Chefarine .4 E KjojiI ïijtiiek Schadevergoeding tot een bedrag van drie milliard mark Ambonese oud-K.N.I,L-militairen in „burger-bewakingscorps" DuUs aanbod aan Joden: DeGaullistische rebellen blijven Pinay steunen Geen debat in Nationale Vergadering Kwart milliard dollar voor bases in Europa Viervoudige werking... met estUa geneeskracht Japanse arbeiders en studenten staakten Nieuwe „vooruitgang" op atoomgebied Krijgt mevrouw Blokzijl pensioen? Nieuwe muntbiljetten van een rijksdaalder De 24 uren autoraces van Mans Deelnemers Wimbledon zijn thans bekend Bovendien uitbreiding der vakopleiding Brand op de „Talissa" Enkhuizer boekdrukker veroordeeld De Olympische Spelen Een uniek voorstel van Pakistan Een scalp voor Coppi WOENSDAG 18 TONI 1953 Pe Westduitse bondsrepubliek wil jsraël en de Joodse wereldorganisatie goederen ter waarde van 3.000 millioen park (ruim 2.500 millioen gulden) aan bieden als schadevergoeding voor de inisdaden van de nazi's tegen de Joden. H<t Duitse kabinet verklaarde zich Dinsdag met dit plan accoord. De West duitse delegatie bij de besprekingen te Den Haag zal dit aanbod overbrei gen, Franse regering voorlopig nog buiten gevaar Gaullistische „rebellen" onder leiding van de afgevaardigde Barrichin hebben in een brief premier Pinay verzekerd tevreden te zijn met de uiteenzetting, die hij de vorige week tegenover een Gaullistische delegatie over zijn bui tenlandse politiek heeft gegeven. In politieke kringen ziet men hierin een garantie, dat de „rebellen" de premier in iedere critieke fase zullen steunen, totdat het parlement op reces gaat. De streefdatum hiervoor is 14 Juli. Hiermede zou de regeringspositie deze zomer nog verzekerd zijn. De arresfafie van Duc/os De Franse ministerraad heeft giste ren een brief besproken, die de waar nemende secretaris-generaal der com munistische partij, Jacques Duclos, aan de voorzitter van de Nationale Verga dering Herriot heeft doen toekomen en waarin hij verzoekt een debat te laten houden over de omstandigheden, waar onder hij op 28 Mei werd aangehouden. De Assemblee heeft later de beslissing van Herriot om het verzoek van Du clos af te wijzen, goedgekeurd. RIDGWAY NAAR NAPELS De opperbevelhebber der NAVO- strijdkrachten in Europa, generaal Ridg- way, is Dinsdag per vliegtuig uit Rome naar Napels vertrokken. In de Italiaan se hoofdstad voerde hij besprekingen met premier De Gasperi en andere re geringsfunctionarissen. Hij onderhield zich ook met bevelhebbers der Italiaanse strijdkrachten. Te Napels zal hij be sprekingen voeren met admiraal Car ney, de NAVO-bevelhebber in Zuid- Europa. Vandaar zal hij via Noord- ïtalie. waar hij te Udine Italiaanse troe pen zal inspecteren, naar Duitsland gaan. Op 3 Juli wordt hij te Kopen hagen verwacht. Amerikaanse regering vraagt: De Amerikaanse minister voor de luchtmacht, Thomas Finletter, en de plaatsvervangende minister van defen sie, William Foster, hebben voor de Senaat verklaard, dat 250.000.000 dol lar dringend nodig zijn voor het vol tooien van luchtbases in Europa, ten einde atoomaanvallen met spoed te kunnen uitvoeren op iedere agressor. Zonder de passende bases zou de Ame rikaanse luchtmacht, als middel om de vrede te dienen, ernstig gehinderd worden. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 17 Juni. Het was wel te verwachten, dat met dit mooie weer het bezoek op de markt niet zo druk zou wezen wegens de hooibouw, maar het aanbod van vette koeien was niet minder. De landkoeien waren al vroeg klaar, maar de handel zette in de vroegte heel kalm in en de prijzen wa ren lager, hoewel er later op de dag nog wel vraag bleef, maar de verhoging bleef uit. Op de geldemarkt was het heel stil, daar was voor het gebruik heel weinig vraag. Op de verse markt kwam de hooibouw tot uiting, daar was het heel stil. Op de nuchtere kalveren- markt ging het ook niet zo wild, meer trekkerig. Voor de fokkers waren nog wel kopers, maar deze hielden het meer op de besten aan. Verder ging het maar kalm aan. De wolveemarkt was heel dun bezet en met de vette schapen ging het kalm aan, met een gering aanbod. Ook het aanbod van de lammeren was maar gering. Er was echter nog al wat aanbod uit Texel, maar ook daarin ging het maar heel stug, daar er voor de export nog maar steeds geen vraag is. De prijs van de vette varkens zette ook lager in dan vorige week, dat scheelde vijf centen per kg en hoewel het aanbod niet groot was, zakte het evengoed in, om vrij stug te sluiten. Op de biggenmarkt ging het ook niet vooruit. Ook daar was het een vrij stugge boel, wat aan de prijzen geen goed deed. Toch kwamen enkele nog wel boven de notering uit. Er werden nogal biggen aangevoerd uit Gelder land. Met de bokken en geiten was he. ook een stugge beweging. Ook op de paardenmarkt was het vrij sul. Er scheen maar weinig behoefte te wezen aan een hooibouwer. De pluim veemarkt is en blijft maar in oude doen. met te groot aanbod, met een kalme gang. Aangevoerd 447 runderen waaronder 153 vette koeien 2.303.05 per kg, stug; 95 melk- en kalfkoeien 650—1050, stil; 179 gelde koeien 600825, kalm; 6 pinken 360—410, kalm; 22 vette kalve ren 160—280, iets meer handel; 634 nuchtere kalveren, slacht 4890, stug ger, fokkers 65130, matig; 14 stieren 700—1600, stug; 184 vette schapen 98— 130, kalm: 442 lammeren 5880, stug ger; 43 bokken en geiten 10—60, stug; 122 vette varkens 2.04—2.25 p. kg, stug; 862 biggen, schrammen 5298, stug, zw. 50—88, stug; 13 fokzeugen 350—450 stil; 25 paarden 6001050, stil. Totaal 2794 dieren. 2300 oude kippen en hanen rode en witte 2—2.20 p. kg; 250 idem blauwe 2.20—2.35 p kg; 2500 jonge ha nen, rode en witte 2.202.40; 500 idem blauwe 2.85—3.—; 200 eenden 1.25—1.45 per stuk; 500 konijnen 1—8 per stuk. 3500 kipeieren 1516 p. 100; 1200 eend eieren 10—16 per 100. wanneer de conferentie wordt hervat. Voorgesteld zal worden de leveringen over twaalf jaar te verdelen. Voor 31 Maart 1954 zullen twee zendingen van elk tweehonderd millioen mark worden verscheept, daarna gedurende tien jaar goederen ter waarde van 250 millioen. Het resterende bedrag van 100 millioen mark hoopt de regering te dekken door een buitenlandse lening of uit andrf.- middelen. De .besprekingen zbuden heden in Den Haag worden hervat. Het West duitse voorstel is bedoeld als een aan bod, waarover kan worden gesproken. Israël en de Joodse wereldorganisatie zouden volgens Duitse opvattingen e»n regeling kunnen treffen over verdeling van het bedrag. Het voorstel is be sproken met de delegatie bij de Lon dense conferentie over de Duitse schul den. Het volgde op de besprekingen, welke bondskanselier Adenauer in de afgelopen week met de voorzitter van de Joodse wereldorganisatie, dr Nahum Goldman, heeft gevoerd. RUSSISCHE EISEN AAN OOSTENRIJK De Sowjetunie eist ongeveer 200 mil lioen schilling (ongeveer 28.600.000 gul den) voor de repatriëring van 50.000 Oostenrijkse krijgsgevangenen. In het geheel werden ongeveer 100.000 Oosten rijkers krijgsgevangen gemaakt. De Sowjet-aanspraken voor de repatriëring van de andere helft