Sylvere Maes dirigeerde de Belgen weer naar etappe-overwinning I Pim, Pain, Pom en deblanwevaas A Van Swol: geen wapen tegen Drobny LS HET HART SPREEKT...,. Van Steenbergen weer in leiderstrui gestart Nederlandse ploeg schoof op van vierde naar derde plaais Van Est tiende Paard van Prins Bernhard naar Helsinki bugar Robinson door Maxim verslagen De Wimbledon-wedstrijden Nel Hermsen en mevrouw Roos zijn uiigeschakeld De laatste zestien RENEESHANN Eden blijft minister van buitenlandse zaken Ondanks critiek op het beleid van Churchill Britse bommenwerper bij oefening verongelukt Het Radioprogramma VRIJDAG 27 JUNI 1952 Sylvere Maes, de ploegleider van de Belgen, kan ook met vreugde aan de tweede etappe van de Tour de France, die van Rennes naar Le Mans over een afstand van 181 km, terug denken. Weer was het een Belg die ais eerste door de finish ging, weer is Van Steenbergen hedenmorgen met de gele trui om ziin sterke schouders gestart en weer hadden onze Zuiderburen bijna vier man bij de eerste tien. Het was gisteren de haan van Roseei die victorie kraaide. Close arriveerde op de vierde plaats, Rik van Steenbergen werd negende en Ockers trapte zijn voorwiel als elfde over de finish. In het pioegenklassement staan de Belgen met een stevige voorsprong van elf minuten op de eerste plaats. Hoe wel Van Est met een tiende plaats tevreden moest zijn, Henk van Breenen en Thijs Roks in een groot peloton ex-aequo op de twaalfde plaats werden geklas seerd en Wagtmans op de 42e plaats eindigde, is de Nederlandse ploeg in het landenklassement toch van de vierde naar de derde plaats gestegen. Bovendien is het prettig te weten, dat do Nederlandse ploeg nog compleet is, zij het dan ook dat Dekkers en Voorting met een bescheiden plaats als 54e in een groepje werden geklasseerd en Faanhof als 85e de rij van Nederlanders sloot. De vijandelijkheden werden dadelijk na de start geopend, maar de vlucht van Diederich, die een halve minuut voorsprong had genomen, liep op niets uit. Bij kilometerpaal 30 werd het of fensief ontketend, dat zijn stempel op de etappe van deze tweede dag zou drukken. Lajoie, Close en Pardoen (weer Pardoen) trokken er tussen uit met een groepje renners er achter aan. Hierbij waren Coppi, Baroni, Geminla- ni, Robic, Rosseel, Van Kerkhovên, De- cock, Lapebie en onze landgenoot Thijs Roks. Van Steenbergen mankeerde in dit gezelschap, hij had zich kennelijk laten verrassen door zijn grote rivalen. Nog voor Van Steenbergen de tijd had gehad zijn troepen te reorganise ren, hadden de weglopers zich al van een voorsprong van ongeveer twee mi nuten verschaft. Het was duidelijk, dat de Belgen in het grote peloton geen enkele steun ondervonden bij hun po gingen zich los te maken teneinde de vluchtelingen achterna te gaan. De Italianen en de Fransen en ook de an deren voelden er vanzelfsprekend maar heel weinig voor om de Belgen gelegenheid te geven zich bij de kop lopers te voegen. Van Steenbergen slaagde er echter in met zijn landgeno ten Van der Stock, De Hertog, Neyt en Ockers, de Italianen Bartali en Carrea en de Nederlanders Van Breenen en Van Est los te komen uit de compacte kluwen en bij Meslay du Maine (na 90 km) was de voorsprong van het vijf tiental aan de kop tot 2 minuten ver kleind. Bij Sable, een ravitaillerings- post op 111 km, was Quentin alweer ingehaald. Marcel Bidot zowel alsBin- da zetten hun troepen nog eens tot een extra krachtsinspannign aan en