Leen Jansen viel op harde rechtse van de Amerikaan Patterson l Pim. Pam. Pom in liet nieuwe hnis Een blijDêndö herinnering 1 MORGEN IN HELSINKI XVe OLYMPISCHE SPELEN 1952 - HELSINKI Een halve minuut later wist hij wat er gebeurd was Mockridge kaapte Van Vliets record Van Est weer kampioen achtervolging 2),e u-eAxkuaien ïd&eldj&i LAATSTE NEDERLANDERS VERLATEN DE RING Furieuze slagwisseling zonder effect „Sloper" Moos werd „gesloopt" Hei Australische tandem reed naar de zege M EDAILLEREGEN Van Loon uitgeschakeld bij uithoudingsproef aan de Olympische spelen! DE RADIOREPORTAGES m MOTOR-ZESDAAGSE Het Radioprogramma VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1953 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 31 Juli. De Nederlandse boksers, die de eerste twee ronden van het Olympisch tornooi hadden overleefd, Moos Linneman en Leen Jansen, zijn in de kwartfinales uitgeschakeld, Linneman, dezelfde die gisteren op zp'n ver rassende wijze door moedig volhouden, zijn kansen prolongeerde, verloor op punten van de Duitse weiter Heidemann. Onze middengewicht Leen Jansen, verdween reeds na de eerste ronde tegen de Amerikaan Patterson uit de ring. tiet een klassieke knock out had de neger aan alle illusies van de Rotterdam nier een einde gemaakt. HE onstuimige Jansen bestookte di- reet na de eerste gongslag, met zijn karakteristieke bliksemsnelle uitvallen oe imposante en breedgeschouderde ne ger Patterson. Met zijn voeten stevig op het canvas sloeg Patterson de Ne derlander nauwlettend gade, beide ruisten gereed zowel voor aanval als afweer. Furieuze slagwisselingen volg den elkaar snel op, waarna Jansen zich steeds weer terug trok en om zijn tegen- siander heen cirkelde om een opening te vinden. Patterson gaf zich echter geen enkele maal 'oioot en Jansen pro beerde maar weer op goed geluk af op korte afstand zijn tegenstander murw te slaan. Maar iedere aanval van de Nederlander werd door Patterson op gevangen, iedere stoot die Jansen kon plaatsen moest hij weer incasseren en geen van beide boksers kon direct voordeel verkrijgen. De treffers waren gelijk in aantal en ongeveer even (Speciale berichtgeving') HELSINKI, 81 Juli Moos Linne man heeft gisteren beslist te veel moe ien incasseren en zich te zeer inge spannen om ook vandaag weer een topprestatie te kunnen leveren. Hij scheen wat vermoeid en was in zijn partij tegen (1e Duitse weltergewicht Heide man veel minder aggressief dan tegen Issabeg. Dit was niet Moos „de sloper", maar Moos „de gesloople". L'histoire Se repète. En dit kan ook in de bokssport gelden. Evenals tegen de Iranees ging de Amsterdammer ook tegen Heideman in de eerste ronde drie keer neer. Hij miste nu evenwel de kracht en het doorzettingsvermo gen om zich over deze tegenslag heen te werken. Bij het invechten ging Lin neman neer op een rechtse tegen de kaak. Nauwelijks overeind moest hij een nieuwe aanval van de Duitser doorstaan, die nu alles op alles zet te en enkele seconden later de Am- sterdamer met een zware kaakslag voor de tweede maal vloerde. Twee stoten, niet eens zo verschrikkelijk bard. waren voldoende om Linneman r.og voor de gong klonk voor de derde maal in de eerste ronde op het canvas te brengen. TM de tweede ronde gaf hij beter par tij. De poulain van Groothuizen, aanvaardde nu een slagwisseling op korte afstand en plaatste een rechtse, die Heideman enkele passen achteruit deed wankelen. Als Linneman hierna zijn zelfvertrouwen terug had kun nen vinden en niet zo onzuiver met 7'jn stoten was geweest, had hij mis schien de krachttoer van gisteren kun nen herhalen. Wel kwam in de laatste