate. tD28.1 Dekker, J.: Onvol waardig. D65.6 Doolhof, De: Roman door A. Blaman, A. Coolen, M. Dender- monde (e.a.). E16.7 Eewijck: De klim mers. E46.81a Eijk, Van: Lappendeken. *M47.4wv Mens: De witt evrouw. 045.8m Oven, Van: Het moetl (J). S27.9 Scheepens: Het gevecht met de duivel. S52.2a SchuttevaerVelthuijs: Aletta's Hof. V55.5iw Vestdijk: Ivoren wachters. VERTAALDE ROMANS C24.Go Christie: Ontmoeting met de dood. F44.6cn Franken: Claudia in New York. Dl. 5. (Verv. op: Claudia en haar kinderen). F44.6cb Franken: Claudia's beproeving. Dl. 6. (Verv. op: Claudia in New York). F47.7m FrisonRoche: Mensen tegen bergen. 024.6v O'Malley: Van verre velden. (J). 034.5o Oppen- heim: De Ostrekoff juwelen. R34.5b Remarque: De boog der sterken. S59.9 Shute: Kinderen kwamen tot hem. t is christelijk; is historisch; (J) is ook voor jongeren. DE POSTDUIF De Postduivenverenigng „De Postduif" hield Zondag een wedvlucht van Pont St. Maxence. Afstand 399 km. In concours waren negen-en-zeventig duiven. Gelost werd om 6.45 uur; aankomst eerste duif 13 uur 51 min. 50 sec.; laatste of zes tiende 14 uur 43. De uitslag was als volgt: C. Rabeling 1 en 7; H. de Jager 2, 11 en 16; A. Geerlings 3, 5 en 14; R. H. de Beer 4 en 12; H. J. Cruys 6 en 8; A. de Block Zn. 9; J. W. de Moei 10; C. Mouwen 13; J. Bleeker 15. NOOHDERMARKTBOND, 27 Mei. 600 kg aardappelen: Bevelanders 4; 3800 kg rabarber 5,50—6,10; 37.000 kg rode kool 717,80; 300 kg Deense witte kool 10,60. Bestuur komt op 5 Juli naar Bergen Op de jaarvergadering van de stich ting „Het Noordhollands Landschap" deelde de secretaris, mr H. Westerman gisteren mede, dat het Iiperveld is ver groot en het Spaarndammerveen ge kocht, waardoor de stichting een bezit heeft van ruim 36 ha. Het dagelijkse bestuur heeft aandacht besteed aan de „Verbrande Pan" te Bergen, naar aan- toond, de Acht Öctober-film, waarbij leiding van berichten over vernieling van het natuurschoon. Er is een be zoek gebracht aan Bergen en het be stuur kreeg de toezegging dat er niets meer veranderd zou worden dan na overleg met deskundigen. Een der bestuursleden, die de plek nas heeft bezocht, was van mening, dat men nog niet gerust moet zijn over de toekomst. Hij drong aan op een actie. Meegedeeld werd, dat de bestuursle den, donateurs en contribuanten uitge nodigd worden op 5 Juli een bezoek aan Bergen te brengen. Dan kan de aangelegenheid weer besproken wor den. 72. De eerste, die Jimmy ontdekte,naar de plek waar juffrouw Wabbel was juffrouw Wabbel. „Daar staat-ie: Dirk!" gilde zij met overslaande stem en zij vergat in haar agitatie de olie lamp aan te steken. De lucifer in haar hand spetterde even en doofde toen weer. Op dat ogenblik smeet Jimmy de stoel, die hij nog steeds in de hand had, met volle kracht naar Dolle Dirk en sprong, er wel voor oppassende dat hij niet in het keldergat terecht kwam, stond. Hij greep haar hij haar nekvel en duwde haar zonder te aarzelen in het keldergat, waarin zij verdween, een ijselijke gil slakendJimmy was van mening dat hij er door deze blik semsnel uitgevoerde manoeuvre wel een beetje gunstiger was komen voor te staan, maar hij wist natuurlijk niet hoe Dolle Dirk de slag met de stoel had verwerkt. Op de plek, waar hij Dolle Dirk nauwelijks een seconde lang had zien staan, verroerde zich niemand... „Ik wou dat ik maar licht kon maken peinsde Jimmy. „Op deze manier durf ik geen voet te verzetten". Met zijn rechtervoet tastte hij de plek af waar op hij zich bevond en toen voelde hij dat hij iets voortschuifeldeHet lucifersdoosje", bromde hij, „dat is m'n kans!" In de promotie-wedstrijd VVV III tegen „De Uil" I uit Hillegom moest VVV Hl na een spannende strijd met het kleinst® verschil het onderspit delven. De uitslag was als volgt: J. Maats—B. Bax 0—1; H. J. C. DageletG. Duivel 1—0; A. C. v. d. TakJ. Brouckman Vï—Vj; F. J. Hol—P. H. Hofkes C. Rus—J. v. d. Berg 7»l/tl J» Schuur manW. Verleur 01; G. 9. Groene- woud—C. Offringa 