na 118 km. was de kopgroep ingehaald door de groep Van Steenbergen-Van-Est, die onderweg de „commando's" Rolland, Gil en Llorea had opgeslokt. Het pelo ton lag toen op 5 min. 30 sec. 20 km. voor de eindstreep voegde zich nog een achttal renners bij de koplopers. Inmiddels had Mallejac, die, begrijpe lijk overigens, niet veel lust had het op een massale sprint aan te laten ko men, een poging gedaan zich uit de kopgroep naar voren te werken, maar De Hertog en Neyt werden als knecht jes van „Rik" er op uit gestuurd en beide malen werd de man van ae Franse West Zuid West-ploeg tot de orde geroepen. In de eerste van de 11 kilometers, die op het beroemde cir cuit van Le Mans moesten worden af gelegd, kon een viertal renners zich onder aanvoering van de actieve Ber nardo Ruiz bij hen voegen. Het waren behalve Ruiz, Molineris. Close en Gil. Canavese en Gil moesten echter los sen, toen het tempo steeds moordender werd. In de sprint tussen de vier an deren bleek Rosseel ten slotte de snelste. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Roseei (B4.51.02; 2. Ruiz (So.) 4.51.32: 3. Molineris (O.ZO. Fr.) 4.52 02; 4. Close (B.) z.t.; 5. Canavese (O.Z.O. Fr.) 4.52.28; 6. Gil (Sp.) 4.52 56; 7. v. Steenbergen (B.) 4.53.12; 8. Baroni (It.) z.t.; 9. Laoebie O".) z.t.; 10. Van Est (Nel 11. Ockers (B.) al len in dezelfde tijd als Van Steenber gen; 12. ex aequo een groep renners eveneens in dezelfde tijd als Van Steenbergen,, waarbij Decock (B.), De Hertog (B.), Neyt (B.), Van der Stock (B.), Van Kerkhoven (B.), Bartali Carrea, Coppi (alleen It.), Geminiani, Robic, Rolland (allen Fr.), Van Bree nen en Roks, Pardoen (N O. Fren Als reserve paard voor de Neder landse ruiterequipe, die in de military ons land zal vertegenwoordigen bij de Olympische spelen te Helsinki, zal het paard van Prins Bernhard (Verónique) meegaan. De prins heeft het paard voor dit doel welwillen ter beschikking ge steld. De heer D. Siem uit Bilthoven die enige tijd geleden intensief met de training van Verónique is begonnen, zal deze voortzetten. Dank zij zijn eerste p!aats in de eerste etappe, waarin hij zijn land genoot Blomme op de streep ver sloeg, zoals op bovenstaande joto is te zien en zijn uitstekende pres tatie van gisteren, is Rik van Steenbergen ook de 3de etappe in gegaan met de leiderstrui om zijn schouders. Faehleitner (Z.O. Fr.). Wagtmans werd 42e in 4.55.54 en Nolten 53e in 4.56.31. Na Nolten werd als 54ste een groep ex aequo geklasseerd in dezelfde tijd als Lafranchi (4.56.31). In deze groep zaten Dekkers en Voorting. Faanhof werd 85e in 5.03.47. Vidaöretta (Sp.) en Beasley (Austr.) staakten de strijd, zodat de LuxemburgsAustralische equipe nog alleen maar uit Luxembur gers bestaat. Algemeen klassement: 1. Van Steen bergen (B.) 11.19.43; 2. Pardoen (N.O. Fr.) 11.20.43; 3. Close (B.) 11.22.41; 4. Blomme (B.) 11.23.32; 5. Van der Stock (B.) 11.23.37; 6. Carrea (It.) en Cielicz- ka (N.O. Fr.) 11.23.51; 8. Rosseel (B.) 11.24.54; 9. Ruiz (Spanje) 11.25.24: 10. Molineris (Z.O. Fr.) 11.25.54; 13. Wagt mans (Ned.) z.t.; 15. ex aequo Van Est (Ned.), Roks (Ned.), Van Breenen (Ned.), Coppi (It.), Bartali (It.) Ockers (Belg.), Genfiniani (Fr.), Robic (Fr.), allen 11.27.04; op de 40e plaats ex aepuo een groepje van vier man, bij wie Dek kers in 11.27.10; 52e ex aequo een groep met Nolten en Voorting in 11.30.23; Faanhof neemt de 85e plaats in met 11.37.39. Het ploegen-klassement: 1. Belgie (Rosseel, Close, Van Steenbergen) 34.00.13; 2. Noord Oost Frankrijk (Cie- liczka, Pardoen, Lajoie) 34.11.38; 3. Nederland (Van Est, Roks en Van Breenen) 34.14.46; 4. Italië en Frank rijk beide 34.17.59; 6. West Zuid West Frankrijk 34.19.10; 7. Spanje 34.19.12; 8. Zuid Oost Frankrijk 34.19.18; 9. Pa rijs 34.20.12; 10. Noord Afrika 34.27.50; 11. Luxemburg 34.29.37; 12. Zwitser land 34.31.09. Staande knock out n c Onder een tropische hitte heeft Ray Robinson in het Yankee-Stadion te New York vergeefs een aanval gedaan op de titel van wereldkampioen half- zwaargewicht. De zeven kilo zwaar dere Maxim heeft door zijn grotere lichaamskracht het hoofd kunnen bie den aan de superieure techniek van „Sugar". Nadat Maxim tot de achtste ronde een verdedigende tactiek had toegepast ging hij tot de aanval over. Het mo ment was door de wereldkampioen wonderlijk juist gekozen. Het hoge tempo en de warmte hadden veel van de energie van Robinson gevergd. Vanaf de tiende ronde beheerste Maxim de strijd. Bij de gong voor de dertiende maal maakte Robinson een uitgeputte indruk, hetgeen de geraf fineerde Maxim niet ontging. Hij attaqeerde met grote vastbera denheid, zoekend naar een opening voor de eindstoot. Telkens moest Ro binson harde linksen en rechtsen te gen het lichaam incasseren. Genadeloos werd hij door de ring gedreven. Slechts door een mirakel van wilskracht kon Robinson het ein de van de dertiende ronde halen. Hij was echter staande K. O. en viel in de armen van zijn manager neer toen de gong luidde. Bii het aanvangssein voor de veer tiende ronde bleef Robinson op zijn stoel zitten, volkomen uitgeput en niet in staat een voet te verzetten. Het be tekende de derde nederlaag in de res pectabele reeks van gevechten1 welke de wereldkampioen middengewicht heeft geleverd. Vroeger hadden La- motta en Randolph Turpin ieder een maal op punten van hem gewonnen. Toen nog doorgedrongen tot de derde ronde van het Wimbledon tenniskampioenschap, moest Van Swol zijn meerdere erkennen in Drobny. Van Swol in actie. (Van een speciale medewerker) ^IMBLEDON, 26 Juni. Als we dat algemene spelpeil op Wimbledon eens bekijken, dan moeten we in ons land toch wei erg bescheiden xUn. Daar voor zjjn redenen aan te geven. In de eerste plaats is de trainingsmogeHjkheld in ons land gering en bovendien het reservoir van jonge spelers en speelsters te klein. In een land als de Verenigde Staten is de ene ster riog niet opgescho ten of de andere is gereed de eerste tot een vallende te maken, om zo te zeggen. In ons land moeten we de grootste zuinigheid met onze spelers betrachten. Van Swol is natuurlijk niet te oud voor wedstrijdspel, evenmin als Rinkel, Wilton en andere goede spelers. Maar beloften ais Van Dalsum, Dehnert, de beide Beer- ninks zijn niet ingelost en zuilen nimmer worden ingelost. Toch maakt men de schrijver van deze stukken niet wijs, dat Nederland niet eens wat beter voor de dag kan komen. Of zou het liggen aan gebrek aan belangstelling van de Jeugd, die voor een nauw trainingsschema niet meer te vinden is? 83. Pim wilde de blauwe vaas, wel ke hij gewonnen had, niet in zijn bezit houden en daarom zou hij nu Ameri kaans verkocht worden; dat wilde dus zeggen, dat die bezoeker, die het mees te geld bood, de vaas in eigendom zou krijgen. En Billie was vast van plan om te zorgen, dat hij die eigenaar zou zijn! „Dames en heren", riep mevrouw Babbelgraag weer. „Laat zien, dat Die- rendorp weet, wat