Professor mr A. Koelma overleden LAATSTE NIEUWS r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Brand op duikende Ned. onderzeeboot AGENDA Critiek uit Amerika op lezing van dr Grashuis RK Een man die de belangen van Alkmaar op bijzondere wijze gediend heeft Duitse concentratiekampen hebben zijn onge lofelijke werkkracht ondermijnd Alkmaar is hem grote dank verschuldigd FEEST IN HET R.O.G-GEBOUW Eerste „ouderdag" voor het garnizoen Uitstekende vorderingen der recruten in eerste twee maanden na hun opleiding LEZERS SPREKEN Het derde peloton was „het beste" .Algemeenheden bevatten grote onwaarheid" Alkmaarders keren uit Korea terug 25 jaar geleden Tot ons groot leedwezen ontvingen wjj hedenmorgen h«et bericht, dat professor A. Koelma, oud-gemeentesecretaris en oud-burgemeester van Alkmaar, op twee en zestigjarige leeftyd te zijnen huize te Amsterdam is overleden. Onze gemeente heeft aan deze markante figuur wiens oordeel in zaken van administratief recht en in het bijzonder van gemeenterecht tot in de hoogste kringen gezaghebbend was, een van zyn meest verdienstelyke oud-burgers verloren. Wij herinneren ons nog hoe de jonge en energieke hoofdambtenaar, die des tijds in Haarlem werkzaam was, in 1923 benoemd werd tot gemeentese cretaris ter opvolging van de heer Donath, die de gemeente wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ging verlaten. Hij beloofde toen, bij het afscheid van zijn voor ganger in onze raadszaal de gemeente naar zijn beste krachten te zullen die nen, en hij heeft woord gehouden. Zel den heeft onze gemeente een hoofd ambtenaar gehad, die zo doordrongen van zijn plicht en zo bekwaam voor zijn werk was. Men zag hem niet zo veel in het verenigingsleven, hij trad minder dan hij gewild had, naar bui ten op, omdat zijn gemeentelijke taak hem volkomen in beslag nam, omdat hij dag en nacht werkte en zich ter nauwernood enige rust gunde. Het is een grote prestatie dat hij tijdens deze werkzaamheden kans heeft gezien vanuit Alkmaar het doctoraal-examen in de rechten te doen, waardoor hij de meestertitel behaalde. Zijn oordeel was zoals gezegd voor velen gezaghebbend en hij was destijds ook een der Nederlanders die in de internationale commissie be noemd werd welke destijds de stem ming in het Saargebied geleid en ge controleerd heeft. Zijn ambtelijk leven Van 1923 tot 1946 is de heer Koelma hier als gemeentesecretaris werkzaam geweest met een onderbreking in de oorlogstijd toen hij gearresteerd werd en naar concentratiekampen is over gebracht, waar zijn behandeling zo Virginia grete doos van 100 stuks 4.- (Advertentie, Ing. Med.) (Ongecorrigeerd) Voor Franse kust Het schip kwam er goed at De Nederlandse onderzeeboot, Hr Ms „O 21" is Woensdag voor de Franse kust bij Cherbourg aan 'n groot gevaar ontsnapt,'toen tijdens het duiken brand ontstond in de boegbuiskamer. Door hét snelle ingrijpen van twee leden der bemanning heeft men erger kunnen voorkomen. Na weer aan de oppervlakte te zijn gekomen, vroeg de commandant, de luit. ter zee der tweede klasse J. Fennema aan Cherbourg om assisten tie. Enkele sleepboten voeren uit en enige tijd later lag de Nederlandse on derzeeboot in de haven van Cherbourg voor de wal. 's Avonds kon weer zee worden gekozen. De ..O 21", die voor de Franse kust deelneemt aan inschiet- oefeningen voor torpedo's, kon toen, zo vernamen wij van de Marine Voorlich tingsdienst, de werkzaamheden weer normaal voortzetten. De beide leden van de bemanning ontdekten de brand in de boegbuiska mer. De brand was ontstaan door een breuk in de olieleiding. Zij twijfelden geen moment aan wat hen te doen stond en sloten het compartiment ge heel af. Daardoor zou het vuur bij ge brek aan zuurstof uit zichzelf moeten doven. Toen meldden de beide mannen de brand aan de commandant van de