XVe OLYMPISCHE SPELEN 1952 - HELSINKI Gestruikeld over de F. I. N. A.-hindernis Pin. Pan. Pom in hel nieuwe huis I HEREN Een verdiende 2-1 zege van de Zuidslavische ploeg Vechtpartij in basketball eindigde in massale omhelzing ©e v-ekdiumm B&eJtcLj&ö HOOGTIJDAG De gelijkmaker wilde ditmaal niet komen Frans Kuyper is verbitterd Uruguay verzekert zich van derde plaats Lutherse wereldbond in Hannover bijeen „Volkstoneel" brengt het stuk over Schweitzer Het Radioprogramma ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 Voor do miojto kosten toch de rijkste voeding I Denk aan de meer dan 60 verschillende voedings stoffen in de melk. Wie rekent, weet het.— mèlk blijft het voordeligst! J 6 AUGUSTUS UUR REENENPARK. plaatsen ƒ1.50, s prijs. het Van Reenenpark f.ale fakkeloptocht van kRMONIE. kinderen halve prijs. Telef. K 2308 - 3124 :nst van grote evraagd ontwikkelde igewerkt. ïtingen onder No. N.Z. Voorb.wal 298, it blad treft doel 1 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Aug. Het FINA-bestuur heeft vanochtend gestaard in de ver bijtende biik van zeven paar ogen. Als die ogen hadden kunnen spreken, dan souden zij doordringend hebben gefluisterd „Nous accusons. Wij beschuldigen". Geen lid van het hoogste zwemcollege, dat zijn stem gaf aan het fatale besluit om do wedstrijd NederlandZuid-Slavie te laten overspelen, zal op dit matineuze uur met opgeheven oogopslag de vermoeide blik hebben kunnen doorstaan, waar uit slechts ontgoocheling, wanhoop en diepe, onpeilbaar diepe teleurstelling sprak. Zeven Nederlandse waterpolospelers, door vriend en vijand erkend als besten op deze aarde, verlieten als geslagen honden de arena. Zij waren ver dagen door een poloteam, dat niets te verliezen en alles te winnen had. Ons levental, gehandicapt door een onrechtvaardig besluit en met de wetenschap dat het tegen Zuid-Slavie in ieder geval gelijk moest spelen, struikelde over' de laatste hindernis naar het zozeer verdiende ere-metaal. Zuid-Slavie won met 2—1. het zegevierde verdiend, maar zou in een treffen onder normale omstan digheden zijn geklopt. Het FINA-bestuur kan tevreden zijn. Het vonnis is vol trokken. Stipt tot en met de komma's in het hoogmoedige bevel. Maar oh, die vertwijfelde blikken van die zeven moedige desperados! Dl drift die in de Nederlandse water polospelers moet hebben gewoed «•as reeds afgereageerd in twee uiter mate zware wedstrijden. Die drift hielp ben van een 41 achterstand naar een verrassend gelijkspel tegen Hongarije en naar een solide overwinning op Rus land. Mentaal en lichamelijk vermoeid de terugslag van al die afgereageer de energie was het Oranje-team niet in staat zijn normale spel in de twee de wedstrijd tegen Zuidslavië te ont plooien. Los van alle narigheden rond dit waterpolotornooi, valt niet te ont kennen dat Zuidslavië een verdiende 2—1 overwinning heeft behaald. Mis schien zou het nog anders zijn gelopen ais direct na het uitzwemmen een strak schot van Braasem en een boogbal van Bijlsma niet tegen de staander waren afgeketst. Met „als" en „misschien" houdt men zich echter in een keihard waterpologevecht niet op. Alleen de nuchtere feiten spreken. Na die eerste aanvallen op hun doel trokken de Zuid- slaven onstuimig naar voren. Nakasin plaatste zuiver op de hand van Kurtini, die juist voldoende vrijheid genoot om een laag schot te lossen. Van Gelder sprong te hoog uit he't water en de bal vloog, onder zijn arm door, in het doel. De Zuidslaviërs bleven na dit onver wachte doelpunt lange tijd in de aan val en talrijke hachelijke situaties ont stonden voor het Nederlandse doel. Cabout was vanuit de voorhoede naar achter geschoten om Braasem, Bijlsma en Korevaar bij te staan en met veel moeite kon worden voorkomen, dat dit 'hevige offensief van de Zuidslaven grotere schade kon aanrichten. IYE tegenaanvallen van de Nederlan- ders waren te