Prof. Beel in een ernstige impasse P. v. d. A. weigert medewerking Verzwakking van haar positie Westduitse oppositie verliest de eerste ronde Kans op accoord in Korea kleiner dan ooit r Koningin Juliana bezocht het oude paleis der pausen VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Ridgway krijgt er nog een functie bij Laakbare 1 Ijournalistiek Nieuwe vijandelijkheden aan de grens van China en Macao Defensie en economie moeten hand in hand gaan [ram aanvaard DoncJercJag 31 Juli [1932. 149e Jaargang No. 179 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN I Hervorming van enkele ministeries Duitse Bondsraad voor medezeggenschap Beroep op gerechtshof voor grondwetszaken niet ontvankelijk verklaard Gromyko in Londen Noordelijken moeten tijd winnen zegt Van Fleet Afscheid van Avignon Schiet!' m op J Thans ook gebruik van artillerie Jongste beperkingen zijn het voorspel voor nog drastischer maatregelen Machine-industrie gaat werken voor export Weerbericht nd beter bekend van overtuigd te kortom: het hele ie kansel van de ichuldigingcn in- De lange, anti. ilitiekt, dat tien- n de Anglicaanse klachten binnen- functie te maken. ergelijke nonsens valse of een dwa- n, die moedwillig een naïeve, ver- hts een oude, se. ze vragen houden al sinds veertien niet gemakkelijk 5 geven staat dr Johnson guur bekend met ympathieën. Na -ur in een fabriek elde hij plotseling te worden. Een t hij de kansel en s eerste socialisti. ur. Ramsay Mac- riddels gepromo- leken van Canter- In deze hoge rijwel alle Angli. wereld. Sinds 3d Dean" ook een i Rusland en an- t IJzeren Gordijn, ing ontvangen en yan mening, dat ijdelheid van de leculeerd en er geslaagd zijn van propaganda-werk- b.v. tekenend, dat n in het nadeel foor alle commu- ns wordt uitge- ten," heeft Chur- van het optreden in het Lagerhuis het boze in van ge en venijnige d worden." Deze geven, op zich. waarom de Britse deze kerkelijke eder wenst og te lohnson een eccle. te wet breekt, kan heven worden. En dat de „Red minder dwaas is, oet geloven. .berichten uit Ot. deel van zijn de- milliard dollar te md te helpen de ie crisis te boven u zoveel mogelijk aatsen bij Britse 75 millioera dol- voor een licht antal Centurion- re uitrusting. Er' •orden over het :er Canadese or- dus deze berich- generaal-majoor ens dagboek door agent gestolen militair gerechts- ;en berisping ge- zes maanden van even. Ie Grow schuldig :e vermelden van i zijn dagboek en cl met uitgespro- ingen. Het vonnis instanties worden se grens eelt mede, dat de oefening van het worden gehouden, krachten de Rijn ise grens zullen Iijnverkeer van 1 sen Emmerich en epaalde perioden d. De oefening zal secretaris-generaal aad voor de olie. Ie uitnodiging van en bezoek aah de brengen aanvaard, em in Februari 3 bank een poging :t conflict met En- k zal hiertoe niet conder machtiging er heeft met 68 regeringsprogram, '1 Zondag heeft aardigden aanwe- gat „Surprise" is n, opperbevelheb- I.ddellandse Zee- akomen. Vei-wacht kingen zal voeren land zal maken. URNALISTENtTÏT N EUROPA t de KLM bezoekt groep van twee- ke Amerikaanse Het gezelschap is ine uit de Ver- Londen vervoerd nvliegtuigen naar Europa gebracht, men deze dames i des middags de irden. Nog twee enkort een tocht Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAABSCBE COURANT TARIEVEN: Advertenties IS et. per mm Familieberichte!, 20 ct. pm.m. Vraag Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bi) voor uitbetaling, ƒ2.02 p. mnd., 6.05 per kwartaal, plus incassokosten. Weekabonnementen ƒ0.49 (Van onze parlementaire redacteur) X het antwoord, dat mr Donker Woensdagmiddag namens de fractie van de Fartü van de Arbeid aan de kabinetsformateur prof. Beel overhandigde, werd medegedeeld, dat de formateur niet op de medewerking aan de formatie van de züde van de Partij van de Arbeid zal kunnen rekenen. De voornaamste reden