IILCKMANN Den Haag en Bonn onderhandelen toch over nieuwe regeling WIE WEKELIJKS WANHOOPT RECLAME-WEEK KASPER HIDDiNK Nieuws uit de LangedijkerDorpen Resultaten Grondwaterstandsproeven in Proefpolder Geestmerambacht BURGERWOONHUIS UW MANTELS EN JAPONNEN Gratis Kopen Doll art, Elten en Tuddern in het geding De Schager markt Een interessant bedrijf De veilingen in Westfriesland hadden 31 millioen omzet Vijftien millioen aan aardappelen Weekoverzicht var» de Langedijker veilingen Noord-Scharwoude De batvergadering van A.R. en P. v. d. A. Heer-Hugowaard Woningverbetering Oudorp Een ongeval dat nog goed afliep Berge :n LANDHUIS OMZET VERGROTEN Alkmaarsche Courant ELKE DAG 8 UUR GRATIS KOPEN Rondom koopjes en dan 84 87 DE CORRECTIES AAN ONZE OOSTGRENS Egmond aan Zee Kleinkunst voor de kleuterschool Emden spartelt tegen VRIJDAG 20 JTJNI 1953 Reeds eerder gaven wij een uitvoerig resumé va* de vele proeven, welke de Stichting Proefbedrijt Geestmerambacht voor dit jaar op haar programma heeft staan. Van de voornaamste, o.i. de belangrijkste proefnemingen willen wij enkele bijzonderheden publiceren, en beginnen met het grondwaterstandG- proefveld. Dit 1.60 ha grote proefveld is ver deeld in vijf vakken, waarin respectie velijk de volgende grond- en slootwa terstanden worden gehandhaafd, te weten, 20 cm. 40 cm, 60 cm, 90 cm en 120 cm beneden het maaiveld. Door middel van een lectrisch gemaal en met behulp van stuwen worden de slootvakken op peil gehouden. Dertig grondwaterpeilbuizen over de kavel verspreid, dienen er voor om de grond waterstand te controleren, aldus een publicatie van de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst. Als proefgewassen zullen dit jaar dienst doen; ten eerste de Kroot (bie ten), ten tweede de slaboon. Van de Kroot zijn 5 verschillende rassen uitge zaaid teneinde na te gaan hoe deze re ageren op de verschillende waterstan den. De slabonen zijn in hoofdzaak be stemd voor zaad. Het onderzoekingswerk van de twee witte kool-rassen zal dit jaar nog in tensiever worden aangepakt. Van het allergrootste belang is vol gens de voorlichtingsdienst, hoe bij de proefgewassen de ontwikkeling van het wortelgebied verloopt bij de verschil lende grondwaterstanden. Twee medewerkers van het Rijks- tuinbouw-Consulentschap te Hoorn zullen door de deskundigen van het Landbouwproefstation te Groningen met deze materie vertrouwd worden gemaakt. In verband met de grote verschillen in de vochthuishouding van de grond in de vijf verschillende vakken wil men nagaan, of er ook verschillen optreden in het gehalte aan droge stof, hetgeen ten nauwste samenhangt met kwaliteit Volgens cijfers van de Prov. Bond van Veilingen in Noord-Holland hadden de elf aangesloten veilingen in Westfriesland het vorig jaar een totaal omzet van f 31.193.823,Hiervan nam het pro duct aardappelen met f 15.197.931,een zeer belangrijke plaats in. Verdeeld over f 7.339.322,aan consumptie-aardappe len en f 7.858.609,aan pootaardappelen. Grootebroek had de grootste omzet met f 7.2961937,w.o. f 4.322.362,aan aard appelen (f 3.071.306,consumptie- en I 1.251.056,aan pootaardappelen). Voor de de twee Langedijker veilingen waren de cijfers: Noord-Scharwoude: f 5.783.120,— totaal omzet, f 2.356.703,— aardappelen (f 400.747,consumptie en f 1.955.956,pootaardappelen); Broek op Langendijk: f 5.332.911,— totaal omzet, f2.410.372,aardappelen (f839.635,con sumptie- en f 