LAATSTE NIEUWS A Grootvader vond kleinkind Knooppunt in wordende wereld Sterritten zouden ernstige schade toebrengen aan landwegen Een sfeer van breed internationalisme De eerste haring is morgen aan de wal R. Westerling niet in voorlopige hechtenis Queen Mary 85 jaar De eerste aardbeien van de koude grond Aanklacht van waterschappen wordt door het wetsontwerp tegemoet gekomen Zal binnenkort een ver gunning nodig zijn? Willy Schagen candidaat voor Europese titel LS HET HART SPREEKT. RENEESHANN Wim van Est wil in Tour de France starten Hel Radioprogramma DINSDAG 27 MEI 1952 Hei Europa-college te Brugge (Van onze correspondent te Brussel) TOEN WÜ onlangs weer eens het voorrecht hadden het Europa-College te Brugge te bezoeken, trof ons de vooruitgang, die dit College gemaakt heeft, al verzekerde prof. Anton Verleye, een van de promotors, dat het ideaal, dat nagestreefd wordt, nog lang niet is bereikt. Omdat er velen in Nederland zijn, die wel de naam van het college hebben gehoord, maar niet weten waarom het gaat, willen wjj er enkele dingen over mededelen. Men moet zich dit College vooral niet voorstellen als een gewone universiteit. Daarvan mist het een van de voornaamste kenmerken. Het is eerder een school, waar studenten die hun universitaire studie al achter de rug hebben, nog een soort na-cursus kunnen volgen en een stoot in een bepaalde richting krijgen, de richting van een bredere belangstelling, die vooral op Europa gericht is. op een manier die wij niet vlug verge ten zullen. Verder moet genoemd wor den de sympathieke Franciscaner, prof. Anton Verleye. Hij is de stuwende kracht van het Èuropa-College, een man \an zeer ruime opvattingen, die een ware vader en zielszorger voor zijn stu denten is, de Protestantse inbegrepen. ALLE provincialisme is aan dit College vreemd, Eenzijdig nationalisme ligt het ook niet. Het leert haar studenten ademen in een sfeer van breder inter nationalisme, waarin Europa in het middelpunt staat en het zou graag wil len, dat de leerlingen, als zij de cursus van het College verlaten, konden zeg gen: „Nederlander (men kan ook een andere nationaliteit invullen) is mijn bijnaam, maar Europeaan is mijn naam". Verder wil het trachten de stu denten als zij hun studie aan het College hebben voltooid, aan posities te helpen, waarin zij de nieuwe Europa-geest in praktijk kunnen brengen. Dit laatste is intussen een van de moeilijkheden, waarmee men te kampen heeft, omdat dergelijk soort betrekkingen dun ge zaaid zijn. Een studente vertelde mij, dat dit inderdaad een punt is waarover de leerlingen in zorg verkeren. De cur sus duurt acht maanden. Op het ogen blik studeren er een 35-tal studenten, van wie twee Nederlanders; één vrou welijke meester in de rechten, die reeds een advocaten-praktijk in Nederland begonnen was en een medicus die zich gaat specialiseren in de psychiatrische richting. Verder is het aantal Duitsers nogal groot. Heeft men bij de oprichting lang getobd om een geschikte ruimte te vinden, waar de colleges gegeven kun nen worden, dit probleem is nu opge lost en het College beschikt over een groeiende bibliotheek, waar limeden de lessen gegeven worden. Een bijzondere attractie ligt in de persoon van de di recteur. Het is onze bekende landgenoot prol Henri Brugman. Hij is jong, sym pathiek, heeft wat de Fransen noemen „esprit", spreekt de wereldtalen even goed als die van zijn moederland en heeft veel overeenkomst met een man als Denis