Stad en Omgeving r Jimmy Brown als diepzeeduiker Ontslagen dienstbode wilde wraak nemen op haar werkgeefster AGENDA Reportages over Alkmaar verschenen in vele buitenlandse bladen Engelse jeugd logeert veertien dagen in luilekkerland Tachtig amateurs zullen Zondag aan de start,verschijnen Fa. MARIE 0UDEJANS Waterschap de Schermeer stelde een nieuwe keur vast Behandel wol als een troetelkind. Naar Arnhem en Rhenen VERVOLG Zoufzuur-druppels maakten de thee echter troebel Getracht bewijsstuk te vernietigen Noorse marine bracht vandaag een bezoek aan Alkmaar Kaasmarkt trok opnieuw een overweldigende belangstelling Parkeerplaatsen waren overvol Journalisten-prijsvraag van V.V.V. heelt verwachtingen voldaan Jury komt volgende aan week bijeen Vandaag met de Rotary naar Wieringermeer en de „Dam" Lunch in het Wapen van Heemskerk Koeler, met kans op onweersbuien Zwitsers in Alkmaar Ronde van Alkmaar Een sterk veld met vele uitblinkers BBC zal opnamen maken van kaasmarkt In reglement is uniforme lijn gekomen Sloten zijn niet op voldoende diepte Ook zijden sioffen vereisen groie zorg. Camera's snorden Wedslrijdroosiei bedrijfsvoetbal Prijzen kaasmarkt VRIJDAG 1 AFOTTSTTTS 1»B» .Ik wou mevrouw eens goed ziek hebben" De politie heeft zich ontfermd over een vüftienjarige dienstbode, die het met ae eigendommen van naar mevrouw niet zo erg nauw nam en tenslotte, toen zü werd ontslagen, getracht heeft haar werkgeefster lichamelijk letsel toe te brengen door vergift in de thee te doen. Haar daad werd tüdig ontdekt, zodat deze geen gevoigen met zich heeft meegebracht. Tegenover de politic heeft het meisje, dat nog slechts sinds 5 Mei van dit jaar bü de familie W. in betrekking was, een volledige bekentenis afgelegd. Zij had niet de bedoeling te doden, maar wenste, uit wraak voor het .pntslag, „baar mevrouw eens goed ziek te zienOm dit te bereiken gebruikte zij een flesje met zoutzuur, waarin zink was opgelost. gen. (Het was intussen al tegen mid dernacht geworden voor men eindelijk de oplossing had gevonden.) Even vrolijk kwam het meisje des morgens weer. Zij ging naar boven om de bedden te doen en intussen ver scheen een politie-auto voor de deur. Toen haar verzocht werd mee te gaan verbleekte het meisje, maar na haar eerste weigering koos zij toch eieren voor haar geld en stapte zij in de wagen. Op het politiebureau bekende zij het zoutzuur in het kopje te hebben gedaan. Naderhand is gebleken, dat zij nog- pogingen in het werk heeft ge steld om het kopje thee, dat haar mevrouw in de kast had bewaard, leeg te gooien en zodoende het bewijs te vernietigen. De kast was echter op slot, zodat zij hierin niet slaagde. VTADAT de dienstbode op 5 Mei haar 4 intrede had gedaan miste men ge regeld kleine geldsbedragen, zonder dat bewezen kon worden, aat het nieu we meisje zich aan deze diefstalletjes had schuldig gemaakt. Het vermoeden ging natuurlijk wel in haar richting en het werd enige dagen geleden bewaar heid, toen de heer des huizes uit een doosje Engelse sigaretten, dat op de piano lag, een aantal rokertjes miste en deze in de mantelzak vhn de dienst bode terug vond. Men besloot daarop het meisje te ontslaan en dit werd haar dan ook medegedeeld, met een opzegtermijn van veertien dagen. Het kind liet niets van haar gevoelens blij ken. Ze verscheen de volgende dag gewoon om acht uur op haar werk en deed of er niets bijzonders was voor gevallen. Inwendig echter broedde zij op wraakplannen en deze meende zij te kunnen uitvoeren door uit een fles je met zoutzuur enige druppels in het theekopje van mevrouw W. te doen. Zij wist, dat de inhoud van het fles je vergift bevatte, maar ook, dat een geringe dosis niet dodelijk zou zijn. Dit had ze eens gehoord, toen mevrouw W. bij vergissing een paar druppels van het vocht in het deeg had