JAC. KOOP Z.O.S. blijvend goed lie Dirk Strijd tussen oud en jong zal op komende Westfriezendag punt van bespreking zijn HANS MARTIN „HOOG SPEL" VRAAG en AANBOD waren de Fa. ZWAAN ZOON Jag voor het garnizoen indkosten zijn lijk gestegen Bedrijfssport Voetbal Handbal Kaasprijzen vertonen neiging tot dalen Persoonlijke gevoelens moeien wijken voor belang Hisiorisch Genootschap Geen liefhebberij Uitgeest Nieuws uit Castricum Oudorp De Schager markt Lagere omzetbelasting voor tijdschriften Relletjes in Japan eisen twee doden Geef hem zo'n FALCON Monty- Coat I Leeftijd 7 jaar f 27.50 Voor Timmerman, Metselaar en Stucadoor VAN TIEL'S aank. Kantoorbediende Een nieuw boek BOEKHANDEL HOGE PRIJS Fa. G. OUDES Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: ZATERDAG SI MEI 1952 de zij, „help me d'r uit! de kelder opgesloten, e me niet!!" Het mens iele tijd zo door, maar i niet het minste resul- werd niet meer open )irk scheen zich van de van juffrouw Wabbe.l blijkelijk één van zijn i, geen snars aan te (Advertentie. Tnf. Wed.) is. Een ietwat gecom- dat na heel wat moei- :n zeer happy ending de ernstigste aan dit outen is, dat vooral het te langdradig is, zodat srzoeningsscène zelfs de 1 moet gaan tegenstaan. het algemeen ver- eeld door deze jeugdige er de regie van drs J. dej. D. van de Wall ndige, charmante privé- ej. A. Visser was over- uitgekookte pension- ibbeling was een goed iroogde boekhouder, drs had een sympathieke ■scheepskapitein met de ooister. R. Haak speelde dde versagende fabrieks- zeel vuur en mej. F. e onverschilligheid zelf tuinjongen. Zaanse dansorkest „The nen" zorgde voor een tijdens het bal. rse garnizoen houdt 11 •dag, die bedoeld is om de 260 hier gelegerde loen kennis nemen van leden, waaronder hun e ouders zullen doot 'n n ontvangst van de jehaald. Ze kunnen met nschouwen hoe de jon- lisvest, waar ze slapen, n hoe ze de dag door- Lillen de militairen op in oefeningen houden, vorden met een mars met medewerking van Militaire Kapel, tat langs Koorstraat, arnebroék, Lindenlaan waar ter hoogte van n om 12 uur een défilé n. wordt met de soldaten gebruikt. Om 4 uur ilitairen vrij, zodat Zij gelegenheid hun ouders n laten bezichtigen, tussen garnizoen én p 17 Juni worden ver in het Wapen van n grote cabaretavond met medewerking van iet uit Den Haag. >rsfellina*oorden genootschap voor Kin orden en gezondheids- ng Alkmaar, verkeert in Door de stijging van de uilen de komende jaren ;n worden uitgezonden. uit dat men een wacht- aanleggen, waarop na ren zullen komen, voor dringend noodzakelijk Dok begrijpelijk dat op ring van dit genoot- iravond in het Wapen werd gehouden, een 3 gedaan om zoveel mo- s te werven. De pen- Degenaar, Emmastraat iresse mej. Em de Boer, 3, zullen deze donateurs de boeken van het gê- men. verslag van de secreta- in 1951 45 kinderen nden, waarvan 43 voor a zes weken en twee id. De resultaten van ;en, waarvan 34 kirtde- zeeverpleging genoten, lelijk. Het is te wensen rote toeloop van dona- komst aan de talrijke :e door huis- en schóol- ;edaan, kan worden vol- afdelingen zijn als 3 3 0 0 f O 6 3 2 1 0 5—2 5 3 1 2 0 3—1 4 1 1 0 0 3—1 2 2 1 0 1 4—2 2 2 1 0 1 2—2 2 3 t 0 2 3-4 2 3 1. 