de Rougemont, van wie hij trouwens een intieme vriend is. Zijn colleges zijn zeer gezocht door de stu denten. Wij hebben hem horen spreken over „De crisis deri Europese moraal" (Ongecorrigeerd) Na een zeer geringe vangst, die van nacht omstreeks 1.00 uur door de ha ringvloot scheep is gehaald, zyn de eerste haringjagers onmiddellijk met de vangst van een aantal schepen naar de wal gestoomd. Er is vannacht om 12.00 „gehaald" en om 1.00 uur kwa men de eerste vangstmeldingen reeds binnen. Enkele schepen meldden in eerste aanleg een half mandje makreel en he lemaal geen haring, maar er waren enkele buitenbeentjes, bij die twee a drie kantjes buit hadden. Diverse sche pen lieten de netten echter tot in de dageraad in zee liggen, omdat er toch geen haring in zat, maar bij het aan breken van de dag was de vangst al niet veel beter. De radiografische ge sprekken gaven aan, dat de schippers hogelijk teleurgesteld waren over het eerste resultaat van de nieuwe teelt. Totdat om een uur of vier de VI. 85 „Bertina" met een totale vangst van 13 kantjes van zeven schepen naar huis ging stomen. Even later werd gemeld, dat ook de Kw. 6 naar huis stoomde, als jager van de groep „Adeko". De schipper meldde echter wijselijk geen vangst, doch het is bekend, dat hij als jager voor tien schepen fungeert. Er is grote kans, dat de „Bertina" Woens dagmiddag in IJmuiden aan wal komt. De Amsterdamse rechtbank, onder presidium van mr B. de Gaay Fortman, heeft besloten de voormalige kapitein van het KNIL, Raymond Westerling, tegen wien een gerechtelijk vooron derzoek is geopend, niet in voorlopige hechtenis te nemen. Gistermiddag was de rechtbank in raadkamer bijeen geweest ter behande ling van deze zaak. Vanmorgen is de beschikking bekend geworden: „Over wegende, dat de rechtbank geen ter men aanwezig acht om de vordering van de Officier van Justitie in te wil ligen, beschikkende, wijst het beroep af", zo luidt de uitspraak. Weer strubbelingen tussen Oost- en West-Berlijn Een Amerikaanse militaire woord voerder heeft vandaag verklaard, dat Amerikaanse militaire patrouilles he denochtend vroeg door gewapende Russische wachten niet zijn doorgela ten op de 160 k.m. lange hoofdweg van Berlijn naar West-Duitsland. Vol gens de woordvoerder zijn zowel te Berlijn als in Helmstedt vanmorgen Amerikaanse patrouilles tegengehou den. Een reden hiervoor is niet ge geven. De P.T.T. van West-Berlijn bericht, dat de Oostberlijnse P.T.T. de telefoon verbinding tussen het Oostelijke en Westelijke deel van Berlijn heeft ver broken. Dit was, zo werd van Ooste lijke zijde verklaard, nodig om „repa raties" te kunnen verrichten. Vanmor gen zijn ook de 17 telex-verbindingen tussen West-Berlijn en West-Duitsland verbroken. HE vraag kan natuurlijk gesteld wor den, waarom men juist een uitge storven stad als Brugge heeft uitgeko zen om er zoiets jongs als het Europa- College te vestigen. Maar de oprichters hebben antwoord gegeven. Zij wijzen erop dat Brugge op een knooppunt van de Europese wegen ligt en van alle zij den gemakkelijk bereikt kan worden, zowel per spoor uit het Oosten, als per schip als men van het Westen komt. Bovendien gelooft men in de invloed van het milieu; Brugge is nu eenmaal klassiek. De geest der eeuwen waart erin rond. De handel heeft er Tang ge bloeid. De schilderkunst vond er eeu wen lang haar meest begaafde beoefe naars. Vreemdelingen worden onweer- standelijk tot Brugge aangetrokken. Ook de zogenaamde