GROTE PRIJS VAN FRANKRIJK ENGLEBERT BANDEN leBEHRA op GORDINI 169.935 KM per uur NORMAAL GEOPEND In onze stands Langestraat 3 en 7 &M Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Stad en Omgeving Wachtmeester in burger hield verkeersovertreder aan AGENDA AQUARIUM-TENTOONSTELLING Twee gevallen van kinderverlamming FANTASTISCHE AANBIEDINGEN Morris Minor two-seal REEK Vechtpartij op rijwielpad te Heiioo Officier vond verdachte een treiterige jongen N. V. Alkmaarse Overdekte en Zomerbad Gekleurde visjes in 3000 liter water Alkmaarse Schaakclub V.V.V. Nieuwe Postduivenver eniging opgericht Alléén kwaliteits-artikelen met attractieve lage prijzen Koedijk Een film van Koedijk Bergen „De Molenkrocht" wint eerste promotie-wedstrijd Oogstcrediete Het Radioprograr DINSDAG 1 JULI 1953 Gistermiddag verscheen voor de Alkmaarse politierechter, mr A. D. van Keg- teren Altena, de Alkmaarder Petrus S. Veertien dagen geleden stond deze jonge man terecht, omdat hjj zich op de 21e April had verzet tegen een wachtmeester Van de Rijkspolitie. Verdachte fietste op die dag met twee rijwielen over het rijwielpad langs de Kennemerstraatweg te Heiioo. Daar hij aanstalte maakte de weg over te steken, zonder dat hij uiteraard richting kon aangeven, werd hij staande gehouden door een wachtmeester in burger, die hem op zijn verkeers- lout attent had gemaakt. Er ontstond een woordenwisseling welke ten slotte ontaardde in een handgemeen, omdat verdachte niet wenste mee te gaan met iedere wachtmeester in burger, die zich niet wenste te legitimeren. rechter komen te staan en dat zij zich moeten verantwoorden voor wat zij mij vandaag hebben aangedaan". „U kunt dat natuurlijk zo stellen" zei de politierechter, „maar op het ogen blik moet u zich verantwoorden voor mij". Bij de politierechter was echter twij fel gerezen over hetgeen zich te Heiioo op dat rijwielpad precies had afgespeeld en daarom wilde de politierechter nog niet overgaan tot het opleggen van een gevangenisstraf. Verdachte werd ver oordeeld tot een geldboete ad. f 40. subs. 20 dagen en tevens zal hij de ge repareerde winkelhaak in de broek van de -wachtmeester moeten betalen. Veertien dagen geleden werd de zaak aangehouden omdat de politierechter het wenselijk oordeelde de wachtmees ter te horen. Deze wachtmeester vertel de dan dat verdachte, nadat de opmer king over zijn verkeersfout was ge maakt, had gezegd: „Ik heb niets met u te maken" en dergelijke dingen meer. Wat die „dergelijke dingen" waren ge weest kwam tijdens de behandeling van de zaak niet vast te staan. Er be stond overigens ook geen interesse voor. „Nadat ik mij als wachtmeester van de Rijkspolitie had voorgesteld voelde verdachte er nog niets voor om met mij naar het groepsbureau te gaan. Ik heb hem toen aangegrepen en ge probeerd mee te nemen", aldus de wachtmeester. De politierechter onder brak het relaas van getuige met de op merking: „Was het niet beter geweest uw legitimatiebewijs te tonen?" „Ach teraf gezien wel edelachtbare, maar het was toen niet bij mij opgekomen en hij (verdachte) heeft er niet om ge vraagd". „Edelachtbare dat is niet waar, ik heb er wel om gevraagd", merkte ver dachte S. op. Twistgesprek Hierna ontspon zich een twistgesprek tussen getuige en verdachte over het feit of een vóór de wachtmeester rij dende wielrijder de verdachte met zijn