LAATSTE NIEUWS A Pam, Pom en de blauwe vaas LS HET HART SPREEKT.... Broeker sportvereniging vraagt voetbalveld Oogstcredieten Bergi en Zuid-Scharwoude Nederlandse zeilers naar Helsinki Oudkarspel Warmenhuizen Het Radioprogramma HEILOO ULO-scholieren hielden jaarlijkse sportdag Beemster Hensbroek VRIJDAG 13 JUNI 1952 Binnenkort verzoekschrift aan de gemeente In de gehouden jaarvergadering van de Broeker sportvereniging, gingen stemmen op over het ontbreken van een eigen voetbalveld. De training is hierdoor ten zeerste gehandicapt. De gemeente zal verzocht worden, een terrein beschikbaar te stellen. In deze vergadering werd tevens de rekening van de penningmeester goed gekeurd. Er bleek een batig saldo van f 240 te zijn. In de elftallen voor de aanstaande competitie werd geen wij-, ziging gebracht. De heer De Boer uit" Haarlem werd uitgekozen voor de training. J. Strijbis zal daarbij de lei ding op zich nemen. In plaats van de heer Augisstein, die aftrad als secreta- rise werd de heer H. Glas gekozen. Tenslotte werd besloten tot deelna me aan de wedstrijden „om de zuur koolbeker". Svenals het vorige jaar kan aan daarvoor in aanmerking komende tuin ders, oogstcrediet worden verstrekt, d.w.z. hun kan een crediet worden verleend, waarvoor de toekomstige opbrengst van de oogst als onderpand dient. Het vorige jaar is dit ook mogelijk geweest. Toen werden de credieten vei-strekt door de Boerenleenbanken, waarbij het Centraal Bureau der Tuin bouwveilingen in Nederland voor 40% garant was; de veiling, waarvan de credietnemer lid was voor 30%; de Centrale der Boerenleenbanken voor 20% en de credietlenende Boerenleen bank voor 10%. Dit jaar is de regeling anders. Tuin ders, aangesloten bij de Langedijker Groentencentrale, kunnen dit crediet krijgen bij deze Centrale zelf. Bij elke aanvoer van producten over die vei ling wordt dan een zeker percentage van de opbrengst ingehouden op grond van een aangegane cessieovereenkomst. Het bestuur van de veilingvereniging De Noordermarktbond te Noordschar- v.oude wil ook zijn medewerking ver lenen voor het verstrekken van oogst credieten. Het is echter van mening, dat het niet op zijn weg ligt, zelf die credieten te verschaffen, maar oor deelt, dat de Boerenleenbanken daar voor de aangewezen lichamen zijn. In de kringen van de Boerenleen bank is men het met de laatste opvat ting eens. In deze toch is het coöpera tief credietwezen georganiseerd en de Boerenleenbanken zijn juist opgericht om aan de land- en tuinbouw de ge wenste credieten te verschaffen, na tuurlijk met de noodzakelijke waar borg. Bioscoop „De Rustende jager" bestaat vijf jaar Morgen bestaat het bioscoop-theater „De Rustende Jager" vijf jaar. Tot 1947 was men in Bergen, wat het filmbezoek be treft, geheel op Alkmaar aangewezen. De stichting van de bioscoop „De Rus", nu vijf jaar geleden, is wel gebleken een belangrijke aanwinst voor het uitgaande publiek te zijn. Geen enkele Bergenaar èn de gasten evenmin zouden de „bios" in eigen woonplaats, Yesp. vacantie-ver- blijf, willen missen. Men heeft in de afgelopen vijf jaar vaak van bijzonder goede rolprenten kunnen genieten. Sommige films van uitstekend gehalte draaiden in het seizoen reeds en kele weken na de première in de hoofd stad. En hoewel „De Rus" het enige filmtheater ter plaatse is. kan men in één week tijds twee of drie verschil lende films gaan zien. Het