VADERDAG Koninklijk bezoek aan Sportpark wordt hoogtepunt voor Alkmaarse jeugd Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Padvinders van de Kievitgroep leerden luchtverkennen AGENDA Ambtenaar Ö.M. eiste zware geldboete tegen hoefsmid Uitstekend geslaagde klaverjasdrive VIJFDUIZEND BALLONNETJES Tienduizend kinderen zullen het Koninklijk Paar van nabij kunnen zien Poorten gaan om kwart voor elf dicht en met zo n CADEAU kunt U „Vader" verrassen III In een Pipercup boven Hilversum Gecombineerde blinden-collecte Met de krant door het land Raad van Leeuwarden de gast van Alkmaar Rondrit door de stad Soldaat uit Heiloo trapte op landmijn Kwakzalverij werd ten laste gelegd Veeartsen riepen meer dan eens mijn hulp in Alkmaar overstroomd door vreemdelingen Twee buurtverenigingen in actie Interkerkelijke Tentcampagne Voor de Alkmaarse jeugd wordt het bezoek van het Koninklijk paar aan het Sportpark ongetwijfeld het hoogtepunt van de dag. Bijna tienduizend jongens en meisjes van de lagere en middelbare seholen zullen op het Sportpark in staat zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard van nabij te zien, zonder dat zij het gevaar lopen door ouderen te worden verdrongen. Er is een hele organisatie voor nodig om alles in goede banen te leiden en daarom moeten de schoolkinderen de volgende week Vrijdag al om 10 uur op het Sportpark aanwezig zijn. Zij gaan in schoolverband en worden school voor school langs de sintelbaan opgesteld. De kinderen uit de laagste klassen aan de binnenkant van de baan, de oudere kinderen aan de buitenrand. De 5000 schoolkinderen krijgen ieder een ballonnetje, de kleinsten een in oranjekleur; de ouderen, die in drie rijen achter elkaar zijn opgesteld resp. een rode, een witte en een blauwe bal lon. Tegen het einde van het Konink lijk bezoek aan het Sportpark worden de ballonnen op een vlaggeteken kleur voor kleur losgelaten. De middenstan ders die voor deze aardige wedstrijd een prijsje ter beschikking willen stel len het gaat er om welke ballon het verst komt kunnen zich Maandag. Dinsdag en Woensdag nog telefonisch in verbinding stellen met de directeur van het Sportpark, de heer G. Th. J. de Munk. Behalve voor de 5000 kinderen der- lagere scholen is ook een ruimte naast de overdekte tribune gereserveerd voor 3 a 4QOO leerlingen van de middel bare scholen: het paddock wordt spe ciaal opengehouden voor de meisjes. Oudjes op tribune. De overdekte tribune zal grotendeels gereserveerd worden voor ouden van dagen. In de eerste plaats komen zij in aanmerking, die 70 jaar of ouder zijn. Deze categorie kan Maandagmid- dig tussen 2 en 5 uur op het Sportpark een kaart halen o£ laten halen. Blijven er plaatsen over dan is er Dinsdag ge legenheid voor hen die 67, 68 o£ 69 jaar oud zijn om zich van een plaats op de tribune te verzekeren. De eventuele rest van de plaatsen staat open voor ingezetenen van 65 tot 66 jaar. Kaarten afhalen Woensdag van 25 uur op het Sportpark. Alles, zolang de voorraad strekt. Op Vrijdag zal bij de toegang naar de tribunes worden gecontroleerd of er geen jongere personen zich een -kaart hebben verschaft. Zij zullen on verbiddelijk worden geweerd. Het overige deel van het Sportpark is vrij en voor iedereen toegankelijk (toegang langs de rechtse loketten) met dien verstande, dat om kwart vóór elf de poorten worden gesloten en nie mand meer zal worden toegelaten. De sport- en jeugdverenigingen moeten zorgen vóór half elf in het Sportpark te zijn en zich op te stellen