SPAANDER seizoenopruiming Naar de schoonste plekjes van ons land Stad en Omgeving De beslissing over de Berger tram staat thans voor de deur AGENDA Bachconcert in met kaarsen verlichte kerk te Den Hoef Ministerie van O. K. W. kocht kunstwerken in Bergen Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Friezen en Groningers nemen steeds meer de route over de Friese brug Waarom kreeg Bello geen kans zich mei de bussen ie meien N.S, gaan niet vrij uit Knap werk, maar ie monoioon van opzei Een goed VERSTAANDER koopt bij ALKMAAR FALCON. ARTIKELEN f Druk vreemdelingen- bezoek BRUGWACHTERS NOTEERDEN.... Meer Zweden dan ooit ie voren en slechis heel weinig Engelsen De schippers aarzelen EN NU: DE ZON TEGEMOET Naar Apeldoorn en de Veluwe, naar Rhenen en Arnhem Vader is naar de brug VRIJDAG 25 JUM Ï952 VAARMATE de maand Juli verstrijkt, nadert het moment waarop over het lot van de Berger tram definitief zal worden beslist en bereikt de spanning, waarin velen verkeren, haar climax. Met zekerheid kan Intussen worden aan genomen, dat de tram in haar huidige gedaante, de steunende, stampende, pie pende, schommelende en krakende „Bello", gevolgd door één of meer volkomen versleten wagons, wel gedoemd is te verdwijnen. Nog tijdens de jongste verlich tingsavond heeft het trammetje weer velen zijn goede diensten bewezen en aan getoond dat voor massa-vervoer railtractie het juiste middel is, doch helaas komt een dergelijk vervoer slechts zelden voor. Toegegeven ban worden, dat het gemeentebestuur van Bergen- energiek voor het behoud van de tram heeft ge streden. De Nederlandse Spoorwegen blijven echter onaandoenlijk voor gespro ken of geschreven woorden. Voor hen geldt slechts het feit, dat het hier een niet meer renderend lijntje betreft, dat zo spoedig mogelijk dient te verdwijnen, zoals alle bij de N.S. in exploitatie geweest zijnde tramlijnen zijn verdwenen. Bello met zijn volgrijtuigen vormt derhalve de laatste der Mohikanen. Als een cri de coeur hebben B. en W. van Bergen het bekende, voortref felijk geredigeerde memorandum aan de bevoegde instanties verzonden, doch het is de vraag of men blijvend de ontwikkeling van het autoverkeer bui ten Bergen zal kunnen houden. Volkomen juist concludeert het me morandum dat voor twee middelen van vervoer in Bergen geen plaats is. Hier ligt de kern van de zaak, hier ook wreken zich de fouten in verle den en heden gemaakt. Zij gaan allereerst terug naar de tijd, waarin de N.S. hun beruchte jaarlijkse millioenenverliezen leden, verliezen, die door het Rijk moesten worden gecompenseerd, doch dat niet temin toestond, dat elke ondernemer, die zulks wenste, zich met goedkope busjes, die niet aan een kostbare spoor weg verbonden waren, als concurrent van de tramwegen op een bepaald tra ject kon werpen en'daarmede het har- tebloed van het reizigers-railverkeer kon aftappen. In de lange jaren, die sedertdien zijn verionen, hebben de eertijds beschei den begonnen busondernemingen zich tot belangrijke, goed geoutilleerde ver voersdiensten ontwikkeld en kapita len in hun rollend materiaal geïnves teerd. Het is practisch onmogelijk deze goed opgebouwde ondernemingen als de N.H.A.D.O. zonder meer ter zijde te stellen, zoals trouwens ook uit liet betoog van B. en W. van Schoorl is gebleken. Het is nu eenmaal een onontkoom bare eis, dat het reizend publiek het middel van vervoer zo kort mogelijk bij de plaats, waar het dagelijks zijn werkzaamheden verricht, kan berei ken en ook zo dicht mogelijk bij de plaats van bestemming kan worden af gezet. Wanneer de bus de passagiers naar en uit het hart van de stad brengt, dan zal de tram die slechts aan de peripheric van de gemeente komt, al tijd in het nadeel zijn. Natuurlijk gaan in deze kwestie de Nederlandse Spoorwegen niet vrij uit. Zij hebben "jarenlang niets gedaan om het vervoer op de tramweg te stimu leren, zij hebben er veelal het oudste rollend materieel op ingpzet, dat zij