1.570.737,— aan pootaard appelen). Uit deze gegevens blijkt wel, dat de aard appelteelt in Westfriesland een zeer grote plaats inneemt. Het prijspeil van de vroege aardap pelen is de laatste dagen vrij stabiel gebleven. Al naar kwaliteit werd voor de middelsoort betaald 1215 cent, voor de drielingen 1113 en voor de kleine 911 cent. De export toonde de laatste dagen zeer weinig belangstel ling. Het blijkt, dat de verlading van reeds in quarantaine staande partijen door de een of andere onbekende oor zaak stagneert. De eerste blauwe Eigen heimers werden 19 Juni aangevoerd en werden afgenomen voor 17,50 per 100 kg. Op 15 Juni werd de eerste rode kool aangevoerd, hetgeen wel uitzon derlijk vroeg is. Deze primeurs werden gekocht voor ruim 28 cent per kg. De volgende dagen nam de aanvoer reeds iets toe met gevolg, dat de prijzen daalden; 19 Juni kon ongeveer 18 cent worden gemaakt. De kool werd meest aangekocht voor verlading naar Duits land, een gedeelte voor binnenland en een partijtje voor België. Op 19 Juni werden eveneens de eerste tomaten voor export aangekocht en verladen, waarvoor 88 en 84 cent per kg betaald werd, resp. voor de A- en B-sortering. De bestemming voor de tomaten was Duitsland. Bloemkool komt nog slechts in klei ne partijen en was laag geprijsd; voor de eerste soort werd van 15 tot 20 cent betaald. De aanvoer van rabarber blijft nog aanhouden, de vraag verbe terde iets, waardoor de prijs af en toe wat kon optrekken, met 7,60 als maxi mum. Van Twuyverwe? Maandag weer open De Twuyverweg tussen Broek op Langendijk en St. Pancras, welke is vernieuwd met circa 800 meter klin kerbestrating, alsmede een nieuwe brug zal Maandag weer voor het verkeer worden opengesteld. De werk zaamheden hebben dan ongeveer ze ven weken geduurd. Een en ander is gemaakt volgens een nieuwe procédé. Met de afwatering is voldoende re kening gehouden, zodat verwacht wordt, dat de ondergrond, welke uit laagveen bestaat, het wel zal houden. TONEELAVOND VOOR KANKERBESTRIJDING De toneelvereniging ..T.D.D.H", onde- regie van de heer J. Huigen uit Alkrrw-- die onlangs met veel succes een oovoe"" gaf van het toneelstuk ..Van Ander R--'1 heeft aangeboden dit nogmaals te doe maar nu ten bate van de kankerberi"' ding. De datum is vastgesteld op Zaterd»? Juli a.s. en voedingswaarde. Dit laatste geldt meer voor de Kroot dan voor de Slabo nen. Voorts heeft men de gedachte, dat de grondwaterstand ook nog van invloed zou kunnen zijn op de bewaring van de geoogste kroten. In nauwe samenwerking met het In stituut voor Bewaring en verwerking van Tuinbouwproducten te Wagenin- gen zullen de gedragingen van de verschillende Krotenrassen der ver schillende grondwaterstanden worden bestudeerd in de bewaarplaats en in het koelhuis van het Proefbedrijf. Naar ons werd medegedeeld bestaat er ten allen tijde gelegenheid om een excursie te maken naar dit Proefbedrijf dat gelegen is aan de nieuwe Provin ciale weg onder Oudkarspel. Kroosmachine spoedig in gebruik De kroosmachine van de Polder Geestmerambacht, die voor revisie wordt nagekeken, zal als er veel kroosvorming ontstaat, spoedig in ge bruik worden genomen. Tot heden valt het nogal mee met het kroos in de sloten. Iets anders, dat de sloten een minder fraai aanzien geeft, zijn de vele graspollen die door de tuinders bij de schouw zijn afgesla gen en in het water terecht, zijn ge komen. Het is beter dat dit niet meer