twee fietsen rechts dan wel links zou zijn gepasseerd. De wachtmeester ver telde dat verdachte reeds zo ver naar links was uitgeweken dat genoemde wielrijder onmogelijk meer links had kunnen inhalen. Ook dit werd door Verdachte tegengesproken. Een oogge tuige verklaarde dat zij stellig van me ning was dat de wachtmeester ongelijk had. Zij voegde daar aan toe dat zij het gedrag van de wachtmeester niet had kunnen begrijpen en dat zij het optre den van deze wachtmeester onrecht vaardig had gevonden. Een tweede wachtmeester, die later zijn ongeunifor- meerde wapenbroeder was komen assis teren, kwam vertellen dat verdachte zich hevig was blijven verzetten. Ver dachte kon dit niet tegenspreken, maar zei dat hij door het optreden van de eerste wachtmeester zo tot razernij was gebracht dat hij zich niet meer onder controle had gehad. Requisitoir In zijn requisitoir zeide de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, dat de beide politieambtenaren totaal geen reden hadden de zaak op te schroeven en dat hij het optreden van verdachte in hoge mate veroordeelde. „Op de Vorige zitting heb ik het gelaat van verdachte goed bestudeerd. Ik geloof dat het een vervelende treiterige jon gen is en dat hier een gevangenisstraf van veertien dagen op zijn plaats is", aldus mr. Meischke. „Wat heeft u daarop te zeggen" vroeg mr. A. D. van Regteren Altena aan de jongeman, wiens open en eerlijk gelaat bij de zware eis van de officier betrok. „Eens zal de tijd komen, Edelacht bare dat zij (hiermede doelde verdach te op de beide wachtmeesters) voor hun MAANDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Er kan nog meer bij (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Een Amerikaan in Parijs (alle leeftijden)Cinema Americain, 8 uur: Circus arena, 2 en 3.30 uur: Braderie matinee (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Legershow in Tokio (alle leeft.) Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Matinee 2.30 uur, Cinema Americain, 2 en 3.30 uur. Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag Hoog water te Bergen aan Zee. 9.47 10.44 22.14 23.12 9.52 10.49 Te Camperduin. Hoog Laag 22.19 3.52 16.19 23.17 4.49 17.17 BRANDJE IN HOUTOPSLAGPLAATS. Gisteravond om kwart voor tien za gen omwonenden bij de firma Konijn aan de Frieseweg rook uit het dak van een houtopslagplaats opstijgen. Het bleek, dat er een brandje was ontsaan in een der zaagselhokken, waarschijnlijk door broeiing. De brand weer was het vuur spoedig meester. Onder het vele moois dat de komende dagen in Alkmaar te zien is, neemt de aquarium tentoonstelling van „Rode Rio" een bijzondere plaats in. Op deze expositie, fraaier nog dan de toch reeds mooie „Tropemweelde", zullen de aquariumliefhebbcrs uit Alkmaar en verre omgeving in de komende dagen kun nen zien wat met weinig geld, doch met veel liefde voor de natuur op dit gebied tot stand kan worden gebracht. „Rode Rio" heeft op deze tentoonstelling, die is ondergebracht bij de firma Spruyt, door vervoersmoeilijkheden niet haar grootste aquaria kunnen tonen, maar toch hebben de vierendertig bakken nog een gezamenlijke inhoud van drieduizend liter water. De leden van „Rode Rio" treden op deze tentoonstelling op als gastheren en zij vertellen graag over al dat moois dat hun eigendom is. Zij goochelen daarbij met Latijnse namen als een