Brutale van roofoverval op een auto de Rotterdamse Bank WEK DE GAL IN UW LEVER OP Grotere veiligheid in Indonesië Rijkspolitie vond een spoor bij onderzoek naar sterfgeval Hoeve in Oudorp verbrand Politie nam de veiligheidsdiensten van Naguibs troepen over Onderwijzers en de militaire dienst Bey van Tunesie overlegt nnet de nationale leiders Bromfietser stelde achtervolging in Twee mannen een ton gingen er vandoor met Agent verdacht hen van dronkenschap Dividend van zes procent Weer een ontvoering op Oost-Java Mevrouw Jordans en twee kinderen teruggekeerd Ineke Dekker uit Grootebroek at bedorven groente Veronica ontkwam aan een groot gevaar Atoomoven in Kjeller gaat dag en nacht werken Agrarische samenwerking met Zweden Trekkers frekken huisje naarSpanje KxxJit BtAieJk „Wacht u voor verraders en spionnen van Faioek Queen Mary op weg naar Sandringham V V \- Ter beschikking gestelden gaan in hoger beroep De tarieven voor pensions en rusthuizen vrijgelaten Verwerping der Franse plannen vrijwel zeker Voorstellen nog in studie Frans-Duitse conferentie over Saargebied begonnen Tsjoeikof dient protest in tegen handelsbeperkingen Verzorg Uw huid! ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 Gistermorgen om tien uur is in Rotterdam een overval gepleegd, die wat brutaliteit betreft, zonder weerga is. Twee mannen, 35 en 22 jaar oud, hebben namelijk kans gezien om zich uit de voeten te maken met een bestelauto van de Rotterdamse Bank, die geparkeerd stond vóór het gebouw van de Neder landse Bank aan de Boompjes te Rotterdam. In de auto bevond zich een bedrag van bijna honderdduizend gulden, dat werd bewaard in een leren tas, die naast de chauffeur op de bank van de cabine lag. De wagen had de gehele morgen op diverse adressen in de stad geld bezorgd. Zo parkeerde de auto ook vóór de Nederlandse Bank. Een employé verliet de wagen met een som gelds, bestemd voor de bank, terwijl de chauffeur in de cabine achterbleef. Opeens werd het portier opengerukt en sprong er een man in de wagen. De chauffeur kreeg een klap met een ploertendoder op het hoofd en werd uit de wagen gesleurd. Buiten kreeg hij nog enkele trappen, zodat hij na zich aanvankelijk hevig verweerd te hebben bewusteloos bleef liggen. Zijn aanvaller en andere man, die kennelijk op wacht had gestaan, sprongen in de wagen en reden weg. De bank employé, die ijlings kwam toegesneld, had het nakijken. Spoedig had hij hen ingehaald. Ge heel onkundig van de overval, vroeg hij: ,tfé, stop 'ns even! Waarom lopen jullie zo hard?" De mannen verklaar den een aanrijding te hebben gehad, en nu op weg te zijn naar een dokter. De agent, die dacht met beschonken bestuurders var doen te hebben, rook niets verdachts. Hij informeerde naar welke dokter ze zouden gaan. Ook vroeg hij waar de wagen stond en of zij de eigenaars waren. Toen de agent De deuren van de Nederlandse Bank werden onmiddellijk automatisch ge sloten, toen de alarmkreet van de bank employé werd gehoord. Inmiddels had een 52-jarige bromfietser, de heer P. A. H. Brackx uit Schiedam, die alles had zien gebeuren, op zijn voertuigje een achtervolging ingesteld. Het geluk te hem een agent te waarschuwen, hoe wel er vanuit de bankauto een revolver op hem werd gericht. Ook bij de Ne derlandse Bank werd alarm geslagen en spoedig gierden politie-auto's door de stad, op zoek naar de bankwagen. De overvallers inmiddels, maakten ver scheidene aanrijdingen en besloten in de Boomgaardstraat de auto in de steek te laten. Ze stapten uit en namen de tas met bijna een ton inhoud