STE LHTIDRIH verlaagt de prijs van de Rolfilms! Kodak Verichrome 6x9 f 90 VRAAG si) AANBOD ongeluk igswerk Langestraat 17 Huidige bewind maakt van de mens een massaproduct Nog eenmaa! één dag alles gratis! Poorters Huishoudcentrale teleflc29oi Raad van Obdam herdacht zilveren feest van gemeentebode tegen de regering? ef voor aandam :hten Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: UW OMZET VERGROTEN Brosse beschuit 20 firma A. Schellinker GrootBoelhuis Nieuws uit Heiloo Jubileumtocht Ouden van Dagen uitstekend geslaagd De pionierster mevr. Bammens hartelijk gehuldigd Persoonlijk initiatief verstikte besommingen ijmuiden De speeltuin zal een glijbaan krijgen Schoorl Drie dagen kermis Stompetoren Warmenhuizen D.S.V. neemt initiatief tot verfilming dorpsleven West-Graf tdi'jk Plattelandsvrouwen bijeen Schermerhorn WOENSDAG 18 JUNI 1953 jk voltrokken De bruid, een tze dagbladen tbriek, later in vrouwen" en zorgde zij voor irovincie. icerfeerde Dinsdagavond concert in de in. Er was meer voor dit eerste lange", een mars geopend, waarna irigent Visser nog ten gehore werd „Fridolin Ouver- er, „The Middy"' vijf-delige comique 'Van rt, dat buitenge- door het publiek', mars van C. S. :erd) •lag. chagetbrug zich bij het op. tussen Schager- rug een'ongeluk even hééft ge- lertigjarige heer normale wijze Dm te trekken, ng een slag, bekneld is ge er ernstige toa- iuis te Alkmaar slachtoffer nog De heer X,,, die lover het wees- oonde, laat een en achter. coreaanse natio- isdag te Póesan i professor ?n de national.e Dinsdagavond 'orden verdacht tan een samen- aad de Zuidko- te werpen. De gevoerd tijdens ïsan van verier r voornaamste ilen. len mannelijke en, die deelna- t, hebben Dins- e aangenomen, t uitgesproken handelwijze der In de resolu- Efing van de jlating van ar- e moord op de vernemen wij, als motief van >k niet gegroet Ie schoten, ver hij in de loop lewonden stem- het lange uit- 3e politie heeft duivenplatach- Chinees.gevon- 36 jaar ;oud en j was tfe jong- andamse fami- ran een brand- ;r woont reeds ich is niet ge- TENCENTRALE, rdappelehEer- Schotten 12.70 drielingen 11,10 6000 kg rode ks bloemkolen: peen 12.10.; 18 jtml. chotse rhüisjès 0—1^ en kleine II H fl DER HGR5T de ideale vacantie-film tot 15 woorden f 1.— •Ik woord meer 5 cen( „De Kleine Beurs", Konings weg 44, Tel 3920. Zo juist ont vangen petroleumstellen 1-, 2- en 3-pits vanaf f 5,50 z.g.a.n. Ook kinderfietsen voor jon gens en meisjes van 14 jaar en ouder. Verder alles wat van Uw gading is, ook ruilen l! Wegens plaatsgebrek: twee bakfietsen met open. bak f 75,en dichte bak f 125,-— Br. onder nr A 89, Bur. van dit blad, Winkler Prins Encyclopaedic, studie-piano en wandelwagen tje. Laat 27, Alkmaar. Opvouwbare kinderwagen in zeer goede staat. Laarman straat 7, Heiloo. Elcctrische kachel, verwar mingskussen, kinderstoel, was machine 220 V., rijglaarzen mt 44 (bruin) en blauw pak. Ko ningsweg 15. Wij hebben vele koopjes in ledikanten, opklapbedden, tui- melbedden, divanbedden, spi raalmatrassen, bedstellen, dres soirs, kasten, tafels, stoelen, divans, clubstellen, tuinstoelen, loperstoelen, klapstoelen, bad kuipen, kinderstoelen, baby boxen, bijzettafels, klooster tafels, wasstellen, karpetten, divankleden, tafelkleden, vilt- zeil enz. J. L. Sostman, Ver kooplokaal „Hollandia", Ridder straat 16, Alkmaar, tegenover V. en D. Een trouwjapon. - Tuin straat 51. Klein model damesfiets lft 11-14 jaar f30,klein model herenfiets merk „Union" met lamp f 20,en damesfiets