gebeurd. BEVORDERD BIJ RIJKSPOLITIE De wachtmeester G. Westerveld bij de Rijkspolitie te Broek op Langendijk. werd met terugwerkende kracht per 1 Januari 1952 bevorderd tot wacht meester eerste klasse. In Concordia werd Donderdagavond een debatvergadering gehouden door de afdelingen van de A.R.partij en van de P. v. d. A. Er bestond veel belang stelling. De eerste spreker was de heer J. G. Suurhoff van de P.v.d.A., die zei dat het niet alleen ging om de demo cratische vrijheden van de mens, maar ook om de bestaansmogelijkheid in het huidige sociaal-economische bestel. Spreker herinnerde aan de vorige eeuw, toen het ongebreidelde kapita lisme heerste met veel onmenselijke toestanden. Het ingrijpen van de over heid heeft in de loop der jaren veel ten goede veranderd. Spreker becriti- seerde de sociaal-economische maat regelen van vóór 1939, toen Nederland een rijk land was met een half mil lioen werklozen. Na de oorlog is er door de regering-Drees veel verwer kelijkt op sociaal gebied. Na de heer Suurhoff voerde de heer R. Schokker het woord voor de A.R. partij. Deze spreker zei. dat het ge zegde dat Nederland vóór de oorlog een rijk land was, een vrij scherpe controverse was, sterk gevoed door de P.v.d.A. Wij waren wel rijk, aldus spreker, maar wij hadden geen inkom sten, als gevolg van de internationale crisis. Spreker zei verder dat er na 1945 een grote vraag was naar onze producten, zodat de positie van de re gering veel gunstiger was dan vóór de oorlog. Vóór de oorlog streefde Dr. Colijn naar internationale samenwer king, helaas met negatief reultaat. Spr. verklaarde zich voorstander van een nieuwe ouderdomsvoorziening en zei tenslotte, dat hij gekant was tegen de staatsalmacht en was vóór samenwer king tussen de overheid, de arbeiders en de patroons. OPERETTEVERENIGING „CAECILIA" APELDOORN Naar wij vernemen heeft de operette vereniging „Caeciiia" besloten deel te nemen aan de op 24 Augustus in Apel doorn te houden culturele dag van de Bond van Amateur Opera- en Operette-gezel schappen. VERVOLG STADSNIEUWS Victoria-Hieater in nieuwe gedaante Vanavond wordt het gerestaureerde Victoria-theater geopend met een bij zondere voorstelling, waarvoor vele personen zijn uitgenodigd. De bioscoop heeft een grondige verandering onder gaan. De zitplaatsen zijn alle hoog ge stoffeerd, zowel op het balkon als op de andere rangen. Op het balkon zijn de rijen bovendien zó geplaatst, dat de toeschouwers niet vlak achter el kaar komen te zitten. In de cabine zijn twee nieuwe Philips-projectie-appa- raten en een nieuwe geluidsinstallatie opgesteld, die voor de kwaliteit van de voorstellingen van veel nut zullen zijn. uok het filmdoek is nieuw en de harde rode kleur, waarin het theater was ge dompeld, is verzacht. POLITIEHONDEN DRESSEER VERENIGING. In Alkmaar bestaat reeds enige tijd de Alkm. Politiehonden dresseerver- eniging „Hondentrouw". Er wordt ge regeld Zondagsmorgen geoefend. Nu zal Zondagmorgen op de Krocht een ontmoeting plaats vinden tussen „Hondentrouw" onder leiding van T. B. Schutz en „Het Noorden" van de Helderse Politiehondenvereniging. Voor belangstellenden is de toegang geheel vrij. NEGENHONDERD SCHOOLKINDE REN OP BEZOEK Negenhonderd schoolkinderen uit A.