0 2 2—8 2 2 1 1 2—3 1 2 0 0 2 1—4 0 2 0 0 2 1—7 0 3 2 1 0 5—2 5 3 1 1 1 6—4 3 3 1 1 1 7—7 3 3 1 1 1 6—6 3 1 1 0 0 4—3 2 2 1 0 1 5—3 2 2 0 2 0 2—2 2 3 1 0 2 4—9 2 1 0 1 0 1—1 1 2 0 1 1 2—4 1 1 0 0 1 1—2 0 3 2 1 0 9—1 5 3 2 1 0 10—2 5 3 1 2 0 5—2 4 2 1 1 0 2—0 3 2 1 1 0 8—3 3 1 1 0 0 3—2 2 3 1 0 2 4—14 2 2 0 1 1 2—3 1 3 0 1 2 5—11 1 3 0 1 2 3—8 1 3 0 1 2 2—7 1 3 3 0 0 17—8 6 4 2 1 1 19—14 4 2 1 1 18—15 5 4 1 2 1 27—23 4 2 1 1 0 6—2 3 3 1 0 2 8—17 2 4 1 0 3 4—12 2 4 0 1 3 4—12 1 4 4 0 0 19—5 8 2 1 1 0 11—6 3 3 1 1 1 11—12 3 2 1 0 1 7—5 2 3 1 0 2 8—9 2 3 1 0 2 8—14 2 3 0 0 3 0—13 0 VERVOLC STADSNIEUWS Dank zij het goede weer konden ook deze week de vastgestelde bedrijfs- hand- en voetbalwedstrijden alle door gang vinden. De uitslagen luiden: Afdeling A: Povay I—BBC I 0—0; Ringers ISOVA 1 01; Reiniging Blackboys 1—3; Chevrolet Boys—'t Hoge Huys 2—1. Afdeling B: Tele- fonia—NOC 1—3; VIVO-Boys—Krom 12; NotenkrakersSlagers 13 Melkboeren—Rhodesia 1—1; APSV II Stoel I 52. Afdeling C: Lastina- boys—Nagengast 1—2; Kofaboys— POA 16; Alkm. CourantPovay II 3—0; Stoel II—BBC II 1—6; Fordboys —Ringers II 2—0. De standen in volgt. Afdeling A. SOVA BBC I Povay I Blackboys Postiljon Chevrolet Boys Ringers I Reiniging Lichtbedrijven 't Hooge Huys Hulskampboys Afdeling B: NOC APSV II Stoel I Krom Centra Telefonia Rhodesia Slagers Melkboeren Notenkrakers VIVO-boys Afdeling C; POA Nagengast Alkm. Courant Fordboys BBC II Perzifo Stoel II Lastinaboys Kofaboys Povay II Ringers II De uitslagen zijn hier: Afdeling A: RHVLastinagirls 11; KromHVB 410; Huiskampgirls Telefonia 1-4; NOC—'t Hooge Huys 7—0. Afdeling B: IVA—PCB 4—5' Zwaluwen—Millflour 1—4. De standen in de afdelingen zijn: Afdeling A Telefonia NOC 't Hooge Huys HVB RHV Krom Huiskampgirls Lastinagirls Afdeling B: Millfleur De Wild Zwaluwen Centra IVA PCB JAK De afloop van de beurs te Leeuwar den was verleden week voor de vol vette kaas minder goed dan het be gin. Deze tendenz heeft zich in de afgelopen week gehandhaafd. Wel werd te Leeuwarden de notering van de Edammers verhoogd met 4 cent per k.g. en gebracht op f 2.03 f 2.04, die van de volvette Goudse echter liep met 1 cent per k.g. terug en werd gesteld op f 2.13—f 2.14 per k.g. De prijs, waartegen de Goudse werd verkocht, daalde echter meer. Terwijl de omzetten in Edammers, evenals een week geleden plaats had den tegen ongeveer f 2.04f 2.05, werd de volvette Goudse - verhandeld tegen f 2.10f 2.13 (de vorige week f 2.15 f 2.17) per k.g. De vraag uit het buitenland bleef goed. De iets minder gunstige tendenz was vermoedelijk geheel het gevolg van het feit, dat de speculatie zich terugtrok. Onder deze speculatie is te verstaan het opzetten van kaas met de bedoeling deze te bewaren en in het komende jaar als oude kaas te verko pen. Het risico, dat daaraan bij de tegenwoordige prijzen is verbonden, werd blijkbaar te groot. Intussen heeft de melkproductie op het ogenblik ongeveer haar toppunt bereikt. Wanneer men bedenkt, dat de prijzen daarbij zeer goed zijn, dan is er geen twijfel aan of het verloop van de kaashandel mag voor de veehouderij bevredigend worden genoemd. i Gevonden voorwerpen Gevonden over het tijdvak van 23 tot en met 28 Mei 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar ieder werkdag van 17—18 uur, op kamer 14, le etage, uitgezonderd op de Zater dag: kindertasje, 4 portemonnaies met inhoud, actetas, geldbedrag, 3 insignes, kinderportemonnaie, kinderschoen, hand tasje, 2 hondenpenningen, fluitketel, 4 handschoenen, mutsje, potlood, vulpen, klemring, alpino, zadeldekje, 2 sleutels, 2 ceintuurs, halsketting, zakmes, rozen krans, sleutels (a en b), vulpotlood, reti cule met inhoud, ring, 3 brillen, étui met inhoud, kruisje, zonnebril, jasje en windjack. AFSCHEID LUTHERSE PREDIKANT Ds. H. J. A. Haan zal op 1 Juni af scheid nemen van de Ev. Luth. ge meente te Purmerend om op 8 Juni zijn intrede te doen in Leiden. Ds. Haan nam tot dusver ook de diensten in de Lutherse kerk te Alkmaar waar. POST VOOR MILITAIREN OP WEG NAAR KOREA. Brieven t.e.m. 10 gram en briefkaar ten bestemd voor de militairen van het aanvullingsdetachement