A VERVOLG STADSNIEUWS Werkloosheidscijfer in onze streek lager dan landelijk gemiddelde „Jong-Holland" eervol uitgebekerd Thans een oproep van C.G.T. tot algehele spoorwegstaking LS HET HART SPREEKT.... Oost-West Friesland eist extra voorzieningen Verslag arbeidsbureaux over 1951 Boys kreeg overwinning Hel Radioprogramma lang met cadeau Schoor! Limmen Oudorp Franse regering neemt tegenmaatregelen RENEBSHANN WOENSDAG 4 TONI 1952 Uit het dezer dagen verschenen ver slag van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar over de werkgelegenheid in het afgelopen jaar in de provincie Noord-Holland boven het Noordzeeka naal uitgezonderd de Zaanstreek en Kennemerland, blijkt, dat de toestand er in vergelijking met andere delen van het land, wat de werkloosheid betreft, in 1951 vrij gunstig voorstond. Bedroeg het aantal mannelijke per sonen, dat werkloos was voor het ge hele land gemiddeld 2.8 pet. van de beroepsbevolking, voor ons gebied was dit 2.3 pet. Dit was mede te danken aan de mogelijkheid voor plaatsing van vele krachten buiten het ressort, n.l. in de Zaanstreek, bij de Hoogovens en zelfs te Rotterdam bij de metaalnijver heid- Dit betrof ongeveer 300 arbei ders. Voorts werkte emigratie van on geveer 1(200 personen vanzelfsprekend gunstig, doch daartegenover stond een aanwas van de beroepsbevolking met 1400 mannen. Dit alles in aanmerking genomen, kan de stijging van de werk loosheid niet groot genoemd worden. Wat. de kwestie der werkloosheid betreft, wordt speciale aandacht ge schonken aan het Oostelijk deel van West-Friesland. De opneming-capaci teit van de bedrijven (veel tuinbouw) was daar ontegenzeggelijk onvoldoen de. De mogelijkheden tot uitbreiding van de aanwezige bestaansbronnen zijn er, tenzij bijzondere maatregelen wor den getroffen, ontoereikend in ver houding met de toeneming van de be volking. Wegens de dreiging van structuele werkloosheid is deze streek daarom tot ontwikkelingsgebied ver klaard. In een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp wordt voorge steld om ook in Oostelijk West-Fries land verschillende voorzieningen te treffen, teneinde industrievestiging te stimuleren. Wat het vrouwelijk personeel betreft blijkt, dat het aantal in de kleding- nijverheid werkzame naaisters is ver minderd in verband met het terug lopen van de afzet van textielproduc ten. Personeelsvoorziening Voor de bouwnijverheid waren zeer veel arbeiders nodig. In Den Helder verrezen in 1951 533 nieuwe woningen en waren aan het eind van het jaar 336 huizen in aanbouw. Gedurende een groot deel van het jaar waren bij de havenwerken aldaar 500 arbeiders werkzaam. In Alkmaar kwamen 107 woningen gereed. Ook trok de bouw van magazijnen op het voormalige vliegveld Bergen een aantal krachten. Van Februari tot September was er volop werk voor timmerlieden en met selaars. Voor de schilders liep die pe riode van eind April tot half Novem ber. Grondwerkers konden niet altijd in hun beroep aan de slag, doch von den aanvullend werk in land- en tuin bouw. De metaalbedrijven waren geduren de het hele jaar ruim van werk voor zien. In Enkhuizen werd een construc tiewerkplaats gevestigd, waar zestig personen werk vonden. De Rijkswerf in Den Helder nam nog 350 arbeiders in dienst. Het jaar 1951 leverde in de agrari sche bedrijven een grote verbetering op wat betreft 't plaatsen van „vrije" arbeiders. Alleen in de Beemster was nog inschakeling van colonne-arbei