Gastsprekers, die het Europa-College slechts voor enkele dagen bezoeken om er lezingen te ge ven, vinden het op zichzelf al een genot het oude stadje te bezoeken. Bovendien heeft men erop gewezen dat voor der gelijke studie een daarbij passende at mosfeer van stilte en rust nodig is en die geeft Brugge in overvloed. Beden ken wij eindelijk, dat lang niet iedereen het College kan bezoeken, omdat er een tamelijk streng systeem van selectie bij de aanmelding van studenten wordt toegepast, dan kan men vaststellen dat op het ogenblik in het Europa-College de bloem van de intellectuele jeugd verzameld wordt en dat, wanneer deze jongeren straks gelegenheid krijgen de opgedane kennis in praktijk om te zet ten, Europa enige leidinggevende man nen rijker wordt, die het misschien een weg kunnen wijzen om vlugger dan tot nu toe uit het moeras te geraken. OOK ZIJ KOZEN DE VRIJHEID Maandagochtend iseen bewaker van de gevangenis te Könings-Wusterhau- sen, een voorstad van Oost-Berlijn, met zeven gevangenen naar West-Berlijn ge vlucht. De gevangenen, onder wie twee vrouwen, waren tot dwangarbeid ver oordeeld wegens overtreding van Oost- duitse economische wetten. Generaal Ridgway heeft op het hoofdkwartier van de V.N. te New York de medaille der V.N. voor dienst in Korea ontvangen. De grootmoeder van de Engelse koningin, koningin Mary, vierde gisteren haar 85ste verjaardag. Amerikaanse tanker in brand Een Amerikaanse tankboot is op de Delaware rivier (in de Ameri kaanse staat van dezelfde naam) in botsing gekomen met een praam, be laden met benzineblikken. Na de bot sing ontstond brand, de opvarenden van beide vaartuigen stortten zich in de rivier en poogden zich zwemmen de in veiligheid te brengen. Twee be manningsleden zijn om het leven ge komen, terwijl er zes worden vermist. Defensie-opdrachten voor de Belgische industrie De Belgische industrie is thans bezig met de vervaardiging van 3750 mili taire vrachtauto's, waaronder artillerie opleggers, die voor 1954 geleverd moe ten worden. Bovendien heeft de Belgi sche industrie de fabricage ter hand ge nomen van jeeps, waarvan er vóór November 2.000 geleverd moeten wor den en opnieuw 2500 in de eerste maan den van 1953. Bij de vervaardiging van de militaire vrachtauto's vinden 2500 arbeiders gedurende drie jaar werk, bij die der jeeps 1500 arbeiders twee jaar. COMPLETE BOORTOREN GESTOLEN Van het onder Sowjetrussisch beheer staande olieveld bij Prottes, in Neder- Oostenrijk, is een volledige boortoren gestolen. De dieven, die zich voordeden a!s door de Russen gezonden ingenieurs, braken de toren af en namen de onder delen met zich mede. HEM, 26 Mei 1952. N. Aardappelen 31 38; Bospeen 4753; Bloemkool 3061; Sla 7.90—10.30; Rabarber 10—12; Aard beien 1.102.10. De eerste sloffen aardbeien van de koude grond werden gisteren op de Be- i erwijkse veilingen aangeboden. De prijs voor deze primeur draaide rond de f 3 per slof van ongeveer vjjf pond in houd. KERKELIJK NIEUWS Ned. Ilerv. Kerk: Beroepen te Putten: L. Blok te Kampen. Bedankt voor Klundert: P. J. F. Labens te Elspeet; voor Har derwijk: H. A. van Slooten te Wier den. Gereformeerde Kerken: Aangenomen naar Goënga: J. P. Haspels, candidaat te Bussum, die be dankte voor Anna Jacoba Polder, Har- melen, Makkum, Mariënberg, Scher- merhorn, Ternaart en voor Witmar- sum. Geref. Kerken (ond. Art. 31 K.O.): Bedankt voor Gorinehem: W. G. Ra pen te Voorthuizen. Geref. Gemeenten: Tweetal te Tholen: