=OLYMPISCHE COEBERGH'S Een nat pak voor Maas en Stutterheim SCHEEPVAARTBERICHTEN SÖe iLe/uüu-emti B&eMj&i XVe OLYMPISCHS SPELEN 1952 - HELSINKI Zeilers verdedigden hun kansen op bevredigende wijze t/oor cte t/a/nes v J Van Duyl drukte Noor over de startlijn Russen zijn beducht voor oranje-zevental ZEILERSWEE Het basketballtornooi Discusrecords leefden geen half uur Wij hebben geleerd BESSEN JENEVER Het Radioprogramma WOENSDAG 23 JULI 1952 Ie berichtgeving) Juli. De series van lebben geen verrassing.» Ie favorieten plaatsten Ie en hun plaatsen in de 'an geen betekenis. 7! en, dat Zatopek in eerste de Rus Anoufriev voor? om de derde serie u ••de machtige" zal zich geste in de eindstrijd n. Toch bracht de 5009 merkelijke prestatie. De t Schade (men zal goea 1 te onthouden) won d« n vestigde meteen een ch record, t.w. 14 min de record was eigendom aston Reiff, die in I94J mpisch kampioen werj sec. van de series waren: 1. Mimoun (Frankrijk) c.; 2. Taipale (Finland) 3. Gaston Reiff (Bel- 3,8 sec.; 4. Andersson in. 25 sec.; 4. Andersson ün. 26.2 sec.; 6. Popov in. 28,6. Schade (Duitsland) (Nw. 01. record); 2. ttannie) 14 min. 182 Hongarije) 14 min. 19,'e Belgie) 14 min. 22,2 sec nland) 14 min. 26,8 sec islpnd) 14 min. 28,8 sec.' 1. Anoufriev (Rusland) 2. Albertsson (Zwe- sec.; 3. Zatopek (Tsj,. id; 4. Perry (Australië) 5. Chataway (Gr. Brit. 17.8 sec.; 6. Planck 4 min. 31.6 sec. uit elke serie plaatsten s) feliciteert Anou- 'pehaalde zege in de atoriek eindigde als olie .derde plaats te- bet elftal, dat er het ad. En dat was Groot t de verre reis van n wijlen Liaquat All jk van het Noordsr» evenals in 1D48, naar worden gedirigeerd. I waren het elf geest- ers en de modder nd die de Pakistani .namen. Thans waren 'ier stevige en stick espelers het korta fje naar hun hand istan van speelwijze ;t te laat om nog een uit bet vuur te sle- eelde de strijd zich eld, waar de tengere 1 menig duel verlo- d trachtten zij ae bal a de Britse cirkel te spel ging te veal in nals in de wedstrijd gen zij zich dan voor dat de vijandelijke legenheid had gehad n de teruggetrokken :n to sluiten, wel enkele malen tot :en, maar gevaarlijk Ion allerminst. Het a aanvalsspel had enkele strafcorners geleverd, kwam het sunt uit een lange elworsteling volgda, Conroy met de om- I en hoog insloeg, na de rust scoorde orb";," k het tweede s van de Pakistani 'r dan anders, maar geen boze g( zichten :elf wel gezien, dat begonnen er nu een b gooien. De sbort- vaneen dooi meer 1 Tge passes Maar weer was de ten te breed en de ide Britten konden wordende dtulc het einde nog on- m—.v,! want bij een bote midvoor Mal- en OarniU door en n le was de uitste- ds geslagen (2—1). et einde stond heel 1' van schrik. Een n strafcorner word az hard tegen de en lat geschoten. Ian niet. u üiw lil I M (Speciale berichtgeving). HELSINKI, 22 Juli. De beroemde Noorse Drakenzeiler Thorvaldsen had vandaag een slechte dag. Nog voordat do Draken van start waren gegaan, had tuj een dnel met onze landgenoot Van Duyl moeten uitvechten. In een veld van 's werelds sterkste zeilers lean een goede positie hij de start van doorslaggevende betekenis zijn en op zijn Noors zal de heer Thorvalsen wel enkele hartgrondige verwijten hebben gericht aan Van Duyl die zijn tegenstander, overigens volko men reglementair, te vroeg over de startlijn „drukte". De Noor werd terug geroepen voor een nieuwe start met het gevolg dat h(j de gehele baan ver achter zjjn sterkste concurrenten is gebleven. te handicap om met een dragelijk re sultaat uit de bus te komen. Maas kwam dan ook, niettegenstaande LIET duel met Thorvalsen had ech- ter ook geen goed gedaan aan de