VDS VAT EK A dag )n89' 14'° SCHEEPVAARTBERICHTEN ngen C00P Als gewoonlijk zullen voorwedstrijden verrassingen opleveren Geen „vriendelijkheden" Gordon Richards' ster schitterde te Ascot Geallieerde protesten afgewezen Franse Senaat verwerpt glijdende loonschaal Stijgendeolieproductie in West-Duitsland Het mooiste examen cadeau PRISMA LS HET HART SPREEKT „...a Het Radioprogramma VRIJDAG 20 JUNI 1952 itiem op iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHmiNiimiiMi ,EN V reseda nest voor der nor- iren san- répezool, 22-23 49T 32-35 6™ AN ONZE 1IJZEN. "Ie prjjzen. ALAGE IN! - 2.4S 98 ct. 2.24 - 2.85 - 1.18 2.98 2.98 2.25 69 ct. 1.28 2.98 98 ct. 8.90 39.50 Houttil Nederlandse baankampioenschappen pil weekeinde slaan drie iiiels op hei spel (Van onze sportredacteur) Hoewel de belangstelling voor de baansport tanende is, wij hebben dat dit jaar jelaas reeds weer enkele malen moeten constateren, worden de kampioenschap en van de K.N.W.U. tocli ook nu weer met grote spanning tegemoet gezien. Dat j6 niet verwonderlijk. De baankampioenschappen hebben een volkomen ander cachet, dan de wedstrijden welke zo te hooi en te gras op de Stadionbaan wor den georganiseerd. Doorgaans zien wij op die wedstrijden alleen de renners, Hie zich volkomen op de baansport hebben geconcentreerd. Dat is een vaste ploeg geworden, vooral bij de professionals, die weieens zo vriendelijk zijn de zwakkere broers een balletje, incasu een overwinning, toe te werpen. Bij de Nederlandse baankampioenschappen blijven die vriendelijkheden achterwege. Het belang van een titel is daarvoor te groot, in verband met contracten in het buitenland en afvaardiging naar de wereldkampioenschappen. Bovendien hebben de baankampioenschappen de aantrekkelijkheid, dat vele wegrenners eens hun kans op de baan gaan wagen, zodat altijd de mogelijkheid van een verrassing aanwezig is. vraag of Schulte zich met kans op suc ces in een werkelijke wedstrijd te'Vi Pronk, Bakker en de Best kan meten? Volgens ons moet Schulte 'nstaat zijn Cor de Best het vuur aan de sche nen te leggen. Dat de Bossenaar van gelijke kracht is als Pronk of Bakker geloven wij nog steeds niet. De wed strijden die wij tot nu toe van Schul te hebben gezien hebben ons geleerd dat de Bossenaar, en hoe kan dat an ders, nog steeds niet over een felle sprint, noodzakelijk voor de itayerij kan beschikken. Voor ons staat vast dat Schulte het in deze wedstrijd niet kan redden met 100 km hard fietsen zonder meer. Als hij in een wedstrijd vijf, tien, of meer serieuse aanvallen krijgt te verwerken, als een Pronk of Bakker hem enkele ronden lang in de „vuile" wind laten rijden, dan is het voor ons een uitgemaakte zaak dat de ze Gerrit Schulte niets anders heeft in te brengen dan lege briefjes. Is dat niet het geval, mochten wij ons ver gissen, dan is het met de sta.versport in Nederland wel zeer slecht gesteld, dan vragen wij ons in gemoede ~f wat wij straks op de wereldkampioen-chap- pen moeten doen. Zaterdagmorgen wordt een begin ge maakt met de voorwedstrijden voor sprint en achtervolging. Dat is axtijd een interessante geschiedenis, waarbij zich ieder jaar nog verrassingen heb ben voorgedaan, vooral ten aanzien van de achtervolging. Het is niet doen lijk van deze pour suite een voorbe schouwing te geven, te meer omdat wij tegenwoordig over zoveel uitblinkende wegrenners, waarvan er altijd wel een paar geschikt voor de achtervolging zijn, beschikken. Eerst Zaterdagmiddag zal het Stadion zijn poorten voor het publiek openen. Profs en amateurs komen dan in de baan voor de series en herkansingsrit- ten van de sprint. De achtervolging voor