Landschapsschoon en geschiedenis Kantoormeubelen Frankenberg N.V, VRAA6 8(1 AANBOD DANSEN U weegt Wij halen Stookolie bedreigt de kust van de Noordzee Bezoekt de kermis te Oudorp Tentoonstelling Opmeer EMIGRATIE! Monumenten vallen ten offer verslapte waakzaamheid aan Westfriese lusthof moet bewaard Hinder voor de vele badgasten Internationaal onderzoek voor een oplossing Boerderij in Uitgeest in brand Ursem Voormalig verzet nog niet geheel erkend Onweer en hagelbuien in Oostelijke provincies Nieuws uit Castricum AUTORIJSCHOOL K. MIDDELBEEK Telefoon 4287 UW OMZET VERGROTEN 7 Te koop aangeb.: KERMIS - Noord-Scharwoude HEMDEN-RACE GROOT CONCOURS HIPPIQUE SPRING CONCOURS NEUMANN VETTIN m ■mui S. v. d. Kop Zn., Raaksje 7-9 ZATERDAG 2 AUGUSTUS 195? Een inleiding toi een inleiding „IANGS de overigens nog leegliggcnde weg zwatelde het karrengerucht der eerste melkers." Het is een regel uit een stuk Westfries proza, dat voor tal loze Westfriezen een sterke gevoelsinhoud kan hebben. De klare, in lichte nevels gehulde morgen, met het gezwatel vroeger der „driewiclde" karren, het eerste gerinkink der emmers bij de damhekken, het geloei van hier en daar een koe! En voor u de dauwdroppen tot een pad van zilver onder de opkomende zon, een paard dromend, met de kop gebogen over een landhek! En later dan, in deze stille morgens, die sonore, schelheldere veldroepen! „Kalle-kalle,kalle kalle!" Honderdmaal en van alle kanten! Met het begeleidend concert van ram melende wei-emmers! „Toet-toet-toet-toet-toet-toet!" elders van een boer 01 beerin, die voer komt brengen aan de zeug op een schrale weid scliriemende landlopers! Ergens verder, op een erf, de burgerman, die, kalm en bedaagd, z'n schaap roept, mede voor de melktijd: „kies-kics-kies-kies!" Al dit is streekeigen, appelleert aan Westfriese gevoelsaccenten, appelleert aan jeugd en zorgeloosheid en blijdschap en verte, aan schoonheid,die men niet te kopen heeft, schoonheid, die vaak juist omdat ze zo goedkoop is, aan de ogen van de aanschouwer voorbij gaat zonder hem iets uitzonderijks te zeggen. oordeel van de beminnaars alleen dan voltooid, wanneer men weet, hoe de streek en zijn schoonheid gegroeid is Want ook het landschap, zijn volk en zeden, ze zijn gegroeid, gegroeid van barre wildernis tot wat we nu om ons heen zien! Geen liefde voor enig kind is groter, zegt men, dan wat men van dag tot dag naast zich heeft zien opgroeien. Geen liefde voor een land streek is groter dan dat, waarvan men de groei, door onderricht, door be schouwing en opmerkingsgave, heeft begrepen. Men zou u vertellingen kun nen doen, naar aanleiding van simpele zaken, m;ar die toch wegen openden tot een diepe kijk in de geschiedenis van dit landschap, zo, wanneer men u vertelde van dat stukje bouwland aan de Grote Vliet onder Onderdijk, waar, midden in het onbewoonde veld, het herbergje stond genaamd „De Leeuwe rik" en dat lag op de vaarweg van Hoorn naar Medemblik. Het herbergje is. al een mensenleeftijd verdwenen, maar het stukje land heet nog altijd ,De Leeuwerik"! Misschien is in zijn UET landschapsschoon heeft heel veel kanten. Dat wat ons niets .kost, be hoeft nog het minst onze zorg te heb ben. Maar er is zo veel, dat onze zorg wel nodig heeft! Want een landschap is niet alleen wat de natuur cadeau geeft! Het is ook wat de mens er van naakt! Zee en wildernis worden ons toegeworpen, ter bearbeiding, wat er van groeit is het resultaat van mense lijke werkzaamheid. En het eigenaar dige en tot zekere hoogte blijstem- nende is, dat elke volksgroep, door omstandigheden en wil, er telkens wat anders van maakt. Wij, Westfriezen, hebben als vor mers ons landschap niet vergeten! We hebben er, i.a grote trekken, een lust hof van gemaakt! Een oord, waar het gemakkelijk valt te leven, waar men, naar Pallieterse trant, de smul en meer ziet binnendragen op afgehaakte leuren. Waar men zorgend want de :org, het zorgen, kan nooit verslappen! bijtijden z'n zorgen vergeten kan! En toch! Waakt. 