positie van Van DuyL Na het tweede kruisrak lag hij niettemin op de vijf de plaats, achter Argentinië, Zweden en Australië. Tot de finish bleef de stand ongewijzigd, met dien verstande dat Van Duyl, Australië van de vijfde plaats kon verdringen. Zweden heeft echter een protest tegen onze landge noot ingediend, zodat de positie van Van Duyl nog niet vaststaat. W/AT in de Drakenklasse met Thor- valsen gebeurde, heeft Wim de Vries Lentsch bij de start van 5% me ter klasse moeten ervaren. Hij moest wijken voor lijwaartse schepen, met het gevolg dat hij over de startlijn gleed en in volkomen hopeloos positie ais vijftiende voor de tweede maal van start ging. Zweden won hier onbe dreigd, voor Noorwegen en Zuid-Afri- ka. De Vries Lentsch had inmiddels de twaalfde plaats ingenomen. Over stuur boord zeilende, plaatste hij zich tussen 'n viertal over bakboord zeilende sche pen, waar juist voldoende ruimte was om te wenden, zonder gevaar voor aanvaring. BOB Maas en Stutterheim hadden het verstandig geoordeeld om zich met hun Star naar het startterrein te laten slepen. Zü wilden zich sparen en waren van plan in de nabijheid van de start zeil te zetten. In de lopende golfgang viel dit echter niet mee. Bij het aanslaan van de fok zag Stutterheim ziclh genood zaakt plat op het voordek te gaan lig gen om er niet afgespoeld te worden. Hij hield zich vast met twee henen en een arm zodat voor het bevestigen van de sluitingen een hand en een mond overbleven. Tijdens deze acro batiek, welke zeker tien minuten duur de, werd hij iedere dertig seconden on dergedompeld in het ijskoude water. Ook Maas kreeg zijn deel en beiden waren doornat voor de strijd begon. Het was voor de Nederlandse Star bemanning toch een pechdag. Met het lopende wand wilde het niet vlot ten, zodat de zeilen niet strak genoeg stonden, met het gevolg dat niet vol doende snelheid en hoogte bereikt kon worden aan de wind. Dat is in een der gelijk zwaar bezette klasse, een te gro- (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 21 Juli 1952 De Russische waterpolo-coach. Kari- nov, een vriendelijk en beminne lijk man van middelbare leeftijd, is van mening, dat zijn jongens het wel uitermate slecht met de loting hebben ge'troffen. De roem van het Nederlands zevental is zelfs tot in de Russische zwemwereld doorgedrongen, waar men blijk baar meer weet van de prestaties in West-Europa, dan wij van de verrichtingen achter het IJzeren Gordijn. Karinov was dolblij met de bepaling, dat de verliezers van de eerste reeks wedstrijden nog een kans krijgen. Een Hon gaarse reserve vertelde ons iets over de kracht van de Russen. „Het is geen snelle ploeg. De ge middelde leeftijd is ongeveer 28 29 jaar, hoger dus dan bij de meeste nationale teams. De grote kracht van het Russische team schuilt in het zuiver plaatsen, dat er geheel op is gericht de bal zo snel mogelijk bij midvoor Peter Mschweieradse te krijgen". Deze speler met zijn onuitspreke lijke naam beschikt over een grote dosis techniek met een hard en zuiver schot in beide armen. „Tegen een zevental, dat niet over een zeer goede midachter beschikt is deze Russische ploeg tot alles in staaf', zo besloot onze zegs man. „Een gewaarschuwd zeven tal telt voor twee" zei onze buurman, die het gesprek ook had gevolgd. een uitstekende start, als negende door. Amerika was eerste geworden, ge volgd door Italië en Portugal. I^OOS de Jong was met zijn vijfde Tilaats niet tevreden. Hij kon zijn jol niet goed aan de wind krijgen en moest met minder hoogtesturen ge- HELSINKI, 22 Juli 1952 Het vertrek der zeilers van het eiland valt altijd omstreeks elf uur, waarna een uur slepen of zeilen