NDVN op weg naar Korea kunnen gefran keerd volgens binnenlands tarief in Nederland worden gepost. De uitrei king zal in tussenhavens geschieden. Het adres moet als volgt luiden: rang, naam en voorletters,, legernum- mer, aanvullingsdetachement NDVN op weg naar Korea, Amsterdam, Schiphol-militair. Naam van schip en tussenhavent mogen niet worden vermeld. Er is in de vergadering van het historisch genootschap „Oud Westfriesland", die vorige Zaterdag in Hoorn werd gehouden, een strijd gevoerd, die op die ver gadering niet ten einde is gekomen, maar die we terug zullen vinden op de jaarlijkse algemene vergadering, die op 6 Augustus in Enkhuizen wordt ge houden. En zo belangrijk is deze strijd geweest, dat we er wel de nodige aan dacht aan moeten schenken. Juist omdat we het genootschap voor West-Fries land van zeer grote betekenis achten en er naar onze smaak iets gedaan moet worden, om het meer nog dan te voren in het centrum der belangstelling te plaatsen. De strijd ging op die vergadering tussen jong en oud. Het ging er om, of men het standpunt moet blijven innemen, dat bestuursleden, éénmaal gekozen, daar blijven zitten, tot de dood hen weghaalt, of dat men moet zeggen: het is in het belang van het genootschap, dat het bestuur wat jeugdiger blijft en af en toe verversing krijgt. Zowel in de vergadering als in het bestuur waren twee stromingen. De overgrote meerderheid van het bestuur was van mening, dat men de bestuurs leden na een periode van acht jaar in net bestuur te hebben doorgebracht, eerst weer eens een poosje moest laten gaan, om anderen een kans te geven. Verder was de grootst mogelijke meer derheid van oordeel, dat men af moest treden, indien men de leeftijd van ze ventig jaar heeft bereikt. Htt was speciaal de heer Nobel, later gesteund door de heer Kerkmeijer, die zich tegen deze reorganisatie verzette. Te verwonderen is dat niet. Beiden be horen tot de oude garde. Beiden hebben in het genootschap goed werk verricht en behoorden tot degenen, die het mede in het leven hebben geholpen. Een verdienste. Dat is een verdienste waaraan we niets te kort willen doen. Maar daar mee is de zaak niet af. Men behoudt een baker niet tot haar stervensuur, omdat ze het borelingske ter wereld heeft geholpen. Men behoudt zelfs zijn moeder of vader niet. En zo goed als een jongeling op eigen benen moet kunnen staan, zo goed is dat ook het geval met het Historisch genootschap Oud Westfriesland, ja met elke vereni ging. En het zou een grote verdienste zijn, indien juist de mensen, die voor onverschillig welke vereniging, veel hebben gedaan, tot het inzicht kwamen, dat er een tijd komt, dat men de ver eniging, die men met hart en ziel aan hangt, de grote dienst moet kunnen be wijzen, heen te gaan. Dat klinkt mis schien hard. Het is-het in wezen niet. Want het gaat niet om de personen die hier bij betrokken zijn. Het gaat om de vereniging. In dit geval om het ge nootschap. Dat, we zeggen het alweer met alle eerbied voor verschillende grijze haren en kale hoofden, wel wat vernieuwing kan hebben, wil het zijn taak goed uitoefenen. Geen liefhebberij. Want juist dit moeten we de heer Nobel tegenvoeren: Het is geen „lief hebberijvereniging". Dat is het mis schien het eerste jaar geweest, toen het uit liefhebberij werd opgericht. Maar nu is de betekenis van het WFG veel groter geworden. Wie dat niet inziet en zich op het standpunt stelt, dat hier nog steeds sprake is van liefhebberij, legt slechts een getuigenis af van ge brek aan inzicht in de taak die voor het genoodschap is weggelegd. Dat de heer Kerkmeijer eerst op tachtigjarige leeftijd zou willen heen gaan als