ders nodig. Ook ten behoeve van de oogst zelf behoefden minder colonne- arbeiders te worden ingeschakeld. In de maand November moest een vrij groot aantal landarbeiders als werk zoekend worden ingeschreven, doch ongeveer 550 man kon toen worden ingeschakeld bij diverse ruilverkave lingsobjecten. In de conserveringsindustrie werd de productie gedrukt o.a. door schaar ste aan blik en verminderde koop kracht bij het publiek. Daarom werd in de drukke tijd weinig tijdelijk per soneel in dienst genomen. Ook de zuurkoolfabrieken trokken weinig ex tra krachten aan. In de chocolade industrie liep de werkgelegenheid tij delijk iets terug. Via het Arbeidsbureau te Zaandam werden bij enkele voed- selvoorzieningsbedrijven in de Zaan streek 90 arbeiders uit ons ressort ge plaatst. In de maatkledingsbedrijven raakte tengevolge van afzetmoeilijkheden een aantal kleermakers werkloos. Bü de scheepvaart, vooral de kleine vaart, konden verschillende personen worden geplaatst. De plaatsing van grafisch personeel werd moeilijker. In Alk maar werd een papiervernietigings- bedrijf gesticht, dat 35 arbeiders derk gaf. Wat de handel betreft, was het aanbod van vertegenwoordigers veel groter dan de vraag. Jeugdige krachten Van de 1234 ingeschreven jongens beneden 19 jaar werden er door het bureau 741 geplaatst. Van de jongens, die de Ambachtsschool verlieten, kon het bureau er 160 plaatsen. Voor de vrouwelijke arbeidskrachten vermin derden de mogelijkheden. Het aantal werkloze vrouwen steeg van 120 tot 188. Voorts werden door het bureau 116 minder-valide arbeidskrachten (w.o. 2 blinden) aan werk geholpen. Damkampioenschap Alkmaar en Omstreken Gisteravond werden de wedstrijden om bovengenoemd kampioenschap, ge organiseerd door de Ver. D.D.D., in café Haring voortgezet met de 2de ronde. In de Hoofdklasse was F. Slot vrij. Eén partij tussen Mekken en Hemels werd afgebroken in een stand die er zeer remise-achtig uitzag. Elke partij had n.l. 2 dammen en 4 schijven. De 2 andere partijen in deze klasse werden beide remise, n 1. N. Oud tegen M. Oud en Th. de Haes tegen P. Booy. In de Eerste klasse kwamen drie par tijen tot een definitief resultaat n.l. P SmolenaarsJ. Schuit 11. D. Kiewitt J. Zijp 11 en M. J. Langras JrW. Piederiet 20. De partij L. VerverJ. Jorna werd afgebroken in een stand waarbij Verver één schijf voorstaat. Ook D. Stam tegen M. A. Langras werd afgebroken. Deze spelers waren laat begonnen en hadden bij 't afbreken elk nog 11 schijven. I nde 2e klasse speelde P. de Wijn twee partijen. Hij won van C. Bak en verloor van Lengers. C. Bijwaard en N. Visser deelden de punten 11. Op de volgende clubavond worden de wedstrijden voortgezet. De winst van een spel kaart De eerste prijs van de grote ver loting, georganiseerd ter gelegenheid van het eeuwfeest der St. Vincentius- verêniging te Alkmaar, is gevallen op lot nr. 38454. De winnaar, de heer J. van der Drift, directeur van gemeen tewerken te Lisse, won deze eerste prijs, een 4-persoons Renault-auto, met een spelletje kaart. In Augustus van het vorig jaar n.l. had hij met drie van zijn broers een avondje zit ten kaarten. Een van zijn broers, de heer A. J. van der Drift, voorzitter van de bijzondere raad der St. Vin- centiusvereniging te Alkmaar, had een boekje loten voor de verkoop bij zich en afgesproken werd, dat de verliezer de winnaar van elk kaartspelletje zou betalen met een lot van een kwartje. Zo won de heer J. v. d. Drift behalve zijn spelletje kaart nog een auto, de hoofdprijs van de Alkmaarse ver loting. DONDERDAG 5 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra- mofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 8.