voor deze weigering is, dat de PvdA-fracties van oordeel zijn, dat de voornemens van prof. Beel een aanmerkelijke verzwakking van de positie der socialisten In het te vormen kabinet zouden betekenen in vergelijking met die in het huidige kabinet. De drie andere bij het overleg betrokken partijen daarentegen betuigden haar instemming met de plannen van de formateur. Drof. Beel. die ons het bovenstaande persoonlijk mededeelde, was van oordeel, dat hij in zijn oorspronkelijke opzet niet was geslaagd. „Ik zal mij thans nader over de situatie moeten beraden en ik behoef u niet te ver tellen, dat ik deze uitermate moeilijk acht", aldus de formateur. Tevoren had prof. Beel de persver tegenwoordigers verslag uitgebracht over zijn werkzaamheden, sinds hij op 23 Juli j 1. de opdracht kreeg een ka binet te formeren. De formateur stipte de verschillende besprekingen, welke hij had gevoerd, aan. Deze hadden hem aanleiding gegeven, gedurende het weekeinde de vraag te overwegen, of er nog een reële kans bestond, op basis van het reeds eerder opgestelde pro gram van richtlijnen en uitgaande van de door dr Drees voorgenomen poli tieke samenstelling van een eventueel kabinet een oplossing voor de gerezen moeilijkheden te vinden. Het kwam hem verantwoord voor, alsnog een poging op deze grondslag te doen, daar hem was gebleken, dat van de zijde der fractievoorzitters geen her opening der besprekingen over het pro gram werd gewenst, terwijl de politieke samenstelling van het te vormen kabi net (5-5-2-2-1) eveneens bleef aan vaard. Een en ander hield uiteraard in, dat geen overleg met de VVD zou plaatsvinden. Na aldus voor zichzelf tot een positief antwoord te zijn gekomen, heeft prof. Beel overwogen op welke wijze hij tot een voor alle betrokkenen aanvaardbaar voorstel zou kunnen geraken. Hierbij kwam hij ten slotte tot het volgende beeld van het eventueel te vormen ka binet: Verrassing in Bonn Tegenstander maakte een zwenking Tot zeer grote verbazing van poli tieke waarnemers in Bonn heeft de Westduitse Bondsraad (senaat) zich gisteren in grote meerderheid eens xerklaard met het wetsontwerp op de medezeggenschap der arbeiders in in dustriële ondernemingen. De Bonds dag heeft het ontwerp reeds eerder goedgekeurd. Het wachten is nu nog op de ondertekening door president Heuss. De staten Baden-Wuerttemberg, Beieren, Rijnland-Paltz, Sleeswijk- Holstein en Noordrijn-Westfalen stem den voor, Bremen, Hamburg, Hessen en Nedersaksen tegen. In deze vier staten hebben de socialisten de meer derheid. Het verrassende element in deze beslissing is met name, dat Ba den-Wuerttemberg heeft voorgestemd. Dinsdagavond werd nog als vast staand aangenomen, dat het zich te gen zou verklaren. Het Westduitse vakverbond is te gen het ontwerp, omdat het naar zijn mening niet ver genoeg gaat. Het voorstel heeft geleid tot een scherpe controverse met bondskanselier Ade nauer. Het tarief voor telefoongesprekken met Zweden wordt, met ingang van 1 Augustus a.s. verlaagd. De strijd om de Europese verdragen IJET Westduitse gerechtshof voor grondwetskwesties heeft gisteren de eerste aanval der socialisten op de Conventie van Bonn en het Verdrag inzake de Europese Verdedigingsgemeenschap afgeslagen. Het heeft namelijk liet verzoek der oppositie, om deze verdragen ongrondwettig te verklaren, van de band gewezen. Het verzoek werd „voor het ogenblik" niet ontvankelijk verklaard. Het Hof gaf hiermee te kennen, dat het niet in staat is, een uitspraak te doen over wetten, die nog moeten worden vastgesteld. Geen beslissing aangaande wettigheid der verdragen De oppositie had in haar verzoek be toogd, dat het Hof geen wijziging meer in de toestand zou kunnen brengen, wanneer de Bondsdag deze verdragen eenmaal zou hebben goedgekeurd. Het Hof besliste, dat het dit argument niet kon aanvaarden, omdat nog niet vast stond, welke beslissing de