Er zijn thans 258 woningen in aanbouw Serie boeiende concerten in Grote of St. Laurens Kerk de r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Planter O.a. door Anthon v. d. Horst, Cor Kee, Piet Kee, H. v. Westrienen en J. Stotijn Eindexamen RijksHogere Burgerschool AGENDA Voorlopig geen kazernes aan de Bergerweg Stichting voor de Geestelijke Volks gezondheid in Noord-Holland De heer C. Veer hartelijk gehuldigd De Handelsschool-leerlingen namen afscheid van drie leraren Twee complexen van drie woon lagen in gebogen vorm Hoe „het" zal worden Universite ten staan bij Murmellius- gymnasium in het krijt K'ok voor het Karenhuis I" Uitsteke Bonte A Motorrijde Ho De HSV- DONDERDAG 10 JULI 1952 J^IEFHEBBERS van orgelmuziek zullen zich ongetwijfeld nog de zomerconcerten her inneren, die de thans tot organist van de Westerkerk te Amsterdam benoemde Simon C. Jansen hier gaf, o.a. op de Vrijdagochtenden mede ten behoeve van de vele vreemdelingen, die dan in de stad waren voor een hezoek aan de kaasmarkt. De kerkvoogdij van dc Ned. Herv. kerk heeft in overleg met de huidige vaste organist van de Grote Kerk Piet Kee gemeend, ook dit jaar een dergelijke seri< concerten op dit, wellicht mooiste orgel van ons land te doen geven. De concerten zullen worden gegeven met ingang van morgen, steeds Vrijdags om de twee weken en wel van 's morgens 11.15 uur tot 11.45 uur en daarna van 12.15 uur tot 12.45 uur. In de weken, dat Vrijdags niet zal worden geconcerteerd, is de Dinsdagavond bestemd voor een concert in de Grote Kerk, dat dan ongeveer een uur zal duren. Juist deze concerten gedurende het avonduur kunnen wij de Alkmaarders en be woners onzer omgeving van harte aanbevelen- Wat kan het niet een genot zijn om zich op een warme zomeravond enkele ogenblikken terug te trekken in de koele, imponerende ruimte van het indrukwekkende kerkgebouw en te luisteren naar door meesters op het instrument ten gehore gebrachte orgelstukken, die soms door een solist zullen worden begeleid. Morgen al twee concerten Behalve de eigen organist, de heer Piet Kee, zullen concerteren diens vader Cor Kee, H. van Westrienen, dr. Anthon v. d. Horst, Piet Post (Leeu warden) en de organist van de St. Amanduskerk te Antwerpen Victor Hens, ook een musicus van internatio nale reputatie. Als solisten treden o.a. Op Jaap Stotijn en Freya Kee-Lemai- re. Behalve het grote orgel zal ook het kleine orgel in het koor van de kerk worden bespeeld. Het interes sante van dit instrument is wel, dat het gebouwd werd in het jaar 1511 en als zodanig het oudste nog bespeel bare orgel van geheel Nederland is. Het is niet onwaarschijnlijk, dat ook Pieter Sweelinck destijds dit mooie orgel heeft bespeeld. Wij hopen van harte, dat men de gelegenheid, die hier wordt geboden, om een aantal op hoog peil staande concerten op een zeker koninklijke in strument, niet voorbij zal laten gaan. Het programma LIET eerste concert heeft, zoals ge zegd, morgen plaats van 11.15 tot 11.45 uur. Daarna van 12.15 tot 12.45 uur. Het programma voor dit concert, verzorgd door Piet Kee, is als volgt: 1. Toccata en Fuga in D moll, enige der bekendste orgelwerken van Joh. S. Bach, 2. Variaties over een oud-Hol lands lied van S. Scheidt, 3, Tweede deel uit Grande Piece Symphonique ;van Cesar Franck, 4. Vanaties over Veni Creator van M. Duruflé. Koninklijk instrument {JET grote orgel kan inderdaad een waarlijk koninklijk in strument worden genoemd en het is te loven, dat men op het naast de taak bij de erediensten ook op andere wijze wil doen levenen dienstbaar maken. Het monu mentale jrontontwerp is van Ja cob van Campen. Het orgel werd gebouwd door Galtus Germer en Jacobus Galtus van Hagerbeer en Levinus Eekmans, in de jaren 16391645. De heren Duyschot Sr. en