Velen begeleidden H.K. Koster naar laatste rustplaats in Wieringerwaard A Nieuws uit de Langedijker Dorpen - WEK DE GAL IN UW LEVER OP Pim, Pain, Pita en de blauwe vaas Onze zuivelhandel behoeft voor de toekomst niet bevreesd te zijn LS HET HART SPREEKT'. Journalist malversatie Grote Drie In treffende plechtigheid getuigd van zijn grote eigenschappen Landbouwend Nederland leed zwaar verlies Het Radioprogramma Ergerlijke vernielzucht Lijdt niet langer Noord-Scharwoude „Nut en Sport" verwierl tien nieuwe leden I.D D.A. bracht op goede wijze „Van ander ras Perspectieven gunstig RENEESHANN „Oud West-Friesland" blijft voortbestaan Oudorp Nieuwe Niedorp Oude Niedorp Nogmaals c Haags Gerecht boete wegens Opia KI ij zing on Weerberic WOENSDAG 28 MEI 1952 Vit alle delen van het land waren mensen gekomen om de uitvaart van wijlen de heer H, K. Koster bij te wonen. Het kerkgebouw in Wieringerwaard kon ternauwernood alle belangstellenden bevatten. Daar waren vrienden uit Wieringerwaard, maar daar waren even/eer vrienden uit Friesland, uit Utrecht, uit Limburg, uit Zuid-Holland, die deze gelegenheid wilden aangrijpen om te getuigen van de warme genegenheid, die zjj de overledene toedroegen, maar evenzeer van het zeer vele werk, dat deze man voor de landbouwende bevolking m het bijzonder heeft gedaan. Want zeer treffend is bjj deze uitvaart opnieuw gebleken, in hoe ontzaglijk veel corporaties H. K. Koster zitting had, waarin "1 jaren lang heeft geijverd voor de vooruitgang van de boerenbevolking, waaraan h\j zijn hart heeft verpand gehad, zijn ganse leven lang en in wier midden hg zich thuis gevoelde. RLWS en de oudleerllngen. Het is aan jou te danken, dat we op het gebied van het onderwijs voor de agra riërs zo veel tot stand hebben weten te brengen,. Het is je onuitwisbare verdienste, dat je de grote stuwkracht bent geweest. De heer Hoogetoorn, sprekende voor de bond van Coöperatieve zuivel fabrieken, de landbouwcoöperaties, de coöp. Zuivelband en de botercontrö- lestations getuigde van de grote lief de die de overledene had voor de men sen. Aan een scherp verstand paarde onze Rikus Koster een warm hart. Ir Smeding haalde verschillende oude herinneringen op. Veel hebt ge betekend voor het oude land, maar evenveel voor het nieuwe. Tal van prominente figuren uit de zuivelwereld waren aanwezig. Maar ook de banken getuigden van haar be langstelling. De onderwijsinstellingen, die voor de agrariërs van zo grote be tekenis zijn, gaven acte de presence. Burgemeesters, waterschapsbestuur ders, welker namen we niet allen kunnen vermelden hebben één van Westfrieslands beste zonen naar zijn laatste rustplaats begeleid. De sprekers die in de kerk het woord hebben gevoerd, waren voor het grootste deel mensen van de oude garde, zo als één van hen het zo tref fend opmerkte. Hun plaatsen zullen weer worden ingenomen, maar toch zal telkens blijken, dat zij menigwert een leegte achterlaten, die aan een gevoelig verlies herinnert. Dat is ongetwijfeld met Rikus Kos ter het geval. Burgemeester Kloeke herdacht hem als iemand, wiens leven aan de ge meenschap was gewijd. Hij vroeg zo weinig voor zichzelf en gaf zo veel aan anderen. Hiervan plukt de jeugd de vruchten. Vooral de jeugd, die bui ten de gemeente woont. Want hij werkte voor de hele gemeenschap. Daarvoor hebben wij een gevoel van grote dankbaarheid, aldus de heer Linthorst Homan, voorzitter van de KNZB. Want bij al zijn grote gaven bleef hij een man, die met al zijn ve zels met het platteland verbonden bleef en