beroepsrijders wordt verreden tot en met de kwartfinales en bovendien staat die middag het lange baan kam pioenschap over vijftig kilometer voor amateurs op het programma. Verschei dene Noordhollanders, vooral uit de Zaan, zullen in die rit trachten een greep te doen naar het rood-wit-blauwe maillot. De wedstrijden van Zondag zijn be langrijker. De professionals die 'ot do kwartfinale achtervolging wisten door te dringen, waaronder zich zonder .wij- fel een Wim van Est en Jan Derkson zullen bevinden, gaan uit maken wie Nêerlands sterkste achtervolger van dit ogenblik zal zijn. Niet minder belang rijk wordt het langebaankampioenschap voor professionals, waarbij de gehele tour de Franse ploeg vertegenwoordigd zal zijn. In de loop van de volgende week wordt uitgemaakt welke renners Zon dag 29 Juli voor de kwart finales sprint amateurs en professionals de halve ach tervolging voor amateurs en de 100 km achter grote motoren in de baan mogen komen. Het is niet waarschijn lijk dat Arie van Vliet en Jan Hijze- lendoorn veel concurrentie zullen on dervinden op hun weg naar hun zo veelste Nederlandse kampioenschap. Voor de achtervolging zijn meerdere gegadigden waarvan de Zaankanter Kwantes er eén is. De stayerwedstrijd. Hoe zeer wij met betrekking tot de Olympische Spelen uit zien naar de amateurkampioen achtervolging, is on ze belangstelling voor de finale achter grote motoren toch groter. Zul'en wij nu eindelijk antwoord krijgen op de Florenlijnen lijden aan Barlalihs Zo langzamerhand kregen wij een vieze smaak in de mond als weer eens een bericht over die door sport verdwaasde Italianen naar ons komt overwaaien. Wat zou u zeggen van het navolgende: In Florence, de geboortestad van Gino Bartali, is een partij opgericht welke zijn naam draagt. Op de ledenkaarten van deze Bartali-partij is een eedsformule afgedrukt van de volgende in houd: „Ik zweer bij de overwin ningen van Bartali, dat ik alle discussies -met niet-leden van cle Bartali-partij, en in het bijzonder met de aanhangers van Cop pi, zal vermijden. Ik zweer verder, dat ik mijn geloof aan Bartali nim mer ontrouw zal worden en nim mer zal overlopen naar het kamp van de Coppianen". KOBLETNIETINDETOUR? De Zwitser Koblet, die Woensdag na de vijfde etappe van de ronde van Zwitserland, de tijdrit van Monthey naar Grans, volkomen uitgeput op de eindstreep in elkaar zakte, is gieter- morgen wel voor de zesde etanpa gc- •start, Halverwege de strijd heeft hij echter moeten opgeven. Het deelne men van Koblet aan de Tour de France is hierdoor onzeker geworden. Ronde van Zwilserland De uitslag van de 6e etappe var. de ronde van Zwitserland, van Crans naar Locarno (201 km) luidt: 1. Kubler (Zw.) 5.25,48; 2. Cerami (It.); 3. Rruie (Fr.); 4. Celebrowski (Fr.); 5. Clerici It.); 6. Fondelli (It.)7. Close (B.)- S. Fornara (It.); 9. De Mulder <B.); 10. Lambertini (It.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Fornara blijft leider in het algemeen klassement. Algemeen klassement 1. Fornara (It.) 32.54,52; 2. Ku.bler (Zw.) 32.58,33; 3. Clerici (It.) 33.00.32; 4. Cerami (It.) 33.05,46; 5. Schaer (Zw.) 33.06,54; 6. Robic (Fr.) 33 07,18; 7. Gold- schmit (Lux.) 33.09,33; 8. Giudici (It.) 33.09.55: 9. De Mulder (B.) 33 12.16; 10. Fondelli (It.) 33.12,19. Finland speelt tegen de ploeg van het Rode Leger Voor de op 29 Juni in het Olympisch Stadion te Helsinki te spelen interland voetbalwedstrijd tussen Finland en Rus land heeft de Russische voetbalbond besloten niet het nationale elftal, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag. af te vaardigen, doch de ploeg van het rode leger. In dit team. dat dit seizoen