Van Ulsen bracht hockey-team en officials naar Helsinki Geminiani eerste de brutale, snelste Pyreneeën-etappe in Emil Zatopek en John Davis zijn zeer pessimistisch Kranige Jan Nolien werd zesde Otaniemi officieel geopend De Braziliaanse voetbalcoach vertelde iets van zijn ploeg Shortpassing is te onproductief Tal van valpartijen in if zeventiende etappe Stormachtige wind hielp Fanny aan wereidrecord-tijd Willy Lust sprong 5.74 meter MAANDAG 14 JULI 1952 (Van een speciale verslaggever) CTATIG streek Zaterdagavond een reusachtige vogel neer op het nieuwe vlieg veld van Helsinki. Het was de „Rembrandt", een convair van de K.L.M., welke door de ehefvliegdienst Van Ulsen naar de Finse hoofdstad was gevlogen en waarin verscheidene Nederlandse officials werden vervoerd henevens de voltallige hoekeyploeg. Onze vertegenwoordiger in het I.C.C., P. IV. Seharroo, chef de mission Karei Lotsy, chef d'equipe van de Nederlandse hoekeyploeg, Charles van Ufford en de vijftien „stiek-artisten" werden verwelkomd door de Nederlandse gezant, de heer A. j. T. van der Vlugt en de viee-voorzitter van het Olympisch organisatie comité, de heer Kaskela. De enkele Nederlanders, die eveneens bij de aankomst aanwezig waren, sloeg even de schrik om het hart toen zij de linksback van de hoekeyploeg gewaar werden. Han Drijver verscheen namelijk in de deuropening met een arm in een draagdoek en een vinger In verband. „Het is niets," stelde Drijver gerust, „in de wedstrijd tegen Pakistan op Klein Zwitserlang heb ik een tik op mijn hand gehad. Om nu Vrijdag U Juli in zo goed mogelijke conditie te zijn, heeft mijn hand rust nodig. Vandaar die draagdoek." Ook dr C. D. Ver rijp, de medicus van de Olympische ploeg kon dezelfde geruststellende mededeling doen. Karei Lotsy is nog immer een groot diplomaat np het moment dat de 4/ -til, Convair tot stilstand was gekomen en iedereen aanstalten maakte het vliegtuig te ver- 1 laten, was er nog iemand die schrok. Doelman Anjema greep namelijk te-, vergeefs naar zijn koffers. Zijn kleding en hockeyspullen waren niet in de „Rembrandt" geladen en hij zal het voorlopig zonder moeten stellen. Waarschijnlijk zal het KLM-perso- neel wel meer van dergelijke karweit jes hebben opgeknapt, zodat Anjema spoedig weer in het bezit van zijn eigendommen kan worden gesteld. INE Canadese roeiploeg heeft meer pech gehad. Bij aankomst van het Zweedse schip „Torsholm" bleek dat de drie Canadese boten totaal waren vernield. In de Atlantische Oceaan had het schip een hevige storm moeten doorstaan, waardoor de boten uit de kratten waren gebarsten en tegen een aantal auto's opgeslingerd. De leider van de Canadese ploeg zei na deze ont dekking echter zeer laconiek: „Ieder een heeft wel eens pech. Wij zullen proberen ergens nieuwe boten te krij gen." V LIET euvel van die kapotte boten is overigens te herstellen voordat de wedstrijden een aanvang nemen, maai niet de ribfractuur van een Koreaahs athleet, die dezer dagen in het zieken huis moest worden opgenomen. Voor hem zijn de Spelen geëindigd voordat zij begonnen zijn. Een Japanse gym nast zal evenmin de kleuren van zijn land kunnen verdedigen in verband met een neusontsteking. Dat zelfs de sterkste athleten niet onaantastbaar zijn moge blijken uit het feit dat de „sterkste man ter wereld", de Ameri kaan John Davis het bed heeft moeten houden met een maagkwaal. Hij werd als eerste patient in het Olympisch hospitaal opgenomen en is inmiddels zeven pond afgevallen. Hoewel Davis waarschijnlijk zal zijn genezen voor dat de wedstrijden in het gewichthef fen een aanvang nemen, zal hij moeite hebben om zijn vorm terug te krijgen. JNAT Davis dus pessimistiseh