Stad en Omgeving r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk De heer L. Bandsma, directeur Gew. Arbeidsbureau, overleden AGENDA Henk van den Idsert toont zijn werk in K.C.B.-zaaltje Heiloo wordt een fraai punt rijker 'meisje Regenval i eiste al 6! Nog plotseling einde aan vruchtbaar leven Ernstige aanrijding op de Kanaaldijk Ontspanningsvereniging vierde feest Jeugdige looddiefjes voor de rechter Franse avond in Victory Amerikaanse „College girls" komen ook in Alkmaar Toelatingsexamen RH.B.f Experimenten in kleur en lijn Talent is onmiskenbaar Seheidsrechier-Vereniging Alkmaar op tournooi N Toelatingsexamen voor Berger M.M.S. Egmond aan Zee Mooie vijver in Plan West Nieuwe wegenaanleg Gemeente leent een ton voor scholenbouw M. A. J. KAMP afwezig MEISJE SLAGERSBEE LAATSTE r Pieter Jan twee jaar ve DINSDAG 24 JUNI 1952 Na een ziekte van enkele maanden is gistermiddag toch nog vrij onverwacht in het Wilhelminagasthuis te Amster dam overleden de heer L. Bandsma, directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Alkmaar. In de kringen, waarin de heer Bandsma zich tijdens zijn leven bewoog, en dat waren er door zijn veelzijdige belangstelling vele, zal dit heengaan met leedwezen worden vernomen. Zijn grote beminnelijkheid en zün enthousiasme maakten hem tot vriend en raadgever van talrijke men sen. De overledene is twee en zestig jaar geworden. Het grootste deel van zijn leven heeft de heer Bandsma in zijn geboortestad Den Helder doorgebracht. Én ook na dat hij naar elders werd overgeplaatst bleef zijn hart in wezen steeds nog in zijn geliefde stad aan het Marsdiep. In Den Helder was de heer Bandsma aan vankelijk opgeklommen tot de functie van directeur van het gemeentelijk ar beidsbureau en het districtsarbeidsbu reau. Bij de instelling van een gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken op 1 October 1933, werd op'nieuw de leiding in zijn vertrouwde en deskundige ban' den gelegd. Een hoogtepunt in het leven van de heer Bandsma kwam toen aan de Ka- naalweg in Den Helder een zeer mo dern en fraai pand voor zijn dienst kon worden geopend. Dat was in Maart 1940. Een jaar later, in 1941, werd de heer Bandsma aangesteld als directeur van het arbeidsbureau te Zaandam. Tot 1943 nam hij deze functie waar. Hij kreeg terecht tegen het toenmalige werk zodanige bezwaren, dat hij dit tijdelijk neerlegde. In 1945 volgde zijn aanstelling tot directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Alkmaar, met een rayon, waartoe een groot gedeelte van Noord- Holland boven het Noordzeekanaal be hoorde. In het op orde stellen van de chaos op het terrein van de arbeidsbe middeling en het wegwerken van de smetten, die het blazoen van het Ar beidsbureau in de bezettingsjaren aan kleefde, heeft de thans heengegane een groot aandeel gehad. Maandagavond had op de Kanaaldijk een aanrijding plaats, waarbij een zes jarig jongetje ernstig werd gewond. Op dat tijdstip kwam de 6-jarige Stipriaan. wonende aan de Boêzemsingel, per rijwiel van de ventweg en reed zonder -op het verkeer te letten de grote ver keersweg op. Hij werd door een per sonenauto komende uit de richting Omval en bestuurd door de heer B. uit Slootdorp. gegrepen. Ernstig gewond, het kind had een gapende wonde in de liesstreek, is hij naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Caki's kleinkunst-ensemble had gis teravond of beter gezegd vannacht, geen gemakkelijke taak. Deze bekende Alkmaarse goochelaar zou met zijn ge zelschap namelijk een avond verzorgen voor de ontspanningsvereniging van de N.V. Nederlandse Machinefabriek Alk maar. Daarin was