pr. banden f 25,—. Nieuwlander- singel 13. Modern eiken dressoir, hand naaimachine en grijze jongens tweedjas 16® jaar. Boezemsin gel 23. Na 6 uur. Van Delft's kinderwagen, in goede staat, f 25,—. Uiten- boschstraat 105. Old finish boekenkast met vijftig boeken en bakkerskle- ding, broeken, jassen en mutsen. Westerkolkstraat 20, Alkmaaf. DKW motorrijwiel, 1936, prijs f 175,S. Oorbeek, Laat 40. Goed onderhouden Van Delft's Til-op kinderwagen m. matrasje, wagenvacht en wa genstoeltje, een paar wit led. molières mt 41 en een pr zw. lederen molières mt 39. Corn. Evertsenplein 5. Een lichte motor tot 250 cc. Br. met prijsopg. onder nr A 90, Bur. van dit blad. Handnaaimachine, ongere gelde goederen, diverse inboe dels enz. Spoorstraat 5, Alk maar. Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Te koop aangeboden: KRUIDENIERSZAAK op dorp in West-Friesland. Brieven onder HA 1062 Bur. Ver. Noordh. Dagbl., Voordam 11, Alkmaar. Ct Grote rol Tot en met Zaterdag Vruchtenspekjes 100 gram 20 ct. Verpakte vruchten toffée's, 150 gr. 27 ct. Drups (div. smaken) 150 gram 26 ct. Kantkoek, 250 gram 20 ct. Repen (melk en puur) per stuk 15 en 10 ct. Verse biscuit, 250 gram 35 ct. Afslag margarine 250 gram 42, 40 en 38 ct. Achterstraat 50 Tel. 2559 Voorlopig bericht. op Vrijdagavond 20 Juni 6 uur, wegens vertrek van emigranten, van diverse ameublementen, buffets, tafels, stoelen, Kasten, Karpetten, 1 en 2-pers. ledikanten, bed den, radio's, stofzuigers, D. en H. kleding, Flink bromfiets, D. fen H. Rij wielen. Pracht Salon clubstel, Puch-motor, 35o cc dubbele zuiger 1942. Verder: huishoudartike- len, antiek, 1- en 2-pits gasstellen, oliestellen, enz. enz. Kijkdagen Woensdag, en Donderdag van 9 tot 20 uur. Vrijdag tot 2 u. Dagelijks kumfen er nog goederen worden in gebracht of desgewenst afgehaald worden. VEILEN GLOK AAI Magdalenenstraat Alkmaar. Telef. 2656. Te koop een nieuwe DAMESFIETS, Sportmodel, merk PON. Redelijke prijs. Groene uit voering. Frans Halsstraat 41 nü 7 uur. Het was gistermorgen een gezellige drukte aan de Oude Straatweg, toen hon derden belangstellenden de driehonderd-vijf-en-vijftig ouden van dagen te Heiloo een goede reis kwamen wensen op deze 25ste tocht. De stemming was de gehele dag uitstekend, mede dank zij het prachtige weer en de goede orga nisatie. Met veertig luxe auto's en vijf tou ringcars werd vertrokken. Het ging via Alkmaar over de nieuwe Frie- sebrug St. Pancras. Heerhugowaard en Nieuwe Niedorp naar de Wierin- germeer. Om half tien arriveerde het gezelschap in hotel Smit te Midden- meer, waar de koffie met gebak zich uitstekend lieten smaken. Daarna ging de tocht over Wieringerwerf naar de Afsluitdijk. Bij het monument werd gekeerd en ging het via Hippolytus- hoef, Breezand, De Kooy naar Den Hel der. De Rijkswerf en de marinehaven trokken met hun vele oorlogsbodems grote belangstelling. In café-restaurant Formosa in de Koningstraat werd het gezelschap een lunchpakket met koffie aangeboden. Vervolgens vertrok men via de Polderweg naar Callantsoog om ten slotte in Schoorl wederom de thee of koffie te gebruiken. Half vijf ging men daar vandaan, waarna om half zes over Bergen en Egmond de Zee weg in Heiloo werd bereikt. De belangstelling was daar gewel dig. „Eensgezindheid" en „St. Caeeilia" bliezen vrolijke marsmuziek en in De Rustende Jager werd een' uitstekend Verzorgd diner aangeboden. De be stuurders kregen in De Oude Her berg een prima diner voor hun goede zorgen.