is ge- stemd laat zich begrijpen. Een troost kan het voor hem zijn, zij het dan ook een schrale, dat hij niet de enige Olympische athleet is die niet in vorm is. Emil Zatopek bijvoorbeeld, de „locomotief", die in 1948 de gouden me daille op de 10.000 meter won, heeft verklaard dat zijn vorm pas na de Spelen zal komen. Zatopek heeft na melijk in het begin van het seizoen met een hartkwaal gesukkeld (hoe kan het ook anders), zodat hij pas de laat ste maanden serieus heeft kunnen trai nen. Hoe erg die hartkwaal overigens is geweest, is ons niet duidelijk, te meer, daar Zatopek niet alleen heeft ingeschreven voor de 5.000 en 10.000 meter, maar ook voor de Marathon. Hij wilde eens zien waartoe hij in staat is. LIET zijn echter niet alleen pessimis tische klanken, die ons vanuit Hel sinki bereiken. De Nederlandse zei- Iers hebben het buitengewoon naar hun zin. Zij huizen in de jachthaven van een klein eiland, voor zover zij natuurlijk niet hun boten „uitprobe ren". Het is prachtig diep zeilwater, wordt gezegd. Slechts hier en daar be vinden zich kleine rotsen vlak onder het wateroppervlak. Een Engelse „5% meter" is daarvan het slachtoffer ge worden. Het schip liep recht op een rots en moest met behoorlijke averij op de helling worden genomen. Nu wij het toch over de zeilers hebben moeten wij even iets vertellen van de Amerikanen. De zeilers uit de States moeten te zamen met o, ironie van het lot Russen en Duitsers de meest exclusieve zeilelub te Helsinki delen. De Nederiande jollenzeiler Koos de Jong heeft bij de loting Finnjoll no. 10 toegewezen gekregen. De zeilers zijn echter van mening dat de jollen volko men gelijkwaardig zijn, zodat allen met gelijke kansen starten. De alge mene indruk van de experts over de Finnjoll is: „voortreffelijk". IZAREL Lotsy is een diplomaat. Wij wisten dat reeds maar hij heeft dat te Helsinki eens te meer bewezen. U moet weten dat bloemen in Finland zeer kostbaar zijn. Dat wist onze chef de mission. Natuurlijk heeft hij begre pen dat de Finse vrouw meer nog dan de Nederlandse, met een ruiker bloe men is te veroveren. Nu, Anna Lisa Nuutinen een prachtig bouquet rode anjers, witte floksen en blauwe irissen heeft ontvangen uit handen van Karei Lotsy, laat het zich begrijpen dat deze Anna Lisa, die de maaltijden voor de Nederlanders verzorgt, ergens wel een zwakke plek voor de Nederlandse kolo nie zal hebben. Geen ijzeren gordijn voor Russisch Olympisch dorp Van een speciale verslaggever) Het Olympisch dorp „Otaniemi", enige kilometers buiten Helsinki gele gen, is met een vlaggenparade offici eel geopend. In dit kamp zijn onderge bracht de afvaardigingen van Rusland, Hongarije, Polen, Bulgarije, Roemenie en Xsjecho Slowakije. De plechtigheid geschiedde voor het J Russische gebouw, waar de vlaggen masten zijn opgesteld. Het gebouw zelf was gedecoreerd met een groot portret van maarschalk Stalin. De voorzitter van het organisatie comité der Olympische Spelen, Erick von Frenckel, sprak het openings woord, waarna onder het spelen der volksliederen de vlaggen gehesen wer den en een afgevaardigle van elk be trokken land een kort woord sprak. Wie denken zou, dat de bewoners van Otaniemi zich in een strenge ex clusiviteit zouden hullen, komt bedro gen uit. Gistermiddag althans is ons geen enkele moeilijkheid in de weg gelegd. Aan de ingang houden, even als dat bij het andere Olympische dorp het geval is, Finse militairen de wacht. Maar ze staan er eigenlijk meer als decoratie dan als wakers, want in geen van beide dorpen heeft men ons nog naar een legitimatiebewijs gevraagd en klaarblijkelijk is een buitenlands auto nummer al voldoende om in het gast vrije Finland