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. iü.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 ..lk zie 't zó....". 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Koperkwartet. 14.00 Metropole-Orkest. 14.45 Voor de vrouw 15.15 Gram.muziek. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voordracht. 18.00 Nieuws. 18.15 Fanfare-Orkest. 18.40 „Op de Stelling 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Verkiezingstoe spraak. 19.35 Gram.muziek. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Promenade-Orkest en soliste. 21.00 Strijkkwartet. 21.30 Gram.muziek. (Pl.m 21.50 ,,'t Wespennest".) 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenkmg. 28.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. T50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet. wat U niet weet" 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amusements muziek. 12 00 Gevarieerde muziek. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek en de Ronde van Nederland. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Lichte muziek. 14.00 „Het testament van een zonderling", hoorspel. 14.40 Gramo- foonmuziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf" 17.00 Voor de jeugd 17.30 Militaire causerie. 17.45 Regerings uitzending: Drs. S. C. Bakkenist: „Het merkartikel in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen 18.25 Dansmuziek. 18.55 Rubriek van Kunst en Cultuur. 19.15 Gram.muziek. 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws. 20 05 „The Rake's Progress", opera. 21.30—21.45 „De Benelux, gezien üoor Belgische ogen", causerie 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23,30 en 23.50-^24.00 Gramofoonmuziek. Een beter spelend Boys-elftal heeft zich tot de laatste minuut geheel moe ten geven om de overwinning te beha len op Jong Holland, dat uitstekend partij gaf. Het werd een volkomen verdiende zege. In balbehandeling kwam Jong Hol land iets te kort bij zijn tegenstanders, doch diens enthousiasme hield de schaal in evenwicht. Naast hun harde werken hebben de Oranjehemden toch ook goede aanvallen opgezet, die de Boys verdediging voor moeilijke problemen stelde. Door meer routine wisten de roodwitte verdedigers de combinaties af te slaan. Toen Kramer reeds ver schillende ballen had verwerkt, wisten Bart en Indri gezamenlijk het midden veld te bezetten Vele ballen soeelden zij hun voorhoede toe, die wel snel, doeh niet zuiver genoeg werden afge werkt. Toch werd Vos na een kwartier spelen totaal verrast, door een hard schot van Jan Indri. Niet ontmoedigd speelde J. H. ver der, waarbij de rechterwing zieh onder scheidde. Doch ook op links waren jtii actief. Bij een dezer aanvallen werd de bal naar midvoor Kuiper gespeeld, dieh zich vrij wist te werken. Met een harde schuiver wist hij Kramer, die de bal achter de lijn kon stoppen, te pas seren. 