Jr. brachten wijzigingen aan in 1685. De beroemde orgel bouwer Frans Casper Schnitger zorgde in de jaren 17231725 voor restauratie, uitbreiding en vernieuwing. Na nog enkele wij zigingen in de loop van de vori ge eeuw, werd het orgel in de jaren 19401949 door de bouwer D. A. Flentrop uit Zaandam op nieuw volledig gerestaureerd. Geslaagd zijn voor diploma A de vol gende candidaten: Uit Alkmaar: H. J. te Brake, N. Hoogvorst, A. Meiboom, Mies Nieuwveen en J- C- G. Postma. Uit Bergen: J. J. Kroon. Uit Bergen aan Zee: G. M. Worm. Uit Castricum: H. Heida. Uit De Rijp: Ineke de Ruiter. Uit Slootdorp: P. Dankert. UA Heiloo: P. N. Lek. Afgewezen 6 candidaten. De Vrijdagmorgenconcerten hebben op dezelfde uren als hierboven ver meld voorts plaats op 25 Juli (Piet Post) 8 Augustus (H. v. Westrienen), 22 Augustus (Piet Kee met diens echt genote Freya Kee-Lemaire, zang). Het programma van de Dinsdag avondconcerten, die telkens om 8 uur beginnen is: 15 Juli Piet Kee; 29 Juli dr Anthon van der Horst; 12 Augustus Piet Kee met Jaap Stotijn hobo; 26 Augustus Piet Kee; 9 September Cor Kee (Amsterdam) en 23 September Victor Hens (Antwerpen). DONDERDAG Rex-Theater, 2.30 en 8 uur Dr Holl (14 jr.) Harmonie-Theater, 8 uur: Grün ist die Heide (14 jr.) Victoria- Theater, 8 uur: La Traviata (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Voor wie de klok luidt. Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse voort 5. VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Hyena's van het Rotsgebergte (14 j.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: „Wabash-A venue (18 j.); Harmonie Theater, 8 uur: Hoogverraad (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Mallemolen (14 jaar). Café Boyal, Scharloo, 8 uur: Bezoek van Koning Cambrinus. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 5.42 18.13 Vrijdag 6.29 18.58 Te Camperduin. Hoog laag Donderdag 5.47 18.18 0.18 11.47 Vrijdag 6.34 19.03 1.03 12.34 109. Er stoof eei. dichte stofwolk uit het gat in de rotswand, waardoor Jim my en de twee anderen 2o juist wa ren ontsnapt en voor het eerst sedert vele dagen verscheen er èn op het manlijke _elaat van commissaris Kwab- berteen èn op het scherpzinnige ge zicht van meneer Kleuntjes een brede en vrolijke lach. Zij keken elkaar op gelucht aan. De commissaris trok zijn verfomfraaide uniform wat beter aan en klopte het stof van de schouders en Kees Kleuntjes tastte in zijn bin nenzak om met een kammetje zijn ha ren wat te fatsoeneren. „De situaasje is door deze actie een héél stuk opge klaard, meneer Kleuntjes", sprak de commissaris op tevreden tooon. „Wij mogen gevoeglijk aannemen, dat de bende van Dolle Dirk geknipt is. Het is nu nog een kwestie van uren en alles zit veilig achter slot en grendel Meneer Brown, u gaat er toch hoop ik mee accoord, dat ik nu de nodige stap pen ga ondernemen teneinde alle schul digen in naam des Konings te doen arresteren?" Jimmy keek de commis saris enigszins verbaasd aan. Hij her kende hem nauwelijks. „Jaja", sprak de commissaris, „ik houd er van de zaken altijd flink aan te pakken. Nooit half werk doen. We hebben ze nu to pakken gekregen en nu meteen maar alles afhandelen. Meneer Kleuntjes be geeft u zich .u onmiddellijk naar Muidermonde, bel daar de minister van justitie zelf op en deel daar het goede nieuws mee, dat de bende van Dolle Dirk door mij door ons is ontmas kerd en vraag om versterking. „Hm", bromde Jimmy, terwijl hij de com missaris peinzend aanzag. Reeds geruime tijd gaat in Alkmaar en Bergen het gerucht dat Polynorm, die de loodsen op het voormalige vlieg veld Bergen heeft gemaakt, in het voorjaar van 1953 zou beginnen met het bouwen van kazernes op de funda menten aan de Bergerweg, hoek Hoe- verweg. Van bevoegde zijde deelde men ons