1—0; L. Nijman—S. Lieverse 1—0; mej. C. Bouwman—J. v. d. Zwet 01; P. J. GroenenbergJ. An- deweg 0—1; to taal 4Vt—5»/t. In de wedstrijden om het kampioen schap van Alkmaar en omstreken waren de uitslagen als volgt: Hoofdklasse: J. Holtus—P. Deugd 7s—7ai E. G. KayserK. G. Schelhaas 1—0; W. Kwak—Ir. Cool 1—0; W. Uhl— W. Pijn ing 71Vt. Eerste klas: in deze afdeling werden alle vier gespeelde partijen afgebroken, n.l. de partijen De Waalv. d. Brenk, OudesDe Ruiter, Tegel—Schaaps en Van Vliet—F. Bosch. Tweede klasse: SchulzVan Eekeren 10; OoyevaarObdam 10; mevr. Vela Bastiaanse 1—0. Derde klasse: LansenGenee 01; Wol- ters—T. Zanen 10; G. Cysmej. Schaap® 7i—7«; Van Oorschot—Vethaak 0—1. 1 Slachfveemarkt van Maandag Met het oog op de komende feestda gen werd Maandag een behoorlijk Kwantum koeien verwacht. Het werke lijke aantal ging echter ver boven deza verwachting uit. Toch heeft dit als ge volg gehad, dat de handel niet andera dan matig kon verlopen. De noteringen zijn nogal gedaald. De allerbeste koeien, wier aantal niet groot was, golden f 3.20 per kg tegen f 3.50 per kg de vorige week. Voor de kalveren bestond voldoende belangstelling. "Voor een vlot verloop van de handel waren de prijzen echter teveel aan de hoge kant. Evenals verle den week noteerden de worstkalveren f 3 per kg afgeslacht en uitgebeend en de zwaardere dieren f 2.50f 2.80 per kg afgeslacht. Een ruimere behoefte bij de slagers aan varkensvlees is wel de reden dat het grote aantal aangevoerde varkens vlot werd verkocht tegen prijzen, die ongeveer gelijk waren als die op de vorige markt. De slachtveemarkt van 2 Juni a.s. wordt in verband met tweede Pink sterdag versteld naar Dinsdag 3 Juni. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 26 Mei. Slabonen 2,90; tomaten: A 1,701,89 en Bonken 1,10; bloemkool: I 4071, II 1838; spinazie I 21—53 en II 11—20; sla: I 6,50—11,50 en II 26; postelein 2442; andijvie 35— 58; radijs 612,50; rabarber 6,5018,50; bospeen 3755; prei 1220; soepgroen ten 3,5012,50; peterselie 3,5010. LANGEDIJKER GROENTENCENTR., 27 Mei. 9000 kg aardappelen 32.80 34.80, kleine 32.10—34.20, 11.000 kg ra barber 55.80, 2.000 kg uien 26.80— 29.40, grove 23.20—27.20. ZWAAG, 26 Mei 1952. Vr. Aardappe len 2860; Late Aardappelen 5.8012.20; Spinazie 850; Postelein 3739; Prei 13—15; Slabonen 2—2.65; Tomaten 70 1.80; Radijs 9; Rabarber 1016; Sla 2 9.80; Bloemkool 964; Perziken 442; Bindsla 2847; Aardbeien 60—2.02; Goudreinet 3865. WOGNUM, 26 Mei 1952. Vroege aard appelen: middel 3439. drielingen 38 39, kriel 37—38; Aardbeien I 158—176, II 102136; Bospeen 4658; Bloemkool 21 57: Rabarber 68; Sla 28.20; Spina zie 48. PURMERENDER MARKT De aanvoer op de Purmerender markt bedroeg hedenmorgen vijfhon derd runderen. De handel in vette koeien was kalm, goed prijshoudend, daar het aanbod niet te groot is! De handel in geldekoeien was heel kalm door een klein aanbod en een ook niet te grote vraag. In het begin van de morgen was het in de hoek van de verse melkkoeien heel stil. De handel in nuchtere kalveren voor de dood was heel goed met een vaste prijs. Bij de fokkers wel veel kijker* maar mindere prijzen. In vette kalve ren was een behoorlijk aanbod met een kalme handel tegen goed prijs houdende prijzen. Op de schapenmarkt gaat het weer iets beter. Vooral vette schapen waren aangevoerd. Ock lammeren wat gra ger door kleiner aanbod. Bij de vette varkens liep de inzet van 2.20 spoedig terug op 2.182.16. Stroeve gang. Big gen, heel stug, prijs niet vast. VISSERIJBERICHT URK. URK, 23 Mei 1952. Vrijdag werd door 123 vaartuigen aangevoerd 15924 pond kuilpaling f 0.68—f 1.17 en 1917 pond lijnpaling f 1.18—f 1.34 per pond; 1284 bakken nest f 2.56—f 2.76 per bak. URK. 24 Mei Zaterdag werd door 132 vaartuigen aangevoerd: 16343 pond kuilpaling, 0.95—1.05 per pond; 556 pond lijnaal 1.18—1.10 per pond. en 820 bak nest 2.50 per bak van 37"/» kg.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2