naar de startplaats volgt, even tueel zeilen verwisselen en om één uur starten. Wanneer er, zo als vandaag een wedstrijd van drie lange uren volgt op deze twee uren van voorbereiding, met tot slot een uur terugvaren in drijfnatte kleding en nog eens een uur schepen en zeilen bergen, vergt dit een inspanning als voor een Marathon. Zeven uren in een harde bries, een golfgang van lVs a 2 meter, zodat men zich aan alles moet vastklemmen om zich niet beurs te stoten, doorweekt en bij bijkans winterse temperatuur ook de sterksten komen dan verkleumd terug. Vooral de Star zeilers, maar ook de Jollenzeïlers hebben het met hun buitenboord hangen dan zwaar te verduren. Helsinki, 22 Juli Vandaag heeft de loting plaatsgevonden voor de kwart finales van het basketballtornooi. Er zijn vier groepen gevormd, die een hal ve competitie spelen. De eerste twee van elke groep plaatsen zich in de halve finales. Deze zullen bestaan uit twee groepen, van elk vier teams. De eerste twee uit de halve finales ko men dan in de finalepool. De kwartfinales zijn als volgt in gedeeld: Groep 1: Ver. Staten, Uruguay, Tsjechoslowakije en Hongarije. Groep 2: Rusland, Mexico, Finland en Bulgarije. Groep 3: Argentinië, Brazilië, Cana- en Egypte. Groep 4: Frankrijk, Chili,- Cuba en Egypte. Tijdens de Draken-klasse race won het Nederlandse jacht „Thalatta" met W. P. van Duyl een spannend duel met het Noorse jacht „Pan". Foto: De „Thalatta" (links) is de finish gepasseerd. Rechts het Noor se jacht „Pan" noegen nemen. Zonder deze tegenslag zou hij een betere plaats hebben ver overd, maar niettemin is een vijfde plaats in een veld van 28 zeilers een prestatie die er wezen mag. De uit slag luidde: 1 Denemarken, 2 Noorwe gen, 3 Italië, 4 Zweden, 5 Nederland. Na de derde dag is het klassement als volgt; i Star-klasse: 1. Italië 3667 p.; 2. Ver. Staten 3424 p.; 3. Portugal 2287 p.; 6. Nederland 1884 p. Finnollen: 1. Denemarken 3945; 2. Zweden 3264; 3. Nederland 3042; 5.5 Klasse: 1. Zweden 2915; 2. Noor wegen 2614. Onze landgenoot De Vries Lentsch ls door de wedstrijdcommissarissen niet voor het algemeen klassement opge geven. Drakenklasse: 1. Denemarken 2671; 2. Argentinië 2548. Van Duyl is zesde met 1708. H(j ls voor de wedstrijden van vandaag ge- disqualificeerd. Prachtige strijd tussen Iness en Consolini (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli De donkere Italiaan Consolini, die op de Londense Spelen in 1948 tot tweemaal toe het Olympisch record discuswerpen ver beterde alvorens hü de hoogste trede van het ere-podium betrad om te luis teren naar de melodieuze klanken van het Italiaanse volkslied, zag vandaag in Helsinki zijn record tot driemaal toe om zeep gebracht. De Amerikaanse favoriet Sim Iness wierp de discus hij de eerste worp 53,47 meter, hetgeen 69 centimeter verder was, dan Consolini in 1948. De Italiaan, door de prestatie van zijn ri vaal geprikkeld, verbeterde op zijn beurt het zo juist geboren half uur oude record van Iness. Het lichaam prachtig in balans wierp Consolini de ronde schijf naar de 53,78 meen meter verder dan hij in 1948 had ge presteerd. Velen met ons dachten op dit ogenblik, dat de discus naar de gouden medaille voor de Italiaan wentelde, doch toen Iness opnieuw in de ring verscheen en in uiterste con centratie in zijn derde worp 55.03 me ter haalde, moest zelfs de knappe athleet Consolini het hoofd buigen en kon hij de hand ophouden voor het zilver. Voor de zoveelste maal ging de Stars and Stripes aan de hoogste mast. Het resultaat van het discuswerpen heren luidt: 1. en Olympisch kampioen Iness (V.S.) 55.03 meter; 2. Citasolini (Italië) 53.78 meter; 3. Dillion (V.S.) 