f Pini, Para, Pom en de blauwe vaas A De A.V.R.O. zette Zijdewind op stelten De kikkers kwaakten en het corps blies Toeristen stortten 125 millioen in Nederlandse deviezenpot arspel Langedi'jk sncampagne onnen LIJVE Uit de studio terug tot de natuur Zware straffen geëist tegen dievenbende De kleine man neemt er het zijne van Kloppartijen tussen werkwilligen en stakers in Renault-fabrieken LS HET HART SPREEKT. Z.-Dakota twijfelt tussen Ike en Taft WEK DE GAL IN UW LEVER OP Het Radioprogramma VRI JDAG 6 JUNI 1953 Wouwenclub tervormde vrouwen ig een uitstapje ge- iverse plaatsen in •den bezocht. Me- eerst 'aangedaan, ud en het gemeen leken. Hier werd ter de geschiedenis e verteld. Er werd ek gebracht aan de familie Schouten, 'heden zijn tentoon- rd door de Wierin- laar het monument en vervolgens naar irugreis ging over Bergen. Dank zij lagde één en ander CHR. LAGERE iVSCHOOL nens van de chris- iuwschooi te Broek jden de volgende r, J. Blom, J. Kou- Ven, C. Wagenaar, allen te Broek op leijer, Bergen; J. arwoude; A. Leijen, tdkarspel; C. Veld- C. S. de Boer, Zijlstra, St. Maar- m de beide Bever- aardbeiencampag- cze eerste officiële ongeveer tien ton 1 waren heel goed. aangevoerd in man notering f 4.30 per voor de in de doos- ibeien was f 0.79. ar de provincie fel en gemeng- udeljjke papler- 'en, spellen. zijn er met dh. Dagbladen, MADEN 5» J riKELEN !c B Ukmaar NORMEN ir. Tel. 5039 250 gr 250 gram 250 gram 100 gram (Van een onzer redacteuren) JJOE breng je een kikker aan het kwaken; «en kip aan het kakelen en een haan aan het kraaien, wanneer genoemde dieren hardnekkig weigeren zulks te doen? Dit was een van de vele problemen waarvoor Han König, de bekende productieleider van de A.V.R.O., zich zag gesteld, toen hij Woensdag met de reportage-wagen van de Ned. Radio Unie plus technische staf en artisten in het rustige dorp Zijdewind opereerde teneinde opnamen te maken voor de binnen kort te verwachten uitzending „Een dag op de boerderij". DEEDS vroeg op de morgen bracht deze ongewone expeditie de nodige reuring in het landelijke Zijdewind en die reuring zou de gehele dag voort duren tot zij 's avonds haar hoogtepunt vond in het optreden van het fanfare corps „Sint Martinus" en het dans- orkest „De Cabalero's", welke beide ge zelschappen met hun muzikale klan ken een speciaal gearrangeerde boeren bruiloft omlijstten, waaraan tal van dorpelingen medewerkten en die, hoe wel de kurk op de flessen bleef, in de beste stemming verliep. Centrum van de operaties was het café Lichthart en van hieruit hebben wij een deel van de handelingen, die vrij moeilijk en omslachtig waren om dat alle geluiden, die maar enigszins met het boerenleven verband houden, op de geluidsband moesten worden vastgelegd, van nabij kunnen meema ken. 's Morgens op de zuivelfabriek ging het heel vlot en toen later op de dag Jan Droog met z'n maaimachine demonstreerde, liep alles van een leien dakje. MOEILIJKER werd het echter, toen Han König ook de dieren in het «pel betrekken ging en het verkeer op de Slootgaardsweg herhaaldelijk moest worden gestremd, omdat de kippen van de weduwe Siem Stam, die regelmatig honderd uit kakelen, plots in staking gingen en geen snavel beliefden open te doen, terwijl e kikkers in het weg- siootje ook al niets van de microfoon moesten hebben en er kennelijk uit solidariteit door deze Hollandse nach tegalen in alle toonaarden het zwijgen toe werd gedaan. Dan is er een eindeloos geduld no dig, dat ten slotte toch wel wordt be loond. Wij vonden het een waar suc ces voor mevrouw König, toen zij met vrouwelijk raffinement en langs aller lei slinkse wegen de haan toch aan het kraaien kreeg. Geduld is een schone zaak, ook voor de optredende artisten, want tot in het eindeloze moest door Jan Buisman en Maartje. die in dit