HBS-leerling met de verbuigingen van een Frans werkwoord. Ze wijzen' een sierlijk visje aan en noemen het beest je eenvoudig een Thaera Obliqua. De Hollandse bijnaam „Hockeystickvis" (dit om de eigenaardige vorm van het diertje) liever niet, omdat bij verder vernederlandsen de vis anders op den duur misschien „slagbalstokvis" gaat heten en dat wijkt te veel af van Thaera Obliqua. Bijzonder fraai zijn de fel gekleurde visjes die als Neon Tetra worden aan geduid. Deze vissoort, die in 1937 werd ontdekt in zijriviertjes en stroompjes op 2000 kilometer afstand van de mon ding van de Amazone, heeft in korte tijd de harten van de aquariumliefheb bers veroverd en de bekende Maanvis sen van het eerste plan verdrongen. Deze visjes hebben een helder groene kleiir met felle rode strepen. In het halfduister zijn hun ogen als kleine lantaarntjes. Het is geen wonder, dat op een tentoonstelling als deze tal van (Advertentie, ing. Med.) De slaehtveemarkt van Maandag De mindert vraag naar koeien ver oorzaakte gister op de markt een ma tige handel, met, vergeleken bij de vo rige week, even lagere prijzen. Stugge handel in het geringe kwantum aange voerde nuchtere kalveren; voor een vlot verloop werken de top-prijzen te remmend. Winkel-kalveren komen af geslacht op 2,80 3 per kg en de worstkalveren uitgebeend en afge slacht op 3,10 per kg. Het niet te rui me kwantum varkens is, met uitzonde ring van de lichte dieren, maar stug verkocht. Opvallend was hier, dat bij de slagers de interesse hoofdzakelijk uitging naar de lichte varkens, wier aantal echter niet zo groot was om aan de vraag te kunnen voldoen, zodat men voor de zware en vleesvarkens maar moeilijk kopers kon vinden. Een en ander had tot gevolg, dat de noteringen voor de drie genoemde soorten vrijwel gelijk waren. De hier boven gegeven prijzen voor de lichte varkens betreft derhalve alleen uiter mate licht goed. P.V. „De Postduif" De postduivenvereniging „De Post duif" hield Zaterdag een concours van Limoges afstand 800 km. De uit slag hiervan is: 1 2 3 H. J. Struys, 4 C. Rabeling, 5 H. de Jager, 6 R. H. de Beer, 7 9 C. Momven, 8 A. Geerlings, 10 J. W. de Moei. De uitslag van de wedvlucht Pt. St. Maxence afstand 400 km is: 1 7 9 11 H. de Jager, 2 13 A. de Block en Zn., 3 6 10 R. H. de Beer, 4 12 H. J. Struys. 5 C. Rabeling, 8 C. Janssen. RECTIFICATIE. In ons gister opgenomen verslag vah de 'eerlingenavond van mej Veenen- bos is medegedeeld, dat mevrouw Groot met veel temperament enkele operette-aria's zong. Deze werden niet gezongen door mevrouw Groot maar door mevrouw Kroon, die leerlinge was van mej. Veenenbos. In deze wedstrijden ontbreekt het niet aan spanning. In de hoofdklasse wisten E. G. Kayser en D. Appel Jr. zich in de finale te plaatsen. Laatstge noemde na een spannende partij met P. Seewald, die in tijdnood stukverlies over het hoofd zag, waarvan zijn tegen, stander echter geen gebruik maakte. De partij werd afgebroken in een positio neel gunstige stelling voor Appel. Na de hervatting wist Appel een pion te win nen, had een vrijpion op de a-lijn, die later tot dame promoveerde en het Beemsterboer en Woutersen, die elkaar In groep C gaat het tussen de heren Beemsterboer en Woetersen, die c fcaar niets toegeven en vechten om de finale te bereiken. In de le klasse werd de finale bereikt door F. v. d. Vliet, J. Schuurman, J. Maats