alle poorten te openen. Ook bij de Russen zelf zijn we zon der enige moeilijkheid binnengewan deld. Een jong meisje stond ons in de hal in het Frans te woord en verwees ons naar een ontvangkamer waar de journalisten „Olanski" werden ontvan gen door een heer, die vrij gebrekkig Engels en naar we vermoedden prima Russisch sprak. Hij stelde ons weer voor aan een lid van de Russische de legatie, betiteld als kameraad Toyu- pudzen, goedlachs en vriendelijk 'die vertelde, dat de Russische athleten met de beste voornemens bezield zijn. In een hoek lagen enkele nummers van de Prawda van Zaterdag en in het gebouw was het een komen en gaan van .athleten, zoals dat bij alle landen het geval is. Men vindt het hier in het algemeen jammer, dat de landen achter het ijze ren gordijn in „Otaniemi" min of meer zijn afgezonderd. Maar deze afzonde ring is toch niet zo of er blijft ruimte over voor onderling contact, zoals we hebben gemerkt. En dat is het belang rijkste bij dit grootse sportgebeuren, waar de jeugd van allé naties elkaar ontmoet. Zelfs al worden op het sport veld door de taalmoeilijkheden mis schien niet zoveel woorden gewisseld als de deelnemers zelf zouden wensen, dan nog is er de voldoening in het ge zamenlijk beleven van de vreugde die een vredige krachtmeting met zich meebrengt. Art Stroke, een der Canadese roeiers, bij het verlaten van het stadion door autogrammen-jagers bestormd. (Van een speciale verslaggever) Breeduit zat de Braziliaanse coach van de voetbalploeg, leraar in de licha melijke opvoeding aan één van de middelbaie scholen te Rio de Janeiro, Newton Cardozo, aan tafel in het restaurant van het Olympisch dorp Kapyla. Zijn Hollandse spinazie met een stevig stukje vlees van zeker an derhalf pond, gegarneerd met aard appels en nog enkele producten, die wij niet kenden, ging vlot naar binnen bij deze voetbalcoach, die wij, zijn postuur en omvang in aanmeiking nemend, eerder voor een zwaargewichtheffer zouden verslijten dan voor een man, die voetbalspelers de kunst van techniek, en tactiek moet Ieren. Deze meneer Cardozo, heeft ons l\et een en ander verteld over zijn ploeg, in een mengsel van Portugees, enkele woorden Frans en Engels, maar later kwam dr Castelo Branco, de voorzitter van wat wij in Nederland technische commissie van de voetbalbond zouden noemen, te hulp. En beide heren heb ben ons, voor zover dat mogelijk was in verband met tactische kwesties, in gelicht over de jongens van 18 tot 20 jaar, die zij helemaal uit Rio hadden meegenomen om voor de eerste maal *n Europa amateur voetbal van Brazilië te demonstreren. Ja, amateurs zijn deze studenten beslist, verklaarde dr Branco met nadruk. Als zij uitblinkers zijn op voetbalgebied en het gaat met hun studie niet zo goed, dan is er altijd de kans. dat zij als professional zullen spe len. Technisch zijn de Braziliaanse spe lers meesters en coach Cardozo, die alleen voor dit Olympisch tournöoi als zodanig is aangesteld, heeft er voor gezorgd, dut zijn pupillen in prima conditie f ijn. Zieken zijn er niet, bles sures komen niet voor en zij beschik ken over een fabelachtige lenigheid en snelheid. Hoe zij in het veld zullen komen, Woensdagavond in Turku? Dat weten wij zelf nog niet, verklaarde dr Branco. Want Maandagavond komen wij pas in Turku aan, Dinsdag zullen wij het veld bekijken en er trainen en aan de hand van onze ervaringen zullen wij het elftal samenstellen. Maar dan komen wij op een gebied, waar slechts aarzelend de antwoorden worden - gegeven. Tactiek? Ja, inder daad, derde backsysteem, voorhoede in w-formatie, vaak afgewisseld met een zwervende binnenspeler, waarbij de andere inside voor blijft. Dat