bezaten, materiaal, waarvan de ven sters niet eens geopend konden wor den, zodat op warme dagen de rijtui gen meer op broeikassen dan op comfortabele compartimenten leken. Het scheen wel of de N.S. het reizigers- vervoer eer wilden afstoten dan aan trekken. Onder deze omstandigheden mag men het de Bergenaren en het bezoe kend publiek niet kwalijk nemen, dat zij een moderne bus boven een' volko men aftandse tram prefereerden en nog prefereren. Er is een paar jaar geleden in dit blad gepleit voor gelijke kansen en daarmede voor gelijkwaardige con currentie tussen de nu eenmaal be staande busonderneming en de uit 1905 daterende tram. Die kansen zouden slechts geschapen kunnen worden indien de tram zou worden geëlectrificeerd en hetzelfde tracée zou berijden n.l. de Berger- weg als de bus om aan het einde van de Nieuwe Bergerweg bij Oost dorp weer op het bestaande baanvak naar Bergen aan Zee te komen. De grote omweg over Koedijk, dat fre quent per bus bereikbaar is, was dan vervallen. De vernieuwing van de Bergerweg had hierbij een goede kans geboden, waarbij het naar Bergen voe rende rijwielpad zou komen te ver vallen, terwijl het overblijvende rij wielpad op vei dubbelde breedte had kunnen worden gebracht, naar voor beeld van de weg Amsterdam—Haar lem. Intussen heeft nakaarten geen zin. De beslissing rtaat thans voor i» uriir. Moge deze t ziin, dat zij met net wel begrepen bcia'ng van Bergen voorop gesteld, ied^r recht zal doen weder varen. VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Kerel der vlakten (14 jr); Victoria Theater, 8 uur: Tussen middernacht en dage raad (18 jr); Rex Theater, 2.30 Zwarte schaduwen over Afrika (alle lft) en 8 uur: De bron (geprolongeerd, 14 jr): Harmonie Theater, 8 uur: Vier meisjes van Broadway (alle leeft.) Gulden Vlies, 8.15 uur: Italiaans Opera concert. Doopsgezinde kerk, 8 uur: Concert Bethel College Choir. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Kerels der vlakten (14 jr): Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Tussen midder nacht en dageraad (18 jr); Rex Thea ter, 2.30: Zwarte schaduwen over Afri ka (alle leeft.) - 7 en 9.30 uur: De Bron (14 jr); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Vier meisjes van Broadway (alle leeft.). Noordhollands Kanaal (bij de Reini ging) 3'.30 uur: Start drie kilometer zwemtocht. BERGEN. Rustende Jager, 4 uur: Opening expositie Jaap de Carpentier en Radecker. BERGEN AAN ZEE, 8 uur: Bal- champêtre. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 5.50 18.12 Zaterdag 6.21 18.42 TE CAMPERDUIN Hoog laag Vrijdag 5.55—18.17 0.17—11.55 Zaterdag 6.26—18.47 0.56—13.17 N/irtftl 4111if nrool An mllrt ar*isiieke bedoelingen van de con- VIOOI, TIUIl, orgel en ceiio certgevers valt niet te twijfelen, maar in de samenstelling van het program ma had meer contrastwerking kunnen zijn. Het werd inderdaad wat te mono- loon. Wanneer deze musici meerdere auteurs op een avond speelden zou den ze, althans voorlopig, meer effect sorteren. Dat er momenteel in Egmond aan de Hoef veel muzikale fijnproe vers zijn, bleek wel uit de zeer grote belangstelling. Er was zo goed als geen plaatsje onbezet. Met de kaarsverlich ting werd een stemmige sfeer in de kerk bereikt. De uitvoerenden kunnen er zich van overtuigd houden, dat hun muzikale prestaties intensief werden beluisterd en dat menigeen met ons waardering zal hebben gehad nu eens een concert programma te hebben kunnen horen dat met clichéwerk niets van doen had. Ms. Een viertal instrumentalisten gaf in de Hervormde keik te Egmond aan de Hoef een concert, uitsluitend gewijd aan werken van Joh. Seb. Bach. Het waren Jeanne Lot Hertzberger (viool), Joost Tromp (fluit), Dick Zevenber gen (orgel) en Toon Doorn (cello). Men had zich hiermede een zware op gave gesteld. Een gehele avond met Bachs absolute muziek boven de ma terie uit te stijgen, vergt ontzaglijk veel. Bleven er in dit opzicht nog on vervulde wensen, anderzijds