echter de moeilijk heid voor de klein-kunstenaars niet gelegen. Mét een zestal bussen had de ontspanningsvereniging gisteren het jaarlijkse uitstapje gemaakt. Voldaan maar vermoeid na een tocht van onge veer 500 km arriveerden de feestgan gers eerst 's avonds omstreeks elf uur in het Wapen van Heemskerk, waar als sluitstuk een cabaretprogramma werd aangeboden. Onder deze omstan digheden is het niet eenvoudig een ge zellige sfeer te scheppen. Dat Caki en de zijnen daarin niettemin zijn ge slaagd, mag hen als een verdienste worden aangerekend. Het orkestje de Cabolines. John Da- vis, de charmante Rita Dekker, mister Tims met zijn muzikale grappen en de buiksprekende Brockino hebben Voor een waardig slot gezorgd van een dag, die door de leden van de ontspan ningsvereniging niet licht zal worden Vergeten. Burgerlijke Stand Geboren: Lourentius M., z. van J. 3. van den Aakster en E. de Ruijter. Alida A. H„ d. van H. J. Erkamp en G. c. Laas. Elisabeth L„ d. van G. Dek ker en j. Dubbelman. Arie. z. van M. Badsma en T. M. Steenis. Maria J., d. van A. A. Veel en M. de Boer. Ret- nier G., z. van A. L. Stet en J. M. M. Konijn. Wilbelmina A., d. van N. Boe kei en J. A, T. Sentenie. VENTERS PROFITEERDEN VAN LUCIFERS VAN HET KON. WILH. FONDS Door enkele venters in Alkmaar zijn aan het publiek lucifers aangeboden, waarvan de prijs hoger lag dan de vastgestelde (dertig cent per pak of 3 cent per doosje). Zij vertelden hun klanten, dat de meerdere opbrengst zou worden afgedragen aan het Konin gin Wilhelminafonds, dat deze lucifers in de handel had gebracht. De commis saris van politie waarschuwt er tegen, geen lucifers van het Koningin Wilhel minafonds voor de Kankerbestrijding te kopen anders dan voor de vastge stelde prijs. In dit bedrag is reeds de bijdrage voor het fonds verwerkt. De lucifersdoosjes die het bekende em bleem van de kankerbestrijding dragen worden uitsluitend via de erkende winkeliers in de handel gebracht. NIET CRESCENDO MAAR ADVENDO Toen de schoolkinderen van de chris telijke lagere school van hun school reisje terugkeerden, werden zij niet verwelkomd door „Crescendo", maar door „Advendo". De heer Bandsma was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het Neder landse Rode Kruis onderscheidde hem met het Kruis van Verdienste I.n wijde kring zal zeker aan de persoon van de ontslapene een zeer waarderende nage dachtenis blijven bestaan. Een viertal jeugdige Alkmaarders moest zich gisteren voor de Alkmaarse politierechter verantwoorden ter zake diefstal van lood. Theodoras S., Tho mas M., Johan S. en Karei S. hadden, om aan een paar centen te komen, het dak van hun woning „ontlood". De totale opbrengst bedroeg niet meer dan enkele guldens. De schade aan de wo- ning toegebracht was echter aanzienlijk groter. De woningbouwvereniging had aan reparaties bijna driehonderd gul den moeten uitgeven, waarvoor de vertegenwoordiger van deze vereniging tijdens de behandeling van de zaak een vordering stelde. De minderjarigen Theodoras S en Karei S. konden hier voor niet worden aangesproken, al thans niet in deze strafzaak. Zij gin gen daarom naar huis met een boete van f 25.laatstgenoemde echter met de wetenschap, dat hij naar de tucht school gaat als hij nog eens over de schreef gaat. De beide andere verdach ten werden gestraft met een boete van f 50.en met de bepaling, dat zij Ieder f 150.