BATAVUS KoJii B&iieJk Jonge tijger zette slapend Zutfen op stelten Apothekers willen slechts ordening van tot nog toe onwettige situatie Naar een uniforme regeling voor sociale zekerheid in Europa Directeur Gemeentelijke Woning- dienst pleegde verduistering Giraffe ie gast bij een g roentenman Tweemanomgekomenbij legeroefening in Belgie De uitgifte van nieuwe bankbiljetten van f 25.- Economisch produceren, maar ook economisch consumeren Drogisten kwamen in het geweer Kraak-katalysatorfabriek in Amsterdam Willem Ruys'voer voor een mensenleven Mij' voor Nijverheid en Handel 175 jaar Mr J. Bierens de Haan werd onderscheiden Belangrijke voorstellen in Raad van Europa Engelse Melange Douwe Egberts Wk Lebaran-gratificatie voor Indonesiërs bij de K.R.L. Parochiekas was zelfs niet veilig Oranje-team met rug nummers naar Helsinki Rotterdams elftal tegen de Zwaluwen Opa Klijzing trad op als scheidsrechter De zweefvliegers klagen over terreinnood Maenen leidt in ronde van Belgisch-Limburg Italianen toch met een ploeg in Tour de France VRIJDAG 18 JtTVI 195? Graiis voorstelling zonder publiek Een negen maanden ond tügerjong dat de vrijheid verkoos boven het ge traliede leven, heeft gisteravond de menselijke en dierlijke bevolking van het „reuzencircus", dat thans in Zut fen voorstellingen geeft, in rep en roer gebracht. Gisteravond omstreeks tien over elf slaagde het dier er namelijk uit zijn kooiuagen te ontsnappen. Het beest heeft de grendel opgelicht en door een nauw gaatje wist het buiten te komen. De circus-bevolking lag toen reeds op één oor, want de laatste voor stelling was al enige tijd afgelopen. De jonge tijger belandde in de menagerie, waar alle dieren in schrille toonaarden hun ontsteltenis lucht gaven, daarbij overstemd door het getrompetter van de olifanten. De tijger bereikte de kooi van de giraffe, die in diepe sluimerin gen lag verzonken. Het tijgertje voelde zich in het stro blijkbaar wel behaag lijk: hij nestelde zich tenminste naast zijn lange vriend. Deze werd in zijn slaap gestoord en schrok zo hevig, dat Half-truck zakte in kanaal Bij de Nederlands-Belgische leger- oefeningen tussen Eindhoven en Leo- poldsburg heeft zich gistermorgen een ongeluk voorgedaan, dat aan twee Ne derlandse militairen, de dienstplichtige huzaar J. E. Sassen uit Den Haag en de dienstplichtige soldaat eerste klasse der genie J. W. Schut uit De Lier het leven heeft gekost. Nabij Lommei in Belgie is nl. een zg. half-truck, 'n voer tuig, dat inplaats van achterwielen een stel korte rupsbanden heeft, met zeven Nederlandse militairen er op in een kanaal terecht gekomen. Vijf hunner konden worden gered. Het voertuig zakte weg en verdween met de beide mannen in de diepte. Hun stoffelijk overschot is naar Leopoldsburg overge bracht en zal naar het militaire hospi taal in Den Haag worden vervoerd. N«30D OP«LAUW TEGENAANVAL V «LAUW OP HOOP hij over de balustrade van de kooi sprong en de benen nam. Richting straat, was de koers van de langhals. De circusbevolking, die door het ge schreeuw der dieren was gewaarschuwd slaagde er in de tijger in de kooi van de giraffe te vangen. De laatste werd even later teruggevonden. Het beest had zijn vlucht onderbroken voor een groentenwinkel in een nabij gelegen straat, waar het zich te goed deed aan wat sla-afval dat de groenteman bui ten had laten staan. Het dier liet zich gemakkelijk vangen. Het gebeurde trok vanzelfsprekend wel enige belangstel ling. Overigens was de rust in het cir cus spoedig