LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving AGENDA Vier onvergetelijke dagen r VRAAG en AANBO Hei programma op Vrijdag Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Jubileumtoc uitste Burgers deden de kraag niet op, toen ze naast soldaten zaten Javisto oefende voor het bedgordijn Aanrijding op het Ritsevoort gevolg van slechte remmen Het was een loeder van een wagen Adressen aan de Raad Openbare leeszaal Echtpaar Kokkes werd winnaar Damkampioenschappen Alkmaar en Omstreken De heer Ph. Gijzelaar teraarde besteld maand geëist tegen vrachtwagenbestuurder Gemeente kocht weer huis aan Molenbuurt Bergen Dodelijk ongeluk bij opruimingswerk Samenzwering tegen de Zuidkoreaanse regering? Jalouzie motief voor moord te Zaandam Te koop aangebotl Nie De pioniersier mi WOENSDAG 18 JUNI 1953 Conlaciavond burgers-milHairen Schorre kelen van Over vaal en iwiniig jaar!" jyjILITAIREN\ onverschillig van welke legeronderdelen ze mogen zijn, vormen een grote familie, zodra ze met elkaar aan één tafeltje zitten en de radio boogie-woogie speelt. Dan gaat het malle swingvingertje de lucht in en dan wordt het luidruchtig. Als burger van Nederland, vertegenwoordigend een democratische gedachte, kan men dan soms wat jaloers zijn op die gelijkgezind heid, dat gezamenlyk pleizier. Die jalouzie onderkent men echter niet. Neen, men zet zijn geestelijke kraag op en waant zich tussen de kannibalen. Dat is de beste troost. Het is in deze wetenschap zeker wel met enige huiver geweest, dat een aantal Alkmaarders gisteren gehoor gaf aan de uitnodiging van liet garnizoen van onze stad, om in het „Wapen van Heemskerk" een contact- avond burgers-militairen bij te wonen. Goed, we streven naar vriendschappe lijke banden tussen leger en burgery, in de overtuiging, dat die jongen in battle- dress ook eenmaal een gewone kantoorbediende, een landarbeider of een kap per was. „Maar ze maken zo'n kabaal en ze durven alles te zeggen, als ze een maal dat pakje aan hebben". Welnu, de contactavond burgers- militairen is een volledig succes ge worden. Niet omdat de nog betrekke lijk nieuwbakken militairen voor deze gelegenheid bridgetafelgesprek- ken voerden, doch veeleer doordat de gasten zich even omschakelden en zich een moment wisten opgenomen in die vreemde, doch vaak benijdenswaardige familie: het leger. Er werd bij de schet terende tonen uit een enorme luidspre ker geschreeuwd en gebruld, de field- jackets van idem zoveel soldaten bun gelden „zomaar" aan de wandlampjes. Maar 't was oergezellig! De gasten in het burgerpak schreeuwden enthousiast mee: „Over vaaf-en-twintig jaar" en Daor zaan de appeltjes van Oranje weer!" Tot ze hees waren. Dat dit contact tot stand kwam, is in de allereerste plaats te danken geweest aan het R.A.O.-variëté, dat acht man sterk het motto „Voor de troep, door de troep" met pure bewijzen kwam on derstrepen. Het groepje miste een paar leden, want die stonden op wacht, maar dat heeft niemand gemerkt. „Dan moest iemand maar 'n anders aandeel over nemen", werd er gezegd. Het enthou siasme (en dat, terwijl dit de 426ste voorstelling was!) bleek er niet minder om te zijn. Er staat echter tegenover, dat het wonderlijke mensenconglomeraat, dat „leger" heet, hier een stel artisten van den bloede bij elkaar had gevoerd. Wc hebben menig beroepsgezelscap het be zit van een Jan van Tol. een Wim Mersman, een Wim Romeijn of een Joop Visser toegewenst, gisteravond. All-round artist. Jan van Tol bracht de aardige schet sen „Wonderman" (een heerschap met drie benen). „Parodie Luva III" en „Jeanette". De parodie Luva III, illus treerde kostelijk de mentaliteit van een uitermate sloom manneke, dat in 1945 bij de Luchtvaarttroepen, als sol daat derde klasse, belandt. Helaas had de parodie hier en daar het karakter van een „sneer" op de O.V.W.