viel te constateren, dat er in zake techniek ontegenz.eggelijk' zeer knap werk is geleverd. Het interessante \an dit concert was wel, dat men uit Bachs oeuvre zelden gespeelde werken had gekozen. De organist opende met de Fantasia in G-dur niet een der sterkste stuk ken van Bach. In zijn registratie bleek hij gebonden te zijn aan de be perkte dispositie van het orgel. De violiste speelde de Sonate no. 4 in d-moll voor solo-viool. Het zuivere twee-stemmige spel en de duidelijke behandeling van de structuur dezer sonate vielen te loven. De fluittist speelde met constante fraaie toonvorming de Sonate in C. Uitstekende momenten werden ook be reikt in de Sonate in G voor fluit, viool en continuo. De continuo-partij werd door de cellist perfect maar wel wat al te bescheiden ten uitvoer ge bracht. De organist speelde nog een heel merkwaardig werkje van Bach, n.l. „Kleines harmonisches Labyrinth" Het luisteren naar dit programma vergde zelfs van de Bach-liefhebbers een grote mate van inspanning. Aan Geslaagd Voor het in Den Haag afgenomen examen voor coupeuse Costuum- en Mantelvak. eerste en tweede gedeelte, slaagde mej. T. Zoon uit Heiloo. Voor coupeuse Lingerie en Kinder- confectie slaagden de dames M. Broer- sen uit Bergen en T. v. d. Heyden uit Oudorp. Voor het in Haarlem gehouden examen slaagden als costumière mej. J. Krone uit Heerhugowaarl, mej. L. Floris en mej. A. Louw te Alkmaar, mej. G. Slot en mej. J. Oijevaar uit Broek op Langedijk. WIELRIJDER VERLEENDE GEEN VOORRANG Gistermiddag omstreeks kwart over vijf verzuimde een wielrijder op het Kerkplein voorrang te verlenen aan een op een bromfiets rijdende dame. Beiden kwamen te vallen, waarbij de vrouw een diepe \4Jeesw'ond aan de linker wang opliep. Eventuele getuigen van dit ongeluk .wordt verzocht zich in verbinding te 'stellen met de Alk- maarse politie. Vanwege het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zijn bij een aantal kunstenaars te Bergen, allen werkende leden van het Kunste naars-Centrum aldaar, werken aange kocht. Op de expositie, die Karei Colnot thans in de Kunstzaal van de Rusten de Jager" houdt en waar door parti culieren reeds een schilderij en een tekening waren gekocht, werd bij deze gelegenheid gekocht het schilderij „Duinlandschap". Op de permanente expositie, irr de" vorzaal van hetzelfde restaurant vond aankoop plaats van een werk van Jaap Mooy en Jan de Leeuw, alsmede van Jaap Sax. Ook van Jac. J. Koeman, die in het huis met de pilaren zijn werk tentoonstelt, werd een schilderij verworven, terwijl op de ateliers van mevrouw U. P-ost- ma-Sinzheimer, Jaap de Carpentier, David Kouwenaar en Henk van den Idsert eveneens aankopen plaats von den. Dr R. N. Vroom, hoofd van de af deling Kunst van meergenoemd de partement bepaalde de keuze bij deze Missieweek boekte 15 a 20.000 „winst" Hoewel de definitieve resultaten nog niet bekend zijn, kan worden aange nomen, dat de missieweek, die in Alk maar werd gehouden, een bate van f 15.000 tot f 20.000 heeft afgeworpen. Aan kerkelijke collectes werd f 8000.- opgebracht. Ski aankopen, waarbij tevens de bedoeling voorzat zich weer eens te oriënteren over het werk van verscheidene kun stenaars, die te Bergen arbeiden. Ook in onze IO procent korting op alle courante goederen, uitgezonderd (Advertentie, Ing. Med.) 122. Dolle Dirk en zijn lotgenoten boden geen verzet meer. Zij hadden er schoon genoeg vai De meesten hunner liepen met f -' hele builen op het hoofd door het neervallend gesteente en zelfs Dolle Dirk zong een toontje lager De verschrikkelijke ontploffingen waren in zijn benen blijven zitten en het lopen viel hem moeilijk Toen com missaris Van Wanten en zijn man schappen de kelders waren Inge drongen en zij met behulp van hun zaklantaarn alles begonnen te onder zoeken, hadden de rovers zich spoedig overgegeven. Ook Dolle Dirk en ook de weduwe Wabbel. Zij staken allemaal de handen ln de hoogte en één voor één