^ Ongetwijfeld werd het op ho- v„iffPriJSEcsteid dat burgemeester in Rustende Jager mede aan zat, terwijl wethouder Rus dit deed ri/armL/ï.tobestn",'ders Zi> bewezen wo-tj waardering voor het S de heer L. Groot en Bammens hebben aangevangen. Woorden van dank en waardering Na het diner kwamen allen in de Rustende Jager bijeen om een caba- retavond als sluitstuk van deze avond bij te wonen. Allereerst werden woor den van waardering door de heer Ma- jolee geuit voor de medewerking aan deze dag verleend. Dat alles belange loos gebeurde werd op hoge prijs ge steld en juist daarom verheugde het spreker aan één der pioniers, mevr. Dammens, een prachtige lederen tas namens het comité en zijn medewer kers te kunnen overhandigen. In de toespraak die de burgemeester daarna hield, bleek overduidelijk dat B. en W. het prachtige we'k waarde ren en hij verheugde zich erover dat mevr. Dammens dit uit de volheid van haar hart reeds 25 jaar heeft gedaan. Spreker hoopte dat zij haar prachtige taak zal voortzetten. Dr Van Hoolwerff overhandigde haar namens de autobe zitters en bestuurders eveneens een cadeau, waarna aan de leider van het gezelschap fraaie bloemen werden overhandigd. Spontaan werden deze bloemen door het comité aan mevr. Maartje Zuurbier (92 jaar en voor de 24e maal tochtgenote) overhandigd. In welgekozen woorden bracht hier na de heer Van Leeuwen namens de ouden van dagen aller dankbaarheid tot uiting door het overhandigen aan mevr. Bammens van een cassette. Aan het comité werd een grote taart aan geboden. Het cabaretprogramma Hierna traden op een Hawaiian-en semble, Klaas Koomen met partner, mevr. Koomen en de goochelaar Nien- huis, alsmede de meisjes-balletgroep van mevr. Majolee. Het was als sluit stuk zeer geslaagd. Het comité, onder leiding van de heer N. Majolee, heeft deze 25ste tocht voor de ouden van dagen tot een onvergetelijke gemaakt. 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST De chauffeur-voorman, de heer B. Schouten, zal op 1 Juli a.s. 25 jaar in gemeentedienst werkzaam zijn bij de reiniging. Deze sympathieke gemeente werkman, die ook grote verdiensten heeft als sergeant-majoor van het Ro de Kruis ter plaatse, zal het niet aan belangstelling ontbreken. Mr Berkhouwer sprak te Heiloo De koude socialisatie, het koude col lectivisme, de nationalisatie van het huidige bewind, waren de onderwer pen, die mr C. Berkhouwer te Heiloo behandelde op een propaganda-bheen komst van de VVD. Spreker schilderde in felle kleuren, hoe het huidige De- wind van de mens een massaproauct maakt, in stede van de massa tot den kende mensen te vormen. Persoonlijke verantwoordelijkheid en eigen initia tief verstikken in het streven om alles op de schouders van de staat te leggen. De staat alleen bouwt en de particulier verdrinkt bij zijn pogingen om zich een woning te verschaffen in de bu reaucratische rompslomp van de amb tenaar. Vadertje Staat houdt stelselma tig de woningbouw zodanig in toom, dat de werkloosheid daardoor schrik barend toeneemt. De werkloosheidsver zekering en de kinderbijslag zorgen er voor, dat de werkloze met een flink kindertal beter af is dan de geschool de werknemer, die niet zo'n groot aan tal kinderen tot zijn exploitatie heeft. De kunst wordt door het ingrijpen van de ovarheid zodanig beïnvloed, dat het product moeilijk te beoordelen is, of het rechtop of ondersteboven hangt. Het kapitaal, de ruggegraat van het bedrijfsleven, mag niet in handen van de particulier, volgens de theorie van de socialisten, doch de millioenen mogen