H. Ligtenberg te Rotterdam-West en F Mallan te Brui- nisse Ds J. H. Sillevis Smitt. Ds J. H. Sillevis Smitt, hoofd-vloot- predikant te 's-Gravenhage, is van een reis naar de Koreaanse wateren waar door hij enkele maanden afwezig is geweest, Zaterdagmiddag weer op Schiphol gearriveerd. VISSERIJ BIJ DENEMARKEN Vorige week visten vele van onze grote Noordzeevissers bij Denemarken. Hier werden goede vangsten geboekt van tong. Een der vaartuigen had een vangst van 3200 kg tong. De resultaten van deze visserij waren dan ook goed te noemen. Oplossing hersengymnastiek 1. Hartstochtelijk liefhebber van mu ziek; 2. Lac Léman, Genfer See; 3. Ste nen, los op elkaar gestapeld en niet door specie verbonden; 4. Een harskoek, ronde vlakke koek, hoofdbestanddeel van een electrophoor; 5. Verschroeiende, scherpe droge wind op de kust van Guinea; 6. In 1939; 7. Legendarische held uit de Zwit serse vrijheidsoorlog tegen het Habs- burgse Huis (14e eeuw). Doodde de Oos tenrijkse landvoogd Gessier; 8. 1946; 9. Noordamerikaans rendier; 10. Uit de sten gels van het Indische vlas. Oplossing puzzlerubriek Horizontaal: 1. braak, 5. agami, 9. geometrie, 12. er, 14. roe, 15. eel, 16. d.l., 17. dog, 19. neven, 21. boa, 22. Abel, 24. ton, 25. zeem, 26. biel, 28. Zuid, 29. muf, 30. nul, 31. demi, 34. stal, 36. Kota, 37. pas, 39. Ehze, 41. les, 42. eagle, 44. aai, 45. as, 46. C.C.D., 47. oef, 49. K.B., 50. schietmot, 52. primo, 53. speer. Verticaal: 1. Breda, 2. Ag., 3. aer, 4. koon, 5. aren, 6. gil, 7. a.e., 8. Islam, 10. meet, 11. teen, 13. robbedoes, 16. doe delzak, 18. gei, 20. vos, 21. bei, 23. lemma, 35. zulte, 27. lui, 28. zus, 32. ets, 33. dag, 35. aha, 36. klamp, 37. padi, 33. slot, 40. eiber, 42. echo, 43. Eems, 46. C.C.M., 48. fop, 50. si, 51. te. JN .940 zocht de familie Van LooMahey uit Kesselloo onder de drei ging der Duitse Stnka's een veilig heenkomen in Noord- Frankrijk. Het gezin be stond uit de bejaarde heer Van Loo, zjjn schoondoch ter Yvonne van LooMahey en haar beide kinderen Georgette en Denis. Tijdens een bombardement bij Abbeville in Noord-Fraok- rijk kwamen mevrouw Van Loo en Denis om het leven. Georgette, toen een twee jarig meisje, werd aan de linkerhand gewond. Haar grootvader vertrouwde haar toe aan een soldaat, die be loofde, het kind by een Rode-Kruispost te zullen laten verzorgen, en begroef vervolgens zijn schoondoch ter en kleinzoontje. Toen de oude man voor zijn kleindochtertje wilde gaan zorgen, kwam plotseling be richt, dat Abbeville moest worden ontruimd omdat er nieuwe bombardementen dreigden. Ondanks zijn protest werd opa Van Loo op een vrachtauto gezet en naar het Zuiden gezonden. Nadat de strijd in België en Frankrijk was geëindigd, keerde de oude man terug naar de omgeving van Ab beville, waar hij hardnek kig poogde, zijn kleindoch tertje te achterhalen. AIIj moeite was echter te ver geefs. Niemand herinnerde zich iets van de kleine. Jarenlang zocht hij voort en thans is het kind mede door zijn onvermoeid pogen teruggevonden bij een fa milie in Doornik. De soldaat had het kind namelijk toevertrouwd aan de eveneens verdreven heer en mevrouw Lefebvre uit Doornik, die aanvankelijk hadden gepoogd de ouders van de kleine op te sporen, doch tenslotte, daar zij kin derloos waren, het meisje adopteerden en het de namen Nadine Abbeville gaven. Later gaven zij het kind hun eigen naam. Toen het meisje veertien jaar werd, moest de in België verplichte identi teitskaart worden opge