Grote triomf voor Wim van Est en gehele nationale ploeg Stayers speelden een te doorzichtig spelletje met 30.000 toeschouwers Henk van Breenen is theoretisch in het bezit van de oranjetrui geweest Nederlandse ploeg Tour de France Fausto Coppi wint Italiaanse Giro Krijn Post was een waardig kampioen Wedsirijd met moiorgangmaking niet meer attractief Gieien de beste buitenlander Nederlandse amateurs versloegen Duits team Het Radioprogramma Lustrum-ronde van Nederland geëindigd De Lustrumronde van Nederland behoort weer tot het verleden. Met groot machtsvertoon heeft Wim van Est, de beste Nederlandse renner van dit ogen blik, zijn stempel op die ronde gedrukt. Met niet minder dan zes minuten voor sprong in het algemeen klassement op zijn teamgenoot Wagtmans en acht minu ten op Voorting, eveneens een van de renners van de Nederlandse nationale ploeg, arriveerde de sterke Brabander gistermiddag om zeven minuten over half zes met de oranjetrui om zijn schouders in het Olympisch Stadion te Amster dam. Langs de weg van Utrecht naar Amsterdam hadden tienduizenden deze sterke Nederlandse troef voor de Ronde van Frankrijk met een warm applaus, dat op sommige plaatsen tot een ovatie aangroeide, in de tijdrit over zestig kilo meter begeleid. Het is een triomftocht voor de man uit St. Willibrord gewor den, een tocht die met een prachtige overwinning in deze zware tijdrit ein digde. Dat de Nederlandse nationale ploeg te sterk was voor de andere teams blijkt uit het feit, dat de drie eerste plaatsen door Nederlanders worden bezet, t.w. Van Est, Wagtmans en Voorting. Na de etappe van Veendam naar Utrecht, welke Zaterdag weg,d gereden, was er menselijkerwijs gesproken geen andere uitslag van de Ronde van Ne derland mogelijk. Het was niet aan te nemen dat Wim van Est, sterk als een beer, blakend van gezondheid en zelfvertrouwen en in topconditie ver kerend, zijn oranjetrui zou verspelen op de laatste zestig kilometer van de ronde, te meer daar de tijdritten tot lijn specialiteit blijken te behoren. Theoretisch is Van Est Zaterdag zijn leiderspositie wel enige tijd kwijt ge weest. Suykerbuyk en Van Breenen waren kort na de start van de zesde etappe te Veendam weggevlucht en hebben het gepresteerd om tot niet minder dan 8 min. en 50 seconden uit te lopen. Op dat moment had Van Breenen een- voorsprong in het alge meen klassement op Van Est maar met Utrecht in zicht begon het peloton zo'n hevige jacht in te zetten, dat „Tarzan" Zijn theoretische trui moest afstaan en deze voorlaatste etappe zelfs in de laatste gelederen, evenals Suykerbuyk eindigde. Maar al was de positie van Van Est dan na de zesde etappe onaantastbaar, dit gold niet voor de onmiddellijk na hem geklasseerden, wier totaaltijden slechts seconden verschilden, en voor Desmedt en Voorting zelfs precies ge lijk waren. Wagtmans. die na de zesde etappe vijfde stond, maakte de beste tijd na Van Est, namelijk 1 uur 22 mi nuten 54 seconden, de halve minuut bonificatie meegerekend, en dit had tot gevolg, dat hij drie man voorbij- sprong en als tweede eindigde in het algemeen klassement. Beneden de 1 uur en 26 seconden bleven verder al leen Ludwig Horman, 1.24,21, Voorting 1.24,35 .Neyt 1.24.38, Gieien 1.24.41 en Desmedt 1.24.44. Vooral de prestatie van Hörmann moet worden genoemd want de Duitser heeft de laatste kilometers gereden op een langzaam leeglopende voorband. Was dit niet gebeurd, dan zou hij toch Van Est niet voor de le plaats 'hebben kunnen bedreigen, maar had Wagtmans in deze tijdrit zeer dicht kunnen benaderen. Terugblikkend op deze vijfde ronde mag men zeggen, dat er in sportief op zicht veel goeds is geboden. Er zijn enkele uitstekende etappes geweest Bokswedstrijd