- Paulowna hebben gisteren tijdens hun ■schoolreisje een bezoek gebracht aan Alkmaar om in het Victoria en Harmo nie-Theater een speciaal voor hen ge organiseerde filmvoorstelling bij te wo nen. Met de muziekcorpsen „Soli deo Gloria" en Concordia" uit Breezand larcheerden zij door de stad. Debutanten schieten Hugo- Boys naar overwinning In de Woensdagavond op het Hugo- Boys-terrein gespeelde wedstrijd Hugo- BoysKoedijk behaalden de Heerhu- gowaarders een goede 51 overwin ning. Direct na de aftrap werd een zeer bewegelijke partij voetbal gege ven door beide teams. Al heel spoedig was het overwicht van Hugo-boys duide lijk te constateren en De Graaff c.s. uit Koedijk hadden hun handen vol met de verdediging. Het duurde nog 20 minuten vóórdat de Heerhugowaar- ders hun overwicht in een doelpunt konden uitdrukken. De jeugdige spe lers van H.B. Westmeijer en Comman deur bezorgden hun club een 10 voorsprong. Tot 10 minuten vóór de rust wist de Koedijk-keepér zijn doel verder schoon te houden. Op voor treffelijke wijze sloeg hij enige snelle aanvallen af. Hij kon echter niet ver hinderen dat de H.B. rechtsbinnen Beers een harde kopbal in het net joeg. Vlak vóór de rust vergrootte Ka- ger de voorsprong tot 30. Na de rust ongeveer hetzelfde spel- beeld. Een steeds aanvallend Hugo- Boys en daar tegenover een matig spelend Koedijk. Op voortreffelijke wijze debuteerden enige juniorspelers in het Hugo-boys-team. In deze twee de helft wist Hugo-boys haar voor sprong nog op te voeren tot 50. Beide goals werden door de rechtervleu gelspelers Beers en Westmeyer ver zorgd, terwijl Koedijk in het laatste kwartier de eer nog wist te redden. De leiding was bij scheidsrechter Bis- kanter in goede handen, hoewel de be slissingen soms wel wat laat kwamen. De elftalcommissie van Hugo-Boys verdient lof voor haar vooruitstrevend heid inzake het opstellen van spelers. Gezien de afgelopen wedstrijden voor spellen we, dat Hugo-Boys in de a.s. competitie met een geheel gewijzigd elftal zal uitkomen. Deze wedstrijd werd gespeeld in het kader van de Gouden Kruis-ronde. Daartoe door enige particulieren in staat gesteld is van rijkswege het z.g.n. „Ter- lingenfonds" ingesteld, uit welk fonds premies beschikbaar kunnen worden ge steld voor het verbeteren van woningen. Per te verbeteren woning kan ten hoog ste aan premie 50% van f 2800, f 1400,worden verleend. Van deze f 1400,wordt 2/3 gedeelte door bedoeld fonds en 1/3 door de ge meente gedragen. Voor deze regeling komen vooral in aanmerking eigenaren van woningen, die zelf bezwaarlijk de kosten van de ver betering ten volle kunnen dragen. In verband met de geringe beschikbare middelen zal vorenstaande regeling slechts van korte duur zijn. In verband hiermede is het van groot belang, dat gegadigden hiervoor zich zo spoedig mogelijk ter gemeente-secretarie melden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer N. Doode- man Jr. verwierf Woensdag het Gezellen diploma^ Dameskapper. Het examen w^rd gehouden in de Stedelijke 'Muziektuin te Alkmaar. We willen nog opmerken, dat deze vijf- en-twintig-jarige kapper reeds vier vak diploma's heeft weten te behalen. De heer P. Koeken slaagde te den Haag voor het diploma Gemeente-Ad ministratie le gedeelte. Woensdagmiddag reden twee meis jes per rijwiel over de Friese weg in de richting Alkmaar. Juist over de brug aan de Zes Wielen stond een kleine jongen te vissen, die onbewust met zijn hengel over de weg zwaaide. De meisjes weken hiervoor uit, en kwamen met de sturen van de rijwie len in elkaar waardoor het 11-jarig meisje Weijmans uit de Reekerstraat kwam