ronde Linneman duidelijk in het voor deel, nadat hij een linkse swing op de k .ak van Heideman had geplaatst, maar zijn tegenstander stortte niet in elkaar. Eerst tegen het einde moest Heideman verscheidene treffers tegen kin en li chaam incasseren, waarop hij antwoord schuldig bleef, Linneman eindigde fusser dan de Duitser, maar hij had zijn grote puntenacfiterstand uit de eerste ronde niet kunnen wegwerken. In de vëdergewicht partij tussen Arislide Pozzali (Italië) en de Rus Anatoly Bulakov (rechts op de joto) won laatstgenoemde. krachtig. Het einde kwam dan ook vol komen onverwacht. Nadat Jansen de neger in een van de korte doch felle sTagwisselingen met een harde rechtse tegen de kaak even aan het wankelen had gebracht, en terug was geweken in plaats van door te gaan, omdat hij zich geen rekenschap gaf van het ef fect van zijn stoot, wierp hij zich even later letterlijk met zijn kin op een ont zettend harde hoek welke de Ameri kaan in diezelfde fractie van een secon de had afgevuurd. De uitwerking van die stoot werd verdubbeld door de (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 31 Juli Mockridge voegde in de finale voor tandems een tweede gouden medaille toe aan zijn eerste prijs, welke hij in de tijdrit be haalde. Tezamen met Cox kwam hij uit tegen de gevaarlijk snelle Zuid- Afrikaantjes Robinson en Shardelow. Tandem: 1 en Olympisch kampioen: Australië (Cox en Mockridge) 11.0 sec.; 2 Zuid-Afrika (Robinson en Shardelow) 3 Italië (Maspes en Pinarello). De Itali anen hadden een walk over in de rit om de derde en vierde plaats, omdat de Franse equipe zich had teruggetrokken. vaart, waarmee hij zelf. aanviel en het gewicht .van zijn lichaam, en het be hoefde geen verwondering te wekken, dat onze landgenoot neerging alsof zijn benen van onder hem weg waren ge- maaid. Pas na een halve minuut kon Jansen zich realiseren wat er gebeurd was. Met dat al blijft Jansen een bok ser van klasse en met een toekomst. Hij zal nog heel wat partijen winnen in zijn verdere loopbaan, want hij heeft er de moed en de capaciteiten voor. n—gasaaea—Bm—nian—p—1imb—BB Voor de 1000 meter had de Austra liër R. Mockridge 1 min. 11.1 sec. nodig. De 'winnaar passeert hier de eindstreep. Hij brak met deze pres tatie Van Vliet's record van 1936. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 31 Juli. Het wordt eentonig steeds weer te gewagen van Olympische recordverheteringen. Maar wij hebben alle kampioenen gegeven wat hun toekomt en wij kunnen en willen voor de Australiër1 Mockridge dan ook geen uitzondering maken. Mockridge had voor de tijdrace 1 min. 11,1 nodig en dat was 1,1 sneller dan het Olympisch record, dat sinds 1936 op naam stond van onze landgenoot Arie van Vliet. Hijzelendoorn heeft zich met. een achtste plaats tevreden moeten stellen. Hij startte als 23e en had toen reeds een goed overzicht van de tijden van zijn voorgangers. Hij wist, dat hij on der de 1 minuut 13 sec. zou moeten rij den wilde hij in de prijzen vallen. Dat bracht de Amsterdammer er toe, zeer snel van start te gaan. Evenals de meeste sprinters had hij een vrij hoog verzet, 24/7, gestoken. De eerste 600 m waren hoopvol, want hij evenaarde vrijwel de tijd van Mockridge. _In de laatjte 400 meter bleek dat Hijzelen doorn echter een te grote greep in zijn reserves te hebben gedaan. Hij kreeg een gevoelige „ram", waarvan hij zich niet vermocht te herstellen. De Italiaan Morettini en de Zuidafrikaan Robinson konden met Mockridge het eremetaal in ontvangst nemen. (Speciale berichtgeving). HELSINKI, 31 Juli. De ver deling van de gouden, zilveren en bronzen medailles ziet er na twaalf dagen als volgt uit: Goud Zilver Brons 1. Ver. Staten 31 16 12 2. Rusland 22 27 16 3. Zweden 10 12 9 4. Hongarije 10 3 15 5. Italic 7 7 2 6. Tsj.