bestuurslid, moge pleiten voor Zeilers maken Pinkstertocht Hedenmiddag zal de jaarlijkse Pink stertocht worden gehouden van de Zeil en Watersportvereniging „Uitgeest" vanmiddag om half vier zal -vanaf jachthaven Van Tol een sleep vertrek ken met bestemming Spaarndam. Daar zullen de Rden van ZWVU tijdens de Pinksterdagen de viering medemaken van het 15-jarig bestaan van de jacht- vereniging „Watervrienden", ter gele genheid waarvan verschillende attrac ties worden georganiseerd en een feest avond wordt aangeboden. Jubileumviswedstrijd in „De Kuil" Het 25-jarig bestaan van de afdeling Uitgeest van de Algemene Hengelaars- bond zal op 1 en 2 Juni worden gevierd met viswedstrijden in het water der afdeling „De Kuil". Op beide dagen zal er gevist worden des morgens van 6 tot 8 uur. Als aas zullen wormen mogen worden gebruikt. Elke vissoort, mits maathoudend, zal worden geteld. Te vens zal de puntentelling gelden zodat deze wedstrijden dubbele kansen bie den. „VONDEL" SPEELT TEN BATE VAN OUDEN VAN DAGEN Ten bate van het Comité voor Ouden van Dagen zal de toneelver. „Vondel" in de zaal van De Ooievaar op Woens dag 11 Juni a.s. een opvoering geven van het toneelstuk „Maaike" een spel van de zeekant, geschreven door Rosita Peters. De entrée zal slechts vijftig cents bedragen en er zal na afloop ge legenheid tot dansen zijn. REDDER ONDERSCHEIDEN De heer J. van Tunen, Kleis no. 43, heeft van de vereniging voor het red dingswezen een zilveren medaille be nevens een bedrag van f 75 in ontvangst mogen nemen voor het redden van een kind uit de Spoorsloöt, gelegen aan de Kleis. Door toepassing van kunstmatige ademhaling wist hij bij de kleine de levensgeesten weer op te wekken. IN HET KORT. De opbrengst van de collecte ten bate van de verzorging van t. b. c.-pa- tiënten in Protestantse sanatoria heeft 104.65 opgebracht. Door ziekte van de directeur van de Harmonie „Onderlinge Oefening" de heer Ant. de Vries is tot tijdelijk directeur benoemd de heer Luttik van Westzaan. F 25 BOETE VOOR BELEDIGING. L. M. W. uit Uitgeest die zich we gens belediging voor de politierechter te Haarlem moest verantwoorden, was niet verschenen. Conform eis veroor deelde de rechter tot vijf en twintig gulden. i een persoonlijke vitaliteit, het is tevens een bewijs, dat men de ogen sluit voor het feit, dat er allicht reeds jaren men sen op die bestuurszetel hadden kun nen zitten, die evenveel, zo niet meer kunnen verrichten. Moet het juist zo zijn, dat mensen die niet meer in het bestuur zitten zich als uitgerangeerd beschouwen. Kan men een vereniging ook niet op an dere wijze dienen? Of is er slechts be langstelling voor het genootschap, als men bestuurslid is? Wij geloven, dat de Westfriezen, die straks in Enkhuizen bijeenkomen, zich op deze zaken zullen moeten bezinnen. Zo als ook het bestuur zich er nog maals op zal moeten bezihnen. Want een voorgeschreven periodieke aftre ding schijnt ons ook niet juist toe. Er behoort in een bestuur een zekere stabiliteit te zijn, die niet moedwillig wordt verbroken. Daarnaast behoort er de nodige verversing te zijn. Die men het best kan bereiken, door de leef tijdsgrens, waarop men als bestuurslid moet aftreden, lager te stellen. We willen niet helemaal revolutionnair zijn en zeggen zestig jaar. Maar vijf en zes tig jaar schijnt ons helemaal niet on overkomelijk. Men moet dat niet zo zien, dat we daarmee zouden willen zeggen, dat men op 65-jarige leeftijd af is. Dat men geen goede ideeën meer heeft. Maar gebruik de werkkracht dan eens om het Genootschap als gewoon lidte dienen. Indien men deze leef tijdsgrens aanhoudt en het aantal be stuursleden op dertien brengt, voor