als eerste in de Russische bekercompe titie eindigde, komen zeven spelers van het nationale elftal uit. De Ascot Gold Cup, een ren over 3000 meter die dit jaar begiftigd was. met een totaalbedrag van 12.850 pdst aan prijzen, is gewonnen door „Aquino II" van de Maharanee van Baroda, bereden door de bekende jockey Gordon Richards. Tweede op driekwart lengte werd „Eastern Emperor" van lord Mil- ford, en derde met twee lengten achter' stand Talma II" van Marcel Boussac. Het Engelse koninklijke paar volgde met grote belangstelling de tweede dag van de Ascot-races. Brief van Tsjoeikof Vrijp verkiezingen voorwaar de voor vrij zoneverkeer Generaal Tsjoeikof, chef van de Rus sische controlecommissie in Duitsland, heeft een protest der Westelijke geal lieerden van 29 Mei tegen de Öostduitse veiligheidsmaatregelen langs de grens tussen Oost- en West-Duitsland ver worpen. In een schrijven aan de waar nemende \merikaanse hoge commissa ris, Reber, beschuldigt hij de drie Wes telijke mogendheden van het afwijzen van Öostduitse voorstellen voor vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Het grensverkeer had geen hinder onder vonden. In de brief worden verder de Öost duitse argumenten herhaald, dat de veiligheidsmaatregelen nodig zijn als gevolg van het optreden van buiten landse spionnage-diensten en agenten uit West-Duitsland en West-Beflijn". Ze zullen worden opgeheven zodra er over verkiezingen in geheel Duitsland een accoord mogelijk is. De Franse Senaat heeft gisteravond met 180 tegen 116 stemmen het wets ontwerp' betreffende eeri glijdende loonschaal voor de minimumlonen ver worpen. De Nationale Vergadering had dit wetsontwerp reeds aangenomen. Premier Pinay moet nu trachten het ontwerp door de Nationale Vergade ring opnieuw aangenomen te krijgen. Britse diplomaten uit het Midden-Oosten bijeen De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft een vierdaagse conferentie van Britse, diplomatieke vertegenwoordigers in het Midden- Oosten geopend. Een van de belangrijk ste punten va de besprekingen zal zijn de toekomstige status van Soedan. De gouverneur-generaal van dit gebied, sir Robert Howe, woont de conferentie bij. NAUWERE MIDDEN AMERIKAANSE SAMENWERKING? Donderdag is in de Guatemalaanse hoofdstad bekend gemaakt, dat de mi nisters van Buitenlandse Zaken der vijf Middenamerikaanse republieken van vijf tot twaalf October te Guate mala City bijeen zullen komen om te spreken uver Middenamerikaanse samenwerking op buitenlands politiek- en handelsgebied. i i v 1 .I- '4ipp?j (Advertentie. Ing. Med.) Westduitsland rekent er op. dit jaar een aardolieproductie van 1.65 rnil- lioen ten te bereiken. Meer dan twee duizend boortorens zijn op het ogen blik in Westduitsland in gebruik. Nieu we boringen in Neder-Saksen, Slees- wijk-Holstein. in de Bovenrijnse laag vlakte en aan de voet van de Alpen hebben voor het grootste deel succes opgeleverd. De olieproductie zal dit jaar het drievoudige bedragen van die van 1945. De winning van aardgas heeft be langrijke vorderingen gemaakt door de ontdekking van twee nieuwe velden bij Frenswegen en Itterbeck aan de Ne derlandse grens. „Purperen luchtwegen' voor Britse vorstenhuis Het Britse ministerie van burger luchtvaart heeft bepalingen bekend gemaakt voor het instellen van een veiligheidsstrook voor vliegtuigen, die leden van de Britse koninklijke fami lie vervoeren. Langs een route, die het koninklijke vliegtuig volgt, zullen tijdelijke contjrólecorridors worden in gesteld, „purperen luchtwegen" ge naamd. Deze veiligheidsstrook zal zes tien kilometer breed en één tot drie kilometer hoog zijn. Binnen deze strook