PELS9 ANANAS OP MARASQUIN Minister Wemmers bracht hulde Alkmaarsche Courant aan de Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Gezamenlijke maaltijd besloot het openingsfeest van nieuwe brug ■MM r Ruim tachtig kinderen behaalden hun zwemdiploma AGENDA Binnenkort een vierde pont Vicioriebeeld centrale figuur van nieuwe parkaanleg Brandweer houdt de gazons nat de ideale zomerdrank per literflacon f 9.—per 2 literflacon f 4*65 Zwemfestijn in Overdekte Diploma A is nog slechis certificaat Gemeentebestuur vraagt: GEEF VRIJ OP 20 jUNI Vlotbrug wordt misschien afgebroken Pseudo-vogelpesf aan de Westdijk Twee circussen bezoeken deze zomer Alkmaar Het programma voor de bedrijfsvoetballers De Vondelstraat wordt volgende week verlengd Een voordelig reisje ^Ja de officiële opening van "de Friesebrug waren gisteren velen in hotel Victory samen gekomen om hun instemming over het tot standkomen van de nieuwe oeververbinding op feestelijke wijze met een gezamenlijke maaltijd te besluiten. Er heerste, wat trouwens geheel paste bij de vreugdevolle gebeurtenis van deze dag, een prettige stemming en hoewel de burgemeester de mening was toegedaan, dat er na alles wat reeds gesproken was niet veel meer te zeggen zou zijn, bleek al spoedig, dat een gezellig samenzijn de tongen los weet te maken •n dat de ene toespraak de andere uitlokt, zodat het aan woorden van geluk- De NACO, die per dag met 225 dienstbussen over de Friese brug te Alkmaar rijdt, toonde haar vreugde over de nieuwe oeververbinding door gistermorgen terstond na de officiële opening met een aantal touringcars de brug in te wijden. Wens en van voldoening over het verkregen resultaat ook in hotel Victory niet heeft ontbroken. De burgemeester herinnerde aan een kwaal, die hier en daar een vernauwing van de aderen veroorzaakt, waardoor een stuwing van het bloed ontstaat, die kramp tengevolge kan hebben. Zoiets was in zekere zin ook bij de oude brug te constateren, waar een vernieuwing in de verkeersader ge constateerd werd, waarvan de stad vele jaren de kramp gevoeld heeft. Alcohol kan vaatverwijdend werken en zijn glas opnemend kwam de burgemeester daarbij tot de conclusie, dat de inhoud daarvan op een dag als deze dan ook een sym bolische betekenis had. E O: V Z. Exc. minister Wemmers zeide, dat wat de brug betreft, eigenlijk alles reeds gezegd is wat er te zeggen was over de lijdensgeschiedenis, die de stad nu gelukkig achter de rug heeft, dank zij de ingenieurs en hun mede werkers van de Rijks Waterstaat en anderen, die ook daarvoor hun tijd en hun krachten hebben gegeven. Spreker bracht een woord van hul de aan de Alkmaarsche Courant, die reeds tijdens de maaltijd alle aanwezi gen een exemplaar had uitgereikt met een volledig verslag van alles wat deze dag in verband met de totstandkoming van de brug had plaats gevonden en waarin reeds een persoonlijk woord van hemzelf was geplaatst, dat hij nog kort voor zijn vertrek naar Alkmaar had afgezonden en thans reeds gepu bliceerd zag. Z. Exc. wilde de redactie daarvoor gaarne een woord van hulde brengen. Het pontverkeer laat nog te wensen over, maar spreker verzekerde, dat Waterstaat met volle kracht aan dit probleem zal werken, mede in ver band met het tunnelplan. De yertra- ging in 1951 is al ingehaald en dit jaar hoopt men naar voleindiging