Puistjes Stad en Omgeving Allkmaar heeft behoefte aan een dierenasyl D.D.D. r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk AGENDA Bedrijfs-team klopte, tegen de ver houding, Alkmaar met 2-1 Hof van Sonoy wordt binnenshuis op geregelde tijden vernieuwd Strand van Bergen aan Zee verborg geheimzinnige Hessen Vastrechttarief voor electriciteit op 11 cent per kWh vastgesteld Inspecteur Verwer heeft het oude adres verlaten Dierenbescherming wordt nu hoofdzaak Een asyl is noodzakelijk Nieuwe recruten krijgen vandaag de eerste les Alle begin is moeilijk Morgen toch een kaasconcert Wederom een kind verdronken Thans een moderne slaapzaal achter historische muren Verbetering voor de mannen Ontijdig einde van brandweervoetbal Noord-Scharwoude „Nieuw leven" gaat draaien in September Limmen Blijde tijding voor de bioscoopexploitanten Schatgraver werd 100 gulden rijker Half Bergen nam deel aan een concert Enkele wijzigingen in het uitbreidingsplan Mevrouw Boendermaker zeventig jaar Bergen aan Zee herkrijgt het beeld van vroeger Oudorp Badgasten op het toneel, badgasten in de zaal Juffrouw Jansen verlaat de O. L. school DONDERDAG 3T JULI 1953 ï>e heer C. Verwer, concierge bij de Hoornsche Crediet- en Effectenbank, heeft dezer dagen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, afscheid van genoemde instelling genomen. Dit is, op zijn verlangen, zonder enige huldiging geschied maar alle aan de bank verbondenen hebben met een stevige handdruk deze sympathieke medewerker vaarwel gezegd. Zoals bekend is de heer Verwer, die vóór zyn functie aan de Hoornsche Bank beroepsmili tair is geweest, inspecteur van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren en zijn adres Baanstraat 1 - dat bij alle berichten over dierenbescherming in de couranten vermeld werd, is nu veranderd in Zaagmolenstraat 36. De heer Ver wer is voornemens zich uitsluitend aan de dierenbescherming te wijden. Men kent zijn activiteit op alle plaatsen, waar hulpeloze dieren be scherming nodig hebben en zijn gast vrij tehuis, waar men te allen tijde ge wonde dieren heeft opgenomen, wel ker eigenaren onbekend waren. Dui zenden zwervende dieren zijn door zijn bemiddeling in goede tehuizen geplaatst of pijnloos afgemaakt als plaatsing nergens mogelijk bleek. Het is altijd een ideaal van de heer Verwer geweest in Alkmaar nog eens een dierenasyl te beheren, een plaats, waar gewonde, zieke en zwervende dieren een tijdelijk tehuis en een goede ver zorging zouden krijgen. Men moet zich niet afvragen wat het zeggen wil voortdurend in zijn wo ning die niet te groot was aller lei zwervende dieren in ontvangst te moeten nemen, ze te moeten verple gen en er daarna een tehuis voor te moeten zoeken. Dat alles eist veel tijd, veel geduld en vooral veel liefde voor bet zwakke en weerloze dier en zowel de heer Verwer als zijn echtgenote heeft dat altijd met grote toewijding gegeven. Als er klachten over mishan deling binnenkwamen, trok de heer Verwer op onderzoek uit en maakte als onbezoldigd rijksveldwachter procesverbaal op. Hij liet de overtre ders alleen in ernstige gevallen ver volgen en streefde er altijd naar met een waarschuwing en een beroep op het medegevoel betere toestanden in het leven te roepen. Alkmaar wordt langzamerhand zo groot dat in overeenstemming met an dere gemeenten een dierenasyl hier dringend noodzakelijk is. De afdeling Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescher ming van dieren is reeds geruime tijd bezig hiervoor gelden te verzamelen en de inspecteur, die tot het geven van bijdragen steeds opwekt, heeft in de loop der jaren al menige gift in onze courant kunnen verantwoorden. Helaas is het bouwkapitaal nog te Het niéuwe garnizoen is in Alkmaar gearriveerd en vandaag gaan de kers verse recruten van de lichting 1953 II voor het eerst de kazernepoort uit om zich te oefenen in het excerceren. Er zal die eerste dagen nog wel het één