duikboot, die direct bevel gaf net schip naar de oppervlakte te brengen Nadat assistentie was gevraagd en het schip in de Franse haven was afge meerd. kon een onderzoek worden in gesteld. Het bleek inderdad. dat het vuur, zoals werd gehoopt, uit zichzelf was gedoofd. Brand op een onderzeeboot onder water is vanzelfsprekend uiterst ge vaarlijk voor schip en bemanning. Het vuur „teert" ook de aanwezige zuur stof op, waardoor voor het leven van de bemanning ernstig gevaar kan ont staan Dank zii het kordate in«riipen van iie beide manschappen is deze ge beurtenis dus gelukkig zonder veroor zaking van persoonlijke ongelukken afgelopen. wen der bevolking door zijn strikte onpartijdigheid, zijn karaktervastheid en zijn vermogen haar noden aan te voelen. Spr. wees toen op de onge looflijke werkkracht van prof. Koel ma, zijn zeldzame kennis en groot in zicht en uitte namens de gehele raad de wens dat het hem en zijn gezin goed zou mogen gaan en hij binnen niet te lange tijd geheel hersteld zou zijn om het hoogleraarschap aan de Economi sche Hogeschool weer op zich te kun nen nemen. Na zijn vertrek uit deze gemeente naar Amsterdam heeft men hier over het algemeen weinig meer van de heer Koelma vernomen. De hoop, dat hij weer geheel herstellen zou en zich in het bijzonder weer aan zijn professo raat zou kunnen wijden, is helaas niet in vervulling gegaan. Zonder zijn krachten te hebben her wonnen is de heer Koelma in zijn wo ning te Amsterdam, Corn, van der Lin- denstraat 25II, overleden. Alkmaar heeft in deze sympathieke figuur een zijner bekendste hoofd ambtenaren en bekwaamste burge meesters verloren, wiens nagedachtenis bij allen die met hem in contact kwa men in hoge ere zal worden gehouden. De teraardebestelling zal plaats vin den a.s. Maandag te half drie op de Algemene Begraafplaats te Alkmaar. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Help! Ik ben onzichtbaar (alle leeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: Uw man behoort ons (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Het grote concert; Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Torero (14 jaar). Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. Canadaplein, 8 uur: Interkerkelijke tenteneampagne. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Kla- verjas-drive BloemwijkUKK. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Hyena's van de weg (18 jr); Victoria Theater, 8 uur: Superman (14 jr)Harmonie Theater, 8 uur: Merijntje Gijzens jeugd (14 jr); Cinema Americain, 8 uur: Iwo Jima (18 jr). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond Emagosas. Stedelijke Muziektuin, 7.30 uur: Dr J. Schouten spreekt voor de AR-partij. Canadaplein, 8 uur: Interkerkelijke tentencampagne. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 6.45 19.14 Vrijdag 7.37 20.05 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 6.50 19.19 119 12.50 Vrijdag 7.42 20.10 1.42 14.10 funest is geweest dat hij de gevolgen daarvan niet geheel meer heeft kun nen overwinnen. Tijdens zijn ambtelijk leven in onze gemeente werd de heer Koelma be noemd tot lector in bestuursrecht aan de Economische Hogeschool te Rotter dam waarna in 1945 zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar gevolgd is. Zijn werkzaamheden werden hier door Van nog groter omvang, wat niet wegnam, dat hij al zijn krachten aan de hem toevertrouwde ambtsbezighe den bleef geven. Het duurde ruim twee maanden voor Alkmaar, na vertrek van de heer Van Kinschot wist, wie zijn nieuwe burge meester zou worden erf het is niet te verwonderen dat een groep vooraan staande Alkmaarse burgers destijds de regering \'erzocht heeft professor Koel ma die de toestanden hier door en door kende tot burgemeester te be noemen. De benoeming volgde en de heer Koelma aanvaardde zijn