De dames van „Bloemwijk" bezochten de zuivelfabriek in Lutjewinkel Rijper en Grafter middenstanders openen winkelbeurs Officier eiste anderhalf jaar tegen grafschenner Nasleep van roofoverval te Bergen Duizend gulden in het bos Oudjes uit Hof van Sonoy genoten van autotocht Misbruik van vrijheid Felle strijd om de winstpunten Alkmaarse Schaakclub V.V.V. Ring na 31 jaar teruggevonden Coöp. Vrouwenbond in Z.-Scharwoude bijeen Dag van zon, bofer en draaimolens Langendij'k Noord-Scharwoude Egmond aan Zee Artisten kregen met 12-4 klop van Egmondia Nieuwe Niedorp Elfdorpentocht N. M. C. slaagde uitstekend Hoogste klassen waren drie dagen uit Oudorp Bergen Oude Niedorp Oud-inwoners hebben belang stelling voor kerkrestauratie HEILOO WOENSDAG 11 JUNI 1953 Tegen de Amsterdammer Klaas B. eiste de officier gistermorgen tijdens de zit ting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar een gevangenisstraf van anderhalf jaar in veroand met het feit dat deze verdachte zich schuldig had gemaakt aan diefstal van zinken platen op het kerkhof te Oudorp. Tijdens de behandeling van de zaak deelde de officier mede, dat hij telkens werd lastig gevallen met verzoeken van rechercheurs uit alle delen van het land om Klaas B. te mogen verhoren in verband met soortgelijke feiten. Inmiddels was reeds komen vast te staan, dat deze nog vrij jeugdige verdachte te Egmond aan Zee, Egmond Binnen, Koedijk en Baarn graven had geschonden door het wegnemen van zinken platen. Verdachte vertelde dat hij tot deze misdrijven was gekomen omdat hij werkloos was en niet voor steun in aanmerking kwam. De roofoverval, welke enkele maan den geleden *e Bergen door twee Alk- maarders op een alleenwonende vee houder werd gepleegd, had voor Jan L. uit Schoort een bittere nasleep. Zoals bekend, hadden de daders van de roof overval in de bossen van Schoort de geroofde portefeuille leeg gemaakt en weg geworpen. Als de portefeuille in derdaad leeg was geweest zou Jan L. gisteren niet voor de Meervoudige Ka mer te Alkmaar als verdachte zijn ver schenen. Het was namelijk zó, dat de zuster van deze verdachte op een kwaad mo ment bij een wandeling door het bos een briefje van duizend gulden ont dekte. Dat was het spoorloos verdwe nen geld waarover de verdachten in de berovingszaak geen uitleg hadden kunnen geven. In hun agitatie hadden zij destijds blijkbaar die (JUizend gul den over het hoofd gezien. Hoe het zij, |an L. werd later met de vondst van zijn zuster geconfronteerd. Het onge luk wilde, dat verdachte op dat mo ment in nijpende geldnood verkeerde. Hij was met het geld naar het post kantoor gestapt om driehonderd gul den op zijn spaarbankboekje te storten en de overige zevenhonderd gulden mee naar huis te nemen. Daar het reclasseringsrapport guns tig was, meende de officier dat ver dachte nog een kans moest hebben. Hij eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden met drie proef jaren. Om L. echter toch te laten voe len dat dergelijke handelingen geen Dinsdag hebben de verpleegden van 't Hof van Sonoy onder ideale weers omstandigheden hun jaarlijkse auto tocht gemaakt. De keuze was ditmaal gevallen op een rondrit door Noorde lijk Noord-Holland, en hoe goed is deze geweest, bleek wel uit de grote be langstelling, die de reizigers tijdens de tocht aan de dag legden. De meeste verpleegden zijn afkomstig uit dit deel onzer provincie en bij vele oudjes kwamen dan ook de jeugdherinnerin gen weer naar boven bU het zien van de dorpen en steden, waar zü een deel van hun leven hebben gesleten. Via Hooriï en Enkhuizen," in Welke laatste plaats voor 1-et eerst halt werd gehouden, ging het over Medemblik naar Middenmeer, waar de koffiemaal tijd werd gebruikt. Vandaar werd naar het Monument op de Afsluitdijk gere den om vervolgens, na een oponthoud aan