hedenmorgen mede, dat hiervan in geen geval sprake zal zijn. Het terrein en de fundamenten blijven in militaire handen, doch er zal de eerste jaren niet worden gebouwd. De organisatie zo goed als voltooid Verschenen is het jaarverslag 1951 van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland, waarvan bureaux zijn gevestigd te Alk maar, Bussum, Den Helder, Hilversum, Hoorn, Purmerend en Zaandam. Uit de in dit uitvoerige van vele statistieken voorziene jaarverslag iilijkt. dat de stichting voorziet in een .belangrijke behoefte van het volk in zijn onder scheidene levenskringen. Het aantal patiënten van de voor- en nazorg bedroeg op 1 Januari 2350, het aantal ingeschrevenen in 1951 was 830 en dat over het eerste kwartaal 1952 was 275, Adviezen van de Medisch op voedkundige bureaux werden in 1951 verstrekt ten behoeve van 587 kinderen en het aantal aanvragen om advies over het le kwartaal 1952 was 178. Aan de bureaux voor school- en be roepskeuze werden in 1951 onderzocht 306 candidaten. In het eerste kwartaal 1952 was het aantal aanvragen 362. Na drie jaar van ingespannen arbeid is de organisatie der Stichting zo goed als voltooid, zodat zij thans meer dan voorheen aandacht kan schenken aan tal van vraagstukken, hetzij van we tenschappelijke, hetzij van andere aard. De voor- en nazorg van geesteszieken is in het gehele gebied der Stichting georganiseerd. Alle Medisch opvoed kundige bureaux functionneren terwijl de bureaux voor school- en .beroeps keuze en bedrijfspsychologie in het ge bied benoorden het IJ volledig in ex ploitatie zijn. Binnenkort zal ook het bureau te Hilversum voor het Gooi werkzaam zijn. Besloten werd een in specteur te benoemen voor de dienst voor de nazorg van leerlingen der scho len voor B.G.L.O. Uitbreiding der spreekuren ligt in 't voornemen. Er zijn in het verslagjaar vele spreekbeurten vervuld voor zeer onderscheiden verenigingen en instel lingen. In alle sectoren neemt -het werk toe, in sommige zelfs zeer .belangrijk, waar uit blijkt, dat de stichting in een grote behoefte voorziet. Ondanks de beperkte geldmiddelen moest meermalen tot uit breiding van personeel worden overge gaan. Het 25-jarig ambtsjubileum van de heer C. Veer bij de firma B. Pels en Zoon is .gisteren op hartelijke wijze gevierd. Om 9 uur droeg de WelEerw. Heer Kapelaan Voets in de St. Lau- rentiuskerk een H. Mis met Veni Crea tor op. Voor deze H. Mis speelde de organist van de kerk, de heer G. Kie- bert, op voortreffelijke wijze het Toc cata en Fuga in D kleine terts van J. S. Bach, terwijl na de H. Mis het orgel concert van Handel werd gespeeld. Het voltallige personeel, o.w. ook dat van de buitendienst was in de kerk aan wezig. Na de kerkelijke plechtigheid werd de jubilaris in de montagehal van de fabriek hartelijk gehuldigd. De oudste firmant, de heer A. Pels sprak de heer Veer toe en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Ook mevrouw Veer werd in de huldiging betrokken en ontving bloemen. De heer W. Bakkum sprak namens het personeel en bood eveneens een envloppe met inhoud aan, waarna de jongste bediende, Theo Pureveen, bloe men offreerde. Tijdens deze jubileumviering kwam aan het licht, dat onder leiding van de heer C. Veer, die. zoals bekend chef is van de -houtbewerkingsafdeling, maar liefst 15.000 orgelpijpen zijn ver vaardigd. Sabu naar Kaasmarkt Naar wij vernemen, zal de bekende filmster Sabu (Elephant Boy) morgen een bezoek brengen aan de Kaasmarkt. Zoals bekend, treedt Sabu momenteel op in het circus Mikkenie, dat volgen de week gedurende drie dagen voorstel lingen in Alkmaar zal geven. Sabu wordt, vermoedelijk in gezelschap van mevrouw Mikkenie, omstreeks elf uur op de Kaasmarkt verwacht. GEEN SPREEKUUR De wethouders Coerts en Bakker kannen Maandag