Coppi vloog met lichte pedaalslag naar zege in tijdrit gr Pat Todd verslaat Doris Hart Nieuwe Engelse melange burgert zich snel in! Merkwaardige cijfers van de jongste verkiezingen (V0HOIL Helft van bi in vlamri Moeder poogde haar baby met lysol te vergiftigen Chefarine „4" doet wonderen Wim van Est werd zesde en steeg naar negende plaatsin klassement Sterkste renners hadden handicap Koeler, maar met wem g kans op neerslag De Sagitta estafetteploeg brak Nederlands record Louise Brough hersielde zich tegen mevr. Rinkel Koninklijke gasten op de „Vanguard" Broeiende lading aan boord „Klipfontein" Echte Engelse smaak vindt bijval. Zij heeft geen Over onverschilligheid en zevenstemmers Conolly: de zenuwen Drie jaar geëist voor weerzinwekkende daad Autodief sloeg over de kop en verdween KoJit Belted Minister Lieftinck neemt afscheid in ministerraad Schatkistpapier wordt beperkt afgegeven Drieduizend Hollanders kunnen naar de V.S. Ir. Albarda commandeur orde van Oranje Nassau Negen blussers naa Schade van twee Sirry Pasja b kabinetsformat Weerbenchi WOENSDAG 2 JULI 1952 JACQUES GODDET heeft eens gezegd, en hy staat daarin niet al\een, dat de tydrit het zuiverste en bijkans ideale criterium is om de krachten van de renners te testen en hun klasse vast te stellen. Voor een groot deel *evat de uitspraak van de geestelijke vader van de Tour de France waarheid. De renner is immers gedwongen volkomen op eigen kracht te rijden, hij kan niet profiteren van hulp van anderen en combines zijn uitgesloten. In de tijdrit welke gisteren van Metz naar Nancy over een afstand van zestig kilometer werd gehouden is echter gebleken dat de tijdrit niet een volkomen zuivere maatstaf is. Tussen de start van de eerste en de laatste renners was een verschil van ongeveer vijf uur. In die tijd was het kwik minstens negen graden gestegen en dat was voor de ongelukkigen, die na het middaguur moesten starten, een zware handicap. Alleen de superklasse was in staat deze handicap te nivelleren en het zal daarom niemand verwonderen dat Fausto Coppi, de Italiaan met zijn vederlichte pedaal slag, niettegenstaande het feit dat hij tweemaal van wiel moest verwisselen de snelste tijd maakte. WIM VAN EST, de sterke spierbundel uit St Willebrord, schaarde zich met een zesde plaats onder Europa's sterkste treinlopers. Hij had slechts an derhalve minuut meer nodig dan de pedaalartist Coppi. Ook Wagtmans en Voorting hebben voortreffelijk gereden. Weliswaar komt dat niet door hun plaats in het etappeklassement tot uit drukking, 38e en 54e, maar zij hadden maar vijf en zes minuten meer nodig dan de onvolprezen Fausto. Voor Roks. Faanhof, Van Breenen, Dekkers en Nol ten, die resp. zeven, zeven en een half, acht, negen en nogmaals negen minuten achterstand boekten, is de uitslag min o£ meer geflatteerd. Deze Nederlanders startten immers onder gunstiger om standigheden dan de hoger geplaatsten in het algemeen klassement. Nolten, de nieuwbakken professional was met een 88e plaats onze slechtste man, maar hij bleef altijd nog elf plaatsen van de zwakste tijdrijder verwijderd. VAN degenen die als uitstekende rou- leurs bekend staan, maar starten moesten toen de zon ongeveer in het zenith stond, heeft Wim van Est de beste prestatie geleverd in het eerste gedeelte van de rit. Te Nomeny, 27 km van het beginpunt en 33 km vóór de finish, was zijn tijd 1 min. 14 sec. slech te dan dit van de als een van de eersten gestarte Papazian, maar hij noteerde drie seconden minder dan Coppi, vier minder dan Lauredi, 36 minder dan Magni. In de tweede helft verslapte hij iets terwijl Coppi zijn tempo nog op voerde en