de haven van Den Helder, de Theeschenkerij in de Donkere Duinen op te zoeken. Over Callantsoog, Petten, Camperduin en Schoorl voerde de tocht de Vrolijke schare naar Bergen, waar in: „Duinvermaak" voor het laatst werd gepauseerd. Om ook de bewoners van 't Hof van Scnoy deel te doen hebben aan de openstelling van de nieuwe Friese brug voor het verkeer, eindigde de tocht met een retourrit over dit fraaie bouw werk en op deze wijze genoot het jon; ge brugdek de eer op de eerste dag van zijn ingebruikneming ook „de oude last" van de Alkmaarse Sonoybewo ners te njogen dragen. Met de allerprettigste herinneringen aan deze welgeslaagde tocht, begaven de verpleegden zich ten slotte in hun Tehuis aan tafel om zich te goed te doen aan de warme maaltijd, die daar voor hen gereed stond. Interkerkelijke Tentweek Van Woensdag 11 tot en met Dins dag 17 Juni, zal er op het Canadaplein een interkerkelijke tentcampagne wor den gehouden. Het onderwerp is: ..Kiest u heden, wien gij dienen zult". De volgende voorgangers behorende tot verschillende kerken en gemeen schappen zullen spreken. Dhr. Bardelmeyer, Noordwijk aan Zee. Dhr; v. d. Brink, Bloemendaal. Kapt. Doetjes. Alkmaar. Ev. Dammuller, Alkmaar. Ev. Graven deel .Brussel Ds. Henstra, Broek op Langqndijk. Prof. Dr. v. Niftrik, Amsterdam. Ev. Neerings, Enkhui zen. Ds. von Meijenfeldt, Alkmaar. Ds .den Oudsten, Alkmaar. Ev. vap Oostveen, Voorburg. Ev. van Prattenburg, Driebergen. Ds. Wes- seldijk, Alkmaar en Ds. Wiegers, Mid denmeer. Een drietal koren verleent zijn me dewerking, evenals de zangeres mevr. Mimi v. d. Loo uit Den Haag. Zaterdagmiddag om half vier zal er een kindersamenkomst gehouden wor den. Op de laatste dag. Dinsdag 17 Juni, wordt ook om 3 uur een bijeen komst gehouden. Onderwerp. Jezus Overwinnaar ook over het lichaam. Vijf industrieën demon streren bij V. en D. Do volgende weej5 van tot en met 21 Juni zullen vijf Nederlandse industrieën in Alkmaar demonstra ties geven van hun wijze van werken. In het gebouw van V. en D. zal men kunnen 'zien hoe een zakdoek wordt vervaardigd, hoe emaille op een pan wordt aangebracht en men zal er een handweefgetouw, een elastiekmachine en een cor du roy-machine in werking kunnen üien. Deze actie heeft ten doel het gebruik van Nederlands fabrikaat te bevotrderen en hiermede de werk loosheid in ons land te bestrijden. Naar dr. J. P. Duyveman. bestuurs bricaat ons mededeelde, ligt het in de lid van de Vereniging Nederlands Fa- bedoeling binnen afzienbare tijd nog maals een dergelijke propagandaweek voor het Nederlands Fabrikaat te or ganiseren, waarbij men dan de gehele Alkmaarse middenstand wil inschake len. pas hebben, stelde mr Meischke voor verdachte bovendien een geldboete van 100 subs, veertig dagen op te leggen. Wilhelmus S. had de vrijheid, welke hij als verpleegde in de psychiatrische inrichting te Heiloo ontving, misbruikt om verduistering te plegen. Hij was namelijk te Koedijk te werk gesteld bij een bakker. Zijn patroon had hij voor een bedrag van ruim 120 benadeeld en bovendien was één van zijn klanten voor een bedrag van 200 het slacht offer geworden. Hoewel de psychische toestand van verdachte niet normaal was en een eventueel verzoek tot gra tie wel zou worden ingewilligd, eiste de Officier een gevangenisstraf van- 6 maanden. Over veertien dagen zal de rechtbank in bovenstaande zaken von nis wijzen. Damkampioenschappen Gisteravond werden bij de Alkm. Damclub DDD de kampioenswedstrij den voortgezet. Behalve een afgebro ken partij waren er ditmaal geen remi ses. In de hoofdklasse was M. Oud vrij en behaalden M. Hemels, F. Slot en J. Mekken uitstekende overwinningen. In de eerste klasse werden vier par tijen gespeeld één werd uitgesteld tot Vrijdag). Ook hier definitieve resul taten. De strijd tussen de gebrs