geen spreekuur hou den. De heer A Prins was 32 jaar aan school verbonden nE gezamenlijke leerlingen van de laagste drie klassen van de Han delsschool hebben gisteren in de grote zaal van het Wapen van Heemskerk afscheid genomen van drie hunner leraren, waarbij ongetwijfeld het ver trek van de heer A. Prins, die twee en dertig jaar aan de school is verbonden geweest, dc meeste indruk heeft ge maakt. De directeur van de Handelsschool de heer G. A. M. Snijders, richtte enige bijzonder hartelijke en waarde rende woorden tot de heer Prins, die bij deze laatste ontmoeting met de jeugd vergezeld was van zijn echtge note. Spreker noemde hem iemand, die de jeugd steeds een zeer warm hart had toegedragen, en hiervan ook vele malen op zijn eigen wijze blijk had gegeven. Vervolgens nam de heer Snij ders afscheid van de heer H. K. M. De Wild, die, zo zei hij, wel niet zo'n lange staat van dienst had, doch evenzeer tegen zijn zin van de school afscheid nam. Ten slotte hoorde ook de heer G. van der Voet, die nog niet als zijn bei de collega's de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, doch thans wis kundeleraar aan het Gymnasium te Velsen ging worden, de directeur enige woorden ten afscheid tot zich richten. Duidelijk bleek de grote, populariteit, die de heer Prins zich in zijn laftge diensttijd had verworven, uit de speech, die Hans Reinders uit de der de klasse, namens alle leerlingen af stak. Deze uitte zijn dank voor de bij zonder prettige sfeer; waarin de ver trekkende leraar steeds zi.in Duitse les sen had gegeven, en vertolkte de spijt der leerlingen over dit afscheid. Hierbij overhandigde hij de heer Prins een Winkler Prins-atlas. Deze dankte hartelijk voor deze blij ken van waardering en zei, dat hij de grote vacantie, zoals deze nu weer was aangebroken, in zijn lange diensttijd in totaal reeds vier en veertig maal had meegemaakt. De heer Prins herinnerde np het ogenblik zijn in onze stad tweehonderd acht en vijftig woningen in aan- bouw. Spoedig gereed komen vijf en zeventig woningen van de vereniging Rochdale. Voor de „Bouwkas" zijn er vier en twintig in aanbouw, voor de R.K. woningbouwvereniging „Goed Wonen" eveneens vijf en zeventig en voor reke ning van de gemeente Alkmaar vier en tachtig woningen. Beide laatste com plexen onder architectuur van de heer W. A. Keesom alhier. WOOR een aantal van de talrijke wo- ningzoekenden van onze stad bete kent dit, dat zij binnen afzienbare tijd uit de nood zullen kunnen worden ge holpen al is het nog steeds zo, dat er een groot tekort aan behoorlijke woon ruimte blijft, zodat de inspanning om een zo groot mogelijk aantal woningen in Alkmaar te doen bouwen, voortdu rend moet worden gehandhaafd en ver sterkt. Want we zijn er nog lang niet! Over het complex van vier en tach tig woningen, dat in opdracht van de gemeente wordt gebouwd, ontvingen Traditionele openbare promotie der leerlingen TN de aula van het Murmellius-gym- nasium vond gistermiddag de tradi tionele openbare promotie der leerlin gen plaats, welke o.m. werd bijge woond door burgemeester mr dr H. J. Wytema, de gemeentesecretaris mr R. Vèendorp en vele ouders (hoewel nog lang niet voldoende, volgens dr J. He melrijk). De president-curator, ds C v m Meijenfeldt, memoreerde het heu gelijke feit, dat een oudleerling van het gymnasium en bovendien een zoon van de rector, dr J. Hemelrijk jr, onlangs tof hoogleraar aan de Technische Ho geschool is benoemd. Na een korte be schouwing te hebben gehouden over de Stoa, de herleefde verlossingsleqr ging de president-curator over tot het uitreiken van de herinneringsmedailles aan de twintig voor het eindexamen .geslaagden. Hierop hielden een geslaagde alpha en een geslaagde bèta respectievelijk een oratie over de Homerische