Veluws museum, zetel van de historie van Harderwijk Tweede nota over zaak-Menten van de heer J. Reyers K.N.Z.B. gaat in Stoop's bad de Olympische ploeg selecteren Waar het grijze verleden weer gaat leven WIE Harderwijk hoort noemen, denkt aan een garnizoen, palingvisserij en mis schien in deze dagen aan de Zuiderzee-werken, maar daarmede is dan ook alles van dit oude stadje aan het IJsselmeer gezegd, althans, dat denkt men. Want slechts weinigen weten, dat hier aan het oude Flevo-meer een van Neder lands althans in die dagen bekendste Hoge Scholen heeft gestaan, waar beroemde mannen, o.a. Linnaeus, hun wetenschap hebben vergaard. Maar nog minder bekend is, dat al de proefschriften en oraties uit die Harderwijkse universitcitsjaren nü nog geheel volledig en in originele staat aanwezig zijn en één van de meest belangrijke en interessante verzamelingen vormen van het nieuwe Veiuwse Museum, dat Donderdag met feestelijk vertoon is geopend. Wens van bankdirecteur ging in vervulling Kwe vind je, hem Gelukkig Nieuwjaar" Voor millioenen schade in de Betuwe Boring naar aardgas bij Coevorden heeft succes Internationalisatie van Vredespaleiscomplex? Overheid doet geen recht' „Afstotende domheid" bij Nederlandse liberalen Zware boerderijbrand te Garderen Franse pyramidebouwers in actie Pluimveetentoonstellin gen weer in het verschiet KxkhJt Mei bracht ons record hoeveelheid MSA-hulp Thijs Roks achtste man in Tour de France-team Nederlandse handballers verslagen. De T.T. races te Man Veertig jaar N.O C. Sfad van palingvissers, soldaten en studenten Het uiterlijk zo voorname patriciërs huis aan de Donkerstraat gunt alien, die hier binnen gaan, een ruime blik in Harderwijks grijze verleden. Een rijke verzameling, welke dank zij de samenwerking van verschillende auto riteiten en instanties tot stand kon ko men. De man echter, die de meeste bouwstenen voor dit merkwaardige museum heeft aangedragen, is de heer F. W. Drijver. De Harderwijkers ken nen hem als de bankdirecteur maar beter had er geoloog of historicus ach ter zijn naam kunnen staan, want nau welijks is de kluis op slot, of de direc teur heeft alleen nog maar aandacht voor oude boeken, geschriften en prae- historische gebruiksvoorwerpen, waar van hij een verwoed verzamelaar is. Al deze souvenirs van oud-Harderwijk on der brengen in een museum, dat was de wens van de heer Drijver; dank zij zijn doorzettingsvermogen en de medewer king van verschillende kanten is deze wens thans in vervulling kunnen gaan. HET EERSTE WAPEN Door de medewerking van de familie van wijlen de heer Kok, werd de ge meente Harderwijk in de gelegenheid gesteld het perceel Donkerstraat 4 in eigendom te verkrijgen, doch met de verplichting, dat het pand in huur zou worden aangeboden aan de stichting „Veluws Museum van Oudheden". Dit perceel, dat door de heer Kok be woond werd, deed diens liefde voor de architectuur van vroeger tijden, tot uiting komen, want het pand, daterende uit de laatste helft van de 18e eeuw, is door hem bewaard en onderhouden op een zeer lofwaardige wijze. Het buis is opgetrokken in de z.g.n. Lode- wijk XVI-stijl. Het heeft een prachtig trappenhuis. De z.g.n. tuinkamer is versierd met zeer fijnzinnig stucadoor- Werk. Al met al is het gebouw uit stekend geschikt, om als museum te dienen. Voor wie zich de tijd gunt en al die wonderlijke dingen uit een ver verle den aandachtig bestudeert, gaat Har derwijks geschiedenis weer leven. Daar zien we het eerste wapen, dat Jan van Gelre aan de stad schonk, het eigen geld. dat in de Munt van Harderwijk zelf werd geslagen, oude stempels, ty pische hoiuten schooltassen, waarmee de kinderen in de 17e eeuw naar school gingen, de oude collecte-bus. waarmee de gelden werden verzameld voor de Burgerwezen, tinnen schalen in vele vormen .oude zwarte boeken met gou den sloten, reukdoosjes, zilveren broek- knopen, gouden oorringen en rijkbe- werkte