slordig van opzet om de zwaar op de man spelende Zuidsla ven te kunnen passeren. Het juiste maatgevoel ontbrak 'en steeds weer konden de tegenstanders tijdig ingrij pen. Braasem en Bijlsma, anders de gangmakers van het zevental, moesten nch teveel op hun verdedigende taak concentreren, waardoor zij geen gele genheid kregen met hun felle_ rushes te verdedigingslinie van de Zuidslaven tv belagen. Niettegenstaande het feit. dat het dus aan alle kanten in het Ne derlands zevental rammelde, kregen de Oranjemannen toch nog meer scorings kansen dan hun tegenstanders. Helaas was Ru van Feggelen ook nu weer niet in vorm. De Zuidslaven lieten geen kans onbe nut om Van Gelder te belagen. Toen de Nederlandse verdediging even ver zuimde de gevaarlijke schutter Kurtini af ie dekken, priemde voor de tweede maal een ongenadig hard schot door de lucht. Korevaar deed nog moeite het schot te onderscheppen, maar evenmin als Van Gelder had Nijs succes (0—2). CMOL en Cabout werden in de tweede 0 helft meer in het aanvalsspel be trokken en bijna had de kleine Hage naar succes toen hij een snelle omhaal langs Kovacic werkte. Wlaar evenals m de eerste helft tweemaal was gebeurd, verleende de paal de Zuidslavische doelman assistentie. De Zuidslaven pro beerden met eindeloos cornbineren de tijd te rekken. Het werd zo erg, dat J scheidsrechter Zuckermann. die veel te zachtzinnig tegen het zware spel van de Zuidslaven was opgetreden, een vrije worp wegens tijdrekken toekende. Talrijk waren de vrije worpen welke Van Feggelen en Smol, binnen de viermeter lijn, mochten nemen, leder een vroeg zich af waarom de scheids rechter er nu eindelijk niet eens toe overging de overtreders uit het water te zenden. Slechts toen Frits Smol openlijk een klap in zijn gezicht kreeg, kon Zuckermann niet anders doen, dan Stakatu uit het water zenden. Het Ne- willekeurig van rilt. Maar al vooruit. „Kom mee", Barendse, die de revolver mlacht, maar hij roept de spoed is zelden goed. Er werkt worden. Vlug geeft dus trekken de drie men- egen de steile berghelling (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Augustus. Na tuurlijk was Frans Kuyper, de eminente trainer van het Neder lands zevental teleurgesteld dat zijn jongens in de wedstrijd tegen Zuid Slavië voor de titel werden uitgeschakeld. Maar Kuyper is een goed sportman, want hij zei let terlijk „W!j hebben verdiend ver loren. De Zuidslaviërs speelden zonder twijfel beterWij voelen ons echter eerlijk gezegd eerder door de FINA uit dit tornooi gewipt, dan door onze tegenstan ders van vanmorgen. Het- is een treurige geschiedenis die zich hier in Helsinki heeft afgespeeld. De Belgsche scheidsrechter De- lahaya mag dan in die eerste wedstrijd niet sterk hebben ge floten., partijdig was hij niet. Toen Zuid Slavië protesteerde heb ik er hartelijk om gelachen. Geen schijn van kans hebben ze dacht ik. Hoe halen zij het in hun hoof d om tegen weernemingen van een scheidsrechter protest aan te tekenen. Dat de FINA dit pro test, ondanks afwijzing van de Internationale Waterpolo Board tenslotte toch heeft toegewezen, vind ik een grof schandaal. Er is wis groot onrecht aangedaan, waardoor de jongens zo gedepri meerd waren geraakt, dat zelfs üe heer Lotsy en ik samen er niet Ji zijn geslaagd ze uit de put te halen. Als een ploeg, die behoort tot de drie sterkste, mogen wij nu toet gaan spelen voor een vijfde plaats". Op de vraag of de heer Kuyper tevreden was over de Ploeg, antwoordde hij met een volmondig: „ja". derlandse zevental had geruime tijd nodig het numeriek overwicht in een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Eerst kreeg Van Feggelen een volko men vrije kans, maar zijn tam schot werd een gemakkelijke prooi voor Kovacic. Het was tenslotte Frits Smol, die de achterstand tot 12 kon verklei nen. Even scheen het of het Nederlands zevental iets van zijn