Hym nen en over het ontstaan van ons pla netenstelsel, en knoopten daaraan vast enkele woorden ten afscheid van het gymnasium en in het bijzonder van dr J. Hemelrijk. De rector gaf een interessante be schouwing over leven en werken van de grote humanist, dichter en school meester Murmellius, en richtte tevens een woord van welkom tot drie aan wezige hoogleraren, dr L. Kukenheim, dr J. C. Kamerbeek, en dr J. Hemel rijk. Bovendien nam de rector afscheid van drie vertrekkende leraren, die een korte diensttijd aan het gymnasium hebben vervuld, de heren Van Rossum, Huisman en Kruiswijk. Tot besluit reikte dr Hemelrijk fle rapporten uit aan de bevorderde leer lingen, van wie verschillende tevens prijzen in ontvangst mochten nemen. wij van architect Keesom een uitvoe rige en interessante beschrijving. De woningen komen op een terrein gelegen aan weerszijden van de Hooft- straat, nabij de Vondelschool. De uit voering berust bij de aannemer R. Min uit Limmen. De bouw is ongeveer vijf weken aan de gang en men is momen teel gereed met uitzetten terwijl het heien zover is gevorderd dat reeds de helft van de palen, 728 stuks, geheid zijn en men is aangevangen met het betonstorten. Het plan bestaat uit twee blokken van ieder 42 woningen, de blokken krijgen uit stedebouwkundig oogpunt een gebogen vorm, een bouwwijze voorheen nog niet eerder in Alkmaar toegepast. De percelen tellen drie woonlagen, terwijl er vier percelen met vier woon lagen zullen verrijzen. Op iedere ver dieping komen afzonderlijke woningen te liggen, bereikbaar via een centraal gelegen trappenhuis per zes woningen. De normale woningen, 74 stuks, be vatten een woonkamer van 4,40x3,70 m een ouderslaapkamer, twee kinderslaap kamers, een keuken, een douchecel, een wascel, te bereiken via een Binnentrap. Verder komen er zes woningen voor kleine gezinnen, bevattende een woon kamer, een slaapkamer, een keuken en een toilet tevens wascel. Alle woningen zullen voorzien wor den van een z.g. „standaard keuken inrichting' en een geysertje, waarmede de keuken en de douchecel van warm water kan worden voorzien. De etage-woningen krijgen tevens een ruim balkon. Iedere woning heeft de beschikking over een ruim schuur tje en alleen de woningen op de be gane grond een tuin. De directie en de aannemer verwach ten, dat de gehele houw, indien zich van de winter geen al te grote stagna- w.c. en diverse kasten het geheel ge- ties voordoen van regen, vorst e.d., in legen rond een centrale hal. In de vier percelen met vier woonlagen krijgen de derde woonlagen een extra slaapver dieping, met twee slaapkamers en een totaal een veertig weken in beslag zal nemen, zodat medio 1953 het werk zal kunnen worden opgeleverd. er de leerlingen nogmaals aan, dat zij niet voor de school, rqpar voor het le ven leren, en sprak tenslotte de wens uit, dat de Handelsschool nog lang zou mogen bestaan ten nutte van de ko mende geslachten. Kees ten Bruggencate, ook al weer uit de derde klasse, richtte namens de „Spanjaarden" van de school het woord tot de vertrekkende Spaanse leraar, de heer De Wild en dankte hem voor de wijze, waarop hij zo veel interesse voor deze taal had weten op te wekken. Hij bood hem tevens een boekwerk over Spanje aan. De heer De Wild zei er van overtuigd te zijn, dat de lessen in het Spaans steeds meer veld zouden winnen en op deze school bij zijn jongere opvolgster in goede handen zou zijn. Hans Reinders bood ten slotte de.hr. Van der Voet namens de leerlingen ten afscheid „enkele pakjes van zijn lievelingssigaretten en ook een paar pakjes goéde sigaretten" aan. Ook deze vertrekkende leraar sprak een kort woord van dank en rekende als wiskundeman intussen snel uit, dat hij een elfde van de diensttijd van de heer Prins aan de Handels school