het zuiverst zijn noden en belangen aanvoelde. Nimmer heeft hij vergeten, waar hij vandaan kwam en voor u allen heeft hij gewerkt. Met zijn scherpe kijk op de econo mische dingen was hij één van onze beste raadslieden, aldus de heer Van Beuningen, namens de Raad van toe zicht op de Boerenleenbanken. Hij was er één van de oude garde, die wij zo moeilijk kunnen missen. Je was een groot man, zo sprak de heer Reinders Volmer namens de De practicus. Gij waart onder onze staf, die voor een groot deel uit theoretici be staat, de practicus, naar wiens stem met graagte geluisterd werd. Organisatieman in hart en nieren, dat was hij, aldus de heer Brinkman, voorzitter van de H. M. v. L. Iemand wiens stem vooral in kritieke momen ten gewicht in de schaal legde. Maar tevens een levenskunstenaar, die vreugd» bracht in elke bijeenkomst die hij bijwoonde. Het toonbeeld van een stoere West fries is van ons heengegaan, zei de heer De Vries namens de gezondheids commissie voor dieren van de Stich ting voor de landbouw. Iemand die weinig sprak, maar naar wiens woor den men luisterde en handelde, als hij iets zei. Zjjn woord was goud waaro Burgemeester Blaauboer vertolkte de gevoelens van het Hoogheemraad schap dat jaren lang van de gaven van Koster heeft mogen profiteren. De belangen van het waterschap wa ren bij hem in veilige handen. Namens zijn Friese vrienden sprak de heer Visser. De dood heeft hier aangeklopt, maar ge hebt uw taak volbracht. Samen met uw vriend Koo'- stra hebt ge ons voorbereid, zodat .wij de taak in de organisatie aankonden. Gij waart er één uit ons midden, die altijd diende. Als laatste spreker voerde de heer Hofsté, directeur van de „Volharding1' die tevens de leiding had van de ge hele plechtigheid het woord. Gij hebt ons vertrouwen gegeven in ons werk en in het werk, dat gij hebt gesticht n moeilijke tijden hebt ge onze twij fel weggenomen en ons een pand meegegeven, dat we in trouwe herin nering kunnen bewaren. Terwijl allen zich van hun zetels verhieven, werd de baar uitgedragen onder het gelui van de klok en het spelen van het orgel. I.angzaam zette de stoet zich in beweging. Rikus Kos ter is niet meer. Maar zijn geest zal in onze gedachten blijven voortleven De heer K. Koster, zoon van de overledene dankte voor de grote be langstelling. DONDERDAG 29 MEI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Nederlandse muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgis- sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert (12.3012.33 Land-en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws én katholiek nieuws. 13.20 Promenade-Orkest en soliste. 13.50 Het Internationaal Eucharistisch Congres te Barcelona. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Pianorecital. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gra- mofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Surinaamse Volksmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Koorconcert. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.20 Kamerkoor. 19.40 Radio- krant. 20.00 Nieuws en weerberichten 20.10 Gevarieerd programma. (21.00—21.35 Familie-competitie.) 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22,45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gramofoon- muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 „Hoeveel vleierij kan een man verdra- en", causerie. 12.00 Pianoduo. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Musette Orkest. 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole-Orkest. 