en G. v. d. Brenk. In groep A gaat het nog tussen Appel Sr. en v. d. Tak. Een tweede beslissingspartij zal hier nog moeten uitmaken, wie de fi nale bereikt. In de 2e klasse wist J. de Wolf zich in de finale te plaatsen, nadat zijn groeps genoten, de heer Benard en Mevrouw Veis remise tegen elkaar speelden. In de tweede groep gaat het tussen Faber en Schulz. Weet laatstgenoemde de af gebroken partij te winnen, dan moet er nog een beslissingspartij tussen hen ge speeld worden. In" de 3e klasse ging het tussen J. Bakker en G. Cijs. Daar eerstgenoemde won, kwam hij in de finale. In de laat ste groep gaat het tussen Wolters en T. Zanen, die een afgebroken beslissings partij hebben. In de eerste partij, die gespeeld werd in de finale le klas, zorgde F. v. d. Vliet voor een verrassing door met wit van G. v. Brenk te winnen. Een paardoffer brak'de zwarte koningsstel ling open en *er was geen houden meer aan. Er. zijn dus nog geen kampioenen, doch uit de vele beslissingspartnen bliikt wel, dat er fel gestreden wcVit. De laatste uitslagen van gisteravond waren: hoofdkl C. A. Beemsterboer-R. Pijning V2—V,. le kl. A. v. d. Tak-J. Maats 1—0, F. v. d. Vliet-J. Schuurman 0—1, 3e kl. M. Wolters-T. Zanen 1—0, F. Faber-T. Schultz afgebroken. Examens keuterscholen Geslaagd zijn voor het te Amster dam gehouden landelijk examen van Kleuterleidsters: Diploma A (leidster): mej. A. Fsn- sen, Andijk; mej. C. F. Jansen, Alk maar; mej. H. A. Kranendonk, Heems kerk; mej. P. M. Krijgsman, Berkhout; mej. J. Maars. Schoorl; mej. M. N-. Stam, Noord-Scharwoude; mej. N Roodenburg, Enkhuizen; mevr. T. M. IJssels-v. Lienen, Schoorl; mej. C. M. de Haas, Alkmaar; mej A. N. ter Hof stede, Alkmaar. Diploma B (hoofdleidster): mej. A. v. Braams, Zaandam; mej. A. A. Vis ser. Alkmaar. Allen werden opgeleid door de cur sus „Alkm. Fröbelschool". exemplaren en verscheidene variëtei ten aanwezig zijn. Dan zijn er nog vis sen te bewonderen, die van mannetje in vrouwtje kunnen veranderen en omgekeerd en vissen die kunnen ver drinken „Rode Rio" heeft van deze tentoon stelling iets bijzonders gemaakt, wat een bezoek ten volle waard is. Op verschillende plaatsen in Neder land komen momenteel gevallen van kinderverlamming voor In Alkmaar zijn twee gevallen gecon stateerd. Over de wijze van verspreiding van deze ziekte is slechts weinig met zeker heid bekend. Algemeen wordt echter aangenomen, dat overmatige lichame lijke inspanning een slechte invloed heeft. In verband hiermede zijn op de scholen maatregelen getroffen, o.a. zal het schoolzwemmen tijdelijk worden gestaakt en zullen de lessen in de li chamelijke opvoeding van karakter veranderen. Om dezelfde reden zijn ook de schoolwedstrijden, het school kamperen enz. afgelast. Dezer dagen is het initiatief ge nomen om te komen tot oprichting van een postduivenvereniging, die in een reeds geruime tijd in Alkmaar gevoelde behoefte zal voorzien. Het is algemeen bekend, dat de duivensport liefhebbers als regel Zondags gebon den zijn aan hun sport. Ditbrengt voor menige duivensportliefhebber wel eens onaangenaamheden in 't ge zin, omdat bos en strand maar al te vaak lokken. Dit heeft geleid tot op richting van de duivensportvereniging „De Luchtbode", die alleen vluchten organiseert op Zaterdag. Ongetwijfeld zullen velen zich in de toekomst daarbij aansluiten en