van de plannen te kunnen streven, waarbij ook de plannen voor Buitenhuizen de aandacht zullen hebben. Deze streek, waar men nu nog als 't ware op een eiland zit, kan tot ontwikkeling ko men als de verkeersmiddelen zo per fect mogelijk zijn. Er is hoop, dat binnen korte tjjd een Vierde pont in gebruik kan worden genomen. Een vaste datum is daarvoor nog niet te noemen, maar spreker hoopte, dat dit nog voor het hoofd seizoen zal kunnen gebeuren. Hoe 't ok zij, de Rijkswaterstaat is zich be wust van zijn taak en wil die zo spoe dig mogelijk verwezenlijken. Spreker bracht ten slotte hulde aan Alkmaar en zijn gemeentebestuur. Diverse sprekers Burgemeester Echelhaas van Lange- dijk vestigde de aandacht op de saam horigheid van West-Friesland en Ken- nemerland. Alkmaar werkte krachtig mede om daaraan een einde te maken, waarvoor spreker herinnerde aan ae geschiedenis van de Twuyverweg, wel ke door Alkmaar werd verbeterd en aan de betrokken gemeenten overge dragen. Nu is er een grote brug ge slagen tussen West-Friesland en Ken- nemerland, waarvan beide gewesten de grote voordelen zullen genieten. Dank daarvoor mag worden gebracht aan regering en provinciaal bestuur van Noord-Holland. Een goede brug en een grote provinciale weg kunnen de tuinbouwstreek rechtstreeks met het andere deel van ons land verbinden. Spreker wees daarbij ook op het be lang voor de zuurkoolfabricage en de export van aardappelen. Boten moeten op tijd kunnen afvaren en vele pro ducten die per trailer vervoerd wer den, kwamen tot dusver vaak te laat aan de grens door het oponthoud aan de oude Friese brug. De nieuwe brug kan leiden tot een heropleving van het Nederlandse bedrijfsleven in al zi.in vertakkingen. Voor de tuinbouwstreek is deze brug van grote betekenis. Noord-Holland was kalm Het lid van Ged. Staten, de heer Prakken, zeide, dat men wel eens de indruk had, dat wat bruggenbouw en verkeersaangelegenheden betreft, Nrd- Holland bij andere provincies ten ach ter gesteld werd. Noord-Holland zo dacht men houdt zich kalm en daar om werd het vergeten. Gelukkig scheen er de laatste tijd iets te veran deren. Spreker herinnerde aan de ope ning van het Amsterdam-Rijnkanaal en de opening van deze brug, waar voor men de minister dankbaar mag zijn. Het vorig jaar werd nog gezegd, dat er een natuurwonder zou moeten gebeuren, als de brug in dit jaar tot stand zou komen en ziet, het natuur wonder is gebeurd. Spreker vprwachtte nog meer waardoor dit schiereiland met het overige deel der provincie verbonden kan worden. Onder alge- lene hilariteit wees spreker er op, dat er over vier jaar weer verkiezingen zijn, die wellicht een goede verbinding zullen brengen van Noord-Holland'met de rest van ons land. Op het verlang lijstje staat nog een groot aantal we gen en spreker hoopte dat deze bijeen komst nog vele „natuurwonderen" ten gevolge zal hebben, wat de tunnel bouw en andere verbindingen betreft. Een persoonlijk succes Ir Posthumus wees er als lid van de verkeerscommissie in de Tweede Ka mer op, dat er een groeiend contact is tussen deze minister en de Kamer. De politiek gaat buiten deze commissie om. Als in de Kamer de begrotingen aan de orde komen zijn er velen, die regionale belangen komen bepleiten, welke moeten worden afgewogen te gen de belangen van het gehele land. Eén man uit Alkmaar