14.00 „Het Testament van een Zonderling", hoorspel. 14.40 Gra- mofoonmuziek. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersengymnastiek. 16.30 Amuse mentsmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. H. J. de Graaf: „Sultan Agung in Java's Gouden Eeuw". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Militaire causerie. 19.10 Gram.muziek.' (Intermezzo: Gesproken brief uit Londen.) 19.40 Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Ra dio Philharmonisch-Orkest en solist. 21.20 „Gezellig Bridgen", schets. 21.35 Lichte muziek. 22.15 Ronde Tafel gesprek over het Rode Kruis. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30— 24.00 Zang, viool en piano. ADVERTENTIE «lilt 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt v«rs<rpt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LKVERPIL- LETJJtfl om die liter gal op te wekken en uw sptjevertering en stoelgang op natuur- Üji.e wö*e te regelen. Een plantaardig zacht miid^L onovertroffen oir de gal ie doen stromen. HÜet Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, ing. Med., De baldadigheid van de jeugd schijnt nog steeds toe te nemen. Er gaat bijv. geen dag voorbij of er wor den jonge boompjes uit de grond ge rukt. In alle dorpen van de Langedijk is de jeugd dagelijks op het „oorlogs pad". Zo moest dezer dagen de proeftuin van de Chr. Lagere Tuinbouwschool het ontgelden. Een drietal eenruiters, die met elkaar zeker f 20.kosten, werd door stenen gooien vernield. Van een sortiment tulpen was na de „aanval" niets meer te herkennen. Voorts moest een broeibak met wor telen het ontgelden. Ongeveer de helft van de wortelen verdween in de ma gen van de „lieve" jeugd. Van de school werd een raam stukgegooid Dat alles is wel heel erg en het wordt hoog tijd, dat aan die vernielerij paal en perk wordt gesteld. Nieuwe jagersvereniging wil Geestmerambacht zuiveren In Langedijk, waar reeds vele ver enigingen op allerlei gebied een bloeiend bestaan leiden, heeft zich wederom een nieuwe vereniging ge meld. Het is een organisatie van ja gers, die allen in het bezit zijn van een jachtakte. De jagers - stuk voor stuk woonachtig in het Geestmeram bacht willen deze velden voor de jacht pachten, waarbij degenen die niet in het Ambacht wonen, van de j'acht worden uitgesloten. De leden jagers stellen zich hierbij ten doel het schadelijk wild e.d. te verwijderen. Er is ook gedacht aan jacht op kooldul- ven. Men wil het Geestmerambacht in vakken van 400 hectare verdelen. Iedere jager krijgt één vak toegewe zen. Het bestuur van de nieuwe ver eniging bestaat uit de heren P. Ver burg, Noord-Scharwoude, voorzitter; R. Roozendaal, Warmenhuizen, secre taris en J. Silver, Zuid-Scharwoude, penningmeester. De heer J. Tiesema uit Koedijk zal de leden als adviseur bijstaan. joh. van Klaveren verliet het gasbedrijf De heer Joh. van Klaveren verliet gis teren na zevenendertig jaar trouwe dienst als hulpstoker-terreinwerker het Gem. Gasbedrijf. In een bijeenkomst van bestuur en gas- commissie werd afscheid genomen van deze werkzame functionaris. De heer Van Klaveren werd toegesproken door burge meester Schelhaas en de directeur, de heer Akkerboom, die beiden de grote toewijding en plichtsbetrachting van „Jo", zo als Van Klaveren algemeen genoemd werd, prezen. De heer Van Klaveren was, voordat hij naar de Langedijk kwam, drie jaar werk zaam bij de gasfabriek in Tiel, zodat hij er veertig dienstjaren op heeft zitten. Burgerlijke stand Geboren: Geertruida Theresia Maria, dochter van