maakt. Het parket van Doornik stelde bij die ge legenheid nog eens een uit gebreid onderzoek in de gehuchten nabij Abbeville in en vernam toen, dat daar nog steeds een oude man uit Belgie naar zijn klein kind zocht. De Doornikse politie heeft hieruit afgeleid, dat de in Mei 1940 spoorloos ver dwenen Georgette van Loo dezelfde is als de thans veertien jaar oude Nadine Lefebvre welke veron derstelling nog wordt ver sterkt door het feit, dat het meisje een groot litteken aan de linkerhand heeft. Een uitspraak is pas te ver wachten, nadat getuigen zijn gevonden van het drama, dat zich in 1940 bij Abbe ville heeft afgespeeld De vader van Georgette, die in 1940 zijn militaire plichten elders vervulde, meent in een foto van Nadine zijn verdwenen dochter te her kennen. Hij is intussen her trouwd en heeft weer een zoon, die Denis heet. Tn Kesselloo heeft zich onder voorzitterschap van de grootvader een feestcomité gevormd, dat het meisje een daverende ontvangst wil bereiden, wanneer zij dezer dagen haar vader en grootvader komt bezoeken. Intussen hopen de pleeg ouders Lefebvre, dat vader Van Loo het kind bij hen zal laten een hoop, die het meisje, dat slechts Frans spreekt, wel zal delen. f Pim, Pant, Pom en de blauwe vaas 57. De agent, die naar de welluiden de naam van Piet Pakkum luisterde, geloofde geen woord van het verhaal, dat Billie hem vertelde. „Zozo, repe teerden de heren een toneelstukje?" zei hij sarcastisch. „En die vaas speelt daarin zeker de hoofdrol, niet?" Piet Pakkum schudde zijn hoofd. „Nee, ze konden hem niet zo gauw voor de mal houden. Vooruit heren mee naar het bureau, dan kunnen jullie daar de zaak aan de commissaris zelf uitleggen!" Bij deze laatste woorden schrokken Billie en Kareltje geweldig. Ten koste van alles moesten ze voorkomen, dat de agent hen mee naar het bureau nam. „Hoort U nu eens brigadier," begon Billie op vleiende toon. „Wij hebben deze vaas van mevrouw Woeffie ge kocht en als U nu even met ons mee gaat, kunt U er zichzelf van overtui gen, dat wij de waarheid hebben ge sproken." De agent streek nadenkend langs zijn knevel. Hij gevoelde zich ge vleid, dat Billie hem voor een briga dier aanzag. „Goed, goed," zei hij ein delek. „Ik wil dan wel even met jullie meegaan naar mevrouw Woeffie, ik ken haar toevallig persoonlijk, maar wee jullie gebeente, als je geen waar heid hebt gesproken." „Dat zouden we niet durven, brigadier," riep Billie zoet sappig, terwijl hij Kareltje een knip oogje gaf. „Wij zouden er niet aan den ken om het gezag om de tuin te lei den!" En zo gingen ze gedrieën op weg naar Moeder Woeffie. (Van een onzer redacteuren) De kans is groot, dat straks het houden van autosterritten afhankelijk zal zijn van een vergunning van de onderhoudsplichtigen der wegen waarover het parcours wordt geleid. Dit deelde de secretaris van de Vereniging van Noord- hollandse Waterschappen Maandag op de in Amsterdam gehouden ledenvergade ring mede naar aanleiding van de reeds eerder geuite klacht over de toege brachte beschadigingen door dit soort ritten. Uit het in April ingediende wetsont werp blijkt, dat de minister van Ver keer en Waterstaat zich de klachten over de vernielingen aan de landwegen het uitgezochte terrein voor ster- en betrouwbaarheidsritten heeft aange trokken en bereid is gevonden een wij ziging van de verkeerswet voor te stellen in die geest, dat het verboden zal zijn zonder vergunning een wed strijd met voertuigen op de weg te