A ARDEN Het weer is een belangrijke factor Er wordt minder kool „buitenom" geplant Natuurbad Deiko officieel geopend LS HET HART SPREEKT.-. en Luxemburg Er moet voldoende export komen Nieuwe toegangsweg uitbreidingsplan Het Radioprogramma Een tijd van hard werken Beemster Slechte dagen voor de wanbetalers Warmenhuizen Witvis was present bij „Vislust" NIEUWS UIT BERGEN „De Molenkrocht" werd kampioen Ook Bergens jeugd Koedijk Een aanwinst voor Heerhugowaard deed het goed HEILOO RENEESHANN Nieuwe Niedorp won in Bergen Gevonden voorwerpen DINSDAG 10 JUNI 1982 SDAG 8 uur: Help! Ik ben êeftijden)Harmonie w man behoort ons linema Americain, 8 ïshjba (14 jaar); Bex lur: Torero. (14 jaar) heken: Wanna, Mient Diploma-zwemmen lVSDAG nsdag. Aanvang 2.30 uur: Interkerkelijke uur vnv Inspectie ngscorps met Kon. BERGEN AAN ZEE 5.03 17.35 5.64 18.24 [PERDUIN loog Laag 17.40 11.08 23.40 18.29 0.29 11.59 RANT aniseren wij voor een prachtige 3- artocht en de Ardennen J speciaal laagge- van 50.ver- jen. U vier dagen met ;n Luxemburg, >el en terug over :n onvergetelijke mooiste routes, •ging inbegrepen, jrvoor opgeven u van dit blad, larne inlichtingen jver onze meer- Juli en Augustus. van de Oude Dag ispecten en met het ie Sociale Raad een lissie ingesteld om welke omvang de en methoden voor bejaardenzorg, ook van de Sociale ng in aanmerking ren. icipes en methoden k betrekking op de ogelijkheid voor de gheden te schep- ;ere duur van hun Jtaan meer inhoud blijvende deelname g, passende bezig- ontspanning en ge- ning. zich aanstonds ge- ik om in verband gegevens te ver- :t aantal bejaarden financiële en maat- andigheden, hun sfte aan bezigheid leren, omtrent hun igheden en tal van en, nodig om maat- aanwijzen en be- in de genoemde nte wijze zal kun- n. Jlen van deze ge- st nodig het hou- in het gehele res- Raad, d.wz, in de lorende gemeenten, slagingen hierover ile Commissie voor het houden van uête in het gehele had gegeven aan reau van drs. Die- en voor wat het ale Raad te Alk ervoor bereids de ngeroepen van de Raad. im daarom tot de haar doel de uit- [uête diende te en moest worden onderlijke enquête ied van de Sociale de hieraan ver- len en niet te ende echter, niet :hten met het uit- voorlopig rapport, iet clubwerk voor :h de gelegenheid te voegen het etaris over diens waar hij van 3—8 lan de studieweek zorg in de Prak- rdt gehouden met uren en bestuurs- Jgen en Tehuizen rgeland en Schot- the National Old mittee te Londen. ien onderscheiden orde omtrent de wenken en sug- n, op uit terrein en waarde kun- eds uit een groot de kring der ver van Rusthuizen vorige maand te ing bijeen kwam. iopig rapport en plaats bestemd is en geïnteresseer- •t van de Sociale :.a., mag worden ervoor ook in ïiten het ressort ;al bestaan, voor- die in het bij- r van de bejaar- m. Met het oog verkrijgbaar ge- PREEKT VOOR acht houdt me- unisz uit Alk- de K.N.P. (partij voor de K.R.O.- Het weer is ongetwijfeld een belang rijke factor voor de groei van de plan ten en financieel gesproken ook zeer belangrijk voor hen, die de planten te len met het doel ze te verkopen. Nu js echter het weer in Nederland niet overal hetzelfde en zo kan worden ge constateerd, dat het op de ene plaats in ons land „water giet" en op de an dere geen druppel valt. In de tuinbouw is het vooral de regen en ook wel de temperatuur, die een belangrijke in vloed op de groei' der gewassen heeft. Zij kunnen zeer nuttig een ook zeer schadelijk zijn, vooral in verband met een overvloedige of een normale aan voer en ook met betrekking tot de ex port, waarvan de Nederlandse tuin bouw het moet hebben. Een vergelij king. in het kader van het bovenstaan de, tussen Langedijk en het Westland, beide tuinbouwgebieden bij uitne mendheid, bewijst het gestelde duide lijk. Een guur en schraal voorjaar met zo goed als geen regen zal de wasdom