z.g. „bijzon dere programma" (culturele films, opera- en muziekfilms), dat sinds anderhalf jaar gewoonlijk Donderdagsavonds wordt ge bracht, blijkt zeer gewaardeerd te worden. In de jubileumweek draaien weer drie verschillende films. n.l. „David en Baths- heba", „Tramlijn Begeerte" en in het bij zondere programma „De onvergetelijke melodie" (muziek van Chopin). GESCHROKKEN FIETSER REED TEGEN EEN HEK. Een wielrijder uit Alkmaar, die ach terop gereden werd door een bestel auto, toen juist vanuit tegenovergestel de richting een vrachtauto naderde, voelde zich zo in het nauw gedreven, dat hij tegen een ijzeren hek van me vrouw de wed. Kooij aanreed. Met een lichte ontvelling aan zijn hand en een scheur in zijn jasje, kwam de man er nog betrekkelijk goed af. Daar de betrokken partijen het ech ter niet eens konden worden over een eventuele schadevergoeding, werd de zaak in handen van de verkeerspolitie gesteld, die één en ander grondig on derzocht. U.L.O.-LEERLINGEN GINGEN NAAR TEXEL De leerlingen van de twee laagste klassen van de Ulo-school hebben on der leiding van het onderwijzend per soneel een driedaags uitstapje naar het eiland Texel gemaakt. Dank zij het mooie weer, heeft men buitengewoon genoten. VERKEERS-EXAMENS MET PRACHTIGE UITSLAG Door de leerlingen van de hoogste klassen van de Openbare Lagere Scho len te Oudkarspel en Noord-Scharwou- de ,werd met goed gevolg deelgenomen aan de in Schagen gehouden verkeers- examens. Het resultaat was de moeite waard: allen geslaagd! MEISJE DOOR HOND GEBETEN. Het meisje A. van S. werd door de hond van de heer W. V. zo ernstig in haar wang gebeten, dat de snel ge waarschuwde arts de wond met drie krammen moest hechten. De hond van de heer V. schijnt meer mensen te hebben gebeten. VAN WIE ZIJN DIE FIETSEN? De groepscommandant van de Rijks politie te Broek op Langendijk deelt ons mede. dat reeds geruimte tijd twee damesrijwielen op zijn bureau aanwe zig zijn. De eigenaressen van deze fiet sen worden verzocht zich met de com mandant in verbinding te stellen. KOLFCLUB „ONDER VRIENDEN" BESTAAT 65 JAAR Naar wij vernemen, bestaat de kolf- club „Onder vrienden" te Oudkarspel, in October vijf en zestig jaar. Dit heu gelijke gebeuren zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Men heeft plannen tot het organiseren van een meerdaags kolf- festijn. OP 23 JUNI RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Langedijk is door de burgemeester bijeengeroepen op Maan dag 23 Juni des avonds half acht. DOKTERSDIENST LANGEDIJK EN ST. PANCRAS Dr. de Wit, telefoon K 2260—524. NATIONALE KOLFWED STRIJDEN De Nederlandse Kolfbond zal dit jaar de nationale kolfwedstrijden hou den te Krommenie. Verwacht kan wor den, dat er ongeveer een dertigtal korpsen uit de verschillende, bij de N.K.B. aangesloten clubs zullen deel nemen en ongeveer 250 personele kol- «ongecorrigeerd De Nederlandse zeilafvaardiging naar de Olympische Spelen te Helsinki ziet er als volgt uit: Finn-jol: J. H. II. J. de Jong. Star-jacht: A. L. J. Maas en mr E. Stutterheim. Draak-jacht: W. P. van Duyl, A. E. Dudok van Heel Jr.. mr Dudok van Heel. 5.5 Meter-jacht: W. de Vries Lentsch Jr., Ph. H. Keegstra, P. J. van der Giessen. Reserve is F. H. Scliweers. Algemene reserves zijn: S. de Wit en Jac. F. Stap. Als chef d'equipe zal fungeren S. de Wit, assistent chef d'equipe c. H Kaars Sypesteyn. Op 11 Juli zal te Helsinki de