hou den. Wordt dit ontwerp tot wet ver heven, dan heeft de politie de macht in te grijpen, hetgeen tot nu toe niet mogelijk was. In zijn openingswoord betuigde de voorzitter, de heer A. W. Mul uit Wees- perkarspel zijn spijt over het niet op nemen van vertegenwoordigers van de Vereniging in de commissie-Oud ter bestudering en financiering der wegen. Spreker twijfelde of met de belangen van de waterschappen wel voldoende rekening zal worden gehouden. De aftredende bestuursleden, de he- Op de zitting van het EBU-Congres werd Willy Schagen, Nederlands kam pioen halfzwaargewicht aangewezen om voor de Europese titel in dit ge wicht uit te komen tegen de Duitser Conny Rux. De ontmoeting moet bin nen vier maanden worden georgani seerd. Ivo Rinkel won te Surbiton In de eerste ronde van het heren enkelspel van de tenniskampioenschap pen van Surrey op grasbanen, die te Surbiton worden gehouden, behaalde onze landgenoot Ivo Rinkel een over winning op Piercy. Hij sloeg zijn En gelse tegenstander met 60, 63. FEUILLETON 29. „Heather, lieveling, wat is er?" „Ik voel me zo ellendig om op die manier te moeten voorthobbelen. O, was ik maar zoals Joanzoals jij!" Barbara kreeg een gevoel, alsof haar keel werd dichtgeknepen, terwijl ook bij haar de tranen dreigden op te wel len. De stem van Heather had zo smar telijk geklonken en 't was voor het eerst, dat ze zoiets had gezegd. Meer dan ooit bleek, hoezeer ze onder haar kreupelheid leed. „Dat zul je gauw, dank zij de nieuwe behandeling", trooste Barbara. „Och. er zijn al zoveel nieuwe be handelingen geweestnu ja, het doet er niet toe", zei Heather, met een poging, de druk af te werpen, terwijl ze zich zoveel mogelijk oprichtte. „Het spijt me, Barbara; 't was niet mijn be doeling, me zo te laten gaan". Barbara drukte even geruststellend Heather's arm en toen waren ze ook meteen bij de bibliotheek aangeland. Ze deed een stap vooruit en liet Hea ther binnengaan. Jinks stond voor een der vensters en keek naar de tuin. Toen ze binnen traden, wendde hij zich om en kwam glimlachend, met uitgestoken band. Heather tegemoet. Op de eenvoudigste toon van de wereld zei hij: „Hallo. Heather" en zij antwoordde even ge makkelijk: „Hallo, Jinks". Barbara maakte zich uit de voeten, terwijl ze iets mompelde van Jenkins te waarschuwen, dat hij zo gauw de thee klaar was, die zou binnenbrengen. Toen ze terugkwam, zaten de twee anderen samen op de divan en babbelden zo ver trouwelijk, alsof ze elkarr reeds jaren DOOR gekend hadden. Ook bleek heel duide lijk, dat ze elkaar bevielen, dat geen van beiden in de ander was teleurge steld. Het gezicht van Heather, zo dik wijls lusteloos en suf, stond nu vrolijk en levendig. Ze wierp Barbara een op- gewikte blik toe, alsof ze wilde zeg gen: „Het Is in orde; we schieten samen prachtig op. Hij is een bovenste beste, Barbara, maar dat heb ik altijd wel ge weten". „Heb je juffrouw Newcombe al ont moet?" „Zeker", antwoordde Barbara, nog vóór Jinks iets kon zeggen, „we heb ben kennis gemaakt, toen eskader-com mandant Charrington hier aankwam". „Ja en ik voel me heus erg schuldig, dat ik een dag te vroeg ben gekomen". „O, dat hindert niet", zei Heather luchtig „het komt er niets op aan. Het is alleen maar jammer, dat moeder in bed ligt met erge, hoofdpijn, terwijl ze je dat weet ilc zeker graag had willen ontmoeten. Ik vraag me af, of ik haar ook zal gaan vertellen, dat je hier bent". „Neen, doe dat liever nietje moet haar nu niet