van de vroege ardappelen en sommige groenten in ernstige mate belemme ren en al werden dan nu, door het warme weer, maar zonder regen, van af de lichtere gronden in het Geest- merambacht al vroeg aardappelen aan de veiling aangevoerd, de prijzen wa ren niet naar verhouding van het be schot. Ontevredenheid Als we hier de tuinders horen, dan is het jeremieren voor en na. De grond is moeilijk te bewerken, er zit te wei nig groei in de gewassen, er valt maar geen voldoende regen, de rabarber is bijna niet te verkopen en de vroege aardappelen brengen een veel te lage prijs op. Maar in het Westland spreken ze, lettende op het weersverloop, van een bijna ideale toestand. Eén der hoofd producten, de vroege bloemkool, heeft zich daar bijzonder snel ontwikkeld, zodat er nu maar weinig meer moet worden aangevoerd; alles is zo goed als verkocht voor goede prijzen. Nu is er nog heel wat aanvoer van „rijen- kool" te verwachten, doch voor een te grote aanvoer is men niet meer be vreesd. Het is echter voorgekomen, in vroegere jaren, dat de vroege- en de rijenkool tegelijk werden geoogst, met het gevolg van een doordraai van tien duizenden bakken. Die geleidelijke oogst is van grote invloed op het marktverloop geweest, zodat van een zeer vlotte afzet in de groentehandel kan worden gesproken. Ofschoon ook in het Westland de oogst van verschil lende groenten nog moet beginnen, kan toch worden geconstateerd, dat er een zeer bevredigende vraag naar de Hollandse groente is op de buitenland se markt, al zijn voor de export nog heel wat beperkende bepalingen van kracht. De handel in bloemkool, bos- peen, andijvie en spinazie heeft een vlot verloop gehad, terwijl de tuinders ge wagen van bevredigende prijzen. Er moet voldoende export komen Voor Langedijk staat het er minder gunstig voor. Als straks de grote aan voeren op onze veilingen zullen ver schijnen, dan zullen de prijzen, wil men van een bevredigend financieel resultaat kunnen spreken, niet lager mogen worden dan op het ogenblik, nu de aanvoeren betrekkelijk nog klein zijn. 'Komt er geen voldoende export, dan zal het met de vroege aardappelen, die hier één van de hoofdbronnen van 't tuindersbedrijf uitmaken, slecht uit pakken. Straks komen de vroege kool soorten aan de markt en met enige verklaarbare vrees ziet men ook daar van de uitkomsten tegemoet: het weer heeft ook hierbij niet meegewerkt. Er komt een nieuwe toegangsweg van de Prins Hendrikkade af naar het uitbrei dingsplan in Broek op Langendijk. Deze weg, waarmede men reeds is be gonnen, leidt onder de brug van het West- friese Kanaal naar de woningbouw van de Prinses Beatrixstraat. De nieuwe christelijke landbouw-huis- houdschool, welke 25 Juni zal worden aanbesteed, krijgt ook een plaats in het uitbreidingsplan. De verbinding met deze te bouwen school zal ook leiden via de nieuwe toe gangsweg. Er mogen elf huizen worden gebouwd Bij het gemeentebestuur is bericht gekomen, dat toestemming verleend wordt voor de bouw van 11 woningen. Hiervan komen er acht in plan Cen trum aan de Mauritsstraat cn drie in het uitbreidingsplan te Broek op Langendijk. De acht woningen zijn gegund aan de firma J. Heidsma uit Noordschar- woude en de drie aan de firma Rut- sen te Zuidscharwoude. Burgerlijke Stand Geboren Gerrit, z. van A. Kroon en M. Greeuw. Simon, z. van K. Kroon en M, Duif. Gerardus J. Egidius, z. van I. J. Nijman en C. J. Mooij. Klaas, z. van J. Jansen en T. Rezelman. Wil- helmina J. C. M.f d. van G. A. de Moei en C. Beers. Petronella M., d. van S. Slikker en G. Doorn. Getrouwd Hendrik B. J. Puijlaar en Hendrika Kist. Nicolaas L. v. Leeu wen en Cornelia Duijs. Dirk Kouwen en Antje Blom. Cornelis E. Ott en Gre Bolkestein. Pieter Stoop en Johanna M. Heezen. LET OP DE BORDEN. Op verschillende plaatsen in de ge meente zijn thans gevaarsaanduidingen aangebracht, behorende