loting plaats vinden voor de Finn-jollen Verder zullen de 5.5 meter-, draak- en starjachten voor meting te Helsinki beschikbaar moeten zijn. Als lid van de internationale jury zal ir J. Loeff naar de Finse hoofdstad gaan. 11ET NIEUWE BANKGEBOUW VAN DE COOP. BOERENLEENBANK Het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Boerenleenbank OudkarspelNoord-Schar- woude op de grens van Noord-Schar- woude en Oudkarspel, dat per 15 Juni op geleverd had moeten worden is nog niet voltooid, zodat het wel Juli zal worden eer de officiële opening zal kunnen plaats vinden. Eindles Rooms Kath. lagere tuinbouwschool Bij de eindles van de Booms Katholieke lagere tuinbouwschool was de volledige commissie van toezicht, de heer Malle- kote voor het Rijksschool-toezicht en ouders van leerlingen aanwezig. De les verliep vlot en de leerlingen toonden veel te hebben opgestoken. De heer Mallekote sprak zijn waardering uit voor het gegeven onderwijs en reikte met enkele toepasselijke woorden de di ploma's uit aan de volgende leerlingen: A. Buter, M. Strooper, J. Kleibroek, J. Boekei en R. Kruier te Tuitjenhorn; L. Groot te Schoorldam; M. Molenaar en N. te Buck te Warmenhuizen. ZATERDAG 14 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein vrouwenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Fianoduo. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gram.muziek 12.55 Ver kiezingstoespraak. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Eoekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.40 Gemengd koor. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.38 Gram.muziek. 16.00 Musette-Orkest en solist. 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Jour nalistiek weekovericht. 18.25 Gevarieerde muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse Defensie". 19.00 Gram.muziek. 19.15 Lichte muziek. 19.45 Verkiezingstoespraak. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cau serie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Cabaret. 21.40 Verkiezingstoespraak. 21.47 Gram. muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA; 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.40 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continue-bedrijven. 11.35 Viool-solo. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Metropole-Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.25 „Onze vacantie hun brood", klankbeeld. 14.35 „Over plan nen en.... herinneringen". 15.00 Ama teuruitzending. 15.30 Boekbespreking. 15.45 Dansmuziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.30 Kamerorkest. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Verkiezingstoespraak. 8.30 Vara-varia. 18.35 Hawaiïanmuziek. J9.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passe partout", causerie. *19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 „Mijn dochter speelt Fifi", muzikale comedie. 21.15 Socialis tisch commentaar. 