hoofdkapjes. Een wonderlijke verzameling, waarvan de heer Drijver en ook concierge Vierhouten, interes sante bijzonderheden weten te vertel len. Zo herinnert die kogel nog aan dat rampjaar 1797, toen de grote toren in elkaar stortte en Amersfoortse mili tairen naar Harderwijk kwamen om de resten in puin te schieten. In een rustig hoekje van de tuin zijn oude gevel stenen gemetseld, in een muur van oude kloostermoppen, waarmede men vroeger in Harderwijk bouwde. En wie het interesseert, kan hier ook precies nameten, hoe hoog het water heeft ge staan bij de grote vloed, welke de stad bijna geheel overstroomde. Zo biedt dit Museum voor elck wat wils; voor de oude Harderwijkers de herinnering aan die goede oude tijd, toen de Friesche Gracht, Smeepoort- straat en Huize Westerholt er heel anders uitzagen ze kunnen er de ln één woord prima! Fijn zeg, na zo n wilde galop even uitblazen met een heerlijke Strand. oude prentbriefkaarten op naslaan; voor de jeugd een duik in het vooronder van een echte botter de ouderen zullen hier ook wel niet voorbijgaan en voor de wetenschapsmensen een schat van gegevens, welke hen zo niet van dienst, dan toch belangrijk genoeg kunnen zijn. alleen reeds uit historisch oogpunt. Het is overigens tekenend voor Har derwijk, dat de botter thans reeds in de meest letterlijke zin museum-stuk is geworden, want steeds lager zakt bi.i de dijk het water en .groeit het land van de nieuwe polder. De heer Drijver heeft een stille hoop, dat dit museum niet alleen mensen zal trekken, maar dat het de mensen ook een beetje leert de schoonheid en waarde in te zien van alles, wat ons iets kan vertellen uit het verleden. „De mensen hebben vaak schatten in huis, zonder dat ze het zelf weten," zegt de bankdirecteur, die kort voor de ope ning een zeer waardevol en antiek schoorsteen-paneel ontdekte, dat een Harderwijker klaar had liggen om als brandhout voor zijn kachel te gebrui ken. Zo groeit dit museum. Een zonne wijzer; In Nunspeet op de kop getikt"; een oude kruiki „in de Grote Poort straat opgegraven"; een oude studen ten-steek: „Ergens in een kleerkast ge vonden". Om het oude vissershart van de Har derwijkers toch nog sneller te doen kloppen .is boven, op de zolder van het huis, een z g.n. visserij-afdeling inge richt. Hier kan men zien, hoe de Har- derwieker vloot" de paling en garnalen op verschillende manieren ving. 'n héérlijke drank uil zuiver fruit (Advertentie, lng. Med.) Mevrouw Van der PeltBoenk uit Winterswijk keek gistermorgen vreemd op, toen de post haar een nieuwjaarskaart bezorgde. Toen zij de wens: „Gelukkig Nieuwjaar" tot zich had laten spreken, bekeek zij het adres 'eens. Het bleek dat de kaan geadresseerd was aan de jongedame Engelien Boenk te Win terswijk en op H December '535 door een vriendin uit Zutphen aan haar was verzonden. Zestien en een half jaar later bezorgae de post de kaan. Sommige fruittelers met zeker faillissement bedreigd De Rijks Land- en Tuinbouwdienst is momenteel bezig om de schade te bepalen, die bij de hagelbui van Vrij dag j.l. aan het Betuwse fruit werd toegebracht. De schade loopt zeker in de millioenen. De verwachtingen van de fruittelers, die gezien de prachtige bloei hooggespannen waren, zijn met één slag teniet gedaan. Het zwaarst getroffen zijn de kleine telers en de kersenpachters, die geruïneerd zijn, in dien hun geen hulp wordt geboden. Deze steun zal hopenlijk niet lang op zich laten wachten. Reeds is er een actiecomité gevormd, dat aan de slag zal gaan, zodra de omvang van de schade is bepaald. Zeker is wel, dat er ook een beroep zal worden gedaan op de milcidadigheid van bet Neder landse volk. Bij boringen naar aardgas is gister morgen in de buurt van Coevorden op ongeveer 2700 meter diepte, gas aan getroffen. De betekenis van deze vondst zal door verdere proefnemingen dienen te worden onderzocht. In de derde put te Wanneperveen is men na boringen op zand