'JET landschapsschoon heeft heel veel kanten. Want tot het landschap be hoort ook een ander deel van z'n aan deding, de dorpen, de steden, de be bouwing. En daarnaast nog meer, zijn honderden kleinere of grotere, aan trekkelijkheden. Hier verdwijnt door het achterwege blijven van tijdige zorg. een gebouw! Daar wordt een kerk en en molen overbodig, „niet meer ten- abel", vervalt dus, wordt gesloopt. Llders, als te Schellinkhout, verdwijnt liet anders en niet meer dan een sim pele inrijpoort! En weer op een andere plaats sloopt gebrek aan zorg, gebrek jan piëteit, een „onbelangrijk" doch childerachtig huisje weg! Ook nu nog. ■ut toch de zorg voor het landschaps- .choon de eerste windselen ontgroeid s, vallen ieder jaar weer toch nog kleinere of grotere monumenten en talrijke aantrekkelijkheden ten offer ran verslapte waakzaamheid. Het kost i mmers zo veel! Inderdaad! Maar er is ook iets anders, de mensen zijn door- eengenomen zo behoudzuchtig, ze zijn zo ijselijk bang voor hun geld! Het is, geloof ik, een idee-fixe van de door ■mee-Westfries, dat hij rijk behoort te sterven! In de wetenschap meestal, dat /an zijn vermogen, soms meer dan de helft, verdwijnt in 's Rijks schatkist! De man, die het Bangerter Rad had mnnen behouden, had een plaats ge kregen in de rij der Westfriese ere burgers. De man, de groep van men- len, vereniging of wat ook, die „de molen van Piet" gered heeft, verdient ;en standbeeld naast dat van Victo- rientje! Om nader tot de zaak te komen, het zijn deze zaken, waarover op de ver gadering van „Oud-Westfriesland" op i Augustus te Enkhuizen, rechtstreeks en zijdelings, gesproken wordt. Het landschap, door de zorg, die zijn be woner voor zijn dagelijks brood dient nan te wenden, redt, in grote trekken, zichzelf wel! Maar de eigenaardigheden, de aantrekkelijkheden ik zeg nu nog niet eens de monumenten! zijn van daag de dag in het gedrang. Het His torisch Genootschap trok in 1951 niet meer en niet minder dan 100, (zegge éénhonderd gulden) uit voor z'n bemoeiingen terzake het land schapsschoon! Het Genootschap heeft niet één zo'n zorg, het heeft nog tien tot vijftig andere van deze soort, het kon niet meer! Het kan zich niet meer, riet anders bemoeien met deze zaken dan er eens over te praten en te schrij ven, hier en daar een weinig te stimu leren, proberen kantigheden bij te slij pen, weerstanden weg te nemen! Zelf conserveren, met subsidies b.v. voorgaan, kan het nauwelijks! Het 'c eft, ondanks zijn betrekkelijk groot 'etal leden, geen geld! Het enige wat net van betekenis bezit, is goodwill en hiervan kan het gebruik maken om links en rechts iets althans te pogen in goede banen te leiden. Daarnaast kan het bij de goegemeente goodwill kweken! De gemiddelde Westfries is in zijn geest nog iemand, die zich vaak al te zeer „in dit leven smartelijk gevangen gaf", hij is door een bank - opgeslokt door zijn strijd om het be staan, zodat hij voor weinig meer oog heeft dan voor zijn melkkoeien en fruitbomen! Hij verlangt niet te veel g&zeur aan