Lan- gras werd door Langras Jr gewonnen. P. Smolenaars won van D. Kiewitt door een verrassing op het laatst van de par tij. L. Verver behaalde een mooie over winning in een eindstand van 3 om 3 De partij J. Zijp—J. Joms werd afge broken. In de tweede klasse werden twee partijen uitgesteld. Alleen de partij LengersBijwaard werd gespeeld en door Bijwaard gewonnen. De afgebro ken partij uit de tweede ronde tussen Hemels en Mekken is remise geworden. Hoofdklasse: P. BooyM. Hemels 0-2; F. Slot—N. Oud 2-0; J. Mekken—Th. de Haas 2-0; M. HemelsJ. Mekken 1-1. Eerste klasse: D. StamL. Verver 0-2; P. SmolenaarsD. Kiewitt 2-0; M. A. Langras—Langras Jr 0-2; Schuit— Piederiet uitgesteld. Tweede klasse: LengersBijwaard 0-2; KornBek en de WijnVisser uit gesteld. DE ALKMAARSE KAMPIOEN SCHAPPEN. Op de clubavond van WV werden de wedstrijden om de kampioenschappen van Alkmaar in diverse klasse voort gezet. In de Hoofdklasse won P. Seewald van Hollus 1—0. In de Eerste klas A de volgende uit slagen: D. Appel Sr.—A. v. d. Tak Vs1/s- B: G. Groenewoudt—J. Schuurman 0—1; A. Schaaps—J. Maats afgebr.; mej. C. Bouwman—C. v. Breuk afgebr.; A. Kir- kenierL. Nijman afgebr.; A. Tegel—P. v, d. Struys afgebr.; F. v. d. Vliet—C. Rus */i—Vt. Tweede klas: P. Ooyevaar—T. Schultz 0—1; mevr. Veis—A. Beward afgebr.; J. Bakker—J. v. d. Leek 1—0; C.' v. Oor schotC. Cys 0—1; J. v. Ekeren—P. Ob- dam afgebr. Voor het kampioenschap van Noord- Holland werden Zaterdag gespeeld de par tijen drs. P. Vreeken—G. Kayser 1lr-1h en Zwier—v. d. Kuil, Deze laatste partij werd afgebroken in betere stelling voor Zwier, waardoor deze Enkhuizer speler een goede kans heeft op de eerste plaats. Schaakclub DOS startte met zomercompetitie De wintercompetitie is ten einde en de zomercompetitie is meteen ingezet. Deze wordt gespeeld in drie groepen om drie wisselprijzen. De uitslagen van de afgelopen week luiden: Oostendorp—Rosmolen 1—0; Bur gertPranger 1—0; NijmanBoonstra 1—0; Appel—v. d. Horst 01; Vermaas Speets 10; SlikkerVan Wezop 01; SpeetsVan Hoven 1—0; SlikkerBur gert 10; VermaasAppel 10. De eindstand van de wintercompetitie luidt als volgt: Groep I: gesp.: pnt: A. Burgert 16 12 J. Kooy 16 11 R. v. Wezop 16 10'/s C. Mazereeuw 16 9V2 M. Pranger 16 9 J. Slikker 16 6V? P. van Hoven 16 6 W. Speets 16 5 Erkens 16 3 Groep II: gesp.; pnt: F. Appel 16 12 A v. d. Horst 16 11 A. Vermaas 16 10 Van Rosmolen 16 8 Oostendorp 16 8 P. Obdam 16 8 J. Nijman 16 6 P. Blom 16 3 J. Bruin 16 2 WIELRIJDSTER AANGEREDEN Gistermiddag omstreeks vier uur reed over de Kanaalkade nabij de Heerenstraat een wielrijdster, die ken nelijk weifelde welke richting zij zou inslaan. Zij slingerde enkele malen en stak toen opeens de weg over om terug te rijden. Bij deze manoeuvre werd ze gegrepen door een haar ach terop komende auto. Het rijwiel en de auto werden beide beschadigd. Even tuele getuigen van dit ongeluk wordt verzocht zich met de politie in ver binding te stellen. In 1915 verloor mej. J. Groot uit Koedijk haar verlovingsring bij het wassen in. de sloot achter het huis. De sloot werd destijds drie dagen lang uitgebaggerd, maar zonder resultaat. De heer P. Boon gaf zijn aanstaande vrouw een andere ring en toen de heer en mevrouw Boon getrouwd wa ren, verhuisden zij naar de Ber germeerpolder, waar het echtpaar ruim dertig jaar heeft gewoond. Dezer dagen vond mevrouw Molenaar, een vroegere buur vrouw van mevrouw Boon, in Koedijk bij het omspitten van de tuin een ring met de initialen P. B. De tuin was een twintig jaar geleden opgehoogd met modder uit de bewuste sloot. Mevrouw Boon, die thans weer met haar man in Koedijk woont, heeft nu na 37 jaar haar „echte" ver lovingsring terug Na een /'aar werken reeds goede resuliaten De afdeling Langedijk van de coöpe ratieve vrouwenbond, die een jaar be