experimentele spel het leidende duo vormen, een bepaalde scène of een bepaald liedje worden herhaald, nu eens omdat de wind te veel met de woorden had gespeeld, dan weer omdat er een knik in de geluids band zat of omdat het gedender van de Diesel naar Den Helder even storend had gewerkt. Juist als het eentonig dreigde te wor den, was er weer een nieuw aspect, want de geluidswagen kroop in alle hoeken en gaten en toen het melkers- tijd werd, werd de microfoon zelfs on der de koeien geplaatst. Zo zal men aanstonds voor de radio de eerste melk in de emmer horen stralen. Zoals gezegd werd het 's avonds bij Lichthart een compleet feest en uit volle borst klonk het: Gemalen bonen, garstemeel, Haal het sop maar door je keel.... En: Altijd heb je tierelier, En altijd heb je dorst. Het eind van het feest. V[A tien uur 's avonds was alles voor al bij. De boeren gingen naar bed en de kippen zaten op stok. Mogelijk kwa ken de kikkers in de schone zomer avond nog wat na, maar dat hebben Landsmeer, Loosdrecht en Laren waren het „arbeidsterrein De Amsterdamse Rechtbank heeft zich gistermorgen bezig gehouden met de berechting van een aantal diefstal len, die door een uit zes man bestaan de bende gepleegd zijn in Loosdrecht, Landsmeer en Laren. Voorts stond een groot aantal helers en andere medeplich tigen terecht. Als „mentor" van de bende werd de 36-jarige handelsagent J. de J. uit Am sterdam beschouwd. Hij gaf meestal de tips en verrichtte het „hersenwerk". Zo was hij de „auctor intellectualis" van een inbraak te Loosdrecht. In zijn auto nam hij de bendeleden mee naar een villa en stond zelf op de uitkijk, ter wijl de anderen een hoeveelheid tapij ten en o.m. een radiotoestel en een naaimacijine stalen. Ook voor een dief stal in een villa te Laren, waar een partij tafelzilver gestolen werd, had hij de suggestie gegeven. Op de scheepswerf De Groot te Lands meer stal de bende een laskabel, par tijen electroden, touw en koper. Ook in de kop van Noord-Holland heeft de bende verscheidene inbraken gepleegd, waarvoor zij zich reeds voor de Alk- maarse rechtbank hebben moeten ver antwoorden. De zes verdachten in deze zaak er kenden in grote lijnen de tenlasteleg ging. De officier van justitie achtte al les bewezen en eiste tegen De J. een gevangenisstraf van twee jaar. Tegen de andere bendeleden werden straffen variërend van anderhalf jaar tot negen maanden geëist. NORMALISATIECOMMISSIE VOOR HET VERVOER. Onder auspiciën van de hoofdcom missie voor de normalisatie is thans een normalisatiecommissie op het ge bied van het vervoer ingesteld. Het doel van de commissie is om, op aan het bedrijfsleven ontleende erva ringen, aanbevelingen ter normalisatie van transportmiddelen op te stellen. Normalisatie dient tot het meer doelmatig producerenen gebruiken van deze transportmiddelen. ook wij niet meer gehoord. Men zou kunnen zeggen: de lichten werden uit geblazen en de muzikanten gingen naar huis. En nu wachten we maar op het re sultaat. Dit zal blijken als binnenkort op een avond Jan Boots of een van z'n collega's Jan Buis en Maartje met hun vrolijke Westfriezen aankondigt. Met medewerking van mevrouw Helder, Gré Jong, Annie Lichthart, Dick Leeg water en vele anderen. Met teksten van Jan Buisman en Jac. Broersen. Met muziek van Oeb Bootsma en Ben de Vries. Productie en regie Han König. Han König. die in Zijdewind menig zweetdruppeltje heeft gelaten, omdat hier voor het eerst volgens nieuwe op vattingen te werk is gegaan en de stu dio, waar men over alle technische hulpmiddelen beschikt, waar men het kan laten waaien en regenen, heeft ver wisseld met dé vrije natuur, met het werkelijk milieu. De vogels die fluiten, zijn echte vogels en de melkkros, die ratelt is origineel. En het Zijdewinder fanfarecorps geeft 'm de wind van vo