zijn hoofd! Is een hoeve mooi! De duivel hale de kerels, die de stolphoeve als geëigend boerderijmodel voor West-Friesland in bescherming namen! Laat ook de kerels naar de duivel lopen, die schoonheidsvoor schriften uitdachten nota bene voor het landschap, die niet toelieten, dat het werd prijsgegeven aan weinig gewe tensvolle met golfplaten en koekblik- kenblik jonglerende bouw-er-op-los- bouwers! Ons doel. UI AT het Westfries Genootschap in deze moet bereiken is gauw ge zegd. Het moet op de duiir, in ruil voor tamelijk wat geld, het zover brengen, dat elk normaal denkende Westfries bet raken aan het streekeigene als een wandaad gaat beschouwen! Zo weinig mogelijk „voorschriften", maar een zo breed mogelijke bescherming van bin- nc uit, vanuit de harten van de men sen! Waneer het zover is, is het er nog maar half! De liefde tot een streek, de liefde tot zijn eigen streek is naar het leven menigmaal Gerrit Comen er ge weest, de figuur, die in ruwe trekken getekend wordt in Kosters „Hoorn in de Middeleeuwen", en waarvan de his toricus u graag wou vertellen, niet om dat deze Gerrit Comen zo'n groot man was, maar omdat het vertelde u een blik zou toelaten tot het Middeleeuws West-Friesland, zoals het in grove trekken reilde en zeilde! De liefde voor een landschap richt zich op de duur altijd weer in die andere rich ting, er meer van te weten! Namen als de Moerloze Sloot, de Dracht, 't Ouw Gouw, van gehuchten als Elba, de Lui zeknip en de Hondehemel hebben misschien weinig te zeggen, fen toch zouden er zeer belangwekkende din gen van te zeggen zijn! Ze worden pas dan belangwekkend, althans in hogere m-ite belangwekkend, wanneer het een voorwerp betreft van zijn liefde. Zo is er wisselwerking tussen het land schap en zijn geschiedenis. Zij beiden, eenmaal punt van interesse van de be woner, verrijken voor deze het leven! U bent welkom HE liefde aankweken tot het land van zijn geboorte, eensvoelenden in deze liefde samenbrengen, is de roeping van het Historisch Genootschap. Het heeft voor dit werk ook u nodig! In de eer ste plaats uw sympathie, in de tweede uw lidmaatschap en uw geldelijke bij drage! De moeilijkheden van het huis houden zijn meestal het geheim van de keuken en we willen u niet teveel uit deze keuken vertellen, alleen wel dit, dat de vereniging graag meer zou doen, als ze maar kon! Zover ge geen kennis maakte met het Genootschap, op 6 Augustus kunt ge te Enkhuizen zijn gast zijn! Met vreugde zult ge, bij wijze van spreken, in de grote familie worden binnengehaald. Het bestuur zal blij zijn u te kunnen begroeten in deze stad, in wier wezenstrekken de adel van een overrijke historie geschreven staat, „als op een vriendelijk, oud gelaat!" J. ROSELAAR, HOORN. (Van onze Haagse redacteur) UET is voor de badgasten langs de kust van de Noordzee een waar genoegen in de oneindig aanrollende zilte golven te duiken en zich op het strand te ver maken. Maar dit genoegen wordt wreed getemperd, als zij na een verfrissend bad tot de ontdekking komen, dat vieze plekken teerachtige olie aan hun lichaam en vooral aan hun voeten kleven. Veelvuldig zijn de laatste tijd weer de klachten over verontreiniging van het zeewater en van het zand door afge werkte olie, die de schepen op zee hebben laten wegvloeien. In Zeeland is het enige tijd geleden zo erg geweest, dat men met goed fatsoen niet meer kon zwemmen. Tussen Schevcningen en Wassenaar hebben wij zelf onaangename ervaringen opgedaan en in de buurt van Egmond en Petten blijkt men ook