21.30 Holland Festival: Concertgebouworkest. e Filiaal: ALKMAAR, Langestraat 15 Gisteren werd op het Forestersveld de jaarlijkse ULO-sportdag gehouden, onder leiding van de heer De Jong. Practisch alle scholieren namen er aan deel. Het is voor deze jongeren een spor tieve en prettige dag geworden. Bij het bekend maken van de uitslagen door het hoofd der school, de heer J. Gerling, wees deze er op, dat het niet in de allereerste plaats ging om top prestaties, maar om de sport zelve. Hij bracht dank aan hen die de leiding 71. Hoe meer Kareltje er over na dacht, hoe minder zin hij had om naai Buldogstad te gaan. „Jaja, Billie wil mij uit de weg hebben, en dan gaat hij alleen naar de bazar toe. Maar wie zegt me, dat hij naar me toe zal komen om het geld met mij te delen?" En zo draaiden Kareltje's gedachten In een kringetje rond en toen nam hij met een een kloek besluit. „Nee, ik moet m de buurt van Billie blijven, dan kan ik zien wat hij uitvoert", dacht hij en meteen drukte hij bij de eerstvolgende halte op het belletje. „Moet meneer er hier al uit?" vroeg de chauffeur ver baasd. „Ik dacht dat u naar Buldog- stad moest!" „Ik heb iets vergeten", loog Kareltje en even later stond hij aan de kant van de weg met zijn kof fertje. Maar wat nu? Plotseling drong het weer tot hem door dat de politie hem zocht. Waar moest hij zo gauw heen? En waar was zijn vriend Billie op het ogenblik? Een ogenblik leek het er op of Kareltje in wilde paniek op de vlucht wilde slaan, maar toen viel zijn blik op het koffertje dat naast hem stond. „Wacht, mijn baard zit nog in het koffertje", dacht hij verheugd. „Die zal ik omdoen, dan ben ik voor lopig veilig!" Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk keljjk FYFFES, de beste. Herkenbaar aan het blau we etiket op iedere kam. echt met blauw etiket op iedere kam f (Advertentie Ing Med.) hadden gehad of als jury of scheids rechter hadden gefungeerd op deze sportdag, die met een kleine onderbre king geduurd heeft van 95 uur. De uitslagen luiden: Snelloop (60 meter) meisjes 12 t.m. 14 jaar: 1. L. Majolée 9 sec.; 2. A. van Til 9.1 sec.; 3. M. van Lienen 9.2 sec.; 4. Th. Jonker 10 sec. Snelloop (60 meter) meisjes 15 jaar en ouder: 1. N. van der Borg 8.8 sec.; 2. L. Zandbergen 9.1. sec.; 3. T. van Dijk 9.2 sec.; 4. E, van Lienen 9.4 sec. Snelloop (80 meter) jongens 12 14 jaar: 1. K. Dekker 10.9 sec.; 2. D. Koorn 11 sec.; 3. B. Weber 11.1 sec.. Snelloop (80 meter) jongens 15 jaar en ouder: 1. H. Menkhorst 10 sec.; 2. A. Nol 10.1 sec.; 3. J. Jonk 10.2 sec. Verspringen meisjes 1ste en 2de klas se: 1. L. Majolee 4.45 meter; 2. T. Jon ker 4.10 meter; 3. M. van Lienen 4 me ter; 3. J. de Boer 4 meter; 4. R. van Ammers 3.95 meter. Verspringen meisjes 3de en 4de klasse: 1. L. Zandbergen 4.30 meter; 2. T. v. Dijk 4 meter; 3. E. van Lienen 3.90 meter; 4. J. Buis en R. Veen 3.85 me ter. Verspringen jongens 1ste en 2de klas: 1. A. Nol 4.88 meter; 2. H. Menkhorst 4.50 meter; 2 J. Balk 4.50 meter; 3. Gi Muylwijk 4.30 meter; 4. K. Dekker 4.20 meter. Verspringen jongens 3de en 4de klasse: 1. J. Jonk 5.90 meter; 2. K. v. d. Pol 5.25 meter; 3. H. Stolk 5.10 meter; 4. R. Dijkstra 5 meter. Hoogspringen meisjes 1ste en 2de klas; 1. L. Majolee, A. van Til en I. van Dijk 1.30 meter; 2. J. de Boer 1.25 me ter; 2. M. Peys 1.25 meter; 2. N. Kop- pes 1.25 meter 2. R. van Ammers 1.25 meter. Hoogspringen meisjes 3de en 4de klas: 1. E. van Lienen 1.35 meter; 2. L. Zandbergen 1.30 meter; 3. N. v. d. Burg 1.25 meter: 3. R. Veen 1.25 meter. Hoogspringen jongens le en 2e klasse: 1. A. Nol 1.55 m; 2. H. Menkhorst 1.45 m: 3. D. Koorn 1,35 m; 4. B. We ber 1,25 m. Hoogspringen jongens 3e en 4e klasse: 1 J. Jonk 1,55 m; 2. E. Jansen, K. Jonker en T. v. Straaten 1,45 m. Handbal (meisjes) Meisjes 3e klassemeisjes 4e klasse 3—2. Voetbal (jongens) Jongens le en 2e klassejongens 