zal zich geen ander vliegtuig mogen begeven uitgezonderd met speciale goedkeuring van de contrólestations. Franse communisten plegen zelfcritiek Leiders van de Franse communisti sche partij hebben zichzelf oeschul- digd van „sectarische afdwalingen" en verklaard, dat er een „diepe Iroom bestaat, die er toe neigt de Dartij van haar ware weg af te leiden." Dit wordt meegedeeld in een rapport van Etienr.e Fajon, lid van het politieke bureau, dat in het communistische blad „L'Hu- manité" is gepubliceerd. In politieke kringen wordt het ,-ap- port van Fajon als „een der meest uit gesproken gevallen van zelfcritiek'" door communistische leiders sinds het einde van de oorlog beschouwd Proteststaking als „daad van verzoening" Woensdag is in de Argentijnse stad La Plata een staking gehouden als „daad van verzoening" jegens Eva Peron, de echtgenote van de president. Men acht Eva Peron beledigd door het feit, dat een plaatselijke voetbalclub 2.000 exem plaren van een boek van haar band in een vochtige kelder heeft laten be schimmelen. Het bestuur van de club is afgetreden. Duitse scheepsbouw vrij van alle beperkingen Zodra de Convent\e van Bonn in werking is getreden, zal de Duitse scheepsbouw vrij zijn van alle thans nog geldende beperkingen. Zo ver dwijnt het geallieerde toezicht op de scheepswerven, waardoor deze geheel naar Duits inzicht kunnen worden ge bruikt. Ook zal men voor technische onderzoekingen op dit gebied niet lan ger de toestemming der geallieerden nodig hebben. Zelfs zullen de Duitse zeeschepen de radartechniek kunnen gebruiken. Vierdaagse werkweek bij Ford door staalschaarste Ford gaat als gevolg van de staal schaarste in de meest afdelingen een vierdaagse werkweek invoeren. Door deze maatregel wil men een algehele sluiting van het bedrijf uitstellen. Een algehele sluiting was voorspeld tegen 30 Juni, indien de staalstaking zou voortduren. EEN STAKING BIJ DE „GENERAL ELECTRIC TE CINCINNATI De motorenfabriek van de „General Electric" te Cincinnati heeft haar pro ductie moeten stopzetten tengevolge van een staking van de tienduizend arbei ders. De arbeiders willen een loonsver hoging van tien procent en eisen dat alleen vakverenigingsleden in dienst worden genomen. Deze fabriek ver vaardigd ongeveer 47 procent dei- straalmotoren voor de Amerikaanse jachtvliegtuigen en werkt aan de bouw van de eerste atoommotor. f Pirn. Pain, Pom en de blauwe vaas n 77. En mevrouw Babbelgraag was ook tevreden. „Jullie doen erg je best, jongens", riep ze. „Hier is het tweede mandje met lootjes. Ik hoop dat jul lie die ook zo gauw kwijt zullen zijn. Maar wacht, nemen jullie eerst zelf een paar lootjes. Dat hebben jullie ze ker verdiend. En wie weet winnen jul lie nog een prijsje ook". „Oh. dat hoeft helemaal niet", riep Pim. „Nee, dat weet ik wel, maar het zou toch wel leuk zijn", zei mevrouw Babbelgraag lachend. En terwijl de hondjes met hun tweede mandje de zaal introkken, rende mevrouw Babbelgraag gauw naar de agent Piet Pakkum. „En hebt u nog iets bijzonders gezien?" vroeg ze angstig. „Maakt u zich toch geen zorgen mevrouw, waar ik ben, durven de boeven niet te komen", antwoordde Piet Pakkum zelfverzekerd. „Trouwens u kunt ervan verzekerd zijn dat ik ongure individuen niet toe zal laten". „Gelukkig agent, ik ben zo blij, dat de commissaris u wilde afstaan, ofschoon het me heel wat moeite heeft gekost!" Nu ,daar wist Piet Pakkum alles van, want hij had het hele gesprek gehoord, maar hield wijselijk zijn mond. Een Prisma dameshorloge 55.