Koos de Jong ontging het brons 1 Ploegachtervolging werd tijdrace Super-voetbal van de Hongaren met jmimi Ut UttómÈL DE ZOU SCHIJNT.... Zweden werd het slachtoffer van weergaloos spel In zenuwslopende race zeilde Sarby naar de derde plaats Protest mocht niet meer baten r Een kus voor de overwinnaar ZATOPEK TRAINT. Vreemde beslissing van de U C l. Nederlandse ploeg op kantje af in de eindstrijd Hijzelendoorn plaatst zich in de sprint MEDAILLEREGEN I 1 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 riongaarse aoeiman na paseerde enige Zweden, die alleen monstreerde Puskas, toen hy met rust werkeloos Uruguay molesteerde de scheidsrechter Koninklijk Paar naar de revanchewedstrijden Zwaargewicht Davis op eenzame hoogte (Van een speciale verslaggever) HELSINKI, 28 Juli. Koos de Jong was de enige Nederlandse zeiler, die van daag naar zijn boot stapte met in de zakken van zijn donkerblauwe zellbroek de kans op een ere-plaats. Gebukt onder de wetenschap, dat aller ogen thans op hem gericht waren, maakte hij zijn Finn-jol zeilklaar voor de race, die zou be slissen, of hij, dan wei de Engelsman Currey of de Zweed Sarby, voor de zilveren en bronzen medaille in aanmerking zouden komen. Drie grijpgrage handen voor het zilver en brons, het goud was reeds gegrepen door de meesterhand van de Deen Elvstroem. Met de schoot in de hand, één oog gericht op het zeil en het andere op de postie van de concurrenten, voer het drietal deze hellevaart der onzekerheid. Voor Currey kwam spoedig de verlossing. Hij zat op zilver, maar Sarby en De Jong zetten hun via dolorosa om de derde plaats voort. Vijf plaat sen verschil zou de Zweed gelukkig maken, zes plaatsen verschil zou De Jong in de zevende hemel brengen. Het werden er vijf. De Jong eindigde als tiende en Sarby als vijftiende. Voor de Zweed dus het brons. kruisrak was het zonneklaar, dat de finish zeer spannend zou worden. De kopgroep bleef ongewijzigd, maar het bleek, dat De Jong enkele plaatsen ver diend had, terwijl Sarby wat achter was gebleven. Met zes plaatsen verschil zou De Jong de bronzen medaille hebben, met vijf plaatsen verschil zou echter J")E minder goede start van de kansheb- 'J bers in de Finn-jollenklasse mochten wij gevoeglijk boeken op de zenuwen. Daarby was Sarby gehandicapt door een lelijke verwonding aan de rechter hand. Bü het breeuwen van een lekke naad was het mes gebroken en zijn handspier geblesseerd. Een van de ge volgen van minder goed starten was, dat De Jong bakboord zeilende, niet kon wenden om vrije wind te zoeken en verplicht was tussen de andere jol len in te blijven. Denemarken en Ca nada waren het beste weggegaan, de eerste over bakboord door liggende, de ander over stuurboord. Bij het eerste merkteken bleek de over bakboord be gonnen groep aanmerkelijk voordeel te hebben gehad. Na het eerste kruisrak was Oostenrijk eerste, Denemarken 2, Ierland 3, Ciyba 4, Engeland 8, Neder land 13 en Zwed-n 20. Zou hij in deze positie blijven, dan was De Jong zeker van de bronzen medaille. In het twee de kruisrak keerden echter de kansen. De Jong ging met de grote groep mee om te proberen nog enkele plaatsen te winnen. De Zweed, toch achterliggend, ging avonturen en maakte een zeer lange slag naar bakboord. Ook al door dat hij hierdoor van niemand last had, kon hij enkele plaatsen winnen. Aan het einde van dit kruisrak bleek De Jong nog op