met zich mee. Dit overhaaste vertrek werd gezien door enkele voorbijgangers, die een ver keersagent waarschuwden. Deze zag de mannen wegrennen en zette een achter volging in. U Eult 's morgens „kiplekker" ait bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal m ow ingewanden doen utromen, andera ver leert uw voedsel niet, het bederft, u raaict verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die Uter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen ftromen. Elat Carter's Leverpilletjea. (Advertentie, Ing. Med.) Jaarverslaq van de H V A. De directie van de N.V. Handelsver eniging „Amsterdam" constateert in haar jaarverslag over 1951, dat de vei ligheid in Indonesië belangrijk is ver beterd en dat bij de verantwoorde lijke autoriteiten kennelijk in toene mende mate het besef groeit, dat voor export werkende ondernemingen een zeer belangrijke factor vormen voor 's lands welvaart. Het verslag zegt verder, dat vele Indonesiërs thans in staffuncties werkzaam zijn en dat nog naar uitbreiding hiervan wordt ge streefd. De H.V.A. houdt echter vast aan bepaalde eisen van opleiding en persoonlijkheid. Daar het aanbod van Indonesiërs, die aan deze eisen vol doen, uiteraard nog beperkt is, blijft uitzending van Nederlanders, voorlo pig nog op ruime schaal, dringend noodzakelijk, aldus het jaarverslag. Ook in Ethiopië is de H.V.A. doende een suikerfabriek te bouwen. Ver wacht wordt, dat de fabriek eind 1953 gereed zal zijn voor de eerste campag ne. De resultatenrekening der H.V.A. in Indonesië wijst volgens het jaarverslag een totaal aan van rp. 26,205.091, waar uit een saldo winst resteert van rp. 18.760.260. De winst- en verliesreke ning in Nederland wijst een totaal aan van 9.281.406, zijnde 3.027.986 uit interest en commissie en 6.253.420 saldo winst Indonesië. Na afschrijving resteert een saldo winst van 3.778.561. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van zes procent. Donderdagochtend is de assistent boekhouder Pieters van de suikeron derneming Gempol, toen hij met zijn echtgenote na een bezoek aan een dokter in Cheribon terugkeerde, door een bende aangehouden en ontvoerd. Zij werden in het bos geleid. Later cp de dag kreeg de heer Pieters opdracht van de bende om naar de onder neming terug te keren. Zijn vrouw bleef achter, overgeleverd aan de ge nade van de bende. Men veronder stelt, dat het bij de ontvoeringen de benden te doen is om losgeld. Thans is bevestigd, dat mevrouw Jor dans met twee kinderen op de onder neming Sindang Laut is teruggekeerd. Zoals bekend, werden zij met nog twee anderen Dinsdagochtend in het Cheri- bonse ontvoerd. op hun bevestiging «de papieren van de auto vroeg, begonnen de twee man nen hun zakken te doorzoeken. De agent kon niet bevroeden, dat één der mannen een geladen pistool in zijn binnenzak had. Het rijbewijs kwam niet te voorschijn en de agent som meerde de mannen mee naar het bu reau te gaan, waar zij geverbaliseerd zouden worden wegens het rijden zon der rijbewijs. Geld terecht Er verscheen een tweede agent ten tonele. Deze vermoedde echter, dat dit de daders van de overval waren en hij waarschuwde zijn collega, dat de kerels gewapend waren. Ook verscheen er een politie-auto, doch ook de agenten van deze wagen wisten niet, toen de man nen in deze auto waren geleid, dat zij de daders van de overval mee naar het bureau voerden. Toen de mannen nog ter plaatse gefouilleerd werden, kwam het pistool te voorschijn. Uit de zakken van de overvallers werden ook nog ploertendoders opgediept. Eén der misdadigers