— moeten vergoeden aan de Wo ningbouwvereniging. Jan Brusse, de man van ..Paris vous parle" vormt een van de trekpleisters voor de Franse avond, die Vrijdag in Victory wordt gehouden door boekhan del Zwaan en de wijnhandel fa. Kraak man. Deze avond, die uitsluitend toe gankelijk is voor genodigden, wil bij de Alkmaarders een typische Franse sfeer oproepen. Brusse zal het een en ander over Frankrijk vertellen; Annie de Moor speelt de musette-muziek, die onverbrekelijk met La douce France is verbonden en de rode wijn in de glad geslepen glazen zal de warme gloed van het Franse platteland uitdragen. Geschonken wordt Chateau la Picherie uit 1949 en Chateau Bellegrave uit het zelfde jaar. Beide Bordeaux wijnen worden ingeleid door een deskundig spreker, die niet alleen iets over het edele druivennat zal vertellen, maar die ook zal uitleggen hoe en waarom men het meest van de wijn kan genie ten. Tonny Schifferstein bij modeshows De modeshows, die door een achttal confectiezaken tijdens de Braderie zul len worden gehouden worden opge luisterd door de bekende pianist Tonny Schifferstein. DIERENBESCHERMING Maandagmiddag is op de Laat aange reden een jong herdershondje met staande oren, licht van kleur en zwart masker tje. Het wordt thans verpleegd ten huize van de Inspecteur. Er zwerft ln de Van der Woudestraat een cyperse poes met witte snuit en in oe Leliestraat een jong zwart^hondje. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat no. 1, Alkmaar. DINSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 u.: 'n Ameri kaan in Parijs (alle leeftijden); Rex Theater/2.30 en 8 uur: Rio Grande (14 jaar); Cinema Americain, 8 u.: Artikel 25*. bis (18 jaar); Theater Harmonie, 8 uur: Bakersprookje (14 jaar). Grote kerk, 8 uur: Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. Nachtdienst apotheken: „De Bever" Emmastraat 36. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Een Amerikaan in Parijs (alle leeftijden); Rex Theater, 2,30 en 8 uur: Rio Grande (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Artikel 251 bis (18 jaar)-; Theater Harmonie, 2.30 en 8 uur: Bakersprookje (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 7 uur: Ver kiezingsuitslagen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 5.03 -• 17.30 Woensdag 5.41 -18.04 FE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 5.08 17.35 11.08 23.35 Woensdag 5.46 18.09 0.09 11.46 Zes Europese landen staan op het programma van negentien Amerikaanse meisjes van 19 en 20 jaar, studenten van het grotè „Stephens College" te Columbia; 10 dagen Engeland, 6 dagen Nederland, 3 dagen Belgic, 5 dagen Zwitserland, 16 dagen Italië en 15 dagen Frankrijk. Op 11 Juni hebben ze zich inge-' scheept in New York en op 5 Augus tus keren ze Europa de rug toe in Le Havre. Gisteren hebben ze hun eerste dag in de Nederlandse hoofdstad door gebracht. In de komende dagen zullen ze bezoeken brengen aan Marken, Vo- lendam, Den Haag, Delft, Leiden, de Avifauna en Alkmaar. Wat de meisjes hier opvalt? De hel derheid van straten en huizen, het feit, dat ze in tegenstelling tot Amerika in de bioscopen mogen roken (maar lang niet overal! Red.), het heerlijke voed sel de grote hoeveelheden, waarin het wordt opgediend en „de ongelooflijk lage prijzen". In Amerika betalen ze voor de meeste artikelen' precies het zelfde aantal dollars, dat ze hier aan guldens uitgeven. En aangezien ze bijna vier guldens kri.igen voor iedere dollar, liikt de meisjes alles vier maal zo goedkoop. Voor het toelatingsexamen „le kTas der RHBS te Alkmaar ktïjn 'de volgen de leerlingen geslaagd: Alkmaar! G. AJbuS, G. Bakker, R. Bakker. Heieen van Bemmel, K. Brink, R. Dekker, Johanna v. Drunen, Marjolein v. d. Elburg. Tineke Govers. A. Hazevoet, J. van Hengel, J. Hiel tjes, Elly Malta, J. Petiet, D. Poll, J. Prins, L. van Putten. J. Roeper, Carla Sougé, P. van Urk, Ch. Vrijman, R. Wolfert en H. Zwanenburg. Te Assendelft: F. IJff, Te Bergen: P. Bruin, F. van Herwij nen, D. Keijzer, H. Kloosterboer, R. v. Ulsen, H. Woud, W. Ypma en M. Zoll Te Castricum: Tineke v, Gulik, Wil ly Kemmink. Te Dirkshorn: R. ter Haar. Te Egmond aan Zee: Truus de Feij- tcr. Te Heiloo: R. Brouwer, R. Hobma, Tilly Krelage en A, Oosterwoud,., TèHensbróék: th^e'vaw-"'D.