hangt van de omstandigheden af. Neen, niet altijd shortpassing, luidde het antwoord op onze vraag, dat is vaak te onproductief. Wij houden van het scherpe directe spel met passes in de lengte en niet te veel in de breedte. Onze kansen tegen Nederland? Laten wij daar liever over zwijgen, zei dr Branco voorzichtig. En niet alleen be leefdheid speelde hier een rol, maar meer nog de onbekendheid met de ca paciteiten van de oranjehemden. „Ver geet niet", zo meende coach Cardozo, „dat onze amateurs betrekkelijk weinig internationale ervaring hebben. Er lig gen zovele onzekere factoren, dat wij met geen mogelijkheid iets over éen uitslag zouden kunnen voorspellen. Maar die onzekerheid zal ook wel, zo verklaarde dr Branco, bij de Neder landse spelers en officials heersen. {Advertentie Fne MedJ pEMINIANI, de renner uit Clermont Ferrand, een van de gelukkige Tour- ridders, met klimmersbloed in zijn aderen, heeft zich met een duizeling wekkende vaart door de haarspeldbochten van de ruim veertienhonderd meter hoge Col d'Aspin naar beneden geslingerd. Hij ging zo snel dat geen van de andere Tour-groten zijn wiel konden of durfden houden. Het was dan ook deze brutale Fransman die de zeventiende etappe en tevens eerste Fyreneeën-etappe op zijn naam bracht. In zijn kielzog stormden ruim een minuut later zes andere dapperen het stadje Bagneres de Bigorre binnen. Het naren niet de eersten de besten. De snelle sprinter Rolland ging voorop, met aan zijn wiel de Belg Ockers, de stugge Italiaan Bartali, de vriendelijk glimlachende Coppi en verbeten, Jean Robic. Dat zijn er vijf, zult u zeggen. Inderdaad, de jonge renner, die zich in dit gezelschap van bergreuzenbedwingers zo uitstekend heeft geweerd, noemden wij nog niet. Het was onze landgenoott Jan Nolten, die zich niet door de Aspin. de nog hogere col van de Beyresourde, noch door zijn beroemde tegenstanders had laten imponeren en in een vloeiende stijl als schitterende zesde finishte, met slechts een minuut en veertien seconden achterstand op Geminiani en nog voor de Breton Robic. INE omstandigheden waaronder de SI renners Zondagmorgen uit Toulouse vertrokken, waren geheel anders dan die waaronder de laatste dagen was gereden. De „tropen"-zon liet eindelijk eens verstek gaan en de temperatuur was vele graden gedaald. Min of meer gedwongen door de lage temperatuur zette de rennerstoet direct een flink tempo in en na veertig kilometer was men zelfs het tijdschema iets op voor. Drie kilometer vóór St. Felix le Cha teau ontstond een vrij ernstige valpar tij waarbij niet minder dan twintig renners waren betrokken, w.o. Roks. Wagtmans. Van Est en Van Breenen. Dank zij voortreffelijk werk van Wim van Est konden onze jongens drie k.m. verder weer bij het peloton aanhaken. Het was overigens niet bij die collec tieve valpartij gebleven, telkens moes ten dokters en verpleegsters in actie komen, omdat renners aan de kant. stonden of lagen met ontvellingen aan armen of benen, Magni, Molineris, Van Est. Roks en Wagtmans waren wel de grootste pechvogels, bij aankomst te Bagneres zagen ze eruit alsof ze aan een veldsiag hadden deelgenomen. Ooi Faanhof maakte een lelijke smak bij de afdaling van de Peyresourde. Hij vloog een bocht uit en kwam op een vijf meter lager gelegen stuk grond terecht. Maar ook hij reed de etappe uit en kwam voor de sluiting van de controle binnen, zij het dan als laatste. We hebben nog vergeten i* melden, dat ook wat het aantal lekke bandies aangaat, onze ploeg overvloedig bedeeld werd, en als men dit alles in aanmer king neemt moet men meer dan tevre den zijn over de prestaties die indivi dueel en gezamenlijk zijn verricht. Eerste