in de hun toegewezen vakken, waar zij hun demonstraties zullen geven. Het zijn de junioren van de Alkmaarse 'Handbalvereniging, de voetbalclubs AIcmaria, AJkm. Boys, RKAFC en Jong Holland (Alkmaar heeft geen "junioren en van De Randers werd geen bericht ontvangen), de hockeyclub „De Terriers", de Alkmaarse Mixed Hockeyclub, de volleybalvereniging „Catapult", de tennisclub „Inside", de Nederlandse Padvinders, diverse turn verenigingen en ten slotte een volks dansgroep van de Alkmaarse Jeugd- gemeenschap. Door rijen van kleuters. Ofn ongeveer kwart over elf wordt de Koninklijke auto in het Sportpark verwacht. De Koningin en de Prins rijden op de Sportlaan tussen dubbele Tijen van 1809 kleuterschoolkinderen door, die hen met vlaggetjes een wel kom zullen toezwaaien. Daarna draait de wagen de sintelbaan op en rijdt in langzaam tempo de baan rondt zodat alle kinderen de Koningin goed zullen kunen zien. Poplin HR. OVERHEMDEN, in 5 Unitinten gevoerde borst m. vaste trubenijs boord I rtSO 1295 1 m. 2 trubenijs boorden 1^95 14,95 1 HR. OVERHEMDEN m. vaste boord. Prima kwaliteit: shirling. In diverss effen tinten 495 7.95 H ZEEFBINDERS, Een pracht collectie, speciaal In de zomerdes- 175 sins, vanaf ANKLETS, wol m. nylon versterkt,; 175 in effen tinten ïrodra de wagen voor de ere-tribune stopt staken de padvindersbands hun spel en worden de voorzitster van de Alkmaarse Jeugd Gemeenschap, mevr. G. Holzmüller-Teengs en de directeur van het Sportpark, de heer G. Th. J. de Munk, aan Hare Majesteit voorge steld. Drie meisjes, de 12-jarige Inge Sietsma, de 12-jarige Betty de Wilde en de 13-jarige Trudi de Munk, zullen de Koningin bloemen aanbieden en Hare Majesteit en Prins Bernhard een programma overhandigen, waarop een plattegrond van de opstelling der ver schillende verenigingen is getekend. Dor een erehaag Van welpen gaan de Hoge gasten naar de eretribune, waarna de spelen en demonstraties een aanvang nemen. Na een trompet signaal worden de demonstraties ge staakt en volgt de oplating van de ballonnen. Het Koninklijk Paar ver trekt om 11.50 uur over de Sintelbaan om zijn tweede rendrit door de stad te beginnen. Roken verboden. De aandacht wordt er nog op geves tigd, dat er op het Sportpark niet mag worden gerookt teneinde mogelijke ongelukken met de met gas gevulde ballonnetjes te voorkomen. Leden van de bij de AJG aangesloten verenigin gen, die niet deelnemen aan de demon straties hebben zich bereid verklaard 's morgens vroeg de 5000 ballonnetjes, die het opschrift dragen „Hulde aan de Koningin", met gas te vullen. Het be zoek aan het Sportpark zal onder alle omstandigheden doorgang vinden, dus ook als het mocht regenen. Dank zjj het organisatietalent van hun patrouilleleider en de bereidwilligheid van de bekende Alkmaarse sportvlieger de heer J. H. Blein, zjjn de padvinders van de Kievitgroep in de gelegenheid geweest „het spel van verkennen" te be oefenen op een wijze zoals waarschijnlijk nog geen enkele padvindersgroep vóór ben heeft kunnen doen. Om de beurt mochten de jongens namelijk met de heer Blein mee de lucht in, waarbij de sportvlieger hen iets leerde over een geheel andere wijze van verkennen, namelijk het luchtverkennen. gen overigens niet bijster vlotte, kan men begrijpen als men weet dat een Pipercup haar geringe afmetingen ten spijt een flink lawaai kan pro duceren. Hoewel er een stevig briesje stond, hield Helms maag zich goed en ook de andere jongens brachten het er zonder luchtziekte af. Terug op de „veilige" aarde vertelde de heer Blein- de verkenners nog het een en ander over hetgeen zij hadden gezien, zodat het voor hen niet alleen een bijzonder prettige, maar ook een leerzame dag was. Twee Alkmaarse automobilisten volgden het sympathieke voorbeeld van de heer Blein door hun wagen beschikbaar te stellen voor het vervoer van de jongens van de Kievitgroep. Dit waren Helm Jansen, patrouilleleider, Theus Roos, assistent-patrouilleleider, Kees Meyer, Gerard Schrasser, Hans Mol, Kees Schot, Tom de Bruyn en Henk Torenvliet. Per auto werden zij naar het kleine vliegveld bij Hilver sum gebracht, waar de geel geschil derde Pipercup hen reeds wachtte. De lucht in. Daar het sportvliegtuig slechts plaats biedt aan twee personen, kon telkens maar één passagier mee de lucht in. Helm Jansen kroop als eerste in de cockpit. Een kwartier lang vloog hij hoog boven het Hollandse landschap, terwijl de achter hem zittende heer Blein hem allerlei herkenningspunten wees. Dat het gesprek tijdens het vlie- Men verzocht ons opname van het volgende: „De Fakkels Bijeen" is de zinspreuk van de Stichting Christelijke Blinden hulp .gevestigd te Amsterdam, Plan tage Middenlaan 64. Deze stichting vormt het gemeen schappelijk collecte-orgaan van ver schillende bekende grote instellingen op het gebied van blindenzorg, o.a.: het Instituut „Bartimeüs" te Zeist, de werkinrichting in de Plantage te Am sterdam, het Blindentehuis „Sonne- heerdt" te Ermelo en het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Wolfheze. Blinden zonder onderscheid van ge zindte of herkomst, vrouwen en man nen .jongelieden en kinderen zowel als volwassenen, vinden liefdevolle en deskundige verzorging in de door haar vertegenwoordigende instellingen in de vorm van: opvoeding en onderwijs, vakopleiding, voorziening met lonende arbeid, huisvesting, ontwikkeling en ontspanning, ondersteuning bij ouder dom of lichaamsgebreken, tactvolle bij stand in bijzondere omstandigheden. De combinatie van zoveel en zove- len in één actie is een tegemoetkoming aan het publiek, maar de samenvatting van zoveel noden in één vraag is een even dringend als vertrouwend beroep op datzelfde publiek, om zijn meer voudige verantwoordelijkheid te be grijpen. Voor Alkmaar zal de collecte worden gehouden morgen, Zaterdag 14 Juni. SPREKERS VOOR DE A.R. PARTIJ Voor de anti-revolutionnaire partij spre ken hedenavond half acht in onze muziek- tuin dr. J. Schouten en mevr. L. A. LeverBrouwer. PER TOURINGCAR Uitsluitend voor onze abonnê's organiseren wjj goedkope dagtrips en toch prima verzorgd OP 18 JUNI N/-AR: Loosdrecht - 't Gooi Valkeveen, met entree slot Sypesteyn, koffie en diner f 10.50 (nog beperkt aan tal plaatsen). OP 23 JUNI NAAR: Nijmegen en Bergen Dal met rit bergspoor, koffie en diner f 13.— Meldt U zich even aan het bureau van dit blad waar men U ook gaarne inlichtin- tingen verstrekt. Vanmorgen zijn de Leeuwarder raad en de hoofden van dienst uit de Friese hoofdstad op het stadhuis ontvangen. Zij zijn voor één dag de gasten van de gemeente Alkmaar en hebben voor dat zij de lunch in hotel Victory gin gen gebruiken een tweetal lezingen gehoord door ir. H. Knol over de toe komstige stadsontwikkeling van Alk maar en door de directeur der licht- bedrijven, de heer P. J. Wesdorp, over de concentratie der gasvoorziening in de kop van Noord-Holland. Na afloop volgde de officiële ontvangst. Vanmiddag wordt een rondrit ge maakt door de stad, waarbij o.a. een bezoek zal worden gebracht aan het sportpark, de kleuterschool aan de Heilooërdijk, de nieuwbouw in de Overdiepolder, Grote kerk, Jan Ligt- hartschool en de nieuwbouw in West. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Hyena's van de weg (18 jr); Victoria Theater, 8 uur: Superman (14 jr)Harmonie Theater, 8 uur: Merijntje Gijzens jeugd (14 jr); Cinema Americain, 8 uur: Iwo Jima (18 jr). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond Emagosas. Stedelyke Muziektuin, 7.30 uur: Dr J. Schouten spreekt voor de AR-partij. Canadaplein, 8 uur: Interkerkelijke tentencampagne. Nachtdienst apotheken: Wanna. Micnt C 13. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee Canadaplein, 8 uur: Interkerkelijke tentencampagne. HEILOO, Circus Renz, 's middags matinee, 8 uur: avondvoorstelling. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 7.37 20.05 Zaterdag 8.34 21.07 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 7.42 20.10 1.42 14.10 Zaterdag 8.39 21.12 2.39 15.12 Ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen Donderdagmiddag is een ernstig on geluk gebeurd op het militaire oefen terrein Oirschot bij Eindhoven, dat de 20-jarige Cornclis Nijman, wonen de Heerenweg 77 te Heiloo, waarschijn lijk één der voeten en een oog zal doen verliezen. Bij het leggen van landmij nen raakte hij één der mijnen met bo vengenoemd ernstig gevolg. Zijn moe der, die weduwe is, werd door een le- ger-aalmoezenier van dit treurige feit op de hoogte gesteld. De patiënt is in het ziekenhuis te Eindhoven opgeno men. Zondag promotiewedsfrijden van Insideteams III en IV Zondag worden er op de tennisbanen van het Gemeentelijk Sportpark pro motiewedstrijden gespeeld door Inside III en Inside IV. Inside III speelt te gen de kampioen van afd. 4 derde klas se West, n.l. TGS uit Amsterdam, een Amsterdam, een steike club, die met vlag en wimpel het kampioen schap behaalde. Het vierde team komt uit tegen DTV I uit Den Haag, een club, die altijd 3e klasse heeft gespeeld, vorig jaar ech ter degradeerde naar de 4de klasse en nu weer met zeer overtuigende cijfers het kampioenschap van de vierde klas se West behaalde. Een niet zeer ge lukkige loting voor de Insiders, maar met de verzachtende omstandigheid, dat zij op eigen- terrein mogen spelen. Roman van mevr. Bosboom- Toussant als hoorspel Van de door de op 16 Septembei 1812 in onze stad geboren schrijfster van historische romans, mevr. A. L. G. Bosboom-Toussaint („Truitje"), ge schreven roman „Majoor Frans", zal de AVRO een vervolghoorspel uitzen den. De eerste uitzending vindt plaats op Donderdag 19 Juni om 1.55 uur n.m. De tweede uitzending volgt op Donderdag 26 Juni. ELF TUINDERS BEKEURD Tegen elf ingezetenen van Alkmaar is gisteren proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de wet ter bestrijding van de aardappelmoeheid. Deze elf ingezetenen waren eigenaren van zogenaamde volks tuintjes. In verband met de bestrijding van de aardappelmoeheid heeft de politie vorig Jaar 548 volkstuintjes geregistreerd en in kaart gebracht. De tuinders, die toen de voorschriften niet in acht hadden geno men, moesten de te veel verbouwde aard appelen rooien. Ze werden gewaarschuwd, dat bij een volgende overtreding proces verbaal zou worden opgemaakt. Dit is thans gebeurd. Gistermorgen stond voor de Alk maarse kantonrechter F. G. G. Bocr- rigter terecht de hoefsmid Dirk de B. uit Schcrmerhorn. De ambtenaar van het O.M. had deze bij eigenaren van paarden bekende hoefsmid het onbe voegd uitoefenen van de diergenees kunde ten laste gelégd. Mr W. A. B. van Sloterdijck meende dat deze ten lastelegging door drie feiten werd be wezen en eiste voor iedere overtre ding een boete van f 150.subs. 30 dagen. Uit een achttal getuigenverklaringen bleek inderdaad, dat de hulp van De B. verscheidene malen voor kreupele paarden was ingeroepen. Hij staat be kend als een expert op het gebied: van paardenhoeven en alles wat daarmee samenhangt. Eén der getuigen ver klaarde dat hij De B.