ren. Waarmee we maar willen zeggen, dat het toch heus wel aardig worden kan Holland biedt: Bollenvelden, molens (en speelholen?) MET TOERISME kan, blijkens een mededeling in het zojuist verschenen jaar- overslag 1951 van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer, gerekend worden onder de voornaamste bronnen van inkomsten uit export. Volgens een opgave van de Nederlandse Bank heeft ons land in 1951 rond 104 mill, gulden aan deviezen genoten uit het buitenlandse bezoek (in 1950 „slechts" 58 mill.). Ir. dit bedrag is niet verdisconteerd de som van naar schatting f 20 millioen, die door deze 'bezoekers aan de Nederlandse vervoermaatschappijen voor de reis naar Nederland werd betaald. richting is een omwenteling op dit ge bied. De aanzienlijke toename van de toe- ristenstroom zou kunnen leiden tot een groot tekort aan hotelruimte. Dank zij de Hotelwet van Juli 1951 is het echter mogelijk geworden aan 23 hotelonder nemingen in ons land Marshallsteun te verlenen ten behoeve van uitbreiding en modernisering. Als de betreffende plannen zijn uitgevoerd tegen vermoe delijk begin 1953, zal de toeristirche bed-capaciteit in Nederland met ca. 1250 bedden zijn toegenomen. De voor oorlogse capaciteit is daarmee echter nog niet bereikt. Ons land is niet rijk aan vreemde- lingentrekkende attracties. In dit ver band heeft het A.N.V.V. de wenselijk heid van hazardspelmogelijkheden on der het oog gezien. Het juicht toe, dat vele clandestiene ispeelgelegenheiien met dikwijls onoirbare practijken, wer den opgeruimd, maar zou het op pi ijs stellen .wanneer de overheid de mo gelijkheid zou openen tot een beperkte, goed gereglementeerde en gecontro leerde beoefening van hazardspel. LIET karakter van het vreemdelingen- n bezoek ondergaat wijziging. De tijd, dat het toerisme alleen mogelijk was voor enkele uitverkorenen behoort de finitief tot het verleden. Het vreemde- lingenverkeer beweegt zich steeds meer in de richting van grotere aantallen bezoekers, die dan weliswaar individu eel minder te verteren hebben, maar met elkaar toch een aanzienlijk grotere deviezen-besomming opleveren dan de reizende rijkaards van voorheen. Nederlandse hoteleigenaars en ook vervoermaatschappijen houden al reke ning met de veranderde omstandighe den. Duidt hierop bijvoorbeeld al het initiatief van de Explojatie Maatschap pij Scheveningen, die het Grand Hotel te Scheveningen tot een toeristenhotel maakte, van nog groter betekenis is m dit verband ongetwijfeld het initiatief van de Holland-Amerika Lijn. Deze maatschappij heeft in de loop van 1951 de „Rijndam" in de vaart genomen en zal in dit jaar de „Maasdam" in de vaart krijgen. Omwenteling nEZE nieuwe schepen hebben naast een zeer beperkte eerste klasse-acco- modatie, uitsluitend passagiers m de toeristenklasse, welke zich over het ge hele schip uitstrekt. Deze gewijzigde ui- Raden van advies voor de minister van landbouw De directeur-generaal van de voed selvoorziening heeft besloten een raad van toezicht van het aan- en verkoop bureau van akkerbouwproducten in te stellen, welke bestaat uit ten minste drie en ten hoogste vijf leden. De raad heeft tot taak de minister en de direc teur-generaal van de voedselvoorzie ning desgevraagd of eigener beweging te adviseren over de wijze, waarop het aan- en verkoopbureau van akker bouwproducten de werkzaamheden ter uitoefening van zijn taak verrichi of behóórt te vèrrichten. Voorts heeft minister Mansholt een raad van advies en toezicht van de stichting voedselvoorziening import bureau ingesteld, welke ten minste uit drie en ten hoogste uit vijf leden zal bestaan én tot taak heeft de minister te adviseren over de wijze, waarop de stichting de werkzaamheden ter uit oefening van haar taak verricht of be hoort te verrichten. Het secretariaat van