weergekeerd.... Maar de vredige Zutfenaren durven nauwelijks de straat op. De directie van de Nederlandse Bank N.V. maakt bekend, dat zij binnenkort, naast de thans circulerende bankbil jetten van f 25.biljetten van dezelf de coupure van een nieuw model in het verkeer zal brengen. Het nieuwe biljet draagt de handtekeningen van dr. M. W. Holtrop als president en van prof. mr. A. M. de Jong als secretaris en de datum 1 Juli 1949. Het is slechts aan de achterzijde genummerd. Op de voorzijde vindt men rechts een afbeel ding, voorstellende koning Salomo met duiven, voorts op de achtergrond een kerkgebouw met daarvoor de figuur- van St. Maarten. Min. Mansholt in Wageninqen De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt heeft gistermiddag te Wage- ningen het nieuwe gebouw van het Instituut voor bewaring en verwer king van tuinbouwproducten geopend. In zijn rede wees de minister erop, dat wij wel enorme sommen uitgeven om de consument economisch te doen produceren, doch dat er nog te wei nig op wordt gelet, dat de consument ook economisch consumeert. Hierin zal wellicht verbetering ko men als in Wageningen de afdeling Huishoudwetenschap tot stand zal zijn gekomen. De heer Mansholt wees er ook op, dat juist het zorgvuldig bewa ren van tuinbouwproducten, waardoor deze kunnen worden „uitgesmeerd" over het gehele jaar, van het grootste belang is voor onze export. Het transport verdient echter even eens de aandacht. „Als men ziet", al dus de minister, „op welke wijze fruit in kistjes naar het buitenland wordt vervoerd, kan men zich afvragen hoe het product, met zoveel vreugd ge kweekt, bij de consument aankomt". Stuurman in Rotterdamse haven verdronken Gistermiddag is in de Binnenhaven te Rotterdam de 54-jarige stuurman bij de kustvaart, K. Kampen uit Baren- drecht verdronken. De man droeg een zak brandstof over de gangway van het in de Binnenhaven liggende M.s. „Gru- no", waarbij hij te water geraakte. Na drie kwartier werd de stuurman opge haald. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Een geneesmiddelenoorlog HE ontwerp-wet op de geneesmidde- u lenvoorziening heeft onrust ge bracht onder de ongeveer drie duizend drogisten en ook onder de een even groot aantal tellende kruideniers ten plattelande, die verpakte geneesmidde len verkopen. De drogisten hebben te verstaan gegeven, dat deze wet hen voor 50 procent brodeloos zal maken, omdat er nu een in hoofdzaak door de apothekers samengestelde lijst van ar tikelen zal komen, die uitsluitend door de apothekers verkocht zullen mogen worden. Men heeft het aldus gesteld, dat de ontwerper niet de volksgezond heid op het oog heeft gehad, maar de mogelijkheid een monopoliepositie voor apothekers te scheppen. De apotheker kwalificeerde men als de wetenschap pelijke winkelier, die zijn monopolie positie zal weten uit te buiten. Enige maanden geleden kon men deze uitla tingen van drogisten in de kranten le zen. De apothekers hebben er toen geen commentaar op geleverd. Onze kaart geeft een gedetailleerd overzicht van de dagelijkse ont- wikkeling van de oefeningen. Gisteren is op de terreinen van de Koninklijke zwavelzuurfabrieken v.h. Ketjen N.V. in Amsterdam-Noord de eerste steen gelegd van de eerste fa briek op het Europese continent voor de vervaardiging vas z.g. kraakkataly- sators, waarmede olieraffinaderijen, die thans in enkele West-Europese landen worden opgetrokken, te zijner tijd een hoger benzine-rendement uit de ruwe aardolie kunnen verkrijgen en gelijk