Theodorus Bruin en Dieu- wertje M. de Witt; Klaas, zoon van Gerrit Barten en Andrea Vijn; Jan, zoon van Willem Mulder en Elisabeth Galis; Gerrit, zoon van Herman Roos en Geertruida Roos; Dirk, zoon van Pieter de Graaf en Alie de Geus; Dirk Jan, zoon van Willem Strijbis en Trijntje Slot; Rudolph Helena Joseph, zoon van Eranciscus H. A. Scholtes en Wilhelmina J. M. van der Burg; Aria na, dochter van Cornells Fillekes en Jaapje Adriana Treurniet; Cornelia Elisabeth Maria, dochter van Petrus Bergen en Maria C. Hoogeboom. Overleden: Cornells Geradus van der Stok, zoon van Willem J. v. d. Stok en Helena M. Admiraal; Neeltje Heneweer, wed. van Dirk v. Twuyver. BETERE UITKOMSTEN GASFABRIEK In een vergadering van de Langedijker Gascommlssie werd meegedeeld, dat de bedrijfsuitkomsten over de eerste maan den van dit jaar bevredigend waren. Daar er meer gas vrkocht was aan particu lieren, viel er in mindere mate verlies te constateren. Daar de gebouwen door deel name aan de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland overbodig zijn geworden, zal er een brief gericht worden aan de gemeente Langedijk over de verkoop van de oude fabriek. ADVERTENTIE door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togai, dat verdrijft in ai die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. (Advertentie, Ing. Med.) BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de week van 1117 Mei deden zich in onze gemeente twee gevallen van besmettelijke ziekten voor en wel van hepatitis infectiosa (leverziekte). De konijnenfok- en pluimveevereni ging „Nut en Sport" mag zich in een toenemende belangstelling verheugen. De voorzitter, de heer E. Vonkeman kon op de gisteravond gehouden ver gadering een tiental nieuwe leden welkom heten. Ter sprake kwam de zomerkeuring, welke gehouden zal worden op 23 en 30 Augustus. De he ren Dekkers, Zaandam en Hamaker zullen worden gevraagd hun diensten als keurmeester te verlenen. Een keurmeester is gezien het grote aantal te keuren dieren niet vol doende. Op de vraag om deel te ne men aan de provinciale tentoonstel ling te Beverwijk werd nog geen be sluit genomen. Er doen zich nog moeilijkheden voor. In de eenstvol- gende vergadering zal men definitief besluiten. De heer G. de Barbanson hield ten slotte een lezing over Japanse krie len, die een uitgebreide discussie op leverde. De toneelvereniging „I.D.D.A." heeft in Concordia voor een geheel bezette zaal een prima opvoering gegeven van het to neelstuk „Van Ander Ras". Het was nu eens een ander en beter genre stuk dan wij de laatste jaren van I.D.D.A. gewend zijn. In „Van ander Ras" komt het neger- vraagstuk in al zijn scherpe tegenstellin gen tot uiting. Daar dit stuk reeds meer der malen in deze omgeving is opgevoerd, zullen wij ons van een nadere beschrij ving' onthouden. Over he spel van de medespelenden, de rolkennis, uitspraak enz. hebben wij niets dan lof. Zo waren de hoofdrollen stuk voor stuk in goede handen, evenals de bijrollen. Mevr. Maakal vertolkte de lang niet gemakkelijke rol van negervrouw en W. Koeman, die van neger op goede wijze. Daarnaast willen wij ere noemen mevr. SmitGelder in haar hoofdrol als oudste dochter van de senator. Mej. T. van Beek als nieuwelinge deed het ook heel goed, evenals A. Schrijver als de def tige senator. Het geheel was een toneelavond die door het publiek zeer werd gewaardeerd. ZATERDAG OFFICÏëLE OPENING VAN SPEELTUIN De speeltuin op het terrein achter de Openbare Lagere School, waar men reeds druk bezig is met het monteren van de speelwerk tuigen, zal Zater dag middag om 2 uur officieel ge opend worden door burgemeester Schelhaas. 