te vallen, juist voor een achter opkomende personenauto bestuurd door de heer Z. uit Alkmaar. De bestuurder die met matige snel heid reed wist de auto terstond tot stilstand te brengen. Ofschoon haar hand en rok reeds door de wielen ge grepen waren, was j?et meisje niet ernstig gewond en kon met een kleine wond aan pols en elleboog naar huis worden gebracht. Studiedagen „Volksopleiding en publiciteit" Op 11 en 12 Juli worden op de volkshogeschool „De Zandhoeve" te Bergen studiedagen gehouden over „Volksopvoeding en publiciteit". De filmcriticus H. Wielek zal spreken over „Film en volksopvoeding", de hoofdredacteur van de Nieuwe Rotter damse Courant, mr M. Rooy. over „Pers en volksopvoeding", mr K. van Dijk, medewerker van de regionale omroep Noord over „Radio en Volks opvoeding" en Piet Beishuizen over „Televisie en volksopvoeding". Bescherming Burgerbevolking De oud-burgemeester van Zandvoort. de heer H. van Alphen, thans wonende te Bergen, is aangesteld als promotor van de Stichting Bevordering Bescher ming Bevolking voor de kop van N.- Holland en wellicht ook Kennemer- land. Zijn taak bestaat uit het helpen van de burgemeesters bij de plaatselijke voorlichting en de werving van vrijwil ligers voor de Bescherming der burger bevolking. In verschillende gemeenten zullen plaatselijke actie-comité's voor de B.B. worden gevormd. AVENHORN, 19 Juni 1952. 15.000 kg aardapp.: gr. Schot 11.60; mid. Schot 11.90—12.90; drielingen 11—12,90; kriel 10,50—11,40; Rode Schot 14,90—15,20; tode drielingen 8, rode kriel 5. OPPERDOES. 19 Juni 1952. Grote Ronde 12,30—15,30. grove 8,70—9.40 drielingen 12,7013,50, kriel 10.90- 11.50; grote Muizen 12.8014, drielin gen 12.20; blauwe Eigenheimers 14. ST. PANCRAS. ZATERDAG 21 JUNI, 8 u. Evangelisatiesamenkomst aan de Driesprong. Uitgaande van de Geref. en Herv. Kerkeraden. Spreker Ds. POSTHMA. Medewerking van Advendo. Te koop een vrij van huur, eventueel hy potheek 3000. Te bevra gen KUENEN, Makelaar, Laat 196. te Bergen (N.-H.) Te koop: 1 Juli, Landhuis a. d. Kerkelaan No. 16, bev.: 5 kamers, badkamer, gr. keuken, gr. garage en tuin. Leeg te aanvaarden. Koopprijs 12000. Koper moet vestigingsverg, verzorgen. Br. No. 103 De Haan's Boekhandel, Bergen. LAST VAN MUIZEN? Het enig afdoende middel is een kat. 3 jonge katjes, gewend aan Felix Katten brood, zoeken een goed tehuis. Middenweg 117, Heerhugowaard. Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. hoe rond te komen, kent H1LCKMANN niet. Die prijzen.... Die kwaliteit.... HILCKMANN staat zelf verbaasd. Nog 1 week voortzetting Serieverkoop. Deux Pieces, Rokken, Blouses, Mantelcostuums, Regenmantels, Kinderkleding Als extra verrassing en op veler verzoek in onze Manufacturenzaak van ZATERDAG 21 JUNI tot en met ZATERDAG 28 JUNI De vastgestelde uren zijn bij Notaris De Lange gedeponeerd. Als voorwaarde geldt: Contante betaling bij de koop. Fijnste charmeuse dames hemdjes met bloem ap- pliquè waarde 3.45 I ij) nu voor "O Tino shirts, voor groot en klein, waarde QT 1.95 nu voor 98 Amerikaanse interlock herenhemden, waarde 2.95 Aft nu voor De mooiste fantasie cami soles of directoires uit Engeland, waarde I AQ 3.25 nu voor Damescamisoles of slip van 1.65 QÓ nu voor «O Kinderdirectoires reeds ylQ vanaf Nevada wol nieuwe kleu ren voor oude prijs. Herensporthemd, origi nele Amerikaanse Z A A ruiten nu V"V Beebop ankiets 2.45 - 1.78 118 „Een baas uit duizenden" Du