hindernis AAN de voet van de eerste grote Py- renesche hindernis, de col de Pey resourde, na 133 k.m. rijden, lag hgt gehele peloton nog steeds bij elkaar. Bij de zestien kilometer lange bestij ging schoof Dotto naar voren, spoedig gevolgd door Bauvin en Martini, en even later door Robic en Ockers. Ach ter hen organiseerden de grote cracks weidra een tegenoffensief. Vijf k.m. vóór het hoogste punt was Dotto nog steeds aan de leiding, met een halve minuut voorsprong op een groep van vijf man: Robic, Coppi, Geminiani, Oc kers en Gelabert, en 50 seconden op een andere groep waartoe Van Ende, DeHertog, Close, Ruiz, Bartali, Le Guilly, Bauvin, Carrea en Lazarides behoorden. Coppi c.s. dreven de snel heid op en achterhaalden Dotto, ter wijl Geminiani iets afzakte. Vlak vóór de kam begon Gelabert te spurten, waarbij hij Robic net iets te snel af was. Hij ging als eerste over de streep met Robic op een wiel, zodat hem de tijdpremie van 20 sec. ten deel viel. Tijdens de daling naar Arreau sloeg Geminiani alle records. Noch de grie zelig scherpe bochten, noch de nevel schrikten hem af, terwijl zijn voor naamste tegenstanders zeer behoedzaam reden. Geminiami stormde hen voorbij en arriveerde in het dorpje aan de voet van de Aspin met 1 minuut voorsprong op Coppi, Robic, Ockers, Gelabert en Dotto. Op 2 minuten volgden o.m. Waar diplomaten reeds jaren voor in de weer zijn: glimlachende Amerikanen naast eveneens glimlachende Russen, bewerkt de Olympische geest in enkele uren. Hier ziet u v.l.n.r.Henry Proetor (USA); Schuranley (Rusland); James Dunbar (USA) en Volkov (Rusland) genoegelijk naast elkaar na het hijsen van de vlaggen in het Olympische dorp. De Belg Rosseel, d\e de vorige etappe de zege behaalde, in aciie. Close, Nolten, Van Ende, Lazarides en De Gribaldy, terwijl 3 minuten later een derde groep uit de nevels opdaagde met Lauredi, Goldschmidt, Remy en De Hertog. Op de haarspeldbochten van De Aspin handhaafde Geminiani zijn voorsprong en nog steeds alleen pas seerde hij het hoogste punt (1489 m.). Daar was de positie: aan kop Gemini ani, op 1 min. 2 sec. Robic en Gelabert, op 1 min. 12 sec. Ockers, Coppi en Dot to, op 1 min. 47 sec. een groep met o.m. Close, Nolten, Bartali, Lazarides, Rol land, De Gribaldy en Le Guilly, op 2 min. 30 sec. De Hertog en op 2 min. 47 sec. Lauredi. Geminiani, die de overwinning aan voelde, stoof in duizelingwekkende vaart de diepte in. Van zijn achtervol gers namen sommigen geen risico's, ter wijl anderen zo mogelijk nog harder reden dan de Clermontees. Zo vormde zich een groep van een man of zes, bij wie Nolten, maar ook Rolland die de sprint van dit peloton won voor Ockers, Bartali, Coppi, Nolten en Robic. Maar toen weerklonken in de Allee des Thermes nog de toejuichingen voor Geminiani die ruim een minuut eerder de finish had gehaald. Zeer terecht werd hem ook de dagpremie voor de strijdlust toegewezen, met 6 stemmen tegen 2 voor Dotto. Het klassement van de 17e etappe ToulouseBagneres de Bigorre (204 k.m.) luidt: 1. Geminiani (Fr.) 6.43.16; 2. Rolland (Fr.) 6.44 30: 3. Ockers (België) z.t.; 4 Bartali (Italië) z.t.; 5. Coppi (Italië) z.t.; 6. Nol ten (Ned.) z.t.; 7. Robic (Fr.) z.t.; 8. ex aequo in dezelfde tijd als Rolland, een groep renners bij wie Lazarides (Fr), Decaux (Parijs), Car rea (Italië), Close (België), Ruiz (Sp.). Van Ende (België), Dotto (Fr.), De Gribaldy (N.O.C. Fr.), De Hertog (B.). Gelabert (Sp.), Le Guilly (W.Z.W. Fr.) en Lauredi (Fr.); 25. Magni (Italië) 6.47.48; 38. Van Est (Ned.) 6.50.25: 47. Voorting (Ned.) z.t.; 63 Dekkers (Ned.) 6.58.15: 68. Van Breenen (Ned.) 7.05.46; 77. Wag t- m a n s (Ned.) 7.11.34; 78. Rokt (Ned.) 7.11.37; 