üiri: Te Limméri: R. Ufrtenhoét. :»*t Te Oterleek: 6. Wiedijk en C. .Kra mer Glijnis. 1 - i Te Oudesluis: AMnemarje .Eriks,.", Te Schagen: R. Bakker,'J. Boontjes, R. Brugman,. Th. K. Hakkesteegt, An neke Holtrop, P. Kleijburg, J.' Raven. Antje -Rinsèma, Thea Schmalz, Didy Strijbis, G. de Vos en W. Zeeman. T» Koedijk: Rietie 'Stlkkêl. Te Oudorp: R. Wog'num. Te de Rijp: W. Schermerhorn. Té Z.-Scharwoude: W. Wilmink'. Te Z. N. Schermer: D, Ge.us .en te St. Maartensbrug: Hendrien van Sloo- ten. Matrozen stalen bromfiets Twee matrozen, die 's avonds laat voor een café een rijwiel met hulp motor meenamen, zijn door de Kon. Marechaussee aangehouden en opgei sloten in een cel op het politiebureau. Van een open opslagplaats aan de Achterdam zijn twee gegalvaniseerde ijzeren golfplaten ontvreemd. (Van een onzer redacteuren). Henk van den Idsert, een van de jongere leden van de Bergense bent, exposeert deze week in het zaaltje van het KCB een aantal nieuwste werken. Dat zouden we hem waarschijnlijk niet hebben Idsert aldus signeert hij zijn artistieke voortbrengselen staat op het ogen blik midden in een ontwikkeling. Tot voor ongeveer een jaar heeft hij sterk onder invloed van Matthieu Wiegman gestaan. Dat bleek in zijn werken voor al uit zijn sterke voorkeur voor rood, oranje en paars de kleuren, die ook Wiegmans voorliefde hebben. Overigens had hij zich een slechter voorbeeld kunnen kiezen an deze ontegenzeggelijk knappe schilder. Maar deze relatie be tekende toch ook, dat Idsert op zeker moment voor de vraag kwam te staan: Wat nu verder? schilders van zijn nagedaan. Die vraag heeft Idsert beantwoord met een volkomen omkering. Het felle, wat broeierige rood is afgedempt tot een meer verstorven oudrose. De jonge schilder zoekt nu 'in de groenen naar nieuwe uitdrukkingsmogelijk heden. De schier eindeloze variaties in deze tinten vallen op het ogenblik wel het sterkst op. Idsert zit dus mid den in een periode van zoeken en ex perimenteren. Het is nu voor ons de vraag, of hij niet beter had gedaan deze experimenten nog even voor zich te houden en zijn publiek de resul taten ervan voor te zetten. Ook in ander opzicht is er sprake van experimenten. Idsert heeft lang een zeker impressionisme gehuldigd iii zijn manier van schilderen: een vlotte, vaardige, soms zelfs driftige toets, waarbij de kleurindruk belang rijker was dan de nauwkeurige, natu ralistische uitbeelding. Daarvan is hij in zijn jongste werk eveneens afge stapt. Nu is voor hem de contour be langrijk. Hij vult deze met brede vlakken van een kleur vlakken overigens, die nimmer vlak zijn, maar steeds leven en spanning verraden. Zelfs betrekkelijk matte tinten be- Met 2 elftallen togen de scheidsrech ters naar Wormerveer waar in de re gen het door de afdeling Zaanstreek der C.O.V.S. georganiseerde tournooi werd gehouden. Alkmaar 1, vorig kam pioen, deed het ook nu niet gek. De wedstrijd tegen de finalist van het vorig jaar A'dam, was een harde strijd. Met een opgelegd buitenspel- doelpunt kwam A'dam aan de leiding, maar de Alkmaarders maakten spoedig gelijk, en tot het einde bleef dat zo (1—1). De 2e wedstrijd tegen Haarlem le verde ook een 11 stand op na een prettige wedstrijd. De 3e wedstrijd tegen