tijdig hoogwaardige benzine kunnen produceren. De kosten voor de bouw van de fabriek worden geraamd op IV2 millioen gulden. De Katholieke journalisten tegen gijzeling Hommerson De afdeling Midden-Nederland van de Katholieke Nederlandse Journalis ten Kring heeft een motie aangenomen waarin het Federatiebestuur wordt ver zocht alle mogelijke mnatregelen te ne men om aan de gijzeling van de jour nalist Hommerson een einde te maken. In de motie wordt verder verzocht het Federatiebestuur op te dragen zich tot de regering en het parlement te rich ten met het verzoek, te bewerkstelligen, dat aan het verschoningsrecht van de journalist een wettelijke basis wordt gegeven op de wijze als dit voor de no tarissen is gedaan. ZEVENJARIG KNAAPJE DOOR BUS OVERREDEN Gistermiddag om kwart voor zes is 1 ?®veniarige jongetje B. H. uit de Malakkastraat te 's-Gravenhage op de hoek van de Koninginnegracht en de kaan Copes van Cattenburg door een HTM bus overreden. De knaap over leed^ ter plaatse. Het ongeluk is ver moedelijk gebeurd, doordat de jongen onvoorzichtig is overgestoken. Ruim acht uur na het vertrek van de Willem Ruys uit Aden openbaarde zich bij de 22-jarige vierde stuurman A. B. van den Engel te Rotterdam, plotseling een zeer hevige darmbloe ding, veroorzaakt door een zweer aan de 12-vingerige darm. Na consult met de scheepsarts en de andere aan boord zijnde artsen besloot kapitein Goede- waagen terug te keren naar Aden, om dat dit de enige kans was het leven van de stuurman te redden. Intussen werd gedurende de nacht met succes getracht de patiënt, wiens toestand zeer ernstig was, in leven te houden door middel van bloedtransfusies. Teruggekeerd in Aden werd de heer Van den Engel terstond opgenomen in het hospitaal aldaar. Een hedenmorgen ontvangen telegram meldt dat zijn toe stand thans redelijk is. De Willem Ruys heeft gistermorgen om half zes van Aden uit haar reis voortgezet en zal trachten op het tra ject AdenBelawan de vertraging van vijftien uur zoveel mogelijk in te ha len. De aankomst te Colombo zal ech ter in ieder geval één dag ten achter liggen bij het vaarplan. Gisteravond omstreeks zes uur werd in de Merwehaven te Rotterdam het stoffelijk overschot gevonden van de 54-jarige wachtsman N. C. de Dreu, die in de Adrianastraat heeft gewoond. De man bleek Maandag j.l. onvindbaar, toen hij aan boord van de „Morrison II", die in de Merwehaven lag, afgelost moest worden. In een in Amsterdam gehouden pers conferentie meenden ze er echter op te moeten ingaan. Daarbij heeft men gewezen op de apothekersopleiding, die zes h zeven jaar vordert en die mag doen verwachten dat men, een maal afgestudeerd, een grotere mate van verantwoordelijkheid kan dragen dan enig drogist ooit zal kunnen ople veren. En die verantwoordelijkheid, daar gaat het om. De geneesmiddelen industrie heeft voor een belangrijk ge deelte de taak overgenomen van de vorige-eeuwse apotheker, maar gelijk tijdig aan die apotheker een nieuw ar beidsveld geschonken. De zeer sterke en specifieke werking van het mo derne geneesmiddel, de nauwxeurige dosering en de vaak moeilijke verwer king tot de uiteindelijk gewenste dis- penseervorm heeft het besef doen ont waken, dat men de apotheker nodig heeft vanwege zijn kennis van het ge neesmiddel en om de arts de weg te wijzen in de chaos van soms waarde volle en soms waardeloze specialité's. De apothekers nu hebben zich, in te genstelling met de drogisten, op het standpunt gesteld, dat een geneesmid del niet is