had vervuld. Tot besluit volgde nog een door leerlingen zeer gewaar deerde afscheidstractatie van de heer Prins. Ter gedachtenis van mevr. T. Zeeman—Wit Ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van zijn moeder, mevrouw T. Zeeman-Wit, heeft de heer H. Zée- man aan het Karenhuis (Krelagestraat) een klok met plaquette aangeboden, welke gisteren in bijzijn van de burge meester werd overgedragen aan de commissie van beheer van dit tehuis voor bejaarden. Mr M. G. L. van Schouwenburg heet te gistermorgen in de hal van het te huis de genodigden welkom, waarna hij een korte levensbeschrijving van wijlen mevrouw Zeeman gaf. De heer Schouwenburg noemde haar iemand die Over veel levensvreugde beschikte en steeds anderen daarin liet delen. Toen zij ouder werd en een rustiger leven wenste zonder evenwel haar zelfstandigheid te verliezen kwam zij naar het Karenhuis. Daar is zij steeds een beminde bewoonster geweest die een sfeer van liefde om zich heen wist te scheppen. Vele goede eigenschappen De heer H. Zeeman zeide blij te zijn met deze plaquette en klok van zijn grote liefde en waardering voor zijn moeder te kunnen getuigen en haar na gedachtenis aldus te kunnen eren. Uit voerig schetste spreker de levenswan del van zijn moeder en haar vele goede eigenschappen. Nadat de heer J. C. Bol de klok en de plaquette had onthuld, aanvaardde mevrouw De Lange namens de commis sie van beheer met een hartelijke toe spraak 'het geschenk. Overzicht van de beide complex en van elk twee-en-veertig wo ningen („in drie lagen"), die in aanbouw zijn aan de Hoojtslraat, l Een werel Men schrijft De tuinbouw liefde voor zijt zelfs zijn zwoeg lust en zijn leve drijf naar bed Maar soms helj harde werken vooral de vele dende ziekten hem dwars akkers zo goe zo goed verzorg de meststoffen nutieuze wijze en daar opeens gewas en zijn g We kwamen gen, toen we de weken en dage zagen met het lende stoffen, met ziektever planten genezin ziekten te voor! val is het veel: aangewende beoogde doel blijkt het beter dan te genezen nige ziekten, aan Langedyk, hebben, heeft Zeer ijverig zig geweest m< aardappels tege Het is een ziek vlekken op de de stengels verl men paarsbruin het vlees vpchti te, die grote richten, te vi bespuitingen dig. Soms word om verdere aa: te voorkomen, i ten, waardoor den aangetast, waarvan droog Vuur, schurftzi ïol en aaltjes Wil de tuinder dan is daartoe kosten) nodig. Plant hij and jaren veel als dan bedreigen bladluis, de bit aantasting, rott de plant. Bij bonen z nenvlieg op roest en schuin Het was gist menige VW-a weest. Dit v oorzaak in het ste vereniging! n.l. de gymna en de R.K. ge Nieuw Leven, gen, die natuu trokken. De bo met een mars Caecilia. Hiern van „Nieuw L van de heer P: steli.ike wijze ren gezongen, aan de dames- hoepel-demonsl uitgevoerd, als den aan de bri eveneens goed oefeningen aan monstraties vs was opmerkeli ningen, waarv klonk na afloo ]<m opgetre Waïki Loa's 1 dankbaar appl men. Ten slott meskoor van 1 het gemengd eniging het sic deden dit op was een zeer al het geboder Onze plaats; met zijn moto had, waarbij 1 dingen opliep van de Berkh Rijksweg no. schept" door uit de richtin personenauto. De B. uit Sne S. werd zev en liep daarb wondingen a doop een arts leend, werd 1 huis te Hoorn Nog vier v <rs van het t sportverenigir zulke onverg zorgd aan de gen. De vooH troffen om d se ontvangst dagen te biet gies nodig v srhe gasten, gedaan wordi terweg 296; I f5: B. Grno Haanraads. K Houtenbos, V Pér Kroon, S ZWARE BE Het is sine voorgekomen waarvan de i zijn doorgedr morgen aan i juist ingelich leider, de he komst omdat sen waarscl zullen worde niet al te gr Dat er geen houdt verbar naar Engelan ste -afnemers

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2