Den Helder werd een karige 10 zege, een uitslag die veel groter had kunnen zijn. De wedstrijd tussen de Zaanstreek en Alkmaar was zoals altijd de clou van het tournooi. Alkmaar rekende goed af en won met liefst 30. Totaal 4 2 2 0 62 6; daar Haarlem ook 6 punten had maar een doelgemiddelde van 7—1, werd Haarlem daardoor no. 1, Alkmaar no. 2, A'dam no. 3 met 5; Zaanstreek no. 4 met 4 en Den Helder no. 5. In afdeling 11 weerde Alkmaar 2 zich ook uitstekend; speelde gelijk te gen Haarlem 2, A'dam 2 en Schagen 1 en had ook met de Zaanse. collega's geen genade. Alkmaar won deze met totaal 5 punten. In de wedstrijd tegen A'dam 2 mocht de hoofdstad in de laat ste minuut een strafschop nemen om op 11 te komen, voldoende voor de le prijs: no. 2 en 3 Schagen 1 en Alk maar 2. doelgcm. van Schagen 1 was iets beter; 4 Haarlem 2, 5 Zaanstreek 2. Beide Alkmaarse elftallen bleven dus ongeslagen. Zondag 6 Juli gaan zij- naar Apel doorn om daar deel te nemen aan een groot tournooi. SCHAAKCLUB V.V.V. Diverse leden van de A. S. „VVV" hebben deelgenomen aan het Aardbei- en-Schaaktournooi te Beverwijk en met succes. In de Eregroep behaalde E. G. Kayser de eerste prijs met ount en kwam daardoor voor de eerste keer in het bezit van de fraaie wisselbeker. J. Veis werd met 2'/i p. eerste in de eerste groep. F. Faber eerste met- 2% punt in de tweede groep en mevr. Veis eerste met 2V2 p. in de derde groep. Op de clubavond werden de wed strijden voor de Alkm. Schaakkam pioenschappen voortgezet. In de Hoofdklasse won D. Appel Jr. na felle strijd een langdurige partij van P. Seewald. In de Eerste klasse waren de uitsla gen: A. BeemsterboerW. Uhl 10, F. v. d. Vliet—G. van Brenk 19, J. d? WaalD. Oudes 10. F. HolA. v. d Tak 01. D. Appel Sr.A. v. d. Trk afgebroken. Tweede klasse: F. FaberJ. Oove- vaar 10. J. Vethaakmej. Schaaps 01, G. CijsJ. Bakker 0—X. 95. Na een minuut of wat uit alle macht gewrikt en gewrongen te heb ben, slaagden de drie bendeleden er toch in het deksel van de kist, waarin Fokke, de bootsman het al die tijd had opgesloten gezeten, open te wurmen. Fo'kke probeerde er dadelijk uit te klimmen, maar dit ging gepaard met een vreselijk gesteun, dat zelfs over ging in een afgrijselijk gejammer, toen zijn kameraden hem daarbij een hand je wilden helpen. „Wees toch 'n beetje voorzichtig met me!" klaagde Fokke. „Hij heeft me bont en blauw geslagen, m-m-moet je me oog s zien, dat gloeit en dat steekt, dat ik 'r naar van vord" Nu, dat verwonderde Daan Slok en de anderen niets, want zij hadden in hun avontuurlijk leven menigmaal lie den met blauw aangelopen ogen ont moet, maar nog nooit iemand gezien die zó'n verschrikkelijk opgezwoHen blauw oog had als Fokke Friemelaai hun toonde. „Dat moet een daverende dofslag geweest zijn", zei Piet 'di Pe perpot, en er klonk toch iets van be wondering in zijn stem. ,,'t Was een vreselijke dreun", zuchtte Fokke, die bij de gedachte aan wat hem was over komen. nog in elkaar kromp. „En waar is-t-ie nou?" vroeg Janus met de ringbaard, terwijl hij achterdochtig om zich heen keek. „Weet ik 't?" zei Fok ke. „Mij heeft-ie in die donkere kist opgesloten. Ik weet van niks". houden daardoor levendigheid en klank. Tegelijkertijd- heeft hij neiging tot abstraheren. De natuurlijke vorm heeft bij hem slechts betekenis, voor zover die in zijn gedachtengang past. De schepping van een schilderij, hoe zeer ook uit innerlijke noodzaak be gonnen, is een zêer bewust proces van zorgvuldig af- en overwegen. Zo komt hij ten slotte tot een zeer rhyth- misch doek, dat niettemin rust en evenwicht heeft. Wie de vrees mocht koesteren, dat 't