een verkoopsartikel als haarspelden, radio's of schemerlamp jes. In handen van ondeskundigen le veren ze dus een gevaar op voor de volksgezondheid. De beoordeling der onderscheidene fabrieksartikelen wordt overgelaten aan een commissie vap deskundigen. Overigens menen de apo thekers. dat de drogisten zich nodeloos ongerust maken omdat de practiik zal zijn dat de drogisten maar weinig ar tikelen zullen moeten laten vallen. De apothekers willen beslist niet de zoge naamde populaire artikelen naar zich toe trekken, waar de drogist zo'n grote omzet in heeft. Men wil slechts orde ning brengen in een tot nog toe onwet tige situatie. Het streven van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering van de Pharmacie ls er voorts op gericht de niet tot de re ceptuur behorende artikelen af te sto ten. De economische omstandigheden van de apothekers zijn er nu eenmaal nog niet naar, dat dit kan gebeuren. De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, welke gisteren haar 175-jarig bestaan vierde, hield des morgens in het Haarlemse concertge bouw haar jaarvergadering, welke be halve door vele prominenten op het gebied van de Nederlandse nijverheid en handel, vele autoriteiten en buiten landse gasten ook werd bijgewoond door prof. dr. A. H. M. Albregts, mi nister zonder portefeuille, mr. F. C. G. J. M. Teulings, minister zonder porte feuille en vice-voorzitter van de mi nisterraad, mr. dr. A. A. van Rhijn, staatssecretaris van sociale zaken, Cla rence E. Hunter, chef van de M. S. A.- missie in Nederland, en mr. P. O. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem. Minister Albregts bracht tijdens deze vergadering hulde aan de secretaris van de maatschappij, mr. J. Bierens de Haan, die gisteren 25 jaar de functie van secretaris vervulde, en deelde mee, dat de Koningin hem had benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Uit handen van de voorzitter, ïr. J. T. Duyvis, ontving mr.. Bierens de Haan de gouden draagmedaille van verdien ste, welke door de maatschappij be schikbaar was gesteld. De enige ilets met de 5 plussen No. 21 In rubber opgehuigea spatborden AdvKiieuue lug Med.) De veertien ministers van buiten landse zaken die het ministerscomité van de Raad van Europa vormen, heb ben bij de raadgevende vergadering voorstellen ingediend voor overeen komsten ter regeling van de sociale ze kerheid in geheel Europa. De bedoe ling ervan is gelijkheid van behande ling te verzekeren voor de onderdanen van de Europese staten en de voor delen van reeds bestaande internatio- ale conventies omtrent sociale zeker heid aan alle Europeanen ten deel te doen vallen. De nieuwe met de rijke afschenk f» Met het groene etiket 76 cent Vraag ook de bekende Ceylon Melange .•'Pickwick thee met GEEL etiket.SSCj (Advertentie, Ing. Med.) Indonesische regering maakie richtlijnen bekend De Koninklijke Rotterdamse Lloyd heeft besloten aan het Indonesische personeel een Lebaran-gratificatie toe te kennen, onder voorbehoud, dat de employe's, die in afwachting van de toekenning dezer gratificatie, in sta king waren gegaan de arbeid her vatten. Tot uitbetaling van de gratifi catie is besloten, nadat de Indonesi sche regering richtlijnen had bekend gemaakt. De gratificatie bedraagt een twaalfde deel van het bruto-jaarinko- men. De Lloyd heeft het beding ge maakt, dat over de maanden tijdens welke door het Indonesische personeel werd gestaakt, geen gage zal worden betaald. De verschuldigde vergoeding van f 2 per dag voor