staat, herdacht dit feit in een samen komst in lokaal P. Kramer te Zuid- Scharwoude. Er was flinke belangstel ling. De presidente, mevrouw Van der Gragt-Schuurman, opende met een woord van welkom, in het bijzonder ge richt tot de spreekster, mevr. Bloten- Baas. Deze zeide o.a., dat de coöpera tieve vrouwenclubs op een hoog niveau staan. Het doel is niet alleen het hou den van gezellige avonden, maar voor al om te komen tot betere maatschap pelijke verhoudingen. De coöperatie be oogde. volgens spreekster, het doel om te komen tot andere productie-metho den. De verbruikscoöperaties stellen betere waren tegen lagere prijzen be schikbaar. De vrouwenclubs waren het middel, zo zeide mevrouw Bloten, om de vrouwen van de coöperatieve ge dachte te doordringen. De heer Bregman, de bedrijfsleider, sprak vervolgens over de behaalde be drijfsresultaten. De avond werd opge luisterd door gemeenschappelijke zang en declamatie van mevrouw Sjoerds. 4 Ue huishoudelijke beslommeringen werden door een dertigtal dames van de buurtvereniging „Bloemwijk" maar eens zonder veel omslag aan de kant gezet, toen zij gistermiddag onder aanvoering van de heer J. Jonker, de onvolprezen voorzitter van de vereni ging, een al even genoeglijk als leer zaam uitstapje maakten naar de coöpe ratieve zuivelfabriek „West-Friesland" te Lutjewinkel. De plechtige overtocht over de zo juist geopende Friese brug en het toe vallige mooie weer brachten onmid dellijk een feestelijke stemming onder de losgelaten huismoeders, die al wel dra aanvingen met het zingen van een geheel menu van school- en feestlie deren, waarvan „Naar de speeltuin" wel de hoofdschotel vormde. Op de zuivelfabriek in Lutjewinkel aangekomen, die daar het dorpsbeeld geheel beheerst en na „De Ommelan- den" in het Groningse Bedum de grootste van Nederland is, werden de Bloemwijkse dames door het interes sante bedrijf rondgeleid door twee em- ployé's van „West-Friesland", de heren J. Ösinga en R. Rinks, die zo bereid willig waren zeer verduidelijkend tekst en uitleg te geven van de gehele gang van zaken in het bedrijf. Imposant vooral was de enorme, kort geleden aangeschafte verstuivingstoren, welke zesduizend liter melk per uur verwerkt en honderd procent oplosbare melk' poeder produceert. Met grote belang stelling bestudeerden de huisvrouwen de wijze, waarop de roomboter heer lijke herinnering! de kaas en de verschillende andere zuivelproducten worden vervaardigd. Vooral hadden zij ontzag voor de grote hygiëne, welke in de fabriek heerst. Iedereen schijnt er bezeten van een poets-, spuit- en schoonmaakwoede, hetgeen in een der gelijk bedrijf een eerste vereiste'is. Nadat de verschillende afdelingen waren bezichtigd, werd in het labora torium ten slotte een glas verfrissende „Luco" aangeboden, het chocomelpro- duct van „West-Friesland". Op de terugreis werd in „De Roode Leeuw" in Schoorl nog een gezellig Burgerlijke stand Geboren: Hans, z. van P. Galis en M. van Gulik. Gerardus J., z. van N. C. Tamis en M. Kops. Niesje M., d van G. van der Heide en P. M. Dekker Margaretha C„ d. van J. B. Veel en 3. Brink. Getrouwd: Cornelis A. Zoon en M. M. Roobeek. Gerardus A. Hiemcnz en Lammigje A. Jansen. Derk de Wit en Maartje Vriendjes. Jacob C. Tol en Henriëtte L. Winkelaar. Cornelis Kater en Elisabeth M. van der Gaag. Overleden Cornelia D. Calkoen, 64 jaar, gehuwd met S. W. Eijssen. Trijntje Olij, 80 jaar, gehuwd met P. Klinkhamer. kopje koffie gedronken. Mevrouw Wol- ters richtte hier namens allen een woord van dank tot het bestuur van .Bloemwijk" en in het bijzonder tot de voorzitter. Tot besluit klommen de dames nog even speels in de draai molen van de speeltuin, wat allemaal tot gevolg had, dat hun echtgenoten voor deze ene, bijzondere keer de aard appelen een uurtje later op tafel kre gen. Hetgeen