bood aan, het vuurwapen even op „veilig" te zetten. Begrijpelijkerwijs deed de politie dit liever zelfOp het politiebureau leg den de mannen een volledige bekente nis af. Het zijn de 35-jarige koopman J. G., zonder vaste woon- of verblijf plaats, en de 22-jarige tekenaar J. S. uit Amsterdam. De neergeslagen chauf feur za! binnenkort het ziekenhuis kun nen verlaten. Van de 90.760 gulden, die gestolen werden, wordt geen cent ver mist. |-|OEWEL HET scheikundig onder zoek nog niet Is afgesloten en er dus niets met zekerheid vaststaat, kan toch met grote zekerheid wor den aangenomen dat het geheimzinni ge sterfgeval te Grootebroek een ge volg is van voedselvergiftiging. De belde kinderen Greetje en Ineke - van wie de eerste nog ernstig ziek is en le tweede is overleden - mijken name lijk bedorven worteltjes te hebben ge geten, die afkomstig waren uit een nmaakvoorraad. 3U DE sectie op het stoffelijk over schot van Ineke werden ondermeer sappen gevonden die afkomstig wa ren van worteltjes. Toen de nog steeds ernstig ziek zijnde Greetje bij haar verhoor verklaarde, dat zij en haar zusje thuis wortels hadden moeten eteng die afschuwelijk smaakten en roken, besloot de rijkspolitie dit nieu we spoor te volgen. Het bleek dat de moeder de overgebleven worteltjes nog steeds had bewaard en deze wer den voor een nader scheikundig on derzoek in beslag genomen. Dit onder zoek is nog niet afgesloten. Het onderzoek gaat voort. J\TAAR GREETJE en haar zusje Ve ronica aan de politie hebben ver klaard, hadden de ouders en de vier andere kinderen (uit het eerste hu welijk van de vrouw en uit het hu welijk van haar met Dekker) de be wuste middag spercieboontjes gekre gen. De drie ani'eie kinderen (Ineke, Greetje en Veronica) moesten wor teltjes eten. Toen Veronica al spoedig verklaarde dat zij de afschuwelijk smakende worteltjes niet kon eten, werd haar toegestaan andere groente „Wij varen op één schuit" Een Zwitsers organisatie-comité, dat de naam draagt „Jeunesse Unie de T Europe" en onder patronage staat van de Zwitserse beweging van Europese federalisten, heeft een grote rijnaak laten verbouwen tot een woon- en to neelschip, waarop zich een equipe be vindt van veertig jonge mensen uit ne gen Europese landen, die op het dek een Europaspel opvoeren. Dit spel heeft tot bedoeling de toeschouwers de noodzaak van Europese samenwerking te laten zien en draagt in het Neder lands de titel „Wij varen op een schuit". Na Zwitserland, Frankrijk en Duits land zal het schip thans Nederland be zoeken, waar in Amsterdam en Nijme gen opvoeringen zullen worden gege ven. te nemen. Van de beide andere kinde ren at Ineke het meest van het bedor ven voedsel. Spoedig hierna werd ze zeer ernstig ziek en overleed in het ziekenhuis te Hoorn. Men heeft goe de hoop Greetje, die in het Wilhel- mina Gasthuis te Amsterdam wordt verpleegd, in leven te kunnen houden. Het hoofd van de afdeling isotopen van het centrum voor atoomonderzoek te Kjeller (Noorwegen), Einar Saeland, heeft meegedeeld, dat de atoomoven met Ingang van 1 October dag en nacht zal werken. Tot dusver was de installatie alleen overdag in bedrijf, bij gebrek aan ervaren technici. Onder de vijftig personen, die in het laboratorium werkzaam zijn, bevinden zich acht Ne derlanders en een Zwitser. Van de tot dusver geproduceerde isotopen is het merendeel uitgevoerd en wel naar Nederland en Zweden. Er worden echter ook nog isotopen ingevoerd uit Engeland en de Ver enigde Staten. (Vervolg van pagina 1) De brandweer van Oudorp, onder commando van de