Bondsdag zou nemen. De uitspraak van het gerechtshof heeft geen betrekking op de inhoud van het verzoek der oppositieleden, die uitgemaakt wilden zien, dat Duitsers riet in een leger mogen worden opge nomen, voordat de grondwet gewijzigd ls. Het Hof moet zich thans nog uit spreken over een verzoek van presi dent Heuss, die over dezelfde kwestie een advies heeft gevraagd. De socialistische partij heeft in een Verklaring uitgesproken, dat naar haar mening het gerechtshof voor grond wetskwesties er niet in is geslaagd, een minderheid in de Bondsdag de be scherming te bieden, waarop zij vol gens de wet recht heeft. Zij houdt vast aan haar opvatting, dat de herbewape- nig van Duitsland in strijd met 4e grondwet is. Aan leden van de PvdA: de porte feuilles van Justitie, Arbeid en Sociale Zekerheid, Financiën, Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, en Weder opbouw en Volkshuisvesting; aan leden van de KVP: het minister presidentschap, waarbij inbegrepen de portefeuille van Algemene Zaken, als mede de portefeuills van Binnenlandse Zaken, Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, Verkeer en Waterstaat en hetzij Maatschappelijke Zorg en Volks gezondheid hetzij een minister zonder portefeuille aan Buitenlandse Zaken; aan leden van de AR-partij: de porte feuille van Economische Zaken („het geen voor de KVP een zeer belangrijk offer zou betekenen") en hetzij een mi nister zonder portefeuille aan Buiten landse Zaken, hetzij de portefeuille van Maatschappelijke Zorg en Volksgezond heid; aan leden van de CHU: de portefeuil les van Oorlog en Marine en van Over zeese Rijksdelen, terwijl ten slotte aan Buitenlandse Zaken een niet tot enige partij behorende vakminister zou ko men. In dit schema was de formateur voorts van plan, een staatssecretaris op te nemen voor Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, Middenstand en Be zitsvorming. Deze staatssecretaris zou tot de KVP behoren. Over andere staatssecretarissen wenste hij nog be sprekingen met de betrokken ministers te voeren, evenals over de juiste taak afbakening voor het ministerie van Overzeese Rijksdelen; dit laatste in verband met de van verschillende zij den gemaakte opmerkingen inzake het verschil in status tussen Nieuw-Guinea enerzijds en Suriname en de Antillen anderzijds. Ter toelichting merkte de formateur nog op, dat er reeds jarenlang een strijd bestaat tussen Binnenlandse Za ken en Sociale Zaken over vraagstuk ken van maatschappelijke zorg. Zo heeft het eerstgenoemde departe ment een aparte Dienst voor Maat schappelijke Zorg, terwijl aan So ciale Zaken een afzonderlijke afde ling voor Sociale Bijstand bestaat. In de loop der jaren zijn beide bemoei ingen geheel en al door elkaar heen gegooid, terwijl bovendien de sociale zorg ook nog nauw is verweven met de zorg voor volksgezondheid. Teneinde nu tot een meer bevredi gende oplossing in de departementale organisatie te geraken en de beharti ging der volksgezondhei op ministe- riëel niveau te brengen, achtte prof. Beel het in het leven roepen van een ministerie voor Maatschappelijke zorg en Volksgezondheid een rëele en zeer grote wenselijkheid. Dit zal met zich meebrengen, dat voortaan het ministe rie voor Sociale Zaken beter ministe rie voor Arbeid en Sociale Zekerheid zou kunnen worden genoemd. De formateur had zich ten stelligste verzet tegen het spreken over voor portefeuilles aan te zoeken personen, aangezien hij dit een inbreuk op de koninklijke prerogatieven acht. Hij had slechts kenbaar gemaakt, van plan te zijn, voor een der portefeuilles een vooraanstaande figuur uit de vakbewe ging voor te dragen. Aangezien het vice-ministerpresi- dentschap een in 1948 meer of minder noodgedwongen ingevoerd novum was, had de formateur niet de bedoeling, om thans formeel een voordracht voor een dergelijke post te doen. Uiteraard zal er wel sprake zijn