edelmoedigheid be tekent! Zorgt u allen, dat deze vaas zijn geld opbrengt. Hij is het ten volle waard!" „Ja, dat kun je denken", grin nikte Billie in zichzelf. „Ofschoon ik de enige in de hele zaal ben, die weet dat deze vaas minstens f 1000.waard is, door al het bankpapier dat er inzit". Vlug telde hij zijn geld na, dat hij bij zich had gestoken. „Gelukkig heb ik geld genoeg bij me. Zo hoog als ik ga, durft toch niemand te gaan". En toen begon het bieden en de prijs werd langzamerhand al hoger en hoger, zo dat het gezicht van mevrouw Babbel- graag opgewekter en opgewekter werd. Maar toch vielen er langzamer hand steeds meer bieders af, want de meeste bezoekers hadden toch niet zo veel geld meer. Eindelijk, toen de prijs al gestegen was tot negen en veertig gulden, waren er nog maar twee bie ders over. Billie en het oude heertje, dat achter in de zaal zat. TN ieder geval spelen wij wat Wimble- don betreft alleen in de eerste ron den mee. Rinkel is eruit. Van Swol kwam vandaag natuurlijk slagen te kort tegen een Drobny, die werkelijk fantastisch goed speelde. Hij gaf geen kans weg en zelfs in de derde set, toen onze landgenoot sterk serveerde en smashte, bleef Drobny volkomen bui ten gevaar. Hij liet de kannonade van Van Swol rustig komen en wachtte, totdat de storm was bedaard. Toen maakte hij er een eind aan. Van Swol telde vijf games (06, 16, 46). Ons damesdubbel sneuvelde eveneens tegen de Engelse meisjes Hoa Hing en Woodgate. Nu was mevr. Roos van slag en Nel Hermsen kon maar niet tot haar normale netspel komen, dat vaart heeft en afmakend is. Veel krachtsverschil was er overigens niet. Wij geloven dan ook, dat onze dames hadden kunnen winnen, indien ze niet zo geknoeid hadden. Haar Wimbledonrijk was uit met 79 en 57. In het herenenkelspel was misschien een verrassing, dat Mulloy vijf sets nodig had tegen de jonge Zweed Stoc- kenberg. Het Amerikaanse leven hing na de derde set aan een zijden draadje. Hetgeen Mulloy net zo goed voelde als wij en hij keerde tot zijn normale spel peil terug en won. De andere Zweed Johansson vocht voor wat hij waard was tegen de Amerikaan Golden. Hij bracht weliswaar de tweede en vierde set op zijn naam, maar had toen zijn kruit verschoten. Sedgman verloor een set aan de Belg Washer, evenals Mc Gregor aan de Zuid-Afrikaan Cockburn. De laatste zestien bij de heren zijn nu bekend: de Amerikanen Savitt, Gol den, Clark, Mulloy, Flam, Patty en Seixas; de Australiërs Sedgman, Can dy, Rose, McGregor en Hoad; de Zuid- Afrikaan Sturgess; de Belg Brlchant; de Braziliaan Vieira en de Egyptenaar Drobny. Hier volgen tot slot de uitslagen: HEREN ENKELSPEL 3e Ronde: Mulloy (V.S.) sl. Stockenberg (Zw.) 7—5, 4—6, 3—6, 6—2, 6—2; Savitt (V.S.) sl. Likas (V.S.) 6—1, 6—3. 3—6, 6—3; Rose (Austr.) sl. Nielsen (Denem.) 86, 64, 63; Vieira (Braz.) sl. Dorfman (V.S.) 11—9, 6—1, 7—5; Hoad (Austr.) sl. Huber (Oostenr.) 46, 6—2, 63, 6—1; Patty (V.S.) sl. Horn (G.B.) 6—1, 61, 61; Clark (V.S.) sl. Gardini (It.) 6—1, 6—1, 6—2; Seixas (V.S.) sl. Rus sell (Arg.) 6—3, 6—2, 6—4; Flam (V.S.) sl. Ulrich (Denem.) 75, 62, 86; Sedgman (Austr.) sl. Washer (B.) 63, 46, 63. 63; Sturgess (Z.-A.) sl. Mothram (Bg.) 6—4, 6—3, 6—4; McGre gor (Austr.) sl. Cockburn (Z.-A.) 60, 4—6, 6—4, 6—3; Golden (V.S.) sl. Jo hansson (Zw.) 63, 46, 61, 46, 6—1. HEREN DUBBELSPEL le Ronde: Mulloy en Savitt (V.S.) sl. Borotra en Destremau (Fr.) 63, 75, 57, 61; Hoad en Rosewall (Austr.) sl. Billington en Butler (G.B.) 63, 61, 62; Mottram en Paish (G.B.) sl. Dorf man en Golden (V.S.) 9—7, 6—4, 3—6, 63; Flam en Larsen (V.S.) sl. Geel- hand (B.) en Hopman (Austr.) 