gestoten, dat reeds grotendeels van water was door drenkt. De verwachting was dat het zand gashoudend zou zijn, evenals in put Wanneperveen-1. De Nederlandse Aardgas-Maatschappij -waarborgt ech ter een productie voor tien jaar van 200.000 kubieke meter gas per etmaal. Enkele maanden geleden had men op een totale productie van 130.000 m3 per etmaal gerekend. Naar wij vernemen heeft de Neder landse regering aangeboden het Vredes paleiscomplex te Internationaliseren. In dien besloten mocht worden het ge rechtshof voor de organisatie van het Schuman-plan en de Europese de fensiegemeenschap op het terrein van het Vredespaleis te 's-Gravenhage te vestigen. Een dergelijke internationalisatie houdt in beginsel in, dat het Vredes paleiscomplex onschenkbaar zou wor den, d.w.z. dat het wordt onttrokken aan de directe Nederlandse gezags uitoefening. Wel blijft de Nederlandse souvereiniteit over het gebied gehand haafd. Het Eerste Kamerlid de heer J. Reyers heeft opnieuw een uitvoerige nota aan die Kamer overgelegd, waar in hij zijn uitspraken, gedaan in de vergadering van 16 April 1952 over de behandeling van de zaak-Menten preci seert t.a.v. een aantal punten, dat in de eerste Nota-Reyers niet ter sprake is gekomen. De heer Reyers zegt in deze tweede nota, dat er geen overheid is, die in zaken als de zaak-Menten recht doet, doch een overheid, waarvan het recht stap voor stap moet worden afge dwongen'. Hij vraagt, waarom het onderzoek naar de diefstal van vier schilderijen, door hem van grote waarde genoemd, niet gevolgd wordt door een maatregel van de justitie en waarom het plegen van vrijheidsberoving nooit is ver volgd. Niets is gedaan aan het vorde ren van huis en inventaris en het openbreken van bergplaatsen van be zittingen van de heer Menten door de Bloemendaalse B. S. Voorts klaagt de nota over het vervalsen van pro cessen-verbaal, zonder dat deze daden door straf zijn gevolgd. In de nota wordt een uitvoerige brief van de heer Reyers aan de staatssec-- 4 a ris van oorlog geciteerd. Daarin wordt betoogd dat in zake de afwikkeling van de schaderekening van de heer Menten niet het departe ment van justitie, doch het departe ment van oorlog competent is, omdat de schade zou zijn toegebracht door de B. S. Voorts klaagt de nota in dit verband over het in de zaak-Menten uitschakelen van twee Koninklijke Besluiten, die daarop, zoals in vele andere dergelijke gevallen, volkomen van toepassing zijn en waardoor de heer Menten schade lijdt. (De K. S.'s d. 60 en f 292). Nederlandse studenten gaan orkest vormen Als gevolg van een initiatief van de studenten-corpora is men thans bezig met de oprichting van „het Nederlands studenten orkest". Dit orkest zal be staan uit studenten van vrijwel alle Nederlandse universiteiten en hoge scholen. De bedoeling van de oprich ting van bovengenoemd orkest, dat on der leiding van Yvon Baarspul za' staan, is o.m. door het geven van con. certen, gelden bijeen te brengen voor het Nederlandse Studentensanatorium te Laren. Frankfurter Zeiiung: Naar aanleiding van het feit, dat de Nederlandse delegatie bij de Liberale Internationale geweigerd heeft Duit sers, die Frans of Engels niet voldoende beheersen, in hun eigen taal te la£en spreken op het congres, dat te Amster dam zou zijn gehouden, doch tenge volge van dit geschil is afgelast, schrijft „De Frankfurter Allgemeine Zeitung", dat Nederlandse liberalen hiermee een „afstotende vreeslijk domme daad" hebben verricht. „Een levende taal uitbannen is nog dommer dan een geheel volk veroorde len", aldus dit blad. „Het is een tragi sche ironie, dat juist een organisatie van liberalen een dergelijke onver draagzaamheid aan de dag legt". Gisteravond is een felle brand ont staan in de buurtschap Houtdorp te Garderen, waarbij een boerderij een schuur en een veldschuur in vlammen zijn opgegaan. De brand werd door de passerende landbouweonsulent W. ont dekt in de achter de boerderij gelegen veldschuur. In enkele minuten stond het gehele complex in lichterlaaie. Het vee kon met moeite worden gered. De inboedel ging geheel verloren. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat kinderen met lucifers speelden. Twee gezinnen zijn dakloos geworden. Tengevolge van kinderverlamming is in het ziekenhuis te Sittard overle den het ongeveer vierjarig dochtertje van de familie H. uit Nieuwstadt bij Sittard. In Stoop's bad te Overveen zullen Zaterdag 14 Juni selectiezwemwedstrij den worden gehouden, die met het oog op de Olympische spelen van grote be tekenis zijn. Een blik op het program ma, dat voor deze wedstrijden is vast gesteld, zegt reeds genoeg. Alle leden van de Olympische trainingsploeg zul len n.I. aan de start verschijnen ais- mede een aantal zwemmers en zwem sters, die de laatste tijd veelbelovende prestaties hebben verricht en nu een laatste kans krijgen hun candidatuur voor Helsinki tc stellen. Op de 100 m vrije slag dames, welke in twee series wordt gezwommen star ten in de tweede serie: Irma Heyting- Schuhmacher (RDZ). Hannie Termeu- len (HDZ), Wies Vaessen (KNZB), Koosje van Voorn (DZN), Willy Jaquet (Arnh. ZC) en Rieneke Symons CMZPC). Het sterke rugslag-kwartet Geertje Wielema (Robben), Joke de Korte (ODZ), Ria van der Horst (RDZ) en Greet Galliard (ADZ) komt met Nan ny van Seventer (Robben) en Jannie Rubing van het Groningse DZN op de 100 m rugslag uit. De 200 m schoolslag zal weer een felle kamp brengen tusen de drie ri valen Lies Bonnier (Aegir), Nel Gar- ritsen (RDZ) en Rika Bruins (GZPC). Jennie Weling (HZC), Jopie Spoor (DWR) en Wil Ebbing-Haverlag (HZC) zullen eveneens aan de start komen op dit nummer. Bij de damesnummers geeft tenslotte de 4 x 100 m vrije slag estafette een i x i President Auriol heeft Frankrijks nieuw centrum voor lichamelijke opvoeding van St. Maur, ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Joinvilleschool geopend. Een aantal athleten bij het vormen van een menselijke pyramide tijdens het openingsfeest. De mogelijkheid bestaat, dat minister Manshoit binnen afzienbare tijd ont heffing zal gaan verlenen van het in het voorjaar 1950 in verband met de pseudo-vogelpest afgekondigde tentoon stellingsverbod voor pluimvee. De situa tie is wat deze gevaarlijke ziekte betreft op het ogenblik namelijk vrij gunstig. Indien deze ontheffing inderdaad wordt verleend, dan zal van 14 tot 16 Novem ber te Utrecht de grote pluimveeten toonstelling „Ornithophilia" wederom haar poorten openen. Ook „Avicultura" blijft dan niet achter en zal van 16 tot 18 Januari 1953 in Den Haag haar ten ten opslaan. POST VOOR MILITAIREN OP WEG NAAR KOREA Post voor leden van het aanvullings detachement N.D.V.N.. die op 30 Mei uit Rotterdam naar Korea zijn vertrok ken, dient uiterlijk 13 en 21 Juni in Nederland op de bus gedaan te wor den. (Advertentie, lng. Med.) THEODOOR vond ergens een aantal 1 tal spreuken, die hij wel op alle verkiezingsborden zou willen schilde ren. Daar is eerst professor dr W. Ban ning, die sprak: „Politiek en sociologie zonder moraal betekenen de ondergang van de wereld". O Louis Wirth komt tot deze conclusie: „Verdraagzaamheid is het vermoeden, dat de ander wel eens gelijk zou kunnen hebben". IJ Bertrand Russel denkt er zó over: „Ik weet niet wat mij méér ergert, de domheid of de knapheid van de men sen. Domheid doet hen communist worden, knapheid doet hen de atoom bom uitvinden. Oscar Wilde heeft ook iets te zeggen tot verschillende po litieke partijen. Hij constateert: „Er varing is de naam, die iedereen geeft aan zijn gemaakte fouten". Ze heb ben uitgerekend, dat de hedendaagse mens ongeveer vijf en twintig jaar langer leeft dan zijn voorvaderen uit de vorige eeuw. Dat moet hij overigens wel, om zijn belasting te kunnen afbe talen. In Amerika hebben ze weer een nieuw middel tegen zeeziekte uit gevonden. Het is een verbeterde uit gave van „Antabuse" en de fabrikan ten beweren, dat drie tabletten per dag Mossadeqsels! voldoende zijn om de grootste landrot tot de stoerste zeeman te maken. Theo- door weet overigens een beter (en goedkoper) middel. Voor de abonné's op dit blad geeft hij het gratis: „Men stopt voor het begin van de zeereis een kwartje tussen de voortanden. Verder behoeft men niets te doen, dan dit kwartje er tussen te houden". De Zweedse geleerde, dr Bengt Anders- son. heeft na lange onderzoekingen ontdekt, dat het centrum van de dorst in de hersenen is ondergebracht. Nu begrijpt Theodoor ook, waarom Alida hem met de kop onder de kraan duwt, als Theodoor zo'n dorst heeft gehad. LI In de Verenigde Staten, waar het on mogelijke nu eenmaal normaal is, heeft men slagaders vanplastic vervaardigd. Ze kunnen dienen ter vervanging van zieke of beschadigde delen van slagaders bij de mens. En ze staan keurig, dat moet gezegd. LI En tot slot een gevleugeld woord, af komstig van de nieuwe typiste, die na een snel dictaat van Theodoors brood heer uitkreet: „Ik heb 't mijnheer! Maar wat zei u precies tussen „Geach te heer" en „met de meeste hoogach ting"? In de maand Mei heeft Nederland ruim 4700 ton militaire benodigdheden uit Amerika ontvangen. Dit 's de grootste hoeveelheid, die ooit in een enkele maand geleverd is, sedert be gonnen werd met de uitvoering van het programma voor wederzijdse beveili ging. Tot en met 31 Maart van dit jaar ontving ons land reeds voor ruim 109 millioen dollar aan oorlogstuig. Bij de in Mei geleverde goederen behoren twee reusachtige bruggen, die elk 300 ton wegen. Verder werden 13 mil lioen patronen, 18 gepantserde voer tuigen, 100 vrachtwagens. 26 opleggers en nog vele andere artikelen ont vangen. „Hallo paps, heb je even i 25.-?'' Dezer dagen werd een inwoner Van Den Haag opgebeld. Toen hij de hoorn van de haak nam, hoor de hij een lieve stem, die zeide: „Hallo paps, heb je even f 25. voor mij? Ik ben met een kennis aan het winkelen en wilde iets kopen, waarvoor ik f 25.nodig heb". Paps die zijn „dochter" graag een genoegen wilde doen, antwoordde dat dit wel gaan zou, waarop de stem aan de andere kant zeide, dat de kennis, die er zus en zo uitzag, dan wel even dit bedrag zou komen halen. Inderdaad verscheen er na enige tijd iemand, die de f 25.in ont vangst kwam nemen. Toen de dochter thuis kwam, vroeg paps vol belangstelling wat zijn oog appel had gekocht, doch deze was zeer verbaasd over deze vraag, omdat zij in het geheel geen in kopen had gedaan. De 'politie heeft de zaak in onderzoek. Ook Amsterdam heelt een schroothaven Amsterdam heeft sinds kort, behalve een petroleum- en een houthaven, qok een schroothaven. Deze ligt tussen de Coenhaven en de petroleumhaven. Op 11 Juni zal de eerste steenlegging ge schieden voor de gebouwen die zullen verrijzen op het nieuwe terrein, dat behoort tot de N. V. Ijzerhandel „Hol- Iandia'. De groeiende capaciteit van de Nederlandse staaiinduyie maakt een steeds grotere toevoer van schroot noodzakelijk. vingerwijzing in de richting Helsinki. Een der vier deelnemende ploegen be staat n.I. uit Koosje van Voorn. Wies Linssen-Vaessen, Hannie Termeulenen Irma Heyting-Schuhmacher. Bij de heren is de bezetting op de verschillende nummers eveneens de sterkste, die de Nederlandse zwem we reld kan opbrengen. Maar het interna tionaal peil van de Nederlandse heren kan helaas (dog) niet aan dat van onze meisjes tippen, zodat een sterke man lijke vertegenwoordiging in Helsinki van ons land niet verwacht kan wor den, reden ook waarom de herenwed strijden in Overveen van minder be lang zijn. Dit neemt niet weg, dat bijvoorbeeld de 200 m vrijtf slag met deelneming van Boxem iDAW), Hermsen (HZC), Tjeb- bes (HPC), Ten Thije (LZC), Pieters (DWR) en Elzing (ZC Groningen) een. spannende strijd zal kunnen opleveren. Minder spanning zal er zijn op de 200 m schoolslag, waar Daan Buyza (HZ en PC) wel weer te