heer B. P. van Kooten en de eveneens gealarmeerde Alkmaarse Vrijwillige Brandweer on der commando van de hoofdbrand meester, de heer J. v. d. Idsert rukten met groot materieel uit, doch de boer derij was niet meer te redden. Op last van de brandweer mochten de te hulp gesnelde omwonenden de bran dende hofstede niet meer betreden, daar het verblijf in woonhuis en dors levensgevaarlijk was. Enkele motor spuiten werden boven op de dijk ge reden en onttrokken water aan het Nieuwe Kanaal. Ook uit de nabijgele gen sloten werd water gepompt, zo dat reeds sjioedig een spinneweb van slangen het erf bedekte, De vuurzee week echter slechts langzaam. Over het vlakke polderland was de brand van verre zichtbaar. De smeulende kap van de boerderij bood lange tijd de fantastische aanblik van een majestu eus, rood gloeiend stuk vuurwerk, dat op het punt staat te doven. Een im ponerende vonkenregen en de hoog oplaaiende vlammen completeerden het infernale schouwspel, dat door een gezien het nachtelijk uur onge meen groot aantal belangstellenden werd gadegeslagen. Binnen het uur hadden de vlammen hun vernietigend werk voltooid. Van de boerderij bleef niets over dan de stenen muren. De naast de boerderij gelegen stenen schuur kon worden behouden. Te cir ca tien voor vier rukte de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer in en belastte de brandweer van Oudorp zich met de nablussing. De eigenaar van de boerderij, de heer C. Laan, was verzekerd, doch de verzekeringssom dekt bij lange na niet de geleden schade. De burgemees ter van Oudorp, de heer A. G. Bakker, sloeg het blussingswerk gade. terwijl de Rijkspolitie voor een keurige afzet ting zorgde. Als gasten van minister S. L. Mans- holt hebben de Zweedse minister van landbouw, de heer Norlund, enige van zijn naaste medewerkers en de Zweedse landbouwattaché te Londen een rond reis dopr Nederland gemaakt. Zij zijn Donderdagavond na een reis langs di verse proefboerderijen, door de Noord- Oostpolder en Friesland te Den Haag aangekomen, waar minister Mansholt hun en diner aanbood. Gistermorgen vertrok het gezelschap van Den Haag naar Aalsmeer ter be zichtiging van de bloemenveilingen. Nadien is minister Norlund per vlieg tuig weer naar Zweden gereisd. Tijdens een onderhoud dat minister Norlund aan de pers toestond zei hij, dat het contact zeker tot een nauwere samenwerking op agrarisch gebied tus sen Nederland en Zweden zal kunnen leiden, mits de vrije landbouworganisa ties van onze landen dit voortzetten. Een bijzonder belangrijk punt voor mo gelijke samenwerking noemde minister Norlund een streven naar gezamenlijke afzet van agrarische, speciaal dierlijke, producten op buitenlandse markten. Sa menwerking op andere punten van de landbouw zal naar zijn mening eveneens mogelijk zijn. :r SfjegS - H -..ft -Si y,_. t Jwee Groningers, de heren A. H. Stempher en A. Kroon zijn vertrokken voor een voetreis naar Lourdes en Madrid. Op hun lange tocht voeren zij een miniatuur-huis mede, waarin zij kunnen overnachten. Het huisje, dat op wielen is geplaatst, wordt getrokken door een pony. De voet reizigers hopen per dag gemiddeld 40 km. af te leggen. Burgemeester J. Tuin deed zijn stadgenoten bij hun vertrek uitgeleide. CEN Californische vliegtuigfabriek is op het ogenblik bezig met de boqw van een koninklijk vliegtuig voor ko ning Ibn Saoed. In dit toestel wordt een op een verhevenheid geplaatste draaibare troon aangebracht. De veilig heidsriemen, die aan de troon natuur lijk niet mogen ontbreken, zijn met fraai vilt bekleed. Er is