schilderachtige dan wel zal onder gaan in het verstandelijke werken met lijn en kleur, bezie, om van deze dwa ling te worden genezen, maar eens een aardig doekje als no. 6, het café van Joet. zo volkomen onbekommerd ge schilderd als men maar kan wensen. En dan is er no. 4, Begrafenis van oud-burgemeester Van Reenen, om duidelijk te maken, dat Idsert ook de humor in zeer rijke mate kent. Sfeer vindt men in al zijn doeken en in zijn knappe tekeningen, waarvan ons ove rigens die in krijt of houtskool meer doen dan de pastels. Deze lijken ons wel eens wat overbewust. Idsert experimenteert nog. Hij heeft ons een blik in de keuken gegund en zich daarmee eigenlijk volledig over gegeven. Zijn eerlijkheid dwingt respect af, zijn artisticiteit trouwens ook. Wij zijn ervan overtuigd, dat hier een talent aan het woord is, dat nog wel meer facetten zal blijken te hebben dan hier worden getoond. VAN W. Maandag vergadering Berger Raad bespreekt opnieuw de tram De gemeenteraad van Bergen zal Maandag een bespreking wUden aan een aan diverse autoriteiten en instan ties te verzenden memorandum inzake de opheffing van de Berger tram. Verder komen aan de orde een voor stel tot wijziging van de jaarwedde van de gemeente-geneesheer en een voor stel tot het vaststellen van een garan tiesom voor het bloemencorso. Deze som zal gelijk zijn aan het door parti culieren garant gestelde bedrag met een maximum van f 2500. Behalve een aantal aan- en verkopen van grond- vermeldt de agenda ook de Voor het toelatingsexamen aan de Middelbare Meisjesschool slaagden: Pleuntje Andriessen, Elly Burkunk, Tonneke Chrisophersen, Suuske Dek ker, Elly de Jong, Ineke Keyser, Bon nie van Laer, Nelly Louwerse, Ingrid Meyer, Hetty Rootring, Mary Rol,. El ly Sonbroek, Elly Stom, Cobi Voosd, Sia v. Voorst, en Marthy de Vries, al len te Alkmaar. Netteke Adama van Scheltema te Assendelft. Jannie Revnders te Avenhorn. Sylvia Bal, Tees Botterman, Nelly v. d. Bremen, Tineke Mandersloot, El- ma Nonnekens, Willy Prins, Marlifa Driessen, Carla de Ruiter en Stkkema allen te Bergen. Marieke Blaauw en Truus man te Beverwijk. Loes de Noov te Castricum. Heieen van Bemmel te Goor. Iet Perdok te Godlinze (Groningen). Elsje Ghbel te Heiloo. Mia Braams te Krommenie. Brigitta Vingerling te Koedijk. Jannie Grootes te Schagen. Froukja Engels- De V.V.V. organiseert haar eerste strandfeest in dit seizoen Ondanks het slechte weer werden Zaterdagmorgen op de Boulevard autoped-races voor kinderen van 5 tot 10 jaar verreden, waarvoor vrij grote belangstelling bestond. Winnaars van de drie groepen waren Margriet Meursing uit Amsterdam; Elly Kille uit Amsterdam en Frans Bronzing uit Bilthoven. Als aardige attractie werd hierna onder luide aanmoedigingen der kin deren een extra race voor de ouders op de auto-ped gehouden. Velen gaven aan deze oproep gehoor en het werd dan ook een gezellige wedstrijd. Win naars werden de heer Van Waardhui zen en mevrouw Korf. Om twee uur 's middags begonnen de eigenlijke strandfeesten, waarvoor de inschrijvingen wegens het slechte weer pas vlak voor de wedstrijden toestroomden. Een kleine honderd kinderen verschenen op het speelveld. Een vlaggenrace voor de kleintjes en een flessenloop en hindernisbaan voor de oudere kinderen van 5 tot 8 jaar vulden dit gedeelte. De ouderen boven 16 jaar konden zich vermaken met koppensnollen, speciaal voor dames en de paren na men deel aan de traditionele aardap- peldans. Schoolreisje Vrijdag was voor de kleinste kinde ren van de Openbare Lagere school de dag aangebroken, waarnaar zij al lang naar verlangd hadden, n.l. het schoolreisje. In