gedaan en pas later tot .de ontdekking was ge komen, dat het woord vanille op het etiket was doorgehaald en in plaats daarvan de formule van zoutzuur HCL met een doodskop was aange bracht. Na die ontdekking belde zij haar man op, die haar geruststelde, maar toch aanraadde het deeg weg te gooien. De wraakzuchtige dienstbode herinnerde zich dit voorval toen zij in de keuken de thee inschonk. Zij voegde een paar druppels zoutzuur aan de drank toe en ging daarna met de kopjes naar binnen. Mauwelijks een minuut later echter werd de thee van mevrouw W. troebel. Niemand snapte er iets van. Ook de dienstbode niet, die de groot ste verbazing huichelde en dapper meerook of er misschien een verdacht luchtje aan de thee zat. Toen besloot mevrouw W. het kopje niet leeg te drinken en te bewaren tot haar man thuiskwam. Deze meende aanvanke lijk, dat er wat Shellfox (voor de ver delging van vliegen) in de thee terecht was gekomen, maar nadat hij de proef op de som had genomen met een kopje verse thee, bleek deze veronder stelling niet op te gaan. Ten slotte kwam hij op het idee, dat het meisje het zoutzuur uit de keuken kon heb ben gebruikt, hetgeen vervolgens proefondervindelijk werd bewezen. De politie, van het gebeurde in kennis ge steld, verzocht het kopje zoutzuur- thee te bewaren tot de volgende mor- VRIJDAG Harmonie Theater, 8 u.: Het Zevende kruis (14 j.) Cinema Americain, 8 u.: Moeder was actrice (alle leeft.) Victoria Theater, 8 u.: De Straat (18 j.) Rex Theater, 2.30 en 8 u.: Torreani (14 j.) NACHTDIENST APOTHEKEN Hatrong van Ark, Langestraat 1. ZATERDAG Bioscopen als VriTdag. Aanvang 7 en 9.30; Rex Theater 2.30, 7 en 9.30 u.; Gulden Vlies, 8 u.: Johan Kaart, In Pyama. BERGEN: Rustende Jager, 4 uur en 19.3022 u.: Expositie Marycke Visse-, Jan Ponstiin, Jan de Leeuw. NACHTDIENST APOTHEKEN Hartong van Ark Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vriidag - 10.59 23.34 Zaterdag 12.10 24.19 te CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 11.04—23.39 5.04—17.39 Zaterdag 12.1524.24 6.15—18.24 Middenstandsexamens Tijdens de tweede dag van de ex amens hebben in Schagen de volgende candidaten het middenstandsdiploma behaald.' D. Menkveld te Broek op Langendijk, N. Mulder te Groet, J. Naastepad te Hensbroek, N. Nierop te Sint Pancras, mej. G. Strijbis te Broek op L'dijk, mej, E. de Vries en mej. T. A. Vegter te Alkmaar, P. Vroegop te Broek op L'dijk, H. de Waal te Oud- karspel en J. C. Willig te Bergen. De politie besloot vanmorgen de toe gangswegen naar de kaasmarkt voor het verkeer af te sluiten en dat was geen overbodige maatregel, want naar mate de morgen vorderde, nam het aantal bezoekers zulke afmetingen aan, dat men nu evenals verleden week slechts voetje voor voetje vooruit kon komen. De kaasmarkt, welks reputatie in binnen- en buitenland steeds hech ter wordt en waarvan men tot in de verste uithoeken van de wereld schünt te hebben gehoord, beleeft deze maan den een record-belangstelling. Reeds op de avond tevoren glijden de buitenlandse wagens in lange rijen de stad binnen en op Vrijdagochtend, als het carillon van de Waagtoren zijn bronzen klanken over een nog verla ten plein laat kantelen, beginnen de parkeerplaatsen zich al te vullen. Om tien uur moeten de wagens reeds wor den doorgezonden, omdat er geen auto meer bij kan. Tussen de fleurige zomertoiletten van de duizenden vreemdelingen, die zich vanmorgen verdrongen om het ge draaf van de kaasdragers goed te kun nen zien, vielen de donkere uniformen op van de tachtig Noorse marine offi cieren en -matrozen, die met twee tou ringcars van Den Helder naar Alkmaar waren gekomen. Een van de officieren, Stein Olav Husby, vertelde, dat zij met de torpedojager „Arendal" Woensdag voor een onofficieel bezoek Den Hel der waren binnengevallen en