63, 3—6, 6—4, 6—2. 2e Ronde: Sedgman en McGregor (Austr.) sl. Johansson en Rohlsson (Zw.) 62, 62, 6—4; Drobny (Eg.) en Patty (V.S.) sl. Bersetin en Paton (G.B.) 6—0, 62, t0; Seixas (V.S.) en Sturgess (Z.-A.) sl. Becker en Oakley (G.B.) 64, 86, 9—7; Ampon (Phil.) en Clark (V.S.) sl. Cockburn en Norgarb (Z.-A.) 10—8, 6—3, 6—0. DAMES DUBBELSPEL le Ronde: Mevr. W. Bain en mej. E. Lombard (Ireland) sl. mevr. M. Lewis en mevr. R. Scott (GB.) 10—8, 6—3; mej. C. Hoahing en mej. G. Woodgate (G.B.) sl. Nel Hermsen en mevr. J. Roos (Ned.) 9—7, 7—5. 2e Ronde: Shirley Fry en Doris Hart (V.S.) sl. mej. M. Harrison en mej. J. Trower (G.B.) 6—2, 6—0. Louise Brough en Maureen Connolly (V.S.) en de Australisch-Amerikaanse combinatie mevr. H. Hopmanmevr B. Lewis plaatsten zich zonder spelen in de derde ronde doordat haar tegen standsters zich terugtrokken. FEUILLETOÜ 55) HOOFDSTUK XI Barbara vond de volgende dagen de moeilijkste, die ze sinds haar verblijf bij de Melroses had doorgebracht. Me vrouw Melrose lag blijkbaar met ie dereen overhoop. Joan was lusteloos en nijdig, Heather even moeilijk als toen ze met de nieuwe behandeling was begonnen vóór Jinks haar iri Lon den was komen bezoeken. Bryan bleef weg en zijn moeder merkte bitter op, dat ze niet wist wat er van hem ge worden was. Jinks kwam de hele week maar een maal theedrinken en verdween daar na zo gauw hij maar kon, met een va ge belofte, dat hij nog wel eens zou terugkomen; hij zou Heather dan opbel len. Misschien moest hij de '.tad uit Op wanhopige toon en met tranen in de ogen vroeg Heather. wat Barbara er van dacht: wat er gebeurd kon 'ijn. „Ik heb hem zeker op de een of an dere manier gekwetst. En toch Kan ik me maar niet voorstellen, wat 'k zou hebben gezegd of gedaan Maar ik weet wel, dat bii sedert die dag, dat we samen naar de bioecoon zijn ge weest. anders is ger-orden" Barbara wist niet wat te antwoor den Ze dacht erover, zich met rinks in verbinding te stellen Misschien kon ze iets uitrichten Ze kon hem :egg°n. dat hii Heat'",er niet in de steek moest laten dat zij. Barbara, dan liever haar UeUtltking b'j de Meilroses zou opgeven Maai ja. vreesde ze' weer, zo'n amen- komst onder vier ogen met Jinks kon DOOR voor alle partijen noodlottig zijn. Neen, ze moest zich maar liever stil houden. Op een avond, toen ze juist naar bed wilde gaan, liep Joan haar kamer b:n- nen en zei met wanhoop in haar stem, dat ze haar moest spreken. „Sedert jij met Benny gesnroken hebt, heb ik niets meer van hem ge hoord Niet een enkel woordje". „Waarom kom je mij dat vertellen. Joan?" vroeg Barbara langzaam. „Ben je er zeker van, dat jii daar niets van weet?" Even aarzelde Barbara maar vóór ze nog kon antwoorden, zei Joan verbit terd: „Als jij er niets mee te .naken hebt. houdt moeder zeker zijn brieven achter". „Heb je 't haar gevraagd?" „Waar zou dat goed voor zijn? Ze zou het me toch niet vertellen, want ze is al dagenlang in een ellendig lu»- meur. Eén van de redenen is natuur lijk, dat Brvan naar Zuid-Afrika gaat' Barbara keek verbaasd op. „Sinds wanneer heeft hij daartoe be sloten?" „Wist je het niet? Hij heeft er 't een of ander baantje gekregen", zei Joan met een spotlachje. „Joost mag weten wat hem bezielt! Vroeger heb ik nooit ook maar Iets