ambt op 15 September 1946. Helaas bleek reeds kort daarna hoezeer hij lichamelijk door het noodgedwongen verblijf in concentratiekampen had geleden. Hij kon op den duur het vele werk niet meer aan, werd reeds enkele maanden na zijn benoeming ziek, en zijn toe stand verergerde in dier mate. dat hij begin 1948 als burgemeester is afge treden. Erkenning van zijn verdiensten De regering heeft zijn grote verdien sten erkend en beloond door hem tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw te benoemen. Het Koninklijk besluit daartoe werd door de Commis saris der Koningin in deze provincie, bij een bezoek ten huize van de zieke, persoonlijk medegedeeld. Op 15 Februari 1947 is het door prof j - eén Koelma gevraagde eervol ontslag, met-, dankbetuiging voor zijn grote verdien-^°PJe. echte dienstkoffie geruime £JE twee compagnieën in het ROG-gebouw gelegerde militairen van het Be wakingskorps K.L., die thans dik de helft van hun eerste opleiding (in totaal vier maanden) achter de geüniformeerde rug hebben, hielden gisteren ontvang dag. Voor de eerste maal in het bestaan van het opleidingsdepot werd namelijk een ouderdag gehouden, een op bepaalde tijden voorkomend feestelijk gebeuren, dal bestaat uit het bezoek van de ouders, verloofden en verdere familieleden van de soldaten, die van heinde en verre naar de garnizoensstad komen om te zien wat hun zoons, broers en aanstaande mannen inmiddels in de dienst hebben geleerd, wat zij eten, waar zij slapen en hoe zij de dag doorbrengen. HES morgens om tien uur werden de ongeveer tweehonderd bezoekers in de fleurig versierde cantine (een can- tine, die er zijn mag, voor een klein garnizoen als in Alkmaar!) ontvangen sten, ingegaan. De hoge onderschei ding werd hem toegekend wegens zijn grote verdiensten tegenover de weten schap in het algemeen en tegenover de gemeente in het bijzonder, waarbij werd gememoreerd van welke grote betekenis de arbeid van prof. Koelma is geweest door zijn lidmaatschap van diverse door de regering ingestelde commissies. In zijn lang en werkzaam ambtelijk leven heeft de heer Koelma in vele commissies zitting gehad en tal van wetenschappelijke publicaties, voor namelijk over het gemeenterecht, zijn van zijn hand verschenen. Hij herzag o.a. het bekende handboek van Elen- baas over het administratief recht en een van zijn bekende werken was een bespreking van de gemeentewet, een populaire en duidelijke behande ling van de voornaamste artikelen met een toelichting, welke in het bijzonder voor kennisneming door raadsleden bestemd was. Woorden van afscheid. In de raadsvergadering van 13 No vember 1947 heeft wethouder Van Slin gerland er op gewezen, dat de heer Koelma meeleefde met het economi sche en maatschappelijk gebeuren in deze stad waarmee hij lief en leed heeft gedeeld. Hij genoot het vertrou- tijd gezellig bijeen, waarbij wederzijds de laatste nieuwtjes van thuis en van de kazerne werden, uitgewisseld. Om elf uur was er op het Canada plein een troepeninspectie, waarbij de militairen 'n uitstekende indruk maak ten en welke o.m. werd* bijgewoond door de burgemeester, mr dr H. J. Wy- tema. de gemeentesecretaris, mr R. Veendorp, de generaal-majoor b.d. K. E. Oudendijk, de garnizoenscomman dant, luit-kol.G.S. D. J. Terhaar en de korpscommandant van het BKL, ma joor M. W. A. Damme. De inspectie werd verricht door de luitenant-kolonel G. Dijkstra, die de Nederlandse territo riaal bevelhebber, luitenant-géneraal Buurman van Vreeden, vertegenwoor digde. De Koninklijke militaire kapel onder leiding van de kapelmeester adjudant o.o. L. Jansen, was ter gele genheid van deze bijzondere gebeurte nis aanwezig en speelde opwekkende militaire marsen. Aan het beste peloton een eer, die te beurt viel aan het derde peloton van de eerste compagnie onder commando van sergeant-majoor Van IJserloo werd een vaantje uitgereikt. De soldaat die weer de beste van het peloton en van het ganse garnizoen was, L, Heu- zen uit Cadierenkeer (Limburg) ont ving eveneens een vaantje. Op de binnenplaats van het R.O.G.