opgewekte stemming ging het naar Artis, waar ook een be zoek werd gebracht aan het Aquarium en het Heijmans Diorama. Des middags werd een rondvaart 'gemaakt door de Amsterdamse' grach- vaststelling van een nieuw' ambtenaren- ten en havens, waar de kinderen echt reglement, een voorstel tot gedeelte lijke uitvoering van het wederopbouw- plan voor de electriciteitsvoorziening te Bergen aan Zee en verhoging der elec- triciteitstarieven. genoten. Via Haarlem en Bloemen- daal, waar nog even een speeltuin werd bezocht, kwam men rjit volle borst zingende te ongeveer half zeven in Egmond terug. Na de raadsvergadering van gister avond kreeg de raad een teke ning in circulatie betreffende plan- West, hoofdzakelijk betrekking heb bende op de verfraaiing in deze omge ving, met als voornaamste object de aanleg van een geheel nieuwe vijver, omdat de bestaande door vandalisme van de jeugd in een zódanig deplora bele toestand was geraakt, dat hoog nodig voorziening moest plaats héb ben. Een der raadsleden kwam toen op het idee daar eerst eens een kijkje te gaan nemen met het gehele edel achtbare gezelschap. Dit geschiedde gisteravond. Wij zagen burgemeester Kalff vergezeld van de gemeente-ar chitect, de heer J. T. Torken en de raadsleden Greeuw, Groot, Robert, Vahl, Hageman, v. Nek, De Jager en Bosma, dit plan in ogenschouw nemen. Onder deskundige voorlichting van de heer Torken werd er kennis van genomen wat zo al dé plannen waren. Geconstateerd kan worden dat een en ander reeds in-een vergevorderd sta dium verkeert. Zo vernamen wjj - en ook de raadsleden - dat 't geheel na üe aanleg van de nieuwe vijver een op pervlakte heeft van ongeveer 7500 m2 en de vijver zelf 2500 m2. Dicht bij het midden van de vijver, doch aan de smalle Z.W.-kant daarvan is een aardig bruggetje geplaatst. Het bij zondere van het geval is, dat bij de afbraak van „de Ark", een oude ge meentewoning die geplaatst stond schuin achter de kruidenierswinkel van de heer Duin aan de Westerweg, een viertal zware eiken balken vrij kwamen en nu dienst doen alsj onder legger van deze nieuwe brug. Het bruggetje heeft een lengte van tien meter. In het midden van de vjjver is in een betonnen ring een fontein ge plaatst, waaromheen waterplanten zuilen worden uitgezet. Een z.g.n. eilandje is mede geprojecteerd, waar op t.z.t. een treurwilg het lommer zal geven aan de eenden en zwanen, die hier een broedplaats kunnen maken. In de vijver is tevens een buis aange bracht, die het water op polderhoog te zal kunnen houden, zodat vervui ling door stilstand van het water wordt voorkomen. Tevens is deze aan- en afvoer bestemd om op de bodem van de vijver ook bij bevriezing steeds water disponibel te hebben voor de brandweer. Het gazon rondom de vijver zal nog wel enige tijd op zich laten wachten omdat daarvoor het geschikte jaargetijde moet wor den afgewacht, hoewel met graszo den paden zijn aangelegd en het ge heel reeds door graszoden wordt om zoomd. Ook de planten voor de aan te bren gen perken wachten op het najaar Enkele tot rusten uitnodigende hoek jes met banken worden gemaakt, zo dat wanneer een en ander is voltooid, Heiloo een zeer fraai punt rijker ls geworden. He* zal zeker het geheel van plan-West ten goede komen waar de laatste jaren in een zestal straten pl.m. 100 landhuisjes en fraaie mid denstandswoningen zijn gebouwd. Ten slotte wordt verwacht, dat de buurtbewoners een oogje zullen hou den op deze vijver en zijn omgeving. De ouders wordt verzocht de jeugd te verbieden dit complex met zijn fraaie omgeving als speelobject in ge bruik te nemen. De laatste jaren werd de vijver door de