brille terugvond. Enkele snelle aanvallen werden opge zet, maar het greintje geluk dat ieder team nodig heeft om uit een impasse te geraken, bleef uit. Het reddende doelpunt zou niet meer worden ge maakt. Mei gebogen hoofden, verslagen en verdrietig, klommen de jongens uit het water, om stil de kleedkamers op te zoeken, waar een grote verslagenheid heerste. Zelfs de opwekkende woorden van Frans Kuyper en Karei Lotsy ver- moehten daaraan niets te veranderen. Noch Kuyper, noeh Lotsy waren eigen lijk op dat moment in staat opwekken de woorden te spreken. Zij moeien zich net zo down hebben gevoeld als de spe lers zelf, als de Nederlanders op de tribune en achter de perstafel, net zo down als de honderdduizenden landge noten die in Nederland zo intens met met het wel en wee van het Nederlands zevental hebben meegeleefd. Nog twee -wedstrijden moeten door het zevental worden gespeeld. Zij, die tot de sterksten in dit tornooi behoor den, mogen nu Spanje en België ont moeten voor een vijfde of zesde plaats of misschien wel de zevende plaats. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 1 Augustus. Tot ver bazing van het kalme Finse publiek, dat beide partijen vriendelijk had aan gemoedigd, ontstond er bij de wed strijd om de derde plaats tussen Uru guay en Argentinië in de tweede helft een hevige, doch gelukkig slechts kor te, vechtpartij. Bij een rush naar de korf door een Argentijn kwam deze met twee zijner tegenstanders, die hem de bal afhandig trachtten te maken, ten val. Op hetzelfde ogenblik zag het publiek nog slechts een kluwen slaan de en trappende armen en benen. Officials en spelers van beide par tijen vlogen van alle kanten toe, sa men met een twintigtal Finse agen ten, dat in de hoeken van de zaal was geposteerd. De laatsten slaagden er binnen dertig seconden in de klu wen te scheiden in onderling hevig discussierende groepjes en het inci dent eindigde met een algehele ver broedering, waarbij de betrokken spe lers elkaar omhelsden en vergaven. Doch de scheidsrechters namen daar geen genoegen mee en stuurden een der spelers van Uruguay, die naar hun mening blijkbaar de schuldige was, naar de bank. Toen had de leider van Uruguay de grootste moeite om de andere spelers er van te weerhou den ook weg te lopen. Uruguay won ten slotte de strijd en de bronzen medaille. Het deerlijk gehavende team (een speler heeft zijn arm gebroken en twee anderen mo gen wegens het incident in de wed strijd tegen Frankrijk niet meer mee spelen) speelde lange tijd slechts met 4 tegen 5 man, omdat de anderen alle de limiet van 4 fouten hadden bereikt Maar van de 12 Argentijnse wereld kampioenen bleven er in de laatste vijf minuten nog maar 3 over. Zoals wij gisteren reeds meldden, KERKELIJK NIEUWS Scheuring in de Christ, Gereformeerde Kerk Afscheidingen in drie gemeenten J. G. van Minnen te Huizen (N.H.) heeft zich met twee diakenen afge scheiden van de Christelijk Gerefor meerde Kerk in Nederland. Naar ver wacht wordt, zullen ongeveer 60 be lijdende leden (de gehele christelijke gereformeerde gemeente ter plaatse telt 300 leden) het voorbeeld van hun predikant volgen. Zondag a.s. zal de nieuwe gemeente des morgens te tien uur en 's middags om vijf uur diensten houden in de zaak Veerman te Hui zen, waar ds Van Minnen zal voorgaan. De ongeveer zestien bezwaarde gezin nen te Eindhoven, die eveneens uit de christelijke gereformeerde kerk zijn getreden, hebben schriftelijk contact gezocht met ds Van Minnen. Ook is zulk een groep gevormd in Nieuw- Leusen bij Zwolle, waar ds Van Min nen een preekbeurt zal vervullen. Ds Van Minnen heeft zich j.l. Zondag met een gedetailleerde verklaring van zijn kerkgenootschap los gemaakt. Van andere zijde verluidt, dat ir. Eindhoven in totaal vijftien leden uit de kerk getreden zijn, van wie twee reeds drie maanden geleden. Inmid dels zijn drie leden uitdrukkelijk