-sinds vijftig jaar kende en dat hij zijn assistentie alleen verleende tegen vergoeding van reis kosten en smeersels. Delandbouwer Rodenburg, bij paardenpórtliefhebbers bekend als een goed pikeur, vertelde dat De B. steeds bespottelijk weinig voor zijn bestand vroeg en dat hij er zich meer dan eens over 'had verwon derd, hoe verdachte het er voor kon doen. „Hij deed het voor zijn plezier en uit liefde voor het paard", zei een ander. In feite verleende deze hoef smid, zo bleek uit de getuigenverkla ringen. alleen hulp bij kreupele paar den, door middel van massage met smeersels, die normaal in de kleinhan del zijn te verkrijgen. De ambtenaar meende, dat verdach te een zware straf moest hebben, omdat hij na enkele waarschuwingen toch met zijn praktijken was voort gegaan. De verdediger mr Meyer merkte op, dat zijn cliënt behoorde tot het gilde van de oude ambachtslieden, die met grote vakbekwaamheid en liefde hun vak uitoefenden. Hij heeft in zijn ja- Alkmaar is iedere Vrijdag vreemde- lingenstad en zeker geldt deze uit spraak voor vandaagnu duizenden vreemdelingen door de' Kaasmarkt zijn gelokt en de stad hebben overstroomd. Het was buitengewoon druk en in het gewoel zouden de directcür van de Franse Spoorwegen en de 70 Italiaanse, Franse en Duitse bankdirecteuren, re laties van de Nederlandse Midden- standsbank bijna onopgemerkt zijn gebleven. Aanwezig waren o.a. de heer De Groot, voorzitter van de Kon. Ned. Middenstandsbond en de heer Pfeifer, secretaris van de bedrijfs-Horeca. Het aantal scholen, dat zich met het prachtige zomerweer aan een uit stapje had gewaagd, was niet te tellen en nog minder da buitenlanders, die voor eigen rekening en risico er op uit waren getrokken-en de reisbureaux zorgvuldig hadden vermeden. Over deze bonte, in fleurige zomerkledij ge sloken menigte strooide de Waagtoren zijn bronzen klanken uit. Al is er dan geen kaasmarkt, toch blijkt Alkmaar nog voldoende aan trekkingskracht te bezitten. Een en twintig leden van de Allied Circle, zakenmensen uit het buitenland, komen n.l. morgenmiddag een kort bezoek aan de stad brengen en Zondag neemt het K.L.M.-personeel hier een kijkje. Prijzen op de Kaasmarkt Hedenmorgen waren te Alkmaar aangevoerd vijf stapels boerenkaas en twaalf stapels fabriekskaas, in totaal 35.000 kg. De prijzen waren voor boeren, kaas f 2.08 en voor fabriekskaas f 2.03. De handel was matig. In Bodegraven waren Dinsdag 228 partijen aangevoerd, le. soort f 2.20 f 2.27, 2e soort f 2.15f 2.19, extra tot f 2.26. De handel was kalm. In Gouda waren gisteren 248 par tijen. le kw. f 2.21f 2.27, 2e kw. f 2.16f 2.20, extra zwarë kwalitei tot f 2.36. De handel was kalm. Gisteravond werd in Het Wapen van Heemskerk tussen twee van de nog bestaande buurtverenigingen, n.l. Bloemwijk en U.K.K., een zeer ge slaagde klaverjasdrive gehouden. Van beide verenigingen namen 24 koppels deel. Om half negen heette de heer J. Jonker, voorzitter van Bloemwijk, alle aanwezigen hartelijk welkom. Het deed spreker bijzonder genoegen dat Bloemwijk nog een