58. Zodra de agent met zijn beide arrestanten in de buurt van Moeder Woeffie's woning kwam, zag hij daar een hele oploop van kinderen. En dat was geen wonder, want Pim, Pam en Pom hadden een dankbaar gebruik ge maakt van het aanbod van Billie om op de voddenwagen te passen en zo te zien deden ze goede zaken ook. Pim zwaaide natuurlijk met de bel en zijn broertjes deelden aan' alle kinderen, ook al kwamen ze maar met één krantje, met kwistige handen snoepgoed uit! En ze vergaten daarbij ook zichzelf niet! Pim was zeker al aan zijn achtste zoute drop bezig en bovendien had hij nog enige zuurstokken in zijn zak gestoken, voor „straks" zoals hij het noemd». Ook Pom en Pam lieten zich niet on betuigd. „Wat is dat nu weer?" vroeg de agent Piet Pakkum achterdochtig. „Oh, agent, dat is onze wagen met han del," antwoordde Billie plechtig. „D« zoontjes van mevrouw Woeffie pasten even voor ons op de wage.., terwijl wij een stukje brood aan het eten waren." „Zozo," zei de agent weer. Hij had het gevoel dat hij door deze twee mannen voor de gek gehouden werd, ofschoon zij hem steeds op een beleefde manier antwoord gaven. Gelukkig, daar kwam Moeder Woeffie al aan en de agent haastte zich naar haar toe. (Advertentie, Ing. Med.) In het algemeen kan men zeggen, dat een stijgende melkconsumptie in Euro pa en een stijgende levensstandaard in de Aziatische en Afrikaanse landen zulke grote perspectieven voor de zui vel openen, dat wij geen vrees behoe ven te koesteren voor de toekomst van de Nederlandse zuivelhandel. Het is echter wel zaak, dat er zo hard moge lijk wordt gewerkt aan de integratie van de Europese landbouwbelangen, waardoor de invoerbeperkingen zouden verdwijnen, aldus de heer J. A. Geluk, secretaris van de Kon. Ned. Zuivelbond, op een dezer dagen te Assen gehouden vergadering van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Drente, waarbij alle twee en vijftig fabrieken in deze pro vincie zijn aangesloten. Op het ogenblik, aldus de heer Geluk, moet men helaas een toenemende nei ging tot protectionisme éonstateren in landen, die geen landbouwoverschot hebben. Sprekend over 1951 noemde hij de uitkomsten niet ongunstig. Gemiddeld wérd per kg melk ruim 19 cent ont vangen, zodat de garantieprijs van 17.75 cent ruimschoots werd overtroffen. Dit was ook nodig door de stijging der pro ductiekosten. Het eerste kwartaal van 1952 heeft ook prijzen gebracht, waar mede de veehouder tevreden kan zijn. Het is een gezond verschijnsel, dat er minder boter wordt gemaakt en daar entegen meer kaas en meer vollemelk poeder en condens. Dit heeft de boter- (Advertentie, Ing. Med.) FEUILLETON 30. Zo bleef het, terwijl ze verder gingen. „Jonge liefdesdroom!" mompelde Joan. „Lief nietwaar? Ik zou wel eens willen weten, hoe hij hóór vindt, want wat ze van hèm denk: kun je zo wel zien. 't Is een knappe tent, hè?" „Heel knap". „De soort ma.