- Sportief en sierlijk \^A n lAtlVfci leiitie Uiy weel.) Argos, 19-6 van Levant te A'dam Arundo, 1S-8 van A'dam naar ThreeRi vers (St. Laurens) Aardijk, 19-6 van Tampa te Houston verwacht Aldabi, Buenos AiresR'dam, 18-6 n.m. van Rio de Janeiro naar Bahia Arendskerk, 18-6 van R'dam naar Hamburg Aagte- kerk, JapanR'dam, 19-6 te Singapore Albireo, R'dam—Buenos Aires, 19-6 te Rio de Janeiro verwacht Alchiba, Buenos Aires—R'dam, 18-6 van Victoria naar St Vincent (K. V. Eil.) Bennekom, A'dam —Valparaiso, 19-6 te Talara verwacht Borneo, 20-6 van Semarang te Tandjong Priok verwacht Baarn, CallaoA' dam, 18-6 van Santiago de Cuba naar Curagao Bali, A'damBalik Papan, 18-6 van Suez naar Aden Barendreeht (t), Aruba—Singapore, 18-6 dwars Kaap Bon Tunis Boschfontein, A'dam—Beira, 18-6 n.m. te Port Sudan Caltex Utrecht (t), 18-6 n.m. van Sidon te R'dam Chania (t), 19-6 van Yokohama te Miri verwacht CJeodora (t), 18-6 n.m. van Bahrein voor Mombasa Dalerdijk, R'dam—Pac. Kust, 18-6 van Balboa naar Los Angeles Diemerdijk, 17-6 van R'dam te Van couver Duivendijk, VancouverR'dam, 18-6 te Tacoma Friesland (SSM), 18-6 r.m. van R'dam te Blyth Garoet, HoustonNew York, 18-6 van New Or leans naar Miami Gordias, 19-6 van A'dam te R'dam Groote Beer, 18-6 van R'dam naar Halifax Hauler wijk, 18-6 van R'dam te Quebec en verm. 21-6 van Quebec naar Nederland. Japara (KRL), Tandjong Priok—New York, 17-6 te Hali fax Johan van Oldenbarnevelt, 18-6 van Sydney naar Surabaja Kertosono, 18-6 van Hamburg te R'dam Kota In- ten, Balik PapanR'dam, 18-6 van Tand jong Priok naar Singapore Lawak, Pac. KustBombay, 17-6 te Colombo Lim burg, 18-6 van Kopenhagen te R'dam Lombok, San Francisco—Lorenzo Mar- quez, pass. 18-6 ten noorden van Fer nando Noronha Luna, A'damLevant, 18-6 van Alexandrie naar Beyrouth Maaskerk, A'damW.-Afrika, 19-6 teWin- ntba Meerkerk, 18-6 van Bombay naar Karachi Mentor, LevantA'dam, pass. 19-6 Kaap Vilano n. Hamburg Maashaven, NorthfleetDakar, pass. 19-6 Las Palmas Modjokerto, 18-6 van Surabaja naar Makassar Murena (t), FaoR'dam, pass. 18-6 Finisterre Nieuw-Amsterdam, R' damNew York, 18-6 n.m. van Southamp ton Noordwijk, CacablancaA'dam, pass. 19-6 Kaap Finisterre Oranje, 19-6 van Tandjong Priok te A'dam Park- tiaven FreetownIJmuiden, 19-6 v.m. van Las Palmas Poseidon, A'damMara- FEUILLETON 49. Barbara aarzelde. Kon ze zoiets wel voor Joan doen? Ze zou dan immers willens en wetens tegen de bedoelingen van mevrouw Melrose in handelen. Deze vertouwde haar en maakte haar zelfs deelgenoot van de zorgen, die Joan's relaties met Benny Jackson de ouders van het jonge meisje berokken den.... „Barbara, je moet naar hem toe gran. Ik ben letterlijk wanhopig. Zeg hem, dat ik hem. hoe dan ook, wil ont moeten en spreken! Alsjeblieft, Bar baraHier brak Joan's stem, ter wijl haar de tranen langr de wangen liepen, hoewel ze blijkbaar trachtte, zich goed te houden. Met bevende hand streek Barbara enige weerspannige haren van haar voorhoofd. Alles scheen zo snel achter elkaar te gebeuren. Jinks, Joan, Ben ny Jackson.... Je» Benny Jackson: plotseling kwam een gedachte bij haar op: Misschien was het wel eens goed. dat ze hem ontmoette en dan behoefde ze geen g"wetensbezwaren te maken. „Waar is dat Carelli precies?" Blijkbaar opgelucht zei Joan: „In Frith Street. Links als je uit Shaftes bury Avenue Komt. O, Barbara, je bent een schat als je het doet!" „Ik doe het alleen wanneer je die belofte nog eens herhaalt". „O ja, o, ja! Natuurlijk! Ik wil je van "'les beloven als je het maar zo weet te schikken, dat ik hem op een DOOR RENEESHANN ander ogenblik kan spreken. Zou het morgen gaan, Barbara? Morgen zou moeder immers Heather meenemen naar dr Risling, die had laten weten, dat hij haar wilde onderzoeken!" „Ja, dat geloof