zijn wij juist in gelicht dan bestaan er reeds plannen, dat bestaande verenigingen ter plaat se en uit onze amgeving eveneens zul len overgaan naar de Ned. Bond van Zaterdagvliegers. Het voorlopig be stuur van „De Luchtbode" bestaat uit de heren M. Tijdeman, voorzit ter; H. Vinke, secretaris, Reekerstraat 56, Alkmaar en C. Barhorst, penning meester. Reeds een twaalftal leden heeft zich gemeld en het vaste plan bestaat om de jonge duiven op Woensdag 2 Juli vanaf Wormerveer af te Richten. Op Vrijdag 4 Juli wordt dan afgericht vanaf Weesp en op Maandag 7 Juli vanaf Geldermalsen. Vrijdag 11 Juli is het dan inkorven voor Tilburg, waardoor op Zaterdag 12 Juli het eerste concours zal plaats hebben van deze plaatselijke bond van Zaterdagvliegers. «■Ml ALKMAAR BRADERIE k4 1 fc U W b brengen wij XXX- X X X X x X XXX- -XXXXXX- -Xxxxx- ■XXX X x x X X X xxx Een aantal modellen uit onze FRAAIE COLLECTIE DAMESCONFECTIE wordt getoond op de modeshows in Het Gulden Vlies Onze aideling BEDDEN en DEKENS exposeert in de grote parterre-ruimte. Hier vindt U alles wat voor een „GOED BED" NODIG IS Zowel in de stands als in onze zaken bieden wij U een keur-collectie tegen de laagste prijzen in ZOMERSTOFFEN KARPETTEN HUISHOUDLINNEN TAFELKLEDEN TRICOTAGES WONINGTEXTIEL XXXX -XXXX X x Profiteert tijdens „de Braderie" van x x onze zeer speciale aanbiedingen! x XXXXxxzx Langestraat 3-7 Alkmaar, telef. 2983 (Advertentie, Ing. Med.) Reims 29 Juni 1952 met een gemiddelde snelheid van De band die het winti (Advertentie. Ing. Med.* Zaterdag waren jong en oud in be weging, daar op initiatief van de mu- ziekverenigng „Aurora' een film over Koedijk zou worden gemaakt, uit gaande van de Ned. fed. van Harmonie- en fanfaregezeischappen, Confedera tions Musicale de Belgique, „Eupho- nie" Nederlands Zangersblad. Opera teurs waren de heren Kupper en Wes- selnki. 's Morgens half tien begon men mei een bezoek aan het gemeentehuis waar de burgemeester in zijn kamer werd opgezocht. Vervolgens kwamen aan de beurt het Verzorgingstehuis voor Ouden van Dagen, de school jeugd met de resp. leerkrachten, vere nigingen in hun stamlokaliteiten. Ook winkels en bedrijven kregen een beurt, 's Middags kwamen de verenigingen in actie; voet- en handbal, plattelands vrouwen, handwerkvereniging, gym nastiekvereniging, vrouwenclub Dor cas en een schitterende demonstratie van de brandweer. Om 6 uur was er een gezamenlijke optocht. Voorop ging „Aurora", gevolgd door alle plaatse lijke verenigingen, met als sluitstuk de brandweer met haar gloednieuwe mo torspuit. 's Avonds bij de aankomst in het „Vergulde Paard", werd van ver schillende verenigingen een klankbeeld opgenomen. Ook van mej. Gré Kee- man met zang en accordeon begeleid door de heer Piet Visser (piano), waar na „Aurora" enige muzieknummers liet horen. Een aardig succesnummer was een gefingeerd ongeval dat door de EHBO natuurgetrouw werd uitge beeld. Aan het einde dankte de voorzitter van „Aurora", de heer A. Jongsma, de operateurs voor hun activiteit. Ten slotte werd dank gebracht aan alle me dewerkers. AVENHORN, 30 Juni. Grove Schot 12.00—12.20, midd. 9.70—10.90, driel. 