de laatste twintig kilometer reed met een gemiddelde van tegen de vijftig kilometer. Als gezegd, kreeg de Italiaanse crack twee maal bandenpech, eerst 25 kilometer van de start en daar na nog eens in de buitenwijken van Nancy. Het schijnt dat het wisselen van wiel hem nog geen vijftig seconden heeft gekost, voor beide pannes samen welteverstaan. Coppi zag er nogal vermoeid uit toen hij afstapte, maar was uiteraard zeer tevreden over zijn prestatie die hem behalve een etappezege de derde plaats in het algemeen klassement bezorgde, met een achterstand van slechts 3 mi nuten 43 seconden op Lauredi, die de gele trui weer van Magni heeft over genomen, met een verschil van tiqn seconden op beider totaaltijd. De tweede plaats in de etappe viel met een uitstekende tijd ten deel aan de Belg De Cock, een geducht trein- loper naar hij ook in de ronde van ver leden jaar al bewezen had toen hij te Genève tweede werd achter Koblet. In de tijdrit zijn geen deelnemers uit geschakeld. De Noord-Afrikaan Guercy maakte de slechtste tijd, hij deed 1 uur 44 min. 55 sec. over de zestig kilometer, bijna twaalf minuten langer dan Fausto Ccppi, diens bonificatie niet meegere kend. Maar hij bleef binnen de limiet voor de tijdsoverschrijding die overi gens voor deze gelegenheid van tien op twintig procent gesteld was. Zo zijn vandaag wederom 99 deelnemers van start /gegaan. Het klassement van de zevende etap- rit van Metz naar Nancy over een af stand van 60 km, luidt: 1. Coppi (It.) 1.31.59 (bonificatie in begrepen): 2. Decock (Belg.) 1.33.03 (bonificatie inbegrepen): 3. Papazian (Parijs) 1.34.18; 4. Bresci (It.) 1.34.21; 5 Lauredi (Fr.) 1.34.22; 6. Van Est (Ned.) 1.34.26; 7. Metzger (Zwitserl.) 1 34 35; 8. Kebaili (Noord-Afr.) 1.34.40; 9 Magni (It.) 1.34.44; 10. Gauthier (Fr.) 1.34.45; 38. Wagtmans (Ned.) 1.37.33; 54. Voorting (Ned.) 1.38.46; 64. Roks (Ned.) 1.39.50; 76. Faanhof (Ned.) 1.40.17; 78. Van Breenen (Ned.) 1.40.53; 86. Dek kers (Ned.) 1.41.43; 88. Nolten (Ned.) 1.41.53. Algemeen klassement. 1. Lauredi Fr.) 38.03.25; 2. Magni (It.) 38.03.35; 3. Coppi (It.) 38.07.08; 4. Close (B.) 38.08.19; 6. Van der Stockt (B 38.09.01; 6. Carrea (It.) 38.11.15; 7. Gold- Gisteren was het ook in Noord-Holland een warme zo merdag. Op de meeste plaat sen werd de 25 graden Celcius overschredenhetgeen deze zo mer nog niet is voorgekomen. Ook vandaag zal het nog zeer warm zijn, al zal de zeewind later afkoeling brengen. Mor gen zal een koudefront met enige bewolking passeren; mis schien zal hier en daar een bui vallen. Al komt daarmee een einde aan het zeer warme weer, toch behoeft dit niet veront rustend te zijn, want het weer zal ook na het binnenstromen van de koelere lucht nog een vrij zomers en zonnig karakter houden. Afgezien van een en kel buitje misschien met on weer zijn de regenkansen ook voor de rest van de week nog zeer klein te noemen. schmidt (Lux.) 38.12.49; 8. Bartali (It.) 38.14.04; 9. Van Est (Ned.) 38.14.26; 10. Voorting (Ned.) 38.15.27; 11. Ockers (B.) 38.15.41; 12. Dotto (Fr.) 38.17.31; 13. Ruiz (Sp.) 38.17.36; 14. Robic (Fr.) 38.18.08; 15. Diederich (Lux.) 38.18.53; 24. Wagtmans (Ned.) 38.23.43; 25. Roks (Ned.) 38.23.45; 45. Dekkers (Ned.) 38.32.47; 63. v. Breenen (Ned.) 38.41.38; 80. Nolten (Ned.) 38.53.03; 83. Faanhof (Ned.) 38.55.24. Ploegenklassement. 