ook .een koninklijke legerstede in de machine gebouwd, n Voor het eerst sinds het einde van de oorlog zijn er weer bad gasten op het eiland Helgoland. Ze ver maken zich knusjes in de bomtrechters en blinkertjes. Er is op het verpuinde eiland zelfs een tentje neergezet, waar in men limonade, gestoomde makreel en andere artikelen kan kopen. Over nachten op Helgoland is nog niet toe gestaan. D De secretaris van de com munistische partij in Australië is met zijn echtgenote naar Moskou vertrok ken. Hij verklaarde, dat men hem in de Sowjet Unie zou behandelen voor een hartkwaal, die de Australische art sen ongeneeslijk hadden verklaard. De Kota Inten was een dierlijk schip, zoals het aankwam in de Rotterdamse haven. Er waren niet minder dan 17.121 dieren aan boord, allemaal af komstig uit Indonesië. Zo zijn er alleen al dertienduizend rijstvogels meegeko men, 3400 Java-spreeuwen, zes lampong- apen, papegaaien en nog veel meer. Henk van Geuns, de bekende Haagse dierenvanger, gaf ten behoeve van diergaarde Blijdorp zijn laatste vangsten mee, bestaande uit 56 Sumatra-apen, een tijger, vier Gibbons, 3 pythons, 5 Argusfazanten en twee orang-oetans. En alsof het zo al niet erg genoeg is, liggen Heeft u ook aan de Olympische Spelen meegedaan? de ruimen van de Kota Inten nog vol met slangenhuiden, krokodillenvellen, pythonvellen en buffelhuiden. En de scheepshond heeft vlooienTe Budd Lake, in de staat New Jersey, is de 24-jarige mevrouw Berard Zondag van een hoogte van 750 meter doodge vallen. Ze nam deel aan de eerste oefeningen van een parachutistenclub, die was opgericht door haar echtge noot. Bij haar eerste sprong weigerde de parachute. In Genève heeft men de ontdekking gedaan, dat overgrote hitte, zoals ze daar de laatste dagen heerste, het aantal zelfmoorden doet toenemen. De internationale raad van Christelijke kerken heeft te Edin burgh bekendgemaakt, dat in de ko mende herfst ballonnen zullen worden opgelaten, waaraan afschriften van de bijbel zijn gehecht. Het is de bedoeling dat de ballonnen in de Oosteuropese, communistische staten zullen dalen. Volgens een mededeling op het congres van Vrije Juristen in Berlijn, zijn 900 posten bij de rechterlijke macht in Oost-Duitsland onbezet. In totaal zijn 1718 reehters,_ ambtenaren van het Openbaar Ministerie en functionarissen bij de administratieve rechtspraak uit Oost-Duitsland naar het Westen uitge weken. Niemand wil de kans lopen om ernstig te worden gestraft, wanneer hij volgens zijn geweten zijn ambt vervult. J7GYPTISCHE politiemannen met helmen op en met geweren bewa pend hebben gisteren de veiligheids diensten in Cairo van generaal Na guibs strijdkrachten overgenomen. De generaal heeft een waarschuwing tot het leger gericht, waarin hij zei, dat men nog waakzaam moest zijn, daar er nog verraders en spionnen van het paleis in het leger en onder het voilt waren. Kleine troepen eenheden be waken nog belangrijke verbindings punten en telefoonkantoren. Generaal Naguib, die thans een zui vering uitvoert onder de strijdkrach ten, heeft een beroep gedaan op de oolitieke partijen om haar gelederen te zuiveren en haar programma's tot in bijzonderheden bekend te maken. Dc Wafd-partij heeft inmiddels in een verklaring, welke haar politiek onder het nieuwe regiem schetst, geëist, dat niet met Engeland zal worden onder handeld, voordat de Britse troepen uit Egypte zullen zijn teruggetrokken en dat eenheid van de Nijlvallei zal worden bereikt door een vrije volks- a- Koningin Mary van Engeland in haar auto gezeten beant woordt