zij er ongetwijfeld voor over hebben gehad. Uitspraken Meervoudige Kamer De Alkmaarder Johannes N„ alias Jan de Mepper, werd gistermorgen door de Meervoudige Kamer te Alk mrfir tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek veroordeeld. Veertien dagen geleden eiste de offi cier eveneens acht maanden, in ver band met het feit dat N. verdacht werd van diefstal van een portemon- naie. Hij had de portemonnaie, waarin zich een bedrag van ongeveer veertig gulden bevond, in een Alkmaars café gerold. Een andere Alkmaarder, Johannes E. werd tot een boete van f 75.subs, 25 dagen veroordeeld. Deze verdachte had zich schuldig gemaakt aan heling van een gedeelte van dit geld. De telegrambesteller bij het post kantoor te Alkmaar, Coenraad B„ die tijdens het vullen van de inktpotten van de loketambtenaren een bedrag van f 470.had gestolen, werd to anderhalf jaar jeugdgevangenis ver oordeeld. Deze uitspraak was conform de eis van de officier. Geslaagd Voor de examens, die op 29 Mei te1 Alk maar zijn afgenomen door de Nederlandse linie voor Praktijkexamens in Stenografie en Machineschrijven zijn de volgende leer lingen van Instituut Globe geslaagd: Stenografie Nederlands: A. Bel, T. Ber nards, R. v. Boxcel, R. v. d. Gragt, B, Haakman, A. Kooy, A. Kubis, S. Meeuw- se, F. Meyering, J. Mlihren, C. v. Nim- wegen, B. de la Rambelje, L. Stam, Volger en N. Zuidema. Engels: E. Jacobse. Machineschrijven: J. Biersteker, G. Blom, P. Blonded, M. Brink, A. Dekker, J. Homma, P. Hoeben, J. Kaal, J. Kap teyn, N. Koedijker, J. Krom, T. Leeu wangh, M. v. Lienen, R. Min, G. Mo lenaar, I. Nalewezijnska, J. Schmitz, Schol, T. Strijder, A. Sijperda, U. Terp- stra, T. v. d. Wal en M. Wolzak. GEEN „VERGISSING" In het verslag van de jaarvergade ring van de afdeling Noord-Holland- Noord van de Ned. Journalistenkring, dat in ons nummer van Maandag werd geplaatst, is door een technische sto ring een fout geslopen, die wij hierbij willen herstellen. Sprekend over het kaasje en het telegram, dat Zaterdag nacht aan de in gijzeling gestelde col lega Hommerson werd aangeboden stond in het verslag „dat zijn Noord hollandse collega's hem dit na hun vergissing hadden gestuurd". Het woord vergissing dient gelezen te wor den als stond er „vergadering". Er is een ruime keuze in velerlei artikelen Het was Vrijdagavond een grote dag voor de middenstand van De Rijp en Graft. Verschillende jaren reeds bestaat er een vruchtbare samenwerking tussen de beide middenstandsverenigingen, welke niet alleen de betreffende zakenmensen tot voordeel strekt maar ook een vooruit gang betekent voor de middenstand in het algemeen. Deze geest van samenwerking kwam bij het organiseren van deze winkelbeurs» welke onder de naam „Beurs Festival" wordt gehouden, tot uiting. De bewust wording van deze eenheid zal de organi serende leden waarschijnlijk hebben ge ïnspireerd om deze enigszins eigenaardge naam voor een winkelbeurs te kiezen. Met een kort woord werden de geno digden, w.o. wij opmerkten burgemeester Dalenberg, de wethouders van de ge meente Graft en De Rijp, door de organi sator, de heer H. G. van Riek, welkom geheten. Hierna werd door burgemeester Dalen- berg deze eerste winkelbeurs geopend. Deze beurs geeft de zakenlieden de ge legenheid te tonen wat zij hun afnemers te bieden hebben. In zijn openingstoespraak dankte bur gemeester Dalenberg de heer Van Riek, organisator van deze beurs, die met zijn beide etaleurs er een mooi geheel van heeft gemaakt. Veel bezoekers zullen verwonderd staan over de grote keus van artikelen die de middenstand uit De Rijp en Graft heeft aan te bieden. Met de wens, dat deze beurs aan. de verwachtingen zal voldoen en daardoor een succes zal worden en de hoop uitsprekende, dat er in de komende jaren meerdere winkelbeursen zullen kun nen