eindigde met K O van referee De wedstrijd om het kampioen schap van Duitsland middenge wicht tussen Hans Stretz, houder van de titel, en Peter Muller, uitdager, is geëindigd met een k o. van de scheidsrechter en de dis kwalificatie van Muller in de achtste ronde. Nadat Stretz in de eerste zeven ronden een punten- voorsprong had genomen vond de scheidsrechter Pippow aanleiding om Miiller in de achtste ronde een waarschuwing te geven we gens praten tijdens het boksen. Miiller raakte hierdoor buiten zichzelf van woede en sloeg de scheidsrechter met een rechtse op de kaak tegen het canvas. Hij bedreigde daarna de manager van Stretz, terwijl hij ook nog kans zag om een helper van Stretz tussen de touwen door in de zaal te werken. Toen pas slaagde zijn manager Besselmann er in hem tot bedaren te bren gen. Hij werd uiteraard gedis kwalificeerd, in afwachting van verdere maatregelen van de Duit se boksbond. De promotor van de wedstrijd, de schoonvader van Miiller, was intussen flauw ge vallen. Met een daverend applaus werd de winnaar Van Est bij zijn binnen komst in het stadion begroet. waarin individueel en collectief fraaie verrichtingen zijn geleverd. Technisch- organisatorisch kan er echter nog veel verbeterd worden en wij geloven niet dat degenen, die deze ronde met veel toewijding en grote werklust op touw hebben gezet, het wat dit betreft met ons oneens zullen zijn. De uitslag van de zesde etappe luidt: I .Voorting (Ned. Nat.) 6.43.21 met bonificatie 6.42.21; 2. Faanhof (Ned. Nat.) 6.43.21 met bonificatie 6.42.51: 3. Van Stayen (Belg. B) 6.43.21; 4 Hör mann (Intern.); 5. Sorgeloos (Belg. B); 6. Van Est (Ned. Nat.); 7. Serin (Belg. B); 8. Schaecken (Belg A); 9. Lam- brichs (Ned.); 10 Smits (Ned. B). De uitslag van de tijdrit Utrecht Amtserdam (60 km) is als volgt: .1 Van Est 1.20.41 (met 1 min. boni ficatie); 2. Wagtmans 1.22.54 (met 30 sec. bonificatie); 3. Hörmann 1.24.21; 4. Voorting 1.24,35; 5. Neyt 1.24.38; 6. Gieien 1.24.41; 7. Desmedt 1.24.44; 8. Janssen 1.26.15: 9. De Hoog 1.26.29; 10. Sorgeloos 1.26.32; 11. Dekkers 1.26.51; 12. Suykerbuyk 1.26.52; 13. Lambriehs 1.27.17; 14. Smits 1.27,28; 15. Diederich 1.27.33; 16. Van Breenen 1.27.54; 17. Roks 1.28.36; 18. Serin 1.28.52; 19. Bo- gaerts 1.28.56; 20. Faanhof 1.29.16; 21. Schaecken 1 29.39; 22. Pfannenuuller 130.26; 23. Van Stayen 1.30.43; 24. Joris 1.30.47; 25. Van Elderen 1.32.51; 26. Vin- 1.35.44. Het eindklassement van de ronde luidt: 1. Van Est (Ned. Nat. ploeg) 36.36.22; 2. Wagtmans (Ned. Nat. ploeg 36.42.15; 3. Voorting (Ned. Nat. ploeg) 36.43.02; 4. Gieien (België A) 36.43.03; 5. Des medt (België B) 36.43.11; 6. Janssen (Ned. B) 36.49.13; 7. Van Breenen (Nat. Ned .ploeg)36.50.20; 8. Neyt (België B) 36.50.47; 9. Sorgeloos (Belg. B) 36.51.49; 10. Smits (Ned. B) 36.52.48; 11. Dekkers (Ned. Nat. ploeg) 36.52.59); 12 De Hoog (Ned. A) 36.53.35; 13. Suykerbuyk (Ned. B) 36.54.11; 14. Lambriehs (Ned. A) 36.55.37; 15. Schaecken (België A) 36. 56.07; 16. (Ned. B) 36.57.20; 17. Diede rich ^Int. ploeg) 36.58.27; 18. Serin (België B) 36.58.41; 19. Joris (Ned. A) 37.10.50; 20. Hörmann (Int. ploeg) 370.2.34 21. Bogaerts (België A) 37.06.37; 22. Van Elderen (Ned. B) 37.20.30; 23. Vinken (Ned. A) 37.32.55; 24. Van Stayen (België B) 37.42.20; 25. Pfannen- möller (Duitsland) 37.54.51; 26. Faanhol (Ned. Nat. ploeg) 38.06.15. Onze nationale ploeg die eerste Werd in het ploegen-klassement. Wim van Est wordt op de schouders genomen en Kees Pellenaars, de ploegleider, ziet lachend toe. Naar de leider van de Nederlandse ploeg voor de Tour de France. Kees Pellenaars, gisteren heeft medege deeld, zullen alle renners uit de na tionale ploeg, welke in de Ronde san Nederland