-,, die jou zou aanstaan, Barbara? Neen, ik geloof, dat hij voor jou te oud is". Onwillekeurig deed Barbara een stap achteruit. Joan bekeek de zaak van een nieuwe kant. Per slot van rekening was Jinks immers vijf jaar ouder dan zij, Barbara. Maar ja, een groot kind van achttien als Joa.i had zo haar eigen op vattingen. Onlangs liad ze een meisje uit de buurt „een oud wijf van twintig" genoemd! „Och, dat zou -k niet zeggen", kreeg ze nu ten antwoord. „Van welke soort man zou jij houden, Barbara? Je bent erg geheimzinnig wat je liefdesaangelegenheden betreft!" Nu antwoordde Barbara niet, w»it op dit ogenblik was het haar onmogelijk. Plotseling kreeg ze weer dat smarte lijke gevoel, zo lang onderdrukt, maar zo wreed opnieuw aangewakkerd door de ontmoeting van deze middag met Jinks. Het gevoel, dat haar nu ander maal bekroop, loer. ze Heather met Jinks tussen de romen zag verdwijnen. „Kom, Barbara, zeg eens wat voor nan jij zou willen hebben. Ik ben er Tg benieuwd i.aar". Barbara slikte met geweld iets weg en slaagde er in hoe wist ze zelf nauwelijks een antwoord te geven. DOOR „Ik houd van goede manieren en be trouwbaarheid. Ik houd van een man, die bij een afspraak op tijd komt. Ik houd van blauwe og n en niet van krullend haar. Ik boud van zin voor humor dat is erg belangrijk en van goede hersens. Ik houd...." Hier zweeg ze eensklaps. „Lieve help", zei Joan. „Behalve wat die betrouwbaarheid aangaat, zou ik zeggen, dat de beschrijving precies op Bryan past". ZEVENDE HOOFDSTUK Joan keek op haar horloge en zei, dat ze nu weldra in Londen zouden zijn. Ze stond op, akte de koffers uit het net, trok haar hand ïoenen aan en bekeek zichzelf in de zo hoffelijk door de spoorwegmaatschappij beschik baar gestelde spiegel. Daarbij consta teerde ze met enige voldoening, dat het coquette groene hoedje, keurig nassenc bij haar groene mantelpakje, in de juis te hoek oo baar hoofd stand en noem de het heerlijk, een weekeind in de hoofdstad door te brengen, „We doen het best, direct naar de flat te gaan", zei Barb„ra. Joan gaf dit halfluid toe, maar eigen lijk wilde ze wat anders. Ze besloot af te wachten en de zaken op hun beloop te laten. Benny zou, hoopte ze, haar aan het station wel komen afhalen en Bryan zou er zeker ook zijn. Als Barbara hen dan allebei zou ontmoeten en Bryan voorstelde, dat ze met hem zouden lun chen. zou ze hem dit moeilijk kunnen weigeren Toen de trein het station binnen- stoomde, leunde Joan uit het raampje. Haar hart sloeg sneller bij het zien van Benny en ze wuifde hem vrolijk toe, in de hoop, dat Bryan er ook zou Wezen, omdat ze anders moeilijk Barbara aan haar lot kon overlaten. Daar zag ze hem juist; hij kwam blijkbaar pas aan. Ook Barbara, die uit een ander raam pje leunde, zag de twee mannen. Ze trok haar hoofd terug en wendde zich weer tot Joan. „Je had me je plannen wel even kun nen vertellen, vind ik". Joan keek haar wat verlegen aan. „Och, Barbara-lief, dat was ook mijn bedoeling. Maar ja.... ik kwam er niet toe. Ik wist niet zeker, of ze zouden komen. Natuurlijk was het Bryan's plan om jou af te halen" „Mii afhalen?" „Jaen Benny mij. Dan konden we twee aan twee weggaan". „Als ik met iemand mee wil gaan, wil ik die zelf kiezen", zei Barbara kortaf. Joan keek haar na die wooiden onderzoekend aan en vroeg: .Mag je Bryan niet?" „Lieve kind, ik ken hem nauwelijks" Op dat ogenblik stopte de trein en ze volgde Joan naar het perron, waar het jonge meisje haastig vooruit rende. Benny tegemoet. Barbara hoorde liaar luidruchtige begroeting en dacht on willekeurig; „O, waarom houdt ze zich niet wat meer op een afstand?" Toen ze Benny Jacksor. zag. vroeg Barbara zich andermaal af, wat Joan toen bij mogelijkheid in hem kon zien. Eigen lijk zag hij er vrij ongunstig uit hij leek wel een soort beroepsdanser met zijn nauwsluitende jas en zijn fe blau we das, die precies kleurde bij zijn sok ken en de zijden zakdoek, die uit zijn borstzak stak, Bryan wilde inmiddels Barbara's kof fer nemen, maar ze hield die stevig vast. „Ik zie niet