zustervereni- (Advertent:*, lux. Meet.) 86. Toen commissaris Kwabberteen en Kees Kleuntjes in het duister van de voorraadkelder waren verdwenen, besloot Jimmy zich, het koste wat het wilde, van de sleutel van de tussendeur meester te maken, „Wabbel" zei hij dreigend: „geef mij goedschiks de sleu tel of anders kom ik 'm bij je halen. Ik ransel een vrouw niet graag af, maar als het moet en als het om men senlevens gaat dan kan ik van som mige principes wel afstappen. Dus.,., je kunt kiezen of delen1" De we duwe Wabbel, die op dat ogenblik in derdaad Iets weg had van een slang, begon zenuwachtig te lachen. „Heus meneer Brown", zei ze, voorzichtig achteruit schuivelend, „ik heb die sleu tel niet, ik heb 'm zeker verlóóóren!" Dit maakte Jimmy Brown waarlijk ra zend. Knersetandend van kwaadheid deed hij een stap vooruit...,, maar hij kon niet meer verhinderen dat de we duwe Wabbel plotseling een fluitje aan haar mond bracht en daarop driemaal hardgrondig blies.... Snerpend klonk het hoge geluid door de gewelven Jimmy stormde op haar af, maar 'vlie gensvlug sprong zij achteruit, trapte een leeg vat om dat op Jimmy afrolde. Het botste hem onverhoeds tegen zijn rechter knieJimmy tuimelde te gen de grond.... De weduwe Wabbel snelde langs hem heen naar de deur. „De sleutel, meneer Brown", gilde ze zegevierend, „ik heb de sleutel tóch gevonden!" En voordat Jimmy over eind had kunnen krabbelen, was het mens in de voorraadkelder verdwenen en had zij de deur achter zich op slot gedraaid.... ging heeft als UKK (Uitenboschstraat en omgeving). Van de 74 buurtvereni gingen die Alkmaar heeft gehad, zijn er nog 3 of 4 overgebleven. Dat Bloem wijk zo'n sterke vereniging is geble ven heeft zij te danken aan de avon den, die zij steeds weer weet te orga niseren en die de leden samenbinden. Zij telt momenteel nog ruim 500 leden. En ook U.K.K. blijkt in dezelfde geest te werken als Bloemwijk. Hij dankte U.K.K. voor haar bereidwilligheid een klaverjaswedstrijd te willen spelen. Mogelijk zal deze avond de vereni gingsbanden nauwer aanhalen. Spre ker wenste allen een prettige avond. De voorzitter van U.K.K., die dankte voor de hartelijke woorden, twijfelde niet aan een prettige wedstrijd. De leider, de heer Gysen, memoreer de het mooie doel van de „Jonker beker" die als clubprijs is uitgeloofd. Hij vestigde tevens nog de aandacht op de spelregels en daarna kon de strijd beginnen. Er werd met zeer veel animo ge speeld en' ten slotte werd de beker ge wonnen door Bloemwijk met 98257 punten tegen U.K.K. 91000 punten. Voor de spelers waren als persoon lijke prijzen: taarten, worsten, sigaren, sigaretten, bonbons enz. Inderdaad een aantrekkelijke collectie. Voor Bloem wijk was de parenuitslag: le prijs 5534 p. koppel Kramer-Lamein; 2e prijs, tevens marsenDrijs (5 marsen) de hr. en mevr. Roodhart met 5309 p.: 3e prijs koppel Hopman—Röhde 5260. Een prijs voor het laagste totaal, n.l. 3693 p., de hr. en mevr. Thqes. De uitslag voor U.K.K. was: le prijs: L. Schotvanger Bieman 4874 p.; 2e prijs H. Asjes—J. Schrier 4758 p.; 3e prijs J. Buys—J. Leek 4712 p. (tevens marsenprijs). Laagste aantal punten J. Coops—v. Staveren 3360 p. Zowel Bloemwijk als U.K.K. kunnen op een prettige avond terugzien. lenlange praktijk een studie gemaakt van de paardenhoeven en alles wat daarmede verband houdt en het is meer dan eens voorgekomen dat vee artsen zijn hulp kwamen inroepen. Hij is een specialist geworden op zijn ge bied, zonder dat hij voor zijn hulp aau kreupele paarden