11. Door te zelfzuchtig spel gingen er voor de Boys enkele kansen verloren. Maar ook aan de overkant liet J. H. een kans onbenut. Na prach tig samenspel op rechts, kwam de bal bij Tesselaar. op een moment dat de gehele rood-witte verdediging uit el kaar was gespeeld. Tot veler teleur stelling schoot de J. H. linksbuiten naast het door Kramer verlaten doel. In de laatste minuut vóór rust, kregen de Boys een buitenkansje in de vonn van een strafschop. Pater's schot trof doek 2t. Na de thee brachten de Jonghollan- ders eerst een bezoek aan Kramer, die niet thuis gaf. Toen namen de Boys het spel ln handen. Uitstekende combinaties, iets te veel in de breedte, maar toch wel aardig om te zien. Enkele schoten gingen rakelings over en langs lat en palen. Wat op doel kwam belandde in de veilige handen van Vos. Toch liet het derde Boys-doelpunt niet lang op zich wachten. Pater, naar links gezwenkt, zette goed voor en Jan Indri schoot feilloos in. Nog gaf J. H. zich niet gewonnen. Een kwartier voor het einde keerde de spanning volop terug. Een vrije schop op het B.-doel werd niet ver genoeg weggewerkt. Jansen snelde toe en ten tweede male was Kramer gepasseerd. De resterende tijd bleven de beide verdedigingen de -'tuatie meester. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK I. Een drinkebroer. 2. Ca. 3300 km 3. De Franse staatsman G. B. Clemen- eeau. 4. Latijns: Nomen Nescio. De naam weet ik niet. 5. Downingstreet 10 te Londen. 6. In 1934. 7. Denemarken- straat. 8. Belasting op Nederlandse nieuwsbladen, in 1869 afgeschaft. 9. Aar. het echtpaar Curie in 1903. 10. Een Ne derlander. die het betreurt, dat hij maar één inkomen heeft om aan Lleftinck te geven. OPLOSSING KRUIS WO ORDPUZZLE Horizontaal: 1. Nansen, 5. Nehroe, 10. I'd, 12. lik, 13. St., 15. request, 36. rnr., 17. sop, 19. jus, 20. Aden, 21. tik, 23. volt, 24. Argus, 26. Hilda, 37. Nobel, 29. aards, 32. teil, 34. nee, 35. chic, 37. ree. 40. ach, 41. of, 42. SpaSrne, 44. ja, 45. ami, 46. Ini, 48. praats, 49. zeedijk. Verticaal: 1. Nassau. 2. n.l., S. sir, 4. Eden, 6. Eist, 7. hit, 8. r.k., 9. eerste, 11. vurig, 14. tod, 16. mul, 18. petitie, 19. Josephs, 21, traan, 22. kunde. 24. Ada, 25. S.O.S., 28. stroop. 30. reaal, 31. sehalk, 33. Eef, 36. ici, 38. spit. 39. unie, 42. s.m.a., 43. ene, 45. Aa, 47. ld. De slachtveemarkt van Maandag De in verband met de tweede Pink sterdag naar Dinsdag verstelde markt is van weinig betekenis geweest. Er was zo goed als geen aanvoer en ook de be langstelling van koperszijde was maar matig. Dit laatste is vooral te begrijpen wanneer men bedenkt, dat de slagers voor de aankoop van hun slachtvee meer aangewezen waren op de markt te Purmerend. Het kleine kwantum koeien werd maar traag verhandeld. De varkens zijn allen vlot verkocht tegen prijzen die gemiddeld 6 cent per kg hoger lig gen dan verleden week. Negenhonderd school kinderen treden aan in Overdekte Ongeveer negenhonderd kinderen, allen leerlingen van de scholen uit Alk maar en omgeving zullen in de week van 29 Juni tot en met 5 Juli aantre den in de Overdekte voor het school diploma zwemmen. De week wordt Zaterdag 5 Juli be sloten met zwemwedstrijden, die 's mor gens voor de lagere scholen en 's mid dags voor het VGLO wrden gehouden. Het ligt-in het voornemen uit de scholen verschillende estafette-ploegen samen te stellen, die elkaar op de 3 x 50 meter zullen bekampen. Ingebruikneming nieuw Volleybal-terrein Hedenavond vindt de feestelijke ope ning plaats van het nieuwe S.V.K.A.- volleybal-terrein aan de Kruseman van Eltenweg achter het 3e perron. Om 7 uur zal de voorzitter van S.O.V.A., de heer Hillenius de opening verrichten waarna het S.O.V.A.-Damesteam een wedstrijd speelt tegen S.V.A.