dezelfde plaats te liggen, doch de Zweed was nu nog slechts en kele mejers achter hem. Dit betekende dat De Jong vierde zou worden en de Zweed de bronzen medaille zou ver overen. Immers Currey, nu zevende, had de zilveren medaille al „bijna" in zijn zak. Het bleek nu opnieuw, dat de jol van Koos de Jong niet zo hoog aan de wind zeilde als de andere jollen, hetgeen een aanmerkelijk nadeel betekende. In de kopgroep had de prachtige zeiler Elv stroem (voorwaar een waardig kam pioen) de leiding overgenomen, terwijl de Canadees McLaughlin en de Euro pese kampioen Erndl om de tweede eil Sarby hiervoor in aanmerking komen. Koos de Jong eindigde echter als tien de en Sarby als vijftiende. De Neder lander kwam dus op de vierde plaats, slechts 67 punten verwijderd van de bronzen medaille op een totaal van on geveer 5000 punten. Alleen de door De Jong ingediende pro testen tegen Currey (Engeland) en McLaughlin (Canada) konden nog ver andering brengen en zelfs zodanig, dat De Jong nog een gooi kon doen naar de zilveren medaille. Onze landgeoot protesteerde er tegen, dat Currey en McLaughlin in de snit van de zeilen wijzigingen hebben aangebracht, waarbij zelfs de hulp is ingeroepen van een zeilmaker en waardoor de resultaten van de Engelsman en de Canadees aan merkelijk beter zijn geworden. Naar Nederlandse begrippen is de handel wijze van deze deelnemers beslist on toelaatbaar daar deze wijziging zelfs niet te vergelijken is met bijvoorbeeld een reparatie aan een zeil. De jury was evenwel een ander oordeel toe gedaan en wees het protest af. De Vries Lentsch zeilde in de 5,5 klasse weer op de hem vertrouwde plaats in de middengroep. Hij finishte als veertiende. Amerika werd eerste, gevolgd door Finland. Engeland en De nemarken. In het algemeen klassement staat De Vries dertiende. Wim van Duyl deed het in de Dra- kenklasse beter en werd vierde. Jam mer was het, dat de concurrentie in de kopgroep zo zwaar was. Het gedrang om de eerste drie plaatsen was daar door zo groot, dat hij ondanks zijn re gelmatig goede posities in de kopgroep r.iet voor plaatsing in aanmerking kwam. De Noorse zeiler Thorvaldsen prolongeerde zijn Olympisch kampioen schap van 1948. Ook vandaag werd hij eerste met zeer grote voorsprong op Duitsland. Zweden en Nederland. Van Duyl beëindigde de Olympische zeil- derde plaats vochten. Na het derde wedstrijden met de zesde plaats, voor' waar in dit sterke milieu een prestatie om trots op te zijn. Bob Maas zeilde zijn Star vandaag r.aar de elfde plaats. Voor de Neder lander was geen ere-metaal in zicht. De Italiaan Straulino kon de gouden medaille in de mast hangen. Hij zege vierde heden vóór Canada en Portugal. De Amerikaan Reid stelde zich in het bezit van de zilveren medaille en Bob Maas definitief van de achtste plaats. De officiële eindklassementen van de Olympische zeilwedstrijden zijn: Startklasse: 1. en Olympisch kam pioen: Italië 7635 pnt.; 2. Ver. Staten 7216 pnt.; 3. Portugal 4903 pnt.; 4. Cuba 4535 pnt.; 5. Bahama 4405 pnt.; 6. Frank rijk 3866 pnt.; 8. Nederland (BobMaas) 3510 pnt. Drakenklasse: 1. en Olympisch kam pioen: Noorwegen 6130 pnt.; 2. Zweden 5556 pnt.: 3. Duitsland 5352 pnt.; 4. Ar gentinië 5339 pnt.: 5. Denemarken 4460 pnt.; 6. Nederland (van Duyl) 4041 pnt. Zesmeterklasse» 1. en Olympisch kam pioen: Ver. Staten 4870 pnt.; 2. Noor wegen 4648 pnt.; 3. Finland 3944 pnt.; 4. Zweden 3773 pnt.; 5. Argentinië 3393 pnt. 6. Zwitserland 3020 pnt. Finnjollenklasse: 1. en Olympisch kampioen: Qenemarken 8209 pnt.; 2. Gr. Brittannië 5449 pnt.; 3. Zweden 5051 pnt.: 4. Nederland (Koos de Jong) 5033 pnt.; 5. Oostenrijk 4273 pnt.; 6. Noor wegen 4073 pnt. 5.5 meter klasse: 1. en Olympisch kampioen: Ver. Staten 5751 pnt.; 2. Noorwecen 5228 pnt.; 3. Zweden 4554 pnt.; 4. Portugal 4371 pnt.; 5. Argentinië 3915 pnt.; 6. Gr. Brittannië 3727 pnt.: 13. Nederland (De Vries Lentsch) 1583 pnt. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 28 Juli. De drievoudi- ge Olympische kampioen Emil Zato pek is onvermoeibaar. Maandagoch tend, de dag nadat hü op grootse wij ze de marathon had gewonnen, maakte Zatopek met enkele journalisten een tochtje door de omgeving van Helsin ki. In de middag echter trok hij de spikes aan en liep enige trainings rondjes op de sintelbaan van het Olympische dorp. Toen hij ophield had hij precies tien kilometer afge legd. XX MOGEN wij de tweeil, prijswinnares op de 100 m. vrije slag, Hannie Ter- meulen uit Amsterdam even aan onze lezers voor stellen? Een flink uit de kluiten gewassen donker blonde jongedame met een lichtblonde lok volgens modevoorschrift. Voor haar was de zilve ren medaille niet alleen een groot persoonlijk suc ces, maar ook een rehabili tatie voor de Olympische Spelen van Londen, waar zij na haar tweede prijs bij de Olympische kampioen schappen van 1947 tot de favorieten had behoord, maar reeds in haar serie nummer was uitgeschakeld. Haar falen in Londen heeft bij Hannie de wedstrgd- anlmo volkomen doen ver dwijnen en eerst een jaar later ls zij weer met zwem- training begonnen. Bi) de Europese kampioenschap pen, die in 1950 ln Wenen werden gehouden, was zij nog niet goed genoeg voor het persoonlijke succes op de honderd meter, waarop Irma Schumacher en Riet Faassen een en twee wer den, maar zij maakte ten minste deel uit van Neder lands winnende estafette ploeg. Daarna zakte de animo weer. Men achtte haar uitgeschakeld by de steeds toenemende toevloed van Jongeren, maar voor de tweede maal beleefde zij een come-back door met alle wilskracht aan te sturen op een plaats ln de landen ploeg voor Helsinki, waar bij zij er nog eenmaal ln slaagde om de Europese kampioene Irma Heyting Schumacher te verslaan. De zilveren medaille in Helsin ki is de kroon op het werk van deze levenslustige drieëntwintigjarige die haar moeder in het huishouden helpt, na aanvankelijk in opleiding voor kapster te zijn geweest. Irma Heyting Schumachers laatste wed strijd in Europa alvorens zij naar Australië emi greert, waar haar echtge noot reeds woont, heeft geen succes opgeleverd. Wij had den onze kleine Rotter damse graag een mooier afscheid gewenst. Na aanschouwd te heb ben, hoe de Hongaarse voetballers met een gede- te stuiten middenvoor Van Feggelen tijdelijk uit het water werden gezonden. Dat waren drie goals voor onze landgenoten, die mees ters in de tactiek zijn en bij zes tegen zeven een soort waterpolo-schaakspel spe len, waarbij elke zet van tevoren nauv. keurig over wogen wordt, Zg zyn nu bij de laatste acht en hebben de gevaarlijke Joegoslaven voorlopig van zich af ge schud. Tussen alte zwem- en waterpolowedstrljden door hebben wg nog gelegenheid om onze kano-representan- tett in actie te zien. Kano varen is min of meer een stiefkind in de Nederlandse cldeerde 6—0 