spellen wij, dat men in ieder geval om de twee jaar en dikwijls ieder jaar een vacature heeft, waardoor men tot ver jonging en activering kan komen. Hopen we slechts, dat de betrokke nen deze regels zonder de geprikkeld heid, die op de bewuste vergadering een rustig gesprek moeilijk maakte en de zaken vertroebelde, zullen lezen. Circus Renz trok veel belangstelling Beschaafd en keurig afgewerkt was het programma, wat circus Rens gister avond in haar openingsvoorstelling ten beste gaf Circus Renz smaakte het ge noegen bij deze eerste voorstelling haar tent geheel gevuld te zien. Wat het publiek dan ook bood, was bijzon der goed. Met de Andulusische hengst en de vier Gelderse hengsten liet Renz liit- stekend paardendressuur zien. Een ander staaltje van dressuur was dat van mevr. Elvira met haar duiven katten en honden, wat ongelooflijk knap was. Adembenemende acrobatiek was er vooral bij de stoelenbalans. Geheel iets anders weer was prof Heemskerk, de man met het supernor maal geheugen, met haar volgende voorstellingen zal circus Renz dan ook zeker weer volle tenten trekken. IN HET KORT Te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot, de heer N. Gyzen, voor het diploma landmachinist. Hij is werkzaam bij v. Gelder en Zonen te Velsen. De collecte van het drankweer- comité heeft in. onze gemeente f 79.05 opgebracht. Onze plaatsgenote, mej. N. Bak ker, die dezer dagen te Hilversum deelnam aan de athletiékwedstrijden om de ijzeren bokaal, vyerd eerste met verspringen en tweede de 100 m. hardlopen. Ouden van dagen hadden een gezellige tocht De ouden van dagen uit Oudorp heb ben een prettige dag gehad. Woensdag morgen om 8 uur wérd met drie autbus- sen vertrokken. De reis ging door de Beemster—Amsterdam naar het Gooi. In Valkeveen werd de koffie gebruikt en na bezichtiging van de omgeving om 12 uur de lunch. Daarna werden verschillende plaatsen bezocht, w.o. Soestdijk. Om 3 uur werd op St. Anna Hoeve de thee ge bruikt, waarna men zich naar Amsterdam begaf, waar een heerlijk diner klaar stond. Precies om 8 uur was men in Oudorp terug. In café Morsch werden de oudjes met een vrolijk nummer van de fanfare verwelkomd. De burgemeester sprak een woord van dank aan het comité voor de goede zorgen en de prima organisatie, waardoor deze dag buitengewoon geslaagd mag heten. Namens ale ouden van dagen dankte mevr. Groot in warme bewoordingen voor alles wat voor de ouden van dagen is gedaan. De voorzitter van het comité, de heer Meijering, bracht dank aan de burge meester, die zoveel belangstelling heeft betoond aan de ingezetenen die het mo gelijk hebben gemaakt door hun bijdrage deze dag te organiseren en de heer Idema, die zich belangloos beschikbaar had ge steld om als verpleger mee te gaan. Na een gezellig uurtje werden de oudjes dankbaar en voldaan naar huis gebracht. Bij het pluimvee van de landbou wer H. G. de Heer te Zuid-Beyerland is pseudo-vogelpest geconstateerd. On geveer honderd kippen werden afge maakt. Pinksiervooruitzichien onstandvastig Gisterenmiddag en -avond viel er in onze omgeving al weer enige regen, veroorzaakt door een storing, die vrij snel van Ierland over Engeland naar het Oosten trok. Juist op de laatste dag van Mei, zal de temperatuur weer belangrijk gaan stijgen. Het depressiegebied boven ons land en Ierland en het hogedruk- gebied boven midden-Europa brengt ons in een vochtige en krachtige luchtstroom. Het is te verwachten, dat de tempera tuur tijdens de Pinksterdagen belangrijk hoger zal ligen dan in de afgelopen dagen. Minder gun stig zijn de regenkansen, daar het depressiegebied nog langzaam naderbij komt. Met enige regen of regenbuien, die