-Dames. Na deze wedstrijd speelt het herenteam tegen „Notenkrakers". WIELRÏJDSTER VIEL IN VER WARRING VAN HAAR FIETS Een wielrijdster, die gistermiddag over de Jan van Scorelbrug reed, zag plotseling een zwaaiend dreghaak voor zich. Een jongen manoeuvreerde met dit instrument vanaf de brug. De wiel rijdster raakte bij het zien van de zwaaiende stok dusdanig in de war, dat ze van haar fiets viel. Waarschijnlijk heeft ze een arm gebroken. Herdenkingstentoonstelling Harry Kuyten In de kunstzaal vari het Kunstenaars Centrum Bergen zal Zaterdag een herden kingstentoonstelling worden geopend van het nagelaten werk van de vorig jaar te Behoorl overleden kunstschilder Harrie Kuyten. De tentoonstelling, die gehouden wordt onder auspiciën van het K.C.B. zal met een herdenkingsrede worden ge opend door dr. J. Hemelrijk en is geopend tot 20 Juni a.s. PRIJSWINNAARS Op de in de Zuid gehouden Ziekte beeldenwedstrijd 1952 „Groep Hyacin- thën", behoorden de heren S. Molenaar en J. v. Wonderen tot de prijswinnaars. Eeiden zijn werkzaam op het bedrijf van de N.V. J. Valkering Zn. De rijkspolitie heeft een zekere P. uit Alkmaar aangehouden als verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met kinderen. LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE i 4 Juni. 120.000 kg aardappelen 15.90 19.50 en idem klein 15,3017; 2500 kg rabarber 4,204,70; 300 kg bospeen 28,40—29.90. (Advertentie, ing. Med.) f Piin, l'ain, Pom en de blauwe vaas 63. Toen de commissaris eenmaal ge hoord had van de vreemde klant in de winkel van de bakker, moest deze ook dadelijk een persoonsbeschrijving geven. En toen bakker Bollemeyer dat zo goed mogelijk gedaan had, staarde de commissaris nadenkend voor zich uit. „Het komt me zo bekend voor." zei hij tenslotte. Ik heb zo'n idee, dat we met een oude bekende te doen hebben, maar met wie? Ik kan er niet opko men. Maar wacht eens, we hebben een groot boek met allerlei foto's er in. Laten we dat boek eens doorkijken. Misschien zien we Uw zogenaamde klant daarbij!" Even later werd het politie-album al binnengebracht en bla derde de bakker het boek koortsachtig door. Tot plotseling zijn vinger bleef staan bij de foto van Billie de Spinner. „Hier commissaris, hier is-ie! Oh, ik zou dat brutale gezicht uit duizenden herkennen!" Maar de commissaris keek twijfelachtig. „Weet U het wel zeker? Ik kan het me haast niet voor stellen. Volgens onze inlichtingen moet dat heerschap nog steeds in Afri ka zitten. Maar hij werkt wel altijd met iemand samen. Kijkt U maar op de volgende bladzijde. Herkent U dat man netje?" „Nee, nooit gezien", zuchtte de bakker, toen de commissaris hem de foto van Kareltje Kat voorhield". (Advertentie. Ing. Med.) Het door communisten beheerste vak verbond CGT heeft thans de spoorweg arbeiders in geheel Frankrijk opgeroe pen, heden het werk neer te leggen. Reeds eerder werd zulk een oproep ge richt tot de arbeiders in hét gebied van Parijs. Voorts heeft de CGT de arbei ders in de staalindustrie in Noordoost- Frankrijk tot staking aangezet. De stakingen moeten dienen als pro test tegen de door de regering genomen maatregelen tegen de communistische Jubileumwedstrijden van de KNVB Noord-Holland Zaterdagavond om 6.30 uur zal op het terrein van C.S.V. aan de Zeeweg te Castricum een wedstrijd worden ge speeld tussen een Noordhollands K.N.V.B.-elftal en een Haarlems K.N.V.B.-elftal ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.N.V.B. afd. Noord-Holland. De elftallen zijn sa mengesteld uit 3e en 4e klasse K.N.V.B-spelers. Samenstelling N.H.