dat zij vanavond weer het ruime sop zouden kiezen om Zondag op tijd in Oslo te zijn voor een vlootschouw ter ere van koning Haakon's tachtigste verjaardag. Honderd man van de bemanning maak ten gisteren een uitstapje naar Amster dam, de anderen, die toen dienst had den, mochten vandaag naar de kaas markt, waar zij door mej. Hillerström van de V.V.V. werden rondgeleid. Ver der waren er o.m. nog bezoekers uit Zuid-Afrika, Nieuw-Zeeland, Duitsland, Frankrijk, Amerika, Engeland en Zwe den. In Zuid-Afrika en Indonesië, in We nen cn in Stockholm en vele tussenge- legen landen, alsmede in Oost-, West-, Noord- en Zuid Nederland verbeiden momenteel journalisten in gespannen afwachting de uitslag van de succes volle prijsvraag, welke Alcmaria VVV enkele maanden geleden heeft uitge schreven en waarvoor 'buitenlandse en Nederlandse journalisten werden uit genodigd een artikel ter lengte van duizend woorden aan Alkmaar te wij den en deze reportage in een dag-, nieuwsblad of tüdschrift te plaatsen. De. jury, bestaande uit mr dr H. J. Wytema, burgemeester van Alkmaar; mr M. Rooy, hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant; de heer Fred Thomas, redacteur van De Tijd; de heer Pal Palasz, secretaris van de Buitenlandse Persvereniging in Neder land en de heer F. Otten, redacteur van het Nieuw Noordhollands Dagblad, zal dezer dagen bijeenkomen teneinde zich over de journalistieke kwaliteiten van de inzendingen te beraden. Zoals wij reeds eerder meldden, had Alcmaria VVV de prijsvraag gesplitst in twee groepen, t.w. een welke publicaties in de buitenlandse pers betreft en de an dere afdeling voor de artikelen in Ne derlandse bladen. De deelnemers aan eerstgenoemde categorie dingen mede naar de prijzen van f 1000, f 300 en f 200. Voor de tweede groep zijn een prijs van f 500 en een van f 250 be schikbaar. Het ligt in de bedoeling, dat de uitreiking van de prijzen ten stsd- huize zal geschieden, waarna de prijs winnaars de gast zullen zijn van Alc maria VVV. Nu de termijn van inzending gesloten is en zonder vooruit te lopen op het oordeel van de jury over de journalis tieke kwaliteiten van de reportages, mag worden vastgesteld, dat deze jour nalistenprijsvraag de verwachtingen, welke de organisatrice koesterde, heeft overtroffen. In elf Nederlandse dagbla den, nieuwsbladen en tijdschriften en in zeventien buitenlandse bladen zijn in de afgelopen maanden artikelen over Alkmaar opgenomen, veelal verlucht met fraaie foto's. De totaal oplage van de Nederlandse persorganen, waarin bijdragen over on ze stad verschenen, mag worden ge schat op 670.000, terwijl de oplage van de ingezonden buitenlandse bladen verre de 2.000.000 overschrijdt. Een van de doelstellingen van Alcmaria WV, Zeventien jongens en vier meisjes uit Bath zün veertien (lagen de gast van een aantal Alkmaarse gezinnen in het kader van de uitwisselingen, die vrü ge regeld tussen beide steden plaats vin den. De jongens en meisjes, die voor de eerste maal in Nederland zijn en wier leeftüd varieert van twaalf tot zeven tien jaar, zullen zich zelf bü hun gast heren en gastvrouwen vermaken en niet in groepsverband er op uittrekken, uit gezonderd de twee dagen, dat zü de gasten zün van de Rotary-Club in Alk maar. Deze zal hun vandaag een lunch aan bieden in het Wapen van Heemskerk en het jeugdige gezelschap meenemen voor een trip naar de Afsluitdijk. De volgen de week Donderdag mogen ze nog eens een excursie maken met de Rotary, die Langs de kust van Noord-Hol land steeg de temperatuur giste ren tot 20 a 21 graden Celsius, hetgeen in Juli maar op enkele dagen geschiedde. Ook vandaag zal de temperatuur tot ongeveer 19 a 21 graden Celsius kunnen stijgen. Helaas zijn de vooruit zichten voor de laatste vier en twintig uur minder gunstig ge worden. Over Schotland