de „Partij voor recht en vrijheid" deelt ons me de, dat haar naam niet luidt: „Partij voor recht, vrijheid en welvaart" en dat zij onder deze naam geen candi- daten heeft gesteld. Deze naamsaan- duiding is onjuist. RODE BESCHULDIGINGEN TE PANMOENDJON Op de bijeenkomst van de bestands onderhandelaars te Panmoendjon heb ben de communisten verklaard, dat Donderdag langs de grens Van de neu trale zone drie burgers zijn gewond door scherven van door de geallieerden afgeschoten granaten. VN-wachtposten te Panmoendjon verklaarden, dat de geallieerde artillerie een salvo had ge lost op communistische soldaten, toen deze op ongeveer 1 km buiten de neu trale zone hun loopgraven verlieten om te kijken naar een aanval van VN- vliegtuigen in de buurt. Nieuwe Vietnamese regering samengesteld De nieuwe Vietnamese premier, Nguyen Van Tam, heeft vandaag de namen van dertien ministers van zijn regering bekend gemaakt. Het kabinet telt in totaal vijftien portefeuilles, doch twee zijn gereserveerd voor de Noor delijke nationalistische partij, Dai Viet die tot dusver de uitnodiging om deel uit te maken van de nieuwe regering niet heeft aanvaard. Premier Tam be heert zelf de portefeuille van binnen landse zaken. In het afgetreden kabinet Tran Van Huu was hij eveneens met binnenlandse zaken belast. Sir William John Haley directeui -generaal van de BBC, is benoemd tot hoofdredacteur van ce „Times" als op volger van W. F. Casef, die weldra zai aftreden na 39 jaar aan het blad ver bonden te zijn geweest, waarvan vier in de functie van hoofdredacteur. ZIJ i Billie en Kareltje begrepen dat geen ogenblik langer in hun hotel letje konden blijven. Elk ogenblik kon de herbergier de krant lezen en na tuurlijk zou hij dan dadelijk de twee bandieten herkennen. „Wat een strop", riep Billie nogmaals, terwijl hij als een razende zijn koffer pakte. „Ik begrijp nog niet, hoe ze er zo gauw achter ge komen zijn, dat wij die overval ge pleegd hebben, maar dat doet er nu ook niet toe, Vooruit, Karei maak voort! Hoe eer0we hier verdwijnen, hoe be-er!" ,.lk ben zo bang", zuchtte Ka reltje. ..Ja, denk je. dat ik het een lol letje vind?" bromde Billie. „Maar ik ben toch niet van plan om hier weg te gaan zonder die duizend gulden, die nog steeds in die blauwe vaas moeten zitten!" „Ja, maar als ze ons pakken?" Kareltje's stem bibberde van angst. „Mij pakken ze zo gauw niet!" Billie keek zijn vriend minachtend aan. „Maar als jij zo bang bent, dan moet je zo gauw mogelijk naar 'Buldogstad gaan. Daar vinden ze je niet zo gauw. Dan treffen wij elkaar later wel". En toen slopen de twee bandieten samen de achterdeur van het hotelletje uit, zonder gezien te worden. Juist op tijd overigens, want zë hoorden de opge wonden stem van de herbergier, dia aan de telefoon stond. CGT- actie nog steeds van weinig betekenis DE haard van de Franse stakingswoe- lingen was gisteren gelegen in de Renault-fabrieken te Parijs. De mees te van de 42.000 arbeiders meidden zich normaal, doch een duizendtal communistische stakers was zeer ac tief en sneed onder meer de kracht leidingen in de rubberfabriek af, zo dat daar niet kon worden gewerkt. Ook het werk in de gieterij werd na een kloppartij met de werkwilligen door de communisten stilgelegd. Der tig communistische leiders werden door de werkwilligen van de fabrieks terreinen verwijderd. Aan beide zijden vielen gewonden en de voorman van de C.G.T. moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Later op de dag werden de bescba- _,„u. aantal stakers nau voor de Renault-fabrieken te Parijs de wacut betrokken om werkwilligen het binnentreden van de fabrieken te beletten. digde krachtleidingen hersteld en werkte het gehele bedrijf weer nor maal. De vakvereniging van partijloze ar beiders in de Renault-fabrieken gaf een