-ers, die direct na de oorlog naar Indonesië zijn gegaan. Wim Mersman bracht enkele be schaafde pianosoli, daarbij afgelost door Eddy van der Vaarst, die ook als accor- deon'nist voor het voetlicht kwam. Wim Romeijn bleek all-round te zijn. Dan riep hij gedachten op aan Danny Kaye, dan weer aan Nederlandse groten als Zonneveld en Kan. Zijn „debutant" bracht de zaal terecht in verruk king. Wim bleek tevens een begaafd pianist te zijn, waarbij zijn optreden bruiste van de reinste kolder die men zich denken kan. Bert Schutte imi teerde niet onverdienstelijk Maurice Chevalier. „Javisto". Over Joop Visser als goochelaar heet hij „Javisto" een nauwelijks twintigjarige knaap uit Rotterdam, wil len wij u iets meer vertellen. Joop goochelt al een jaar of vijf, zomaar, omdat hij er aardigheid in had. Hij be gon destijds op advies van een gooche lende buurman en zijn eerste studies speelden zich af tegen het bedgordijn. Uren en uren oefende hij zich in vin gervlugheid, hij trok naar Amsterdam om lessen te halen bij een grootmees ter op het gebied der onnavolgbare manipulaties. Hij liet zich leiden door grote mannen als Macquelin en Boelero en slaagde er in steeds in diep res pect voor hetgeen zij presteerden hen bijna te evenaren. Hij maakt thans zelf zijn eigen nummers. Ze zijn origi neel en verbluffend. Hij bewaart ze echter voor zijn debuut van straks, op het grote toneel. Ge zult dan nog van hem horen. Deze merkwaardige, charmante knaap, die zijn nummers weet te „ver kopen", is Neerlands jongste manipula tor, Niettemin is hij onlangs geaccep teerd door het college van zeer vin gervluggen, „de 52 schakels". Het is een eer, die slechts weinigen te beurt valt. Zo werden de genodigden op deze contactavond niet alleen vergast op een roezemoezige, familiaire gezelligheid, ze kregen bovendien 'n programma voor geschoteld. dat in alle opzichten uit stekend was, voor zover het 't spel be treft. De decors waren sober en na die 426 voorstellingen danig gehavend en de discipline achter het toneel liet ook wel iets te wensen over. Doch dit gijn bijkomstigheden. De muziek werd ver zorgd door de Rhythme-sectie, bestaan de uit Eef Teunisse, Bert v. d. Molen en Eddy van der Vaarst. De leiding be rustte bij kapitein J. G. F. van Ewijk, die vóór de aanvang der voorstelling namens de Dienst Welzijnszorg (de voormalige R.A.O.) een welkomstwoord sprak. De commandant van het Korps Bewakingstroepen Landmacht, kapitein H. Fuchter, vertegenwoordigde de gar nizoenscommandant. Burgerlijke stand Geboren: Wilhelmina, d.v. J. N. B.. Donkersloot en N. Nauta. Gehuwd: Tjepko Soerink en Caro lina Schouten: Nicolaas Beemsterboer en Aaltje Me.vberg: Cornelis M Elout en Johanna G Lammers. Overleden: Wouter IJfs 73 jr.. wedn v. D. Tames: Jan V«"gaaij. 67 jrJa cob Tentij, 75 pr., wedn. v. H. Leuntjes. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur Hyena's van de weg (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: MerijntjeGij- zens jeugd (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uif-: Iwo Jima (18 jaar); Victoria Theater geen voorstelling. Harmonie Theater, 8 uur: De heer G. Ritmeester spreekt voor de VVD. „Waakt en Bidt", 8 uur: Prof. dr. G. C. van Niftrik spreekt voor de CHU. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur Hyena's van de weg (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: De zevende sluier (14 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De bruiloft van Figaro. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond Biljartbond. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 0.53 12.17 Donderdag 1.22 13.55 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 0.58 12.22 6.22 18.58 Donderdag 1.27 14.00 7.27 20.00 Ten behoeve van hen, die nog geen kennis hebben genomen van het programma van het Koninklijk bezoek aan Alkmaar, laten wij hieronder nogmaals het tijdschema van de feestelijkheden volgen: 10.10 Aankomst Friesebrug. Begroeting door burgemeester en wethouders. Aanbieding bloemen. Te voet naar de Achter weg. 10.2010.35 Bezichtiging oude stadsmuur. Korte toespraak voorzitter 8 October-vereniging. Onthulling gedenksteen. Muziek stadslied 10.35 Te voet naar de kaasmarkt. Aan de Dijk staan afgevaar digden van verschillende verenigingen met vaandels en banieren. 10.4511.05 Bezoek aan de kaasmarkt. 11.05—11.20 Rondrit door de stad. Waagplein, Mient Oostzijde, Lange- straat, Koorstraat, Ritsevoort, Kennemerstraatweg, Wil- helminalaan, Prins Bernhardlaan, Sportlaan, rit in het sportpark. 11.20—11.50 Bezoek aan het sportpark, waar de Alkmaarse jeugd is verzameld. Rondrit door de stad. Sportpark, Sportlaan, Kennemer straatweg, Emmastraat, Costerstraat, Mr. P. J. Troelstra- kade, Dr. Schaepmanplein, Dr. Schaepmankade, Overdie- pad, Klein Nieuwland, Oudegracht, Keetgracht, Laat, Payglop, Langestraat, stadhuis. Ontvangst raadzaal stadhuis. Dejeuner in kamer B. en W. Vertrek van stadhuis. Route: Langestraat, St. Laurensstraat, Nieuwesloot, Hof plein, Korte Nieuwesloot, Kanaalkade, Friesebrug. 11.50—12.10 12.10 12.50—13.50 13.55 J Franciscus W. uit Santpoort had zijn zoon de weg opgestuurd met een auto waarvan de reminrichting zeer mini male capaciteiten vertoonde. Op het Ritsevoort te Alkmaar was dat de oor zaak van een aanrijding en een proces verbaal geworden, zowel voor *de zoon als voor de vader. De zoon werd in verband met deze aanrijding reeds eer der veroordeeld en gisteren verscheen de senior voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, waar hij probeerde uit te leggen hoe het kwam dat hij zijn zoon en de andere weggebruikers aan zulk een gevaar bad blootgesteld, „Edelachtbare het was een loeder van een wagen. Ik heb er maanden lang dik geld aanbesteed om dat kreng in orde te krijgen en ik leefde in de veronderstelling dat de remmen, toen mijn zoon met de wagen vertrok, vrij behoorlijk waren". Na die aanrijding was verdachte tot de conclusie geko men, dat de wagen niet op de weg thuis hoorde. „Ik heb dat ding laten slopen. Het heeft toch geen zin met goed naar kwaad geld te smijten" luid de de opinie van verdachte. Een en ander was niet in staat om de officier mild te stemmen. Het feit was niet weg te redeneren dat ver dachte het verkeer in gevaar had ge bracht, zodat mr Holsteijn een boete van f 100.eiste. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Tot de bij de raad ingekomen adres sen behoort 'n schrijven van de afde ling Alkmaar van de Ned. Banketbak kersvereniging met betrekking tot de uitvoering van de nieuwe Winkelslui tingswet 1951; een verzoek van de siga renwinkelier H. Schalen c.s. om een algeheel verbod vast te stellen voor de verkoop van tabaksartikelen op Dinsdagen na 13 uur en een adre° van de heren L. Duinmeijer en J. Houten- bos en andere bewoners van de Nieuw- poortslaan met verzoek de Notweg van de Nieuwpoortslaan naar het Sport park wederom voor het publiek open te stellen. B. en W. stellen voor deze adressen in hun handen te stellen om advies en verder ter afdoening een ver zoek van de bloemist-hoveniersvereni ging „Alkmaar en Omstreken" om bij het aanleggen van de tuin voor het te stichten tehuis voor ouden van dagen aan de Westerweg in de gelegenheid te worden gesteld prijsopgave te doen voor aanleg en onderhoud van deze tuin. Voorgesteld wordt eveneens ter af doening in handen van B. en W. te stellen een verzoek van de heer G. J. Jansen alhier om ten behoeve van het vreemdelingenverkeer voor een be zoek aan het Huis mét de Kogel een -nandoek te mogen aanbrengen in het Fnidsen nabij de Apoelsteeg. benevens een verzoek van de heer F. Helderman om een standplaats met fruit te mogen innemen or> het Stationsplein. De beer H. van Rossum verzoekt ont slag als leraar wiskunde en wiskundige aardrijkskunde aan het Murmellius- "vmnasium en de heer .T, J. van Niien- daal te Apeldoorn heeft medegedeeld dat hij zijn henoeming tot onderwijzer aan de Nic. Beetsschool niet aanneemt STATUTEN GOEDGEKEURD Uit Den Haag ziin verzonden de z.g Akten" van de N.V. Nemogra en van F'-iks Pakking en Rubber N.V., beiden alhier. De Alkmaarder Simon van V. was door de kantonrechter te Alkmaar tot een boete van f 15.veroordeeld, om dat de remmen van zijn auto niet deug den. Simon vond dat wat veel en was in hoger bero.ep gegaan, zodat gister middag zijn zaak'voor de Meervoudige kamer te Alkmaar diende. Tijdens het verhoor van de verbalisanten kwam vast te staan dat de remmen niet best, maar ook niet al te slecht waren ge weest. Bij een snelheid van 30 km. werd een remspoor van 12 meter ge constateerd, terwijl wettelijk het rem spoor niet meer dan negen meter mag bedragen. De officier was van mening dat daarom het vonnis van de kanton rechter kon worden bekrachtigd. De rechtbank deed meteen uitspraak en veroordeelde de verdachte conform de eis. Nieuwe aanwinsten lijst 93 KUNST MUZIEK ONTSPAN NINGSKUNST 700 B45 Berden: De kunstnijverheid. 711 M46 Memorandum over de stede- bouwkundige ontwikkeling van Schiedam. 712 B62 Bleeker: Tuinkunst. 720 B16 Bakhuizen van den Brink: protes- tantsche kerkbouw. 720 B79.2 Bouw kunst, Onze: van allen dag. 739 H 86 Hudig: Zilver van de Nederlandse edel smid. 739 J10 Jaarsma: Antiquiteiten en wat zij ons vertellen. 750 S10 Sa- bartés: Picasso. 760 P34.5 Perzynski: Der Japansche Farbenholzschnitt. 780 PlOj Paap: De Johannes Passion van Joh. Seb. Baeh. 784 C21 Chaliapin: Cha- liapin; man and mask. 787 T36.8 Tobel, Van: Pablo Casals. 791 G82 Grock (ps. van Wettach): Zonder gekheid! 792 V61.5 Viruly: Mary Dresselhuys. 793 H33 Haskell:Ballet. 794 C48j Cul- bertson: Jo-Jotte. 796 B46 Berggidsen: Zwitsersche, vertellen. 797 P54 Planjer en De Vries: Het water in! AFSCHEIDSDIENST Ev. LUTH. PREDIKANT In het kerkgebouw der Evang. Lutherse gemeente alhier zal Zondag 22 Juni des avonds om 7.30 uur een afscheids- dienst worden gehouden door Ds. H. J. A. Haan. R A C.