de groeten van de Lon- denaren, terwijl zij op weg is van Marlborough House naar, Liver pool Street Station het eerste deel van haar reis naar Sandring ham, waar de koningin een vacan- 'tie van vijf weken gaat doorbrengen. In het bezoldigingsbesluit burgerlij ke rijksambtenaren zijn aanvullende bepalingen opgenomen met betrekking tot de vaststelling van de salarisan- cienniteit voor onderwijzers. Bepaald is, dat aan degene, die in één der ja ren 1949 tot en met 1954 de akte van bekwaamheid als onderwijzer heeft behaald, bij eerste indiensttreding als onderwijzer een salarisaneienniteit wordt toegekend, gelijk aan de tijd, welke na 15 Juli 1940 in militaire dienst is doorgebracht. Mits hij uiter lijk binnen vier jaren na de datum, waarop hij de militaire dienst heeft verlaten, een onderwijzersbetrekking heeft aanvaard. De tijd, vallende vóór de eerste dag der maand, waarin de 21-jarige leef tijd wordt bereikt, komt hierbij slechts voor een vierde deel tot een volle maand naar boven afgerond, in aan merking. Naar wij vernemen, is mr F. B. Keu len te Utrecht bij het Haagse gerechts hof in appèl gegaan namens een aan tal ter beschikking van de regering ge stelden. Zoals men weet, hadden de ter be schikking gestelden enige tijd geleden bij de Haagse rechtbank een kort ge ding aanhangig gemaakt contra demi- nister van justitie en de Staat der Ne derlanden, daar zij na afloop van hun straftijd wegens gebrek aan plaats in rijksasyls of particuliere gestichten voorlopig opgesloten blijven in een Huis van Bewaring. Daar zij dit be schouwen als een uitbreiding van de straf, die niet begrepen is in het rech terlijk vonnis, eisten zij hun onmiddel lijke vrijlating. De president van de rechtbank heeft de vordering tegen de minister van justitie niet ontvankelijk verklaard en die tegen de Staat der Nederlanden afgewezen omdat de ge nomen maatregelen niet in strijd zijn met de wet. De minister van economische zaken heeft de tarieven van pensions en rusthuizen vrijgelaten. Het blijkt niet langer nodig de betrokken prijsrege ling te handhaven, daar de situatie, zo als deze zich in de afgelopen tijd voor deed, waarbij de wanverhouding tus sen vraag en aanbod de mogelijkheid schiep tot het berekenen van hoge ta rieven, inmiddels is gewijzigd. NEDERLANDSE BINNENSCHIPPERS NAAR LYON Vier Nederlandse binnenvaartschip pers gaan dezer dagen een lange reis ondernemen naar Lyon met een flinke lading bauxiet aan boord. Het erts is van Suriname naar Nederland getrans porteerd met het m.s. „Bonaire" van de KNSM en wordt nu in Amsterdam overgeladen in de lichters „Savornin Lohman", „Mon Désir", „Peanfra" en „Meja". stemming in Soedan. Bovendien wfl de Wafd-partij verwerping van het westelijke defensie-plan voor het Midden-Oosten en versterking van de Arabische liga en het Afrikaans-Azia. tische blok. Voor de strijdkrachten vraagt de partij meer soldaten, betere oefening en moderne uitrusting. Naguibs ultimatum. Gisteren is te Cairo de inhoud van het ultimatum gepubliceerd, dat ge. neraal Naguib vorige week Zaterdag aan koning Faroek overhandigde ea waarin hij „namens de strijdkrachten en het volk" eiste, dat Faroek de. zelfde dag vóór twaalf uur zou af. treden ten behoeve van kroonprins Ahmed Foead en vóór achttien uur het land zou verlaten. De koning werd verweten „verkeerde behande ling van staatszaken, verwaarlozing .van de grondwet en veronachtzaming van de veiligheid en het welzijn van het volk". De bey van Tunis heeft Vrijdag over. leg gepleegd met Tunesische politieke, godsdienstige