53.28 meter; 4. Gordien (V.S.) 52.66 meter; 5. Klics (Hongarije) 51.13 me ter; 6. Grikaka (Rusland) 50.71 m. CONSOLINI onttroond HELSINKI, 22 Juli Teneinde het programma van het Olympisch zwem- stadion niet te zwaar te belasten, zal een gedeel te worden overgeheveld naar het zwembad aan de Meilathibaan, ongeveer in hetzelfde water waar nu de roeiwedstrijden wor den gehouden. Jan de Vries, de voorzitter van de KNZB en bestuurslid van de FINA toont zich zeer te vreden over de tot dus ver door de Finse organi satoren verrichte werk zaamheden en over de technische uitrusting van het zwemstadion. Er zullen volgende week in totaal vijftig waterpolowedstrijden worden gespeeld. De Nederlandse wa- terpoloploeg is in Helsin ki gearriveerd. Zij wilde weten welke indruk de Russen bij de training maakten. Niet in het minst onder de indruk van de inlichtingen, sloot trainer Kuyper daarop de deur van de kamer in het Olympisch dorp en gin gen de jongens een paar uur slapen. De jury du terrain van het hockeytornooi heeft als scheidsrechters voor de finale tussen Ne derland en India, welke Donderdag wordt ge speeld, aangewezen de Britse arbiters Ingledew en Allan. „Wij hebben nu pas goed kennis gemaakt met het stopperspilsyteem", aldus verklaarde de beer Maduro, voorzitter van de Curaeao.se Voetbal bond. „Wij hebben veel geleerd. Wat wij nu nog op de Antillen nodig heb ben is internationaal con tact en eentrainer' Onze vijf boksers behoeven zich over de verzorging geen zorgen te maken. Behalve Groot huis zal thans n.l. ook Theo Huizenaar door de Nederlandse Boksbond als verzorger naar de Finse hoofdstad worden uitgezonden. O* (Advertentie. Ing. Med.) f Pi». Para. Pom in liet nieuwe hnisj 7, De volgende morgen om precies 9 uur reed de heer Vossestaart met zijn wagentje voor. En hij behoefde niet lang te wachten, want Moeder stond al kant en klaar om mee te gaan. „Prachtig, U bent mooi op tijd, meneer Vossestaart", zei ze vriendelijk, terwijl ze in de wagen stapte. .Me vrouwtje, U zegt het," antwoordde meneer Vossestaart, „maar mijn devies is: „Tijd is geld" als U weet, wat lk bedoel". „Ik begrijp U volkomen" zei Moeder weer, „maarvóór we ver trekken zoudt U mij misschien wel willen vertellen, waar of dat huis is. Het liefst bleef ik in de buurt van Dierendorp wonen, ziet U. Ik ben nu eenmaal gehecht aan mijn geboorte plaats", „Mevrouwtje, U zegt het, naar dat is tactiek ziet U, allemaal tactiek"! „Wat bedoelt U?" Moeder kon de heer Vossestaart niet zo gauw volgen. „Me vrouwtje, het is allemaal tactiek, dat ik de plaats van het huis niet genoemd heb. Anders krijg ik te veel mensen op mijn dak. En dat is niet de bedoeling van de eigenaar. Ik moet dat huis ver huren voor hem, maar niet aan de eer ste de beste. Nee, nee.... en daarom heeft de eigenaar er mij op afgestuurd. Ik kijk m'n mensen aan, als u weet, wat ik bedoel." Gedurende zijn toe spraak had meneer Vossestaart zijn wagentje gestart en met een vlot vaar tje ging het in de richting van Dieren dorp. (Advertentie, Ing. Med.) Alchiba, 22-7 van Bremen te Hamburg. Alkaid, Porto AlegreR'dam, pass. 21-7 Finisterre naar Antwerpen Almkerk, 22-7 van Yokohama te Nagoya Amstel- land, 21-7 van Zuid-Amerika te A'dam Amstelpark, Lulea—Baltimore, pass. 21-7 n.m. Cuxhaven Argos, 21-7 n.m. van Taragona naar Alicante Alioth, Buenos Aires—R'dam, 21-7 van Monte video naar Santos Altair, R'damBue nos Aires, 22-7 v.m. van Recife naar Bahia Boisfievain, SantosYokohama. 