overwinning aan de Zweden alle illusies omtrent een prolongatie van de Olympische titel ontnamen, waren de leden van de Nederlandse kolonie nog net op tyd terug ln het zwemstadlon om onze wa- terpoloploeg aan te moedi gen tegen Zuid-Slavie. Ook onze belde prinsesjes waren weer present. Men zag een harde, emotionele wedstryd, waarby de Nederlanders driemaal en de Joegoslaven zelfs vyfmaal tegen lat en palen schoten. De gerouti neerde Nederlandse ploeg bultte het feit uit, dat drie maal tegenstanders wegens ongeoorloofd spel tegen onze op andere wijze haast niet sportwereld, waarin de roeisport met nog veel min der beoefenaren altijd een ruime plaats ln de wed- strgdsport heeft gekregen, zodat de kanovaarders er wat bekaaid afkwamen. Maar nu liepen de chef- d'équipe Verwliligen en zgn kanovrienden met hoge borst, want wy kregen gis teren drie Nederlanders in de finale. Een heel wat beter resultaat dan de roeiers vorige week hadden behaald. Mevrouw Van den Anker* Doedens bofte, dat de jury zich niets aantrok van het feit, dat haar landgenoot J. Bobeldgk naast de baan met haar meevoer tijdens de race. Als een der andere landen hierover een protest had ingediend, zou mevr. Van den Anker onverbidde lijk zijn gedisqualificeerd, wegens gangmaken door een landgenoot. De geroutl. neerde Bobeldyk behoorde dat toch te weten. De stroom medailles, welke over de gymnastiek- nummers werden uitge strooid, heeft in Helsinki dé vraag doen ontstaan, of daardoor het Olympisch goud, dat overigens maar verguld zilver is, niet gaat devalueren, omdat mogeiyk blgkt, dat een enkele tur ner of turnster met een half dozijn eerste, tweede of der de pryzen huiswaars keert. Eindelgk is het nu ook in Helsinki zonnig wéér geworden. De eerste weèk hadden wy het Idee ge kregen, dat het een onver klaarbare vergissing van moeder natuur was, wan neer het eens een middag toevallig niet regende, maar nu biykt er behalve de middernachtszon in Noord-Finland toch werke- lgk ook een middagzon in Helsinki te bestaan. Dit is zeer tot genoegen van de toeschouwers in het zwem stadlon, waar geen enkele overdekte tribune werd gebouwd, omdat het vol gens de statistieken in Helsinki sedert 1883 niet meer heeft geregend in de tweede helft van de maand Juli. Wy begonnen die sta tistieken juist te wantrou wen, maar nu zyn er nóg net een paar Juli-dagea over om ons er geloof aan te doen hechten. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 28 JuU. De heren wed- strgdcommissaiïssen van het hoogste internationale wtieHercolHege, de UCI, hebben vlak vóór dat de series voor de ploegachtervolging een aanvang zouden nemen, weer eens één van hun wonderlijke beslissingen genomen. „Er staat nu wel een ploegachtervolging op het programma, maar wy vinden hot nu zo maar eens aardig als jullie er een tydrace van gaan maken" moeten die UCI-heren hebben gedacht. Welnu het werd een tijdrace tussen de 21 in geschreven ploegen, waarvan er acht in de kwarteindstrijden zijn geplaatst. In de kwartfinales mag dan by de gTa- tie van meergenoemde heren echt wor den achtervolgd. Ook de Nederlandse ploeg zal daaraan deelnemen, ne Nederlandse chef d'équipe, de heer u M. Koot, heeft tegen deze beslissing fel geprotesteerd, maar in hoogste in stantie werd dit prote^. afgewezen. Ook hadden de heren wedstrijdcom missarissen op eigen houtje besloten het aanvangsuur te wgzigen. Het