bemerkt van een .'erlan gen om zijn eigen brood te verdien >n „De meeste mensen doen dat", merk te Rn-hnra droogjes op. „Geen mencen zoals Bryan Hii is -en geboren nietsdoener". Tot haar eigen verbazing nam Bar bara zijn verdediging op zich, „Ik be grijp niet, waarom je dat zegt". „O, maar jij kent hem niet zo goed als ik". Barbara sliep die nacht slechts bij tussenpozen. Ze ontwaakte met hoofd pijn en in een sombere stemming, s' Middags bracht ze Heather naar de specialist voor haar behandeling. Na afloop vroeg dr. Risling, die Barbara even ter zijde had geroepen: „Wat is er met mijn patiënte aan de hand?" „Bedoelt u, dat het minder goed met haar gaat?" „Juist. De paar laatste weken is ze erg achteruitgegaan". Hij keek met zijn scherpe ogen Barbara onderzoekend aan. „Is alles thuis in orde?" „O, ja, dat geloof ik wel". „Ziet u, juffrouw Newcombe, de geestesgesteldheid van een patiënt is van groot belang. Daarom verzoek ik u dringend, mij mede te delen, of er in dit geval iets is. dat de beterschap kan tegenhouden. Een liefdesgeschiedenis bijvoorbeeld, die verkeerd dreigt te gaan?" Aarzelend antwoordde Barbara: „Mis schien zou het dat kunnen zijn". „Ik dacht al zoietsdat is jammer. Kan er niets aan gedaan worden?" „Dat weet ik heus niet". „Als het mogelijk zou zijn, zou dat haar veel goed doen". „Waarom wilde dr. Risling je spre ken?" vroeg Heather, toen Barbara zich i 'ii de wachtende taxi bij haar voegde. I .Hij sprak alleen over je behande- ing" Och", zei Heather lusteloos: „Ik ge not niet. dat die iets helpt" ..O. jawel Heather! Je bent veel ieter". „Ik wós beter", zei Heater, die Bar- oara wanhopig aanzag, toen het gc-laat in de handen verborg en stil, hartbre kend voortschreide. Barbara sloeg een arm om haar heen. „Kom, kindlief, je moet je niet zo on gelukkig voelen". „Was ik maar dood!" „O, daar meen je niets van". „Jawel, jawel. O Barbara, Jinks is zo lange tijd niet bij me geweest. Die dag, dat hij thee kwam drinken, tel ik niet mee en ook niet de middag van de bios coop. Die twee keren was hij niet de echte Jinks!" Ze trachtte nu de tranen terug te houden, terwijl de handen zich krampachtig in haar schoot om en om draaiden. „O, het is vreselijk, zo te hui len in een taxi!" „Dat hindert niet. Niemand ziet het". Heather wendde zich smekend tot haar begeleidster. „Zeg eens Barbara, zou jij misschien eens voor mij naar Jinks toe kunnen gaan en hem vragen wat er aan de band is? Ik ben er zeker van. dat ik iets ge zegd of gedaan heb Barbara aarzelde. „Ik weet niet, of dit wel een goed idee is, kindlief, 't Zou er op lijken, alsof ik me met andermans zaken be moeide." Heather slaakte bevend een diepe zucht. „Wat mij betreft, ik voel me zo ellendig, dat het me niets kan schelen", zei ze. „Wil je naar hem toe gaan als ik eind van de week niets van hem hoor?" „Goed, als je dat heus wilt". De taxi hield stil voor het flatge bouw. Heather stapte moeizaam uit, Barbara betaalde de chauffeur en volg de haar in de lift naar de tweede ver dieping. Toen ze de sleutel in het slot stak werd de deur van binnen al ge opend. „O. juffrouw, ik dacht al, dat u het zou zijn", zei Janet, „Mevrouw hoopte dat u niet lang zou uitblijven" Mevrouw Melrose stond op de drem pel van haar kamer (Wordt vervolgd) Er is de laatste tijd gespeculeerd over de mogelijkheid, dat Anthony Eden in de plaats van de thans 77» jarige Winston Churchill zou komen als leider van de Britse regering. In