van een interne regeling voor het geval de minister president, n.l. prof. Beel, verhinderd mocht zijn. Deze plaatsvervanger zou worden gekozen uit de tot de P.v.d.A. behorende ministers. Gromyko, de nieuwe ambassadeur van de Sowjetunie in Engeland bij zijn aankomst op het Victoria- station te Londen. De kans op een wapenstilstand In Korea is geringer dan ooit, zo heeft de bevelhebber van het achtste Ameri kaanse leger, generaal Van Fleet, ver klaard. De jongste ontwikkelingen I^ONINGIN Juliana heeft gistermor gen, nadat zij de nacht in de pre fectuur te Avignon had doorgebracht, in gezelschap van de prefect van Vau- cluse en een klein gevolg een bezoek gebracht aan het oude paleis der pau sen in Avignon. Op het bordes van het paleis werden door een folkloristische dansgroep Provencaalse dansen uit gevoerd, waaronder natuurlijk „Sur ie pont d'Avignon" niet ontbrak. De Ko ningin bezichtigde vele gedeelten van het paleis, waarna in de prefectuur de lunch werd gebruikt. Des middags heeft Koningin Julia na onder enorme belangstelling af scheid genomen van het vriendelijke Avignon. Zjj werd uitgeleide gedaan door de prefect van Vaucluse onder de feestelijke klanken van een militair muziekcorps, nadat zij eerst in de Rue de la République een erecompagnie van het zevende regimenr genie had geïn- Generaal Matthew Ridgway, de ge allieerde opperbevelhebber in Euro- Pa. zal met ingang van 1 Augustus tevens optreden als opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa, met tijdelijk hoofdkwartier Je Frankfort. De tegenwoordige opper bevelhebber, generaal Thomas Handy. Wordt zijn plaatsvervanger. Generaal Norstad, opperbevelhebbel der Amerikaanse luchtmacht in Euro Pa. vice-admiraal Wright, opperbevel hebber der Amerikaanse marinestrijd krachten in het Oostelijke deel van de Atlantische Oceaan, en luitenant-gene raal Manton S. Eddy, opperbevelheb ber der Amerikaanse landstrijdkrach ten in Europa, zullen voor bepaalde kwesties onder het Europese opperbe vel komen te staan. Men verwacht, dat het reusachtige gebouw van de I. G. Farben in Frankfort het hoofdkwar tier van generaal Eisenhower vlak na de oorlog, als hoofdkwartier gekozen zal worden. specteerd. Bovendien werden hier nog enkele hoge autoriteiten uit Kameroen aan de Koningin voorgesteld, onder wie de sultan van Founbam, die een fel oranje tulband droeg. Een opname van de loge in het zwemstadion te Helsinki tijdens de waterpolowedstrijd Nederland- Hongarije. De zware strijd waarin Nederland pas in de laatste mi nuut, na een 4—1 achterstand de gelijkmaker wist te scoren, hield ook Prins Bernhard en prinses Beatrix in volle spanning. Voor ons verslag zie men pag. 3. hebben dat volgens hem duidelijk ge maakt. De Noordelijken wensten in November een bestand, omdat zij vreesden, de winter niet te zullen door komen. Zij zijn er echter doorgekomen en sindsdien tamelijk driest geworden. Van Fleet acht echter de verbonden troepen sterk genoeg, om iedere aanval af te slaan. De generaal deelde voorts mede, dat de Noordelijken de laatste tijd de be zetting van hun linies aanzienlijk heb ben verminderd. De voornaamste reden hiervoor is wel, zo zei hij, dat er nieuwe landingsoperaties van de ver bondenen worden gevreesd. In ver band hiermee zijn er troepen naar de Oostkust gezonden, om deze te be schermen. Verder oefent de artillerie van de V.N. een zware druk uit. De communisten hebben voorts gebrek aan voorraden. Het is de laatste dagen in Korea zeer slecht weer. Zware regens hebben er overstromingen veroorzaakt, die ove rigens volgens Van Fleet de Noorde lijken meer hinderen dan de verbon denen. Een groep vn 66 Superfort-bommen- werpers heeft de zwaarste nachtelijke luchtaanval van de Koreaanse oorlog uitgevoerd. Op de metaalfabriek van de „Oriental Light Metals Company", ongeveer dertien kilometer van An- toeng bij de Mandsjoerijse grens