-elftal: Doel: K. v. d. Kooij (Hollandia). Achter: W. Breeuwer (WFC) en H. Baas (Alw. Forward). Midden. Jb. Koome (WFC), P. Bon- tes (QSC) en J. Swinkels (Hollandia). Voor: C. Kat (QSC), A. v. d. Valk (Vitesse), J. Bugter (HSV), P. Poel Jr. (Zaandijk) en E. Koning (KW). Reserves: J. Edam (CSV), H. Hartog (CSV) en P. Pfersich (QSC). Een tweede jubileumwedstrijd zal op Zondag 8 Juni 1952 om half drie op het HRC-terrein te Den Helder worden gespeeld tussen een Noordhollands K.N.V.B.-elftal en een Haarlems K.N.V.B.-elftal. Doel: J. Keizer (Volendam). Achter. J Dangermond (West-Frisia) en E. Kabel (ZFC). Midden: I. de Werker (HRC). F. K. Pu hl (Helder) en C. Molenaar (KFC) Voor: H. Veerman (Volendam), S. Stelling (West-Frisia), K. Smit (Volen dam), W. v. d. Horst (ZFC) en K. Ko ning (Volendam). Reserves: P. Lingbeek (HRC), H. Himpers (Helder), J. Simons (West- Frisia) en C. Visser (West-Frisia). FEUILLETON DOOR Barbara glimlachte in het duister van t hoopte, dat je er genoeg van zou heb ben. 't Zou zo prettig zijn geweest, als je hier terugkwam." Het leek bijna of de dagen van vroe ger waren teruggekeerd, dacht Barba ra, terwijl ze daar zat te babbelen met Lucie, gehuld in een „négligé", 't ge zicht afwrijvend met Lucie's dure crème en meer luisterend dan pratend. Lucie, steeds bijzonder woordenrijk, hield in hoofdzaak het gesprek gaande, 't Ging merendeels over haar baantje. Was 't nipt prachtig, dat ze als plaats vervangster van Muriel Graves was aangewezen? ,,'t Heet, dat haar hart niet in orde is, maar ik heb er nog nooit iets van bemerkt. Ze ziet er ho peloos gezond uit. Maar als ze nu tóch eens ziek werd! Barbara, dan word ik nog eens een ster. Een echte ster. met mijn naam in lichtletters Ja, 't leek wel of er geen oorlog was gevoerd; of zij, Barbara nooit weg was geweest, die lange en gevaarlijke jaren en in Londen was teruggekeerd om te ontdekken, dat ze er niet meer wilde wonen. Prècies zoals nu had Lu cie zitten praten in '39. Jammer genoeg wist Barbara heel goed, dat haar vrien din nooit een ster zou worden, omdat ze slechts een middelmatig talent be zat. Ze miste het „ick-en-weet-niet- wat", waardoor een koormeisje uit de rij van haar kameraadjes kon treden en haar voet op dê ladder naar succes zetten. Aan de andere kant had Lucie zelfvertrouwen genoeg, een niet te ver waarlozen eigenschap. „Vertel nu eens van je baan, Bar- de auto. „Je weet wel, hoe je iemand wat moet opfleuren." zei ze onwille keurig. „O, ik zou het nog veel beter kun nen." „Dat kan ik me voorstellen, maar ik neem het graag op jouw gezag aan." Bij de deur van de flat nam hij af scheid. maar kwam nog even terug, voor hij weer in de taxi stapte.. „Wat ik onder 't eten heb gezegd, blijft van kracht, hoor je. Vanavond heb je me een blauwtje laten lopen, maar als je er ooit anders over gaat denkenls 't in orde. O, ik begrijp wat je zeggen wiltMaar voor 't geval daten fin, ik wacht af." Toen glimlachte hij. drukte snel haar beide handen, zei, dat hij 's morgens zou telefoneren en reed weg. Barbara liep langzaam naar de lift en drukte op de knop voor de derde ver dieping. Lucie was thuis, maar Joan nog niet. Lucie. die Barbara hartelijk begroette, was uit het theater huis waarts gerend, daar ze dacht, dat haar vriendin wachtte. In plaats daarvan had ze tot haar vreugde het briefje gevon den, dat Barbara te dineren