nadert vrij snel een actief koude front, waardoor opnieu.w koelere oce- aanlucht naar ons land wordt gevoerd. Voor dit front komen tal van buien voor. Reeds in de namiddag of avond kunnen de ze onweer of regen met zich meebrengen. Ook morgen is de kans op buien nog groot. Het begin van Augustus kan dan ook niet daverend worden genoemd, al liet het zich vanmorgen aan zien, dat het eindelijk weer zo mer zou gaan worden. Augustus is nog lang, maar gedurende het eerste weekeinde van deze maand, zal het weer toch nog koel en sterk Wisselend blijven, met enkele buien. de Engelse jeugd dan Volendam, zal laten zien. De leiders van het groepje, mr Jones en miss Arthurs, beiden lera ren aan het Bath Technical College, die bij de familie J. Swier, Kennemerstraat- weg 169 een gastvrij onderdak hebben gevonden, komen niet uitgepraat over hun waardering voor het gulle onthaal, dat hun pupillen overal te beurt is ge vallen. „Het is alleen zo jammer," zei den ze, „dat we het de Nederlandse kin deren, die naar Bath komen, nooit met gelijke munt terug kunnen betalen. De voeselrantsoenen bij ons zijn nog zeer miniem en er is zelfs sprake van dat bin nenkort nog meer versobering op ons menu zal worden toegepast." Daarom vinden èn de heer Jones èn mejuffrouw Arthurs alsmede de jongeren, die aan hun hoede zijn toevertrouwd, hier een paradijs op aarde. Wij hebben in ons vorig nummer reeds melding gemaakt van het bezoek, dat een gezelschap Zwitsers uit Biel (de Braderiestad) gister op doorreis aan onze stad gebracht heeft. Wij la ten daarover thans nog enige bijzon derheden volgen. Het gezelschap, dat met een Zwit serse bus reist, bestond uit 28 personen, die egn vereniging „Groep jodelers" hebben gevormd en onder leiding van de dirigent Herr Dick hier en daar een concert gaven waaruit de onkosten van de tocht bestreden kunnen worden. Door bemiddeling van' de WV Texel werd daar Woensdagavond een zang uitvoering gegeven en op uitnodiging van de VVV te Baarn zou dat gister avond ook daar ter plaatse gebeuren. Op hun doorreis hebben deze mu zikale toeristen nog een nummertje op ons Waagplein gezongen waarna de heer E. Zwaanswijk, lid van de bond die hier buitenlandse automobilisten rondleidt, de Zwitsers met een wande ling door onze gemeente nog iets van de stad heeft getoond. Veel tijd was daarvoor echter niet beschikbaar omdat op het programma een tocht naar Edam en Volendam stond waarna over Amsterdam naar Baarn zou worden vertrokken. Jammer, dat het gezelschap hier niet in de Braderie-dagen is geweest. We hadden het ook graag op onze Kaas markt gezien, maar de Zwitsers blij ven nog maar een paar dagen in Neder land en dan gaat de reis weer terug naar het land van de bergen waar men op vele plaatsen jodelen kan, zonder dat iemand dat iets bijzonders blijkt te vinden. Op het circuit Jan van Scorelkade, Nicolaas Bectskade en Van der Lün- straat zün reeds vele veldslagen gele verd. Reeds vele jaren organiseert de wielervereniging Alcmaria Victrix daag haar traditionele Ronde van Alkmaar. Bij wielrenners en publiek is deze ronde zo in de smaak gevallen dat de organisatoren de laatste jaren het heb ben aangedurfd, tweemaal in het jaar een dergelüke ronde te organiseren. Zondag staat dan de tweede Ronde van Alkmaar in 1952 op het program ma. Niet minder dan tachtig renners hebben hiervoor ingeschreven, een aantal dat eigenlijk niet voor de N.W.U. op een dergelijk klein parcours mag starten. De wedstrijdcommissie van de N.W.U. heeft echter water in de wijn gedaan en zal daarbij waarschij'nlijk hebben overwogen, dat de organisatie in Alkmaar steeds perfect is. Het is voor de toeschouwers natuur lijk een aantrekkelijk gezicht tachtig van die jonge sterke kerels voorbij te zien flitsen. Als de kwaliteit echter geen gelijke tred houdt met