1. Italië, 114.08.09; 2. België 114.10.58; 3. Frankrijk 114.19.05; 4. Nederland 114.32.30; 5. Z.O. Frankrijk 114.38.13; 6. N.O.C. Frankrijk 114.46.03; 7. Spanje 114.59.48; 8. Luxemburg 115.02.39; 9. Pa rijs 115.08.20; 10. Zwitserland 115.11.14; 11. W.Z.W. Frankrijk 115.13.35; 12. N. Afrika 115.53.58. Jan Derksen bevestigde te Kopenhagen zijn vorm Op de Ordrup baan is Dinsdagavond de traditionele „omnium van Kopenha gen" verreden. Jan Derksen bevestigde zijn goede vorm van de laatste weken en werd eerste in bet eindklassement. Dinsdagavond is de ploeg van het Amsterdamse „Sagitta" erin geslaagd het Ned. record op de 10 x 100 meter estafette dames, dat sinds 9 Juli 1944 op naam stond van „Zeeburg" (Amster dam) met een tijd van 2 min. 6.6 sec. met 2.5 sec. te verbeteren en tf bren gen op 2 min. 4.1 sec. Een valpartij tussen Gauthier en Sabbadini in de zesde etappe van de Tour de France. (Van een speciale medewerker) W/IMBLEDON, 1 Juli. Vandaag was het Ladies Day op Wimbledon. Dat wil zeggen op en om de banen, want als de Derby en Ascot als openluchtmode shows worden beschouwd dan doet Wimbledon daarvoor niet onder. Wij hebben met leken-, maar niet geheel ondeskundige ogen een hele serie linnen, katoenen en imprimé-toiletjes bewonderd, alsmede somwijlen de inhoud en wij hebben er opnieuw over verbaasd gestaan, dat goedgeklede vrouwen zelfs in de warmste tijden nimmer een verfrommelde indruk maken, geen doorgelopen gezichten presenteren en coiffures, die de toets van iedere critiek kunnen doorstaan. Wij hebben eens een automobielrallye gereden en toen constateerden wij hetzelfde terwijl de mannen met oliehanden en zwarte vegen op het gezicht rondliepen, slaagden de vrouwelijke deelnemers er in bij de controles t'e arriveren alsof zij zojuist uit een beauty-parlour waren gestapt. Koningin Juliana en Prins Bernhard waren gisteravond aan boord van het te Rotterdam liggende Britse slagschip „Vanguard" gast van de bevelhebber van de „Homc-Fleet", admiraal Sir George Creasy, die de Koninklijke be zoekers een diner aanbood op zijn vlaggeschip. H. M. droeg een zwarte tule avond robe met een boa van witte struisveren, terwijl de Prins gekleed was in admi raalsuniform. De Koninklijke gasten werden met de traditionele eerbewijzen ontvangen en aan boord gekomen wer den zij begroet door admiraal Sir Geor ge Creasy. Tevoren hadden zich o.a. aan boord begeven mr D. U. Stikker, minister van Buitenlandse Zaken; ir C. Staf, minister van Oorlog en van Marine en vice- admiraal b. d. H. Cl W. Moorman, staats secretaris van Marine, alsmede de Britse ambasadeur te 's-Gravenhage, Sir Ne- vile Butler, allen vergezeld van hunne dames. De gasten van de admiraal gebruik ten het diner in zijn eetsalon, dezelfde waar ook de Engelse koninklijke fami lie de maaltijden placht te gebruiken tijdens de door haar naar Zuid-Afrika gemaakte reis. Schip in Teneriffe gelost Het Nederlandse vrachtschip „Klip fontein", dat met een lading wol en an dere producten van Kaapstad op weg was naar Nederland, is gistermorgen met broeiing in één der ruimen, de ha ven van Teneriffe binnengelopen. On derweg had men rookontwikkeling in een der ruimen geconstateerd. De ge zagvoerder gaf bevel het begin van brand met koolzuurgas te onderdruk ken. Uit veiligheidsoverweging werd besloten in Teneriffe aan te lopen, ten einde de haard van de broeiing op tS zoeken, alvorens naar de volgende ha ven Antwerpen, zou worden doorgeva ren. In Tenériffe werden direct de no dige maatregelen getroffen. Een groot deel van de lading werd gelost en ten slotte was het gevaar bezworen. Over de omvang van de schade kon nog niets worden medegedeeld. ADVERTENTIE De Nederlandse vrouw heelt haar eigen smaah Zij is niet zo heel gauw gewonnen voor iets nieuws. Alleen wanneer dat nieuws ooh iets bijzonder goeds is, valt er op haar te rekenen. In dit verband is het wel typisch, hoe snel een geheel nieuwe thee melange, gebracht door