-West rit te Haarlem Bij het opmaken van het totaal klassement, na afloop van de betrouw- baarheidsrit welke door de RAC West te Haarlem werd georganiseerd, was een fout gemaakt. Zoals wij gisteren publiceerden zou het Alkmaarse team, de heer en mevrouw Kokkes met twee strafpunten op de tweede plaats zijn geëindigd. Later bleek echter dat de oórspronkelijke winnaar niet één maar elf strafpunten had opgelopen, zodat onze stadgenoten op de eerste plaats eindigden. Het is prettig dat deze fout later nog kon worden achterhaald. Minder prettig is dat de man die zich de eefste prijs liet uitreiken, wist, dat hij elf strafpunten had gekregen en ook op de hoogte moet zijn geweest van het feit, dat de heer en mevrouw Kokkes met twee strafpunten uit de strijd warén gekomen. Gisteravond werden in café Haring bij de Alkm. Damclub DDD de wedstrijden voortgezet om de damkampioenschap pen van Alkmaar in hoofd-, eerste en tweede klas. De .drie partijen in de hoofdklasse gaven een vinnige strijd te zien van beide kanten en het resultaat was dan ook dat de drie partijen remise werden. M. Hemels—Th. de Haas 1—1, P. Booy—J. Mekken 11, M. OudF. Slot 1—1. In de Eerste klasse drie overwinnin gen en twee remises, waarbij wel ver rassingen. D. Kiewitt verloor onver wacht van M. A. Langras en W. Piederiet moest tegen D. Stam een nul incasseren. L. Verver verloor van Schuit, die sterk speelde. De partijen Langras Jr.—J. Zijp en P. Smolenaars— J. Jorna werden remise. In de Tweede klasse won N. Visser van C. Bak, door niet opkomen van Bak. N. Visser speelde toen nog tegen P. de Wijn, welke partij door de Wijn werd gewonnen. Maar in de partij P. LengersA. de Wijn won P. Lengers. Ten slotte werd de partij T. KornC. Bijwaard door Korn gewonnen. Gistermiddag om twee uur is op de Algemene Begraafplaats alhier ter aar de besteld wijlen de heer Ph. Gijzelaar, die gedurende tien jaar waarnemend secretaris van de Kamer van Koop handel in Hoorn is geweest en daarna, tot hij verleden jaar de pensioenge rechtigde leeftijd van 65 jaar bereikte, tien jaren werkzaam was aan de Ka mer van Koophandel in Alkmaar. Aan de groeve werd gesproken door de secretaris van de Kamer van Koophandel, te Alkmaar,de heer D. J. Schoffel, die namens het bestuur en yöer- ceil van. grote erkentelijkheid.eri waar dering voor de onkreukbaarheid en de gfote plichtsbetrachting van de over- lepëïie. Tenslotte wérd het woord ge voerd door ds Den Oudsten. De Alkmaarder Pieter. van derW. was op de 29e Februari met een vrachtwagen van Den Helder naar Alkmaar gereden. De officier van jus titie verkeerde in de mening dat Pie ter in de omgeving van Den Helder een riifout had gemaakt, waarvan éen handwagen, geladen met melkbussen het slachtoffer was geworden. Gister morgen werd deze zaak door de Meer voudige Kamer te Alkmaar behandeld. Verdachte vertelde dat hij onmoge lijk debet aan deze aanrijding kon zijn. Een drietal getuigenverklaringen pleitte echter in zijn nadeel. Ter plaat se waar de aanrijding had plaats ge vonden was namelijk enig grint ont dekt waarmede ook de vrachtwagen van verdachte was geladen. Bovendien was aan een van de melkbussen verf blijven zitten die wonderlijk goed overeenstemde met de verf waarmede de vrachtwagen was gelakt. Bovendien waren de sporen welke de banden hadden achter gelaten in overeenstem ming met de afdrukken die men la ter had genomen. De officier vond het een hoogst ernstig feit, te meer daar verdachte,zonder meer was door gereden. Mr, Holsteyn meende daar om dat een gevangenisstraf van een maand op zijn plaats zou zijn. Volgens .getuigenverklaringen zou de aanrij ding ongeveer om twaalf uur hebben plaats gevonden. Verdachte beweerde echter dat hij op dat moment reeds met twee inzittenden te Alkmaar was gearriveerd. Over veertien dagen zal de recht bank vonnis wijzen. Dinsdagmorgen werd op het stadhuis te Alkmaar het huwelijk voltrokken tussen mej. Pop Adema en de heer H. J. Keyser van Texel. De