al last te ondervinden. We kunnen nog wel niet van een stookolieplaag spreken, doch veel hinder veroorzaakt de olie wel. Niet alleen aan de badgasten, maar ook aan de vogels. Verscheidene meeuwen, die met stookolie in aanraking zijn gekomen, kunnen het goedje niet meer uit de veren krijgen en zijn ten dode opgeschreven. Ook de Jan van Gent vindt tengevolge van de stookolie een on tijdig einde. het uitvaardigen van bepalingen waar wel en waar geen olie gestort mag worden. De hinder, die men aan de kusten van de stookolie ondervindt, dateert niet van vandaag of gisteren. Sinds 1922 is het in Engeland al verboden stookoloie te lossen binnen de territo riale wateren. In 1926 werd een con ventie in Washington gesloten, die het kwaad bedoelde te beteugelen. Het ge vaar was toen evenwel nog niet zo groot en maatregelen achtte men toen blijkbaar nog niet zo urgent,want deze conventie is nooit geratificeerd. Thans blijkt men actief naar een op lossing te willen zoekên. Langs onze kust kan men daarvoor dankbaar zijn. MATIONAAL en internationaal is men tot de overtuiging gekomen, dat tegen deze hinder iets gedaan moet worden. Behalve Nederland wordt ook Engeland er door bezocht. In Groot-Brittannie is de kwestie in het Lagerhuis besproken. Zowel daar als in ons land bestaan wetten, die het storten van afgewerkte stookolie in de binnenwateren verbieden. Buiten de territoriale wateren is echter elk schip vrij de olie te lozen, waar het wil. Ook in de Chambre of Shipping, dat is de Engelse redersvereniging, is het vraagstuk aan de orde geweest. Zij heeft een commissie in het leven ge roepen om in groter verband indruk ken hieromtrent uit te wisselen. Bo vendien zullen de leden dier commis sie voorlopig hun mening zeggen, hoe zij zich de oplossing van dit hoe lan ger hoe nijpender probleem denken. Behalve dit theoretische onderzoek is ook een voorlopig practisch initia tief ontwikkeld en wel door de tank- rederijen van de daartoe samenwer kende drie grote oliemaatschappijen de Anglo Iranian Oil Company, de Royal Dutch en de Esso. Zij hebben een kleine commissie gevormd, die een onderzoek zal instellen naar de loop van de stromingen, die optreden in de Atlantische Oceaan, de Noordzee en verder in die stukken zee, waarvan men veronderstelt, dat stromingen de kusten bereiken. Op punten die 50 kilometer van de kust verwijderd zijn, zal men afge werkte en onafgewerkte olie in zee deponeren, teneinde te kunnen nagaan, aan welke stromingen deze olie onder hevig is. Om de zoveel mijl worden monsters zeewater opgehaald om te onderzoeken of en zo ja, in hoeverre het water besmet is. Ver. Naties werken mee AFGEZIEN hiervan zullen binnen- kort onder auspiciën van de Ver enigde Naties pogingen in het werk gesteld worden om een bijdrage tot de oplossing van het vraagstuk te leve ren. Daartoe zal een kleine commissie allerlei experimenten uitvoeren rond om Denemarken. Als de resultaten van alle onderzoe kingen bekend zijn uiteraard zal hiermede een vrij lange tijd gemoeid zijn wil men zich beramen omtrent Bij het ter perse gaan van dit num mer, vernemen wij, dat brand is uitge broken in de boerderij van de heer G Apeldoorn te Bus en Dam. De brand weer van Uitgeest heeft zich naar het terrein van de brand begeven. Nader vernemen wij, dat de boerderij nagenoeg geheel is uitgebrand. Het woonhuis werd behouden. Hooibroei is Tentoonstelling ,,De eeuw van het hout" OMTREK In aansluiting op de door het houtvoorlichtingsinstituut te organiseren houtdagen 1952 