de firma Douwe Egberts, zich heeft inge burgerd. Het betreft hier de nieuwe PICKWICK THEE (met groen etiket) een echte Engelse melange, samengesteld naar het voorbeeld uit een land, dat van oudsher zijn eigen eisen aan de thee stelde. Tot nog toe waren deze Engelse theesoorten meestal zeer prijzig. PICKWICK THEE (groen etiket), een krachtige melange met de echte Engelse smaak en een bij zonder rijke afschenk, kan echter gebracht worden voor 76 cent per pakje. Volgt U onze raad eens op en bestelt U een pakje Douwe Egberts PICKWICK THEE groen. Deze Engelse melange zal ook ia Uw gezin een trouwe huisvriend worden. (Advertentie, Ing. Med.) Het Centraal Stembureau heeft nog een aantal aardige bijzonderheden ge publiceerd over de jongste Kamerver kiezingen. Een van de aardigste is wel, dat mr P. J. Oud. de lijsttrekker van de VVD, die in alle kieskringen candi- daat stond, bij loting als officieel ge kozene in de kieskring Rotterdam uil de bus kwam. „Wanneer een moeder haar kind met lysol naar het leven staat is daar maar één woord voor: weerzinwekkend". Met deze woorden heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam gisteren zijn requisitoir geopend tegen de 37-jarige Eva J. D. van den B. nit Amsterdam. De vrouw werd er van be schuldigd, dat zij op 1 April j.l. een scheut lysol had gedaan in een pannetje met pap, bestemd voor haar nauwelijks zes maanden oude baby, een jongetje. Zij ontkende haar daad niet, doch wist zich ter zitting er niets meer van te herinneren. Welaan dan: vandaag op en om het (bruine) gras Ladies Day! En meteen de verrassing, dat Louise Brough in eens de inspiratie schijnt te hebben gevonden, een Wimbledon-kampioene waardig. Miss Quertter, de huidige mevrouw Rinkel, is toch beslist geen teonisleerlingetje. Maar in de eerste set kreeg zij geen voet aan de grond. Voordat zij goed en wel wist, dat zij op de baan stond, was het 61 voor de Amerikaanse. In de tweede set realiseerde de» Engels/Nederlandse zich. dat zij wel eens meer een racket heeft gevoerd en toen bleef zij tot 7—7 in de running. Hierna maakte Brough de partij uit (97). Conolly heeft staan martelen tegen de Australische Long. In de eerste set schenen de debutantenzenuwtjes een rol te ifpelen. Long won deze set mot 7—5. Maar daarna kwam de fore hand-mitrailleur van Conolly pas goed in actie. Tilden heeft eens geschre ven, dat de basis van alle tennis de groundstrolces zijn. Conolly heeft deze slagen, verbijsterend snel, verbluf fend scherp en ze weet ze te gebrui ken. Met 6—2, 6—0 bracht ze de partij op haar naam. Fry won gemakkelijk van Jean Walker 6—3, 6—3. Het grootste ge vecht ging tussen de beide rivalen Todd en Hart. Algemeen was men van oordeel, dat Hart in de finale zou komen. Zij won de eerste set met de grootste moeite 6-8. vocht ervoor, om de Dartij in twee sets uit te maken, maar Todd slaagde erin de eer met 7—5 aan 'zich te houden. Tn derde set scheen een ontmoedigde Doris Hart geen spirit genoeg meer te hebben om tot het laatste strijd te leveren. Met 46 ging zij onder. Daarmee is de halve finale een vol komen Amerikaanse zaak geworden. Brough. Fry, Conolly en Todd. En deze dames kennen eikaars spel van haver tot gort of liever van service tot volleye Er was nog een aardige herendubbei ingelast, de kleine Italiaanse davis- cup-dubbel Cucelli en M. del Bello. de laatste kennen we ook van Noord- wijk. hebben Mc Gregor en Sedgman een set afhandig gemaakt. In gevaar kwamen de vermoedelijke dubbelwin- naars natuurlijk niet. Het werd 62, i 6 4, 3—6 en 6—3, June Partridge en mevr. Rinkel dubbelden tegen mevr. Mackay en mevr. Proudfoot en wonnen gladjes met 61, 62..,. Dat was heel tennis-Wimbledon voor vandaag, maar de warmte heeft van speelsters en toeschouwers wer kelijk het uiterste gevergd. Verdere uitslagen luiden: Herendubbelspel, kwartfinales: Drob- ny (Eg.) en Patty (V.S.) sl. Mottram en Paish (G.B.) 3-6, 6-4, 7-9, 8-6; Seixas (V.S.) en Sturgess (Zd Fr.) si. Ayre (Austr.) en Richardson (V.S.) 3-6, 4-6, 7-5, 6-2, 6-1; Hoad en Rosewall (Austr.) sl. Morea en Russell (Arg.) 4-6, 6-3, 6-2, 5-7, 6-4. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Patricia Todd (V.S.) en Candy (Austr.) sl. mevr. W. Halford (G.B.) en Williams (Zd Arf.) 6-0, 6-1; Doris Hart (V.S.) en Sedgman (Austr.) sl. mej. P. Ward en Oakley (G.B.) 7-5, 6-2; Louise Brough (V.S.) en McGregor (Austr.) sl. Maureen Connolly (V.S.) en Rose (Austr.) 2-6, 9-7, 7-5. In het middaguur had de vrouw de pap gereed gemaakt en in de keuken neergezet. Zij ging vroeg naar bed en toén tegen tien uur het kind begon te huilen ging de vader naar de keuken en vulde de zuigfles, zoals hij gewoon lijk placht te doen. „Weliswaar, zo ver telde hij gisteren ter zitting, Took ik er iets aan, doch heb daar verder geen aandacht aan besteed". De baby dronk echter maar de helft van de pap op en begon even later te huilen. De vrouw heeft toen gezegd, dat er niets aan de hand was. De man, ongerust geworden, haalde zijn zuster en zwager er bij en toen constateerde men, dat er lysol in het pannetje was gedaan. Het kind, dat gelukkig verder geen nadelige gevol gen van deze pap heeft ondervonden, werd in het ziekenhuis opgenomen. De officier zeide in zijn requisitoir o.m. nog, dat de vrouw, die niets om het kind gaf, meer keren reeds had ge dreigd haar zoontje van het leven te zullen beroven. „Een abnormale daad noemde de officier hetgeen de vrouw gedaan had. In het psychiatrisch rap port wordt zij „enigszins verminderd toerekenbaar" genoemd. Terzake van Gisteren is te Nijmegen nabij de op rit van de Waalbrug een auto over de kop geslagen en totaal vernield. De eigenaar van de wagen, die zeer waarschijnlijk gewond werd, is uit de brokstukken gekropen en spoorloos verdwenen. De politie vermoedt, dat men hier te maken heeft met een autodief. Een garagehouder uit Bus- sum heeft bij de politie n.l. aangifte gedaan dat bij hem uit de garage een auto gestolen is van hetzelfde type als de verongelukte. De politie heeft de bestuurder nog niet kunnen achter halen. poging tot doodslag eiste hij tenslotte drie jaar gevangenisstraf met aftrek, door te brengen in een bijzondere ge vangenis, gelijk in het rapport werd geadviseerd. Twee pasgeboren kinderen vermoord De Apeldoornse politie heeft Maan dag uit het kanaal Hattem-Apeldoorn ter hoogte van de Loobrug het ljjkje opgehaald van een pasgeboren kind. Het was in bruin papier gewikkeld en met stenen verzwaard. Het onderzoek heeft tot nu toe nog geen resultaat ge had. In de namiddag werd een tweede kinderlijkje ontdekt in een woning te Hoenderloo. Het bleek dat het reeds ruim een week geleden in een kast was opgeborgen. Naar aanleiding hiervan is de 20-jarige ongehuwde moeder mej. N. S. aangehouden en in verzekerde be waring gesteld. Meisje te Arnhem meegelokt In de bossen tussen de Schelmseweg en de Koningsweg te Arnhem is Maan dag een elfjarig meisje door een man meegelokt. Het broertje werd wegge stuurd en vertelde huilend het gebeur de aan 'n groep militairen. Deze waar schuwden de politie en kort daarna waren enige honderden mensen in de bossen aan het zoeken. Het heeft ech ter tot Dinsdagmorgen in de vroegte geduurd, voordat men het kind terug vond. De man was nog bij haar, poog de te vluchten maar kon worden ge arresteerd. Het meisje was vermoeid en erg ontdaan, maar had verder geen letsel. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN i F 0.7S (Advertentie Ing. Med.) UEN tweejarig Deens meisje heeft een dure maaltijd genuttigd. Zij heeft een obligatie, waarop een premie van 35.000 Kronen was gevallen, gedeelte lijk opgegeten. Doordat het nummer niet meer is te reconstrueren, kan de vader de premie niet opeisen. O Een ander soort kindermond. In München hebben communistische propagandisten gebruik gemaakt van twaalf kleine kinderen, die versjes opzegden, waarin het kapitalistische, aggressieve Westen een veeg nit de pan kreeg. Heel wat minder kinderachtig zijn de grote oefeningen geweest, die 150 Canadezen en 300 Amerikaanse soldaten in de af gelopen maanden hebben gehouden. Ze hadden namelijk als oefenterrein het Noordpoolgebied uitgekozen. Het wa ren de proefkonijnen van het leger, want ze moesten met zijn allen maar eens gaan uitzoeken tot in welke mate een militair bestand is tegen lage temperaturen. Het weerglas daalde tij- d-ns de oefeningen tot 54 graden «pnder nul, wat vrij koud is, maar de militai ren hielden zieli kranig. Ze hebben twee landingsbanen aangelegd, waarop de grootste vliegtuigen kunnen landen O Vroeger waren het de Duitsers, die zulke krachtprestaties verrichtten. Denk echter niet, dat onze Oosterburen mo menteel allemaal braaf de zegeningen van de democratie zitten te overpein zen. In Hamburg ontdekte men in een pakhuis het hoofdkwartier van een Het jongste volksvoedsel afdeling der „Wehrwolf-organisation1 die volgens, velen in 1945 .eeds ter ziele zoü zijn gegaan. Een Duitse journa list, Heinrich Helfgen, is bezig aan een fietstocht, dwars door Zuid-Europa, het Midden Oosten, Afghanistan. India, Pakistan. Birma, Thailand en Cam bodja. Hij was op weg naar Cambodja, toen Franse soldaten hem aanhielden. Heinrich verklaarde in Indo-China le zingen te willen houden, teneinde zijn reis naar Japan te kunnen voortzetten. Een handelaar in New York heeft met een telegrafisch bod, voor ruim elfduizend gulden de liefdesbrieven van George Bernhard Shaw aan de toneelspeelster Patrick Campbell in handen gekregen. Op 12 Juli begint in West-Berlijn een „Europese muziek- parade 1952", waaraan dansorkesten uit heel Europa, o.m. Nederland, zullen deelnemen. Bij de Argentijnse regering is een wetsontwerp ingediend, waarin wordt voorgesteld om het boek van Evita Peron „De zin van mijn leven' tekstboek op t.lle lagere en middel bare scholen en universiteiten te laten worden. Door vertalingen zou het eeri standaardboek moeten worden voor het bestuderen van vreemde talen op alle middelbare scholen. de beste tandpasta die men U raden kan (Advertentie, Ing. Med.) Over de „zevenstemmers-actie" van de „Groene Amsterdammer" valt te melden, dat dit protest tegen het At lantische Pact door ruim vijftiendui zend kiezers is gevolgd. Op de num mers zeven van de PvdA-lijst met uitzondering van de kieskring Arnhem, waar een vrouw candidaat stond zijn in totaal 10.464 stemmen uitgebracht, op die van de WD-lijst 3664 en op die van de Socialistische Unie 1179 stemmen. Eveneens zonder de kieskring Arnhem is het aantal der op de nummers zes uitgebrachte stemmen voor de genoem de lijsen resp. 1011, 395 en 218. Voor de PvdA betekent dat, dat ongeveer tweederde procent van alle op deze partij uitgebrachte stemmen „zeven- stemmen" waren, een te verwaarlozen aantal Prof. Scholten van de AR-lijst ver wierf 7475 voorkeurstemmen, de candi daat die boven hem op de lijst stond 115. Op de KAB-voorzitter De Bruyn, die in drie kieskringen candidaat stond, zijn