en industriële leiden over de door Frankrijk voorgestelde hervormingen in het protectoraat. De bey heeft de leiders een overzicht gegeven van het program en hun ver zocht hem binnen drie weken advies ta geven. Een commissie van twaalf man, welke uit de leiders werd samenge steld, zal de hervormingen bestuderen en een rapport opstellen. Uit de bijeenkomst van gisteren con cludeerden waarnemers dat de bey poogt tijd te winnen, ondanks de druk van de Franse resident-generaal, die aandringt op een snel besluit aangaan de de uitvoering der hervormingen. Hij heeft door representatieve Tune siers uit te nodigen, met uitsluiting van de leden der regering-Bakkoesj, open lijk te kennen gegeven, dat hij geen sympathie gevoelt voor deze regering, die in Maart j.l. op instignatie van da Franse resident is gevormd. Het overleg met prins Tsjadly, dat door de leiders onmiddellijk na*de bij eenkomst met de bey, werd gepleegd, en het feit, dat de meeste der naar het paleis ontboden Tunesiers zich reeds een maand geleden tegen de hervor mingsplannen hebben uitgesproken, worden zekere tekenen geacht, dat de plannen zullen worden verworpen en het Frans-Tunesische geschil ter behan deling bij de zitting van de Algemene Vergadering der V. N., in October a.s., zal worden aanhangig gemaakt. Prins Tsjadly is de oudste zoon van de bey. Hij is ultra-nationalistisch gezind. De vertegenwoordiger der Neo-Des- toer in New York heeft een telegram aan de secretaris-generaal der Ver enigde Naties gezonden, waarin hij Frankrijk er van beschuldigt het plan te hebben het geschil met Tunis met geweld te regelen. Hij verzocht dit ta voorkomen. De Bey heeft volgens dit telegram aan president Auriol mede gedeeld, dat hij weigert de Fransa hervormingsvoorstellen te aanvaar den. Dergelijke telegrammen zijn ook aan president Truman en minister Acheson gezonden. Frankrijk en Duitsland hebben be sprekingen geopend over de mogelijk heid van een Europees bestuur voor het Saargebied. De eerste ontmoeting is gisteren te Parijs geweest. De Fran se minister van buitenlandse zaken, Schuman, en de Westduitse staatsse- taris, prof. Hallstein, hebben hun eer ste conferentie gehad. Over het ver loop ervan is niets bekendgemaakt. Hallstein is naar Zwitserland vertrok ken, om Adenauer verslag uit te bren gen. De volgende bijeenkomst zal Vrij dag a.s. worden gehouden. Genen,tl Tsjoeikof, inofd van de Sowjetrussische bestuurscommissie in Duitsland, heeft de drie Weste lijke hoge commissarissen verzocht om onmiddellijke opheffing van alle handelsbeperkingen tussen Oost- en West-Duitsland. Tsjoeikof beschul digde de Westelijk-geallieerde en Westduitse autoriteiten er van „stel selmatig het tot stand komen van een interzonale handelsovereenkomst te verhinderen". HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MEVROUW PERON Volgens de wens van president Pe- ron zal het stoffelijk overschot van zijn echtgenote tot 9 Augustus op het ministerie van arbeid te Buenos Aires blijven. Het wordt dan naar het Con gres gebracht en de volgende dag naar het hoofdbureau van het algemeen vakverbond. Het blijft daar totdat het grafmonument gereed is. Het stoffelijk overschot zal daarna gedurende een jaar aan het oog wor den ontrokken om een balsemingspro ces te ondergaan, waardoor het in overeenstemming met de uitdrukkelijke wens van de overledene niet meer kan vergaan. Tegen zonnebrand, vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huid: PuroL (Advertentie, Ing. Med.).

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 10