werden zij buiten hun schuilplaats geleid, waar Wiin Wiebel en Barend Bonnemans hen de polsmofjes omde den. Daar stond het hele stelletje Fok- ke Friemelaar en Janus met de ring baard en Daan Slok de herbergier en Piet de Peperpot en juffrouw Wabel en al het andere gespuis. MeneJ Kieuntjes en commissaris Kwabbertee! hadden nog wel even met hun ogejj geknipperd, toen de roversbende marl netje voor mannetje te voorschijiS kwam, maar toen zij eenmaal goed erjj wel de boeien om hadden, schepten zijl weer moed en het was commissaris!! Kwabberteen die op Dolle Dirk af-l stapte en hem toesnauwde: „Zo galge-1 brok, jij begrijpt zeker wel dat jij zog zuur bent ais een pint azijn". Het vreemdelingenbezoek aan de kaasmarkt bereikte vandaag een hoog tepunt. Duizenden en nog eens duizen den toeristen schuifelden voetje voor voetje door de straten rond de markt en tegen elf uur werd het zelfs zo druk dat het niet mogelijk meer was via de Houttil de markt te bereiken. De dreigende regenwolken waren er oorzaak van dat ook vele vacantiegan- gers uit de omliggende gemeenten een bezoek aan de stad prefereerden boven een dagje aan strand of in de bossen De parkeerplaatsen waren meer dan vol en het kostte de politie heel wat werk om die schier eindeloze stroom van mensen en voertuigen in goede banen te leiden. Bhalve de gewone individuele bezoe kers waren er vanochtend ook ver schillende groepen. Daar waren de deelnemers aan het Congres interna tional d'histoire et 1' art, daar waren de solisten van de Opera Italiana en de zangers en zangsters van het Bethel College Choir, die in de grote drukte niet meer terug te vinden waren. Bezoekers uit alle delen der wereld troffen elkaar vanochtend op de kaas markt: zij maakten honderden, vele honderden foto's, die zij bij terugkeer in hun vaderland zulien tonen aan vrienden en kennissen en dat is dan weer de beste stimulans voor het vreemdelingenbezoek van het volgend jaar. Prijzen op de kaasmarkt1 Op de heden gehouden Kaasmarkt waren aangevoerd 15 stapels fabrieks- kaas en 7 stapels boerenkaas, totaal 41.0p0 k.g. De prijzen waren voor de fabriekskaas f 2.07 en voor de boeren kaas f 2.11. De handel was matig. Dinsdag waren in Bodegraven 179 partijen aangevoerd. De prijzen waren le soort f 2.22—f 2.27; 2e soort f 2.17 f 2.21; extra f 2.38. De handel was redelijk. In Woerden waren er Woensdag 244 partijen. De prijzen waren le soort f 2.22—f 2.28; 2e soort f 2.17—f 2.21; zware f 2.24f 2.30; extra zware f 2.36. De handel was matig. Op de kaasmarkt in Gouda waren gisteren 241 partijen aangevoerd. De prijzen waren le kwaliteit f 2.24 f 2.29; 2e kwaliteit f 2.19f 2.23; extra kwaliteit tot f 2.36. VEEWAGEN REED TEGEN URINOIR In de nacht van Woensdag op Don derdag is een rode veewagen tegen de bij de brandweerkazerne staande uri noir aangereden en heeft deze vrij ernstig beschadigd. Eventuele getuigen wordt verzocht zich te vervoegen bij de gemeentepolitie. Uit de distilleerderijen van de Erven Lucas Bols, Amsterdam - Schiedam (Advertentie, Ing. Med.)' De verwachting, dat na de opening van de nieuwe Friese brug het verkeer van en naar Groningen en Friesland in toenemende mate de route door de Wieringer- meer naar Alkmaar zou kiezen in plaats van de langere weg via De Kooy, is bewaarheid geworden. Voorheen gaven verschillende autobestuurders de voor keur aan de omweg boven het wachten voor de oude brug, maar thans is deze toestand radicaal veranderd. De brugwachters, die zo bij tijd en wijle een ver keerstelling houden, bemerken een verrassend groot aantal wagens uit de Noor. dclijke provincies. Hoeveel er per dag over de brug raast moge blijken uit era van de tellingen, die op verschillende tijdstippen tijdens een normale weekday werden gehouden. Het gemiddelde aantal auto's dat in een uur passeert is onge veer driehonderd. Op marktdagen en speciaal op Vrijdag wort dit getal uiteraard ver overschreden. Wat de brugwachters tevens