ik wel!" „Zeg Benny dan,, dat ik om drie uur op zijn flat zal komen". „Op zijn flat?", vroeg Barbara ont steld. Met een hoogrode kleur antwoordde Joan: ,.Ja, daar ontmoeten wij elkaar soms. O, kijk alsjeblieft niet zo ver schrikt, schat; 't is alles in eer en deugd. Maar, zie je, we moeten elkaar toch ergens onder vier ogen kunnen spreken en als moeder hem nu niet hier wilt hebben Barabara trad op haar toe en legde haar de hand op de schouder-. „Zeg eens, Joan, als ik je nu eens vroeg, hem niet meer te ontmoe ten....?" Joan zette van schrik grote ogen op. In een opwelling van boosheid trad ze achteruit. „Dat zou je niets geven", riep ze, „en als jij je nu ook al tegen n.e keert, doe dan verder geen moeite; ik zal dan wel zien, hem toch te be reiken. Ten slotte kan moeder een meisje van mijn leeftijd niet achter slot en grendel houden". „Maar 't bevalt me niet, dat je naar zijn flat gaat. Geen fatsoenlijk man Joan wierp haar ee.» woedende blik toe: „Houd alsjeblieft op met je ge preek!", riep ze. „Je begrijpt er niets van. Als je zó doet...." „Maar, Joan, ik ben heel wat ouder dan jij", merkte Barbara wanhopig uit „Ik weet meer van.... nt ja van man nen af". „Mannenvat weet jij van man nen?", smaalde Joan. „Meer dan je denkt", was het kalme antwoord. „Kijk niet zo woedend, Joan. Ik heb immers al gezegd, dat ik naar hem toe zou gaan". Haar wenkbrauwen fronsend, keek Joan op haar horloge. „Wat zou 't eigenlijk hinderen als ik een taxi nam, eerst naar Carelli reed en dan naar Marshall?" „Neen, doe dat niet. Je zult je moe der nog bozer maken als je haar laat wachten". „Alsof me dat wat kan schelen!", lachte Joan spottend. „Misschien niet, maar 't zou verstan diger zijn, niet meer narigheid uit te lokken". „Dat is de enige reden, waarom ik naar haar toe ga", zei Joan, haar handschoenen aantrekkend. Na een vlugge blik in de spiegel ging ze voort: „O, lieve help, wat 2(je ik er uit! Ik benijd meisjes, die kunnen schreien en toch behoorlijk voor de dag komen!" „O, je ziet er heel best uit, kindlief", „Niet wair; ik zie er verschrikkelijk uit". En zuchtend ging Joan voort; „Nu, we zullen een prettige lunch heb ben:' dat moet ik zeggen! Ik kan me niet voorstellen, waarom moeder dit l.eeft uitgedacht. Tenzij ze een 'oogje op me wil houden, maar dat kan ze niet altijd doen. Och, ik zal nu maar opschieten. Kun jij nu ook gaan, Bar bara? Anders zul je Benny nog mis lopen". ,.lk ga dadelijk; alleen nog even Heather vertellen, dat ik een bood schap moet doen" „Je zegt haar toch niet, waarheen je g_at?", vroeg Joan angstig. „Wees niet zo mal", antwoordde Bar bara kortaf. Joan vertrok en Barbara deed vlug haar zwarte japon aan, waarna ze haar dito vilten hoedje in de gebruikelijke couqette stand, ietwat schuins, op haar weelderie haardos plaatste. Ze vond dit hoofddeksel zeer flatteus, al noemde Bryan het een „krankzinnige" hoed, maar vandaag beviel het haar slechts half. Intussen, wat kwam 't er op aan? Waarschijnlijk zou Benny Jackson niet eeris bemerken wat voor soort hoed ze droeg en als hij 't bijgeval wel deed, zou ze er volkomen koud onder blijven. Ze keek even in de salon en Heather die op de divan zat, vroeg „Je moet toch niet uit, Barbara?" „Jawel, ik moet uit, erg onverwacht". Ze zag dat Jinks haar met een wat spottende blik aankeek. Dacht hij soms dat ze vluchtte omdat hij haar had gekust? Bij de herinnering aan z'n omhelzing toen hij zijn lippen op de hare drukte, bloosde ze hevig. Was dat maar niet gebeurd! Neen, ze wilde niet vluchten, maar zou er misschien ten slotte toe worden gedreven. Meer zulke ontmoetingen als vandaag met Jinks zouden Ondraaglijk