de kwan titeit is een dergelijke wegwedstrijd in de meeste gevallen het aanzien nau welijks waard. Maar ook over de capa citeiten van een groot deel van deze renners behoeven wij ons niet bezorgd te maken. Als wij uit de deelnemers lijst enige candidaten voor de zege den en dan zijn er in zo'n groot veld altijd nog renners, die tot uitzonderlij ke en niet verwachte prestaties instaat blijken. Voor ons staat vast dat ook deze Ronde van Alkmaar weer een sportief evenement zal worden, waar aan de wielerfans uit Alkmaar en om geving hun hart kunnen ophalen. Vóórdat de amateurs aan de start verschijnen, gaan eerst nog een zestig nieuwelingen hun krachten meten. GESLAAGD Bij de ln Juli gehouden examens te Den Haag slaagde de heer P. Kuperus voor derde stuurman Grote Handels vaart. Alkmaar weer eens in het gezichtsveld van een zo groot mogelijk aantal per sonen te brengen, is met deze prijs vraag zeker verwezenlijkt. In Nederland verschenen artikelen in de Nieuwe Rotterdamse Courant. Trouw, Het Parool, De Telegraaf, Dc Amerfoortsche Courant, Gooi en Om- melander, het Nw Noordhollands r*aS- blad, de Hoogeveense Courant, De Toe- ristenkampi-oen. De Auto en het orgaan van de K. L. M. „De Wolkenridder" De deelnemers aan de prijsvraag buitenland schreven over Alkmaar en zijn vele bezienswaardigheden in de N. E. A„ een tijdschrift van de K. L. M, in Griekenland, De Vrije Pers (Indone sië), het Zuidafrikaanse dagblad „Die Vaderland", de BadiSche Neueste Naeh- richten (Baden Duitsland), Der Tag (Westfalen), het Duitse damestijdschrift Libelle, de Ar.beiter Zeitung uit Wenen, de Norddeutsche Zeitung, de Zweedse tijdschriften Fritiden en Saningsman- nen. het grote Zweedse dagblad Afton- bladet, het Belgische dagblad „Journal de Charleroi", het. Buitenlands Nieuws van de K. L. M„ het Vlaamse dagblad „De Gazet van Antwerpen", het tijd schrift „Die Post" en de Hamburger Freie Presse. Voorts werd de tekst van een radio reportage over Alkmaar ingezonden, welke door de Nordwest Deutsche Rundfunk werd uitgezonden. Ook het vooraanstaande Amerikaanse dagblad The Christian Science Monitor bevatte onlangs een bijdrage over Alkmaar, doch de schrijver van dit artikel zond zijn pennevrucht niet in. De British Broadcasting Corporation zal binnenkort een radiouitzending wjj. den aan Alkmaar. Voor dit doel bracht de heer Michael Barsley, lid van staf van de B.B.C., reeds hedenmorgen ccn oriënterend bezoek aan de kaas. markt. Het ligt in zijn voornemen de volgende week Vrüdag naar Alkmaar terug te keren om dan de opname op de plaat vast te leggen. De heer Barsley, een bekend Engels auteur, diê o.m „Humorous Versus" „Ritzkrieg, Colonel Bpgus and Common Man" en „Brought to Book" publiceer, de, is geen onbekende in onze stad. Op 21 September j.l. hield hij een lezing voor de afdeling Alkmaar van het ge. nootschap NederlandEngeland over het onderwerp „The British sense o! humour". De beste service! De grootste keus! Boek- en Kantoorboekhandel Schoutenstraat 15 Wij repareren alle merken vulpen houders, vullen Uw Ballpoint voor 25 cent. (Advertentie, Ing. Med.) De hoofdingelanden van het waterschap De Schermeer hebben gisteren een groot deel van hun vergadering gewüd aan de bespreking van de nieuwe keur, die ingevolge de keurenwet in haar geheel moesten worden herzien. Van deze gelegenheid is gebruik gemaakt om het reglement te voegen naar het streven van Gedeputeerde Staten om voor de keuren van de in dit gewest gelegen waterschappen een zekere uniformering van de bepalingen toe te passen, zon der nochtans afbreuk te doen aan de historische gebruiken, die in deze bepa lingen zouden zün verwerkt. Het resultaat van deze door de Schermeer gevolgde richtlünen was, dat een aantal nieuwe verbodsbepalingen diende te worden opgenomen en dat ln sommige