verklaring uit, waarin wordt gezegd, dat haar leden de electrisehe leidingen beschermen en agitatoren van de CGT uit de fabriek zullen verwijderen. In Noord-Frankrijk gaven gisteren slechts 642 van de 41.400 mijnwerkers gehoor aan de stakingsoproepen van de CGT. Het spoorwegverkeer in het gehele land is normaal. In het Zuiden gaven 1300 van de 38.000 spoorweg arbeiders aan de stakingsoproep ge volg. De openbare diensten in Parijs functionneerden eveneens gewoon. OPNIEUW RUMOER IN JAPAN In het centrum van de Japanse ce- mentindustrie te Obe is het Donder dag tot een botsing gekomen tussen 300 politiemannen en 200 Koreanen na de inwijdingsplechtigheden van een Koreaanse jongemannenvereniging. De Koreanen wierpen flessen naar de politie, die gebruik maakte van traangas. Volgens berichten zijn hon derden personen gewond en zeven en veertig Koreanen aangehouden. In Tokio wordt politie gereed ge houden met het oog op een voorgeno men communistische demonstratie in de zakenwijk. Geen Perzische olie naar de Sowjefrinie Van de zijde van het Perzische ge zantschap te Den Haag wordt ons me degedeeld, dat berichten, volgens wel ke een Sowjetrussische delegatie te Teheran voorgesteld zou hebben Per zische olie met tankwagens naar de Sowjetunie te doen vervoeren, van al le grond ontbloot zijn. Hetzelfde geldt voor berichten, volgens welke bespre kingen gevoerd zouden worden over het verplaatsen van de raffinaderij van Abadan naar de streek van de Kaspi sche Zee. Belgische professor naast Mossadeq voor het Hof Professor Henri Rollin, oud-president van de Belgische senaat, heeft de uit< nodiging van premier Mossadeq om de Perzische zaak voor het Internationaal Gerechtshof te verdedigen aanvaard. Hij is hoogleraar in het volkenrecht. WALCOTT BEHOUDT WERELDTITEL. In een gevecht over 15 ronden dat te Philadelphia plaats vond, heeft Joe Walcott de wereldtitel in het zwaar gewicht behouden door zijn uitdager Ezzard Charels op punten te slaan. FEUILLETON DOOR RENEESHANN 37. Ze schudde 't hoofd. „Als je bedoelt, dat ik Benny niet meer zal ontmoeten, beloof ik niets." „Ik vraag je niet, hem niet meerite ontmoeten; zo dom zal ik nie'. ZU1?; Maar wèl vraag ik je heel ernstig, mij te waarschuwen voor je.... nu voor je zoiets begint als met hem te trouwen. Wil je me je woord geven, Joan, dat je me zult waarschuwen?" Joan aarzelde. Met welk recht vroeg Barbara haar zo'n belofte? Aan de an dere kant: 't was een echte schat en de enige thuis, met wie zij, Joan, over Benny kon praten. Bovendien scheen Barbara tenminste vol sympathie be lang te stellen in wat er voorviel en dat was meer dan van de familieleden gezegd kon worden. Als Joan nög dacht aan de manier, waarop haar moeder had gehandeld „Kom, Joan," zei Barbara dringend. „Nu goed, als jé dat pleizier doet." „Dat doet het." „Maar hoor eens, Barbara, ik zeg je vooruit, dat ik me niet zal laten om praten. Mijn besluit staat absoluut vast. Als moeder tegen Benny blijft ageren, zal ik waarschijnlijk er van door gaan en zo met hem trouwen." Bij deze woorden trok Joan even een angstig ge zicht. „Zeg eens, ze kan het toch niet tegenhouden?" „Jawel, Joan. Je bent nog onder de een-en-twintig." „Nu, dan zal ze het pas weten als 't gebeurd is, dat is alles." Jè „Maar mij zul je waarschuwen? hebt het fne beloofd." „Goed, ik zal je waarschuwen." Toen Barbara het jonge meisje aan keek en haar vastberaden blik zag, kreeg ze opnieuw een gevoel van vrees. Joan was te goed voor een man als Benny Jackson. Zij. Barbare, twijfelde er intussen hard aan, of hij van plan was, met Joan te trouwen en ze hoopte maar, dat hij slechts een ten slotte vrij onschuldig flirtpartijtje beoogde. Of schoon voor zover zij hem kende en dat was maar heel oppervlakkig on schuldige flirtpartijtjes niet bepaald in Benny's