worden gehouden, verklaarde burge meester Dalenberg de beurs voor geopend. De heer H. G. van Riek dankte de bur gemeester voor zijn bereidwilligheid ohi deze beurs te openen en de velen die hadden medegewerkt om de vele voor bereidende werkzaamheden tot een goed einde te brengen. De heer G. de Jong, voorzitter van de R.K. Middenstandsvereniging sprak na mens de beide middenstandsverenigingen. Hij dankte de gemeentebesturen voor haar royale medewerking. jeugd gaat wandelen Voor het eerst zullen aan de Lange dijk schoolwandeltochten worden ge- houdne en het laat zich aanzien dat deze eerste keer dadelijk een groot succes zal worden. Er gaven zich reeds ongeveer tweehonderd meisjes en jongens op. De start vindt plaats a.s. Zaterdag bij de voormalige lagere school te Zuid-Scharwoude, namiddags half drie. WERKZAAMHEDEN TWUYVERWEG VORDEREN GESTAAG Het ziet er naar, dat de Twuyver- weg spoedig voor het verkeer zal wor den opengesteld. De nieuwe betonnen brug ligt er reeds en ook de bestrating kan deze week grotendeels gereed ko men. Door even om te rijden bij de spoordijk kunnen de wielrijders al ge deeltelijk van de vernieuwde weg ge bruik maken. SCHOOLFEEST R.K. SCHOOL OP 17 EN 24 JULI Het schoolfeest van de R.K. Jongens- en Meisjesschool is vastgesteld op 17 en 24 Juli. De vijf laagste klassen ma ken weer haar traditionele uitstapje naar Bergen en de 6de klassen trekken naar Amsterdam voor een bezoek aan Artis en Schiphol. Voor de leerlingen van het 7e en 8ste leerjaar staat een leerzame excursie op het programma. BOTSING MET GOEDE AFLOOP Op de hoek van de Kerkelaan en de Dorpsstraat ontstond gisteren een bot sing tussen de wielrijder J. O. en de motorrijder R. J. De laatste naderde uit de richting Zuid-Scharwoude. De beide voertuigen kregen schade, doch hun be rijders kwamen met de schrik vrij. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 11 Juni. 130.000 kg aardappelen: Eer stelingen 16,1018, rode Schotten 17,40 19,30, Drielingen 10,80—13,30 en klein tjes 7,7011,20; 4000 kg rabarber 4—4,50; 350 kg tomaten: A 1,091,10 en B l,02j 800 bos peen 18,9023; 30 stuks bloem kool: I 33. NOORDERMARKTBOND, 11 Juni. 800 kg aardappelen: Schotse muisjes 18,50 en kriel 7. BLOKKER, 9 Juni 1952. Aardap pelen, gewoon 16,6022, kriel 1314,80; late 7,508; peulen 1,10; tomaten 82 1,14; bospeen 2125; rabarber 710; sla 2,208; bloemkool 2546; bindsla 19—22; aardbeien 1,03—1,30; kruisbes sen 7,60—16,20. GROOTEBROEK. 10 Juni. 830.000 kg aardappelen. Eersteling, groot 14.80 —17,40, klein 9.30—13.50, kriel 5.80— 10.90. Rode Eerst, groot 16.70—19.80, kriel 3.906. Doré groot 17.3018.40, klein 11.80—13.50, kriel 8—9.30. OPPERDOES, 10 Juni. 26.000 kg aardappelen, grote ronde A 21.5023.30, B 20—21.40, drielingen 17.5018.20, kri'l 1315, grote muizen 17.6018.30, kleine 18.20. MEDEMBLIK, 10 Juni. 196.000 kg aardappelen, grote mt 35-op 16.4016.80 mt 28-op 15.30—16.20, drielingen 12—14 kriel 8.3010.30, rode muizen 18.20. Tom Erich maakfe toch nog een virtuoze goal Leden van diverse cabaret- en .to neelgezelschappen, o.a. het variété Anova en het cabaretgezelschap Wim Kan. uit Amsterdam, brachten Maan dagavond een bezoek aan Egmondia. Helaas bleken de artisten beter thuis op de planken, dan op het voetbalveld. Hoewel Egmondia een drietal invallers had, wisten de Egmondianen binnen een kwartier een 40 voorsprong te nemen. Toen deden ze het maar wat kalmer aan om de gasten niet geheel te verpletteren! Hoewel Tonny Bak- kenes zijn doel met veel bravour ver dedigde kon hij toch niet verhinderen, dat de Egmonders 12 keer het net vonden. Gelukkig wisten ook Tom Erich, Dick Hemelrijk en Wim Bleijen- daal (2 x) het doel te vinden en zo eindigde deze, in buitengewoon vriend schappelijke sfeer gespeelde wedstrijd met 124. Onderscheidingen voor het