9.80' —10.40, kriel 5.10—6.20; Rode Schot, grof 1130—12.00, midd. 15.40—16.30 (aanvoer 60.000 kg). Bieten I 33.50 38.30, II 26.70 (aanvoer 1800 kg). Burgerlijke stand Geboren: Ernestine G., d.v. G. Heinen en G. van der Kam; Petrus N. M., z.v. H. Woudstra en G. Leering. WEER EEN VERDWAALDE KOE. Ook de koeien schijnen last van de warmte te hebben. In een weiland -on der Huiswaard werd namelijk wederom een dergelijk stuk vee van onbekende herkomst aangetroffen. Het tweede ge val binnen enkele dagen, dat er een koe te véél in een wei rondloopt.... OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de op 28 Juni '52 gehouden collecte ten behoeve van het „Prinses Beatrix-kinderhuis" van de Nederlandse Centrale voor Practische Hulpverlening te Groesbeek bedroeg f 182.06. Alkmaarse exportveiling, Maandag 30 Juni 1952 aardappelen 913.50 drielingen 611, slabonen 103127, snijbonen stam 87127, peulen 35— 73, komkommers 1130, tomaten A 5472 tomaten, bonken 4045, witlof 140290, bloemkool 820, ro de kool 712, spinazie 624, sla 2 12.50, postelein 514, andijvie 511, rabarber 517.50 bosbieten 69.50, bospeen 817, waspeen 823, bos uien 10.5025, soepgroenten 2.50 4.50, peterselie 26. 101. Jimmy wist niet wat hij doen moest, huilen of lachen. Daar zaten die twee in een vat met olie, te vet om aan te raken. Hoe kreeg hij ze heel huids uit dit rovershol? Hij slikte zijn. opkomende boosheid maar in en vroeg: „En waar zit dat mens van Wabbel eigenlijk? He/jben jullie nog iets van haar gezien?" De twee hoofden knikten van neen. „Ze heeft ons hier ingeduwd en verder weten We van niets", zei meneer Kleuntjes op klagelijke toon. Jimmy haalde z'n schouders op. „Jullie móeten uit dat vat", zei hij zakelijk. „Ik zèl meneer Kwabberteen er uit trek ken en dan moet d'e jou d'r maar uit halen Kleuntj ?s, want meer tijd heb ik niet. En zodra jullie er uit zijn, stel je dan achter die pilaar op en wacht op Doe vooral, wat ik jullie gezegd heb anders sta ik niet voor jullie leven in" Jimmy besteedde er niet meer woorden aan en begon de commissaris uit het vat te trekken, maar hij kon maar geer. houvast krijgen omdat de vette hand van meneer Kwabberteen telkens uit de zijne gleed. „L-l-laat m-m-maar liever zitten", steunde de commissaris, die in z'n hart vond dat hij vrij veilig in dat vat zat. Jimm.v staakte het trekken maar, omdat het toch niets gaf. Hij keek achter zich om te zien of het licht nog op dezelfde plaats was, maar hij zag in het geheel geen licht meer. Alles was pikkedonker geworden.. Zondag vond te Bergen de eersta promotie-wedstrijd plaats tussen „De Molenkrocht" en Leusderpark I uit Amersfoort. Het is een spannende en fraaie strijd geworden, waarin „De Molenkrocht" uiteindelijk met 53 de overwinning behaalde. Dat „fighting spirit" bij een dergelijke wedstrijd van groot belang is, werd vooral bewezen door de heren Schmidt en Lau. Eerst genoemde won in twee sets zijn single tegen de goed-spelende Smit en cap tain Lau gaf zijn club een flinke mo rele steun door van de sterk geachte Bregman te winnen. Zondag a.s. wacht „De Molenkrocht" dan nog de niet minder zware promo tie-wedstrijd tegen Metselaars IV uit Den Haag. Mochten de Bergenaren de ze wedstrijd ook winnen, dan zouden zij de fraaie prestatie leveren om twee keer in successie te promoveren. Zo ver is het echter nog niet. De uitslagen van Zondag waren: J. SchmidtM. LauJ. Bregman Heren-enkelspel: Smit 6—0 6—4; M. 5—7 6—4 6—1. Dames enkelspel: C. van Limburg Stirummevr. J. v. d. Veer 62 61; T. Windermej. Lammens 57 75 4—6. Gemeng