ge legen, werd 660 ton bommen uitgewor pen. De aanval werd uitgevoerd onder hevig vuur van het luchtdoelgeschut en in een bundel van zoeklichten. Dit was de eerste aanval op deze fabriek, die de luchtmacht reeds enige tijd be raam! had. LIET interesseert ons meestal bitter weinig wat andere kranten willen schrijven. Wij kennen onze eigen ver antwoordelijkheid eri de eisen van onze beroepseer. Wij voelen ons zeker niet de hoeders van journalisten, die hun pennevruchten in andere bladen lan ceren. De zaak verandert evenwel, indien blijkt, dat sommige dagbladen een zo lage dunk hebben van hun lezerskring in Noord-Holland, dat zij bereid zijn in een bepaald geval stukken te publi ceren, die in een slechte stuiversroman nog zouden misstaan. Onze lezers hebben begrepen, dat wij de ziekteverschijnselen in een ge zin in Bovenkarspel op het oog heb ben. De feiten behoeven wij niet t» herhalen. De Officier van Justitie in Alkmaar heeft een onderzoek gelast om zeker te zijn, dat er niets onregel matigs of strafbaars heeft plaatsge vonden. Dat is niets bijzonders. Het heeft hoe ongelukkig dat is uiteraard wèl tot gevolg, dat de be trokken familie in de kleine dorpsge meenschap over de tong gaat. Welle leed dit brengt over deze mensen, kun nen buitenstaanders nauwelijks besef fen. Maar daar is op zichzelf niets aaa te doen. De autoriteiten moeten nuch ter en koel hun onderzoek voortzetten en de resultaten ervan publiceren. Dat voorkomt geruchten of het ontzenuwt ze. F)E journalistiek heeft zonder enige twijfel een sterk opvoedende taak, al moet zij daarop niet steeds de na druk leggen. Wel zal zij in gevallen als het bovenstaande dienen te over wegen in welke vorm zij haar publi caties moet gieten. „De Typhoon" uit Zaandam is even wel op deze zaak afgeraasd en heeft een stuk geschreven, zo vol onwaar heden, dat de betrokken familie alls reden zou hebben tegen dit blad een vervolging aan te vragen. „Het Nieuws van de Dag" heeft uiteraard dapper meegedaan; zélfs „De Nieuwe Rotter damse Courant" en „Trouw"; geen van deze bladen heeft klaarblijkelijk da moeite genomen de gegevens van één of andere correspondent in Noord- Holland op waarheid te toetsen. Van de eerste twee kranten verbaast dat ons niet. Zij speculeren bij voor keur op de sensatiezucht van hun le zers. Dat zij deze lezers te laag aan slaan, zullen ze op een gegeven ogen blik merken. Maar dat ook ernstigs bladen als de NR.C. en Trouw dingen publiceerden, die onwaar zijn, heeft ons geschokt. Deze bladen zijn aan hun naam verplicht berichten te lan ceren, die steunen op betrouwbare ge gevens. Er is een Engels journalistiek spreek woord, dat zegt: „Feiten zijn heilig; commentaar is vrij". Verdraaien van feiten is een bijzonder laakbare jour nalistieke handeling, die wij in het algemeen belang te dezer plaatse sig naleren. En bovendien: indien op een gege ven moment uit het onderzoek zon komen vast te staan, dat in Boven karspel inderdaad strafbare handelin gen zijn gepleegd, dan is het de taak van de pers deze zonder enige franje te publiceren. Omdat wij weten, dat er in Nederland rechters zijn, die oorde len en vonnissen aan de hand van de wet. Tussen de mens en zijn rechter is er geen plaats voor een dagblad. HE andere zijde van deze kwestie is, dat, naar ons voorkomt, de organi saties van Nederlandse Journalisten zullen moeten nagaan in hoeverre de schrijvers van de gewraakte stukken de journalistiek in discrediet hebben gebracht. Gisteren zijn opnieuw vijandelijkhe den uitgebroken in het grensgebied van communistisch China en Portugees Macao. Er werd zelfs artillerie ge WINSTON CHURCHILL DEELT HET LAGERHUIS MEDE: Bij de hervatting van het tweedaagse debat in het Britse Lagerhuis over eco nomische aangelegenheden heeft minis ter-president Churchill verklaard, dat Engelands defensieprogramma moet worden aangepast aan het economische