19-7 te Penang Barendrecht (t), 22-7 van Singapore te Colombo verwacht Buru, R'dam—Tandjong Priok, pass. 21-7 n.m. Ouessant Dalerdijk, Pac. Kust-r- R'dam, 21-7 te San Francisco Duiven- dijk, Vancouver—R'dam, 24-7 18 uur n.m. bij Vlissingen verwacht D elfshaven, 18-7 n.m. van Savanna te New York Delft, ChiliA'dam, 21-7 n.m. van Callao naar Pisco Esso, Amsterdam (t), 22-7 van Aruba naar R'dam Elmina, A'dam W.-Afrika, pass. 22-7 Las Palmas naar Dakar Fairsea, ArdamSydney, 21-7 330 mijl west ten zuiden van Kangoeroe Eilanden naar Melbourne Groote Beer, R'dam—New York, 21-7 430 mijl oost- noord-oost van Kaap Race naar Halifax Garoet, New YorkJava, pass. 21-7 15 uur Kaap Guardafui n. Belawan Haar lem, 22-7 van Port au Prince te San- tiagoai Cuba verw. Hera, Zuid Pac. Kust'dam, 21-7 van Cristobalnaar Car- thagena Jupiter, 22-7 van Levant te A'dam Johan van Oldenbarnevelt, Syd neyA'dam, 21-7 60 mijl noord van Derna Kota Inten, Balik PapanR'dam, 22-7 te Napels Larenberg, 21-7 van Sfax naar R'dam Lekkerkerk, R'dam—Per zische Golf, pass. 21-7 n.m. Gibraltar naar Marseille Leuvekerk, 21-7 van Khor- ramshar te Basrah Lissekerk, 21-7 van Muscat te Dubai Limburg, R'dam— Tandjong Priok, pass. 21-7 10 uur Oues sant naar Genua Mariekerk, 22-7 van Mozambique te Beira verwacht Mar ken, 22-7 van Calcutta te Madras Meer kerk, 21-7 van Damman te Ras Tanura Merwede, Houston—R'dam, 21-7 n.m. te Le Havre Mitra (t), 21-7 van Beau mont naar Casablanca Nestor, 21-7 van A'dam te R'dam Nelly, R'dam Australië, pass. 21-7 Dakar naar Kaap stad Prins Willem IV, ChicagoR' dam, 22-7 te Hamburg Polydorus, 22-7 van Savanna te Charleston Prins Wil lem III, 18-7 van R'dam te Chicago Ridderkerk, Oost-AfrikaA'dam, 22-7 van Aden naar Suez Rijndam, 21-7 van R' dam te New Rork Rijnkerk, Perzische Golf—R'dam, 22-7 van Genua Radja, Java—New Rork, 22-7 te Djibouti Roe pat, JavaA'dam, 22-7 te Belawan DOOR PATRICIA WENTWORTH 10) Misschien was die wel dikker gewor den, dat deden zulke statige vrouws personen soms. Ze moest nu drie-en- veertig zijn. Catherine, die juist met het koffie blad de kamer weer binnenkwam, vroeg alsof ze zijn gedachten had ge raden: „Rietta al gezien?" „Neen, nog niet". Ze zette het blad op een klein tafel tje met opstaande rand. Dat was een kostbaar stuk, herinnerde hij 'zich. Hij vond, dat Catherine goed voor zichzelf had gezorgden zelfs bizonder goed. ,,'t Zou grappig zijn als we haar hier konden krijgen, nietwaar? Ik zal het eens proberen, geloof ik. Maar mis schien wil ze niet". „Waarom niet?" „Beste James", zei Catherine lachend. „Ben je dan vergeten, hoe Melling is? In jouw afwezigheid is het niet anders geworden". Meteen nam ze de telefoon van de haak. Hij kwam naast haar staan, hoorde, hoe ook aan de andere kant van de lijn de hoorn werd opgenomen en toen Rietta's stemniet veran derd, evenmin als Melling. „Ja?" „Je spreekt met Catherine. Hoor eens, Rietta. James is hierJa, vlak naast me En we willen allebei graag dat je hier komt.... en als je soms beweert, dat je niet kunt. vanwege Carr en dat meisje, weten we precies waaraan we ons houden moeten, James en ik". Nu klonk Rietta's kalme stem op nieuw. „Ik zal 't heel prettig vinden, James terug te zien. Bewaar geen kof fie voor me. Ik heb al gehad". Met een lach op haar gezicht belde Catherine af. „Ik dacht wel, Rietta zo hier te krij gen! Ze wil je niet laten denken, dat het haar iets kan schelen, je te ont moeten". „Waarom zou 't haar ook?" ,„0, nergens om. Grappig, dat geen van jullie beiden getrouwd is, niet?" „Ik heb nooit tijd noch lust gehad", zei James kortaf. .Een man komt alleen vlugger vooruit". „Bén je vlug vooruitgekomen?" „Dat schikt nogal". „Heb je bereikt wat je bereiken wil de?" „Zo om en bij. Maar er opeüen zich altijd nieuwe mogelijkheden". De koffie voor hem neerzettend, verzuchtte ze even: „Je zult een