plaatselijk met onweer vergezeld kunnen gaan, zal dan ook gerekend moeten worden, maar tussen de regenstoringen door zal het weer een wreliswaar onstabiel maar zonnig karakter krijgen. Verkeersongevallen met materiële schade Dagelijks zijn vele automobilisten die de aanwijzing van het éénrichtings verkeer niet goed begrijpen en vanaf de Vinkenbaan niet de Poelvenstraat inslaan, maar de Paralleweg langs de Vinkenbaan inrijden en dan op de zeer gevarlijke hoek van de Bakkum- merstraat terecht komen. Dit was gistermorgen omstreeks 12 uur ook het geval met een 10-tons trailer van de firma Hoek uit Schiedam. De vanaf de Bakkumerstraat komende vrachtauto van de firma Teerhuis uit Alkmaar zag de trailer te laat en ondanks, dat hij deze door over het trottoir te rij den trachtte te ontwijken, kon de chauffeur geen botsing vermijden. Bei de wagens liepen materiële schade op maar persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor, hetgeen wel een wonder genoemd mag worden, daar op die tijd de kinderen uit de C.O.L. school komen. Naar later bleek waren de remmen van de vrachtauto van de firma Teerhuis niet in orde. Anders ware de botsing te voorkomen geweest. GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden is aangegeven: Een lipssleutel, portemonnaie met inh., groene autoped, zilverbon f 1. In lichtingen bij de politie. DAMNIEUWS. Bij de R.K. damclub „St. Thomas" werd om de promotie tweede afdeling de volgende partij gespeeld: De stand is thans als volgt: S. GroentjesW. Rozemeyer 02. J. Groen 5 3 0 2 6, W. Rozemeyer 3 2 0 1 4, S. Groentjes 4 1 1 2 3, L. Valke- ring 4 112 3. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 30 Mei. Aardappelen 2326 en idem Drielingen 1821; sla- bonen 2,30—2,50; peulen 1,101,53; toma ten: A 1,531,68 en Bonken 1,011,05; bloemkool: I 4581 en II 2044; spinazie I 22—49 en XI 12—20; sla: I 6,50—14,50 en II 26; postelein 2335; andijvie 1336: radijs 412,50; rabarber 48,50; bospeen 22—46; prei 1117; soepgroenten 2—8,50; peterselie 2,50—8,50. NOORDERMAHKTBOND, 31 Mei. 1 600 kg aadappelen 600 kg aardappelen (Schotse Muisjes) 22,60 en kleine 19,30; 9000 kg rode kool 12,60—20. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 31 Mei. 4C.OOO k.g. aardap pelen f 24.40f 26.90; kleine aardappe len f 22.20—f 25.10. BLOKKER, 30 Mei '52. Vroege aard appelen 1732; Late aardappelen 8.40— 11.10; Spinazie 3652; Slabonen 2.30 2.50; Peulen 1.50; Tomaten 99—1.68; Bospeen 24—34; Radijs 67; Rabarber 48; Andijvie 38; Sla 27.10; Bloem kool 28.75; Selderie A 511; Bindsla 16 28; Aardbeien 912.17: Goudreinet 21 44; Jonathan 5184; Brab. Bellefleur 2644; Winterjan 42—49; St. Rémy 30; Gratiool 3042. ZUIDERKOGGE, 30 Mei 1952. Rabar ber 4—7; Sla 7.80—9.50; Peulen 1.18 1.22; Bloemkool 3973: Spinazie 4042; Waspeen 3345; Aardbeien 1.50—2.30; Bevelanders 7; Noorderlingen 8: Eigen heimers 7.608.70; Vroege aardappelen middelb. 2328, kleine 2023, kriel 15 21. Aanvoer 13.000 kg. WOGNUM, 30 Mei 1952. Vr. aardap pelen: middel 3034, drielingen 2328 kriel 1827; Postelein 3539; Slabonen 248; Bospeen 3951; Rabarber 27; Sla 10.20—11.90; Bloemkool 25—61;Bos- sie.lotten 1416; Aardbeien I 178244, II 110—172; Prolefic 241. GROOTEBROEK, 30 Mei 1952. „De Tuinbouw". 