pleitte voort durend voor vervanging van de on deugdelijke Friese brug, dat was Alk- maars burgemeester en hjj slaagde er in duidelijk te maken hoe belangrijk dit regionale vraagstuk was. De hulde, welke de minister en zjjn ambtenaren toekomt, mag daarom ook gebracht worden aan de burgemeester, die een persoonlijk succes wist te bereiken. Het Kamerlid de heer Jac. Groen wees er op, dat men in de Kamer wel eens iets bepleit, maar dat het er hoofdzakelijk op neerkomt of de mi nister wil medewerken. Vooral wat de industrialisatie betreft mag men over de totstandkoming van deze brug ver heugd zijn. Zij is niet alleen voor West-Friesland maar voor de gehele kop van Noord-Holland belangrijk. We moeten het platteland niet naar de steden trekken maar het land zelf in dustrialiseren. Er is altijd te veel naar de waterwegen en te weinig naar goe de landwegen gekeken. Nu is er een groot probleem opgelost en spreker hoopte, dat ook de tunnel er spoedig zal komen. De heer J. F. Ie Blansch bracht allen die daaraan medewerkten hartelijk dank voor de totstandkoming van de brug. Men behoeft zich nu niet meer ongerust te maken dat de andere plan nen niet tot uitvoering zullen komen. Wethouder mr Leesberg wees er op, dat Alkmaar de centrumplaats van Noord-Holland-Noord is. Toen hij des morgens de brug in werking had ge zien, gevoelde spreker grote bewon dering voor de techniek, welke werken als deze mogelijk maakt. Speciale hul de wilde spreker brengen aan ir De Bruyn voor diens project, aan het be langrijke werk, dat door ir Van der Burgt werd verricht en last but not least aan de werkzaamheden van zijn vriend ir. Ten Brink. Van hun werk zal de kop van N. Holland vele jaren profiteren. Op het Stadhuis te Alkmaar hield de minister van Verkeer en Waterstaat, Zijne Excellentie min. H. H. Wemmers, Dinsdagmorgen een toespraak ter gelegenheid van de opening van de nieuwe Friese brug over het Noord hollands kanaal. Van links naar rechts: burgemeester mr dr H. J. Wytema, minister Wemmers en de weth. van financiën de heer G. van Slingerland. Er begint nu tekening te komen in het Victoriapark, dat na de werkzaam heden aan de toeritten voor de Friese brug vrijwel geheel opnieuw moest worden aangelegd. De plantsoendienst heeft het park in de landschappelijke stijl gehouden, die gold ten tijde, dat het Victorie-monument werd gepfaatst. Door de losse beplanting met hier en daar een toef bloemen en verspreide bomengroepen heeft men een fraaie ruimtewerking gekregen, die een over zicht toelaat op de gehele aanleg. Veel meer dan voorheen is het Victoria- beeld de centrale figuur geworden van het park en het ruime bloemperk doet het monument heel wat beter uit komen dan vroeger. Het ontwerp is dan ook zeer gunstig ontvangen. De mensen van de plantsoenen doen hun uiterste best het park vóór het bezoek van het Koninklijk paar een zo goe'd mogelijk aanzien te geven en getracht wordt vóór die tijd het gras boven de grond te krijgen. De droogte is hier voor een ernstige belemmering, maar de Alkmaarse brandweer helpt de na tuur een handje. Een paar maal reeds hebben de brandweerlieden de stralen op de gazons gezet en het zou al erg onvriendelijk van de graszaadjes zijn als ze deze prettige samenwerking tus sen plantsoendienst en brandweer niet betoonden met een fleurig, pril-groen