storen". Juist kwam Jenkins met de thee bin nen. Hij zette het zware zilveren blad vcor Barbara neer. „Denk eens aan. Barbara. Jinks is in Labrador geweest" riep Heather uit Stel je voor! Jij vas er toch ook?" „Ja", zei Barbara, zich over de thee pot buigend en Jinks zijn kop ter hand stellend. „Wilt u zelf maar suiker ne men, meneer Charrington?" „Dank u". „Wanneer was je daar, Barbara? Jinks was er zowat twee jaar geleden". „Om die tijd was ik er ook". „Vreemd, dat jelui elkaar dan niet ontmoet hebben". „Och, het was er een voortdurend ko men en gaan", zei Jinks. „In elk geval ben ik er niet lang geweest". Het gesprek liep verder als op rolle tjes, ook dank zij Jinks, maar Barbara dacht telkens: „Als hij het maar niet was. Als Heather maar met een andere man had gecorrespondeerd. Als ik maar het verleden kon vergeten!" Toen hoor den ze haastige voetstappen naderen en even later ging de deur open. Joan, in „slacks", vuurrode jumper, open aan de hals en met dito shawl als een tul band om het hoofd, trad binnen, liep naar Jinks toe en stak de hand uit. „Hoe gaat het er mee? Ik ben Joan Melrose, de jongere zuster van Heather. Ze wilde niet, dat ik beneden kwam, omdat ik juist mijn haar had gewassen. Maar ik stelde er prijs op, u te ont moeten". Hartelijk lachend antwoordde Jinks: „Ik kan me niet voorstellen waarom, maar vind het erg aardig van u". „Nu, ik ben blij, dat u vandaag is gekomen. Anders zouden juffrouw New combe en ik u niet ontmoet hebben" „Waarom? Zou u dan niet hier zijn geweest". „Waarschijnlijk niet. Morgen gr an we naar Londen voor het weekeind. U woont daar .mers, meneer Charring ton?" „Op liet ogenblik woon ik nergens, tenminste nergens vast. Ik logeer hier in de buurt een paar dagen bij een oom". „En daarna?" „Daarna ga ik weer naar Londen maar waarschijnlijk zal ik met de week einden dikwijls hier zijn". „Ik ga denkelijk binnenkort naai stad", vertelde Heather. „Daar moet ik een behandeling ondergaan". „Ik probeer moeder over te halen, een ongemeubileerde flat te huren", zei Joan, „dan kunnen we er allemaal heen gaan. Papa misschien uitgezonderd, want die laat zich met geen domme kracht van Lawnside wegslepen". Zo praatten ze luchtigjes voort, tot Barbara aan Joan vroeg, of het geen tijd was, de pennen uit haar kapsel te halen. „O, dat weet ik niet", zei Joan, met de hand naar 't haar onder de shawl voelend. „Ik geloof, dat het nog wel even zitten kan", „En ik dacht, dat ik, als je wilt, het wel voor je kon uitkammen". Joan aarzelde en begreep toen plot seling wat er aan de hand was. Die goede Barbara wilde Heather en haar schrijfkameraad gelegenheid geven, een poosje alleen te zijn! Nu, misschien kon zij, Joan, dat ook wel in de hand werken. Joan vond het correspondentievriend je van haar zuster erg aantrekkelijk en Heather bewonderde ham blijkbaar; een echt knappe man zagen ze niet dik wijls. Als Joan zelf niet zo verliefd was op Benny, zou ze in de verzoeking komen, Charrington 't hoofd op hol te brengen. Maar dat zou eigenlijk een beetje gemeen zijn, want ten slotte had Heather hem „ontdekt". Dus rees „oan overeind en zei, dat ze 't van Barbara een goed idee vond. „U gaat toch nog niet weg, meneer Charrington?" „Ik kan niet zo lang meer blijven", zei Jinks, op zijn horloge kijkend. „Ga alsjebliert nog niet weg", viel Heather in. „Ik.... zou je de tuin kun nen laten zien". „Weet je zeker.... ja, dat het je niet te veel zal vermoeien?" „Niet als ik