zijn reeds enige tijd geleden voldaan. Stroom van vluchtelingen uit Oost-Duitsland In bevoegde kringen te Bonn schat men het aantal personen, dat na de Oostduitse „inkapselingsmaatregelèn" naar West-Duitsland is uitgeweken op 7500. De vluchtelingenstroom neemt thans af. Men voegt er aan toe, dat het, aantal niet-geregistreerde vluchtelingen niet bekend is. Elk labiel Chefarine „4" beval extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IM ÉÉN TABLET 1 'n4tje doet wonderen! (Advertentie, ing. Med.s Uitprotesttegen nieuwewetten Ruim achthonderdduizend Japanse arbeiders heuben gisteren gestaakt uit protest tegen de wet „op ondermijnen de activiteit" en de herziening der arbeidswetgeving. De electriciteitstoe voer was gedurende enlkele uren afge sloten, mijnen, scheepswerven en che mische industrieën werden door de staking getroffen en het openbaar ver voer ondervond vertraging. Ongeveer twintigduizend studenten van vele universiteiten namen aan de actie deel door bijeenkomsten te houdenl en col lege te verzuimen. Op verschillende plaatsen deden zich incidenten voor, ongeveer zestig demonstranten werden gfearresteerd en meer dan honderd personen, onder wie ook leden van de oolitie werden gewond. AARDSCHOKKEN IN ARGENTINIË In West-Argentinie hebben zich Dins dag tot driemaal toe aardschokken doen gevoelen. Vele mensen snelden naar open plaatsen, om niet onder puin be dolven te geraken. Honderden mensen zijn in noodbarakken ondergebracht. Gebouwen, die een gevaar voor de om geving vormen, worden door speciale brigades afgebroken. KONING IBN SAOED ZOU ERNSTIG ZIEK ZIJN Radio-Damascus heeft Dinsdagavond bericht, dat de gezondheid van koning Ibn Saoed van Saoedië-Arabië plotse ling slechter is geworden. Volgens de omroep is de koning reeds verscheide ne maanden ziek. Leden van de ko ninklijke familie, die op het ogenblik in het buitenland vertoeven, 'hebben telegrammen ontvangen met het ver zoek onmiddellijk terug te keren. Een Amerikaanse atoomdeskundige, Zentner, heeft verklaard, dat de na tuurkundigen twee nieuwe methoden hebben gevonden om in oorlogstijd van de atoomkracht gebruik te maken, namelijk een „besmettingsbom" 'en het in de lucht verspreiden van radio-ac tieve deeltjes. Volgens. Zentner zouden deze nieuwe methoden gevaarlijker kunnen zijn dan de atoombom zeif en een bepaald gebied zou voor jaren on bewoonbaar kunnen worden gemaakt. Voorzitter van de Italiaanse senaat treedt af De 74-jarige Enrico de Nicola, de eerste Italiaanse president na de oor log en de huidige Senaatsvoorzitter, heeft gisteren verklaard zijn functie te zullen neerleggen. Hij noemde zijn besluit ditmaal onherroepelijk. Ook in Januari van dit jaar heeft De Nicola reeds als voorzitter van de Senaat willen aftreden, doch op eenstemmig verzoek van de Senaat is hij toen aan gebleven. De Senaat heeft eenstemmig besloten de ontslagaanvrage van De Nicola niet te aanvaarden en twee dagen uileen te gaan „teneinde hem bedenktijd te ge ven". KARL GRUBER NAAR BELGRADO Te Belgrado is officieel meegedeeld, dat de Oostenrijkse minister van bu itenlandse zaken, dr Karl Gruber, op 19 Juni voor een officieel bezoek in Joego-Slavie zal aankomen. Hij zal met functionarissen van het Joegoslavische ministerie van buiten landse zaken en met maarschalk Tito besprekingen voeren. Onder het luiden van alle kerk klokken van de stad München, werd liet stoffelijk overschot van kardi naal Faulhaber in de grafkamer van de dom bijgezet. Aan de kop van de volgstoet schreed de. Nun tius Bisschop Aloysius. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Wilp: H. Brouwer, candidaat te Gro ningen. Bedankt voor Kampen: J. D. Kleine te Rotterdam. Beroepbaarstel ling: ds J. Heidinga, emeritus predi kant, thans hulpprediker te Schoten, stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken. Beroepen te Vrouwen polder: O. Jager, candidaat te Delft. Beroepen te Oostwold-Oldambt: A. Vos, candidaat' te Voorburg. Beroepen te Zuilichem: A. Nagelkerke, candidaat te Wolphaartsdijk. Aangenomen naar Huï- zum (Fr.): G. Morsink te Nijkerk. Aan genomen naar Dokkum: K. Runia te Marknesse. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor De Krim: J. van Dijken te Aalten. Eva tig. Luth. Kerk. Aangenomen naar Doetinchem: J. H. Ritzema Bos te Kam pen. Bij het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen kwam be gin 1950 van de weduwe van Max Blokzijl het verzoek binnen om voor pensioen in aanmerking te komen. De betrokken departementale dienst was van. oordeel, dat ,volgens de wettelijse regelingen mevrouw Blokzijl, op wier gedrag tijdens de bezetting niets was aan te merken, in haar pensioenrech- ten hersteld behoorde te worden. Daar voor was echter om louter formele re denen gedeeltelijk herstel van de pen sioenrechten van haar overleden man noodzakelijk was. De commissie van ad vies zuiveringsbesluit 1950 (commissie- Patijn) adviseerde in deze zin aan dc minister van O., K. en W. Deze nam in Augustus 1950 een ongeveer gelijklui dende beslissing. Een jaar later rets twijfel over de juistheid van de inter pretatie der betreffende wettelijke re gelingen. De Pensioenraad wees het verzoek van de weduwe af, vaarna mevrouw Blokzijl in beroep ging. Op 23 Juni zal de Centrale Raad van Beroep te Utrecht in deze zaak uitspraak doen. Binnenkort zal de Nederlandse Bank in opdracht van de minister van finan ciën nieuwe muntbiljetten van twee en een halve gulden uitgeven. Deze nieuwe biljetten worden uitgevoerd in donkerblauw op grijze achtergrond en gelijken overigens op die van een gul den. Het blauwgrijze papier, waarvan de biljetten worden vervaardigd, ver toont bij doorzicht over het gehele oppervlak _egji watermerk van kubus sen. De Oude' 'muntbiljetten van een rijksdaalder blijven voorlopig nog in omloop. Regeringsvoorlichtingsdienst krijgt nieuwe directeur Bij Koninklijk Besluit van 14 Juni is met ingang van 1 September a.s. aan mr. J. M. Landré, directeur van de Regeringsvoorlichtingsdienst, op zijn verzoek eervol ontslag als zodanig ver leend onder dankbetuiging van de door hem bewezen diensten. Tot direc teur van deze dienst is benoemd dr. G. J. Lammers, thans hoofd van de afde ling Algemene Zaken en Voorlichting van het departement van Sociale Za ken en Volksgezondheid. Dr. Lammers is vanaf 1946 in de overheidsvoorlich ting werkzaam. Dr. K. H. Gravemeijer heeft het tijdelijk beroep naar de Ned.duits Her vormde kerk te Pretoria aangenomen. Zijn taak zal zijn de organisatie van de geestelijke verzorging van de Neder- iandshervormde emigranten. Zij is van tijdelijke aard. Voor het Wimbledon-tournooi, dat Maandag 23 Juni begint, zijn in de vijf onderdelen de volgende spelers en speelsters in volgorde geplaatst: Heren enkelspel: Sedgman (Austr.), Drobny (Egypte), Seixas (Ver Staten), Savitt (Ver. Staten), McGregor (Austr.), Flam (Ver. Staten), Sturgess (Zuid-Afrika), Rose (Austr.), Larsen (Ver. Staten1. Mulloy (Ver. Staten), Richardson (Ver. Staten) en Patty (Ver. Staten). Dames enkelspel: Doris Hart (Ver. Staten), Maureen Connolly (Ver. Sta ten), Shirly Fry (Ver. Staten), Louise Brough (Ver. Staten), Pat Todd iVer. Staten), Jean Walker-Smith (Gr. Brit- tannie), Thelrna Long (Austr.) en Jean Rinkel-Quertier (Gr. Brittannie). Heren dubbelspel: McGregrcr en Sedgman (Austr.), Mullov en Savitt (Ver. Staten), Drobny (Eg.) en Patty (Ver. Staten), Seixas (Ver. Staten) en Sturgess (Z.