-Slow. 6 3 3 7. Frankrijk 5 5 4 8. Finland 5 3 11 9. Australië 5 2 3 10. Noorwegen 3 3 0 11. Zwitserland 2 6 6 12. Japan 2 5 4 13. Z.-Afrika 2 3 1 14. Denemarken 2 1 2 15.- Turkije 2 0 1 16. Jamaica 1 3 0 17. Canada 1 2 0 18. India 1 1 1 19. Argentinië 1 1 1 20. Oostenrijk 1 1 1 21. Brazilië 1 0 1 22. N.-Zeeland 1 0 2 23. Zuid-Slavie 1 0 0 24. Luxemburg I 0 0 25. Duitsland 0 6 10 26. Nederland 0 4 0 27. Gr. Britt. 0 2 8 28. Iran 0 2 4 29. Polen 0 1 1 30. Libanon 0 1 1 31. Belgie 0 1 0 32. Spanje 0 1 0 33. Trinidad 0 0 2 34. Venezuela 0 0 1 35. Uruguay 0 0 1 36. Korea 0 0 1 37. Egypte 0 0 1 38. Roemenie 0 0 1 39. Portugal 0 0 1 De uitslag was: 1. en Olympisch kam pioen Mockridge (Aus.) 1 min. 11.1 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Morettini (Italië) 1.12.7; 3. Robinson (Z-Afrika) 1.13.0; 4. Cortoni (Arg.) 1.13.2; (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Augustus. Ernest van Loon heeft met „Ampère" bij de 27e hindernis van de cross van de uit houdingsproef wegens weigeren van zijn paard, de strijd moeten staken. Van Loon was als eerste gestart van alle deelnemers voor de uithoudings proef. Hij vond het parcours zeer fair maar uitermate zwaar. 15. Terwijl Moeder bezig was om de nodige boodschappen in te slaan, ont moette ze mevrouw Babbelgraag en •natuurlijk moest Moeder Woeffie da delijk liet opwindende nieuws vertel len. „telt U zich voor, een snoezig huisje is het. ik heb het gevoel alsof ik droom!" Moeders stem klonk en thousiast en mevrouw Babbelgraag schudde ongelovig haar hoofd. „En dat in deze tijd, mevrouw Woeffie, ik wist niet eens dat er hier in het dorp nog iels te huur was". „Nu, het ligt ook eigenlijk buiten de kom van het dorp", antwoordde Moeder „Ohwaar zei U ook weer, dat het was?" vroeg mevr. Babbelgraag nieuwsgierig. „Och ja, dat vergeel ik U helemaal te zeggen in de opwinding", lachte Moeder. „Het ligt aan de Zwarte weg, nummer der tien. Maar dat hindert me niet hoor, bijgelovig ben ik gelukkig niet!" Maar tot Moeders grote schrik zag zij da kloeke mevrouw Babbelgraag plotse ling heel bleek worden. „Wat is er? Voelt U zich niet geelt?" informeerde Moeder bezorgd. „Nee dank U. Het gaat al weer over", riep mevrouw Babbelgraag terwijl zij haar'gelaat met een zakdoek afwiste. Het is de warmte geloof ik". Vinken won 50 km wedstrijd De slotdag van de Nederlandse baan- kampioenschappen in het Olympisch Stadion te Amsterdam heeft een ver rassing opgeleverd. Hubert Vinken, uit Geleen, legde namelijk 'beslag op het baankampioenschap over 50 km voor profs. Wim van Est is weer achtervolgings kampioen geworden door Derksen in de finale royaal te kloppen. Van dei- Kamp werd automatisch derde door uitvallen wegens ziekte van Peters. De uitslagen luiden: Parade" roken is nu een dubbel genoegen. Al rokend -paart U de 91 foto's van Nederlandse Olympische deelnemers bij elkaar Let op de binnenzijde van Uw doosje Parade-Mild of King's Parade. Rook nu réker King's Parade of Parade-Mild puur Virginia „van de betere de beste" Het Olympisch album „Helsinki 1952" a-1.65 geschreven door Kick Geuöeker. is verschenen en verkrijgbaai bij Uw sigaretten-winkelier. (Advertentie, Ing. Med.) Het programma van de Olympische Spelen voor Zaterdag 2 Aug. luidt: Basketball: Finale. Zwemmen; 200 m. schoolslag heren (finale) 400 m. vrije slag dames (finale) 1500 m vrije slag heren (finale) Torenspringen Dames Waterpolo (demi-finales en finale). Boksen: Finales. Wielrennen: Wegwedstrijd (187,2 km) Ruitersport: Springproef. Voethal: Hongarije—Zuid' Finale Slavie, Morgen te 12.45 uur worden via Hilversum I (402 m.) een reportage gegeven van de wegwed strijd der wielrenners en een waterpolowedstrijd. Om 18.00 uur volgt via Hilversum II (298 m.) een beschouwing' over de paardensport, een inter view met een basketball- official en reportages van de finale 200 m. school slag lieren, de finale 400 m. vrije slag dames en een reportage of beschou wing over waterpolo. 