4e klasse 10. Volleybal (meisjes) Meisjes 3e klassemeisjes 4e klasse 3—0. Volleybal (jongens) Jongens 3e klassejongens 4e klasse 0—3 Kastie Jongens le klassemeisjes le klasse 39—10. Vliegeniers brachten het bruidspaar een eresaluut Gistermorgen werd in de r.k. kerft te Heiloo het huwelijk voltrokken van mej. Maria Schuyt en de vliegenier N burgerlijke staNd Geboren: Petrus Gerardus, z Könijn en W. M. Smit. Overleden: Cornells Bakker, oud 80 jaar, echtgenoot van C. Jong. Getrouwd: Antonius de Boer en Ma ria Margaretha Schipper. feuilleton 43. „Ik ben er maar zes maanden geble ven". „Dus niet lang genoeg, om het verve lend te gaan vinden" Wat deden ze nu eigenlijk? vroeg Barbara zichzelf verbijsterd af. Ze voerden een beleefd, conventioneel ge sprekje en vulden de tijd tot ze bij het dorp zouden zijn en elkaar dan. weder zijds opgelucht. goedendag konden zeggen. „En wat is er met jou gebeurd, af gezien van je galante avonturen?" „Houd op over galante avonturen! Toen ik voor net eerst weer de Oceaan overstak, kon het me niet veel schelen wat er gebeuren zou. Als ik alleen was geweest, zou ik misschien een duik in zee hebben gedaan. En toch had ik me niet bedronken!" „Ja. van bedrinken gesproken", zei Barbara ietwat bitter. „Kun je dat nog niet vergeten?" „De drank heeft ons van elkaar ge scheiden" „Als je verstandig was geweest, zou dat niet gebeurd zijn". „Kwestie van opvatting". Jinks ging inmiddels steeds langza mer rijden „En die jongen van Melrose?' vroeg hij tenslotte „Je bedoelt Bryan Melrose?" „Ja. wal betekent Mi voor jou?" „Tk rie mei in wat dat met jou te nakei- «-„eft* „Nier- D°nk dan nog eens na". „Dat is niet nodig". DOOR RENEESHANN Jinks liet de auto stoppen, draaide zich om en keek haar aan „Je weet zeker wel, dat mijn gevoe lens voor jou onveranderd zijn?" Opnieuw was de verleiding groot. Misschien zou ze ervoor zijn bezwe ken als Bryan niet in zijn auto was voorbijgekomen en, even langzamer rij dend, haar had toegeroepen, in het dorp op haar te zullen wachten. Jinks vloekte binnensmonds en drukte weer op de starter. „Hij is zeker verliefd op je?" „Hoor eens Jinks, ik kan die aanma tigende toon van jou niet uitstaan. Hoe zou je het vinden als ik tegenover jou zo sprak? Tussen ons is het uit" „Je weet heel goed, dat je onzin praat. Je bent van mij en dat ben je altijd geweest, ook ai hebben we el kaar in een paar jaar niet gezien". Dit, zo dacht ze. was de grote moei lijkheid, waarin ook zij was betrokken. ..En als we elkaar nu eens niet weer hadden ontmoet?" vroeg ze effen „Maar wij hébben elkaar weer ont moet". „Je zou het best zonder mij gesteld hebben... met iemand anders" „O. neen". „Bijvoorbeeld met iemand als Hea- ther" ..Heather? Och. dat is een lief kind. meer niet" „Is het niet bij je opgekomen, dat ze, ais ze ie dikwijls zag. wel eens ver liefd op je zou kunnen worden?" Fe'ep-'-al n'et „Nu, dan is verwaandheid de enige ondeugd, die je niet schijnt te bezit ten", zei Barbara, „maar ik acht het heel best mogelijk en zou 't ook erg goed vinden". „Voor haar of voor mij?" „Voor allebei, wanneer jij inderdaad je leven had gebeterd". „Nu, misschien wil jij me wel een getuigschrift geven" Om een bocht riidend, zagen ze het dorp op korte afstand liggen. Het kerktorentje rees boven een groep bomen uit. Op het dorpsplein speelden kinderen rondom de pomp. Er stonden enkele kleine villa's, terwijl