hebben geconstateerd is, dat van de buitenlanders de Zweden het sterkst zijn vertegenwoordigd en dat er dit jaar een opvallend klein aantal Engelse wagens in Nederland rijdt. Dit is gemakkelijk te verklaren. Voor de Britten wordt een uitstapje met de wagen naar Europa te duur en wat de Zweden betreft, welnu, daar is het in de na-oorlogse jaren een mode gewor den om in de vacantie naar het buiten land te gaan. Deze rage begon twee jaar geleden, zette zich in 1951 voort en is dit jaar tot ongekende proporties uitgegroeid. Iedere Zweed, die over een auto beschikt, is het welhaast aan zijn stand verplicht dver de grenzen te gaan kijken. En aangezien Alkmaar op de grote route ligt, die de Zweden bij voorkeur kiezen als ze op weg zijn NU DE ZON van dag tot dag over dadig schijnt en de rijpe velden lok ken tot een tocht naar buiten, nu maakt u uw plannen. Heerlijk zo'n voorberei- Het is voor vele ouden van dagen en werklozen, maar vooral voor de oudjes, een grote teleurstelling ge weest, dat het werk aan de Friese brug is klaar geko men'en de brug in gebruik is genomen. Want het werk bij de brug en alles wat daarmee verband hield was elke morgen, en vooral elke middag, de grote attractie van allen die niets anders te doen hadden dan er naar te kijken. In vele gezinnen werd er vroeg gegeten want vader moest naar de brug. Hij vond er zijn vrienden en kennissen, die kauwend op hun pruimen, sabbelend op hun zwarte sigaren of zuigend aan hun berookte pijpjes, naar de grondwer kers of de mannen van de staalconstructie keken en die allemaal hun oordeel klaar hadden over wat er gebeurde, over hoe het vroe ger gebeurde en over de vraag wat er waarschijnlijk de bedoeling van zou zijn. De zelfde ouwe manne tjes zaten jaren en jaren op de bankjes in hei Victorie- park. Zij keken naar de rug van Victorientje, hielden hun korte pijpjes, met de kop naar beneden bengelend, tussen de zwarte stompjes van hun tanden, keken of ze oud-schippers waren „deskundig" naar alle voor bij tuffende boten en hiel den de bankjes warm tot het duister begon te wor den en er langzamerhand plaats gemaakt moest wor den voor een jongere gene ratie. Toen werd de brug ge bouwd en het was of al die mannetjes jarenlang in een grote zaal op het opengaan van een scherm gewacht hadden en of hun geduld nu beloond werd met een groot openluchtspel, dat maandenlang stof tot uitge breide discussies zou bieden. „Vader is naar de brug" werd er in menig gezin ge zegd en dan wist men het wel. Vader was naar de brug, maar er komt aan elk schouwspel een eind en ook aan het grote-openluchtspel, dat „De Brug" heette. Nog een week of een dag of tien hebben al die stuur lui aan Ie wal naar het ver keer over de nieuwe brug gekeken en elkaar verze kerd, dat 't nou toch heel anders was dan vroeger. Zij hebben er zich van overtuigd dat de oude brug nog altijd wijd opengedraaid op haar plaats lag en elkaar de door niemand beantwoor de vraag gesteld wanneer die nou naar Buiksloot zou verhuizen. Ze hebben het kanaalvak nog eens langs gewandeld en geconstateerd dat er he laas veef~van het oude ver dwenen was, waaronder ook het met hoge muren omring de stenen huisje dat zo druk bezocht werd dat men er altijd op elkaar moest wachten. Maar op de brug zijn ze nu langzamerhand uitgeke ken. L' histoire se répète, zegt een Frans spreekwoord en dat geldt niet alleen voor de grote wereldgebeurtenissen maar ook voor de heel klei ne. Vader is niet meer naar de brug maar naar het park. Victorientje heeft zich daar een ander plaatsje gezocht, zij prijkt er met half opge schilderd voetstuk in een kring van bloeiende planten en Gemeentewerken is be zig van de goed geschoren gazons een keurig plantsoen te maken. De bankies zijn verplaatst en Victorientje - het is goed dat ze van steen is - heeft er 's morgens, 's middags en 's avonds het vrije uitzicht op gekregen. De mannen onder wier „toe zicht" elke kubieke meter grond bij de