18) DOOR PATRICIA WENTWORTH „Zo, heb je dat?" vroeg ze, zonder enige wrok. „Geloof je, dat het er op aankomt? En weet je wel, dat heel wat mensen het aardig vonden? Eigenlijk was het nog niet eens een rolik moest maar twee zinnetjes zeggen". Wéér lachte hij. „Kindlief, het was afschuwelijk"'. Toen Rietta, die worst en gemengde sla opzette, hem hoorde, dacht ze on willekeurig: „Zo heeft hij in lange tijd niet meer gelachen. Zouden ze verloofd zijn? Ik vind haar niet geschikt voor hem en vraag me af, hoe dat zal aflo pen. Maar ze heeft, meen ik, meer hart dan Marjory hadtrouwens ze kon moeilijk minder hebben! O, lieve hemel, waarom brengen we kinderen groot". Hoe ook de toekomst zich liet aan zien. ongetwijfeld was Carr in een heel wat betere stemming dan tot nu toe. Hij vertelde, dat,Jack Smithers hem een opgewekt verhaal over een voor delige transactie met filmrechten had gedaan, en beschreef vol animo een manuscript dat ze hem hadden opge drongen als d e ontdekking dezer eeuw, gedaan door een deftig heer, met enige reputatie als politicus. ,,'t Is geschreven door een kind van tien jaar zonder lettertekens of hoofd letters en hij noemt het absoluut 't al lerlaatste woord wat geniale eenvoud betreft. Smithers noemt het onzin, maar natuurlijk kun je nooit weten, hoe zulke dingen ten slotte uitvallen. Dwaasheid en genie grenzen soms dicht aan elkaar"» Op dit thema gingen hij en Rietta vrolijk door en de hele sfeer deed den ken aan de goede oude tijd vóór Mar jory op 't toneel was verschenen. Mis schien voele Fancy zich ietwat op de achtergrond gedrongen, maar ze liet het niet blijken en won zo de genegen heid van Rietta, die haar zacht van karakter begon te vinden. Inderdaad was Fancy blij, dat ze niet mee hoefde te praten, want haar gedachten werden in beslag genomen door een dure jurk. die ze in Londen had gezien en die ze met behulp van haar moeder en zuster hoopte te kunnen namaken. Fancy was nog in dat plannetje ver diept, toen Henry Ainger weer eens binnenkwam, zoals hij dat een paar keer daags placht te doen, om de een voudige reden, dat hij nog gesteld was op Rietta Cray. Heel het dorp wist het en Henry zelf wond er óók geen doekjes om. Hij hield van Rietta en zou de gelukkigste van alle man nen zijn als ze er ooit in toestemde, met hem te trouwen, 't Kon hem ab soluut niet schelen of de mensen het wisten en die onverschilligheid bracht zijn formidabele zuster tot wanhoop. Ze had getracht hem een standje te maken in de trant van de schrobbe ring aan het adres van mevrouw Cro- ver over de kwaliteit van het spek, maar wat baat het, wanneer de aldus bestrafte zondaar je vrolijk glim lachend aankijkt en vriendelijk zegt: „Maak je geen zorgen kindlief". Henry trad vrolijk de kamer binnen en legde een stapeltje tijdschriften op tafel, die hij Rietta wilde laten zien. Oudergewoonte weigerde hij, koffie te drinken en te gaan zitten, maar ten slotte nam hij toch een kopje uit Riet- ta's hand aan, dat hij staande voor het haardvuur opdronk. Hij had haast, want als dominee moest hij op bezoek bij de oude mevrouw Wingfeld op de Heuvelhoeve. „Ze gelooft, dat ze sterft, maar dat is natuurlijk niet zo. Het overkomt haar zowat drie keer per maand, maar ik moet toch naar haar toe, want als 't nu eens gebeurde, zou ik het me zelf nooit vergeven. Jij zet toch de beste koffie die ik ken, Rietta." De aangesprokene glimlachte, wat haar- anders zo strakke uiterlijk een zachter „inslag" gaf. 