gevallen een scherpere begripsomschrijving werd vastgesteld. Tér verzachting geldt het artikel dat het bestuur bevoegd is van de verbodsbepalingen ontheffing te verlenen. Een van de voornaamste bepalingen is, dat het verboden is in de buiten- en binnenwaterkeringen enige vergraving te doen. Dit betekent dus: „handen af van de waterkeringen" zoals ir De Priester gistermorgen tot de hoofd ingelanden zei toen hij het keurregle- ment nader toelichtte. Een ander ver bod betrof het verontreinigen van de waterleidingen met huisvuil, straat- of industrievuil, faecaliën of afval van land- en tuinbouwproducten, hetgeen inhoudt, dat de bekende huisjes langs de waterkant voortaan niet meer zullen mogen worden gebouwd. Dergelijke in richtingen, die reeds voor 26 Mei 1942 bestonden mogen blijven staan. De hoofdingelanden keurden na de uitvoerige bespreking het reglement goed. Voor de aanbeveling voor Heem raad in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van de heer K Korver werden gekozen de heren K. Korver, G. Govers en J. Hemke. Be sloten werd tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met de Adv. Wetenschappelijke vinding staat ons ten dienste. Talloze wetenschappelijke wasproeven zijn genomen met wollen en zijden stof fen van de meest uiteenlopende kleuren en samenstelling. Onomstotelijk is daar door bewezen, dat alleen een alkalivrii wasmiddel, dat bovendien vermengd is met „Kleur Actief", in staat is wol voor krimpen en vervilten te behoeden, glan- zende zijde van een doffe aanslag te willen selecteren, valt o.m. het oog op vpJwarpn en de kleuren fris en gloed, de sterke Kuitwaard, de Zaankanter n,el,w to hn,,rio" n,t Koeman, de Alkmaarders Slot, Otten- bros en Hennink, de rappe Harry de Koning en de verrassing van dit sei zoen Bert Fok. Met Bruggekamp, Maen, Zieleman, Rusman en Kayer dient men echter evenzeer rekening te hou- nieuw te houden. Dit wasmiddel is het alkalivrije Castella WolWas met „Kleur Actief", waarvan duizenden en nog eens duizenden vrouwen reeds enthousiaste verbruiksters zijn, omdat het prachtige resultaat haar telkenmale versteld doet staan en met dankbaarheid vervult. Bezorgde de „fijne" was de huisvrouwen niet iedere keer hoofdbrekens? Was er niet altijd angst voor verkleuren, krim pen of vervilten als de babykleertjes, of mooie jumpertjes en zijden japonnen aan een wasbeurt toe waren? De komst van het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" maakte in één slag een eind aan deze huishoudelijke zorgen en iedere vrouw heeft met blijdschap kunnen constateren, dat al deze tere kledingstukken nu viermaal zo lang mee gaan. Bovendien is Castella Wolwas ideaal voor speciale wasjes (gordijnen, etc.). Het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huisvrouw een even grote hulp op wasdag als de vlekken-verwijderende Castella voior de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). (Advertentie, Ing. Med.) 1. Jimmy Brown zat achter het stuur van zijn oude auto rustig een tukje te doen, zoals dat bij taxichauffeurs ge bruikelijk is, als zij op een vrachtje zitten te wachten. Op een autoveiling had hij voor zestig gulden een oud maar net wagentje opgedaan en dat had hij zelf van binnen en van buiten opgeknapt. En toen het helemaal naar zijn zin was, compleet met een zwart witte blokband, was hij met dit wagen tje als taxichauffeur een nieuw leven begonnen. De enige die hem dat kwa lijk had genomen was Hein Hufter ge weest, die al van zijn 16e jaar eerst aapjeskoetsier en daarna taxi-chauf feur in Kwakeldam was geweest en die het niet kon zetten, dat Jimmy dit stadje ais zijn operatieterrein had ge kozen. Hij noemde dat zonder meer on eerlijke concurrentie. Hein Hufter kon Jimmy eenvoudig niet uitstaan. Hij noemde hem een dilettant, sprak waar hij maar kon kwaad van Jimmy en zon op middelen om hem eens een flinke hak te zetten. Hein Hufter stond met zijn hakkenploffertje meestal vóór de Gouden Garnaal op de Groenmarkt en daar jammerde hij tussen zijn ritjes in tegen een ieder die hem maar wilde aanhoren over de gemene broodroof, waarvan hij het slachtoffer dreigde te worden. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van f 150.000 en t8t het slui ten van een kasgeldlening voor het dienstjaar 1953 ten bedrage v. f 150.000. Een belangrijk punt werd bij de rond vraag door de heer J. Hemke aange sneden, toen hij de aandacht vestigde op de noodzaak van het uitbaggeren der Wegsloten. Door een drietal recente branden is gebleken, dat geen van de sloten voldoende diepte bezat om de brandweer voIod bluswater te verschaf fen. De heer Hemke deed daarom het voorstel de eigenaren te bewegen de sloten in de nabijheid van hun boerde rijen op voldoende diepte te brengen. De dijkgraaf, de heer J. Posch zegde toe deze kwestie nader te zullen onder zoeken en bespreken. Van het mooie weer heeft Polygoon gisteren gebruik gemaakt door in Alk maar een serie opnamen te maken voor een kleurenfilm, die straks aan Amerika en Engeland zal wordenver- kocht. De camera's snorden op ver schillende typische punten in de stad. De Grote kerk, het stadhuis, het Huis met de Kogel, de Kooltuin, het Waag gebouw en -toren, alsmede de molen van Piet en tot slot de molens aan de Zeswielen waren het doelwit voor de cameramensen, die vandaag nog eens terugkomen om de drukte op de kaas- markt te „nemen". GESLAAGD Deze week is in Alkmaar examen afgenomen ter verkrijging van het di ploma coupeuse. Gesiaagd zijn de da mes Gonda Klitsie. Roos Schuursma, Nel de Goede, Luci Berger, Gré Groot, Dini Dingerdis, Mies Hulst en Riet Bellekom. U kunt nog mee! BE ZON schijnt weer! Duizen- den genieten van hun vacantie aan het strand, op de zonblin- kende meren en in de bossen. Waarom zoudt ge er ook niet eens op uit te trekken, al was het maar een enkele dag? De krant wil u daartoe in de gelegenheid stellen. Maandag gaan we met een fraaie touringcar een heer lijke trip maken naar de mooie Gelderse steden Rhenen en Arn hem en hun aan natuurschoon zo buitengemeen rijke omgeving. Langs de Vechtstreek met de talrijke oude landhuizen, Utrecht, Zeist en Doorn bereiken we het stadje Rhenen, dat zulk een be kendheid geniet door de Grebbe- berg en de karakteristieke Cune- ratoren. Vanaf de hooggelegen Westerbouwing, waar men een ruim, uitzicht heeft over het lage rivierlandschap, maken we een boottocht over de Rijn naar Arn hem. Na een interessante tour door de stad rijden we s avonds over de Veluwe naar Amersfoort voor het diner, dat als altijd prima zal zijn. Uiterst voldaan wordt tenslotte de terugreis naar het Noordhollandse aanvaard. Wij kunnen voor deze prachtige dagtocht van de krant nog enkele personen inschrijven. Men wachte datr niet te lang mee. De reissom bedraagt geheel verzorgd slechts f 12.Men kan zich opgeven bij het welbekende bureau van ons blad. Het wedstrijdprogramma voor de driifsvoetbalcompetitie van 4 tot met 15 Augustus is als volgt samei gteld: AFDELING A: 4 Aug. Povay IBlackboys, BS\ Aua Lichtbedrijven—Postiljon, Ze, 7 Aug. BBC I—Chevroletboys, 1 maar; 8 Aug. Postiljon-1 Hooge H Berdos; 11 Aug. Povay I—Ringer. Kolping Boys; 11 Aug. SOVA Li bedrijven, Zeglis; 12 Aug. Chevr boys—Hulskampboys, Berdos; 12_ i BBC I—'t Hobge Huys, Berdos; la 1 Povay I—Reiniging, Zeglis. AFDELING B: 7 Aug. APSV II—VIVO Boys, i maar' 7 Aug. Telefonia of Noten, kers—Centra, Berdos; 11 Aug. Stoe Telefonia, Kolping Boys; 11 Aug. tenkrakersNOC, Overdie III; 11 i Krom—APSV II. Overdie III; 11 2 „IYO BoysMelkboeren, Overdie 14 Aug- Krom—Telefonia, Berdos; Au e CentraSlagers, Alkmaar; Aug NOC—Melkboeren, Sportpark AFDELING c 4 Aug. Kofa Boys—Nagengast, E e Ails Ringers IILastina Boys, Si nark D; H Aug. Kofa BoysAlkn. se Courant, Overdie IV; 14 Aug. _if0Nagengast, Alkmaar; 15 i gtocl II—POA, Sportpark D. 2e BEKERRONDE a Aug. Telefonia—Notenkrakers. O riie III' 4 Aug. Hulskampboys—BBC Overdie Hl- (De winnaars van i wedstrijden spelen op 8 Aug. weer 3e ronde). 