wel bij de vakvereniging be rusten zonder dat ze voor het bedrijfs leven worden aangewend. Maar de burger, die op zo'n raadselachtige ma nier te Scheveningen strandde, was nogal ruim voorzien van het aardse slijk. Na scherp belicht te hebben, hoe vele groepen van energieke personen in de knel komen door deze totaal verlammende staatszorg, kwam de spreker aan het slot van zijn boeiend betoog nog een waarschuwend woord tot zijn toehoorders richten om zich vooral voor twee dingen te hoeden: a. Komt uit voor uw vrijzinnige overtuiging en stemt vrijzinnig. Uw niet-uitgebrachte stem is evenals uw biljet van onwaarde, voordeel voor de tegenpartij. b. Breng uw stem niet uit op één der dwergpartijen. Ze hebben zo goed als geen kans op een zetel en daarme de is elke stem er op uitgebracht ver loren en speelt ge wederom de tegen partij in de kaart. De besommingen van Dinsdag waren: trawler Ym 116 f 17.000, logger SCH 9 f 8100. Aanvoer: totaal 1500 kisten. Per kg: Tarbot 1 1.32—1.20. Per 50 kg: Schar 2116; makreel 18 —15: kl. schelvis II 24—16: wijting 18— 13; gr. gul 43; mid. gul 28—26.50; kl. gul 19.5016.50; kl. haai 3532; poon tjes 8; Onze vorige GRATIS DATUM was MAANDAG 16 JUNI Nogmaals bieden wij U de kans om gratis in het bezit te komen van een prima KEUKENUITRUSTING of levenslang gegarandeerde fraaie SOLA-CASSETTE of vele andere kwaliteitsartikelen, waarin wij ruim gesorteerd zijn: SOLA-CASSETTES, 28-delig 44.50 - 47.25 - 52.80 54-delig 72.20 - 90.60 - 103.50 KEUKENUITZETTEN, B.K85.— - 99.50 WRINGERS met drie jaar garantie 39.50 WRINGERBOKKEN 5 cm dik 13.50 Speciale aanbieding ENGELS ZEEMLEER. Nu reeds van 1,50 af. Prima kwaliteit. In de periode van 19 t/m 30 Juni is dus één dag ALLES GRATIS Deze datum is in verzegelde enveloppe bij de notaris gedeponeerd. Met veel luister werd het zilveren jubileum herdacht van de gemeente bode P. v. Diepen. Er werd medege deeld dat de bewoners van de Obdam- merdijk o.a. besloten een afwachtende houding aan te nemen, in verband met de aanleg van een waterleiding, daar de kosten abnormaal hoog zijn. De wo ningbouw voor de financieringsrege ling en die voor woningwetwoningen staat stop, zodat de voorgenomen bouw van een blok van 3 woningen voorlopig geen voortgang kan vinden. Wanneer dit plan doorgaat, zou de voorzitter iets grotere woningen willen bouwen met de ruimte van een slaapkamer be neden meer. Echter wordt de huur dan 60 cent per week hoger en komt dan buiten waterleiding op f 7.34, waar de voorzitter een beetje huivering voor was. De heren Wijs en Henselmans pleitten voor de grotere woningen wat ten slotte werd aangenomen. Een ver zoek van de Ned. Vereniging Sociale Zorg voor minder validen om f 10. subsidie werd aangenomen. Inzake een verzoek van Flora 1953 Heemstede om voor de grote internationale tentoon stelling 1953 een subsidie te mogen ontvangen voor het „Bekroningsfonds" zeide de voorzitter dat de tuinders van Obdam zeer grote belangen hebben bij een goede gang van zaken t.a.v. de bloembollenexport. B. en W. stelden voor om op de gemeentebegroting hier voor f 100.