tot de rubriek stopv- of wachtverbod of beperking tot het parkeren van auto's. Tot r»u toe was het verboden om aan de oost zijde van de straat te parkeren. OFFICIëLE OPENING CHRISTELIJKE LAGERE TUINBOUWSCHOOL Naar wij vernemen zal de officiële opening van de Chr. Lagere Tuinbouw school plaats vinden op Woensdag 16 Juli a.s. WOENSDAG 11 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Alt en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront 13.20 Banjo-muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Dertigste jaarvergadering van de Bond van Geref. Mannenverenigingen in Nederland. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor tie meisjes. 15.15 Gram.muziek. 15.40 Cla- vecimbel-recital. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianoduo. 18.30 R.V.U.: Prof. R. N. Broekman: „Religie en wetenschap". 19.00 Verkiezingstoe- epraak. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gra mofoonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Kamer orkest en soliste. 20.50 Rode Kruis-prijs- vraag. 21.05 Salon-orkest. 21.35 „Massa jeugdwerk: opdracht en taak", causerie. 21.50 Vierhandig pianospel. 22.25 Inter nationaal Evangelisch commentaar. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek 8.00 Niéuws en weerberichten. 8.18 Gra mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw, ll.oo Gram.muziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Gram.muziek. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 14.00 Gesproken portret. 1415 Kamer muziek. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Piano quatre mains. 15.30 Voor de zieken. 16.05 Voor de jeugd. 17.20 Nederlandse mu ziek. 17.50 Regeringsuitzending: Bernard IJzerdraat: „Kunstleven op Java en Su matra". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia 18.20 Gram.muziek. 18.30 Amusements muziek. 19.00 „Gelijkheid van kansen", klankbeeld. 19.15 Verkiezingstoespraak 19.20 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten 20.15 Amusementsmuziek. 20.45 „De Heer van de Grote Berg", hoorspel. 21.50 Lichte muziek. 22.10 ,,Anti-v1tsm'"nen", cause rie. 22.25 Piano-trio. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gramofoonmuziek. Enige jaren geleden viel de koolplant- tijd later dan nu, In het bijzonder voor het planten van rode kool. Deze werd toen uitsluitend in het Geestmerambacht geteeld, doch verschillende koolziekten tra den hier in zo ernstige mate op, dat men elders, in de polders, vrij ver verwijderd van het Langedijker tuinbouwgebied, kool ping planten. Er werd land tot dat doel gehuurd in de Waard- en Groetpolder, Anna Paulowna, Wieringerwaard, Beem- ster en Purmer, in de IJpolders, ja er warerr zelfs tuinders, en ook handelaars, die het nog verder van huis zochten tot op de zeekleigebieden van Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland. Later, toen de Zuiderzee voor het eerste gedeelte was drooggemaakt, werd ook veel kool ge plant in de Wieringermeer. Dat alles ge schiedde, omdat door het optreden van ziekten in de kool, het niet meer moge lijk was met kans of succes bewaarkool van de rode soort te telen. „Alles draait er weg", zo luidde hét oordeel van de tuinders, doelende op de draaihartigheid, welke de uitgezette kool waardeloos maakte. Vers land moest men hebben, wilde men de rode bewaaxkoolteelt in stand houden. Verschillende jaren is men nu reeds bezig om „buitenom" deze bewaarkool te telen. En ook dit jaar wordt dit weer gedaan, doch in mindere mate dan voor heen. Trouwens de laatste paar jaar was er al een kentering te bemerken, doordien de pachtprijzen in de polders zo sterk werden opgedreven, dat menig tuinder van zijn voornemen afzag. Men begon zijn geluk weer in het Geestmerambacht te beproeven. Een andere reden dan de pas genoemde was, dat de kans op een gunstig resultaat werd vergroot, als