zo'n uitstekende prestat'e heeft geleverd, de Nederlandse kleu ren in de Ronde van Frankrijk ver dedigen. Het zijn Wjim van Est, Wout Wagtmans, Adrie yoorting, Hein van Breenen, Henk Haanliof en Hans Dek kers. Het doorslaggevende argument bij deze beslissing was de kameraad schappelijke geest in dit team. Zoals bekend, heeft als zevende man de piepjonge professional Jan Nolten het contract getekend. Voor de acht ste plaatste plaats zal de „Pel" een keuze doen uit Janssen, Suyke'fbuik en Joris. De 20ste en laatste etappe van de ronde van Italië, van Verbania naar Milaan (147 k.m.) is gewonnen door Bevilacqua (It.) in 4.19.21. Tweede werd Magini (It.), derde Magni (It.), vierde Logli (It.), vijfde Conté (It.), zesde Albani (It.), zevende Ockers (België), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het eindklassement luidt: I. Fausto Coppi (It.) 114.36.43; 2. Magni (It.) 114.46.01; 3. Kubler (Zwits.) 114.46.07 4. Zampini (It.) 114.47.12; 5. Bartali (It.) 114.47.16; 6. Ockers (Bel gië) 114.47.41; 7. Astrua (It.) 114.51.13; 8. Koblet (Zwits.) 114.51.21; 9. Gemi- niani (Fr.) 114.53.27; 10. Albani (It.) 114.54.57. Wim Snijders door operatie voorlopig uitgeschakeld De sympathieke wielrenner Wim Snijders uit Halfweg heeft keelontste king en moet daaraan worden geope reerd. Van wielrennen zal voor Snij ders dit seizoen daardoor weinig meer komen. Jammer voor deze renner, die dit seizoen weer in prima vorm bleek te zijn. Prov. wielerkampioenschappen De wielerwedstrijden waarbij de provinciale kampioenschappen op het spel stonden werden gisteren in tal van provincies gehouden. De navolgende kampioenschappen kwamen uit de bus: Utrecht; Pauw; Gelderland. Roe lofs; Overijsel, Van den Heuvel; Gro runnen, Mik: Drente, Elling; Friesland, Nijkamp; Noord-Brabant, Maenen; Zeeland, Inghels. f hm. Pain. Pom en de blauwe vaas 67. Dat ontdekte de commissaris even later ook, toen hij vergezeld van zijn trouwe agent, Piet Pakkum de deur openwierp en „In naam der wet" schreeuwde. Er was niemand te zien in de lege hotelkamer. „We zijn te laat." bromde de commissaris teleurgesteld. „De vogels zijn al gevlogen, maar hoe kan dat?" wendde hij zich tot de her bergier. „U hebt toch mijn orders da delijk opgevolgd?" „Zeker commissa ris, zekér!", stamelde de herbergier. „Ik weet stellig, dat ze op hun kamer wa ren". „Maar nu zijn ze er in elk geval niet meer." De commissaris zuchtte. „Piet berg die handboeien maar weer op. We hebben met slimme tegenstan ders te doen, maar ik zal niet rusten voor ze achter de tralies zitten". Do herbergier was echter niet 4e enige, die Billie en Kareltje herkend had. Ook Pirn, Pam en Pom belden de com missaris op, zodra zij de foto in de krant gezien hadden „Commissaris ik heb de stem van Billie gehoord", riep Pim. „Stem gehoord, wat is dat voor nonsens", bromde de commissaris die aardig uit zijn humeur was. „En hem niet gezien?" „Nee commissaris, want het was nacht en ik lag te slapen, ik dacht eerst dat ik droomde.... maar nu blijkt dat hij het geweest moet zijn". „Het is me allemaal erg duister", bromde de commissaris. „Het lijkt mij het beste, dat je even op het bureau komt". Om de Provinciale wieleriifel Zonder twijfel zal niemand de ontvluchting van een viertal als De Hoog, Boel- laard, Smit en Tony Peters voor ernstig hebben genomen, zeker niet, nu plaats vond na 97 km en er dus nog bijna tachtig km te rijden waren. Bovendien gebeurde het op een ogenblik waarop het al heel weinig beslissend scheen. Im mers, de voorafgaande twintig km waren een aaneenschakeling van demarrages geweest. Iedere man, die ook maar enigszins tot de kanshebbers te rekenen was, had zijn geluk beproefd. Sommigen, ais Kwantes en Hofland, zelfs herhaal do malen. Maar het waakzaam peloton liet niets van dien aard toe. En kijk, nau welijks luwde de strijdlust of er wandelden twee renners weg. Wat aarzelend kwam er nog een, nog twee, uit de kleurige sliert te voorschijn. Een onschul dig spelerijtje en anders niets. Men richtte zich even op, zag de vermetelen aan, versnelde een weinig en boog zich dan gerustgesteld weer over het stuur. Immers, wat had men te vrezen van deze vier? peloton en zonder een enkele ver zwakking streek hij bij Z.