— te plaatsen, wat spontaan werd aangenomen. Vacantleuitkerlng gemeentepersonecl Ingevolge een ministeriële circulaire werd voorgesteld de vacantietoeslag ook over 1952 aan de ambtenaren te verlenen. De raad ging hiermede ac- coord. Ingevolge een wijziging van de gemeentewet moet een verordening worden samengesteld inzake het rege len met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boekhou ding van de gemeente-ontvanger en van de andere rekenplichtige ambtena ren. De bedoeling is de contróle nog intensiever te maken. Bovendien wordt ook de penningmeester van het Bur gerlijk Armbestuur hierdoor onder controle gesteld. Besloten werd een zodanige regeling vast te stellen en in werking te doen treden op 1 Januari 1953. Er was een verzoek van de com missie-speeltuin, om een lening te ont vangen van f 1000.af te lossen in 5 jaar, ten einde een glijbaan in de speeltuin te doen aanbrengen. Tevens vroeg deze commissie om de jaarlijk se subsidie van f 100.tot f 200.te verhogen. De raad ging hiermede ac- coord. De voorzitter werd gemachtigd de vergaderingen te bezoeken van de N.V. Bouwkassen. Huldiging van de gemeentebode Na afloop van de raadsvergadering werd de gemeentebode, de heer P. v. Diepen gehuldigd met zijn 25-jarig ju bileum. De gehele raadzaal vulde zich met de familie van de jubilaris en ge- meentepersoneel. De burgemeester, met wie de jubi laris reeds 17 jaar samenwerkt, memo reerde dat de verhouding uitmuntend was geweest. Hij kenschetste de jubi laris als een plichtsgetrouw ambte naar. Spreker ging in gedachten terug naar de bezettingstijd. Toen hij ge noodzaakt was onder te duiken, was het de gemeentebode die de enige schakel vormde met de gemeente. Hij dankte hem hiervoor hartelijk, ook voor de steun die in die tijd gegeven zijn aan zijn echtgenote. Spreker hoopt dat de resterende jaren zo mogen zijn, als de jaren die voorbij gingen. Na mens de gemeente bood spreker de ju bilaris een enveloppe' met inhoud aan. De heer H. de Wijs sprak namens wet houders en raadsleden. „Wij hebben uw werk gezien en gewaardeerd" zei- de hij, „en wij zijn u dank verschul digd. Als blijk van waardering bood spreker een kistje sigaren en een acte- tas aan. De heer H. van der Wiel ver tegenwoordigde het gemeentepersoneel en sprak in zeer gevoelige woorden over de verdiensten van de jubilaris, dankte hem voor de prettige samen werking en bood hem namens het per soneel een ets aan. De beide wethouders en het raadslid Putter prezen de jubilaris voor de uit stekende vervulling van zijn ambt. De jubilaris dankte in zeer bewogen woorden voor de huldiging en voor de vele geschenken. Des avonds bracht het fanfarecorps hem een serenade. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN Bij de heer P. Netten, Burg. Dekker straat 9, is 'n postduif komen aanvlie gen gemerkt Holland 52; op ring no. 722748. Drie dagen kermisdrie dagen regen??? Het zag er wel zeer bedenkelijk uit. Voetballend Schoorl gaf toch gevolg aan het plan om de kermis in te luiden met een wedstrijd tussen de beide zuster verenigingen, Schoorl en Duinranders. Enthousiast werd er gespeeld, alleen bleef de uitgeloofde wisselbeker bewaard tot beter weer. De wedstrijd eindigde met 3—1 in het voordeel van Schoorl. Aan het einde van de middag vond Pluvius het blijkbaar welletjes en kreeg het zonnetje vrij spel. Van alle kannen kwam nu het publiek opzetten en spoe dig was het een echte kermisdrukte, die tot diep in de nacht zou duren. Draai molen, zweefmolen en hoe al die draai- inrichtingen verder mogen heten, werden bestormd, de Nimrods lieten de schoten knallen, het Hoofd van Jut zuchtte onder de zware slagenhet was alles leven en beweging. Oliebollen, paling en wat de tong ver der maar kon strelen vonden grage kopers. De danszalen en café's liepen vol en ook de Rode Leeuw, waar de Drie Mus ketiers optraden, had plaats te kort. Het weer bleef goed en zo kon Schoorl colt de