37000 kg Vroege aardappe len: groot 2226 en kriel 2225. Graanbeurs, Alkmaar, 80 Mei. Tarwe 24—25,50, rogge 31—32,50, gerst 33—36,25 haver 2830, bruine bonen 2840, citroenbonen 6075, witte bonen 6580, grauwe erwten 2842, groene erwten 40— 52. schokkers 5060 en eapucijners 28 -38. Op Donderdag 29 Mei 1952 werden te Schagen aangevoerd: 21 paarden 450—1400, 5 geldekoeien 600—800, 35 vette koeien 8001250, 8 kalfkoelen 850975, 151 nuchtere kalveren 40 78, 20 schapen 120140, 53 over- houders 100120, 794 lammeren 62 75, 8 varkens 7090, 4 zeugen 350— 400, 50 biggen 4068, 20 konijnen 2—8, Overzicht: De handel in vette koeien Was goed met onveranderde prijzen: hoge prijzen dus. De duurste koe bracht f 1250 op, hetgeen neerkomt op een slachtgewicht van f 3.20 per iklo. De prijzen varieerden van f 2.80 tot f 3.20. De landkoeien waren er ook weer. Voor het gebruiksvee zijn de vraagprijzen vrijwel onveranderd hoog, maar de kooplust, zowel voor kalf- als melkvee, iets minder. Voor de weide werd weinig aangevoerd; de weiders zijn al voorzien. Jongvee was er nog niet, de handel in nuchtere kalveren was vlug; duurder dan vori ge week. In rijtuigpaarden vrij vlugge han del; de prijzen liepen van f 1000 tot f 1400. Handel in slachtpaarden stug en lagere prijzen, namelijk van f 450 tot f 825. De wolveehandel verliep zeer traag met onveranderde prijzen. De weidelammeren werden kalm ver handeld, zodat het moeilijk was d« prijzen van vorige week te handha ven. Het koude weer en het feit, dat er niet veel gras is, temperde de kooplust; de aanvoer van lammeren was wel bevredigend. In biggen een wel wat betere handel, maar direct geen hogere prijzen; de aanvoer wordt van week tot week groter. VEEMARKT LEEUWARDEN Veemarkt Leeuwarden, 30 Mei. Aangevoerd 110 stieren, f 2.66f 3. per k.g. slachtgewicht; 135 vette koeien, eerste kwaliteit f 2.70f 3.15; tweede kwaliteit f 2.30f 2,63; derde kwaliteit f 2.10f 2.29 per k.g. slacht gewicht; 616 melk- en kalfkoeien f 500—f 1125; 105 pinken f 350—f 580; 145 graskalveren f 210—f 290; 821 nuch tere kalveren f 35f 58; 349 vette en weideschapen f 75f 125; 802 lamme ren f 50f 68; 350 vette varkens oude varkens f 1.95f 2.10; vette biggen f 2.10—f 2.20; zouters f 2.02—f 2.04; 341 biggen en lopers, biggen f 45f 70, lopers f 71f 105; 49 bokken en gei ten, geen notering; 82 paarden f 450 f 1030; totale aanvoer 3905. Aardappelbeurs Leeuwarden, 30 Mei. Roodstar f 13f 15; alpha's f 8— f 8.50, per 100 k.g., stemming zeer kalm. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, dat beoogt geïllus treerde tijdschriften, die in hoofdzaak het karakter van ontspanningslectuur dragen, met inbegrip van geïllustreerde modetijdschriften, aan de weeldebelas ting van 15 pet. te onttrekken en aldus aan het gewone voor de omzetbelasting geldende tarief te onderwerpen. Geluk bij een ongeluk In het circus Mikkenie, dat momen teel te Rotterdam staat, is gisteravond de Franse trapèze-artist Lucien Meteor bij het uitvoeren van zijn nummer van vijftien .meter hoogte omlaag gestort De man kwam in het vangnet terecht, veerde omhoog en belandde vervolgens in de piste, waar hij bewusteloos bleef liggen. Hij is naar een ziekenhuis ver voerd. Daar constateerde men een ver rekte spier en enige inwendige kneu zingen. Drieduizend Japanse communisten, uitgerust met bamboesperen, Molotof cocktails, niet zuren geladen pistolen en dorsvlegels die roet prikkeldraad waren omwonden, zrjn ln Sj.njoekce, een voorstad van Tokio met de politie slaags geraakt. Hierbij verloren twee demonstranten het leven, velen wer den gewond. De politie, die van de Vuurwapens gebruik maakte, betreurt vier gewonden. Er zijn in Tokio en Osaka zestig arrestaties verricht. Te gen het vallen van de avond waren er 25.000 politiemannen op de been. On der de betogers bevonden zich vele Koreanen, die protesteerden tegen de deportatie van hun in Japan woonach tige landgenoten naar Zuid-Korea. ENGELS SPREKEN in 6 mnd. Mondei, les sen door ervaren leer- kr. Vlotte conversatie- meth. Zeer bill. cond. Xnl, no. A 413 bur. v. d. blad. met