in, waarom u die koffers moet nemen". „Och, ik dacht, dat we wel samen konden lunchen". „Waarom?" vroeg ze, met opgetrok ken wenkbrauwen. „Vindt u het geen goed idee?' „Niet bepaald. En ik kan het niet ook, want mijn vriendin verwacht me. Ze zal de lunch wel klaar hebben". Hier sprak Barbara niet in alle op zichten de waarheid! Ze had Lucie be richt te zullen opbellen, zodra ze in Londen was. Misschien zou ze dade lijk naar de flat gaan, maar zeker was het niet. Lucie zou het wel begrijpen, als ze nu telefoneerde, iets later te zul len komen. Maar ze ga niet in, waar om ze dit zou doen. Moest ze kryan Melrose zich laten inbeelden, dat hij maar aan het station behoefde te ver schijnen, om haar verrukt te vinden in het vooruitzicht van een lunch met hem? Zich omdraaiend, bemerkte ze, dat Joan haar aan de mouw trok. „Zou je het goed vinden, Barbara, dat ik met Benny ging lunchen?" „Hoe maakt u het, juffrouw Newcom" be?' vroeg Benny Jackson, zijn hand uitstekend. Handdrukken wisselen bij de minste aanleiding was zijn speciali- flat." „O, best. En u? Neen, het kan mij niet schelen, Joan". „Daarna kom ik regelrecht naar de flat'. „Maar later gaan we toch weer sa men dineren", drong Benny aan en Jo an zei met smekende blik tot Barbara; „Zie je, Benny is morgenavond bezet, dus dit is onze enige kans." „We zouden eerst naar een revue kunnen gaan en dan ergens samen eten en dansen," opperde Benny. „Dat is netjes bedacht. Benny," zei Bryan goedkeurend en toen, met een blik op Barbara: „Waarom zouden wii dat óók niet doen?" Zonder van dit woorden notitie te ne men, wendde Barbara zich weer to' Joan. „Nu, ga je gang maar, als je hr looft, het niet zo laat te maken". (Wordt vervolgd) markt aanzienlijk ontlast. Daarentegen is de handhaving van de lage prijzen voor consumptiemelk minder in over eenstemming met de economische wer kelijkheid. Op 13 Juli moeten nieuwe richtlijnen komen, waarbij een grotere bedrijfsvrijheid wordt nagestreefd. In het jaar 1951 is de boterconsump- tie in het binnenland met 10 pet. ge stegen. Verder heeft Belgie 20.000 ton afgenomen en is aan Engeland 18.000 ton geleverd. Van veel betekenis is voorts, dat de boter de Amerikaanse consument bereikt in Nederlandse ver pakking. Wat de kaas betreft, nam Belgie vorig jaar 26.000 ton af, Engeland 12,000 ton en Duitsland 18.000 ton, hetgeen spre ker zeer bevredigende cijfers noemde. Belgie heeft aangekondigd niet voorne mens te zijn de eigen kaasproductie te vergroten. Over de vooruitzichten voor gecondenseerde melk en melkpoeder kan gunstig worden geoordeeld. Daar naast is verstuivingspoeder ongetwij feld een product met een grote toe komst. De buitengewone algemene vergade ring van het Historisch Genootschap „Oud West-Friesland", welke te Hoorn gehouden werd, was slechts door zeven en-twintig leden bezocht. Omdat de vereniging indertijd was aangegaan voor de tijd van negen-en-twintig jaar en dit tijdsbestek bijna verlopen is, moesten de leden een beslissing nemen over de verlenging van de bestaans- duur. Natuurlijk werd besloten de ver eniging te laten voortbestaan. Tevens zal de Koninklijke goedkeuring wdtf' den aangevraagd. Het bestuur kreeg machtiging evsé» tuele hieruit voortvloeiende noodzake lijke wijzigingen in de statuten aan te brengen. De heer Ottenbros uit Alk maar was voor het eerst aanwezig in zijn functie van secretaris. Hij is als zodanig de heer Lutjeharms opgevolgd, die naar Rouveen vertrokken is. Voorts werd er gediscussieerd over een meerderheidsvoorstel van het