in het koninklijk instituut voor de tropen, zal door het houtvoorlichtings-insti- tuut onder leiding van de heer W. Boerhave Beekman een tentoonstel ling worden georganiseerd van 27 September t.e.m. 19 October 1952 on der de naam „De eeuw van het hout", waarvoor het koninklijk instituut voor de tropen de grote lichthal heeft be schikbaar gesteld. Aan de houtdagen zal evenals het vorig jaar een houtforum worden ver bonden. Ouden van dagen maakten hun jaarlijks reisje Dezer dagen hebben de ouden van da gen weer genoten van hun jaarlijkse uitgaansdag. Reeds om hall acht 's mor gens werd gestart naar de eerste pleis terplaats, Amsterdam, waar een kopje koffie werd gedronken. Via 't Gooi reed men vervolgens naar Hoevelaken, waar voor de tweede maal werd gestopt. Daarna werd koers gezet naar het eind doel van de tocht, Berg en Bos te Apel doorn. Ruim twee uur werd hier in de prachtige streek doorgebracht en toen werd de terugtocht weer aanvaard, Eerst naar Amsterdam, waar het diner werd geserveerd. Om half negen was het gezelschap weer in ons dorp terug, doch nog was het einde niet daar, want er wachtte nog een gezellig uurtje in café Oudejans. Hier werd men onthaald op koffie, koek en een rokertje. Ook de burgemeester en zijn echtgenote kwamen hier nog even een kijkje ne men. De burgemeester richtte enkele woorden van .hartelijke dank tot het organiserende comité en sprak de hoop uit, dat men dit voor de oudere dorps genoten zo mooie werk nog jaren zal kunnen voortzetten. Namens de tocht genoten sprak de heer P. Oud uit Rus tenburg een dankwoord. En de voor de vermoedelijke oorzaak. In 1936 is de boerderij van de heer A.' ook al door I zitter van het comité, de heer C. Ur- brand vernield. Isem, sprak nog enkele slotwoorden. Regering kwam haar beloften niet volledig na In de Iheeschenkerij van de dier gaarde „Biijdorp" te Rotterdam is gis teren het derde congres van de Natio nale Federatieve Raad van het voor malig verzet-Nederland begonnen. Er waren vertegenwoordigers van de Franse zusterorganisatie en delegaties van de Nederlandse vereniging „Ex poge", de B.S. en de Stichting 1940 1945 aanwezig. De landelijke voorzitter, de heer A. van der Meulen, merkte na zijn welkomstwoord op, dat de weg naar bundeling van de verschillende organisaties niet over rozen is gegaan Sprekende over de zuivering vroeg de heer Van der Meulen zich af, wal er van een volk terecht komt, dat ge nade boven recht stelt. Hij wees ei verder op, dat nog steeds wordt gepro beerd om recht te verkrijgen voor de destijds ondergedoken militairen. Over de erkenning van het verzet sprekend, zei de heer Van der Meulen: „Het schijnt zeven jaar na de bevrijding ge makkelijker te zijn erkenning voor een geitenfokvereniging te krijgen, dan voor het voormalig verzet". De zure pap van de koninklijke goedkeuring staat nog steeds op het vuur", zo zeide spreker, die verder opmerkte, dat de regering haar beloften inzake de pen sioenwetgeving voor nagelaten betrek kingen, niet geheel is nagekomen. Het congres zal eventueel besluiten, of nauwere samenwerking met „Ex- poge" mogelijk is. Gistermiddag is een vrije zware on weersbui van westelijke en zuidelijke richtingen via het midden naar het Noordwesten over ons land getrokken. Omstreeks twee 'uur meldde het vlieg veld Eelde een hevige onweersbui met windstoten van 21 meter per seconde, voorafgegaan door een zandstorm. Reeds eerder waren bij het K.N.M.I. meldingen van onweersbuien boven het Zuiden en Westen van ons land