men zogenaamde kasplanten als plantgoed ge bruikte, planten in de kassen of bakken gekweekt en daardoor geschikt om vroe ger te worden uitgezet. Verschillende tuinders maken nu van dit plantgoed ge bruik in hun eigen koolgebied, in het Geestmerambacht, waaraan Langedijk het middelpunt vormt. Zo is het te verklaren, dat er minder kool „buitenom" wordt uitgeplant. Ook zijn de alweer verhoogd© pachtprijzen daar een tweede oorzaak van ,en ook de mindere extra-teeltvergunningen. De prij^ zen zijn ook werkelijk hoog: we hoorden er noemen van f 1000,— f 1200,per bunder. Als alles meeloopt, n.l. wat het „beschot" en de prijzen betreft, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat er nog een boterham mee te verdienen is, maar als die gunstige omstandigheden niet in vervulling gaan, dan moet er met verlies worden gewerkt. Is het wonder dat de Langedijker tuinder wel wat wantrou wend tegenover die hoge prijzen staan, vooral daar ze de ups en downs van het tuindersbedrijf kennen! Er is een tijd geweest, dat de vakanties der lagere scholen werden geregeld naar de tijd van het kool zetten. Vele school kinderen werden toen gebruikt voor het „aangeven" van de planten. Die tijd is gelukkig voorbij en dit jaar zou dit ook overbodig zijn, daar er tal van arbeiders werkloos zijn of in de DUW zijn te werk gesteld. Intussen is door deze tijd voor vele tuinders een tijd van hard werken. Laten we hopen, dat die arbeid zal worden be loond! Ook in de Beemster is in navolging van Purmerend het vonnis over wanbetalers geveld. De algemene middenstandsvereniging Beemster en de R.K. middenstandsver. de Hanze hebben tot een gelijkgerichte actie besloten, waarbij een ieder, die niet op tijd betaalt, onmiddellijk wordt uit gesloten van andere leveranties. Tevens zal een wanbetaler, die een maal is gemaand niet voor de tweede keer worden aangesproken, maar on middellijk gaan de maatregelen tegen hem of haar in. In de gemeenten De Rijp en Graft bestaan ook plannen om tot een der gelijke maatregel over te gaan. Tijdens de wedstrijden van „Vislust" in de ringvaart bij Koetenburg, was niet alleen de baars present. Ook de witvis ontbrak niet op het appèl. Naast 90 baarzen werden door de 24 deelne mers 46 witvissen gevangen, wat voor de kas een versterking bleek te zijn van f 1.38. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: Eerste prijs J. Middelburg met de grootste baars. 32 cm. Verder in volg orde D. de Das 13, D. Medema 11, J. Weener 9, D. Pastoor 6. J. Blom 5, A. Dekker 5, J. Swan 5, C. de Vries 5, J. Musch 4, J. Wortel 3 en J. Zon Htt was weer een echt gezellig hen- gelfestijn. De volgende wedstrijd wordt gehouden op Zondag 6 Juli in de Har- gervaart. Burgerlijke stand Geboren: Helena Alida Maria, d. van Johannes Cornelis Nannes en Cornelia Bruin. Elisabeth Catha- rina, d. van Matheus Jonker en Jo hanna Cornelia van Diepen. Jo hannes Cornelis, z. van Matheus Jon ker en Johanna Cornelia van Diepen. Elisabetr Johanna Pacifica, d. van Petrus Anthonius Dekker en Maria Apolonia Reinders. Adrianus Henricus Cornelis, zoon van Cornelis Hendrikus Adrianus Ruiter en Fre- derika Dekker. Getrouwd: Jacobus Smit, 31 jaar, tuinbouwer en Cornelia Elisabeth Vader, 24 jaar. Petrus Johannes Hoogeboom, 32 jaar, kruidenier, Ha renkarspel en Catharina Gieling, 33 jaar. Ate Hooijenga, 23 jaar, ma chinist, Zijpe en Cornelia Wilhel- mina Maria de Groot, 21 jaar. ana liste. Ondertrouwd: Ate Hooijenga, 23 jaar, te Zeist en Cornelia W. M. de Groot, Warmenhuizen. Petrus J. Hoogeboom te Harenkarspel en Ca tharina Gieling te Warmenhuizen. Arie Broersen, 28 jaar te Harenkars pel en Tecla G. Blankendaal, 26 jaar, te Warmenhuizen. Overleden: Geertruida Maria Hou- tenbos, 68 jaar, echtgenote van Ni colaas Dekker. Hendrik Mink, 60 jaar, echtgenoot van Dieuwertje de Waal. Johannes Cornelis Jonker, 3 