't Is wel prettig als iemand je liefheeft zonder aan die liefde enige voorrechten te willen ont lenen en ze was dan ook erg met Henry Ainger ingenomen. Op een keer had ze zich laten ontvallen, dat hij wel een engel, leek, een uitlating, die zeker niets met zijn voorkomen te maken had! Voor een geestelijke zag hij er nogal zonderling uit, in zijn 'grijs-fianellen korte broek, zijn witte trui en z'n nogal schamele regenjas. Zijn blozend gezicht, ronde blauwe ogen en dik blond haar deden hem, ondanks zijn vijf en' veertig jaren, veel op een schooljongen lijken. Na tuurlijk kon je bij daglicht wel zien. dat z'n haren grijs werden, maar op zijn negentigstè zou hij zowaar nog jeugdig schijnen. Hij dronk "zijn koffie uit, kreeg nog een kopje en zei goe denavond. Bij de deur keerde hij zich echter weer om met de mededeling, dat me vrouw Mayhew die dag gauw uit Len- ton terug was gekomen. „Ik zat met haar in de bus en dacht dat ze er be zorgd uitzag. Laat ons hopen, dat het niet weer over Cyril gaat." Carr, die zich met de boekenkast had bezig gehouden, merkte op, dat hij Cyril Mayhew aan het station ge zien had. „Hij kwam hierheen met de zelfde trein als wij". „En heb je met hem gesproken?" vroeg Rietta, haar aanbidder nog een kopje koffie inschenkend. „Neen, want toen ik hem juist wilde aanbieden, met mij mee te rijden, was hij verdwenen". „Misschien is hij niet hierheen ge gaan. In elk gevalniet officieel". „Is er dan wat aan de hand?" vroeg Carr, de wenkbrauwen fronsend. „Och neen", antwoordde ze, „wat moeilijkheden, ik zal ze maar niet op rakelen". Zich daarop tot Henny Ain ger wendend, ging ze voort: „Me vrouw Mayhew zal niets van zijn komst hebben geweten, want anders had ze hem wel van de trein gehaald"'. „Allicht. Ik hoop, dat er niets bij zonders is gebeurd, maar stond ver baasd over die vlugge terugkeer op haar uitgaansavond. Mayhew, haar man, was er niet bij". „Och", hernam Rietta, „James Les- siter is thuisgekomen en ze vond ze ker, dat ze naar huis moest gaan om hem wat te eten te geven, want ik ge loof nooit, dat hij daar zelf voor zou zorgen". Dat was Henry met haar eens. „Les- siter schijnt een heleboel geld te heb ben verdiend", zei hij. „In een van deze tijdschriften staat zijn portret. Ik moet zien dat ik wat van hem los krijg voor het orgelfonds". Nu sloeg de deur achter hem dicht het slaan met deuren was een van Henry's - minder engelachtige ge woonten en bijna op hetzelfde ogenblik schelde de telefoon. Toen Rietta naar de eetkamer, waar het instrument hing, liep, zag ze uist nog, dat Carr zijn hand naar de stapel tijd schriften uitstak. (Wordt vervolgd) Halve finale achtervolging profs over maximaal 5 km: le serie: 1 Derksen (6 min. 37 sec.), 2 Van der Kamp (6 min. 43,2 sec.). 