op hun besluit terug gekomen, terwijl verwacht wordt, dat nog enkele an deren dit zullen doen. Drie leden heb ben zich intussen schriftelijk in ver binding gesteld met ds van Minnen. Op het congres van de Lutherse Wereldbond, dat deze week in Hanno, ver is gehoudèn, konden slechts enke le vertegenwoordigers van de landen achter het IJzeren Gordijn aanwezig zijn. Vijfduizend bezoekers uit Saksen en Thuringen mochten niet uitreizen. Slechts enkele kerkelijke leiders uit de Oostelijke zone waren aanwezig. Uit Hongarije was een delegatie van twee bisschoppen, maar de vice-presi dent van de Wereldbond, bisschop Or- dass, die enkele jaren geleden wegens het kerkelijke verzet tegen het com munisme werd gearresteerd, ontbrak. De beide Hongaren, die de huidige si tuatie in hun land bleken te aanvaar den, moesten een felle aanval van de Noorse bisschop Berggrav doorstaan. Ook de situatie in Oost-Duitsland is besproken. Bisschop Dibelius verwacht te een nieuwe tijd van bestrijding en vervolging, maar hij zei, dat deze met opgewekt geloof zou worden doorstaan. De bisschop van Hannover, dr Hans Lilje, is voor de tijd van vijf jaar tot voorzitter van de Lutherse Wereld bond gekozen. Prinses Wilhelmina sprak met Albert1 Schweitzer Prinses Wilhelmina heeft Vrijdag di» Albert Schweitzer in haar hotel te Trois Epis (Elzas) ontvangen. Het on derhoud duurde ongeveer een uur. De prinses zal waarschijnlijk Woensdag per vliegtuig van het vliegveld Mul- house-Bazel vertrekken. wordt Zaterdag de finale gespeeld tus sen de Verenigde Staten en Rusland. De Verenigde Staten, Olympisch kam pioen in 1948, is sterk favoriet. Deze Amerikaanse spelers zijn gemiddeld 1.95 meter, zijn niet alleen technisch bijzonder goed, maar steken hun tegenstanders vooral in tactiek verre de loef af. Rusland, dat Europees kam pioen werd in 1951, is technisch goed geschoold, maar speelt meer het „ouderwetse" basketball en schiet in tactisch opzich te kort. Om de vijfde en zesde plaats in het tornooi zullen nog strijden Chili en Brazilië, SNA1I0NALE PRODUCTEN VAN WERELDNAAM merk van Uw handelaar Radio Stofzuigers i Televisie Wasmachines Wringers Vloerwrijvers tT\ (Advertentie, Ing. Med.) 16. „Gaat U hier even zitten." riep Moeder bezorgd, terwijl zij mevrouw Babbelgraag naar een bankje toelood- ste, dat langs de weg stond. „Hebt U hier wel eens meer last van?" „Nee nooit," klonk de stem van mevrouw Babbelgraag zwakjes. „Maar de plot selinge emotie...." Zij maakte haar zin niet af en keek Moeder Woeffie onderzoekend aan. „U zei toch Zwarte- weg nummer dertien Is het niet?' „Ja zeker en ik heb de huur voor een jaar vooruit moeten betalen. Maar ja, dat was het meAel waard om dit prachtige huisje ttf krijgen". „Maar m'n goeie mens", stootte mevrouw Babbergraag uit, terwijl ze Moeder met grote ronde ogen. waaruit de anjgst sprak, aankeek. „Je houdt het daar geen week uit. Hoe kon je zo dom zijn om dat huis voor een jaar te hu ren?" „Nu, ik kan wel horen, dat U het hyisje niet gezien hebt", antwoord de Moeder lachend, „Zoals ik het be kijk, houd ik het daar m'n hele leven uit." „Ja maar.maar weet U dan niet, dat daar een geest woont'" Nu moest Moeder toch werkelijk even lachen. „Een geest? Kom mevrouw Babbelgraag, ik wou U -wijzer hebben. Dat is nu toch iets, waaraan wij, mo derne mensen, niet meer geloven. Da wetenschap heeft toch bewezen „Poeh. de wetenschap", viel mevrouw Eabbelgraag haar in de rede. „Wat heb ik aan de wetenschap, als ik de geest gezien heb?" Wie Albert Schweitzer eenmaal heeft ontmoet, zal daarna van die ontmoeting willen getuigen, op welke manier dan ook. Gilbert Cesbron deed 't ook, door 't toneelstuk te schrijven, dat in Cohnar, in Schweitzer's geboorteland, zijn pre mière heeft beleefd en sindsdien ook in Parijs werd gespeeld: „II est minuit, doc- teur Schweitzer" („het is twaalf uur, dokter!"). Fred Sterneberg heeft het in het Nederlands vertaald. De stichting „Het Nederlands Volkstoneel' heeft de opvoeringsrechten voor ons land ver kregen. Tegen het eind van dit jaar zal het stuk voor het eerst worden gespeeld De auteur Cesbron maakte kennis met Schweitzer, toen deze in 1949 Eu- ALBERT SCHWEITZER .