3e BEKERRONDE 4 Aug. SOVA—Slagers, Overdie 4 Aug. BBC I—Centra, Overdie I' Aug Winnaar B—Reiniging, Zegli Aug. Winnaar B 8NOC, Sportparl Op de heden gehouden kaasm waren aangevoerd 15 "stapels fabri kaas en 9 stapels boerenkaas, ti 39 000 kg. De prijzen waren voor briekskaas f 2.12 en voor boeren f 2.15. De handel was goed. ln Bodegraven waren Dinsdag partijen aangevoerd, le soort f 2 f 2.33, 2e soort f 2.20f 2.25, f 2.40. De handel was goed. Woensdag waren er in Woerden partijen, le soort f 2.27f 2.33, 2e f 2.19f 2.26, zware f 2.34f 2.39, e zware f 2.44 met 'een matige hand In Gouda waren er gister 259 p: en le kw. f 2.30—f 2.35, 2e kw. f 2 f 2.29, extra kw. tot f 2.44 met eer delijke handel. PREDIKBEURTEN ZONDAG 3 AUGUSTUS ALKMAAR: Grote kerk, 10 uur Dikboom; 5 uur ds. Den Oudsten. W dag 7.30 uur oecumenische avondwij Ka^elkerk, 10 uur ds. Wesseldijk Doop). Rem. Geref. gem., geen d Luth. kerk (Oudegr.). 6.30 uur Herrmann (Bodegraven). Doopsge gem., 10.15 uur ds. G. de Groot (D ten). Geref. kerk, 10 uur ds. 4 Boer (Zuidwolde); 5 uur ds. W. (Bozum). Geref. kerk (art. 31 in Waakt en Bidt, 10 en 5.30 uur Blokland (R'dam). Geref. gem., i Doelen, 6 uur dienst. Ned. Chr. schapsbond, 4 uur in de Hout. Openl samenkomst. Donderdag 8 uur; Waal Bidt, samenkomst. Leger des 1 Limmerhoek 22 (William Booth), 1( Heiligingsdienst; 7 uur Openluchtpred (Stenenbruglj 8 uur Openbare Sa komst. Donderdag 8 uur Openbare Se komst. AKERSLOOT: 9.30 uur ds. Kapt< BERGEN; Ruïnekerk, 10 uur de Strikwerda, theol. cand. Rehobot uur ds. Keers. Geref. kerk. 9, 10. 4.30 uur ds. B. Scholten. BERGEN AAN ZEE; 10.30 uur d J. van der Sluis, Liturgische Diensl BROEK OP LANGENDIJK: Her; gem., 10 en 7 uur ds. De Zeeuw. kerk, 10 en 7 uur ds. IJ. v. d. Zee (I Vennep). Geref. kerk (Art. 31), 1 Leesdienst; 3 uur ds. Blokland (E dam). Chr. Geref. kerk, 9.30 en ds. Henstra. Doopsgez. gem., IC ds. M. J. Nolthenius. DE RIJP: geen dienst. DIRKSHORN: Herv. kerk, 9.30 ds Geref. kerk, 9.30 en 7 uur dien EGMOND AAN ZEE: Herv. genr uur ds. Roobol. Geref. kerk, 9 en uur ds. G. Vellenga; 4.30 uur ds. Boer (Zuidwolde). EGMOND-BINNEN: 10 uur ds. EGMOND AAN DEN HOEF: ge dienst. GRAFT: 7 uur ds. Kastein.- GROET: 10 uur drs. H. Belier huizen); 8 uur ds. C. Keers (Rotter HEILOO: Herv. gem., 10 uur ds Dijk (Schermerhorn). Evangel Kerklaan, 10 uur ds. Braat; 7 ui Den Oudsten. Geref. kerk (in E gebouw aan de Kerklaan), 8.30 ui "W. Baas (Bozum); 3.30 uur ds. G lenga. HEILOO: Nederl. Herv. Evang. aan de Kerklaan, v.m. 10 uur Baart van Ee, n.m. 7.15 uur ds Oudsten van Alkmaar. HEERHUGOWAARD: Herv. gen- uur ds. G. Wiltink. Geref. ker) en 2.30 uur ds. M. N. de Wolf (Tex HENSBROEK: 10.45 uur ds. Me; KOEDIJK: geen dienst. L1MMEN: 7.30 uur ds. Kaptein. NOORDSCHARWONDE: Herv. ge; Oudkarspel. Geref. kerk, 10 en ds. A. Dragt (N.-Amstel). OBDAM; 9.30 uur ds Meyboom. OTERLEEK; 10 uur ds. F. Kej OPMEER: 10 uur ds. Doorn. OUDKARSPEL: 7 uur ds. Post menhuizen 1 OUDORP": 2 uur ds. Den Oudste: maar). SCHERMERHORN: Herv. gem., uur ds. Van Dijk. Geref. ker] en 2.30 uur ds. J. Dijkstra (Hoon SCHOORL: 10 uur ds. mr. G. A (Amsterdam); 8 uur ds. H. Crame SINT-PANCRAS: Herv. gem., 10 uur ds. Postina. Geref. kerk, 1 uur dienst. STOMPETOREN: geen dienst. gelisatie, 10 uur de heer P. Boon zand). VEENHUIZENgeen dienst. WARMENHUIZEN10.45 uur ds WOUDE: 11 uur ds. Kaptein. ZUIDSCHARWOUDE: zie Oudki

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2