langzaam loop". Beiden liep door de openstaande leuren naar buiten. Enige ogenblikken later zag Barbara uit de kamer van loan hoe Heather en Jinks samen in de richting van het meer slenterden. Eens struikelde Heather en onmiddellijk bracht hij zijn hand aan haar elleboog (Wordt vervolgd) ren K. Schipper (Hoogkarspel) en A. W. Mul (Weesperkarspel) werden met grote meerderheid van stemmen her kozen. De rekening 1951 vertoonde een ba tig slot van f 1037.83. De begroting 1953 werd vastgesteld op een totaalbe drag van f 13.930.waarin een post voor onvoorziene uitgaven is opgeno men van f 1230.—. Na de afhandeling van het zakelijke gedeelte hield ir K. A. Bazlen een inleiding over de in poldering van het IJselmeer, waarover men elders in dit blad kan lezen. Naar wij van de zijde van de ver trouwensman in Nederland van de or ganisatoren van de Tour de France, de heer R. de Grood vernemen, heeft Wim van Est, winnaar van de 52e wegwed strijd Bordeaux-Parijs, in een gesprek Maandagavond te St. Willibrord, ge voerd met ploegleider Kees Pellenaars, medegedeeld, dat hij zich gaarne can didaat stelt voor het team, dat ons land dit jaar in de ronde van Frank rijk zal vertegenwoordigen. Hieruit en uit het gesprek, dat Van Est te Parijs met Goddet, directeur van de Tour de France heeft gehad, mag men de conclusie trekken, dat Wim van Est, onvoorziene omstandigheden voor behouden. in Juni zal starten in de Tour de France. WOENSDAG 28 mei HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de z:eken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.- muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 „Sherlock Hol mes verliefd", hoorspel. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Pinksterwiidingsstonde. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Vocaal Dubbelkwartet. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Bondsdag Nederlandse Christen Vrouwenbond. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Hobo, piano en alt viool. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgel spel. 17.50 „In dienst van het Vaderland", causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Clavecimbel- recital. 18.30 R.V.U.: Prof. R. Broekman: ..Religie en wetenschap". 19.00 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigings leven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „De hoornvlies transplantatie", vraaggesprek. 20.15 Zen- dmgsprogramma. 21.15 Orgelconcert. 21.50 Gram.muziek. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrpuw, 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Mej. M. Kehrer: „De taak van de vrouw bij de politie in Nederland". 11.30 Gram.muziek. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Portugees concert. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gesproken Portret. 14.15 Kamermuziek. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Alt- en sopraanblokflult. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending; H. M. Laupman: „Nieuw Guinea's Zuid kust". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muziek. 19.00 „Problemen rondom de pacificatie" causerie. 19.15 Gram.muziek 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Opera inleiding. 20.80 De Consul", opera. 21.50 Gram.muziek. 22.10 „Moderne zondvloeden", causerie. 22.25 Dansmuziek. 23.00 Nieuws, 23.15— 24.00 Veertigjarig bestaan Algemene Ne derlandse Bond van Ambtenaren.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7