in totaal 8745 voorkeurstemmen uitgebracht, waarvan in de kieskring Den Helder 2301 en in de kieskring Haarlem 2134. Er is in de kringen der KVP een be scheiden actie gevoerd, om ter bewa ring van de eenheid wel op de KVP te stemmen, doch zijn keus op de laat ste candidaat te vestigen teneinde tot uitdrukking te doen komen, dat men niet geheel instemde met het beleid der partij. Zo kreeg de laatste plaats op de KVP-Hist 4185 stemmen, tegen die van de PvdA-lijst 609. Volgens een ambtenaar van het Cen traal Stembureau komt er een zekere politieke onverschilligheid tot uiting in de gewoonte van sommigen, om hun stem aan de laatste plaats van de laat ste lijst te geven. Dat gebeurde ditmaal 1005 maal. Om dezelfde reden vult naar schatting eenzelfde aantal kiezers het eerste hokje van lijst 1 in. In de Maandag gehouden vergadering van de Ministerraad heeft de minister van Financiën, prof. Lieftinck, afscheid genomen van zijn ambtgenoten. De mi nister-president, dr W. Drees, sprak een van grote waardering getuigend af scheidswoord. Hij achtte het een grote voldoening voor de bewindsman bij zijn afscheid te weten, dat budgetair Neder land weer vaste grond onder de voeten heeft. Minister Lieftinck verklaarde in zijn antwoord, dat hij thans een stuk vqri zijn leven afsluit, waarop hij met grote dankbaarheid terugziet. Met het oog op de stijging, die het creditsaldo van 's Rijks schatkist bij de Nederlandse Bank gedurende de laatste maanden in samenhang met de toeneming van de deviezen-voorraad heeft ondergaan, zal de agent van het ministerie van Financiën na 1 Juli 1952 voorlopig in beperkter mate dan voor heen schatkistpapier afgeven. Wanneer de vraag naar dit papiep het aanbod mocht overtreffen, zal de Ne derlandse Bank zodanig papier afgeven uit de portefeuille, door haar verkre gen krachtens de overeenkomst van 26 Februari 1947 nopens de overgang op de Staat van de in Rijksmarkpn luiden de bezittingen van de Nederlandse Bank. President Truman heeft gisteren de aantallen burgers bekendgemaakt, die op grond van de nieuwe immigratiewet uit de verschillende landen jaarlijks naar de Verenigde Staten mogen emi greren. Engeland heeft het hoogste aan tal, n.l. 65.361 en Nederland 3136. Bij K. B. is ir J. W. Albarda, oud-lid van de Raad van State, benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. F Deze kleine mqjd wordt in d om haa Ongeveer de helft van de buu De Rul bjj Heeze is gisteravor slachtoffer geworden van een br drie boerderijen in de as heeft Negen militairen die aan het bli werk deelnamen moesten, b< door de warmte en de rook, n ziekenhuis te Geldrop worden vi Volgens de politie is de bram echijnlijk ontstaan tengevolg schietoefeningen, die militairen Hoessein Sirry Pasja heeft avond uitdrukkelijk de berichte] gesproken, volgens welke hij dracht om een nieuwe Egyptiscl ring te vormen had teruggeget danks de dramatische wijzigin politieke situatie, die is ver doordat drie ministers van zi; gevormde regering zich terug zette Sirry Pasja zijn pogingc en slaagde hij er nog gistera' een nieuwe lijst van ministers i HOESSEIN SIRRY PAl ....toch geslaagd.... stellen. Hij heeft zijn voltall aan koning Faroek voorgeste nieuwe kabinet neemt de tevens Buitenlandse Zaken, Marine voor zijn rekening, belangrijke portefeuille vai landse Zaken aan de schoo; Sirry, dr Mohammed Hasjer gegeven. Verwachting tot morge KOELER Veranderlijke bewolking e: plaatselijke buien. Meest tot Noordwestelijke wind in het Oosten en Zuidoos het land belangrijk koelei DONDERDAG; zon op 4.1 21.02; maan op 17.06, one

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2