„C'est minuit, docteur ropa bezocht en Cesbron hem voor radio-Luxemburg moest interviewen. Hij kwam zo onder diens indruk, dat hij zich in het leven en het werk van de beroemde zendeling-arts-musicus ging verdiepen. Hij besloot een toneel stuk over Schwetzer te schrijven, dat zich concentreert op de periode van Schweitzers arrestatie en internering tijdens de eerste wereldoorlog. Schweit zer was geboren in de Elzas. dat in de periode voor 1914 Duits gebied was na de nederlaag die Frankrijk had geleden in de Frans-Duitse oorlog van 1870. Hij werd dus door het Franse bewind in Lambarene als vreemdeling beschouwd, moest zijn hospitaal sluiten en werd ge ïnterneerd. Johan Winkler, die over Cesbron's toneelstuk in het tijdschrift „Nieuws uit Lambarene" een artikel schreef, bleek vol lof over dit werk. Ook schijnt een verfilming van het ge geven in overweging te zijn genomen. 19) DOOR PATRICIA WENTWORTH Na de deur gesloten te hebben, nam ze de hoorn van de haak en hoorde Catherine met een hese, onvaste stem zeggen: „Ben jij daar Rietta?" „Ja. wat is er aan de hand? Je stem klinkt zo...." „Als 't alleen maar mijn stem was.." Catherina bleef steken en snakte blijk baar naar adem. „Wat is er dan, Catherine?" Rietta begon zich ernstig ongerust te maken, want dit was niets voor Ca therine. Ze kende haar nu meer_ dan veertig jaar, maar had haar nooit zo gehoord. Als het met een of ander misliep, zorgde Catherine wel, dat ze een achterdeurtje had. Zelfs het over lijden van Edward Welby was altijd meer als gebrek aan plichtsbesef zij nerzijds dan als een reden tot diepe droefenis. En de na zijn dood geble ken financiële rampspoed had haar niet belet, zich kostbare en weelderige rouwgewaden aan te schaffen. Rietta had haar in allerlei stemmingen mee gemaakt: verwijtend, vriendelijk, kla gend. maar dit was anders. „Riettahet was waarover we spraken! Hij heeft me opgebeld.. want hij heeft dat ellendige st.uk, dat memorandum, gevonden. Tante Mil dred moet niet goed bij 't hoofd zijn geweest, 't Ding is kort voor haar dood geschreven. Je herinnert je wel, hoe vergeetachtig ze was". „Wès ze dat?" vroeg Rietta droog jes. waarop de telefoon als 't ware trilde, van Catherina's verontwaardi ging. „Dat weet je héél best. Ze vergat eenvoudig èlles!" „Je behoeft mij niet te vragen, of ik dat zeggen wil, want dat kan ik niet. Wat staat er in het memorandum?" „Dat die dingen geleend waren. Ze moet gek geweest zijn." „Heeft ze bepaalde stukken ge noemd?" „Ja. O, het is ellendig en ontzettend. Ik kan ze niet teruggevendat weet je wel. En ik geloof, dat hij het óók weet. Dat maakt me juist zo angstig; hij wéét het en heeft er plei- zier in. Hij heeft er plezier in. Hij heeft het op mij gemunt, ik begrijp heus niet waarom. Zeg. Rietta, hij zei, dat hij meneer Holderness had opge beld." „Meneer Holderness zal hem zeker niet aanraden, schandaal te maken". „Neen, maar hij zal hem niet kun nen tegenhouden. Je weet even goed als ik, dat niemand James ooit van een eenmaal opgemaakt plan heeft kunnen afbrengen. Er is maar één mogelijkheid. Rietta: Als jij eens naar hem toe wilde gaan en hem vertellen, dat zijn moeder heus de volgende dag niet meer wist wat ze de vorige dag had besloten". „Neen", zei Rietta ruw. „Maar Rietta!...." „Neen, Catherine, ik doe het niet! Trouwens, het zou je allerminst baten als ik het wèl deedmeneer Hol derness en de dokter zouden wel be ter weten om niet te spreken van de Mayhews en juffrouw Fallows. Jij weet ook opperbest, dat mevrouw Les- siter heel goed bij haar positieven was. Ik