tapijt. Minister H. H. Wemmers stélt de nieuwe Friese brug te Alkmaar in werking. Door zijn handeling zwaai de het machtige brugdek omlaag en werd de verbinding met de overzijde van het kanaal tot stand gebracht. De directeur-generaal van de Rijks Waterstaat, ir Maris, zeide, dat wan neer de ambtenaren van de Rijks Wa terstaat opdracht ontvangen een werk uit te voeren het een grote voldoening voor hen is wanneer hen na de vol tooiing daarvoor dank wordt gebracht. Dat zal hen stimuleren op de ingesla gen weg voort te gaan tot heil van ons land. Slotwoord van de burgemeester De burgemeester, allen dank bren gend voor hun aanwezigheid, herinner de daarbij aan een woord van minister Morrison, die jarenlang voorzitter was van de graafschapsraad en een be langrijke figuur in Londen. Hij zei: „Ik ben nu minister, maar de meeste voldoening over tot stand gekomen werken had ik als lid van het plaat- selijk bestuur, waar men altijd de lof incasseerde." Wat Alkmaar betreft, wilde spreker de heden gesproken woorden van lof terugbrengen daar waar zij behoren. Spreker sloot zich aan bij de woorden van dank deze middag gesproken tot allen,' die aan het. tot stand komen van deze nieuwe oeververbinding hebben medegewerkt en sprak de hoop uit, dat men tot in lengte van jaren met dit fraaie staal tje van ingenieurswerk ingenomen zal blijken. Friese brug van suiker en nougat Wij willen dit verslag niet besluiten zonder een woord van hulde te bren gen aan de „beeldende kunstenaar" van hotel Victory, die een door allen bewonderd kunstwerk liet ronddragen, een Friese brug hoewel niet „le vensgroot" geheel van suiker en nougat vervaardigt. Moge de levensduur van de echte brug langer zijn dan die van deze van kunstzin getuigende imitatie, daar zelfs de heren van de Rijks Waterstaat er met voldoening aan medegewerkt heb ben ze zo spoedig mogelijk te slopen. Onder de vele aanwezigen waren: de burgemeester van Alkmaar mr H. J. Wytema als gastheer, de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. H. Wemmers, de heer A. B. J. Prakken, lid van Ged. Staten, die het Prov. be stuur vertegenwoordigde, de heer Van Oosterhout, namens de voorlichting van het departement, de leden der Tweede Kamer Jac. Groen, J. de Rui ter, ir S. A. Posthumus, de wethou ders mr Leesberg, Van Slingerland en Coerts, de gemeentesecretaris, mr Veendorp en diverse autoriteiten van de Rijks Waterstaat. Daarvan zaten aan de ingenieurs A. G. Maris, directeur-generaal en de hoofdingenieurs C. in 't Veld, M. Ie Cosquino de Bussy, J. H. van der Burgt, H. P. C. de Bruyn, J. D. A. M. ten Brink, G. C. Boonstra, A. E. J. Nap en H. Kuiper. Aanwezig waren verder de burgemeesters van Oudorp, Lange- dijk, Oterleek en Sint Pancras, de he ren J. F. de Blansch, wnd. voorzitter van de'Kamer van Koophandel, de heer D. J. Scheffel in zijn functie van voorzitter van „Alcmaria V.V.V.", de heer C. W. Keysper, voorzitter van de contact-commissie voor de midden stand, de directeur van Openbare wer ken, de commissaris van politie en de vertegenwoordigers der plaatselijke bladen. DE NADERENDE VERKIEZINGEN De burgemeester van Alkmaar brengt ter openbare kennis dat als stemlokaal, waar kiezers die in het bezit zijn van een kiezerslegitimatiekaart (kiezers op genomen in het centraal bevolkings register) zich-ter uitoefening van hun kiesrecht kunnen aanmelden, is aange wezen een lokaal in de R.K. bewaar school, Verdronkenoord 12. 