ook de dorpsherberg en het postkantoortje niet ontbraken. Bryan zat in zijn auto te wachten. „Ik zou zin hebben om zonder stop pen naar Londen door te rijden", zei Jinks boos „Als je dat deed. zou Bi-van je waar schijnlijk achterna komen" .Dus ik had gelijk", lachte hij spot tend. „Nu, het verklaart veel" „Ik begrijp niet goed. wat ie be doelt". zei Barbara koeltjes Bryan Melrose, de zoon des huizes Prachtig, hoor! Je ziet je zelf zeker al als de ..chatelaine" van een der def tigste huizen in Engeland". Barbara's handen klemden zich sa men. Nooit was ze zo boos geweest. „Nu, maar de dochter van een van die deftige huizen is, dunkt me óók een vangst. Misschien heb je dat niet helemaal over 't hoofd gezien" Terwijl Barbara dit zei, was ze aller minst trots op haar antwoord. Jinks en zij gedroegen zich als stoute kinde ren en ze maakten ruzie alsof ze nog in Labrador waren Ja, zó was het ge weest, vóór ze definitief met elkaai braken. Ze hadden elkaar de mees' grievende dingen naar 't hoofd ge gooid: onvergeeflijke dingen, die t onder welke omstandigheden dan no' nooit tot een ander gezegd zouden het ben. Barbara was zich bewust, dat haar woede vergezeld ging van hevig ver langen; dat ze ten prooi was aan de meest wonderlijke gemengde aandoe ningen. Ze haatte hem.... maar had hem toch nog innig lief. Als hij zich nu omdraaide, de armen om haar heen sloeg en haar kuste ja, al waren ze nu midden in het dorp, waar Bryan haar opwachtte dan zou ze niet bij machte zijn, hem te weerstaan. Maar hij deed mets van dien aard. Hij ging langzamer rijden, hield stil en zei toen op bittere toon: „We zijn geen van beiden veranderd wel? We zijp nog even lief tegen elkaar als vroeger En je tongetje is nog even scherp, zou ik zeggen Maar wat komt het er ook op aan?" „O, in t geheel niets". „Aha, zijn jullie daar?" riep Byran vrolijk terwij; hij de deur van de au to voor Barbara opende. Ik dacht, dat jelui pech hadden toen ik ie daar langs de weg zag staan". ,We dachten, dat de benzine op raakte", antwoordde Barbara. „Gelukkig was het niet zo" zei Jinks kortaf. „Kom, ik ga maar eens verder" .Denk er om. eens even te telefo neren over die flat" bracht Brvan hem in herinnering. En met een glimlach tegen Barbara liet hij er op volgen: „Ik zal moeder er wel toe krijgen. Ik vind het een prachtig idee als iullie naar Londen komen". „Woon je in Londen?" vroeg Jinks. „Door de week wel. maar soms kom ik een weekeind thuis". „Ik woon er ook". „Prachtig, dat zal Heather heerlijk ■•inden" Jinks keek Barbara een ogenblik 'nordringend aan en zei toen weet 'at hij maar eens gaan zou Indêrdaa- »ed hij weg en Barbara stapte it 'ryan's auto Toen herinnerde ze zir •et briefie voor mevrouw Burton ei stapte weer uit. <Wordt vervolgd) Leo J. Ranke uit Rotterdam. De bruid is een dochter van wethouder Schuyt. 's Middags brachten enkele collega's in hun vliegtuig boven de woning van de bruid een eresaluut, waardoor dit huwelijk ongetwijfeld in de belangstelling kwam te staan. INSCHRIJVING VOOR DE AVOND VIERDAAGSE IS OPENGESTELD Nu over enkele weken wederom de Avondvierdaagse voor rijwielen geor ganiseerd wordt, heeft het comité de inschrijving opengesteld. Het comité van de Avondvierdaagse zou gaarne zien, dat de middenstandsverenigingen de handen ineensloegen om te komen tot een soort kleine Braderie rondom het Witte Kerkje. Ongetwijfeld zou dit het aspect van deze populair geworden Avondvierdaagse verhogen. BOERDERIJ WORDT HERBOUWD De boerderij, bewoond door de neer W. Zwagerman, Hensbroek, die enke le jaren geleden geheel afbrandde, zal thans worden herbouwd. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. N. Hoog- zaad, Zandwerven. ELDERS BENOEMD De heer F. van Duin, Hensbroek voorheen onderwijzer aan de o.l. school te Hensbroek is ingaande 1 Juli in ge lijke functie benoemd aan de oJ. school A te Harlingen. PREDIKBEURTEN alkmaar, Grote Kerk, 10 uur, ds Den Oudsten (H. Doop); 5 uur ds Wes- seldijk. Kapelkerk: 10 uur ds Dik- boom (H. Doop). Rem Gereform. Gem.: 10,30 uur da Rappold. Luth. Kerk (Oudegracht)10,15 uur, prof. dr Mönnich van Amsterdam. Doopsgez. Gem.: 10,15 uur, dr Vis van Beverwijk. Gereform. Kerk: 10 uur, ds Voil Meyenfeldt; 5 uur ds Wiersema van Noordwijk-Binnen. Gereform. Ge meente (De Doelen, bovenzaal): 6 uur, dienst. Baptisten Gem. (in N. Doe len): 10 uur, de heer Planting van Am sterdam; 11,30 uur Zondagsschool; Vrij dag 8 uur, Bijbellezing (Wilhelmina- scliool). Oud Kath. Kerk, Emma- straat, 10 uur, Heilige Dienst; 7 uur Vesper. Ned. Chr. Gem.schapsbond: Tentcampagne op Canadaplein van Woensdag 11 tot en met Dinsdag 17 Juni; Zondag 3,30 uur, openluchtsamen komst in de Hout; Donderdag 8 uur, Evangelisatiesamenkomst in W. en B, evangelist Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 22 (Will. Booth): 10 en 8 uur bijeenkomsten; 7 uur open- luchtprediking; Maandag 2,30 uur ge zinsbond. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 4: 10 uur Heiligingsdienst; 8 uur Verlossingsamenkomst; Dindag 8 uur, contactavond; Woensdag 8 uur wijdingsdienst. AKERSLOOT; 10,30 uur ds Bekius. BERGEN: Ruïnekerk, 10 uur de heer Strikwerda. Gereform. Kerk: 10 en 4,30 uur ds Scholten. BROEK OP LANGENDIJK: Herv. Gem., 10 en 7 uur ds De Zeeuw. Ge reform. Kerk: 10 en 7 uur ds Donner. Gereform. Kerk (Art. 31) 10 en 3 uur, ds v. d. Lingen. Chr. Gereform. Kerk: 9,30 en 3 uur, ds Henstra. Doopsgez. Gem.: 10 uur ds Nolthenius. DIRKSHORN: Ned. Herv. Kerk, geen dienst. Gereform. Kerk, 9,30 en 2,15 uur, ds Van Reeven Cs morgens H. Avondmaal). EGMOND AAN ZEE: Gereform. Kerk, 10 uur ds Wiersema van Noord- wijk-Birnen; 5 uur ds Von Meijenfeldt. Oud-Kath. Kerk: voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. GROOT-SCHERMER: 7,30 uur de heer Albertz. HEILOO: Herv. Gem., 10 uur ds Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10 uur, ds Alkema van Amsterdam; 7,15 uur ds Langman in Amsterdam. Gereforn Kerk (in evang geb. aan de Kerklaan), 8.30 uur ds Wiersema; 3.30 uur ds Von Meyenfeldt. HEERHTTGOWAARD: Herv. Gem., 10 uur, ds Wiltink. Gereform. Kerk, 9.30 en 2.30 uur dr Bakker van Amster dam. KOEDIJK; 10 uur, ds Kaptein van Akersloot. LIMMEN: 10 uur, ds Cannegieter. NOORD-SCHARWOUDE, Herv. Ge meente, 9.30 uur ds Pliester. Geref. Kerk: 10 en 7 uur, ds Vegter. OOST-GRAFTDIJK: 10 uur de heer Albertz. OUDORP: 9 uur, ds Bekius. SCHERMERHORN: Herv. Gem., 10 uur, ds Van Dijk. Gereform. Kerk, 9,30 en 2.30 uur cand. Haspels van Bus- sum. SINT PANCRAS: Gereform. Kerk, 10 en 4 uur ds Middelkoop. STOMPETOREN: 30 uur da Buys 'Jeugddienst). Evangelisatie, 10 uur, de heer v. d. Kaay van Amster- iam. WARMENHUIZEN: 7 uur. ds Plies- fer. ZUID-SCHARWOUDE: 10.30 uur ds Pliester. ZUID-SCHERMER: 10 uur, ds Keja.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7