dagen. MOOI SUCCES VOOR DSV DSV heeft op het muziekconcours te Zoelen, in Gelderland een eerste prijs behaald in de afdeling uitmun tendheid met 336 punten en een tweede prijs in de ere-wedstrijd. De, jury ver meldde met lof het optreden van de heer Den Das als dirigent. f Pim, Para, Pom en de blauwe vaas 18. Een kwartiertje later stonden Pim Pam en Pom in de kamer van de com missaris en Pim legde alles zo duide lijk mogelijk uit. „Ja, dat wijst er al lemaal op, dat die twee bandieten weer in ons midden zijn", zuchtte de commis saris. „Maar hoe krijg ik ze achter de tralies? Ze zijn nu natuurlijk gewaar schuwd en zullen zich wel verstopt houden". „Wij zullen U helpen, zoveel als dat in ons vermogen is", riep Pim. De commissaris glimlachte. „Dat is heel aardig van jullie jongens, maar ik ge loof toch, dat je deze zaak beter aan de politie kunt overlaten. Misdadigers vangen is geen kinderwerk!" En hier mede konden Pim, Pam en Pom het voorlopig doen. Maar Pim was niet erg te spreken bver de commissaris. „Die ven vangen is geen kinderwerk", bootst hij de commissaris na. „H'm, alleen om dat we nog niet volwassen zijn. Zó klein zijn we toch zeker ook niet meer! Wacht maar, tot ik later groot ben, danMaar hij maakte zijn zin niet af en liet in het midden wat hij 1an allemaal van plan was. „Ach wat kan het jou schelen", riep Pom, „als de po litie dan geen hulp wil hebben, moe ten ze het zelf weten". En vervolgens begonnen de drie broertjes over ande re belangrijke dingen te praten. Aan staande Zaterdag zou er het feest zijn voor de weesjes en Pim. Pam en Pom hadden mevrouw Babbelgraag beloofd om te helpen. VERDWAALDE POSTDUIF Een verdwaalde postduif is aangekomen bij K. Silver Al Koedijk. Gemerkt: gum- miring B 821, Alm: ring: Holland 50 1149631. Zondagmiddag is te Heerhugo- waard-Zuid het nieuwe R.K. Zwem bad „Deiko" officieel geopend. Naast de weleerwaarde heer pastoor van Diest, woonden het gemeente bestuur en nog vele andere geno digden de openingsplechtigheid bij. De voorzitter van het organiserend comité, de heer C. Botman, verrichtte de officiële opening. Nadat het bad plechtig gewijd vas, werd de vlag gehesen. Verschillende sprekers voerden het woord en prezen in welgekozen be wondering het inderdaad schitterende, nieuwe natuurbad. Alle sprekers fe liciteerden het bestuur van „Deiko" met het nieuwe bad, dat onmiddellijk in gebruik genomen werd en wel door de „Vliegende Vissen", een zwemver eniging uit Alkmaar. Allereerst was er een demonstratie figuur-zwemmen. Daarna werden wedstrijden in schoolslag en vrije slag gehouden, waarvan de uitslagen waren: 1. A. Rietveld, 35.3 sec.; 2. C. Gijn en 3. B. Buren. Vrije slag: 1 M. Vermeulen 30.8 sec.; 2 Th. van Beek, 32.2 sec. en 3. Ria van Os. Hierna volgde een demonstratie door de heren van Vliegende Vissen in rugcrawl, samen gestelde rugslag, schoolslag en borst- crawl, Om ongeveer 5 uur werd begonnen met de wedstrijden tussen heren uit Heerhugowaard en de Vliegende Vis sen uit Alkmaar. De uitsiag was: 1. H. Swart, VV, 28.9 sec.; 2 A. Breed, Heerhugowaard 29 sec.; 3 H. Huibers en 4 B. Tolen. Door de voorzitter van „Deiko" werden de prijzen met een toepasselijk woordje uitgereikt. Last but not least was er de demon stratie in reddend zwemmen. De deel nemers ontvingen een hartelijk ap plaus. Puzzle-rit PERKAM De Motorclub PERKAM uit de Beemster organiseerde Zaterdar. vond een puzzlerit voor aut-»'s en motoren over 60 km. De uitslag was als volgt: le prijs (een beker): A. C. Groen te Heerhu- gowaard-N met 7 strafpunten, 2e prijs (een lepeltje), A, Koning te Beemster met 8 strafpunten, 3e prijs (een me daille), Jn. Kramer te Beemster met 9 strafpunten. Als vierde werd geno teerd S. Roest met 29 strp. en nr. 5 werd Jac. Hartog met 43 strp. JN haar laatste wedstrijd tegen Am- teno 1 uit Amsterdam heeft „De Mo