Pont Nylons, ook met zw. naad, nu spotprijzen 4.90 - 3.48 A O 2.78 I Linkse kousen, IQ lste keus voor J Plastic dames- 49f) mantels nu voor Dames- en kinder- CQ sokjes reeds vanaf Prima baddoeken 1.39 - 1.19 Graslinnen lakens, A AQ 150 breed tfö Beste luiers 1.28 - 98 Zware badstof AQ pannelappen A# Verpleegstersschorten, zij weten het wel: Hilck- mann is daar enig lOT in; 6.25 - 4.98 Koopt nu Jansen Tilanus, Subliem en Hollandia ondergoed „Billijk man" Langestraat 22 en overzijde 23 Alkmaar. Sinds 1887 van 21 Juni tot 28 Juni van f. 3.40 per maathoudende 3/4 Literfles 22 VERKOOPHUIZEN ALKMAAR: Hekelstraat 20 Telefoon 2704 Woensdagavond trad in de grote zaal van De Vergulde VMk het Egmondse Cabaretgezelschap op, ten bate van de kleuterschool. De zaal was goed bezet, toen mr Spit, namens het bestuur van de stichting neutrale Egmondse kleu terschool de bijeenkomst opende en een kort overzicht gaf van de stand van za ken. De minister van Onderwijs keur de goed, dat er een nieuwe kleuter school gebouwd wordt, zodat zijn col lega van Wederopbouw het vereiste bouwvolume wel zal toekennen. Ar chitect Blokker ontwierp een buiten gewoon aardig plan, dat inmiddels is goedgekeurd. De Centrale Arbeiders Depositobank te Den Haag zegde een geldlening toe. Rest nu alleen nog de geldmiddelen bijeen te brengen om de exploitatie te dekken. Op deze avond werd daarvoor als 't ware de eerste steen gelegd, 't Egm. cabaretgezelschap bood namelijk aan, deze avond te ge ven ten bate der kleuterschool, hetgeen buitengewoon gewaardeerd wordt. Van alle kanten is trouwens op dergelijke wijze medewerking toegezegd. Blijk baar heeft de bouw van een nieuwe kleuterschool aller sympathie. Spreker wenste de aanwezigen een genoegelijke a-'ond. In zeer vlot tempo traden hierna de Egmondse kleinkunstenaars voor het voetlicht. Zij brachten een afwisse lend programma van muziek, zang en toneel, dat zeer in de smaak viel en al was er hier en daar nog wel wat te ver beteren, over het geheel genomen was het te waarderen. De leider van het gezelschap, de heer G. Gravemaker, gaf ten slotte een korte uiteenzetting en had voor de jongste medewerkenden een verrassing. Mr. Spit dankte het gezelschap voor de betoonde gemeen schapszin en voor het gebodene en deed zijn wvirdon vergezeld gaan van een kieine bloemenhulde. Rest nog te ver melden. dat in de pauze een verloting werd gehouden en dat er een aardig batig saldo voor het goede doel over schoot, zodat het in alle opzichten een geslaagde avond geweest is. HEM, J9 Juni 1952. „Zuiderkogge" 92.000 kg aardappelen: Grote Schot se 12,40, middelbare 11,8013,60, kleine 13.50—14.80, kriel 11.30—12.70; Doré 14.8016.10; Rode Schotse 15.50—16.80. VAN officiële Duitse zijde wordt thans toegegeven, dat sedert enige tijd door Nederlandse en Duitse instanties voeling wordt genomen over de mogelijk heden om tot een wederzijds bevredigende regeling te komen van de tussen beide landen nog steeds hangende grensproblemen. De mogelijkheden, die thans zowel in Den Haag als in Bonn nog worden onderzocht, betreffen een nieuwe grens regeling voor de Dollart, die in 1947 reeds officieel door Nederland werd ver langd, en een herziening der „kleine grens correcties", die in 1949 ten gunste van Nederland werden aangebracht. r\EZE correcties werden toen aange- bracht op grond van een overeen komst tussen Nederland en de bezetten de mogendheden. Zij zijn door