brug verplaatst is en elke steen van de ver dwenen huizen is afgebro ken, keren naar hun bankje terug waar ze ongestoord kunnen philosoferen over wat er in Alkmaar geweest is en wat er komen zal. Waarbij één conclusie altijd vooropgesteld wordt en door niemand wordt bestreden, namelijk, dat het in de goe de oude tijd altijd beter was dan het nü is. ding van een uitstapje voor een dag of langer. De voorpret geeft al een ge noegen en dan de dag zelf, die uitge buit moet worden, zo dat u er nog lang met genoegen aan zult kunnen terugdenken. Waarheen zult u gaan? Daarbij helpt u de krant. Ze orga niseert tochten naar de fraaiste plek jes van ons land, laat u rijden langs bezienswaardigheden, brengt u op plaatsen waar u zich prettig kunt ont spannen en doet u de schoonheid van het eigen land ontdekken. Het zal u gaan als de andere deelnemers aan zo'n krantenreis. U komt enthousiast terug tn. u schrijft in voor een volgende tocht, als u nog vacantie hebt en als uw portemonnaie het toelaat. 49 TOT 28 JULI zijn de krantenreizen volgeboekt, maar op Woensdag 30 Juli gaat de krant naar Apeldoorn en de Veluwe en daarvoor zijn nog plaat sen open. Nóg schrijven we, want da gelijks melden zich deelnemers. Het is hoogseizoen, dus is spoed geboden. Dit wordt een tocht door rijpend ko renveld en door de stille schoonheid van de Veluwse bossen en wie zich ont spannen wil, die vindt die ontspanning in Apeldoorn. Onze reizen kenmerken zich door eer prettige sfeer er wordt gezorgd voor goede leiding en consumptie en maal tijd zijn prima in orde. De kosten voor deze dagtocht bedragen f 12.inclu sief diner. CN OP MAANDAG 4 AUGUSTUS gaan we naar Rhenen en Arnhem. Ook hier zijn nog enkele plaatsen open U kent deze omgeving niet? Dan zal de tocht een openbaring voor u zijn. Was u er eerder, dan behoeven we u niets te vertellen, want dan weet u dat deze kant van ons land een verras sing is. De kosten van deze tocht bedragen f 13.diner inbegrepen. naar Belgie of Frankrijk, pikt de kaas stad van deze hausse ook nog een graantje mee. Brugwachter Hoppe dient vaak als vraagbaak voor de vreemdelingen, die naar Volendam willen en hij heeft daarom een hele stapel briefjes klaar liggen waarop hij netjes de route naar de beroemde vissersplaats heeft aan geduid. Zodra de vreemdelingen uit het portierraampje buigen en het woord „Volendam" noemen grijpt hij een van die papiertjes en stopt het hun in de hand. De verbaasde gezichten, die on veranderlijk op deze vlotte service volgen geven hem iedere keer een grote voldoening. De scheepvaart. Nu de verkeersstrepen op de toerit- ten zijn aangebracht is de verwarring, die eerst bij de weggebruikers heerste, volkomen verdwenen. De verkeers stroom volgt gewoon de aanduidingen en vooral voor de fietsers, die aanvan kelijk grote aarzeling vertoonden bij het oversteken is het nu door de over steekplaatsen heel wat gemakkelijker geworden. De enigen, die nog niet aan de nieuwe situatie zijn gewend zijn de schippers, hoe vreemd dat ook moge klinken. De trage gang bij de oude brug ligt nog zo vers in hun geheugen, dat zij de machines stoppen als ze zien, dat de brug niet opengaat zodra zij de bocht door komen. Het gebeurt dan ook meermalen, dat de brugwachters hun cabipe verlaten om de schippers met armzwaaien te kennen geven, dat zij rustig kunnen doorvaren. In tegenstel ling tot vroeger is het openen van de brug nu een kwestie van seconden ge worden. De oude brug zal waarschijn lijk in het najaar worden verwijderd. Voordat zij haar taak in Buiksloot gaat vervullen wordt de brug bij de fa. Klinkenberg te Wormerveer gron dig opgeknapt, van een nieuwe menie- laag voorzien en een stukje verlengd, omdat de overspanning te Buiksloot iets lange! is dan in Alkmaar. MANHATTAN Het nieuwste Amerikaanse moccassfn model in diverse modetinten. jr* Filiaal Alkmaar: Langestraat 15 (Advertentie, Ing. Med.)'

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2