heer lijke tijd hebben gehad. Toe, vertel er me wat van". Rietta Cray, in het kleine vierkant beneden aan de trap gekomen, legde haar mantel over de trapstijl. Eigenlijk was ze boos, dat Catherine haar in de val had laten lopen en haar „ja" had laten zeggen, terwijl ze „neen" bedoel de. Ze had de fout kunnen herstellen, maar nu James Lessiter meeluisterde was haar dit onmogelijk geweest. Och, zij zowel als Melling moesten weten, dat ze hem met vriendelijke onver schilligheid tegemoet trad. Een blik in de oude wandspiegel deed haar zien, dat een toornige blos haar wangen be dekte. Ze was naar het Poortgebouw gegaan in haar oude rode huisjapon, maar de kleur stond haar goed en de lange stijve plooien pasten bij haar persoon. Toen ze de deur van de huis kamer opendeed, hoorde ze Catherine uitroepen: „Wat schitterend!" James Lessiter stond op en kwam de nieuwe gast tegemoet. „Zo, Rietta", zei hij eenvoudig. Even raakten de handen elkaar, maar het „deed" Rietta niets. Boos was ze niet langer en ook de benauwe nis over het weerzien was verdwenen! Hier was immers geen geest of spook verschijning uit het verleden terugge komen, maar stond ze voor een vreem de, zij het een knappe, flinke vreem de, een man van middelbare leeftijd. Kij en Catherine hadden aan weers zijden van de haard gezeten. Rietta nam de stoel tussen beiden in en vormde een wat wonderlijke, aparte figuur in Catherine's pasteikleurige kamer, die eensklaps overvol scheen. Er lagen te veel snuisterijen, er waren te 'veel bleke, tere tinten. Zij, Rietta, voelde zich niet op haar gemak. „Ik ben alleen even komen aanwip pen om te zien, hoe je het maakt. Ik kan niet lang blijven, want Carr en een vriendinnetje logeren bij me". „Carr?" De naam scheen James niet meer te zeggen dan ze het elke vreem deling zou gedaan hebben. „De zoon van Margaret. Je zult je. herinneren, dat ze met Jack Robertson trouwde. Toen ze naar het Oosten gingen, lieten ze Carr bij mij en daar ze nooit terugkeerden, heb ik hem op gevoed". „Carr Robertson...." 't Kwam eruii als welke willekeurige naam ook. „Het spijt me, dat van Margaret te horen. Hca oud is de jongen'" „Te oud om „jongen" te worden ge noemd. Acht-en-twintig". „Getrouwd?" „Dat was hij, maar ze stierf twee jaar geleden". „Pech! Ik schijn telkens iets ver keerds te vragen". „Dat kan zo eens gebeuren", zei Rietta kalm. „Het komt er niet op aan, James. Niemand van ons kende eigenlijk Marjory ze stelde geen belang in Melling. Ik geloof niet, dat Rietta haar meer dan een keer of tien gezien heeft en wat Carr betreft, nu die is, zou ik denken, hard op weg om zich te troosten. Hij heeft een buitengewoon bekoorlijk blondje meegebracht". „Dat is goedkoop, Catherina", viel Rietta uit en James herkende haar recht-op-de-man (in dit geval de vrouw) afgaan, haar echt gemeende verontwaardiging. Hier was Pallas Athene, de Griekse godin, die een on waardig sterveling met minachting overlaadde. Toch een knap schepseltje, die Rietta, maar waarschijnlijk geen gemakkelijke levensgezellin! Hij acht te het maar beter, 't gesprek af te lei den en begon te informeren naar ver schillende dorpsbewoners. Toen ze twintig minuten later op stond, bood hij aan, haar te vergezel len. „O, dat hoeft niet, James". „Wat prettig is. behoeft niet altijd Als je 't goed vindt, kom ik nog terug. Catherine, dus zeg ik je nog niet goe dendag". Buiten was het donker want de maan scheen niet en de sterren waren enigszins gesluierd door een lichte mist- de lucht was zacht en vochtig met een zwakke geur van rokend hout en rottende bla eren Eerst toen ze ongeveer een derde van de korte weg hadden afgelegd begon James te spreken. (Wordt vervolgd) Straat Banda, 22-7 van Nagoya te Yoko hama verwacht Sumatra, A'damMa kassar, pass. 21-7 Finisterre Stad Alk maar, vertr. 