-Scharwoude neer op de leiders. Deze hadden 35 sec. voorsprong. Onmiddellijk deed Post zijn deel van het werk en ondanks de hevige jacht van de ontwaakt» groep werd de voorsprong regelmatig groter. In Alkmaar hadden ze 1 min. 44 sec. op Hofland en Koeman die er in geslaagd waren weg te komen. De rest lag op 2 min. In het gezicht van Uitgeest werd het laatste vuurwerk afgestoken. Krijn Post ging alleen aan de haal. Even nog trachtte Smit een tegenaanval te lan ceren maar zijn reserves schoten te kort bij de onweerstaanbare pedaalslag van Post die als een waardig kam pioen op de finish 'afstoof. Uitslag: 1 (en kampioen van Noord- Holland 1952) K. Post (Nw-Vennep) in 4 uur 3 min. 24 ssc.; 2 A. de Hoog (Am sterdam) 3 P. Smit (A'dam)4 T. Pe- ters«Haarlem)5 L. Boellaard (A'dam) allen in 4.4.13; 6 E. Koeman (Kromme nie); 7. J. Hofland (Beverwijk beiden in 4 6.34; 8 W. Rusman (Haarlem); 9 J. Zieleman (A'dam); 10 A. Donker (A'dam) alle in 4.6.43. Uiilooppoging had succes Zo stonden de zaken op enkele kilo meters voor Schagen. Strijd was er in het eerste deel van de koers genoeg geweest. Reeds in de Wormer werd de zaak uit elkaar getrokken en nog voor Purmerend hadden zich al drie groe pen gevormd. Wie in dit deel van de wedstrijd pech had, trof het wel zeer slecht. La Grouw was er één van. De hulp van Ruiken, die op hem wachtte mocht niet baten. Ook E. Meyer trof hier het noodlot, terwijl Remkes hoofd schuddend moest erkennen dat het te hard ging. De Zaankanters Van Til, Mannaart, Roos, Wayboer en Broerse zakten naar de achterhoede terwijl Ro- meyn reeds was gelost. Tussen Hoorn en Enkhuizen telden we vijf groepen op miniem verschil zodat nog voort durend wisselingen plaats vonden. De ontwikkeling van deze eerste strijdfase leidde tenslotte tot een kopgroep van twaalf man, die nu een duidelijker voorsprong nam. Bij de koplopers za ten toen o.a. Hofland, Kwantes, Brug- genkamp, Koeman, Mehagnoul en Smit. Achter hen kwamen ook enige kleinere poepjes bij elkaar, die gezamenlijk de jacht op de kop begonnen. Havik, Kleyn en Donker hadden hierin een groot aandeel. In Enkhuizen was hun ach terstand 1 min. 24 sec., mede doordat de leiders het wat kalmer aan deden, kwamen zij bij Andijk tot op 35 sec. De naderende groep werd nu ook door de leiders opgemerkt doch het was te laat. Het was het viertal Boellaard, Pe ters, Smit en De Hoog dat wegwandel de. Telkens en telkens omkijkend za gen deze vier de aarzeling achter zich. Onmiddellijk werd het hun ernst. Eén begreep het gevaar. Bruggenkamp schoot plotseling alleen weg, maar zijn sprong stuitte op zoveel tegenstand, dat hij moest capituleren. Toen kwam het moment voor Krijn Post. In een prachtige glijdende rush verliet hij het In afwachting van de ronde-karavaan (Van onze sportredacteur) Vele malen is het stayersnummer op de haan van het Olymplseh Stadion te Amsterdam de hoofdschotel geweest bij tal van wielerwedstrijden. Wij vrezen dat, als e".