binnengekomen. Omstreeks vijf uur ontlastte zich boven de bossen tussen Driebergen en Zeist een hagelbui, waarbij volgens de meningen van enkele personen hagelkeien vielen van een centimeter in doorsnee. De bui trok langzaam in de richting Zwolle. Ook boven Amers foort ontlastte zich een onweersbui, doch hier viel geen hagel van be tekenis. Wel veroorzaakte het vele regenwater een belemmering voor het verkeer. VEEMARKT LEEUWARDEN LEEUWARDEN, 1 Aug. 102 stieren 2.63—2.90 per kg sl.gew.; 132 vette koeien le kw 2.70—3.10; 2e kw. 2.27— 2.69, 3e kw. 2.052.26 sl.gew.; 685 melk en kalfkoeien 5001090; 91 pinken 350 565; 424 graskalveren 210—305; 136 nucht. kalveren 3562; 492 vette wei- deschapen en lammeren 50120; 469 vette vakrens, oude 1.701.85, vette biggen 1.902; zouters 1.951.98 per kg. lev. gew.; 598 biggen en lopers 35.60 en 61.85; 47 bokken en geiten; 79 paarden 450—1025. KAAS. Gouda volvet 2.282.29; Edam mer 40+ 2.082.09; Broodkaas 40+ 2.08 2.09. Stemming goed. De trotse winnaars van de 1000 m. tijdrace. V.I.n.r. Morettini (Italië), die tweede werd, Mockridge (Australië), winnaar van de race en Robinson (Zuid Afrika), die het brons in bezit nam. Gymnastiekdemonstratie had de belangstelling van honderden Voor de tweede maal leverde de Gym nastiekvereniging „Vitesse" een bijdrage voor het zomerprogramma. Na het succes volle bezoek van deFrangaises, organi seerde Vitesse gisteren een sportavond op het terreintje aan de Vinkenbaan, hoek Schelgeeststraat. Eindelijk trof men een echte zomerse avond en tevens door het feit, dat in de pauze de derde trekking van de loterij zou plaats vinden, was er bijzonder veel publiek op de been. Door deze belang stelling aangemoedigd, heeft Vitesse een uitstekende demonstratie gegeven, welke tot in alle onderdelen goed verzorgd was. Reeds de keurige optocht met eigen tam boers voorop maakte een goede indruk. Van de oefeningen der dames willen we inhet bijzonder de rhythmische met knotsen vermelden, welk veel succes had. Ook het werk der herenafdeling bij de vrije oefeningen aan het rek was bijzon der goed. Het was een zeer geslaagde avond, welke ook door vele zomergasten werd bijgewoond. VERKENNERS ZOEKEN VERTIER IN DE EIGEN GEMEENTE De Verkenners van de Wifriedgroep hadden verlangend uitgezien naar de ver wezenlijking van hun plan om deze zomer een kamp op de Veluwe te betrekken. Hiervan kan echter niets komen wegens het advies geen kamp te houden jn ver band met dè heersende kinderverlam ming. Daarom zoeken de Verkenners thans vertier in de eigen gemeente. Het resultaat hiervan kan men zien op het ter rein achter de nieuwe veiling, waar zij een kabelbaan hebben gebouwd met een starthoogte van maar liefst tien meter. Ten einde te voorkomen, dat onbevoegden aan het bouwsel schade toebrengen, wordt de baan dag en nacht door de Verkenners bewaakt. Aalsmeerder jeugd hartelijk ontvangen Gisteravond zijn de Aalsmeerse jeugd* elftallen met hun geleiders in onze ge meente aangekomen, waar ze gedurende het weekend de gasten van CSV zullen zijn. De ontvangst vond plaats in het clubhuis aan de Zeeweg, waar de jongenj werden verwelkomd door de voorzitter van CSV, de heer P. L. Duinker, die hen prettige dagen toewenste en zich verheugd toonde over het contact met Aalsmeer. Volgend jaar zal de CSV-jeugd daar ver toeven. De voorzitter van „Aalsmeer", de heer Mantel, dankte voor de hartelijke ont vangst. Het zou Aalsmeer niet zijn als er geen verrassing met bloemen was. Inder* daad ontvingen alle „pleegouders" een