en ander aan mankeren, want ook hier geldt het spreekwoord, dat alle begin lang niet gemakkelijk is. De opleiding, die de manschappen van het Bewa kingscorps Landmacht ondergaan, be hoort tot één van de zwaarste bij het leger en het is dan ook opmerkelijk Welke veranderingen zich bij de jonge soldaten hebben voltrokken als zij de vier maanden intensieve training er op hebben zitten. Men kan in de stram marcherende troepen weinig terugvinden van de sloffende en gebogen recruten, die vier maanden tevoren in Alkmaar hun in trede deden en op het Canadaplein of aan de Vest voor het eerst de toen nog zo moeilijke bevelen: „Voorwaarts mars" en „Hoofd der colonne rechts" kregen uit te voeren. De militaire op leiding met de intensieve sportbeoefe ning heeft duidelijk haar stempel op deze jongemannen gedrukt. In hun eigen voordeel overigens. De knapen, die vandaag de les voor beginners krijgen te slikken, zullen dit over vier maanden beamen. Of zij vandaag al die waardering kunnen opbrengen valt sterk te betwijfelen. klein en nu in de laatste jaren het bouwen extra duur is geworden, zal men vooreerst nog niet kunnen over gaan tot het stichten van een asyl met woning, waar de heer Verwer als lei der kan optreden. Een stichting als deze, die natuurlijk voornamelijk in het teken van „hulp en bescherming aan het zwakke en weerloze" komt te staan, is uiteraard geen Instelling waar men met winst zal kunnen wer ken al zal er dan ook voornamelijk in vacantietijd met het in pension nemen van dieren wel iets te verdie nen zijn. Zaagmolenstraat 36 (over de Friese burg) is dus het nieuwe adres waar men voortaan gewonde dieren van on bekende herkomst in bewaring zal kunnen geven. Aanvankelijk was er voor Vrijdag, 1 Augustus, geen „kaasconcert" gepro jecteerd. Begrijpelijkerwijs is door ve len hierover teleurstelling te kennen gegeven, juist doordat de concerten in de Grote Kerk zo'n waardige en rijke bijkomstigheid vormen van de Vrijdag se vreugde in onze stad. Op veler verzoek is daarom besloten, dat ook op 1 Augustus een orgelbespe ling in de Grote Kerk zal plaatsvin den. De bekende, talentvolle organist Henk van Westrienen is daartoe uitge nodigd. Henk van Westrienen heeft o.m. gestudeerd bij de bekende Zaanse organst, de heer Cor Kee. De aanvangs tijd van het ..kaasconcert" is als ge woonlijk; 11.1512.15 uur. DONDERDAG Cinema Americain. 8 uur: Zoetwater matrozen (alle leeftijden) Victoria Theater, 8 uur: Paljas '18 j.) Rcx Theater, 2.30 u.: Zwarte schaduwen over Afrika (alle leeft.), 8 u.: De Bron (14 j.) Harmonie Theater, 8 uur: De rode schoentjes (alle leeft.). BERGEN, Openlucht-Theater, 8.15 u.: Accordeola. NACHTDIENST apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 u.: Het Zevende kruis (14 j.) Cinema Americain, 8 u.: Moeder was actrice (alle leeft.) Victoria Theater, 8 u.: De Straat (18 j.) Rex Theater, 8 u.: Torreani (14 j.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 9.49 22.21 Vrijdag 10.59 23.34 TE CAMPERDUIN Hoog laag Donderdag 9.54—22.26 3.54—16.26 Vrijdag 11.04—23.39 5.04—17.39 Knaapie bij het hengelen te water geraakt Gisteren, in de loop van de dag, deed de moeder van de vijfjarige Freddie de Jong, wonende op de Kanaalkade, bij de politie aangifte van de vermissing van haar kind. Het knaapje zou 's mid dags zijn gaan hengelen. Direct begon de politie met haar na sporingen langs de waterkant. Toen de ze geen succes hadden, begon men te dreggen, in samenwerking met de Rijks politie te water. Gisteravond, ongeveer half twaalf, werd het kind uit het wa ter van het Noordhollands Kanaal op gehaald. Het was waarschijnlijk langs de waterkant naar .beneden gegleden en verdronken. Het stoffelijk overschot van de kleine is naar het Sint Elisa- beths-ziekenhuis overgebracht. Er kan niet genoeg op gewezen wor den, dat de ouders de kinderen, die niet kunnen zwemmen, bij de water kant vandaan moeten houden. Dit droevige