23-7 van R'dam naar Narvik Stad Arnhem, 21-7 van R'dam te Nar vik Stad Dordrecht, R'dam—Palermo, pass. 22-7 Kaap Finisterre naar Gibral tar Stad Haarlem, 23-7 9 uur van Lulea aan de Hoek van Holland verwacht, daarna naar R'dam en Vlaardlngen Stad Leiden, 22-7 10.30 uur van Narvik aan de Hoek van Holland verwacht, daarna naar Vlaardingen. Stad Maastricht, vertr. 23-7 van R'dam naar W.-Italle Stad Schiedam, 21-7 van Vlaardingen to Narvik Stad Vlaardingen, 24-7, 8 uur, van Wabana aan de Hoek van Holland verwacht, daarna naar R'dam en Vlaar dingen Tosari, R'dam—Sorong, 21-7 17.30 uur van Cowes naar Port Said Tamo, Antwerpen—Buenos Aires, 22-7 to Santos verwacht Tjipanas, Japan- Kaapstad, 22-7 te Miri Tjitjalengka, 22-7 van Rio de Janelo te Yokohama Trompenberg, HoustonR'dam, 21-7 n.m. van Bremen Tabinta, 18-7 van Los Angeles naar Hueneme Tawali, Java- New York, 22-7 te Halifax verwacht Themisto, ThreerlversDenemarken, pass. 21-7 Belle Isle Tibia (t), 22-7 van Kiel te Surabaja verwacht Utrecht, 19-7 van San Francisco naar Vancouver Veendam, 21-7 n.m. van New York te R'dam Waterman, 22-7 van R'dam naar A'dam Weltevreden, 22-7 van San Francisco te Calcutta Zonnewljk, Mon treal—Nederland, pass. 21-7 Natasquan Point Zuiderkruis, 24-7 ca. 13 uur van New York aan de Hoek van Holland ver wacht. INTERNATIONAAL HOMOEOPA- TISCH CONGRES IN DEN HAAG Van 28 Juli tot 1 Augustus zal in de gravenlijke zalen van het Binnen hof in Den Haag een internationaal homoeopathisch congres worden ge houden. DONDERDAG 24 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.0024.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram .muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram-muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet." 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest. 11.45 „Liba non, het land op de grens van drie we relddelen", causerie. 12.00 Strijkorkest. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 13.33 Gramofoon- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 „De vrouw die de waarheid schreef hoorspel. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Ama teursprogramma. 16.55 Orkestconcert, 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gramofoon- muziek. 17.45 Regeringsuitzending: C. W. Matroos: „Het district Nickerie in Suri name". 18.00 Olympische Spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Lichte muziek. 19.15 Ge sproken brief uit Londen. 19.20 Orkest concert. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroep orkest. 21.05 Koor, sopraan en piano. 21.35 Lichte muziek. 22.15 Olympische Spelen. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. t— 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Mvrgen- gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11,45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gra- mofoonmuziek. 13.35 Zangrecital. 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.40 Vocaal Ensemble. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.- muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Banjo- Orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Koorzang. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 „Levensvragen van allerlei aard en een Pastoraal antwoord". 19.20 Bariton en orgel. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Marinierskapel. 20.50 Reportage. 21.10 Gram.muziek, (pl.m, 21.35 „Het Wespennest"). 2i,55 Buiten lands overzicht. 22.15 Twee piano's. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7