jeugd als zwembassin en visgelegenheid ge bruikt, waardoor hij in verval is gè- raakt. Dit is nu voortaan verboden en verwacht wordt dat een ieder daaraan zal medewerken. Ook nu weer wor den in de vijver goudvissen, karpers en andere «oorten vis uitgezet. De heer Torken heeft een dank baar object met deze verfraaiing in handen en hij kan er van verzekerd zijn, dat dit door de buurtbewoners op hoge prijs wordt gesteld. Nieuwe wegen-aanleg. Het gemeentebestuur Ijvert vooral de laatste jaren naar verbetering en verfraaiing van de gemeente. Dat daarbij het particulier initiatief on ontbeerlijk is, behoeft geen betoog. Doordat een particulier aannemer het plan heeft 26 woningen aan de Noor? dergeeststraat te bouwen het com plex tegenover het sportgebouw aait de Holieweg bestaat het plan bij het gemeentebestuur daar nieuwe we gen aan te leggen. O.a. zal deze ge maakt worden vanaf de Rechte Hondsbossschelaan langs de spoor baan naar de Kerkelaan. Wanneer deze weg klaar is, wordt onder lei ding van de heer Torken een plant soen aangelegd van pl.m. 7000 m2. Dit dient om een drieledig doel te verwezenlijken; ten eerste om de af scherming van de minder fraaie ach terkant, van de Westerwegwoningen; ten tweede om de spoorbaan te bevei ligen en ten derde om het nieuwe complex voor de Z.W.-winden te vrij waren. De gemeenteraad van Heiloo heeft gisteravond besloten een geldlening aan te gaan van f 104.550,— tegen 4% rente en met een looptijd van 25 jaar. Deze lening, die werd aangeboden uoor de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten, zal worden gebruikt voor scholenbouw. De heer De Jager vond de looptijd tamelijk kort. Dit heeft tot gevolg, dat de lening ai afgelost moet zijn, hoewel de school nog lang niet is afgeschreven. ..Tja", zei burgemeester Kalff, „dat moeten ze over 25 jaar dan maar uit zoeken". Heden is plotselinj ons heengegaan, lieve Vrouw, M< Behuwd- en Grool der, Mevrouw ANNA REGI? MARIA SCHEED geb. vries! in de ouderdom vi jaar. Uit aller ni j. J. scher: Alkmaar, 23 Juni Kochdalestraat De begrafenis plaats hebben op derdag 26 Juni o; Gemeente-Begraaf Vertrek van het huis nam. drie uu; Heden overleed lieve zorgzame Vader, Behuwd, C en Overgrootvade: Heer GERARDUS VAN DER POS in de ouderdom 80 jaar. Uit aller naai F. VAN DER I KUL Alkmaarj 22 Juni Snaarmanslaan 14 De begrafenis zal hebben a.s. Dond op de Gemeente graafplaats nam uur. tandarts, Woensdag 25 J net meisje gevraagd voor hele dagen of enige dag' FLINKE WERKS Meerdere hulp aanv. Breedstraat 6. z. z. g. g. in winkt 's middags. Br. one A 115 bureau van c Gevraagd een net voor de ochtendure] plm. 16 jaar. Westerweg 81, Alki huishoudst1 Vrijgezel zoekt net' houdster. Geen wed scheiden vrouw. P. 40 jaar. Brieven oi HA 1066 Bur. Ver. Dagbl.È Voordam 1 maar. Gevraagd nette huishoudsti 4555 jaar, Ned. F Wedn. alleen in Za Brieven onder nc bureau van dit bla Gevraagd een aanl Fa. H. v. d. KAME brouwerstraat 22, i WONINGRU: Aangeb. kleine gei ning. Gevr. grotere Brieven onder ni bureau van dit bis (Ongecorrii De overvloedige rege pan de dood van 65 r gehad in de afgelopen ten kwamen bij t.a om. Bovendien worden mist. Bijna 4000 huizen tuurgrond zijn iverstr De rechtbank te A de 22-jarige ex-ambtt ke werken der geme P. j. Bruin wegens misdrijf van opzettel van f 113.000 veroord gevangenisstraf, te oi bijzondere strafgevanj lieden te Zutphen. Te jaar met aftrek gecis In de subsidiair t< „valsheid in geschrif cier van justitie niet klaard, omdat in he zoek aan Frankrijk ring was gevraagd 1 duistering in dienstb

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2