84. „Hou die vrouw in de gaten!" fluisterde Jimmy Brown Kees Kleun- tjes nog in het oor en na dit gezegd te hebben, verdween hij weer naar de voorraadkamers van de roversbende Jimmy ging met koortsachtige haast aan het werk. Uit een nis greep hij een klein kistje waar een lang stuk touw omhpen gewonden was en daarmee liep hij zo snel mogelijk naar de deur, die hij een kwartier tevoren had ont dekt. Hij zette het kistje voorzichtig naast zich neer en begon met z'n han den, die, zoals u weet, niet klein van formaat zijn, een gat te graven onder de drempel van de deur. Lang werk kostte dat Jimmy niet. Toen hij meen de dat het gat diep genoeg was. maak te hij het kistje open, haalde er een soort patroon uit en nog een en nog een en deponeerde ze'alle drie in het gat. Daarna verbond hij de drie patro nen met het stuk touw dat om het kist je had gezeten en dat eigenlijk geen touw was. maar een lange lontJim my had namelijk bij de voorraad van de bende een kistje met dynamietpa- tronen gevonden en hij had dadelijk het besluit genomen zich daarvan te bedienen bij zijn ontvluchtingspoging Alleen wilde hij ook nog proberen de heer Dolle Dirk te pakken te krijgen en dat was niet zo héél gemakkelijk (Advertentie, ing. MM.) Gisteravond zijn ruim tachtig kinderen met fiere pas en opgeheven hoofd uit de Alkmaarse Overdekte gestapt. En daar was reden voor. De kinderen hadden zo juist uit handen van de directeur van deze inrichting een zwemdiploma ontvan gen, een diploma waarvoor de één weken en de ander maanden had geoefend. In onze waterrijke stad kan het niet duide lijk genoeg worden onderstreept hoe nood zakelijk het is dat kinderen op jeugdige leeftijd leren zwemmen en dan noemen wij nog niet eens de andere voordelen, de hygiëne en lichamelijke ontwikkeling. Na twee uur spatten en ploeteren in het frisse wafer van de Overdekte reikte de heer J. van de Grient met een toe passelijk woord de diploma's uit. Hij wees er op, dat de zesenveertig kinderen, die het diploma A hadden behaald, alleen nog maar eeA certificaat krijgen, waaruit blijkt, dat zij kunnen zwemmen. Beslist niet meer. Het is dan ook zaak, dat men na het behalen van het A-diploma niet gaat denken, dat men de wijsheid, incasu de zwemkunst, in pacht heeft. Meer waarde kan worden gehecht aan het diploma B, Niet alleen zijn de eisen zwaarder, maar bovendien wordt dit diploma alleen uit gereikt aan hen, die de techniek van de verschillende slagen goed meester zijn. Dat zelfde geldt in nog meerdere mate voor het C- of te wel vaardigheids diploma. Zij, en dat waren er gisteravond slechts drie, die hiervoor slaagden, kun nen zeggen, dat zij volkomen in het water zijn vertrouwd. Aan de navolgende zwem- kampioenen-in-spe werden diploma's uit gereikt: Diploma A (100 meter schoolslag, 50 meter rugslag en één minuut watertrap pen): Cornelis H. Anema, XJlbe J. Anema, Cornelis Berkhouwer, Joubert Brouwer, Nita Bruin, Anneke A. Doets, Bernardus J. Giling, Herman D. Gransbergen, Tinie Groen, Gerard P. Gonggrijp, Helga J. Hen- drikse, Pieter Hilbrand, Conny v. d. Horst, Hennie Kaal, Ina Kaars, Gerrit Kelder, Bianca Koppe, Lucia J. A. M. Mes, Thea Molkenboer, Sonja Narold, Willy Nauta, Ans Nebbeling, Jan Nydam, Geertruida E. I. Pie, Robertus C. J. M. Pouw, Josina W. Ringers, Theodoor N. Schelhaas, Annie WOENSDAG Victoria Theater, 8 uur: Help! Ik ben onzichtbaar (alle leeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: Uw man behoort ons (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: David en Bathsheba (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Torero. (14 jaar) Alle bioscopen 2.30 uur matinee. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. Canadaplein, 8 uur: Interkerkelijke tentencampagne. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 2.30 uur matinée. Cinema Americain, 8 uur: Het grote concert. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Kla ver j as-drive BloemwijkUKK, Canadaplein, 8 uur: Interkerkelijke tentencampagne. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 5.64 18.24 Donderdag 6.45 19.14 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 5.59 18.29 0.29 11.59 Donderdag 6.50 19.19 1.19 12.50 Teneinde een zo groot mogelijk aan tal ingezetenen in de gelegenheid te stellen getuige te zjjn van het officiële bezoek, dat H.M. de Koningin en Prins op Vrijdag 20 Juni aan Alk maar zullen brengen, doet het gemeen tebestuur van Alkmaar een beroep op alle werkgevers om hun personeel op die dag, of in ieder geval gedurende de voormiddag, vrijaf te geven. Naar wij hedenmorgen vernamen, wordt de mogelijkheid overwogen te zijner tijd de Vlotbrug af te breken. Er is echter nog geen enkel definitief plan gemaakt. Zo men tot afbreken mocht besluiten, zal dit zeker niet op korte termijn gebeuren. Door een dierenarts is gistermiddag pseudo-vogelpest geconstateerd op het bedrijf van de veehouder H. aan de Westdijk te Alkmaar. Reeds twintig kippen bleken aan deze ziekte te zijn overleden. De veeartsnijkundige dienst uit Haarlem zal vandaag de nodige maatregelen treffen. In de loop van deze zomer zullen twee circussen een bezoek brengen aan Alkmaar. Op 11, 12 en 13 Juli treedt op het Nationale Nederlandse circus Frans Mikkenie en op 13, 14, 15, 16 en 17 Sep tember zal circus Van Bever op het Canadaplein zijn tenten opslaan. OP HET TWEETAL Op het tweetal voor de vacature van predikant bij de Geref. kerk (art. 31 K.O.) te Nieuwer Amstel zijn geplaatst ds W. van der Lingen te Alkmaar en ds J. Verkade te Zuidwolde (Dr.) Slooten, Elisabeth Vellinga, Karin M. A. Vleugel, Maritha A. Vroegop, Herman A. A. Vrijman, Catharina N. A. de Waal, J. S. Wester, Marie Wester, Marijke d# Jongh, Gerard Leen, Patricia B. M. Worm, Veronica Brant, Toos Kaandorp, Ing# M. Muus, Paula Walter, Levinus Jong- mans, Ada Jongmans, Franklin Botte- feld en Aleida Kokkes. Diploma B (100 meter schoolslag, 50 meter rugslag, één minuut watertrappen, 50 meter gekleed zwemmen): Alberdina W. v. Baasbank, Aagje S. de Boer, Ina G. van der Broek, Willem Bruin, Jannie Bulthuis, Ronald Elanson, Annelies van Enoo, Anna C. M. Eckhardt, Johanna Ch. A. Giling, Jan W. de Gruyter, Willy H. Kaal, Jan Kalis, Bea Koelemeij, Marijke B. v. Koten, Tinl Kösters, Francisa K. M. v. Maaswinkel, Ineke Moermond, Wil lem B. de Ruyter, Herman Schut, Mieke Smeets, P. H. Twisk, Bertha Vennink, Hans P. Vink, Carla A. J. Vlotman, J. S. "Westen, Peter de Wild, T°°s Kaandorp, Marijke Diercks en Vera Droge. Diploma C (25 meter schoolslag, 25 meter rugslag en 