verdrinkingsgeval, waarbij onze diepe deernis uitgaat naar de ge troffen ouders, is een vreselijke waar schuwing. Gelijkspel zou krachten beter UET Hof van Sonoy, in de middeleeuwen klooster en in later jaren o.a. de ver blijfplaats van de gouverneur van het Noorderkwartier, Diederik Sonoy, mag weliswaar met stevige banden aan de historie verbonden zijn, het feit dat in het gebouw een kleine honderd ouden van dagen worden verzorgd maakt het soms noodzakelijk deze hechte binding met het verleden te doorbreken. Het bestuur van de Nederlands Hervormde Diaconie is zich dit welbewust. Het verstaat ter dege de eisen, die aan een hedendaagse verpleeginrichting als dit hofje worden gesteld en om hieraan tegemoet te komen zijn dan ook meermalen veranderin gen ingevoerd, die voor een historisch gebouw als het Hof van Sonoy van zeer ingrijpende aard waren. Maar het moest. Uit een oogpunt van hygiëne en gezondheidszorg. bewoners kunnen de zaal thans via de gang bereiken en behoeven niet meer over de binnenplaats te gaan. Voor hen is naast de slaapzaal ook een closet ge bouwd. De regenten, die hun vergaderruimte kwijt zijn, zullen voor hun vergaderin gen voortaan gebruik maken van de x egente'ssekamer, die echter eerst gere staureerd moet worden. Als tegenwicht op de modernisering, die het Hof van Sonoy geleidelijk aan heeft ondergaan, wil men deze kamer in een meer op de historie aansluitende sfeer inrichten. Hoe dit precies zal gebeuren is nog niet bekend. De diaconie zal over dit punt te zijner tijd nog wel het een en ander te bespreken hebben. Zwitsers uit Biel op doorreis naar Alkmaar In de loop van de morgen werd hier ter stede een bus vei-wacht met pl.m. 20 ingezetenen van de Zwitserse stad Biel (de bekende Braderièstad). Het gezelschap kwam gister uit het Oosten van ons land over de Afsluitdijk en was op weg naar Texel waar het de nacht doorgebracht heeft. De BBTBBA - Bond ter behartiging van de touristische be langen van buitenlandse automobilisten - heeft het gezelschap hier ter stede op gewacht. De heer Zwaanswijk, lid van de Bond, had zich beschikbaar gesteld de bezoekers de voornaamste beziens- waai-digheden van Alkmaar te tonen. Qok thans klinkt in de oostelijke vleu- gel van het gebouw het gehamer van de tixnmerlieden. Zij zijn bezig op de verdieping boven het ziekenzaaltje van de vrouwenafdeling vier zit-slaap- kamers te maken voor de verpleegsters, aan wier verblijfplaats nog wel het een en ander ontbrak. Ook in de westelijke vleugel, daar waar de mannen zestig in getal zijn ondergebracht is dezer dagen een grote verbetering tot stand gekomen. Tot dusver was in deze afde ling, gelijkvloers, een betrekkelijk klein en tamelijk bedompt slaapzaaltje voor negen man. De anderen moesten via de binnenplaats en het torentje naar de slaapzalen op de bovenverdieping klim men, wat uiteraard voor degenen, die slecht ter been waren een moeilijke opgave was. Ten behoeve van deze groep is de slaapzaal op de beneden verdieping belangrijk uitgebreid. Men heeft dit bereikt door de regentenka mer aan haar oorspronkelijke doel te onttrekken en deze ruimte bij het be staande slaapzaaltje te voegen. Op de plaats waar vroeger de grote schouw zat is nu een ruime toog gekomen, die de twee zalen aan elkaar verbindt. Er staan nu twintig bedden. De bejaarde hebben weergegeven De in het kader van het 50-jarig KNVB-jubilcum gespeelde voetbalwed strijd tussen Alkmaar en een elftal van het Bedrijfsvoetbal, welke ontmoeting gisteravond op het terrein van eerstge noemde club aan de Wcsterwcg plaats vond, is geëindigd in een 21 over winning voor de gasten. Het minder aangename weer was er oorzaak van dat voor deze ontmoeting weinig belangstelling bestond. Toch heeft dit de spelers niet kunnen weer houden om zich volkomen te geven. De „combinatie" had het juiste verband in de ploeg spoedig gevonden, wat voor de achterhoede van Alkmaar veel moei lijkheden opleverde. De gi-oen-witte- verdediging wist echter stand te hou den, hoewel het plaatsen zeer matig was. De combinatie had wel een licht veldoverwicht, doch kon vóór de rust evenmin als de Alkmaarders, het doel vinden. Na de hervatting was het Bak ker die de gecombineerden een 10 voorsprong bezorgde. Beter dan in de eerste helft was het middenveld nu meer voor de Alkmaar-halflinie. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) De voorhoede kreeg voldoende gele genheid tot het maken van doelpunten Het bleef er maar bij één, gescoord door Nak, uit een indirecte vrije schop, 11. Was dit een vrij goede verhou ding geweest, de Bedrijfsmensen dach ten er anders over, en wisten tegen 't einde hun tegenstanders op de knieën te ki-ijgen. Van een misverstand in de Alkmaar-verdediging werd gebruik ge maakt om het winnende doelpunt te scoren, 21. Even hierna kwam het einde van de ze prettige wedstrijd. Zaandammers verlieten het veld na twisf De nederlaag wedstrijd, die de Alk- maarse brandweer gisteravond tegen Zaandam speelde is ontijdig geëindigd, teen na een onenigheid tussen enkele spelers, die nogal hoog opliep, een aan tal Zaandamse voetballers het veld verliet. Zaandam stond op dat ogen blik met 32 in het voordeel. Besloten is de Zaanse ploeg van de competitie uit te schakelen, totdat zij haar excuus zal hebben aangeboden. Alkmaar heeft reeds wedstrijden gespeeld tegen Ber gen. Heerhugowaard en Haarlem en moet nog uitkomen tegen de brandwe ren van Enkhuizen en Wormerveer. GESLAAGD Voor het deel B van de hoofdakte slaagde te Haarlem onze stadgenoot de heer H. T. van Rijri. BONTEXPOSITIE IN VICTORY In hotel Victory hing gistermiddag een kapitaal aan bontmantels op een eigenaresse te wachten. Voor de bont expositie, die gisteren in het hotel wei'd gehouden, bestond van de zijde der dames flinke belangstelling en er werden door de exposerende firma verschillende bestellingen genoteex-d. Daar was het uiteindelijk om te doen. NOORDSCHARWOUDE De coö peratieve zuui-koolfabriek „Nieuw Le ven", met de bouw waarvan flinke vorderingen worden gemaakt, zal in begin September met de productie van zuurkool beginnen. De fabriek beschikt over 32 bakken, elk met een inhoud van 15 kubieke meter. Als directeur is aangezocht de heer J, C. Flinterman, een bekende conservenfabrikant uit Loosduinen. INMAAK VAN SPERCIEBONEN NOG NIET BEGONNEN NOORDSCHARWOUDE Nu de vei- lingprijzen van sperciebonen nogal aan de hoge kant zijn - de markt no teerde 61 ct. per kg zijn de conser- venfabrieken nog niet met de inmaak van sperciebonen begonnen. Bij de N.V. Peter Verburg is weinig werk aan de winkel. Men wacht hier op het mpment, dat de prijzen wat lager wor den en dat de eigen oogst van spercie bonen kan worden binnengehaald. Voorlopig houdt men zich bezig met de inmaak van kleine hoeveelheden zuurkool, hoewel dit geen zoden aan de dijk zet. GESLAAGD De dames Lena Baltus, Corrij Zandber gen en Annie Krom, slaagden op het te Haarlem gehouden examen van hetH.M.V. voor costumière. Hierna besloot de raad in ijltempo tot het aanbrengen van diverse vei'be- teringen in de salarisregelixig der ambtenaren, betreffende de kinderbij slag, toekenning van een vacantie- toelage tot een maximum van 75, en toekenning van een vergoeding voor kosten van geneeskundige behandeling, tot een algemeen maximum voor ge huwden en ongehuwden van 60, Zonder discussie werd besloten aan de heer P. Zwart te Egmond aan Zee diverse percelen grond te verkopen aan de Wilhelminastraat en de Boulevard Ir de Vassy en aan de heer H. Dekker, eveneens aan laatstgenoemde boulevard. Onslag en benoeming onderwijzeres. Aan mej. Jansen werd op haar ver zoek eervol ontslag verleend als onder- De door het Reclasseringscomité ge organiseerde schatgraverij ten bate van 'het reclasseringswerk is een suoces ge worden. Honderden deelnemers van zeer uiteenlopende leeftijd, kinderen, vaders, moeders, verschenen aan