dubbelspel: C. van Limburg Stirum en J. Schmidt-mevr. v. d. Veer en M. Smit 64 63; T. Winder en D. Moskmej. .Lammens en J. Bregman 4—6 5—7. Heren dubbelsjyl: Lau en Mosk Smit en Bregman 46 911. Dames dubbelspel: C. van Limburg Stirum en T. Windermevr. v. d. Veer en mej. Lammens 63 46 75. Geslaagden van de Berger Schoolvereniging Van de zesde klas der Berger School vereniging afdeling L.O. slaagden de volgende leerlingen: Voor het Murmellius-Gymnasium te Alkmaar: Marti Boxman te Groet; Ma rian van Emden te Bergen; Gondeke Franck te Bergen; Irene Polak te Ber gen; Eberhard Schneider te Bergen. Voor de Rijks HBS te Alkmaar; Ro nald van Ulsen te Bergen; Hans Woud te Bergen; Wouter Ypma te Bergen; Harm Zwanenburg te Alkmaar. Voor de Midd. School voor Meisjes te Bergen: Toos Botterman te Bergen; Elly Burkunk te Alkmaar; Sylvia Bal te Bergen; Elma Nonnekens te Bergen; Siebrig van Voorst te Alkmaar. Voor het RK Lyceum te Alkmaar: Liesbeth Lips. GeAi der examinandi werd afgewe zen. Burgerlijke stand Geboren: Petronella, d.v. G. Boltjes en P. G. van Dam; Hendrikus Petrus Ma ria, z.v. J. J. Roosenboom en H. W. G. van Daal; Geertruida Gerardus Maria d.v. N. Schotten en G. M. Jongenelen; Peter, z.v. F. A. Bergsma en A. H. Modder. Ondertrouwd: W. D. Nolting en E. S. H. Dalloyaux; M. M. Kroone en A. C. Bruins. Overleden Jacob Doves, 69 jaar. MARKT PURMEREND 1 Het aanbod van runderen was heden morgen ongeveer vijfhonderd stuks. De handel in vette koeien was stugger en de prijzen lagen minder vast. De han del in geldekoeien was zeer stil. Het aanbod was klein en de kwaliteit niet al te best. Als gevolg van de hooi bouw was de stemming bij de verse koeien nog zeer traag. Vette schapen gingen iets beter van de hand; de prijzen waren daardoor iets vaster. De handel in lammeren was nog zeer stug. Noch voor export noch voor de fok bestond veel vraag. Voor nuchtere kalveren werden weer flinke prijzen besteed. Fokkalveren waren zelfs zeer duur. De stemming op de afdeling vette kalveren was matig. De prijzen konden zich niet geheel handhaven. Van vette varkens was het aanbod klein; de mzet was f 2.22, maar zakte f1. |Poed!g iets in, tot op f 2.18 tot I 2.20. Biggen waren er niet al te veel aangevoerd. Niettemin was de handel stug. De prijzen waren lager. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 1 Juli. 100.000 kg aardappelen. Eerstel hngen 1013.30, Doré 15.30—17.90, BI eigenheimers 13.70—16, drielingen 8.50— 11.10, kleme 4.50-7.60. 35.000 kg rode men S'm^f'8°' 3000 kg gele ko01 10.10— 13.60. 1000 kg rabarber 10.70 tomaten A 65, B 61—62, c 62 bospeen 15. 850 kg 200 kg fiQnn^0,0rdermifktbontI' 1 Ju» 1952— airdapp. Eerstelingen 9.06 13.10, rode Eerstelingen 13.60-1510 grove Eerstelingen 9.90--11.60, witte Eigenheimers 14.40—15.60, blauwe Eigenheimers 12.30—13.20, Doré 15.10, Saskia 11, Drielingen 8.50—9.70 kleine 66.20, 450 kg zilvernep 43, 500 stuks bloemkool al 15—18, a2 10.90 b2 9.90, 100 slof aardbeien 2« Het vorige jaar konden da; aanmerking komende tuinc z.g. „Oogstcrediet" verkrijger locale Boerenleenbanken, waa Centraal Bureau van de tuin lingen in Nederland, de Cen Boerenleenbanken en de loc renleenbank, waarvan de lid was, zich garant stelden. De Langendijker Groente heeft voor het Oogstcrediet andere vorm van credietverl gesteld en wel in die zin, di het risico draagt en