lenkrocht" door een 62 overwinning ongeslagen het afdelings-kampioen- schap behaald. Voor een promotie naar de tweede klasse moeten de Ber- genaren echter nog twee promotie wedstrijden spelen, welke heide ge wonnen moeten worden, hetgeen een vrij zware opgave zal zijn. De eerste promotie-wedstrijd wordt op 15 Juni a.s. te Bergen gespeeld tegen Leusder- park 1 uit Amersfoort. De uitslagen van de Zondag ge speelde wedstrijden zijn: H.E.: M. Lau—P. Smit 6—1, 6—4; D. Mosk—K. Ooms 6—3, 5—7, 7—5. D.E.: T. Windermevr. Klinken berg 36, 46; C. van Limburg Sti- rummej. R. Geurts 64, 57, 75. G.D.: C. van Limburg Stirum en M. Laumevr. Klinkenberg en P. Smit 61, 61; T. Winder en D. Mosk mej. Geurts en K. Ooms 64, 75. H.D.: Lau en MoskOoms en Smit 8—6, 6—3. D.D.: C. van Limburg Stirum en T. Windermevr. Klinkenberg en mej. Geurts 63, 57, 57. Dat bovendien het tennisspel van de Bergense jeugd een verheugende voor uitgang vertoont, werd bij de te Alk maar gehouden districts-jeugd-kam- pioenschappen bevestigd. Een verras sing was het goede spel van Ina Bak ker en Guus Steinz, die beiden voor het eerst aan een officiële wedstrijd deelnamen. Terecht zijn deze jeugdige spelers, tezamen met Tini Krom, Re- nate Eecen, Theda Grondsma en nog enkele anderen bij de Bonds-jeugdtrai- ning ingeschakeld. TOT GECOMMITTEERDEN BENOEMD Bij beschikking van de minister van onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn benoemd tot gecommitteerden bij de in het jaar 1952 te houden eind examens van de opleidingen tot stuur mansleerling en leerling-scheepswerk- tuigkundige de heren J. Maats en G. van de Poll, beiden te Heiloo. FAILLISSEMENT Uitgesproken is het faillissement van N. P. Stam, grossier in parfume rieën, Kooimeerlaan 9 te Heiloo. Rech- ter-commissaris is mr. P. N. J. Nolet, curator mr. W. A. Dumbar te Heiloo. FEUILLETON 40. Toch, al was ze dan op 't laatst ge zwicht, hadden de anderen nog drie kwartier moeten wachten op de afge sproken plaats. Zodoende was Bryan wel genoodzaakt de hele route op top snelheid af te leggen, daar hij Lawn- side tegen het beloofde uur wilde be reiken. Joan had zich pruilend achter in de auto teruggetrokken en amper een woord met haar reisgezellen ge wisseld. Ze pruilde nóg, toen de wa gen voor de deur van het buiten stil hield. Ze haatte Lawnside en wat daar bij behoorde, ze verwenste het lot, dat haar hier terugbracht! Londen was zo heerlijk geweest. Londen en Benny.... Barbara wendde zich glimlachend om. „Zet een ander gezicht, Joan". Ze voelde zelf, dat Joan die vriendelijk- heid niet verdiend had, want het kind had zich allesbehalve behoorlijk gedra gen. En nu antwoordde Joan bitter dat ze geen ander gezicht kon zetten! „Maar je wilt toch zeker niet met dit gezicht binnenkomen!" „O, laat me met rust". Barbara haalde de schouders op en stapte de auto uit. Toen zag ze voor het eerst, dat er al een andere stond geparkeerd. „Zeker bezoekers", merkte Bryan op „Dat is de auto van Jinks Charring- ton", zei Joan. „Van wie?" vroeg Bryan. „Och, je weet wel, die «•chrijf-vriend van Heather. Verleden Donderdag was hij hier ook. Heather heeft zeker in druk op hem gemaakt". •S DOOR Barbara had de auto dadelijk her kend en haar hart bonsde hevig. Ze wilde wel, dat Jinks er nu niet ge weest was, want ze zou hem liever nooit terugzien! Op hetzelfde ogenblik besefte ze echter, dat ze dit niet meen de, tenminste niet geheel en al. Wat ze wenste, was een kort gesprek met hem onder vier ogen, maar waarschijnlijk zou daar niets van komen. Enals het wél mogelijk bleek, vat moest ze dan eigenlijk zeggen? „Bryan, beste jongen!" Mevrouw Mellrose rende op hen toe. Ze omhelsde Bryan hartelijk, gaf Joan een klopje op de wang en zei tot Bar bara, dat ze blij was, haar terug te zien. „Estelle blijft nog een paar dagen. Ze wilde je zo graag ontmoeten, Bryan" „Erg lief van