2e serie: 1 Van Est, walk over, (6 min. 34,2 sec.). Finale: 3 Van Est (6 min. 28 sec.), 2 Derksen (6 min. 38 sec.). Kampioenschap 50 km voor profs: 1 Vinken, Geleen (1 uur 6 min. 12 sec.); 2 Derksen, Amsterdam; 3 Bijster, Haar lem; 4 Van Vliet, Woerden; 5 Dekkers, Eindhoven; 6 Boeyen. Oss; 7 Schoen makers, Eindhoven; 8 Storm, 's-Gra- venhage; ,9 Dielissen, Beek en Donk; 10 Domhof, Amsterdam. Amateurs: achtervolging bver 4 km: 1 e serie: 1 Van Heusden, 5 min. 28 sec.; 2 Jun, 5 min. 39.6 sec. 2e serie: 1 Vrees wijk, 5 min. 22.8 sec., 2 Kooiman, 5 min. 36 sec. Finale: 1 Van Heusden, 5 min 12.2 sec., 2 Vreeswijk, 5 min 15.2 sec. Wedstrijd over onbekende afstand voor amateurs: 1 P. Willekes, Amster dam: 2 Schotman, Amsterdam; 3 Koch, Utrecht; 4 W. Jun, Amsterdairf"; 5 J. la Grouw, Amsterdam; 6 J Schans, Soest. ^De Centrale Sportcommissïe Van de K.N.M.V. -heeft de rijders aangewezen, die in de Internationale Zesdaagse voor Nederland zullen uitkomen. Zij zullen in deze wedstrijd, die van 13 tot en met 23 September in de omge ving van Salzburg in Oostenrijk, wordt gehouden, de „Zilveren Vaas", welke vorig jaar in Italië door ons land werd gewonnen, verdedigen. Uitgezonden wordt een team, dat op B.S.A. uitkomt en een, dat uitsluitend Jawa's berijdt. In deze twee Vaas- teams zullen starten Piet Knijnenburg, M. Rozenberg en Jan Flinterman, Als reserves werden voor deze' ploeg- aan gewezen Jaap Roest en G. Brouwer, Roest kwam, zoals bekend is, ten val m de Coupe de Ia Montagne en brak toen een dijbeen. Hij is thans in zo. verre hersteld, dat deelneming aan de Zesdaagse mogelijk kan zijn, doch vooraf zullen zijn behandelende ge neesheer en de Medische Commissie van de K.N.M.V. overleg plegen of het voor de volle honderd procent veilig is, dat Roest meerijdt. Is dat niet het geval, dan zal Brouwer meegaan als reserve. In het Jawa-team zijn opgenomen Drikus Veer, Cees van Rijssel en Flip Haaker. Voor deze ploeg zal Evert Bos uit De Meern reserve zijn. ZATERDAG 2 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7,18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. S.1S Gram.muziek, 8.40 Idem. 8.53 Voor de huisvrouw. 9.00 Gra- mofoonmuziek. (9.35—9.40 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de continubedtijven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen, 12.33 Gram .muziek. 12.45 Olympische Spelen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. (13.S0 —13.45 Voor de kinderen.) 14.00 Gram. muziek. 14.25 Poiitie-Harmonie-vereni- ging. 14.45 Fries-programma. 15.15 Ama teursuitzending. 13.45 Accordeonmuziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf", cau serie. 16.30 Gram.muziek. 17,30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varla. 18.20 Gram.muziek. 18.40 Idem. 19.00 Ar-, tistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.03 Actualitei ten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Gram.muziek. 21.15 Socialistisch commen taar. 21.30 Dansmuziek. 22.00 „Onder de Pannen", hoorspel. 22.20 Joegoslavische muziek. 22.43 Gram.platen. 23.00 Niéuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Motetten. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws. 8.Ï5 Gram.muziek, 9.00 Voor de huisvrouw, 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Franse chansons. 10.40 Klein Mannenkoor. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Omroeporkest. 12.00 Angeles. 12.03 Gra mofoonmuziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespre king, 14.10 Gram.muziek. 14.40 Amateurs- programma. 15.00 Gram.muziek. 13.15 Kro- niek van letteren en kunsten. 15.33 Piano en orgel. (Intermezzo: Gram.muziek.) 16.30 „De schoonheid van het Gregori aans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Olym pische Spelen. 18.30 Nieuws. 1S.15 Lichte muziek. 19.00 Gram.muziek 1915 Jour nalistiek weekoverzicht. 19.25 Gram. muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Caba ret. 21.30 Gram.muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag lnl 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gramofoon muziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11