-Afrika). Dames dubbelspel: Doris Hart en Shirly Fry (Ver. Staten), Louise Brough en Mtnreen Connolly (Ver.) Staten). Thelrna Long (Austr.) en Pat Todd (Ver. Staten), Susan Partridge Jean Rinkel-Quertier (Gr. Brittannie). Gemendg dubbelspel: Doris Hart (Ver. Staten) en Sedgman (Austr./, Louise Brough (Ver. Staten) en McGregor (Austr.). Shirly Fry (Ver Staten) en Sturgess (Z.-Afrika), Pat Todd (Ver. Staten) en Don Candy (Austr.). Sedgman en Doris Hart zijn in alle delen geplaatst. |N antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, dr Bruins Slot, hebben de ministers van oorlog en van binnenlandse zaken verklaard, dat de regering niet bereid is aan de Ambonese oud-KNIL-militaireh weder om de militaire status te geven, aange zien hun verblijf in Nederland als van tijdelijke aard moet worden beschouwd en er ernstige bezwaren zijn tegen het plaatsen van deze personen in de vre- desdiensten van de Koninklijke land macht. Voor de meesten hunner zou in de K. L. geen geregeld werk in militair verhand kunnen worden gevonden, het geen enerzijds ernstige gevolgen voor betrokkenen en voor de krijgstucht met zich zou meebrengen en anderzijds een nodeloze belasting van het militaire apparaat met. zich zou meebrengen. Om tegemoet te komen aan de wen selijkheid. om diegenen onder de Am bonezen, dié niet in aanmerking wen sen te komen voor opleiding tot »en In ruim II van het vrachtschip „Talisse" van de maatschappij Neder land. dat sedert Zondag in de haven van Surabaja was gemeerd, is Dinsdag ochtend brand ontdekt. Het vuur woedde in een partij van 40 ton sisal, die te Cheribon was geladen met be stemming Europa. Het vuur werd met 21 stralen bestreden en was na drie uur bedwongen. Naar het zich laat aanzien is de schade niet ernstig. Over de oorzaak van de brand konden nog geen mededelingen worden gedaan. burgerberoep, passende arbeid te ver schaffen, is de regering bereid een be langrijk aantal Ambonnezen onder te brengen in een van overheidswege voor dit doel tijdelijk op te richien burger-bewakingsdienst. Dit corps zal tweeduizend man tellen. De Ambonne- zen; die een vakopleiding hebben vol tooid, zullen in kampbedrijven en in werkplaatsen te werk worden gesteld b.v. als schoenmaker, timmerman, of kleermaker, of in bedrijven voor de metaalbewerking. Het ligt in de bedoe ling, dat aan de reeds bestaande cur sussen uitbreiding wordt gegeven. In totaal zullen in de hier genoemde mo gelijkheden 1500 man emplooi kunnen vinden. Wegens belastingontduiking De 58-jarige boekdrukker J. B. uit Enkhuizen, die in eerste instantie dooi de Alkmaarse politierechter was vrij gesproken, is gisteren door het Amster damse gerechtshof wegens het doen van van een valse aangifte aan de belas tingautoriteiten over zijn inkomen in 1946, veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 'n proeftijd van drie jaar e'n een geldboete van f 1000.subs, één maand hechte nis. De veroordeelde moest in 1950 zijn inkomen opgeven en had daarbij ver zuimd een bedrag van f 10.300.