zich tracht te dekken door inhou 15 procent van de opbrengst cessieve aanvoeren van de i mers over de veiling. De Noordermarktbond heeft niet gevolgd, doch heeft zie! standpunt gesteld, dat de Bc banken de aangewezen licha qm credieten aan tuinders te Jten; met dat doel toch zijn di opgericht. Dat er intussen nog wel bc aan Oogstcrediet is wel hieri ken, dat nog ruim dertig tui: de Langendijker Groentenceni gesloten, tot een totaal bedrag minder dan 30.000 aan credic gekregen. Goede prijzen Dezer dagen heeft de r plaats gehad van de door d ratie over de veiling van de marktbond verkochte pootaar Bij de eerste betaling was 2 kg voor de drielingen ontvi 14 voor de sortering 35-50. drielingen is nu nog ongevee: betaald, terwijl ook de grove ring nog wat bijbetaald kreeg resultaat zullen de telers v aardappelen ongetwijfeld wel zijn. Als dit jaar weer op dezi zen kan worden gerekend, zul geen klachten worden verrion WOENSDAG 2 JULI HILVERSUM I, 402 m.ï 7.' 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Ni Gram.muziek. 8.00 Nieuws en ten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.35 terstanden.) 10.00 Schoolradio, de vrouw. 11.00 Gram.muziek. cordeonmuziek. 12.30 Land- en mededelingen. .12.33 Voor het 12.38 Lichte muziek. 12.55 Kale Nieuws. 13.15 Gram.muziek. sproken portret. 14.15 Gram.mr Kinderkoor. 15.20 Pianorecital, de zieken. 16.00 Voor de jer Lichte muziek. 17.40 Ronde v rijk. 17.50 Regeringsuitzendin uitzending: „Wij slaan op de 1 correspondentieclub o. 1. v. Regj 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. opbouw van onze luchtmacht" 18.30 R.V.U.: Dr. J. Schoute menselijke instincten"„Het stinct". 19.00 Dansmuziek. 19.3 jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Po] mentaar. 20.15 Promenade-Ork koor en solisten. 20.55 „Jeanni spel. 22.15 Concertgebouwkwar „De geschiedenis van de Noorc serie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.0 foonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.ï NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Oc nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 voor de dag. 8.00 Nieuws en v ten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 C muziek. 9.00 Voor de zieken, ae vrouw. 9.35 Gram.muziek. 1 10.30 Morgendienst. 11.00 „Erik thuis", hoorspel. 12.20 Gram.mi: Land- en Tuinbouwmededelini Lichte muziek. 12.59 Klokge Nieuws. 13>15 Protestants Int Thuisfront. 13.20 Marinierska Gram.muziek. 14.20 Reportage, mofoonmuziek. 15.40 Clavecin 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orge Militaire causerie 18.00 Nieuws, niskampioenschappen Wimbled Metropole-Orkest en solist. 19.0 van het Chr. Organisatie- en leven. 19.15 Boekbespreking. IS muziek. 19.40 Radiokrant. 20, en weerberichten. 20.10 Vij 20.15 Omroeporkest en soh „Schouwen-Duiveland". repoi beeld. 21.30 Lichte muziek. 21 koor. 22.00 Orgelconcert. 22.30 naai Evangelisch commentaar, mofoonmuziek. 22.45 Avondo 23.00 Nieuws en S.O.S.-berich 24.00 Gramofoonmuziek. AANGEBODEN: 1 16 550 Iiampeerhuisje, gemeu leerd. Butagas. Afmeti 4x2 550 Straatweg 206 Hel Telefoon K 2200-5589 vo :r ieder huisge Is de Pfaff naaimac ne. Zij naait, stopt borduurt. Grote ket Lage prijzen. Alkmaar, Luttik-Oudorp 80 (Zaadmarkt), tel. 28 Den Helder, Koningstraat 51, Tel. 2719.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2