be stuur, de bestuursleden slechts éénmaal herkiesbaar te stellen en voorts om een leeftijdsgrens van zeventig jaar in te voeren. De geluiden uit de vergadering waren nogal uiteenlopend. Toen het voorstel in stemming werd gebracht kon het slechts de kleinst mogelijke meerderheid verwerven (1413). Op de vergadering te Enkhuizen zal het voorstel opnieuw in behandeling komen. Kind liep plotseling de weg op Gisteravond omstreeks half zes werd op de Westerstraat de 6-jarige F. van der Heijde door een auto gegrepen. Het kind kwam hard lopend van een naburig erf de weg op en lette daarbij niet op een juist passerende personen auto, bestuurd door de heer Kemper uit Hillegom. De kleine kwam tegen de voorkant van de auto terecht, werd op de weg geworpen en bloedde uit neus en mond. Dr. Destree verleende de eerste hulp waarna het kind naar de ouderlijke woning werd gebracht. OP DE EERSTE DAG AL EEN BAARSWEDSTRIJD Het visseizoen nadert. De hengel sportvereniging „De Niedorpen" gaat meteen een baarswedstrijd houden op eerste Pinksterdag. Er wordt op grote deelname gerekend en het bestuur ver zoekt de leden er voor te zorgen, dat iedereen een rijksakte bezit. De „ka naalvergunningen" moeten zo snel mo gelijk worden ingeleverd; de nieuwe vergunningen komen dan ook vlugger. BESMETTELIJKE c IEKTEN. In onze gemeente deden zich gedu- ende de week van 1117 Mst zes ge vallen van besmclt'/,jk" ziekte voor en wel van hepatitis infectiosa (le verziekte). Directie; J. BIJLSMA en C. 1 Hoofdredacteur H. M. KOEMAN Redactie; Achterdam 18, Tel ADVERTENTIES ABONNEMENTI Voordam 11, Tel. Postgiro 187294 De heer Anton van dei Hollandse Kolonie in Brazilië werd verstuur mevrouw Van der Mole (Voor nadere bijzonde De souvereiniteitsoverd nasleep gehad. Tal van pi zich persoonlijk te verrijl groot de chaos was, were hof de zaak behandelde 1 weekblad „De Leidse Pos schijnbaar welingelichte reeks artikelen over de Dienst en de Leger Aans, Tevoren echter had de ji hadden verschaft, tot de Het betrof hier de g affaire, die generaal Sf toen hij kort voor zijn dc weet dat er onder mijn c wordt!" Het onderzoek versaties, door Spoor be ter door kapitein Westei zet, leidde o.m. naar di vaandrig Aernout. De wc vaandrig heeft verklaai man een dag voor zijn dc de: „Ik ben achter een gekomen, waar een hele is betrokkenMeer kunnen zeggen. De affai zij door inlichtingen van dige zegslieden van de van „De Leidse Post" geworden, werd in het ceerd, nadat de autoritei den ingegrepen. De verd gens smaad door de I "bank tot f 1000 boete, s deii hechtenis was verc dit vonnis in hoger be komen, hoorde nu f 400 mrand hechtenis tegen Own nationale ree pijpioken, opa Klijzin troond. Hij heeft in een der sportbroeder zijn moeten erkennen. Vier de Leeuwarder Pijp waagden zich gisteravoi stunt op het slappe koi hunner, de 54-jarige he slaagde er in, het recor negentig minuten op de Purmerender roker 17 minuten en 33 sei verbeteren. We hebben vertellen, dat opa Klij training is. Minister Acheson en mi de Franse regering bespre politiek in het Verre Oo gedachtenwisseling met h nota inzake Duitsland. M waar lij) inmiddels is aa Woensdagmiddag voortgez Aan Franse zijde name sprekingen deel <fb mini; tenlandse zaken Schumar Pinay, de minister van de de vice-premier Queuille ter voor Indo-China, Let Verwachting tot Vri ENKELE BI Half tot zwaar bev enkele buien. Vannac binnenland tijdelijk overigens matige tot westelijke wind. Weir dering in temperatuur

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8