was ge vraagd. maar gelukkig had deze het niet laat gemaakt. „Ik ben zo benieuwd naar alles wat je me kunt vertellen. Vanmiddag was er geen tijd voor Zeg nu eens. bevalt die baan je heus?" ..Ja. werkelijk heel goed." Lucie trok een lelijk gezicht. „Ik wil niet graag zelfzuchtig schijnen, maar ik bara," vroeg Lucie eindelijk, maar al heel gauw zaten ze weer midden in het theaternieuws. „Je gaat morgenavond toch met me mee naar dat feestje?" „Ja, natuurlijk ga ik mee." ,,'t Zal wel het gewone gedoe zijn. Een heleboel vrij slechte drankjes en geen ruimte om je te bewegen. Toch kan 't wel amusant worden. Tussen twee haakjes: het is Dulcie's verjaar dag." „Lieve help. moet ik dan nog een cadeau kopen?" „Ik zou niet weten waarpm." Met een draaide Lucie zich op het stoeltje voor haar toilettafel urn en vroeg weer eens van de hak op de tak springend: „Heb je daar op Lawnside ook een man ontmoet?" Barbara schudde het hoofd. „Niet be paald, of het moest de zoon des huizes zijn, met wie ik vanavond heb gedi neerd." „Dat klinkt interessant," zei Lucie gretig. „O. hij komt maar af en toe eens een weekeind thuis." „Hoe ziet hij er uit?" „Ik zou zo zeggen heel knap, als een meisje daar gevoelig voor is." „Wat zeker zeggen wil, dat jij 't niet bent!" „Och. kindlief, de dagen, dat ik ge voelig was. zijn voorbij." .Ik begrijp niet waarom." „Misschien ben ik het wel nooit ge weest." „O. Barbara, wat een onzin Vóór de oorlog had ie altijd een man om je heen." ..Volgens de lasterpraatjes zeker." „Nee, kindlief, het is zo". Was het inderdaad zo? Barbara kon het haast niet meer geloven. En toch... toen ze jonger en dwazer was, had ze altijd een hele zwerm vereerders ge had Op haar achttiende, negentiende jaar telde ze de vriendjes bij 't dozijn! 35. Ja, vriendjes genoeg, maar geen van hen had ze ernstig genomen, 't Waren maar vluchtige en luchtige flirtpartij- tjes geweest, die ze met hen had ge speeld, pretjes voor een jong, onbezorgd en zich bewonderd voelend meisje. Eerst toen ze Jinks ontmoette, was het mirakel gebeurd, was ze voor het eerst voor het laatst! verliefd gewor den. „Waarom die zucht?" vroeg Lucie. „Zuchtte ik?" „Heel erg", zei Lucie glimlachend. „Je bent nogal geheimzinnig wat be treft je liefdesavonturen, hè, Barbara? Zelfs tegen mij, je beste vriendin". Grappig, dat ze dit nu weer moesl horen. Joan had ongeveer hetzelfde ge zegd. JoanBarbara dacht plotse ling aan haar en zag met ontsteltenis, dat de klok ver over middernacht stond. „Wat is het ai laat! Waar zou Joan zitten? Ze heeft me beloofd, niet zo lang uit te blijven", zei Barbara. „Kom, kom, je kunt 't eigenlijk nog niet laat noemen, kindlief", antwoordde Lucie. „Voor jou misschien, maar Joan's moeder zou het wèl Iaat vinden. Ze heeft mij gevraagd op Joan te letten" „Geeft ze je veel last?" „Och neen, als je haar op de goede manier aanpakt. Ongelukkig genoeg verbeeldt zij zich. dat ze veriiofd is op een volgens mij niet bepaald aantrek kelijke jonge man, die ook hij haar ouders allesbehalve in de smaak valt Vanavond is ze met hem op stap' Lucie ging voort mét haar knosei m orde te maken. „Ik mag je wel zien ih_ je rol van strenge chaperonne" rei ze Maar wat moeten we doen als ze -a' tegen de morgen thuis komt?" „Doe niet zo mal", zei Barbara (sits Natuurlijk komt ze vroeger". „Nu, dan over een paar uurtjes. Wee nu niet al te preuts. Waarschynlij' amuseert ze zich uitstekend" (Wordt vervolgd) partij