haar", zei Eryan droog jes. „Jammer, dat ik niet hetzelfde kan beweren". „Maar Bryan, ze is toch zo'n aardig meisje!" „O, ja, dat ts zo. Maar u weet, dat lk het land heb aan aardige meisjes". „Beste jongen, je weet wat ik be doel". „Jawel, maar lieve moeder, ik had graag, dat u mij mijn eigen vriendin netjes liet uitzoeken", grinnikte Bryan „Och. jongen, maar je hebt zo'n buitengewoon slechte smaak!" „Dat is niet waar en die smaak wordt in elk geval beter". Barbara hoorde dit gesprek toen ze de hall binnenging en haar koffer neer zette. Jenkins zou die wel teeeliik met de koffers van Bryan en Joan naar boven brengen. „Waar drinken we thee, moeder?" vroeg Joan. „Tn de bibliotheek. Daar zijn we al lemaal. O, a propos, die aardige me neer Charrington is hier ook. We hebben hem dikwijls op bezoek gehad dit weekend. Heather en hij zijn dikke vrienden". „Dus u vindt hem aardig, moeder?" vroeg Joan. „Natuurlijk, Joan, waarom vraag je dat op die toon?" „Och", zei Joan schouderophalend, „ik bedoel, dat Heather gelukkiger schijnt dan ik!" Meteen snelde ze de trap op, terwijl mevrouw Melrose haar nakeek. „Ik hoop, dat ze niet moeilijk wordt nu ze weer thuis is. Het is met Joan zo lastig, dat ze nooit genoeg van iets kan krijgen Ik dacht, dat een week eind in Londen haar humeur ten goede zou komen". „Maakt u geen zorgen, moeder. Ze is best in orde." „Wat heeft ze uitgevoerd, juffrouw Newcombe? Zelf zal ze me het niet ver tellen. Joan vertelt me nooit iets". „Ik geloof, dat ze werkelijk heel veel pret heeft gehad". „Met die vervelende jongeman?" „Ja, ze heeft hem wel ontmoet. U had me niet gezegd, dat het niet mocht". „Natuurlijk niet, want ik wist, dat ze het toch zou doen, wat ik ook zei. Als ze maar niet de hele tijd met hem samen is geweest.'* „O, neen", zei Barbara, niet geheel naar waarheid. „Ze was ook dikwijls bij mij". Mevrouw Melrose stak de hand door Bryan's arm. „Kom", zei ze, „laten we gaan theedrinken, Estelle verlangt naar je. En Bryan. beste jongen, wees een beetie lief tegen haar". Bryan beloofde zijn best te doen En vroeg, met een blik naar Barbara: „Ga je ook mee?" „Ik wil me eerst boven wat opknap pen". Ze besteedde extra zorg aan kapsel en gezicht en bekeek zich kritisch in de spiegel. Ineens zei een stem achter haar: ,.Is dat allemaal voor Bryan?" Toen ze zich omkeerde, zag ze Joan staan. „Neen, Joan, alleen uit eigenliefde", „Barbara" sprak Joan snel. „Het spijt me, dat ik op de rit naar huis zo lelijk heb gedaan. En dat ik jou en Bryan zo lang heb laten wachten". „Nu, dat is dan weer in orde". „Zie je, ik voelde me zo ellendig. Het is zo akelig als een paar heerlij ke dagen plotseling zijn afgelopen". „O, er komen nog veel meer heer lijke dagen". „Je bedoelt, dat ik nog wel eens met je mee kan?" vroeg Joan gretig, met schitterende ogen. „Zeker". „Wanneer denk je weer eens te gaan?" „Nu, voorlopig nog niet". „Och, als moeder maar goed vond, dat Benny hier kwam! O, alle Joan sloeg Barbara's kastdeur dicht en betuigde toen haar spijt over het la waai. „Ik heb lust om met een of ander te gooien Barbara". ,,'t Schijnt me verstandiger als je het niet doet, al ken ik dat gevoel". „Voel jij het dan soms ook zo?" „O, ja en dat doen we allemaal op onze beurt. Maar laat ons nu gaan theedrinken". „Ik voor mij heb er helemaal geen zin in. De lunch was zo enorm". „Dus de liefde beneemt je de eet lust niet?" „Neen; moet dat?" „Natuurlijk niet" lachte Barbara. „Maar ik geloof wel, dat sommige men sen er last van hebben". „Gelóóf je het?Heb je het zelf nooit geconstateerd?" (Wordt vervolgd) Qua spelpeil was de finale bij de meisjes, tussen Conny van Limburg Stirum en Tini Winder, de beste par tij. De uitslag (6—1. 