lo'gies en voe ding, zal de stakers echter worden kwijtgescholden. Door de officier van Justitie bij de rechtbank te Breda is tegen de 59- jarige J. L. H„ directeur van de Ge meentelijke YVoningdienst te Tilburg, die verdacht was van verduistering in dienstbetrekking van ongeveer f 8000, een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek geëist. Als direc teur-administrateur zou verdachte in de jaren 1947, 1950 en 1951 op verschei dene tijdstippen geld uit de gemeente kas hebben genomen en deze bedragen hebben geboekt, als zou uitbetaling geschied zijn aan een tweetal aanne mers. Verdachte beweerde tot deze feiten te zijn gekomen, om gemaakte tekor ten van een wisselloper, zekere G., aan te zuiveren. „Het is nooit mijn be doeling geweest, iemand te benadelen," Ook als secretaris-penningmeester van het college van collectanten van de Parochie St. Anna en van de parochie vereniging Jong St. Anna verduisterde H. in totaal een bedrag van f 750. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. (Aüverteutie, Ing. Med.; 7ES Franse ontdekkingsreizigers, on- der aanvoering van de Poolreiziger Jean de Riquer, zullen vandaag uit Parijs vertrekken op weg naar de berg Ararat in Turkije. Op deze berg zou de ark van Noach na de Zonavloed zijn gestrand. De expeditie zal overblijfse len van de ark proberen te vinden. U Als u het Theodoor vraagt, doen ze dat vanwege een komende, nieuwe zondvloed. De mensen maken er ten minste weer een lelijk potje van. In Engeland hebben ze uitgerekend, dat na de oorlog één op de zes mensen misdadige practijken heeft uitgeoefend of nóg uitoefent. Men rekent niet al leen de officieel bekend staande mis dadigers mee, maar ook de vermoede lijke plegers van allerlei onrecht, die niet gegrepen konden worden. Een oudheidkundige in ons land heeft ver klaard, dat de mensen vóór de grote Franse revolutie godsdienstiger waren dan nu. Althans, ze grepen dieper in hun beurs, als hen iets voor de kerk gevraagd werd. Hij heeft namelijk uit gevist wat de grote kathedralen, bij het toenmalige prijzenpeil hebben ge kost, vergeleken met de noodkerkjes. die in deze toch altijd nog weelde rige tijd worden gezet. Percentage- gewijs ligt het zó, dat een gelovige uit IffliHI de 18e eeuw vijf en zestig procent méér voor kerkenbouw e.d. offerde, dan de gelovige van 1952. Maar in de 18e eeuw hadden ze geen geleide eco- Ziet u 't ook zo zwart in? nomie en dat scheelt natuurlijk. In het kleine kerkje te Brusciano (in de buurt van Napels) wordt een stoelen- zetster gevraagd. Pe vorige stoelenzet- ster is door de pastoor de laan uitge stuurd, omdat ze bij de jongste verkie zingen op de Christen-democraten had gestemd. De juffrouw ontstak daarover dermate in woede, dat ze de stoelen, die haar eigendom waren, uit de kerk haalde, ze op het kerkplein op een hoop gooide en in brand stak. „Nou moeten de kerkgangers maar op de blaren zitten", zal ze gedacht heb ben. Een uitstekende zitter is de heer Leaky, een inwoner van Londen. Dezer dagen vierde hij zijn vijf en twintig-jarig jubileum als cellist in de gevangenis van Bristol. Hij heeft veer tig veroordelingen achter de rug. tel kens voor een paar maanden. Niet temin is Leaky een gewiekste misdadi ger, maar de vrouwen waren zijn on geluk. Zeven maal werd hij door een lid van de schone sekse verraden. Daarom tot slot de volgende merkwaar dige uitspraak, die uw lijfaap ont leent aan het blad „Milady", dat te Kaapstad verschijnt: „De vrouwen kunnen net zo goed een geheim