en als ondersteuning voor de ge stelde looneisen. De niet-communistische vakverbon den, de socialistische Force Ouvriere en het christelijk vakverbond heb ben er bij hun leden op aangedrongen, de communistische actie niet te steu nen. De regering heeft te Parijs 30.000 man van de politie en de mobiele brigade op de been gebracht om ongeregeldheden het hoofd te kunnen bieden. Ook zijn troepen in gereedheid gebracht om zo nodig busdiensten te laten functione ren. PURMERENDER MARKT Het aanbod van vette koeien wag gisteren niet te groot, maar er waren nog al wat slagers op de been, zodat de handel een vrij vlug verloop had en de prima beesten heel vlug verhan deld werden voor weer iets hogere prijzen. Ook in de gelde koeien was de keuze niet groot en had men niet ta klagen over de vraag. Er was nog al handel. Met de nuchtere kalveren voor de slacht was het heel goed, maar met de fokkers, waarvoor nog al wat ko pers waren, was de handel wel iets minder vlot. De kopers boden biet zo vlug uit. Ook met de vette kalveren ging het niet vlot, de prijzen waren niet zo vast. Op de vette varkensmarkt was een vrij vlugge handel, het aanbod was niet groot. De verhoogde prijs voor de beste van f 2.24 hield vrij lang stand, maar tenslotte begon die prijs toch iets vaster te zitten. De vette zeu gen brachten ongeveer f 2.10 op. Bij de biggen kon men niet spreken van een vlugge handel. De prijzen waren wel hoog. De aanvoer was niet zo groot. Men kon niet zeggen, dat de wolvee markt bijzonder uitmuntte. De handel was kalm en nog wel prijshoudend. Met de lammeren ging het wel, dia werden zo wel voor het leven als voor de dood, aardig verkocht. Uit Texel waren er een paar honderd aangebo den, die nog al aftrek hadden. De bok ken- en geitenmarkt was evenals iedere Pinksterdrie, weer heel druk wat het bezoek betrof. De handel was echter heel stug. Ook op de paarden markt was het stil. De hoge prijzen houden de vlotte gang wel tegen. Qn pluimveemarkt gaf weer een ka®». gang te zien. PURMEREND, 3 Juni. Aangevoerd 403 runderen waaronder: 150 vette koeien van f 2.55 tot f 3.30 per k.g., handel goed; 129 melk- en kalfkoeien van f 700 tot f 1100. handel kalm; 102 geldekoeien van f 615 tot f 875. handel goed; 15 pinken van f 375 tot f 490, handel stil; 24 vette kalveren van f 170 tot f 310, handel stugger; 662 nuchtere kalveren voor de slacht van f 45 tot f 115, handel vlug; idem fokkers van f 70 tot f 145. handel kalm; 12 stieren van f 725 tot f 2150, handel goed; 209 vette schapen van f 90 tot f 150, handel kalm: 658 lammeren van f 65 tot f 100, handel vrij goed; 108 bokken en geiten van f 10 tot f 60, handel stug; 134 vette varkens van f 2.06 tot f 2.24 per g.g„ handel vlug; 589 schrammen van f 48 tot f 92; zware biggen van f 56 tot f 96; lichte biggen van f 45 tot f 55, handel stil; 2 fok- zeugen; .54 paarden van f 725 tot f 1175. handel stil. Totaal 2847 dieren. 1900 oude kippen en banen, rode en witte van f 2 10 tot f 2.25 per k.g.; id. 150 b'anwe van f 2.25 tot f 2.30 per k.g.; 1600 jonge hanen, rode en witte van f 2.50 tot f 2 60 per k.g.; idem 100 blauwe van f 2.80 tot f 2.90 per k.g.; 110 eenden van f 1.50 tot f 1.75 per stuk: 600 kommen van f 1.tot f 8. p stuk; handel kalm; 4000 kippeneieren "an f 13.50 tot f 14.50 per 100 stuks; 2500 eendeneieren f 10.per 100 stuks.. R. S. STOKVIS ZONEN N.V* zicveriejiUc. uig. Med.y

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6