—, dat hij uit een bepaalde transactie in 1946 had verdiend, op te geven. De politie rechter achtte de opzet voor het plegen van het delict niet bewezen en had ver dachte daarom destijds vrijgesproken. Het hof was een andere mening toege daan en heeft de boekdrukker derhalve veroordeeld. De bevolking van de Verenigde Sta ten neemt in een geweldig tempo toe. De aanwas geschiedt nog sneller dan die in India. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken kwam tot de conclusie, dat het land in de komende twintig jaar twee en een half millioen hectare bevloeid land er bij moet krii- gen. willen de Amerikanen dezelfde voedselstandaard als nu behouden De Veluwse boerendansers komen Dinsdagavond 24 Juni voor de lweede keer voor de televisie. Het wordt een bijzonder programma, dat wordt uitge zonden vanaf de „kleine steentjes" voor het koninklijk paleis op de Dam te Amsterdam, in De Dusseidorpse Iangspeelpianist zal men vanwege de lengte van zijn programma, zeker niet voor de televisie kunnen gebruiken. Trouwens, om de kwaliteit van zijn spel evenmin. Dezer dagen heeft hij zijn eigen record met vijf en veertig minu ten geslagen, door 223 uur én eer; kwartier op een piano te slaan. Bij brand in een gesticht voor geesteszie ken te Sjimonogoe, in Japan, zijn ze ven patiënten in de vlammen omgeko men. Eén verpleegde wordt vermist. O In de stallen van de renbaan te Bel mont, in New York, zijn een stal knecht en twaalf paarden om het le ven gekomen. De stalknecht had ge poogd een paard te redden, toen een ■■liiMltl MIMI vallende balk hem dodelijk trof. Canada zal deze maand twintigduizend middelzware artillerie-granaten naar Italië verschepen. De diergaarde „Blijdorp" té Rotterdam is er door een gelukkige ruil met de Londense „Zoo" Nog meer liefhebbers voor weg- wielrenwedstrijdenweddenschappen? in geslaagd, eigenaar te worden van een aantal tropische zeewatervissen van het type Thalassoma Pavo (bouw jaar 1951), die afkomstig zijn van de wateren om Madeira. „Pavo't.ie" zo als men de vis populair noemt valt op door zijn systeem van voortbewe ging. Het is een vis met vooraandrij ving, aangezien het dier geheel met zijn vinnen zwemt en zijn staart er maar bij laat hangen. Verder valt de vis op, omdat de vrouwtjes mooier gekleurd zijn dan de mannetjes, welk verschjin- sel bij de vissen niet veel voorkomt. Bij de mensen is het anders. Cl Let anders maar eens op de kleur "an de jongedames, die in Nice hun vacanlie doorbrengen. De één of ander is be gonnen met het invoeren van knal blauwe lipstick en prompt lieo haT Nice met lippen als van een alcoholi cus. Een baggermachine heeft te Stretham, .bij Cambridge, het skelet op gehaald van een olesiosaurus, een dier dat zo'n dikke 150 millioen jaren p.e'ie- den 'de aarde bewoonde. Het monster was dertien en een halve meter lang O Berichtte Theodoor gisteren, dat de Franse generaal Leeheres zich wegens belediging, op de sabel wou meten rret het parlementslid Badie, thans bericht hij de clientèle, dat het duel is afge last. Het ministerie van Defensie heeft geen toestemming willen geven. Meer dan 1S0.000 enthousiaste sup porters woonden de 24-uren auto race van Mans (Frankrijk) bij. De win naars, de Duitsers Lang en Riess, beiden met Mercedes, bij aankomst bij de finish. Nederlands waterpolo-team niet in de voorronde Nu 22 landen voor het waterpolo- tournooi te Helsinki hebben ingeschre ven, is, aangenomen, dat geen der lan den zich terugtrekt, het speelschema in grote lijnen bekend. Het aantal reeds door de FINA ge plaatste landen (dit zijn de landen, die in de voorronde niet tegen elkaar zul len uitkomen) wordt op elf, de nelft van het