de start. Nauwelijks was het startsein ge geven, of de stormloop naar het afge bakende terrein, waarin de schatten verborgen lagen, begon. Het was hoogst vermakelijk die honderden door elkaar krioelende gravers te zien ploeteren. Het comité had 's nachts een dertig tal flessen 30 a 40 c.m. onder het zand begraven, alle voorzien van een letter of nummer, rechtgevende op de daar mee corresponderende letter op de on der berusting van het comité zijnde prijzenlijst. Twintig prijzen, waaronder één ter waarde van honderd gulden en tien ti-oostprijzen lagen daar verborgen, 's Nachts had het zeewater elk spoor doen verdwijnen. Het was zoeken naar een speld in een hooiberg. Na één minuut stak een jeugdige graver al heel triomfantelijk een fles omhoog. Het was de jonge Èdward Ger- ner uit-Groningen. Nog een minuut la ter Jiep een jonge dame uit Bergen, mej. ïvangh, vol trots met haar gevon den schat naar de jury. De anderen verdubbelden nu hun ijver. Soms zag men hier en daar iemand even over eind komen om uit te blazen, en dan maai', bezeten door de goudkoorts, ver der wroeten. Na een half uur, toen er al een tiental gelukkigen wai'en, wist de jeugdige Mark van der Upwich uit Amstelveen een fles op te delven, die, naar later zou blijken, recht gaf op de Luisteraars enthousiast Bergen was in de Hertenkamp getuige van het optreden van alle muziek-beoefe- nende verenigingen te Bergen, instrumen tale en vocale muziek. Bergen's Harmonie opende de avond met enige mooie nummers, waarna zich achtereenvolgens liten horen het Man nenkoor van de Brandweer, de Koorver eniging Bergen, het Motet- en Madrigaal Dameskoor, Bergen's Mannenkoor en het Chr. Gemengde Koor. De avond werd be sloten met het gezamenlijk ten gehore brengen van vier coupletten van het be kende „Liedje van de Bergenaar" van wijlen mevr. M. van ReenenVölter. Het was een zeer geslaagde avond, „wunderbar" zoals een Zwitserse familie enthousiast getuigde na het zingen door het Mannenkoor van „Schweizer Psalm", een Zwitsers Volkslied. BURGERLIJKE STAND Geboren Matheus J., z. van M. Lau en A. J. Bogtman. Wilhelmus W„ z. van P. Beukers en M. Bruin. Eve lina H., d. van C. W. Veldman en E. K. L. Bahr. Johanna M., d. van C. J. Ranszijn en J. Willems. Johanna C. M., d. van B. Tiebie en J. M. de Vos. Overleden Hendrik van Linge, 75 jaar. IJtske de Wind, 80 jaar. Gemeenteraad van Eamond aan Zee vergaderde De gemeenteraad kwam Dinsdagavond in voltallige zitting bijeen onder voor- zittersehap van burgemeester Niele. De voorzitter stelde als eerste punt aan de orde, de vaststelling van een nieuw tarief voor gebruik van electrische stroom. Daar de heer Hofman, de adviseur der gemeente in deze, weer naar Wassenaar terug moest, werd besloten dit punt het eerst te behandelen en daartoe in comité te gaan. Na een onderbreking van VA uur besloot de raad kort en krachtig het door B. en W. voorgestelde vastrechttarief vanaf 1 Juli j.l. in te voeren en daarbij de eenheidsprijs per kWh niet vast te stellen op 10 cent, zoals oorspron kelijk was voorgesteld, maar op 11 cent. wijzeres aan de openbare lagere school, met ingang van 1 September. De voorzitter bracht haar, namens do gemeente, een woord van bijzonder hartelijke dank voor het vele, dat zi] gedurende ongeveer veertig jaar in da gemeente heeft gepresteerd, onder me- dedeling dat hij op een en ander bij haar afscheid na de vacantie uit- voeriger terug hoopte te komen. In de vacature werd met algemene stemmen benoemd mej. E. Leeseman uit Hilversum, die inmiddels weliswaar in Hoorn benoemd was, maar te kennen had gegeven dat zij een benoeming in Egmond aan Zee zou aanvaarden. Ter verwezenlijking van het uitbrei dingsplan werden voor sloop gekocht de woningen van de heer J. Knaup aan de Noorderstraat voor ƒ3000,en de heer M. de Vries voor 766,in de Berg straat. Wijziging van het uitbreidingsplan. Hierna was aan de orde de wijziging van het uitbreidingsplan