80. Faanhof (Ned.) 7.26.56. Het algemeen klassement luidt: 1. Coppi (It.) 112.31.26; 2. Ockers (B.) 112.56.53: 3. Bartali (It.) 112.57.42; 4 Close (B.) 112.57.48; 5. Dotto (Fr.) 112.59.03; 6. Ruiz (Sp.) 112.59.48 7. Ro bic (Fr.) 113.00.00; 8. Magni (It.) 113.02.30; 9. Carrea (It.) 113.08.22; 10. De Hertog (B.) 113.10.43; 11. Weilen- mann (Zw.) 113.14.40; 12. Gelabert (Sp.) 113.17.34; 13. Geminiani (Fr.) 113.20.54: 14. Molineris (Z.O. Fr.) 113.38.53; 15 Van Ende (B.) 113.40.10; 16. Lauredi (Fr.) 113.40.30; 17. Goldschmidt (Lux.) 113.48.23; 18. N o 1 t e n (Ned.) 113.54.21; 19. Van Est (Ned.) 113.55.25; 20. Le Guilly (W.Z.W. Fr.) 113.58.12: Voorting is 23ste met een totaaltijd van 114.07.08: Wagt mans 27ste met 114.17.07; Rokt 41ste met 114.47.38: Van Bree nen 71ste met 115.54.29; Dekker t 69ste met 115.51.52 en Faanhof 78ste met 116.44.43. In het bergklassement leidt Coppi met 59 punten, vóór Gelabert 51 pun ten, Geminiani en Robic 40 punten, Ockers 39 punten, Bartali 28 punten en Dotto 27 punten. Het ploegenklassement luidt: 1. Italië 337.36.33; 2. Frankrijk 337.40.26; 3. België 338.26.31; 4. Spanje 339.49.02; 5. Nederland 340.04.07; 6. Z.O. Frankrijk 340.40.42; 7. W.Z.W.. Frankrijk 341.48.29; 8. N.O.C. Frankrijk 342.05.23; 9. Parijs 342.43.12; 10. Zwit serland 342.49.28; 11. Noord-Afrika 344.03.58. Ongeveer 5000 toeschouwers hebben de nationale athletiekwedstrijden bij gewoond, die door de Rotterdamse Athletiek Commissie op de Nenijto- sintelbaan werden gehouden. Een stormachtige wind was oorzaak, dat de tijden niet tot zekere maatsta! van de geleverde prestaties konden gelden. Men ondervond hiervan veel hinder op de lange afstanden, terwijl op de korte afstanden de tijden zeer gunstig werden beïnvloed. Het leidde op de 10Q yards zelfs tot een' nieuwe wereldrecordtijd van Fanny Blankers- Koen, die deze afstand in 10.3 secon den aflegde, 0.3 sec. beneden haar eigen Nederlands record en 0.4 sneller dan de wereldrecordtijd van Marjorie Jackson. Erkenning van de tijd van Fanny is door het windvoordeel niet mogelijk, alhoewel het duidelijk de grote vorm, waarin onze kampioene zich momenteel bevindt, demonstreert. Ook de 80 meter horden werd een roy ale overwinning voor Fanny Blankers- Koen, die van de start af een voor sprong nam op Will Lust. De tijd 11.1 sec. was al evenzeer fraai. Willy Lust legde met een sprong van 5.74 meter onbedreigd beslag op het nummer ver springen. De prestatie van de nationa le damesploeg op de 4 x 100 meter viel, mede door enkele slechte wissels, met een tijd van 49 seconden danig tegen. Bij de heren waren er drie Neder landse kampioentitels te behalen, n.l. op de nummers kogelslingeren, de 200 m. horden en de 3000 m. steeple-chase. Houtzager bleef op het eerste nummer met 10,5 cm. baas over De Bruyn, Buijs prolongeerde zijn hordentitel in 24,7 sec. en Huizinga, die op de steeple- chase weer geen tegenstand van bete kenis ondervond, stoof in prachtige re gelmaat op de titel af. Vier athleten bleven, geholpen door de wind, op de 100 m. beneden de 11 sec. Saat nam van start af de leiding en behield deze. ondanks eên verwoe de aanval van Rulander op de laatste 20 m. Hun tijden waren resp. 10.4 en 10.6, terwijl voorts voor Griek en Sleeuwenhoek 10.9 sec. werd afgedrukt. Wim Slijkhuis, nog steeds niet fit, ontbrak op de 1500 m. Het werd nu een spannende race tussen Stada en v. Kreuningen, die in dezelfde tijd, n.l. 4 min. 8 sec. als eerste en tweede de finish passeerden. <7-J dut 444X \WÏ^Uui4iny? Daar komt U 20waar met 'n Strand op de proppen en vervult mijn liefste wens: een heerlijke Strand* sigaret) (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5