Finse organisatie comité van de Spelen heeft daar echter een stokje voor gestoken, met het gevolg, dat de UCI-leiders het (harde) hoofd moesten buigen. Clke achtervolgingsploeg ging dus alleen over de baan, waarbij de tijd van de derde man werd genomen als totaaltijd. De Nederlandse ploeg, be staande uit Plantaz, Voorting, Maenen en De Groot, noteerde 4 min. 54.5 sec. Plantaz en Voorting reden uitstekend. Daan de Groot had moeilijkheden met zijn ademhaling en kon moeilijk uit de weg komen. Maenen loste enkele keren in deze tien ronden van 400 meter niet geheel zuiver af en had dan wêer moeite om bij te komen. De snelste tijd werd gemaakt door de Italiaanse ploeg, bestaande uit Mo- rettini, Messina, De Rossi en Cam- pana. Een formidabel team, dat 4.49.8 voor zich liet afdrukken. Maar ook de Britten waren sterk en de Fransen niet te vergeten. Aan het slot van de avond was de spanning groot of Nederland zich nog voor de kwart finales zou handhaven. De oranjeploeg kwam nog op de zevende plaats. Dat de beslissing van de wedstrijd commissarissen gevaarlijk had kunnen zijn. bleek uit het verloop van de wedstrijden. De ploegen, die in het be gin van de avond reden, hadden te De kus, welke Emil Zatopek na zijn fantastische zege in de Mara thon, van zijn sportieve vrouw ontving HELSINKI, 28 Juli. De ver deling van de gouden, zilveren en bronzen medailles ziet er na 9 dagen als volgt uit: Goud Zilver Brons 1. Ver, Staten 29 15 10 2. Rusland 22 26 15 3. Zweoen 8 11 8 4. Hongarije 8 7 15 5. Tsj.-Slow. 6 3 3 6. Italië 5 5 1 7. Finland 5 2 10 8. Frankrijk 4 4 1 9. Australië 3 1 3 10. Zwitserl. 2 5 6 11. Japan 2 4 4 12. Denemarken 2 0 2 13. Turkije 2 0 14. Jamaica 3 0 15. Noorwegen 1 3 16. Canada 1 2 17. Jndia 1 1 1 18. Argentinië 1 1 1 19. Zuid-Afrika 1 1 0 20. Brazilië 1 0 1 21. N.-Zeeland 1 0 1 22. Zuid-Slavie 0 0 23. Luxemburg 0 24. Duitsland 0 6 8 25. Nederland 0 3 0 26. Gr. Britt. 0 2 6 27. Iran 0 2 4 28. Polen 0 1 1 29. Libanon 1 1 30. Oostenrijk 0 1 1 31. Belgie 0 1 32. Spanje 0 1 0 33. Trinidad 0 0 2 34. Venezuela 0 1 35. Uruguay 0 1 36.. Korea 0 0 1 37. Egypte 0 0 1 38. Roemenie 0 0 1 39. Portugal 0 1 schoot midvoor Pollatos het tweede gat in de Zweedse defensie. (2-0). De Zweden wisten zich toen reeds geslagen. Vergeefs hadden zij ge tracht de Hongaarse veste binnen te dringen, die zo nodig door de halfspe- lers tot een onneembare stelling werd versterkt. Maar deze schitteren! ge trainde knapen konden zo snel mee (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 28 Juli. Als het Nederlands elftal een voetbalwedstrijd tegen Zweden in het vooruitzicht heeft, dan rekenen wij Nederlanders, als wjj de zaken naar voren trekken, dat zg ook aan- objectief bezien, zonder meer op een nederlaag. Deze Scandinaviërs zyn naar vallend veel en goed werk verzetten. Nederlandse maatstaven gemeten tegenstanders van formaat, maar zelfs de Vooral linkshalf Bazsik was daarin andere YVesteuropese nationale elftallen honden met de Zweden terdege rekening, pen meester. Zgn geraffineerde tech- Diezelfde Zweden kwamen vandaag voor de halve finale tegen Hongarije in het niek en vlgmscherpe passes vormden veld. Zij hebben het veld veriaten in de heilige overtuiging dat voetballen toch vele malen de inzet tot een gevaar- wel zeer moeilijk is en dat zij eigenlijk alleen nog maar aardige beginners in dit lijke aanval. lastige