in het noord oostelijke deel der gemeente. De daar ontworpen wegenaanleg en projectering van een speeltuin en sportterreinen bij het sportpark ontmoetten geen bezwaar. Anders was dit met de wijziging, ver band houdende met de bouw van een ambtswoning voor de secretaris. De he ren Hoogland en Koeman verklaarden zich hier tegen, daar zij het jammer vonden, dat hieraan enige beplanting ten offer zou vallen en meenden, dat er toch wel een andere plaats te vinden zou zijn. De voorzitter betoogde, dat hiermede een betere afsluiting van het dorp aan de oostzijde werdverkregen. In stem ming gebracht werd de voorgestelde wijziging ten slotte met 7 tegen 4 stem men onveranderd aangenomen. In ijltempo besloot de raad hierna vervolgens, het crediet voor kasgeld leningen te verhogen tot' 1.100.000, en de. vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen te verlagen van 35 tot 25%. Voor de neutrale kleuterschool werd een terrein beschikbaar gesteld ten westen van de openbare lagere school voor 1,totaal, waarna besloten werd de door het bestuur der betref fende stichting te sluiten geldlening van ƒ60.000,door een gemeentelijk» garantie te steunen. Ten slotte voteerde de raad een be drag van 2.200,voor de aankoop van een dentalcar door de tandartsendienst Bergen en verhoogde de jaarlijkse bij drage van 1 cent tot 14 cent per in woner, terwijl aan het Hoogheemraad schap het westelijke deel van de Voor straat om niet werd overgedragen. Na al deze vrijgevigheid was de raad ook nog zo coulant van de rondvraag af te zien, omdat de voorzitter om half elf in hotel Zeezicht moest zijn voor een radio-uitzending, ook een gemeente belang! hoofdprijs. Na een uurtje trachtte Plu- vius het feest te verstoren, maar de regenmaker kon niet zo dreigend op treden, dat de menigte vluchtte. „Wij gaan nog niet naar huis, nogzong 'een grappenmaker en een reeds lang de kinderschoenen ontwassene sprak zich zelf moed in met „Meiregen maakt, dat ik groter word...." De goede stemming bleef er in tot eindelijk om half vijf de politie het slot- sein gaf. Alles spoedde zich naar het strandpaviljoen om de uitslag te verne men. De heer A. G. v. d. Hilst deelde als een tweede Sinterklaas de prijzen uit. De vinder van de hoofdprijs werd op een tafeltje gezet en zag zich daar de tien waai'devolle briefjes uitgereikt. Even nog poseren voor de fotograaf, die de beeltenis van deze jonge schat graver op de gevoelige plaat vereeuwig de, en het feest was uit. Negen flessen zijn nog verborgen in het zand. Daarover zal de zee zich wel te enigex-tijd ontfermen. Mevrouw Marie Boendermaker Schoenmaker te Bergen zal op Donder dag 7 Augustus a.s. haar zeventigste verjaardag vieren. In verband hiermede zal het Kunstenaarscentrum Bergen haar op die datum des middags in de danszaal van de Rustende Jager een receptie aanbieden. Hiervoor zullen zo veel mogelijk kunstenaars worden uit genodigd, die in relatie hebben geslaan met de Bergense School en tevens vriendschappelijk hebben verkeerd ten huize van de familie Boendermaker. Mevrouw Boendermaker is de we duwe van de bekende kunstkenner en -beschermer Piet Boendermaker, die in de gloriedagen van de Bergense School zo veel voor de plaatselijke kunstenaars heeft gedaan. Als zodanig heeft zij uiteraard grote bekendheid verworven en mag zij zich verheugen in veler vi-iendsehap. Bergen aan Zee moge lange tijd een troosteloze aanblik hebben geboden, zoet- jes-aan komt er kentering. Dit jaar Is er reeds veel gebouwd en vele plannen wachten op uitvoering. Zodra de vacantie voor de bouwvak arbeiders ten einde is, zal de Fa. A. en J. Kroon een begin maken met de bouw van een nieuw Hotel Nassau, waartoe haar opdracht is gegeven onder architec tuur van de heren Roggeveen en Honig. Het zal iets bescheidener van afmeting zijn dan het oude en een capaciteit krij gen van 40-60 bedden. De centrale ver warming en de warmwater-installatie zul len worden verzorgd door de Fa. J. Smit Jr. Zoetjes-aan wordt Bergen aan Zee weer een moderne badplaats. GESLAAGD Voor het deel A van de hoofdakte slaagde te Haai'lem onze plaatsgenoot, de heer L. W. A. Hopman. 