lijn schenen te liggen. Joan stak haar armen uit en trok haar onstuimig naar zich toe. „Kijk niet zo bezorgd, oude kloekhen. Je kuiken loopt niet in zeven sloten tegelijk. Nu ja, natuurlijk ben ik je kuiken niet." „Toch voel ik het bijna zo." „Zeg eens, Barbara, jij hebt toch niets tegen Benny, wel?" Barbara dacht vlug na vóór ze ant woordde. Als ze Joan naar waarheid inlichtte zou ze vermoedelijk nooit meer over haar aangebedene spreken. Voorzichtig zeide ze dus: „Och, ik weet zo weinig van hem." „Jawel, maar je moet je toch een mening hebben gevormd." „Alleen maar, dat je nog veel te jong bent, om aan een huwelijk, met wie dan ook, te denken. Maar hoor eens, laten we ons vannacht in dit alles niet meer verdiepen. Het is één uur en hoog tijd om te gaan slapen." Nadat Barbara haar verlaten had, draaide Joan zich om en liet langzaam alle heerlijkheden van die avond nog eens de revue passeren. Ze bedacht, hoe Benny haar had aangekeken toen ze elkaar weer ontmoetten, wat hij alle maal tot haar had gezegd. „Schat, wat- ben je lief. O, Joan, ik ben eenvoudig dol op je". En hoe had hij haar in de taxi op weg naar huis gekust! Niet zo als andere jongelui het deden, luchtig en vluchtig. Neen hij had haar dicht tegen zich aangedrukt en bij het af scheid had hij herhaalde: „Lieveling, het is een idioot denkbeeld, dat jij en ik elkaar zouden moeten opgeven". O. natuurlijk wilde hij met haar trouwen! Anders zou hij zo niet spre ken. Ze had het daareven nog tot Bar bara gezegd: de mannen vroegen niet langer nederig om de hand van een meisje. Zoiets gebeurde in achttientach tig of omtrent die tijd. Nu was ret woord „huwelijk" zelfs nooit genoemd in haar gesprekken met Benny. Of wel soms? Ondanks haar blijdschap knaagde een vage onrust aan Joan's hart, onrust, die ze dit was ze zich bewust ook dikwijls die avond met Benny had gevoeld: „Lieveling, wil je met me trouwen?" Niet, dat ze hem voor haar op de knieën had willen zien! Daar voor was ze te modern. Maar wèl had ze gaarne een regelrecht, aanzoek ge had; misschien was ze nog ouderwets genoeg om daarop prijs te stellen, al ging ze prat op haar moderniteit. Nu draaide ze zich op de andere zij. Wat maakte ze zich voor zorgen? Ben ny zou heus niet doen' als de man in de novelle van onlangs: hij -zou het meisje dat hem liefhad niet in de steek laten en ook niets verlangen, wat ze hem weigeren moest. Daarvoor acht te hij haar te hoog. Dat had hij ook nog in de taxi gezegd; „Je weet, dat ik je respecteer, Joannie, nietwaar?" Ze had dat erg lief van hem gevonden, een soort ongevraagde geruststelling. Maar toch, maar tochIk wil met je trouwen, Joan", dat was wat ze uit zijn mond wilde horen. Vóór hij die woorden sprak, zou ze niet volkomen gelukkig zijn. Misschien, zo dacht ze, was ze in haar opvattingen nog een beetje ouderwets. Grappig toch. want ze wenste immers zo vurig, een mo dern meisje te zijn. HOOFDSTUK VIII. Het feest had zijn hoogtepunt bereikt toen Barbara haar vriendin Lucie in de overvolle kamer volgde. Verschei den gasten kende ze, al had ze hen lange tijd niet gezien. Er waren meis jes die ze vóór de oorlog had gekend, revuemeisjes, vriendinnen van Lucie, die op de flat waren geweest of op feestjes van dezelfde soort als dit.. Hun gastvrouw, Dulcie James, krqeg hen in 't oog en kwam naderbij. „Wat ben ik blij, je terug te zien, Barbara. Ik was dol van opwinding, toen Lucie me vertelde, dat je dit weekeind zou komen". En toen, Bar bara op armslengte van zich afhou dend, ging ze voort: „Je ziet er patent uit. kindlief. Prachtig, heus!" Barbare droeg weer haar eenvoudige zwarte japon en daarop een weinig kostbaar maar nogal „Ooglijk" sieraad van Lucie. 