be waren als de mannen. Ze moeten er alleen met meer voor zijn!" Het organisatiecomité van de Olym pische spelen te Helsinki heeft aan de internationale sportbonden en aan de Nationale Olympische Comité's ver zocht, het daarheen te willen leiden, dat de spelers, die in een ploeg voor het voetbal-, hockey- of basketball- tournooi uitkomen, rugnummers zullen dragen. Wij hebben de heer K. J. J. Lotsy, bestuurslid van de F.I.F.A. en voorzit ter van de K.N.V.B., zijn mening ge vraagd over dit verzoek van Finse zijde. Het verzoek was hem bekend, al dus de heer Lotsy, en alle landen, die aan het voetbaltournooi zullen deelne men .Nederland niet uitgezonderd, zul len, ook al zijn sommige landen geen voorstanders van deze maatregel, zeer zeker uit beleefdheid tegenover onze gastheer aan de wens van de organi satoren voldoen. Jhr L. J. Quarles van Ufford, pre sident van de internationale hockey- federatie en secretaris van de Konink lijke Nederlandse Hockey Bond. beves tigde ons eveneens het verzoek van Helsinki. Wij hebben er niet het min ste bezwaar tegen om met rugnum mers te spelen, aldus de heer Quarles van Ufford. omdat wij begrijpen dat Helsinki dit gevraagd heeft om het volgen van de wedstrijd voor het pu bliek gemakkelijker te maken. Trou wens, het zou niet voor de eerste maal zijn, dat het Nederlandse hockey-elftal met rugnummers op speelt. Op Zaterdag 14 Juni wordt te Rot terdam een wedstrijd gespeeld tussen het Rotterdams elftal en de Zwaluwen. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Rotterdams elftal: Mühring (Xerxes); Visser (RFC) en Corveleyn (SVV); Verbeek (Sparta), Van de Water (Sparta) en Van der Korput (F'oord) De Blevker (Feyenoord), Van der Hoek (Fevenoord), Van Ede (Sparta), Benningshof (Sparta) en Van Male (Sparta) Zwaluwen: Kevzer (Volendam); Ba kers (PSV) en Buist (GVAV); Vah der Hurk (Eindhoven), Kil (DWS) en Kuypers (Volewijckers)Vermunt (RBC), W. van der Gijp (Emma), Fransen (PSV), Abe Lenstra (Heeren veen) en Rijnvis (A^O). Nederlandse handballers verloren weer Na de 296 nederlaag tegen Duits land is het Nederlands handbalelftal in de tweede wedstrijd in het eind- tournooi om het wereldkampioenschap opnieuw met grote cijfers overwon nen. Te St Gallen werden onze land genoten ten aanschouwe van 3300 toe schouwers door Oostenrijk, na met rust met 108 te hebben achterge staan, met 2114 geslagen. Een neder laag overigens, waar het aanvankelijk lang niet naar toe leek te gaan. De Nederlanders bleken uit de ontmoe ting met Duitsland veel geleerd te heb ben en de eerste 20 minuten waren zij volkomen gelijkwaardig aan hun te genstander*. Men is tot het opstellen van deze ontwerp-overeenkomsten gekomen op grond van een in 1949 door de raad gevende vergadering gedane aanbeve ling. Het comité wilde aanvankelijk de conventie welke bestaat tussen de vijf landen van het Verdrag van Brussel, tot de vijftien leden van de Raad van Europa uitbreiden. De bezwaren ble ken te groot te zijn. Daar.om heeft thans het Internationaal Arbeidsbureau twee nieuwe ontwerpen uitgewerkt: een voor de ouderdoms-, invaliliteits- en levensverzekering en een voor all* andere betrokken takken. Er is nog een derde ontwerp betreffende sociale en medische hulp in voorbereiding. Bij het ontwerpen van de overeen komsten moest men rekening houden met 119 stelsels van sociale verzekering in vijftien landen en met 28 bestaande internationale conventies. Het ligt in de bedoeling, dat ook niet-leden van de Raad van Europa tot