- gebouw vierden des middags voor de bezoekers onder leiding van olt. Van Deutekom o.m. richtoefe- ningen geweer gedemonstreerd. Na afloop van de inspectie maakten de twee compagnieën, voorafgegaan door de Koninklijke militaire kapel, een mars door de stad. Om twaalf urn- werd ter hoogte van het gymnasium op de Westerweg door luitenant-kolonel Dijkstra een parade afgenomen. Zij, die deze parade hebben bijgewoond en ook de eerste, onbeholpen exercities van deze troepen twee maanden geleden op het Canadaplein en omgeving heb ben gezien, zullen verbaasd zijn over de vorderingen, die in deze betrekkelijk korte tijd zijn gemaakt, want deze pa rade was af. Paradecommandant was de commandant van het opleidingsdepot de kapitein H. Fuchter. In de cantine gebruikten hierop de militairen en hun bezoek de gemeen schappelijke maaltijd, de z.gn. „vette hap", welke ook de gasten zich best lieten smaken. Des middags werden op het Canada plein en op de binnenplaats van het ROG-gebouw demonstraties gegeven Men zag er, wat de soldaten presteer den op het gebied van exercitie, richt- oefeningen, camouflage, theorie mi trailleur, etc. Hierop werden de slaap gelegenheden, de keuken en de andere plaatsen, welke in nauw verband staan met het dagelijkse militaire leven, met veel interesse bezichtigd. De ver dere dag waren de soldaten vrij. Ze hadden eerst om twaalf uur avondappèl zodat zij in de gelegenheid waren deze dag ten volle uit te buiten en hun ouders, en vooral niet te vergeten die anderen, die waren meegekomen, de stad te laten zien. 85. Toen Jimmy de lont aan de dynamietpa tronen had vast gemaakt, rolde hij het ding een meter of tien uit, knipte de lont daar af, stopte de rest in zijn broekzak, pakte het kistje met overgebleven dynamietpatronen weer op en wandelde daarmee naar zijn medegevangenen. Maar hij wacht te er zich wel voor hun te vertellen wat hij had gedaan. En om in het ge heel geen argwaan te wekken, haalde hij de zeven patronen die nog over waren ook uit het kistje, wierp dit weg en stak de gevaarlijke dingen bij de lont in zijn broekzak. „Zo juffrouw en heren", zei hij, „mag ik u verzoe ken mij maar te volgen. Het spel gaat beginnen. Alleen zou ik juffrouw Wabbel willen vragen mij de sleutel van de bergruimte te willen overhan digen!" De weduwe Wabbel keek Jim my tamelijk verbaasd aan. „De sleutel van de bergruimte, meneer Brown?" vroeg ze verwonderd, „maar die hebt u toch zelf al in uw zak gestopt!" Jim my keek het wijf (want een andere qualificatie kon hij voor haar niet be denken) doordringend aan.... „Zo", gromde hij, „jij bent dus tóch van plan ons tegen te werken. Nou, dat zal je lelijk opbreken Vooruit, commissaris en jij .Kleuntjes, jullie met z'n tweeën d'r uit. Recht door lopen tot de derde brandende kaars aan je rechter hand. Daar blijven wachten en geen stap verder doen. Als jullie niet doen, wat ik zeg, sta ik niet voor jullie leven in!!" Kwabberteen en Kleuntjes wer den heel bleek om hun neus, maar ze deden wat Jimmy zei, al verdwenen ze met knikkende knieën.... Naar aanleiding van het artikel: „Hollandse boer kan weinig van Ame- .rikanen leren", dat op 6 Maart in ons blad verscheen, schrijft onze abonné, de heer J. H. Postema uit Marianna (Florida) het volgende: „Het is stellig niet mijn idee mij te meten met dr. Grashuis in kennis of ervaring op het gebied van de land bouw en veeteelt. Maar als Ameri kaans „avonturier-boer" en voormalig Nederlander (meer geïnteresseerd in qualiteit dan nationaliteit) moeten mij enige opmerkingen van het hart aan gaande een