Centraal Genootschap Bij Kon. Besluit is toegekend de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau aan mej. L. Tinga te Egmond aan Zee, directrice van het Kinderkoloniehuis „Kerdijk" aldaar van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Ge zondheidskolonies. Dezelfde onder scheiding werd toegekend aan de heer D. G. Neven te Amsterdam, chef van de administratie van dit genootschap. HET VUURWERK In ons bericht over het vuurwerk, werd abusievelijk vermeld, dat de fa. Kat uit Leiden hiermede alle eer heeft ingelegd. Men verzoekt ons te melden, dat niet deze firma het vuur werk leverde, maar de Utrechtsche Vuurwerkfabriek, Stevenhagen en Co. uit Maarsen. NIEUWE ZAAK Blijkens het Handelsregister i s als nieuwe zaak ingeschreven „Neptunus", Voorstraat 147. Kleinhandel In strand- speelgoed en souvenirs, Eigenaar F. Nij man. Het opticiensbedrijf en kleinhandel in fotografisch materiaal A. Kuin uit De Rijp is overgeplaatst naar Smidstraat 9, alhier. Uit het zakenleven Blijkens het Handelsregister zijn alhier als nieuwe zaken ingeschreven: „Handels huis", Limmerhoek 11, kleinhandel in ge bruikte goederen. Eigenares mevr. C. de Weers. In het perceel Hoogstraat 12 wordt de klienhandel in antiquiteiten uitgeoe fend; voorts het Eerste Alkmaarse Tand technische Laboratorium, Fontein Ver schuurstraat 18, eigenaar J. B. v. d. Bo gaard. De Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij, Frieseweg 11, Oudorp, is verplaatst naar Zuid- en Noord-Scher mer, post Stompetoren. Secretaris P. Moerbeek. Opgeheven is W. de Waals groot- en cxporthandel in kaas, Veerstraat 24. Zestig deelnemers hebben genoten van het mooie traject, waarlangs de Elfdorpentocht van de NMC hen voer» de. In het bijzonder was het traject mooi in Schoorl en Bergen, waar de deelnemers aan het 100 km lange par cours ongetwijfeld ten zeerste hebben genoten. In de zware klasse waren 34 deelnemers, die een gemiddelde snel heid van 40 km moesten bereiken. Het resultaat in deze afdeling was: M. Dek ker, N. Niedorp 2; G. Laagland—Win der, Alkmaar 7; J. Bossen, N. Niedorp 10; C. Schot, Alkmaar 14; P. Boere, Lutjewinkel 18; Wijnjeterp 19: A. de Vries, Noord Scharwoude 23; J. Swart 24, A. de Evers 36 en W. van Twuiver 48 pt. Bij de lichte klasse waren 26 deelne mers, die een gemiddelde snelheid van 36 km moesten halen. In de prijzen vielen: P. Kuiper, Heer Hugowaard 13; P. Waijboer, Anna Paulowna 21; J. Plevier, Oterleek 25; J. Schreurs, Lut jewinkel 40; G. Couvert, Alkmaar 40; J. van Herwaarden, N.Niedorp 41; J. de Boer 44; P. de Groot 55; F. van Harskamp, Oterleek 70 en G. J. van Harskamp, Oterleek 72 pt. De leerlingen van de zesde en ze vende klasse hebben hun driedaagse schoolreisje weer achter de rug. Onder leiding van de heer Oepkes, bijgestaan door enkele leden der oudercommissie, hebben ze een driedaagse fietstocht 'gemaakt. Donderdag begaven ze zich op reis en kwamen na een voorspoedi ge tocht in Amsterdam aan, waar men o.a. een boottocht door de havens maakte en 's avonds naar de bioscoop ging. In de jeugdherberg aan de. Doe lenstraat werd overnacht. Vrijdags werd een bezoek gebracht aan Schiphol, waarna men de jeugdherberg in Bak- kum opzocht, waar de tweede nacht werd doorgebracht. De laatste dag ging het eerst naar Egmond, door de prachtige bossen naar Bergen, waar een bezoek aan de speeltuin werd ge bracht. Om ongeveer zes uur waren de deelnemers weer voldaan en ver moeid in Nieuwe Niedorp terug. Succes voor de B'tjes Op de Adspirantendag in Alkmaar hebben de B'tjes uit Nieuwe Niedorp de zo begeerde rood-gele speldjes we ten te veroveren. De wedstrijden tegen Monnikendam en CSV eindigden in geljjk spel, maar bij het nemen van strafschoppen toonden de Nieuwe Nie- dorpers beter te kunnen schieten, waardoor het twee overwinningen