6—0 voor Conny) was misschien enigszins geflatteerd. Conny legde hiermede voor de derde maal in successie beslag op de wissel beker. Al met al opende deze jeugd kampioenschappen voor de' toekomst gunstige aspecten. Het was Zondag op het sportterrein van Bergen hoogtij voor de handbal sport. Acht dames- en twee herenclubs speelden daar, begunstigd door goed weer en ten aanschouwe van vele be langstellenden hun sportieve, vaak spannende wedstrijden om de door de voorzitter van Bergen ter beschikking gestelde wisselbeker en andere fraaie prijzen. In de eerste ronde werd Vlug en Vaardig met 73 uitgeschakeld door Tonegido, BSV met 54 door Vrone (na verlenging), SSV met 64 door AVA en Ons Genoegen moest haar meerdere erkennen in N.-Niedorp dat met 62 won. In de halve finale won Tonegido van Vrone met 53 en N. Niedprp van AVA met 54 na een spannende wed strijd, die eindigde met 44, zodat ver lenging de beslissing moest brengen. De verliezersronde tussen Vrone en. AVA eindigde met 45. Om de dames even op adem te laten komen werd een ontmoeting tussen twee herenclubs van Tonegido en AVA ingelast, die eindigde met 118. De finale tussen Tonegido en N.-Niedorp bad een- span nend verloop. De dames schenen on vermoeid. Ofschoon Tonegido eerst met 20 vóór stond wist N.Niedorp geheel in te lopen en kwam het einde met 22. Na verlenging wist N. Nie dorp met 4—2 beslag te leggen op de wisselbeker, een prestatie, dis zeker bewondering afdwingt als men weet, dat de speelsters 's morgens per fiets al 22 km hadden afgelegd om Bergen te bereiken. In. het tijdvak van 1 tot en met 9 Juni werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevon den aangegeven: twee: autopeds, bruine actentas (inh. 3 flessen chocola), wieldop (V 8), gele hond met spitse oren, bril (roodbruin montuur), doosje (inh, poeders), rode ballpoint, kerttingarmband (verm. goud), bril (donker montuur), hoofddoek, bruine portemonnaie zonder inhoud, hou ten kinderschopje, zilverbon f 1,zwart poesje (Vier witte voetjes), zakmes met kurkentrekker, dubbele fietstas, donker blauwe tricot dameshandschoen, enkele zilverbonnen, twee shawls, portierkruk, dameshorloge, jongensjasje, damesjasje en kindertuigje. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: pa- dapluiehoes, bruine dameshoed, flanellen sjaal, verrekijker, zes portemonnaies met inhoud, padvindersriem, vulpenhouder, hondenketting, paspoort, zwarte vulpen, bruine hond, lederen dameshandschoe nen, sjaal (blauw met grijze rand), pols horloge, enkele bankbiljetten, lederen mo torhandschoenen, herenregenjas, zwem broek en handdoek, twee rubberslangen, dubbele fietstas (groen), kindersandaal tjes, broche met gouden;rand, kettinkje met autosleuteltje en zwart kinder schoentje. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werk dag tussen 10 en 11 uur v.m. OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1. Van 16181648. 2. Een bromfiets. 3. Het belletouw. 4. Eenkleurige, gele Engelse dog, zeer moedig van aard. 5, Aan Leiden. 6. De Grootmeester der Nederlandse taal Joost van den Vondel. 7. In 1851 in het speciaal hiervoor ge bouwde Crystal Palace te Londen. 8. De Schot John Boyd Dunlop (1888). 9. Ram, die de bel draagt en de kudde volgt. 10. Auteur van „Robinson Crusoë". OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. Tijl, 3. meeuw, 7. dal, 9. ijzen, 11. raad, 13. pi, 15. Oeganda, 16. U.P., 17. gin. 19. mul, 21. don, 22. klink, 25. tel, 27. orgie. '28. lorre, 29. gilde, 30. hevig, 32. uncle, 34. tea, 35. emmer, 38. hol, 39. slij. 41. ATO. 42 st., 43. legioen. 46. K.B.. 48. meui, 49. desa, 51. pui, 52. reden, 53. bas. Verticaal: 1. tip, 2. lij, 3. in, 4. engel, 5. urnen, 6. wad, 7. d.d., 8. Lap, 10. zon, 12. aam, 14. Igor, lö.uier, 18. ingeval, 20. Utrecht, 21. docht. 22. kegge, 23. Is lam, 24. kleur, 26. lepel, 31. eest, 33. Loo, 36. magie, 37. epode, 40. ijle, 41. Ans, 42. sv.p., 44. Eur., 45. een, 47. bis, 48. mi, 50. Ab.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3