aantal inschrijvingen, gebracht. Het zijn (alfabetisch): Argentinië, Belgie, Egypte, Frankrijk, Groot Brit tannie, Hongarije, Italië, Nederland, Spanje. Zuid-Slavie en Zweden. De eliminatieronde, waarin dus de helft van het aantal landen, dat zich heeft aangemeld, dadelijk wordt uit geschakeld, zal naar alle waarschijnlijk heid worden gespeeld op 24 Juli, de dag vóór het officieel begin van de zwem- en waterpolowedstrijden. Tijdens een bijeenkomst, voorafgaan de aan het vertrek van de ahtleten- ploeg van Pakistan voor Helsinki, heeft de secretaris van het Olympisch Comité van Pakistan, Ahmad Jaffer, verklaard, dat Pakistan aan het inter nationaal Olympisch Comité heeft ver zocht in 1960 zowel de winter- als de zomerspelen te mogen organiseren. De Winterspelen zouden kunnen worden gehouden, hetzij in Murree. ten Noor den van Rawalpindi, hetzij in de Ka- ganvallei of in Kasjmir. De Zomerspe len zouden onmiddellijk na de winter spelen kunnen worden gehouden en wei te Lahore of in Karachi. Tijdens de Ronde mn Italië sloten twee aanhangers van de voornaamste rivalen, twee jonge lui uit Modena, een weddenschap af. Wanneer Coppi de rit zou win nen, zou de vereerder van Bar- tali het hoofd laten kaalscheren won Bartali, dan zou de Cop- piaan dit lot ondergaan. Coppi won en zo moest de Bar- taliet zijn 'weelderige haardos af staan. De gelukkige winnaar van de weddenschap begaf zich naar liet liuis van zijn opponent, om hem aan de weddenschap te her inneren en het loon zijner zege te incasseren. Maar de Bartaliaan ivas ondergedoken. Hij beliefde zich niet aan het geschreven con tract te houden. Dit was de dorps genoten die het met Coppi hiel den een doorn in het oog. Met ver eende krachten spoorden zij de onderduiker op en deze werd ver volgens in optocht naar de dorps kapper gevoerd, om te worden geknipt en kaalgeschoren. O ironie van het lot: de Figaro, die als scherprechter werd ver koren, was zelf een der meest verwoede aanhangers van de ver slagen wielrenner De Nederlandse wielrenners verloren te Kopenhagen Tot besluit van hun Deense tournee hebben onze landgenoten Cantineau, De Groot, Haan en Van Roon deelge nomen aan een loegomniumwedstrijd in drie manches, met Denen en Duit sers tot tegenstanders. De Denen won nen alle drie manches, met de Neder landers op de tweede plaats, zodat het eindklassement werd 1. Denemerken, 2. Nederland, 3. Duitsland. Een koppelwedstrijd over 30 kilo meter werd een zege voor het Deense paar Andresen—Olsen met 35 pnt., voor de Nederlanders CantineauHaan 24 punten. Het koppel Van RoonDe Groot kwam in de eerste ronde ten val en kan de strijd pas na verscheidene minuten hervatten Van Roon en De Groot eindigden met een grote achter stand op het winnende paar. Kantoorbridgebond R'dam won Waddingtonbeker (Van één onzer medewerkers) De club wedstrijden voor zestientallen om de Waddington-beker werd dit jaar gewonnen door de Kantoorbridgebond Rotterdam; na spannende strijd werd In de finale gewonnen van „Croydon" uit Arnhem, met 125—111 punten. Het laatste weekeinde nam een Neder lands viertal, bestaande uit de spelers mr. Kaiser, Van Tuinj Filarski en Leurs, re vanche voor de grote nederlaag die ons nationale team enkele weken geleden In Brussel leed; drie der sterkste Vlaamse viertallen eindigden in een klein tournool achter onze landgenoten. Aan Belgische zijde werd door verschillende internatio nals aan deze wedstrijden, die te Gent wylen gehouden, deelgenomen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5