balspel zijn. Als de Zweden thans met een minderwaardigheidscomplex De Zweedse binnenspelcrs werden rondlopen, komt dat alleen op rekening van elf Hongaarse balkunstenaars, die gedwongen zo ver terug te spelen dat zo weergaloos goed speelden, dat hun doelman zich eigeniyk wel een plaatsje op de drie andere voorwaarsen vrgwel de tribune had kunnen zoeken, inplaats van de laatste drie kwartier werkeloos steeds geïsoleerd stonden en daardoor onder de lat te gaan staan. Als zijn backs niet zo vriendelijk waren geweest af voor de uitstekend koppende en ge en toe een bal terug te spelen, zou Grosits het gevoel hebben gehad dat hij er makkeiyk trappende Hongaarse backs niet bij hoorde. Dat Zweden met 6—0 voor de finale werd uitgeschakeld, mag geen party waren, onder deze omstandigheden geen verwondering wekken. li I i voor trapte af, linksbinnen Puskas £en verbluffend staaltje techniek de- maar een poging konden doen de bal -*- "-* *--* te raken en voordat de Zweden begre pen wat er aan de hand was, liep Pus kas alweer terug naar zyn plaats op het middenveld. Even was het „He-ja, he-ja" van HET reactievermogen en de balbe handeling van deze Hongaren was verbluffend. Denken en doen was bij hen één en met hun geraffineerde de Zweden op de tribune in staat de passes en voortreffelijk dekkingssy steem brachten zij hun tegenstanders tot wanhoop. Het laatste uur bepaal den de Zweden zich er toe, zo zij aaar- toen de kans kregen, de bal zo snel mo- gelgk weg te werken. Af en toe be- beduusde landgenoten in het veld tot een actie te inspireren. Zg drongen zelfs door tot in het doelgebied van de roodgetruide Hongaren, die het ha mer en sikkel-embleem op hun borst droegen. reikte een verdwaalde al dan wel eens jyjaar de razend snelle Hongaren lie- de Zweedse voorhoede, maar de felle pen na dat eerste en laatste Hongaren stonden nimmer toe dat er Zweedse offensief met mathematisch iets behoorlijks met de bal werd ge- zuivere passes keer op keer storm op daan. het heiligdom van doelman Svensson. Vijfentwintig seconden hadden de De voorhoede switchte net zolang tot Hongaren nodig om hun eerste doel- het de Zweden groen en geel voor de punt te scoren. De Hongaarse midden- ogen zag ln de vgftiende minuut de bal op zijn hoofd balancerend door de Zweedse achterhoede wandelde. De wanhoopspoging van linkshalf Lidh, die probeerde de situatie te red den had slechts tot gevolg dat hij de bal in eigen doel liep (3-0). Met deze stand werd gedraald en niemand geloofde toen meer in een drageiyk resultaat voor de Zweden. Kocsis scoorde met een juweel van een kopbal het vierde doelpunt en na dat Hideghut met een volmaakt schot Svensson voor de vijfde maal had la ten misgrgpen, scoorde Kocsis het laatste doelpunt in deze wedstrgd. Als toegift schoot Puskas nog eenmaal hard tegen de paal en toen was het vror de uitstekend leidende Engelse arbiter Ling tgd het einde aan re kondigen van deze Hongaarse voetb. demonstratie. JAN HIJZELENDOORN kampen met een sterke wind, waar door hun tijden ongunstig werden be ïnvloed. Later ging de wind liggen, zodat de ploegen, die het laatst aan de beurt kwamen, een duidelijk voordeel hadden. De uitslag luidt: 1. Italië 4.49,8; 2 Gr. Brittannië 4.50,6; 3 Frankrijk 4.52,4; 4 Zuid-Afrika 4.53,8; 5 Belgie 4.54,0; 6 Denemarken 4.54,1; 7 Nederland 4.54,5; 8 Zwitserland 4.55,0. Hijzelendoorn geplaatst FYoor