prachtig bouquet Anjers. Derde trekking winkelactie Tijdens de gisteravond gehouden gym* nastiekdemonstratie werd de derde trek king gehouden in het kader van de Win kelactie. Hierbij werden een-en-twintig prijzen uitgeloot met een totale waardi van f 350, De prijzen zijn voor de houders van de volgende loten: prijs van f 100,— 4100; f 50,25387; prijzen van f 5,6612, 55007, 10543, 28740, 17162, 58554, 14812, 52393, 4989 en 5179; prijzen van f25,—; 44411, 36107, 41088 en 36824; prezen van f 10,— 24886, 13933, 1329, 11800 en 20538. Nieuwe radar-uitvinding in IJmuiden toegepast De nieuwe Nederlandse uitvinding op Radargebied, de z.g.n. Raplot, zal, volgens H.V.V., over enige tijd in het IJmuidet Radarstation worden aangebracht. Hier* door zal IJmuiden en vanzelfsprekend ook Amsterdam de eerste haven ter wereld zijn, die over deze hypermoderne apparatuur voor het binnenloodsen van zeeschepen beschikt. op 3, 4 en 5 AUGUSTUS a s. Diverse atiractie's en vermakelijkheden! De gezamenlijke kermis exploitanten hout en staal Lage prijzen I .angestraat 24. Die heeft geleerd-by voorheen CHR. DE VRIES, Friescheweg 7i Alkmaar. Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. tot 15 woorden I 1. elk woord meer 5 een' Prima tandem, wielen, ban den en trommelrem, nieuw. Zeer geschikt voor hulpmotor. De Ruiter, Doormankade 27. Kodak phototoestel, brief kaartformaat, met compurs- sluiting en iederen tas. Bos boom Toussaintweg 7, Heiloo Motorrijwiel, 500 cc, kk, goed onderhouden en in prima staat, ook moffel- en chroom- werk. Laag benzineverbruik, f 600,Oudegracht 243, Alk maar. Z g. a. n. Vulcana haard kachel voor brandsysteem met volle garantie. P. Bakker, Smederij Achterstraat, Tel. 3571, Alkmaar. In pr. staat zijnde DKW, 350 cc. Leeuwenbekstraat 5. Wegens emigratie; beste he renrijwiel en een als nieuw Beckers gastoestel en grote wasmand. Snaarmanslaan 95. Damesfiets met goede lamp compl. f 20,en kinderwagen 30.Kinheimstraat 8. Tafelkleed f 5,divan kleed f 17,:sluitgordijnen f 8,hutkoffers, Eng. ledi kant f 7,—, stofzuiger f 15,—, buffet f 35,schrijfbureau, kindercommode f 15,spie gelkast, salonkast, pracht eik.- tafel f 15,2 crapauds en 4 stoelen z.g.a.n., mod. eiken piano enz. Dekker, Spoor straat 5, Alkmaar. Kinderfietsje lft 3-5 jaar. - B. L. Scheltinga, Druiven- laan 33. Een prima radio. Prijs bil lijk. Stationsstraat 76, Alk maar. Complete Weckketel, pr. st., f 7,50 en glazen 20 ct. Hout havenstraat 34. Een 2-pers. ledikant met spi raal, z. g. a. n. Rijksstraatweg 234, Heiloo. Tandem, in goede staat. C. J. v. Pel, Watertorenweg 22, Egmond aan Zee. Tandem, z.g.a.n. G. Ro- zing, Heerenweg 349, Egmond aan den Hoef. 3, 4 en 5 AUGUSTUS in CONCORDIA. Maandagavond 8 uur optreden van KEES STET - ANNIE DE MOOR EDDI CHRISTIANI e.a. met daverend kermlsprogramma. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. C. LIEFHEBBER. Tel. K 2260 - 371 ZONDAG 3 AUGUSTUS, 3 UUR MAANDAG 4 AUGUSTUS WAT OPMEER U BIEDT ZIET MEN ELDERS NIET. Wendt voor het vakkundig emballeren en M verzenden van Uto inboedel, bagage enz. tot Hi KEIZERSGRACHT 876 Amsterdam. Telefoon 45096-47794 Transport 1 Opslag Verpakking Verscheping Assurantie Douaneformaliteiten Agenten tn alle landen OUDE LOMPEN 25 ct p. Kg. WOL GEBREID 150 ct p. Kg. PLATTE KRANTEN 5 ct p. Kg. OUD ARCHIEF van 1015 ct. per kg. IJZER van 5 8 ct p. Kg. ALLE SOORTEN METALEN TEGEN DE HOOGSTE DAGPRIJZEN. TEL. 4665 b. g. geh. 5917 ALKMAAR lil k

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 4