bruid, een bekende figuur uit verzetskringen, heeft vele jaren aan onze dagbladen medegewerkt, oorspronkelijk als „Tante let" voor de jeugdrubriek, later in de vrouwenpagina, waarin zij o.a. de series „Werkende vrouwen" en „Burgemeestersvrouwen" publiceerde. Sinds enkele jaren verzorgde zij voor onze couranten de voornaamste modeshows in deze provincie. hebt U als U deelneemt aan onze krantenxeis naa Belgie en Luxem burg, vertrek .30 Juni a.s. Reissom, met verzorging, ƒ72.50. Route: heen over Brussel, terug over Valkenburg. Boeking en inlichtingen BUREAU VAN DIT BLAD. De gemeente Alkmaar heeft een dui delijke interesse voor de huizen aan de Molenbuurt. Gisteren werd zij koopster van het huis met erf Molen buurt 33, dat door notaris H. J. van Veen te Zijpe -openbaar werd verkocht in het Gulden Vlies. Het hoogste bod was f 3050, waarna het door de beer S. Smit namens de gemeente op f 300.werd gemijnd. Het huis „Clifford", Stationsweg 1, werd gekocht door de heer J. Glas te Den Helder voor f 9450.(hoogste bod f 8050). Een huis in Schoorldam, ge legen aan de Damweg 47, werd ge mijnd door de heer C. Glas te Scha- gerbrug (totale koopsom f 1750.) Toelatingsexamen van Christelijk Lyceum ^.oegel^jè^ eerste ..klas van., het Christelijk Lyceurrv te Alkmaar: N. Mey- roos, Zaandam; J. - Vader, Avenhórn; J. Walter, en. Jw van jcler Lely, Bergen; J. Blok, Wormerveer; Th. Burdorf, A. Roos, 3VÏ. TirhmermanVr^i' Gransbergen, A. Jan sen, R. Köch, J. Alberts, E. Sleebos, S. Donker, W. van dér Starre, L. de Liefde, A. Verkerk, G. Nóordanus, L, Wallast en A. de Wilde, allen te Alkmaar; P. Blok dijk, H. Nauta, D. Davids, A. Willemier Westra, C. van Gënt, A. Halff en H. van Druilen, allen te Heiloo; J. Vroegop, Th. Schelhaas, J. Oöyevaajr en J. Bolder, allen te- Broek op Lan ge rt dijkjtJL Hoope, Heems kerk; H. de J£ger en J. v. d. Molen, St. Pancras; D. Bakker en A. v. d. Steen, Koog aan de Zaan; A. v. d. Kooy en M. Maris, Slootdorp; M. Burgers, Midden- meer; P. Weenk, Uitgeest; W. Eikelen- fcoom. Bakkum; J- de Jong, Zaandam; R. van Dongen, Alkmaar. Nogmaals: de middenstand Middenstanders, die nog een prijsje beschikbaar willen stellen voor de bal- lonwedstrijd op Vrijdag, wordt ver zocht dit kenbaar te maken aan het kantoor van het Sportpark *(tel. 4285). Er zijn reeds verschillende prijzen binnengekomen, maar niet in die mate, waarop de organisatoren zo vurig had den gehoopt. DIERENBESCHERMING Op het Zeglis is zwervend aangetrof fen een donker smoushondje, witte punt aan de staart, witte poten. Ter beschikking is een jonge witte kater. Adres Inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. GESLAAGD Mej. C. A. Borst: te Alkmaar slaagde voor het diploma van Vakbekwaam heid voor de detailhandel in gouden en zilveren werken en juweVn. OPPERDOES. 17 Juni 1952. 70 000 Kg aardappelen, grote Ronde 16,20 19,60, grove Rrnde 12 6')13,80. drie lingen 17.10—21,20, kriel 9.2'P-11 40; grote Muizen 14,80—15,30, kleine Mui zen 12, kriel 10,50, rode Muizen 17.60. 