werden. Het eerste elftal won de wed strijd voor het Jubileumkruis in Tuit- jenhorn met 5—1. BESMETTELIJKE ZIEKTE In de week van 25 Mei tot en met 31 Mei werd inr' deze gemeente twee ge vallen van besmettelijke ziekte geconsta teerd en wel van hepatitis infectiosa (lever-aandoening). Burgerlijke stand Geboren Catharina M., d. van S Poelsma en A. M. Brink. Jan, z. van B. Piersma en E. de Wit. Christina M. M., d. van C. Hoogeboom en C. C. M. de Waard. Divera A. M., d. van J. van der Peet en A. Wester. Johannes A. A., z. van J. Schut en A. Bijman. Getrouwd Johannes J. de Vries (Alkmaar) en Maria W. Wortel Theo- dorus Eilander (Alkmaar) en Guurtje Kui per. Engelinus Kuiper (Assendelft) en Catharina M. Buisman. Overleden: Simon de Geus, 71 jr, gehuwd met A. Kooij. Cornelis van Twuiver, 71 jaar, gehuwd met Gr. Küit. Margaretha J. Mooij, 71 jaar, weduwe van J. Staa. Dirk Quant, 70 jaar, we duwnaar van A. Insing. Ingekomen personenThomas A. Ruiter van Alkmaar naar Munnikenweg 51. Jan H. Smit van Alkmaar naar Kievitstraat 11. Anna Bos van Hel mond naar Korte Schermerdijk 2. Wil- helmina van den Berg van Bergen naar Burgem. Bosstraat 21. Vertrokken personen: Petronella A. Bos naar Hilversum, Moerbeilaan 14. Dirk Aaij naar Den Helder, Buiten haven 5. Johannes H. Pekelharing en gezin naar Heiloo, Hogeweg 37. Mar- tlnus Swinkels naar Alkmaar, Groene- laantje 9, Maria W. Kramer naar Was senaar, Eikenlaan 14. Johan J. van Vliet naar 's-Gravenhage, Ruijsdalstraat 105. Cornelis Hoogland naar Krom menie, Berkenstraat 8. Franciscus Joh. Hand naar Langedijk, Spoorstraat 78. Reinoutje Zeeman naar Den Helder, Tuin straat 14. UIT HET ZAKENLEVEN Blijkens het Handelsregister is de zaak van N. en Th. Sluyter, Breelaan 75, al hier, Agenturen, speciaal in machines en metaalwaren, opgeheven. Als nieuwe ven noot voor het pensionbedrijf „Witten- burg", Breelaan, alhier, treedt op de heer T. J. Sluyter. De restauratlecommissie ingesteld door het Kerkbestuur der Nederlands Hervormde gemeente in Oude Nie dorp is onder voorzitterschap van dr. De Wilde in vergadering bijeen ge weest. Op deze vergadering werden de eerste resultaten bekend gemaakt van de inzameling die gehouden is bjj personen, die oude Niedorp hebben verlaten, maar waarvan verondersteld wordt, dat ze zich nog steeds op één of andere manier verbonden gevoelen met het oude dorp en het in bouw vallige staat verkerende kerkgebouw. Het voorlopig resultaat was alles zins bevredigend. Penningmeester Slij- boom deelde mede, dat aan giften van vier en veertig personen een bedrag van f 657.was binnengekomen. Aan tweehonderd mensen was een circu laire verzonden. Besloten werd om aan de milde gevers een dankbetuiging te verzenden, terwijl degenen, die nog niets van zich hebben laten horen nog maals zullen worden aangeschreven. De bouwsteenactie die door de jeugd wordt ondernomen leverde een bedrag op van ongeveer f 25.—. Deze actie zal worden voortgezet. Voorts wera op deze vergadering besloten zich weer in verbinding te stellen met architect Fledderus uit Enkhuizen. Daar men van mening was ,dat de zaak nu zo mogelijk in 1953 moet worden aangepakt. Mocht dat niet het \eval zijn en de restau ratie nog lange tijd op zich laten wachten, dan is het gevaar niet uitge sloten ,dat de kerk in Oude Niedorp t.z.t. het zelfde lot zal ondergaan als die in Ooster Blokker. Op korte ter mijn zal weer een audiëntie worden aangevraagd bij verschillende autori teiten in Den Haag, in de hoop dat deze zullen willen bevorderen, dat het Rijk op de begroting voor 1953 een bij drage in de kosten van restauratie zal willen plaatsen. UIT HET ZAKENLEVEN De fa. Mivo, Slimpad 15, agenturen ln voedings- en genotmiddelen is overge plaatst naar Spoorlaan D 179, Schagen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3