- stayers geen eieren voor hun geld gaan kiezen, de wedstrijden met moto zaligmaking binnen afzienbare tijd nog wel eeijs als bijnummer of hele- i niet meer op het programma van wedstrijden in het Stadion zullen voor komen. Gisteren zijn wij ooggetuige geweest van een wedstrijd waaraan Le- sneur, Lcmoine, Schorn, Schulte, de Duitser Bautz en notabene de wereldkam pioen Pronk deelnamen. Uitgezonderd Bautz, dus renners die wel eens het een en ander hebben laten zien, zij het dan ook dat Schulte het op een ander ter rein heeft gedaan, en dat alle factoren voor een goede en ieder spannende wed strijd aanwezig waren. Het heeft, in afwachting van de aankomst van de deel nemers aan de Ronde van Nederland, niet zo mogen zijn. De eerste manche was zo zouteloos dat Wij ons er slechts over hebben verwonderd dat het dertigduizendkop- pige publiek na afloop van deze wed strijd geen fluitconcert ten beste heeft gegeven. Lesueur startte van kop en heeft gedurende de gehele veertig kilometer geen enkele aanval behoeven af te slaan. Het was zelfs zo sterk dat niemand ook maar een poging daartoe heeft ondernomen. De enige die iets heeft laten zien was de Fransman Lemoine die van de zesde naar de tweede plaats „wandelde" alsof er geen wereldkampioen Pronk, Schorn, '•■ut? of Schu'te l '"den. De Alkmaatder veigenoegde zich met een derde plaats, Schorn werd vierde, Schulte vijfde en Bautz zesde. Dit is het enige dat van deze wedstrijd valt te vertellen. Kennelijk hebben de heren in de pauze gevoeld dat dit geen rijden was. In de tweede manche werden verschil lende „gevechten" geleverd, maar o wonder nu kon Lesueur plotseling niets meer. Hij kwam zelfs op een tour. Schulte daarentegen was zo sterk dat hij met Schorn slag moest leveren om de eerste plaats en verloor dit duel slechts met een meter achterstand. Kijk, dat is allemaal een klein beet je wonderlijk. In de eerste plaats is het in de tweede manche voorgekomen dat Schulte drie of viermaal in één ronde los van de motor kwam. Een maal trok hij zelfs een ronde lang ach ter gangmaker De Graaf aan terwijl er een ruimte was tussen het voorwiel van de Bossenaar en de rol van de motor van De Graaf van minstens twee meter. Als dat in een wedstrijd gebeurt waarin iedere renner er op uit is zoveel mogelijk de misslagen van zijn tegenstander af te straffen zou Schulte minstens een of tweemaal door zijn rivalen zijn gepasseerd. Nu gebeurde er echter niets. Hij kon, hoe is het mogelijk, zelfs gelijk blijven met Lesueur, kreeg hoogstens een achterstand van tién meter op de felle Franse kampvechter, die in de voorgaande manche zo'n hoog tempo draaide dat niemand hem ook maar te na kon komen. Op zijn zachtst uitge drukt is dat vreemd en wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat hier met het publiek een spelletje is gespeeld. Die stayers hebben hun nummer wil len verkopen. Daar is niets tegen, maar laten zij het dan goed doen en niet op een manier als dat gistermiddag 'n het Stadion gebeurde. De interesse voor de baansport loopt toch al terug en het. publiek laat zich niet altijd in de maling nemen. Of dnoht gangmaker Mertens, waarachter Schorn dat fe- nominale gevecht" met Schulte heeft geleverd, dat geen van die dertigdui zend toeschouwers die vriendelijk handbeweging had gezien waarmede hij De Graaf een wenk gaf dat Schorn voorbij kon gaan? Neen, de heren zijn volkomen op de verkeerde weg. Zij willen een wedstrijd „maken" zonder elkaar pijn te doen. Zij vergeten daarbij dat een tribune plaats van het Stadion zo om en nab'j de drie gulden kost en dat die prijs wordt betaald om een wedstrijd te zien en niet voor een show „pret" makende styers. In het tweede deel van de ïanden- ontmoeting tussen Nederland en West- Duitsland voor amateurs namen de Nederlanders volledig revanche voor de Zaterdag in Bocholt geleden neder laag, door in alle onderdelen te zege vieren. Jan Hijzelendorn won desprint van de