de Duit se regering nooit erkend en steeds als „eenzijdig" gebrandmerkt. Zij betroffen in hoofdzaak de gebieden van Elten en Tudderen. De Duitse regering, zowel als de landsregeringen in Dusseldorf en Hannover hebben zich op het standpunt gesteld, dat deze „eenzijdige grensrege lingen" tot aan het tot stand komen van een vredesverdrag een voorlopig ka rakter moesten behouden. Van Nederlandse zijde is daarentegen het verlangen naar een correctie van de grens in de Eemsmonding. waasdoor Nederland in staat zou worden gesteld de inpoldering van delen van de Dol- lajt te verwezenlijken, nooit prijs ge geven. Het voortdurende contact heeft nu blijkens de inlichtingen van Duitse zijde tot een stadium van meer concrete onderzoekingen geleid. De Nederlandse grensverlangens ten aanzien van de Dollart zijn in Duitsland tot dusverre op heftig verzet van de zijde van de haven en het bedrijfsleven van Emden gestuit. Zij vrezen voornamelijk, dat, als gevolg van indijking van de Dollart, de toegang tot de haven van Emden zou kunnen verzanden. Daarnaast wa ren de Duitse bezwaren ook gebaseerd op de vrees, dat de inpolderingen een nadelig effect zouden hebben op de landbouwgebieden aan de benedenloop van de Eems. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 21 Juni 1952. Aangevoerd werden: 185.000 kg aardappelen 10,70 15,50, drielingen 11,2014,60, kleine 9,4012,80; blauwe Eigenheimers 14 16; Redstar 14—15,90; Doré 14,30—15.70; 6500 kg rode kool 12,7017,80; 500 bos peen 1013,80; 200 stuks bloemkool A 20,20—22.20, B 15,60—16,50; 1600 bos rabarber 5,206,10. NOORDERMARKTBOND, 20 Juni 1952. 18.000 kg Eerstelingen 1214,70, drielingen 12,2013, kleine 9,3010,80; 600 stuks bloemkool A 1 17,2019,20, A 2 14,90, afwijkend 8; 70 slof aardbei en 1,15—1,31. De aanvoer van vette koeien was zeer behoorlijk. Er waren weer ver scheidene Amsterdamse grossiers en slagers uit de omtrek, zodat ze vlug van de hand gingen. Hoogste prijs f 1200, per k.g. slachtgewicht varieerde het van f 2.70—f 3.dus iets minder dan de vorige week. De handel in kalf- koeien was matig met een kleine aan voer. In weidevee was zo goed als niets te doen, terwijl er geen pinken en vaar zen werden aangevoerd. Nuchtere kal veren waren gewild en gingen vlug van de hand tegen hogere prijzen. De rij- tuigpaarden werden wel gevraagd. Prij zen van f 900f 1300. De handel in slachtpaarden was kalm, de prijs iets lager. Prijzen tot f 1050. Op de wolveemarkt was het qrg rus tig. Kale schapen waren prijshoudend. Weidelammeren brachten met kleinere aanvoer iets meer op dan vorige week. De handel in biggen was redelijk goed met onveranderde prijzen. Prijzen en aanvoer 15 paarden 700—1300, 69 vette koeien 700—1200, 4 kalfkoeien 850950, 51 nuchtere kalveren 5085, 14 kale scha- Den 80100, 8 vette schapen 90—120, 164 lammeren 5578, 59 biggen 4572, BLOKKER, 18 Juni 1952. „Bangert en Omstreken". Vr. aardappelen 10,6013,70; late aardappelen 5,20 5,40; bosuien 1819; rode kool 25; sla- bonen 1,24; tuinbonen 23—25; peulen 82—96; tomaten 4499; bospeen 1820; andijvie 2025; sla 2—4,10; bloemkool 1325; komkommers 1120; perziken 716; Jhr. van Tets 7284; aardbeien 4775; pruimen 71; kruisbessen 7,60— 11,30; kersen 56. MEDEMBLIK, 19 Juni 1952. 140.000 kg Grote Muizen 12.60—13.80; drielin gen 12.80—13,90, kriel 11,80—13; Grote Rode Muizen 16.3016.60; drielingen 9,40.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3