zijn. Ze brachten haar al te zeer in verwar ring. „Waar ga je heen?", vroeg Heéther. „Omaar even uit". Barbara was op 't ogenblik niet in staat, een aan nemelijk voorwendsel te bedenken. Heather lachte zachtjes. „Ik geloof, dat ik weet waarheen", zei ze tot Janks. „Waarheen dan?" vroeg deze. „Dat zou ik ook graag eens weten". „Ik wed naar Bryan", hoorde Bar bara toen ze de kamer uitging. Heather antwoorden. ,Hij is dol op haar". (Wordt vervolgd) naibo, 19-6 te Aruba Prins Frederik Willem, ChicagoR'dam, 18-6 n.m. van Toronto naar Montreal Prins Willem IV, 20-6 van R'dam te Chicago verwacht Polyphemus, JavaA'dam, 18-6 n.m. van Port Said Polydorus, 18-6 van Java te New York Prins Willem II. 14-6 van R'dam te Montreal Raki, 19-6 van A'dam naar Guinea via Panama kanaal Ridderkerk. 19-6 van A'dam te Beira Rijland, Porto Aiegre—A'dam. pass. 19-6 v.m. Madeira Rondo, 19-6 van Rangoon te Tandjong Priok Schie- dijk, Golf van MexicoR'dam, pass. 20-6 Bermudas naar Le Havre Stad Alk maar, 18-6 van Immingham te Kirkenaes (daarna R'dam of Vlaardingen) Somer setshire, 17-6 van Sydney naar Sura baja Salatiga, R'dam—Tandjong Priok. pass. 18-6 n.m. Singapore Scherpên- drecht (t). 18-6 van Paranagua naar Pórto la Cruz Sloterdijk, New YorkJava. 18-6 n.m. van Suez naar Beiawan Stad Leiden. R'dam—St. Laurens, pass. 18-6 Kaap Race Tarakan, 19-6 van Makassar je Surabaja verwacht Tawali, Java New York, 18-6 van Tandjong Priok naar Padang Tero, 19-6 van Montevideo te Santos verwacht Tjipanas, Kaapstad Japan, 18-6 van Singapore naar Hongkong Tabinta. BombayPac. Kust, 14-6 te San Francisco Tiba, vertr. 20 of 21-6 van Bremen via Vlissingen naar Buenos Aires Trompenberg, HoustonR'dam. 18-6 n.m. te Mobile Waterman, 19-6 van New York te R'dam Willem Ruys, 21-6 3.30 uur van R'dam te Tandjong Priok verwacht Willemstad, Cristobal —A'dam, 18-6 n.m. van Barbados naar Madeira Zeeland (KRL). New York- Java, 17-6 te Beiawan Zeeland (SSM), vertr. 19-6 van Hull naar Antwerpen Zuiderkruis, 22-6 ca. 15 uur van Tand jong Priok aan de Hoek van Holland ver wacht. ZATERDAG 21 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8 15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Kamermilziek- Gezelschap. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en katholiek r»ieuw£« 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.40 Amateurs-pro gramma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.53 Gram.muziek. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Instrumen taal Septet. 18.45 Buitenlandse correspon denties. 19.00 Gram.muziek. 19.45 Verkie zingstoespraak. 20.00 Nieuws en weerbe richten. 20.08 De gewone man. zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Cabaret. 21.30 Gram;muziek. 21.37 Idem. 22.30 Wij lui- den de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Maas trichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.40 Idem. 8.55 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Volksliederen en -dansen. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Idem. 14.25 Kinderkoor. 14.45 „Over plan- wenen herinneringen". 15.15 Amateuruitzending. 15.45 Lichte mu ziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.30 Kamerorkest en solist. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Roe meens Orkest. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Verkiezings toespraak. 19.45 „Passepartout", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.00 Socialistisch commentaar» 21.15 Weense muziek. 21.43 „Onder de Pannen", causerie. 22.05 Promenade Or kest, 22.40 „Rond het Kampvuur". 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7