bevoegde Britse kringen is evenwel verklaard, dat Eden geen afscheid zal nemen van het Foreign Office. Wel zou hij eventueel meer aandacht gaan schenken aan de binnenlandse politiële en speciaal ook zijn collega van finan ciën steun bieden. Churchill zelf heeft bovendien verklaard, dat het Foreign Office Eden onder de huidige interna tionale omstandigheden niet zou kun nen missen. In conservatieve kringen wordt de laatste tijd herhaaldelijk critiek op Churchill uitgeoefend. De grijze leider zou zich al te zeer met de aangelegen heden van de verschillende ministers bemoeien en als gevolg van Churchills overheersende persoonlijkheid zou de regering als geheel een wat onzekere indruk maken. Groot deel bemanning spoorloos Het nabij de kust van Cornwall in zee gestorte vliegtuig, waarover wij gisteren reeds schreven, blijkt een bommenwerper van de Britse lucht macht te zijn, die op weg was op een anti-duikbootpatrouille in het kader van de oefening „Castinets". Het toe stel is klaarblijkelijk in de lucht ont ploft. Twee overlevenden zijn ongedeerd uit zee opgepikt, het lijk van een der de is gevonden. Van de overige negen leden van de bemanning was geen spoog te ontdekken. Het is het enige onge luk van ernstige aard, dat bij deze grootscheepse internationale oefenin gen is voorgekomen. ZATERDAG 28 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgisch© kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten, 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.20 T.T.-Races. 10.40 Sym- phoriette-orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.45 T.T.-Races. 11.55 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.10 T.T.-Races. 12.20 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianoduo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusements muziek. 13.50 T.T.-Races. 14.10 Gram. muziek. 14.15 Boekbespreking. 14.25 Koor vereniging. 14.45 Kroniek vdn Letteren en Kunsten. 15.10 T.T.-Races. 15.25 Om roeporkest en soliste. 16.05 „De Schoon heid van het Gregoriaans". 16.35 Voor de jeugd. (17.15—17.30 T.T.-Races.) 17.50 Ronde van Frankrijk. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Licht© muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse Defensie". 19.00 Gram.muziek. 19.15 Tenniskampioenschap pen Wimbledon. 19.25 Promenade-Orkest. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbakep", cau serie. 20.35 Amusementsmuziek en Ker senprijsvraag. 21.00 Cabaret. 21.40 Gram. muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ocl tendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek, 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.55 Voor de huisvrouw, 9.00 Gram.mu :iek. 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Orgel en tenor. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.50 „Onze vacantie hun brood", klankbeeld. 14.00 Holland Festival: Concertgebouworkest, koor en solisten. 16.10 Zuid-Limburgs piogramma. 16.35 Boekbespreking. 16.50 Lichte muziek. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Gevarieerde muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepar tout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment ln deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Strijksextet. 21.45 „Onder de Pannen", hoorspel. 22.05 Metropole-Orkest. 22.30 Sport. 22 40 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuzlek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11