Duitse kampioen Potzerheim. Hij klopte de Duitser uit tweede po sitie in de laatste honderd meter. De tandemrit moest vier maal worden ge reden. Eerst kregen de Duitsers een lekke band, daarna de Nederlanders, die in de derde rit bij het sur place steun zochten op het beton. Er werd toen voor de vierde maal gestart, maar de Nederlanders moesten de kop ne men. In de vooi-laatste bocht vingen zij de Duitsers goed op en wonnen met ruime voorsprong. ïn de ploegachter volging hadden de Nederlanders van het begin af een kleine voorsprong, die zij in de laatste ronden vergrootten. De uitslagen luiden: Landenwedstrijd NederlandWest Duitsland voor amateurs. Sprint over 1000 m: 1 Hijzelendoorn (N.) laatste 200 m. in 12.3 sec., 2 Potzerheim (W.-D.). Tandemwedstrijd over 2000 m.: 1 Ne derland (Willekes en Schotman) laatste 200 m, in 11.8 sec., 2 West- Duitsland (Knoesdorfer en Neusern). Tijdrace over 1000 m. met staande start: 1 Van 't Hof (N.) 1 min. 16 3 sec., 2 Potzerheim (W.-D.) 1 min. 16.5 sec. Ploegachtervolging over 4 km: 1 Nederland (Plantaz, Hijzelendoorn, Van 't Hof en Voorting) 5 min. 3.9 s., 2 West-Duitsland (Spiegel, Knoesdor fer, Neusern en Schliebener) 5 min. 6. 5 sec. Nederland 4 p.. W.-Duitsland 8 p. Landenontmoeting stayers: le rit over 40 km: 1 Lesueur (F) achter La- val 32 min. 19.6 sec., 2 Lemoine (F) achter Pasquier op 125 meter, 3 Pronk (N) achter Wiersma op 140 m., 4 Schorn (D) achter Merkens op 170 m„ 5 Schulte (N) achter De Graaf op 300 m„ 6 Bautz (D) achter Kaeser op 350 m. 2e rit over 50 km: 1 Schorn 40 min. 22.6 sec., 2 Schulte op 1 meter. 3 Le moine op 115 m., 4 Pronk op 300 m., 5 Lesueur op 600 m., 6 Bautz op 7Qf) m„ Totaaluitslag: Frankrijk 11 p„ Ne derland 13 punten, Duitsland 17 pnt. mm* t (Advertentie, Lng. Med.) DINSDAG 10 JUNI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw, 9.30 Waterstanden. 9.33 Gram.muziek, 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10,40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw, mededelingen.) 12.55 Verkiezingstoespraak, 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Militaire causerie. 13.25 Metropole-Or- kest en solist. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Dr. C. A. O. van Nieu- wenhuyze: „De openbaring van de Ko ran". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Promenade-Or kest en solist. 19.00 Vaudeville-program ma. 19.30 Verkiezingstoespraak. 19.45 Gram.muziek. 19.50 „Dit is leven", cau serie. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't ztjne van. 20.15 Omroeporkest en solisten. (In de pauze: pl.m. 20.50 Vraaggesprek.) 21.25 Piano-recital. 21.55 De Radiodokter. 22.05 Gram.muziek. 22.40 Idem. 22.45 Avond gebed en Liturigsche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24 00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24,00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor da zieken. 11.30 Clavecimbelrecital. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 „Dit is mijn lievelingsmelodie", enquete. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Pianorecital. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.55. „Paris vous parle". 19.00 Pianospel. 19.15 Jazz muziek. 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws. 20.05 Amusementsmuziek. 21.05 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 21.20 Rode Kruis-prijsvraag. 21.40 Disco causerie. 22.15 Discogram. 22.45 Buiten lands 'overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20—24.00 Gram.muziek. Experimentele Televisie-programma van NCRV. 20.15—21.45: 1. Dertigduizend; 2, Padvindersprogramma. - Pauze. 3. „In de dragerij"; 4. Dagsluiting.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5