causerie gehouden door dr. Grashuis te Hoorn. Amerika is een groot land met zeer verscheiden landstreken en klimaten en dientengevolge diverse methoden voor het beoefenen van de landbouw. Men kan dus niet zeggen dat „de be mesting geschiedt met kali en super en dat het klavergras maar voor de stikstof moet zorgen". Dat is een generalisatie, die, als meerdere in dezelfde causerie, als ge neralisatie een onwaarheid is. Hier in Florida en in andere streken gebruikt men wel degelijk een volle dige kunstmest en, waar voorhanden, koemest. Wat betreft de „verdorde zomerwei den" moet ik wijzen op „Kudzu" en „Sericea Lespedeza", beide zeer diep wortelende planten („legumes") met de voedingswaarde van klaver,, die in de droogste perioden groen en sappig blijven. De opmerking, dat de landbouw het zwakke punt is in de U.S.A. schijnt me voorbarig. Het lijkt mij beter af te wachten hoe de situatie zich ontwik kelt De landbouwende bevolking neemt inderdaad nog steeds af; en geen won der. De nieuwe machines op allerlei gebied, de chemicaliën voor de on- kruidbestrijding, nieuws soorten plan ten en dieren, behoeven steeds minder handen-arbeid. De grond die op vele plaatsen was uitgeput, wordt weer productief gemaakt, vooral voor en door de veeteelt, ook al met gebruik van Kudzu, Serecea Lespedeza, Lupine en Hairy Indigo. Natuurlijk neemt de bevolking steeds toe maar aan de andere kant produceert de boer steeds meer. Wat het vlees betreft: Het aantal runderen is groter dan ooit te voren en het z.g.n. tekort is een gevolg van de domme regeringspolitiek ten op zichte van de prijscontrole op dit ge bied. In de aardnoten-industrie wordt van regeringswege een limiet gesteld aan het aantal „acres" dat verbouwd kan worden. En die limiet gaat ieder jaar naar beneden omdat er steeds over vloediger geproduceerd wordt. Met de melkproductie zal het ook wel loslo pen. Toen onlangs de wet tegen het kleuren van de margarine werd opge heven, ontstond er een oproer in cxe melkindustrie, omdat dit het gebruik van de boter aanzienlijk zou vermin deren. De nieuwste methode van in blikken van volle melk is uitstekend. De melk gaat van de koe in het blik zonder ooit met de buitenlucht in aan raking te komen. (De eerste blikken worden nu in Korea gebruikt). Men is zeer geïnteresseerd in deze methoden van bewaren van melk. Dit alles wijst niet erg op een tekort in de melkpro ductie. Het voorgaande is natuurlijk uiter aard beperkt. Zoals de kennis van een (Advertentie, Ing. Med.) Per Hr Ms „Van Galen" zullen de de volgende militairen der Zeemacht uit Korea in Nederland terugkeren. Het zijn de matroos 3e klas F. J. Ouwens, Uitenboschstraat 1 en de kor poraal-kok J. C. van Alphen, Nieuw- poortslaan 69. De aankomst zal ver moedelijk plaatsvinden op 21 Juni 1952 te Den Helder. Alcmaria speelt- Zaterdag avond tegen Zaandijk De voetbalwedstrijd AlcmariaZaan dijk, voor de tweede ronde van de strijd om de Jubileum-beker van de afdeling Noord-Holland, wordt niet, zoals wij eerder publiceerden, op Zon dag 15 Juni gespeeld maar Zaterdag- vond op het Boys-terrein. De wedstrijd vangt om 7 uur aan. Deze ontmoeting werd vervroegd in verband met het feit. dat Zondag op het sportpark dra verijen worden gehouden. Vrijspraak gevraagd Twee Alkmaarders, J. C. D. G. K. en J. K., die wegens overtreding van de prijzenbeschikking papierwaren waren vrijgesproken door de Alkmaarse eco nomische politierechter, stonden giste ren te Amsterdam in hoger beroep te-* recht. De Officier te Alkmaar was het met de uitspraak niet eens, maar de procureur-generaal kon zich met het vonnis van de Alkmaarse rechtbank wel verenigen en eiste vrijspraak. Uit spraak over veertien dagen. Burgerlijke stand Geboren Helga, d. van D. de Waard en H. Zwart. Anna, d. van J. de Weert en B. W. Hoekmeijer. Getrouwd: Antonius P. van Amels- voort en Catharina J. Groen. Theodo- rus J. van Veen en Maria A. de Moei. Theoville A. Janssen en Maria W. C. Goddijn, ieder die hier betrekkelijk korte tijd heeft doorgebracht beperkt is. En laat me nu eindigen met één van die gelaakte algemeenheden: de Ame rikaanse boer mag dan werken volgens „methoden die we 50 jaar geleden in Nederland ook kenden", met deze me thoden echter en een steeds afnemende boerenbevolking, wordt steeds over vloediger geproduceerd en niet alleen voor de U.S. maar voor de halve we reld .Tegelijkertijd wordt er meer en meer land opnieuw in productie ge bracht en dat wat in productie is wordt voortdurend verbeterd. Ik wilde maar dat dr. Grashuis met mij het avontuur om boer in Amerika te zijn, kon meemaken. J. H. POSTMA Route 5 Marianna (Fla.) U.S.A. DANK AAN RODE KRUIS Namens allen, die deelgenomen heb ben aan de Rode Kruis-tocht, welke zo buitengewoon is geslaagd, wil ik de organisatoren hartelijk dank brengen. Het is 'n warme propaganda geworden voor het Rode Kruis en de Invaliden- bond. De dank van allen gaat uit naar- hen. die de deelnemers zo liefdevol hebben verpleegd en hun transport van en naar huis hebben verzorgd. A. OOSTENRIJK. 00K IN CROTE LUXE DOZEN VAN 50 STUKS (Advertentie, Ing. Med.) Bromfiets op Friese brug onder vrachtauto Vanmorgen om 7 uur is op de nieu we Friese brug een verkeersongeluk gebeurd, dat te wijten was aan de grote snelheid, waarmee en bromfiet ser, afkomstig uit St. Pancras, de brug opreed. De man kwam op het grint, dat nog niet is ingereden, te slippen. Hij viel naar de rechterkant op het rijwielpad, maar zijn bromfiets schoof over de rijbaan verder en raakte on der de juist passerende vrachtauto van de firma Visser. Het rijwiel werd door één der achterwielen van de auto ge kraakt; de man kwam er zonder kleer scheuren af. Oude Friesebrug misschien nog éénmaal open Naar wij vernemen zijn er plannen om tijdens het koninklijk bezoek aan Alkmaar de oude Friese brug nog eenmaal voor het verkeer open te stellen. Hiermede hoopt men als het bijzonder druk mocht worden bij de ontvangst van het Koninklijk Paar op de nieuwe Friese brug verkeers- stagnaties zoveel mogelijk te voor komen. NEGENHONDERD GULDEN VOOR HUIZE WESTERLICHT Het op initiatief van het Alkmaars dubbel mannenkwarh t „Zang en Vriendschap" en het dameskoor „Con sonant", beide onder directie van Alk maars dirigent Gerard Pranger, op 9 Mei gegeven kerkconeert ten bate van Huize „"Westerlicht" heeft tot resul- a' gehad, dat door hen aan deze in stelling afgedragen kon worden een totaal bedrag groot 937,43, waarvan de helft beschikbaar werd gesteld voor de gedupeerden en de helft voor ae wederop jouw van „Westerlicht". I-uize Westerlicht heeft het bedrag dankbaar aanvaard. GESLAAGD VOOR ARTS Aan de universiteit te Amsterdam is gisteren onze stadgenoot, de heer V. examen6 ges?aagd voor het arts- STATUTEN VERZONDEN Blijkens de Nederlandse Staatscourant zijn de statuten verzonden aan de Ver- eniging tot Bevordering van kleuteronderwijs te Alkmaar. Christelijk m XTn <?e Alkmaarsche Courant van Juni 1927 vinden wij de volgen- de mededeling: De firma gebr. Rolff, Luttik Oudorp 36 alhier, is voornemens aan onzen oproep betreffende een radio-mstallatie voor het nieuwe neutrale Ziekenhuis op zo royale wijze gevolg te geven, dat de fir ma bereid is, wanneer het ge bouw voltooid is, daaraan een compleet centraal toestel met een controle loudspeaker, antenne plaatspanning enz., geheel opge- steld, cadeau tg geven. Het toestel wordt door de firma zelf vervaardigd. Na deze ongetwij feld zeer gewaardeerde toezeg ging blijven nog slechts de kosten van aanleg dooi het gebouw en de alsdan benodigde loudspeakers en koptelefoons over.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2