25 nieter crawl tijd- zw.emmen, 200 meter vrije slag, balzwem- men en -gooien, drenkeling vervoeren, bordjes duiken, sprong en duik van één meter plank, punt maken): Boudewijn T. Mees, Bets Venneker en Margarethe J. M. Stadegaard. Het programma van de Alkmaarse bedrijfsvoetbalcompetitie voor de ko mende veertien dagen luidt als volgt: Afdeling A: Maandag 16 Juni: BBC I Blackboys (Kolp. Boys), 8.00 uur; SOVAChevroletboys (BSV), 7.15 uur; LichtbedrijvenRingers I (Zeglis) 6.45 uur; Dinsdag 17 Juni: Hulskampboys— Povay I (Kolp. Boys), 6.45 uur; Woens dag 18 Juni: Reiniging—Postiljon (Zeg lis), 7.30 uur. Maandag 23 Juni: PostiljonChevro letboys (Kolp. Boys), 8.00 uur; Dinsdag 24 Juni BBC IHulskampboys (Kolp. Boys), 6.45 uur; 't Hooge HuysBlack boys (Sportpark D). 7.45 uur; Woens dag 25 Juni: ReinigingRingers I (Zeglis), 7.00 uur; Donderdag 26 Juni: Povay ISOVA (Berdos), 8.00 uur. Afdeling B: Maandag 16 Juni: Melk boerenStoel I (Overdie III), 7.45 uur; NotenkrakersNOC (Overdie IV), 6.30 uur; APSV II—Slagers, (OVerdie IV), 7.45 uur; Dinsdag 17 Juni: Vivoboys— Centra (Sportpark D), 7.45 uur; Don derdag 19 Juni: Krom—Rhodesia (Ber dos), 8.00 uur. Maandag 23 Juni: RhodesiaCentra (Overdie IV), 7.45 uur; Melkboeren Slagers (BSV), 6.45 uur; Vivoboys— NOC (BSV), 8.00 uur; Krom—Stoel I (Overdie III), 7.45 uur; Dinsdag 24 Juni; NotenkrakersTelefonia (Kolp. Boys), 8.00 uur. Afdeling C: Maandag 16 Juni: POA Alkm. Courant (Kolp. Boys), 6.45 uur; LastinaboysPovay II (Overdie III), 6.30 uur; Dinsdag 17 Juni: BBC II Fordboys (Kolp. Boys), 8.00; Ringers II Kofaboys (Sportpark D), 6.30 uur; Donderdag 19 Juni: PerzifoStoel II (Berdos), 6.45 uur. Maandag 23 Juni: LastinaboysPOA (Kolp. Boys), 6.45 uur; Kofaboys— BBC II (Overdie III), 6.30 uur; Alkm. CourantRingers II (Overdie IV), 6,30 uur; Dinsdag 24 Juni: Nagengast—Po vay II (Sportpark D), 6.30 uur; Don derdag 26 Juni: Fordboys—Perzifo (Berdos), 6.45 uur. Snelverkeersweg Straatweg—' Omval nog toekomstmuziek Naar wij van bevoegde zijde verne men is de kans, dat nog dit jaar wordt begonnen met de aanleg van de snel verkeersweg Kennemerstraatweg-Om- val ,zeer miniem. Zoals bekend is het de bedoeling binnen afzienbare tijd de Juliana van Stolberglaan door te trek ken tot aan de Omval en zodoende het snelverkeer om de binnenstad heen te leiden. Volgende week zal de dienst van Openbare Werken beginnen met het verlengen van de Vondelstraat. Deze straat wordt voorlopig doorgetrokken tot achter het barakkenkamp aan het Dr. Schaepmanplein. Door de vereni- gingen Voorzorg, Goed Wonen en Rochdale zullen te zijner tijd vierhon derd etagewoningen langs deze nieuwe weg worden gebouwd. per touringcar, speciaal voor de abonné's van dit blad, kunt U meemaken op Woensdag 18 Juni a.s. naar Loosdrecht-'t Gooi-Valkeveen. Met diner, koffie, entree slot slechts 10.50. Onze volgende dagtochten gaan op 23 Juni naar Nijmegen en Berg en Dol (roet diner enz. f 13.—) en op 26 uni naar Soest en de Pyra-niue van Austerlitz (met diner enz. 11.50). Ook voor Juli en Augustus hebben wij een aantal interessante dag tochten op het prugramiaa. U kunt zien opgeven of inlichtin gen verkrijgen aan het bureau van dit blad. Onze krantenreizen zijn prima "erzorgd. dus gaa. U ook met dc krant door het land.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2