ooit een cent wijzer is geworden. Hij bracht hoogstens zijn reiskosten en eventuele andere onkos ten in rekening en het gebeurde wel dat hij zelfs deze* declaraties verzuim de in te dienen. De verdediger kon zijn beweringen staven mat niet minder dan 188 verklaringen van boeren uit geheel Noord-Holland. Het beste be wijs, aldus pleiter, dat mijn cliënt geen bedrijf uitoefende, is wel, dat hij een volledige uitkering ontvangt van de Noodwet Ouderdomsvoorziening Ouden van Dagen. Mr Meyer besloot zijn plei dooi met de opmerking dat hij alleen maar lof kon hebben voor De B., die zich slechts had laten leiden door zijn liefde voor het paard en dat op geen enkele manier is gebleken dat hij de diergeneeskunde onbevoegd heeft uit geoefend. Over veertien dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wij zen. (Advertentie, tng. Men. Woensdagavond werd de eerste samen komst gehouden in de Evangelisatie-tent cp het Canadaplein. Om kwart voor acht waren vele bezoe kers aanwezig, die spontaan de opgege ven liederen zongen. Om 8 uur werd de bijeenkomst geopend door Evang. Dammuller, die een kort openingswoord sprak naar aanleiding vgn het onderwerp: „Kiest U heden, wren gij dienen zult". Direct daarna kwam de Ka- piteine van „Het Leger des Heils" aan het woord. Met grote aandacht werd naar haar toespraak geluisterd. Tweede spreker was de Geref. predi kant ds. Von Meijenfeldt. Zijn onderwerp was: „Stromen van levend water". Met klem sprak hij over de enige weg om waarlijk gelukkig te worden, betogende aat die Enige weg, Jezus Christus is. De zangbrigade van het Leger des Heils zorgde voor gepaste afwisseling. Tot en met Dinsdag 17 Juni zullen er elke avond om kwart voor acht beginnende, tent samenkomsten zijn. Vrijdagavond spreekt prof. Van Niftrik uit Amsterdam. Als plaatselijke predi kanten worden nog verwacht ds. Den Oudsten en S. Wesseldijk. Ook komen er nog verschillende sprekers van buiten Alkmaar. Vanaf Zaterdag zal de bekende solo zangers, mevr. Mimi v. d. Loo uit Den Haag, haar medewerking verlenen. Burgerlijke stand Geboren: Sietske, d.v. J. Haijtema Simon C,, z.v, S. Wiedenhoff en P. Blokker. Ondertrouwd; Dirk Kaai en Simon- nette A. Winder Adolf A. A. ten Bruggencate en Hendrika J. W. Schin kel. Karei B. A. van der Schuyt en Anna W. Goudsblom Herman B. de Jong en Egberdina Heinen Bernar- dus J. R. Kouwen en Geertje Zand bergen Lambertus T. J. van Oeffelt en Maria H. J. de Wit Hendrik A. W. Jellema en Petronella G. Pronk. AARDBEIEN-TOURNOOI Voor het Aardbeien-Schaaktournool, georganiseerd door „Pat-Mat" zijn een viertal spelers uitgenodigd een hoofd groep te willen vormen. Voor de win naar van deze groep is een zilveren beker beschikbaar gesteld. Uitgenodigd zijn: N. v. d. Lijn (ZSC), Zaandam: E. G. Kayser (VVV Alkmaar); J. A. B. Zoontjes (Pat-Mat) en P. Stet (Wee- nink). Voor de overige groepen be staat, gezien het seizoen, aardige be langstelling. VIER BALEN LOMPEN GEVONDEN Op 'het terrein van de reiniging zijn 4 balen lompen ondergebracht; die gisteren \an een over de Frieseweg rijdende auto zijn gevallen. De chauffeur heeft niet ge merkt dat hij een gedeelte van zijn lading verloor en is doorgereden. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN Geslaagd zijn de dames: E. M. van Bragt én A. J. Kiers beiden te. Alk maar ;J. Groot te Hoorn; S, Kadijk te Middenmeer en N. Keyser te Texel. Afgewezen is één candidate. De examens worden voortgezet.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2