snel zal blij ken voor Kelder (Robben) en Bont» (Haarlem), hoewel, nu het drietal el kaar dit jaar voor het eerst in buiten water en op een 50 meterbaan ontmoet, een voorspelling moeilijk is. De 100 m rugslag zal worden uitge vochten tussen Kievit (Aegir), Van der Veen (LZC), Schenk (Robben),Arons (Robben) en Halvorsen (IJ). Een 4 x 100 m vrije slag estafette zal de zwemwedstrijden de eerste belang rijke wedstrijden, welke dit seizoen in buitenwater worden gehouden, beslui ten. Als achtste man voor de Nederlandse Tour de France-plo'eg is Thys Roks uit Sprundel aangewezen. Reserves voor liet Nederlandse team zijn Adriaan Suy- kerbuyk (Roosendaal) Jefke Janssen (Elslo) en Maarten Joris (Geleen). Zwitserland heeft in de eerste wed strijd. die het in het tournooi om het wereldkampioenschap handbal speelde, duidelijk te kennen gegeven, dat het een serieuze gooi naar de titel gaat doen. Het Nederlands elftal is, na met rust reeds met 62 te hebben achter gestaan, met 135 het slachtoffer hier van geworden. De TT-races op Man vingen Maan dag aan onder zeer gunstige weersom standigheden. De eerste wedstrijd, in de 350 cc klasse, ging over zeven ron den, in totaal 425,04 kilometer, overeoil lastig parcours met tal van haarspeld bochten. Een grote mensenmenigte stond al van de vroege morgen langs het circuit. De uitslagen zijn: 1 Geoff Duke (GB) met Norton, 2 uur 55 min. 30.6 sec., gemiddelde snelheid 145.30 km/u. een nieuw record. 2 Armstrong (Ierland) met Norton, 2.56.57.8, gemiddelde snel heid 144.41 km/u. 3 Cleman (N. Zee land), met AJS, 2.58.12.2, gemiddelde snelheid 143.11 km/u. De besturen van het Nederlands Olympisch Comité en van de N.V. Mij. het Nederlandsch Sportpark zijn over eengekomen de herdenking van hun veertigjarig bestaan tezamen op sobere wijze te organiseren op 10 Augustus met een internationale sportmiddag, die zal bestaan uit verschillende revanche wedstrijden van de Olympische Spe len. ZWALUWENPLOEG OPGESTELD Voor de wedstrijd tegen het Fries KNVB-elftai, Woensdag 11 Juni te Leeuwarden om de P. A. de Haan-be ker ,is het Zwaluwen-elftal als volgt samengesteld: v. d. Land (HBS) of Keizer (Volendam)Bakers (PSV) en Bol (Feijenoord); v. d. Giet (HBS), Kil (DWS) en v. d. Korput (F'noord), v. d. Bogert (DOS), Lugthart (Be Quick), v. d. Hoek (Feyenoord), Mijnsbergen (Feijenoord) en v. d. Vel de (Feyenoord). Reserves: Buyst (GVAV) en Krom- mert (DOS). Wordï Carlier voetbalprof? Er zijn onderhandelingen gaande met de linksbuiten van VVV, Bart Carlier, met de bedoeling, dat deze speler voor de F. C. Köln zal uitko men. De besprekingen zouden nog in een beginstadium zijn en mochteri de onderhandelingen voor Carlier een gunstig verloop hebben, dan zal de zaak eerst nog aan de KNVB worden voorgelegd, alvorens de VVV-er naar het professionalisme zal overgaan. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. kerk: Beroepen te Wassenaar: J. T. Wiers- ma, studentenpredikant te Delft. Beroe pen te Apeldoorn en 't Loo: dr F. de Craaff te Well en Ammerzede. Beroepen te Hedel: W. Vroegindewey te Bleiswijk. Bedankt voor Neerlangbroek: D. B. van Lokhorst te Bergschenhoek. Geref. Kerken: Beroepen te Makkum en te Suawou- de. A. Vos, candidaat te Voorburg. Beroepen te Overschie: J. Ribberink te Heerde; te Essex (Canada): G. Bou- ma te Capelle aan de IJsel. Beroepen te Klaaswaal: J. Schelhaas, woonachtig te Uithuizermeeden. Aangenomen naar Ede: J. M. Bloem kolk te Treebeek, die- bedankte voor Leiderdorp. Eedankt voor Middelstum: K. Runla te Marknesse; voor Amsterdam: J. A. van Arkel te Haarlem. Geref. kerken onderhoudende artikel 31 KO: Bedankt voor NiezijlKommerzijl: H. Brink te Krommenie. Geref. Gemeenten: Bedankt voor Vlaardingen: F. Mallat! te Bruinisse. Examens: Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het candidaatsexamen Theologie de heer D. Groenendijk te Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5