't Was bekend, dat Dulcie altijd overdreef en Barbara, die zich haar van vroeger herinnerde, vond haar niet veranderd, misschien wat meer door de wol geverfd. Dulcie wist wat ze wilde er. dat had ze altijd ge weten sinds ze, nog heel jong, de plan ken betrad. Op dat ogenblik had ze zich voorgenomen, de bovenste sport van de ladder te bereiken en ofschoon haar eerzucht nóg niet bevredigd was, had ze toch al, in materieel op zicht, een uiterst goede positie ver overd. (Wordt vervolgd) De stemverhouding der voorverkie zingen in Zuid-Dakota is voorzover ge teld thans: senator Taft 64.740 stem men; generaal Eisenhower 64.150 stem men. Taft heeft hier dus een meerderheid van 590 stemmen. In tien districten is de telling nog niet voltooid. Volgens deskundige schatting kunnen deze in totaal echter 500 of nog minder stem men opleveren. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In aw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doe» stromen. Eist Carter'a Leverpilletjes. (Advertentie. Ing. Med.i Amerikaanse export van staal verboden In verband met de staking in de staalindustrie heeft de Amerikaanse regering gisteren de uitvoer verboden van alle staalproducten. behalve die, welke onontbeerlijk zijn voor de di recte militaire productie van de Ver enigde Staten of bevriende landen, of welke onontbeerlijk zijn voor de in dustrieën, die voor de defensieproduc tie van belang zijn. Saluutschoten met scherp Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Elizabeth hebben V. N.- oorlogsschepen 21 saluutsalvo's met scherpe granaten afgeschoten op com munistische kustinstallaties op het schiereiland Ongdjin aan de Koreaanse westkust. Vliegtuigen van het Britse vliegdekschip Ocean" hebben spoor wegtunnels op het schiereiland ge bombardeerd. ZATERDAG 7 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgisch» kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.- muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram .muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 „Ik zie 't zó 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.40 Amateürspro- gramma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.53 Metropole-Orkest. 16.35 Gram.muziek. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekover zicht. 18.25 Instrumentaal Septet en so liste. 18.45 Buitenlandse correspondenties. 19.00 Gram.muziek. 19.15 Idem. 19.45 Verv. kiezingstoespraak. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 Toespraak namens het Ned. Rode Kruis. 20.15 „Lichtbaken", cau serie. 20.35 „Merlijn", opera. 21.45 Gram. muziek. (In de pauzes: Sport en ,Ais Je maar je verstand gebruikt".) 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.0024.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.» muziek. 8.40 Idem. 8.55 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Piano-recital. 12.00 West-Duits concert. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gramofoon- muziek. 12.53 De Ronde van Nederland. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 14.00 Gram.muziek. 14.25 Gemengd koor. 14.45 Gronings programma. 15.15 Amateur-uit zending. 15.45 Politiekapel. 16.15 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.30 Kamer orkest. 17.15 Sportpraatje en Ronde van Nederland. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Gram. muziek. 18.30 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse Defensie". 18.50 Ar tistieke Staalkaart. 19.15 Verkiezingstoe- mr,?nk'n 1930 "Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd" 19,55 -Deze week", causerie'. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 2015 Gevarieerd programma. 21.15 Socialistisch commentaar 21.30 Weense muziek. 22.00 „Onder de Pannen", hoorspel. 22.20 Dans muziek. -2-45 „Rond het kampvuur". 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuzielc. i 9

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7