peil van het land. Ondanks besnoeiing van het bedrag van 4,7 milliard pond sterling, dat de vorige regering voor de komende drie jaar voor de defensie hnd uitgetrokken zouden de uitgaven in vier jaar de oorspronkelijke toewij zing van drie jaar overtreffen. „Blijvende militaire kracht kan niet gewaarborgd worden zonder een krach tige economische basis en geen defen sieprogramma kan stand houden zonder economische hulpmiddelen om het uit te voeren". Deze woorden van Chur chill werden door de Labourleden met applaus begroet. Maar overigens werd Churchill herhaaldelijk door de opposi tie onderbroken. Churchill zeide dat beperking van de import en andere bezuinigingen die de minister van financiën, Butler, had aan gekondigd, slechts een voorspel waren op besluiten, die in November op de conferenties van ministers-presidenten van het gemenebest zouden worden ge nomen. De premier gewaagde van de voort durende verbetering der oorlogswapens, speciaal van de Amrikaanse atoom wapens. Engeland krijgt daardoor steeds nieuwere en doelmatigere wapens te gen lagere prijs. „De regering wil de opzet van het defensieprogramma zo danig wijzigen, dat van de machine- industrie minder geëist wordt en in de komende jaren een waardevol deel van zijn productievermogen voor export van niet-militaire goederen vrij komt". Volgens Churchill ligt het in de rede wapens te verkopen aan bevriende na ties (al tracht Engeland zijn eigen de fensie op te bouwen) omdat dit artikel een „best seller" is. Butler schat, dat Engeland hiermee per jaar tien mil- lioen pond sterling verdient. Zowel van conservatieve als van socialistische zijde werd verzocht, een internationale conferentie bijeen te roepen, teneinde de lasten der bewa pening te verminderen. Een conserva tieve spreker wilde het initiatief hier toe aan Amerika laten, een partijgenoot drong daarentegen aan op een door Engeland te beleggen internationale handelsconferentie, waaraan ook Rus land en communistisch China zouden moeten deel nemen. De socialistische leider Attlee ten- slottte diende een motie in, waarin het beleid van de conservatieve rege ring werd afgekeurd. Deze werd met 302 tegen 277 stemmen verworpen, waarna de regeringsvoorstellen met 299 tegen 277 stemmen werden aan vaard. Het linkse lid Bevan had tevo- ren nog betoogd, dat Amerika een groter deel van de lasten der herbe wapening op zich zou kunnen nemen. De Britse economie was vastgelopen, de Amerikaanse kon zich nog steeds uit breiden. bruikt en een Portugees soldaat en een Chinese vrouw werden gewond door granaatvuur van Chinese zijde. De re den van het opnieuw uitbreken der ge vechten is onbekend. Onder de 350.000 inwoners van Macao, van wie velen Chinezen zijn, heerst grote onrust. Dui zenden zün reeds naar de Britse kroon kolonie Hongkong gevlucht. Het ge bied langs de grens tussen Macao en China is inmiddels ontruimd. Zoals bekend, vonden er Zaterdag ook reeds schermutselingen aan de grens plaats, waarbij drie Portugese en een onbekend aantal Chinese militai ren om het leven kwamen. De oorzaak van het incident was een verschil van mening over de plaatsing van een weg versperring door de Portugezen. De Londense „Times" schreef giste ren, dat China om onverklaarbare re denen het kleine Macao vier eeuwen lang aan de Portugezen had gelaten, doch dat niemand kon voorspellen, hoe lang dit nog zou duren. Dinsdagmiddag is de 22-jarlge on gehuwde handlanger J. C. C. Waskie- wicz uit Heerlerheide in een transport- goot van de staatsmijn Emma gevallen. De man overleed onmiddellijk. Verwachting tot morgenavond: VRIJ WARM Veranderlijke bewolking met en kele verspreid optredende buien en een kans op onweer. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind. Vrij warm. Vrjjdag: Zon op 5.01, onder 20.30 uur. Maan op 17.25, onder O.OO uur.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1