90. Jimmy Brown Begreep dat hij ontdekt was en daar hij, zoals we alle maal weten niet bang is uitgevallen, sprong hij te voorschijn. „Ik zie dat jij Je ogen niet in je zak hebt, meneer de bandiet", zei Jimmy, terwijl hij een snelle blik wierp naar de nog steeds brandende lont,, 't Ding was b ij n a opgebrand en de patroon kon elk ogen blik ontploffenIk moet 'm nog even aan de praat houden", dacht Jim my, „en dan maar afwachten of hij erg schrikt van de klap die nu elk ogenblikJimmy kon deze ge dachte niet eens afmaken, want met een donderende slag ontplofte de dy- namietpatroon in het deurslot. Jimmy zocht ijlings dekking achter een paar lege vaten, maar véél gaf het niet, want door de verschrikkelijke lucht druk barstten zij uit elkaar. Jimmy greep verbijsterend naar zijn oren. Hij was'bang dat hij met één klap zo doof als een kwartel was geworden. Er viel een ware stortregen van stenen op hem neerHet leek er veel op alsof de hele kelder met één klap was inge stortEen tijdlang hing er een dichte mist van stof, maar toen deze wat verminderde, kwam Jimmy lang zaam maar zeker tot het besef dat hij er heel goed was afgekomen. „Nu moet ik toch eens zien gewaar te wor den, wat er van die meneer Dolle Dirk terecht is gekomen....", mompelde hij. Harmonie concerteerde Bergens Harmonie opende Dinsdagavond het zomerseizoen met een concert in de fraai gelegen muziektuin, Er was meer dan gewone belangstelling voor dit eerste optreden. Met „Jubelklange", een mars van Ernst Uebel, werd geopend, waarna onder leiding van de dirigent Visser nog een zevental copmosities ten gehore werd gebracht, waaronder „Fridolin Ouver ture" van Piet v. Meyer, „The Middy" van Kenn. J. Alford, „Marion", vijf-delige suite uit Ballet de l'Opera comique 'Van S. Vlessing. Het concert! dat buitenge woon gewaardeerd werd door het publiek, werd besloten met een mars van C. S. Grafalla, „Washington Grays". (Ongecorrigeerd) Een zware slag. Inwoner van Schagerbrug Dinsdagmiddag heeft zich bij het op. ruimen van bunkers tussen Schager brug en St. Maartensbrug een -ongeluk voorgedaan, dat het leven hééft ge kost aan de acht en dertigjarige hèer S. H. Lobregt. Terwijl men op de normale wijze bezig was een muur om te trekken, draaide deze plotseling een slag, waardoor de heer L. bekneld is ge raakt, Hij werd in zeer ernstige toe stand naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, alwaar het slachtoffer 'riog 's nachts is overleden. De heer L„ die in de watermolen tegenover het wees huis te Schagerbrug woonde, laat een vrouw en zeven kinderen achter. De leiding der Zuidkoreaanse natio nale politie heeft Woensdag te Poesan medegedeeld, dat een professor gn twintig studenten van de nationale universiteit te Seoel Dinsdagavond zijn gearresteerd. Zij worden verdacht van medeplichtigheid aan een samen zwering, die ten doel had de Zuidko reaanse regering omver te werpen. De arrestaties werden uitgevoerd tijdens een bijeenkomst te Poesan van verter genwoordigers der vier voornaamste Zuidkoreaanse hogescholen. Verscheidene honderden mannelijke en vrouwelijke studenten, die deelna men aan de bijeenkomst, hebben Dins dagavond een resolutie aangenomen, waarin afkeuring wordt uitgesproken over „de autocratische handelwijze der Zuidkoreaanse regering". In de resolu tie wordt voorts opheffing van de staat van beleg en vrijlating van ar restanten geëist. Naar aanleiding van de moord op de heer Jb. JA. te Zaandam, vernemen wij, dat de politie jalouzie als motief van de aanslag aanneemt. Doordat de heer Kok niet gegroet had. loste de Chinees de schoten, ver moedelijk mede doordat hij in de loop van de avond in een opgewonden stem ming was geraakt over het lange uit blijven van zijn vrouw. De politie heeft de revolver later op het duivenplat ach ter de woning van de Chinees; gevon den. Het slachtoffer was 36 jaarxeud eu vader van één kind. (Hij was tfe jong ste van een bekende Zaandamse fami lie, die eigenaresse is van een brand- stoffenhandel). De dader woont reeds tien jaar in ons land, doch is niet ge naturaliseerd. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Juni. 130.000 kg aardappeleh: Eer stelingen 11—1.5,60, Rode Schotten 12.70 -15.10, Doré 14,90—15,£1, drielingen 11,10 -13.70 en kleine B—12,30; 6000 kg rode Kool 17,9022,80; 400 stuks bloemkolen: AI 17,5020,20; 350 bos peen 12,10.: NOORDERMARKTBON. 18 jtml. 4.000 kg aardappelen: Schotse muisjes 11,70—14.20, drielingen 10,70—lg en kleine 3,50—9,50. tot 15 woorden f 1, elk woord meer 5 ce „De Kleine Beurs", Ko] weg 44, Tel 3920. Zo juisl vangen petroleumstellen en 3-pits vanaf f 5,50 z.| Ook kinderfietsen voor gens en meisjes van 14 en ouder. Verder aHes van Uw gading is, ook ru Wegens plaatsgebrek: bakfietsen met open f 75,en dichte bak f 3 Br. onder nr A 89, Bur, dit blad. Winkler Prins Encyclopï studie-piano en wandelwa tje. Laat 27, Alkmaar, opvouwbare kinderwag< zeer goede staat. Laar straat 7, Heiloo. Electrlsche kachel, ver mingskussen, kinderstoel, machine 220 V., rljglaarze 44 (bruin) en blauw pak. ningsweg 15. Wij hebben vele koopji ledikanten, opklapbedden, meibedden, divanbedden, raalmatrassen, bedstellen, soirs, kasten, tafels, sto divans, clubstellen, tuinsto loperstoelen, klapstoelen, kuipen, kinderstoelen, t boxen, bijzettafels, klooi tafels, wasstellen, karpe divankleden, tafelkleden, zeil enz. J. L. Sostman, kooplokaal „Hollandia", Ric straat 16, Alkmaar, tegen V. en D. Een trouwjapon. - T straat 51. Klein model damesfiets 11-14 jaar f30,—, klein nr herenfiets merk „Union" lamp f 20,en damesfieb banden f 25,—. Nieuwlan singel 13. Modern eiken dressoir, h naaimachine en grijze jon tweedjas 16* jaar. Boezen gel 23. Na 6 uur. Van Delft's kinderwagei goede staat, f 25;—. U: boschstraat 105. Old finish boekenkast vijftig boeken en bakker ding, broeken, jassen mutsen. Westerkolkstraat Alkmaar. Het was gistermorgen een derden belangstellenden d< Heiloo een goede reis kwaï dé gehele dag uitstekend, m nisatie. Met veertig luxe auto's e rlngcars werd vertrokken, via Alkmaar over de ni( sebrug St. Pancras. Hee en Nieuwe Niedorp naar i germeer. Om half tien arr gezelschap in hotel Smit meer, waar de koffie met uitstekend lieten smaken. I de tocht over Wieringerwe Afsluitdijk. Bij het monui gekeerd en ging het via hoef, Breezand, De Kooy na: der. De Rijkswerf en de n trokken met hun vele ooi grote belangstelling. In cafi Formosa in de Koningstraa gezelschap een lunchpakket aangeboden. Vervolgens ve via de Polderweg naar Call; ten slotte in Schoorl weder of koffie te gebruiken. Hai men daar vandaan, waarn zes over Bergen en Egmor weg in Heiloo werd bereik) De belangstelling was d dig. „Eensgezindheid" en „S bliezen vrolijke marsmuziel Rustende Jager werd een verzorgd diner aangebodei stuurders kregen in De berg een prima diner voor zorgen. Ongetwiifeld werd ge Prijs gesteld dat bi Kalff m de Rustende Jager zat, terwijl wethouder Rus met de autobestuurders. daarmede hun waardering werk dat wijlen de heer L mevr. Bammens hebben a; Woorden van waardering Na het diner kwamen a Rustende Jager bijeen om retavond als sluitstuk van i bij tg wonen. Allereerst we den van waardering door d jolee geuit voor de medewi deze dag verleend. Dat all loos gebeurde werd op hog steld en juist daarom ver) spreker aan één der pion Dammens, een prachtige li namens het comité en zijn kers te kunnen overhandige In de toespraak die de bi daarna hield, bleek overdu B. en W. het prachtige we ren en hij verheugde zich mevr. Dammens dit uit de

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2