kleine stijging per maat Uw Falconspecialist: Langestraat Mapdaienenstraat beter gereedschap Hofplein 57 Alkmaar Abonneert U op dit blad N.V. BLOM en DEKKER, Schoorldam, vragen voor direct mannelijk of vrouwelijk Vereiste vlot® kunnende typen, met enige kantoor ervaring. Sollicitatie eigenhandig ge schreven met vermelding van verl. salaris Brieven aan bovenstaand adres. Persoonlijk bezoek uitslui tend na oproeping. Vóór na en tijdens de oorlog VERHUIZINGEN van en naar alle plaatsen Hijschwerk v. brandkasten, vleugels, piano's enz. Hoog of zwaar Geen bezwaar ALKMAAR - TEL. 2166 Sinds 1901 O van Weer een pracht-boek, dat ieder zal bekoren door de zelfde kwalititen als „GETIJDEN" en „BRANDING". Bestelt spoedig! De eerste druk zal binnen korte tijd zijn uitverkocht! NIEUWESLOOT 105 TEL. 3686 voor goud, zilver, juwelen, bloedko ralen Langestr. 14, Alkmaar tot 15 woorden I 1.— •Ik woord meer 5 cenl Racefiets met res. materiaal. Schellingerhoudt, Zuiddijk 93, Zaandam. Na 7 uur. Een Mosquito, compl., loopt prima en een herenrijwiel. - Reekerstraat 29. Een herenrijwiel met ver snelling. Huigbrouwerstraat 22, Alkmaar. Gebruikte naaimachine in salonkast in pr. st. Noordholl. Naaimachinehandel, S. A. Surig, Boterstraat 4, Tel. 3191. Een z. g. a. n. herensport- fiets, bruin chroom, velgen en stuur, compleet. H. Hofman, Laat 35, Alkmaar. Prima herenfiets f 45,en een motorbinnen- en buiten band f 10,Landstraat 50. Prima studie-piano voor 175,Pracht klasse merk- piano, voor zeer billijke prijs. Spoorstraat 5, Alkmaar. Stofzuiger, compl., slee model, 220 Volt. Prijs f 17.50. Dijkgraaf straat 6. Pracht Tandem. Na 6 uur. Uitenbosstraat 41. Lichtblauwe mantel, z.g.a.n., en drie zomerjurken mt 42-44. Bovenweg D 85, St. Pancras. Hoover stofzuiger f 10, banjo met hoes f 4,accor deon 12 bas f 10,en electr. AGA radiator f 15,Te be vragen: Geestersingel 11. „De Kleine Beurs" heeft schoenen, kleding en inboe dels, alsook fietsen voor de schoolgaande jeugd. Voor ieders beurs. Koningsweg 44, Tel. 3920, tegenover Lombardsteeg, Alkmaar. Lichte Mausert kinderwagen, z. g. a. n. Dijkgraaf straat 9. Prima herenrijwiel, hutkof fer en z. g. a. n. vloerkleed (12-els). St. Annastraat 28, Alkmaar. Pracht trouwjapon tegen bil lijke prijs. Watermanstraat 12. Een z. g. a. n. kinderwagen 85,Voormeer 26. Opklapbedden, ledikanten, spiralen, kantelbetjden, bed- stellen vanaf f 30,tafels, stoelen, dressoirs, lopers en karpetten. P. Vennik Zn., Koningsweg 36, Tel 5519. Een goed onderhouden Sparta motorrijwiel, 125 cc, z. g. a. n. banden en een ge- emailleerde badkuip. Pastorie Koedijk 281. Een kinderwagen 15,—, Tulpstraat 26, Alkmaar. Vijf tot acht p.k. bootmotor met keerkoppeling. Fa. Bruin, Sint Pancras. Twee groene crapauds. Ma- claine Pontstraat 9. Wegens emigratie: twee z. g. a. n. Marokkaanse tapijten en vi ste vloerbedekking. Heeft slechts enkele maanden gele gen. Br. onder nr A 3, Bur. van dit blad. Een kinderwagen in goede staat. C. Bakker, Ringweg 12, Heiloo. Zwaar eikenhout ledikant 1-pers. (gr. mt) met bijp. ka pokmatras z.g.a.n. samen £60,-. Versterker met luidspreker f40,—. Te bevr.: Pr. Hendrik straat 34. Prima meubelmakersbank, cirkelzaag met V/t pk motoren 220-380 Volt. G. A. de Boer, Geest 15, Tel. 4338. Accordeon, 12 bas, of ruilen tegn een motor. Spies, Uiten bosstraat 3. Zeilboot (Vrijbuiter) in pr. staat voor billijke prijs. Ken- nemerstraatweg 336, Heiloo. Bromfiets-frame (gebruikt) en kinderzitje achter fiets. Br. met prijsopg. onder nr A 2, Bur. van dit blad. Eysink, 125 cc (pr. st), voor zwaarder tot 350 cc. - Sta tionsstraat 29.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3