de overeenkomsten zullen kunnen toe treden. Opa Klijzing, de wereldkampioen pijproken, is gisteren opgetreden al» jurylid bij een pijprokerswedstrijdvan 60 gepensionneerden van de Philips- fabrieken te Eindhoven. Opa, die 74 jaar oud is, maakt daartoe voor de tweede keer in zijn leven van de trein gebruik. Niet alleen de beoefenaars van de balsporten klagen over terreinnood. Uit het jaarverslag van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart vernamen wij dat, hoewel de leden van deze vereniging hun sport in hogere sferen beoefenen, het gebrek aan ter reinen voor een sport als zweefvliegen een ernstige belemmering voor uitbrei ding van deze tak van sport dreigt te worden. Niettemin is het aantal be oefenaren van zweefvliegen in 1951 groter geworden en zelfs heeft men, niettegenstaande het tekort aan ter reinen, meer vlieguren kunnen maken. Niet minder dan ruim 20.000 starts vonden in 1951 plaats. Dat het zweef vliegen meer en meer aan populariteit gaat winnen, moge blijken uit het feit, dat 186 A- en 175 B-brevetten werden uitgereikt. Dat is een verhoging met 76 resp. 63 brevetten vergeleken bij het vorige jaar. Hoewel hier en daar de mening heeft post gevat, dat zweefvliegen een ge vaarlijke sport is, logenstraffen de cij fers deze veronderstelling. Op de 20.000 starts in 1951 deden zich acht tien ongevallen voor, waarbij zich ech ter geen persoonlijke ongelukken voor deden. De tweede etappe van de ronde van Belgisch Limburg, voor amateurs, Jeuk Overpelt, nver een afstand van 154 km, werd gewonnen door de Belg Van Looy in 4 uur 15 min. De verdere uit slag luidt: 2. Jacobs (B). 3. Briesen (B), 4. Meulemans (B), 5. Van Nitsen (B), 6. Mehagnoul (N.), 7. Clerckx (B.), 10. Bruyne <B), 9. De Munster (B), 10. Grondelaers (B). Het algemeen klassement na de 2e etappe ziet er als volgt uit: 1. Maenen (N) 8.37.00: 2. Van Geneugden (B) 8.37.20; 3. Van Looy (B) 8.37.50; 4. De Bruine (B) 8.38.00; 5. Van den Bossche (B) z.t. De Italiaanse wielerbond is van ge dachte veranderd en heeft thans hef besluit genomen om met een officiële ploeg deel te nemen aan de Ronde van Frankrijk. Er is een conferentie gehouden tussen Rodoni, voorzitter van de bond, Binda, sportcommissaris, Magnani, tweede secretaris. Bartali, Coppi en Magni, waarbij de gerezen moeilijkheden ter sprake kwamen. Men kwam tot overeenstemming, zo dat Italië toch met een officiële ploeg zal starten. De volgende renners zijn aangewe zen; Coppi, Bartali, Magni. Carrea, Milano, Pezzi, Corrieri, Martini, Fran- chie Crippa, Barducci en Baroni. Nederlandse successen voor wielerprofs in Belgie Een te Heist (Belg.) gehouden wie lerwedstrijd voor profs werd gewon nen door de Belg Van den Meerschaut, die over de 175 km een tijd van 4 uur 26 min. noteerde. Wout Wagtmans kwam op de tweede en Lerno (Belg.) op de derde plaats. 66 renners waren van start gegaan. Te Bierebeek werd de 5e grote prijs van Bierebeek verreden, welke prof wedstrijd in een overwinning van Ger- rit Voorting eindigde. Met 4 uur 50 min. over de 165 km sloeg hij de Belg Constant Verschueren met een lengte. Pakistan candidaaf voor Olympische Spelen 1960 Het Olympisch comité van Pakistan is voornemens zich candidaat te stel len voor de organisatie van de Spelen in 1960 te Lahore. Ahmed Jaffer zal de belangen van Pakistan op dit punt bij het IOC be pleiten. Hij maakte deel uit van het bestuur van het OC van Pakistan en is tevens lid van het IOC.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5