127. De kranten verschenen die dag met extra-edities, „De smokkelaar en roverhoofdman Dolle Dirk tot 20 jaar veroordeeld", stond er met vette kop pen op de eerste pagina. De mensen lazen ademloos het verloop van het pi'oces. Alleen een der sensatiebladen vroeg met nadruk wie de geheimzinni ge man wel zou kunnen wezen, waar over Dolle Dirk had gesproken. Waar om werd deze getuige niet gehoord en waarom werd de verooi'deelde de mond gesnoerd? vroeg het blad. De hoofdre dacteur droeg aan drie van zijn repor ters op uit te zoeken wie deze man geweest was. De brave kerels deden hun bst. Zij informeerden waar zij hebben en houden bij elkaar gegaard lukte niet de geheimzinnige figuur te ontdekken. Dat ging ook moeilijk, want Jimmy B'-own had het proces niet af gewacht. Onmiddellijk na zijn terug komst in Muidermonde had hij zijn spulletjes bij elkaar gegaard en had en zijn biezen gepakt. Hij was mei onbekende bestemming vertrokken t< voet en met niets anders bij zich di.u een plunjezak en een stevige wandel stok Een eind buiten Muidermone had Jimmy nog eenmaal omgekeken „Een heel aardig vissersplaatsje", mom pelde hij, „maar ik ben toch blij, dat ik daar mijn levensavond niet behor, te slijten". En toen had hij zich omge wend. Hij was blij, dat hij van dt Kwabberneuzen verlost was. Humoristische avond onder auspiciën van V.V.V. Onder auspiciën van de V.V.V. was Maandagavond in de zaal van de Ver gulde Valk een humoristische avond georganiseerd, waarvoor een buitenge woon grote belangstelling bestond. De voorzitter van de V.V.V., burgemeester Niele, opende de bijeenkomst en daar na werd het uit 18 nummers bestaande programma vlot afgewerkt. Er werd voor „elck wat wils" geboden, n.l. Spraakwaterval, 2x1 1, korte sketchen en nummers naar eigen keuze, of zelf gemaakt. Als conferencier trad op de heer J. C. Stork, die deze taak op buitenge woon goede wijze volbracht. „Kwallen in de zee en Kwallen op het strand" was het onderwerp waar over een viertal dames, elk 1 minuut moest spreken om voor een prijsje in aanmerking te komen. Mevi'. Pluims, uit Zeist, behaalde hierbij de eerste prijs. De eerste prijs in de afdeling he ren werd behaald door de heer J. Ha ven uit Amsterdam. De winnaars van 2x1 1, voor verloofde paren, ontvingen een tablet chocolade en een doosje sigaretten, de verliezers een doosje sigaretten en een tablet chocolade. Het laatste nummer was een Ode aan Egmond aan Zee, waarvan het refrein door allen spontaan werd meegezon gen. Aan het slot van de avond maakte de jury de volgende uitslag bekend: Muzikale gedeelte: le prijs de heer A. W. Mulder uit Amsterdam; 2e prijs de heer J. Fakkel eveneens uit Amster dam. Afdeling sketchen: le prijs de heren R. Richaers en K. Kuyt; 2e prijs mej. G. Berkelaar. Humoristisch gedeelte: le prijs het groepje dames Salemink, Stroe en de Kruyt, met* de „Ode aan Egmond". Woensdagmorgen heeft mej. Jansen, onderwijzeres aan de O.L.S. te Egmond aan Zee, afscheid genomen van de kin deren. Zij zal, na een ruim 40-jarige arbeid aan dezelfde school, niet meer voor de klas terugkeren. Alle schoolkinderen stonden in de gang opgesteld en zongen haar een af scheidslied toe, nadat het hoofd der school, de heer J. Gorter, in enkele be woordingen herinnerde aan haar lange loopbaan, die zij met opoffering en liefde voor de jeugd heeft volbracht. Het jongste meisje en de oudste jongen van de school boden hierna juffrouw Jansen namens alle kinderen een bouquet bloemen en een reisklok- je in étui aan. Op 3 September zal aan oud-leerlin gen en belangstellenden gelegenheid v.'orden gegeven om afscheid te ne men van deze bij velen geliefde onder wijzeres.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2