een overwinning in de achtste serie plaatste Hijzelendoorn zich in de kwartfinales van de sprint. De tijd van de Amsterdammer bedroeg 12,1 sec. Het duel om de sprinttitel belooft spannend te worden. Er werden in drukwekkende tijden genoteerd, o.m. door de Brit Peadock (11,7); Cox, Australië (11,9); Szekeres, Hongarije (11,9); Potzernheim, Duitsland (11,7) en Millman, Canada (11,7), Hoewel de Italiaan Sacchi met 12,4 uit de bus kwam, zal hij toch dicht in de buurt komen. Hij ondervond in zijn serie van Kosta (Tsjechoslowakije) en Mullick (Pakistan) geen tegenstand, waardoor zijn tijd ongunstig werd beïnvloed. Hijzelendoorn kwam tegén Robinson (Zuid-Afrika), Hromjak (V.S.) en Tore (Nieuw-Zeeland) in de baan. Vlak voor de 200 meter lijn werd onze land genoot in derde positie ingesloten, maar in een machtige eindspurt pas seerde hij buitenom en werd ten slotte onbedreigd winnaar, met Robinson op een lengte. Schandelijk incident UELSINKI, 28 Juli. Finse polltie- 1 mannen moesten vandaag Ingrijpen bij een Incident, dat na de basketball- wedstrijd tussen Frankrijk en Uruguay plaats vond. De Amerikaanse scheids rechter had Frankrijk een strafschop toegewezen, waaruit de Fransen twee punten hadden gescoord, waardoor Uruguay de wedstrijd met 6866 ver loor, Daar de Zuid-Amerikanen van mening waren dat de speeltijd reeds was verstreken, toen de strafschop werd toegekend, vonden zy het nodig de scheidsrechter te molesteren. Vin cent Arrell werd daarby ernstig ver wond. De uitslagen van heden luiden: Groep A: Frankrijk—Uruguay 68—66; Argen tinië—Bulgarije 100—56. Groep B: Brazilië—Chili 74—44; Ver. Staten— Rusland 86—58. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben het voorne men op 10 Augustus de revanchewed- stryden van de Olympische Spelen ln het Olympisch Stadion te Amsterdam bij te wonen. Van de zijde van het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité ver zoekt men ons te willen mededelen, dat kaarten voor deze revanchewed strijden verkrijgbaar zi.in bij het Olym pisch Stadion en de voorverkoop adressen. HELSINKI, 28 Juli. Spanning heeft de strijd tussen 's werelds sterk ste gewichtheffers in de zwaargewicht klasse niet gekend. Daarvoor staat de wereldkampioen Davis (VS) op te een zame hoogte. Met een totaal van 460 kg prolongeerde de sterkste man van de wereld zijn Olympische titel en ver beterde daarbij en passant het Olym pisch record. Voor de zilveren medail le was meer belangstelling. De Ameri kaan Bradford stond na het drukken en trekken 2.5 kg voor op de Argen tijn Selvetti. Het stoten moest dus de beslissing brengen. Dit tweetal was zo aan elkaar gewaagd dat Bradford tot een grote prestatie werd geinsoireerd en evenals Davis 165 kg omhoog bracht. Dat was de Argentijn te erg. Na 162.5 kg weigerden zijn vermoeide spieren aan zijn wil te gehoorzamen. Ook de tweede plaats was dus voor een Ame rikaan. De uitslag luidt; 1 en Olympisch kampioen Davis (V.S.) 150 145 165 totaal 460 (nieuw Olym pisch record). 2 Bradford (V.S.) 140 132.5 165 totaal 437.5, 3 Selvetti (Ar gentinië) 150 120 162.5 totaal 432.5. 4 Baillie (Canada) 145 122.5 152.5 totaal 420, 5 Schattner (Duitsland) 130 130 155 totaal 415. 6 Ferreira (Argentinië) 140 115 155 totaal 410. Onze kji pk - u gewicht heffen, J. S. Smcekens, stelde teleur. Hij eindigde als twaalfde.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8