volgende dagen profiteren van de kermisgeneugtert. De „Dorcas" Vereniging, die hier al bijna een halve eeuw haar zegenrijk werk doet, hield der traditie getrouw weer een handwerktentoonstelling in de kerkekamer van de Ned. Herv. Kerk en mocht zich als steeds in een druk bezoek verheugen. De keurcollectie, die daar lag uitge spreid, wekte algemene bewondering en de loten vlogen weg. GESLAAGD De heer Th. P. Veldman te Bergen slaagde voor het diploma vakbekwaamheid voor de detailhandel in gouden- en zilve ren werken en juwelen. Karper van 6V2 pond De heer Brouwer, alhier, ving gister avond ln de Noordervaart bij de melk fabriek een karper van bijna 6'/t pond. De vis, die een heftige strijd leverde en de heer B. tot het inroepen van assis tentie noopte, was 63 cm. lang. Ze zitten er toch nog wel, al zou men het aan de lege netten van de hengelaars niet zeg gen Vrijdag de 27ste Juni zal voor War menhuizen en zijn bewoners een grote dag worden. De muziekvereniging DSV heeft namelijk het initiatief genomen om een film te laten maken van het derp, de inwoners, de verenigingen, zo dat een beeld wordt verkregen van wat er op het moment in Warmenhuizen te doen is. Alle verenigingen zijn uitge nodigd om zich op die dag te verzame len bij de zaak van de heer Pronk in Fabrieksstraat, om 7 uur des avonds. Dan zullen verschillende opnamen gemaakt worden, terwijl ook de opname wagen voor het geluid aanwezig is. In het Patronaatsgebouw zullen dan ver dere opnamen worden vervaardigd. Over wat er verder deze dag zal ge beuren, konden we geen volledige in lichtingen verkrijgen, maar het staat wel vast, dat er een film wordt vervaar digd, waarin het ganse dorpsleven in al zijn bonte schakeringen zal worden vastgelegd. Over enkele maanden zal men dus zich zelf, zijn familie,'-vrien den en kennissen als ware film-artis- ten op het witte doek kunnen zien. Met spanning zien we dus de dag tegemoet, waarop Warmenhuizen Hollywood zal zijn. De afdeling Starnmeer e.o. van de bond van Plattelandsvrouwen is weer bijeen geweest. Mevr. Bruin sprak het welkomst woord en was verheugd dat er weer drie nieuwe leden aanwezig waren. De heer J. M. Slootmaker kreeg een bijzonder woord van welkom en zij sprak de wens uit dat de aanwezi gen van de boekbespreking van de heer Slootmaker zouden genieten. Alvorens werd begonnen met de be spreking van de Deense roman „De zingende Bron", kwam mevr. Kos- Poppen met een verslag van' de land dag te Haarlem. Het betoog van de heer Slootmaker was zeer boeiend en hij zal ook in het volgend seizoen wel weer aanwezig zijn. Het slotwoord werd zoals gewoon lijk weer uitgesproken door mevr. Bruin. Merrie beschermde veulen Dikwijls is een dier meer bezorgd voor zijn kinderen dan de mens. Dit bewees het paard van de heer Jb. Bierens uit West-Grafdijk. Het liep rustig te grazen met zijn veulen toen het een varken van de heer P. Besse was gelukt om onder het schrikdraad door te komen en een wandeling op vreemd terrein voort te zetten. De merrie zag hierin gevaar voor haar veulen, ging op het varken af, nam het in haar bek en wierp het op de grond. Dit werd enige keren herhaald en de merrie verwendde het varken zo dat dit na korte tijd de geest moest geven. Omstanders die te hulp kwa men moesten ook het hazenpad nemen voor moeder-merrie die door de indrin- ger over haar kookpunt was geraakt. BEROEPEN Beroepen bij de Geref. Kerk te Scher merhorn de heer O. Jager, candidaat te Delft.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3