wil geen leugens over haar vertél len". Wel een minuut lang heerste er aan weerszijden van de lijn een onheil spellend stilzwijgen. Eindelijk zei Catherine: „Dan zal alles wat er ge beurt jouw schuld zijn. Ik ben rade 1 o o s!" HOOFDSTUK XII Bij haar terugkomst in de huiska mer zag Rietta, dat Carr Robertson was opgestaan. Haar geest was nog vol van het gesprek met Catherine., wat ze zelf had gezegd, wat Catherine had verteld, wat James Lessiter nu zou doen. Toen zag ze eensklaps Carr's ge zicht en al het overige viel in het niet. Op de tafel lag één van de door Hen ry Ainger meegebrachte tijdschriften opengeslagen en Carr stond er naast, met fonkelende ogen in een doods bleek gezicht, terwijl hij woedend op het blad wees. Fancy zat er angstig voorovergebogen bij, haar kersrode mond half open van schrik. „Carr!" riep Rietta, op hem toelo pend. Toen ze zijn arm aanraakte, leek die wel van staal. Ze keek langs de uitgestoken wijsvinger en zag het por tret, waarop mevrouw Lessiter zo trots was geweest. James, precies zoals zij, Rietta, hem de vorige avond bij Ca therine Welby had gezien. Met bijna fluisterende stem vroeg Carr eindelijk: „Is dat James Lessi ter?" „Ja", was het antwoord, waarop hij met dezelfde dreigende stemklank voortging: „Hij is de man, naar wie ik gezocht heb. De man die Marjory heeft meegenomen. Nü heb ilc hem!" „Carrin 's hemelsnaam!" Hij rukte zich los en liep met grote stappen de kamer uit. De kamerdeur en even daarna de voordeur sloegen toe. Voetstappen klonken over het te gelpad: toen viel het hek achter hem dicht. Fancy zei iets, maar Rietta gunde zich geen tijd, haar aan te horen. Ze pakte een oude regenjas uit de gang en rende door de achterdeur en de tuin naar het hek, dat toegang gaf tot de terreinen van Meiling House. Hoe dikwijls had James Lessiter hier in de schaduw van de bomen op haar ge wacht! Het hekje in de haast open latend, snelde ze door het bosje en over het dan volgende epen terrein. Haar voe ten kenden elke stap op die weg en ondanks de duisternis was er voor haar licht genoeg: het licht van haar geheugen. Door het kreupelhout heen bereikte ze de oprijlaan en hield daar stil, met ingehouden adem luisterend. Als Carr naar het huis van James ging, moest hij hier langs komen. Hij kón nog niet voorbij zijn, want hij moest twee zij den van de driehoek afleggen, terwijl zij dwars was overgestoken. Ze luis terde, hoorde haar zoveel mogelijk ge smoorde adem, haar heftig kloppende polsen en toen deze bedaarden, alle geluidjes, die overdag onopgemerkt blijven: het ritselen van door de wind bewogen bladeren, het zacht tegen el kaar slaan van takjes, een in de slaap gestoorde vogel, een insect of iets der gelijks in de struiken. Maar géén voet stappen. Vlug liep ze de laan door, niet meer in ijltempo, omdat ze er zeker van was, dat Carr haar niet vóór kon zijn en het tot niets diende, om buiten adem aan te komen. Haar nu gematigde gang schonk Rietta gelegenheid, helderder en zich meer bewust van de omstandigheden, na te denken. Alles wat er was voorgeval len tussen dit ogenblik en het moment dat Carr uit hel huis gedaverd was, had een paniekachtig karakter gedragen. (Wordt vervolgd) ZONDAG 3 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: S.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws, weerberichten en postduiven- berichten. 8.18 Gram .muziek. 8.35 Voor het platteland. 8.45 Gram .muziek. 9.02 Sportmededclingen en postduivenberich- ten, 9.05 Gram.muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie, 10.00 Amusementsmuziek. i0.30 Met en zonder omslag. 11.00 Gram. muziek. (In de pauze: Voordracht.) 12.00 Postduivenberichten en gram.muziek,, 12.15 Gram.muziek en causerie ter gelegenheid van de verjaardag van de Noorse Koning. 12.30 „Even afrekenen, lieren!". 12.40 Gram.muziek. 13.00 Nieuws en weer berichten. 1:3.05 Mededelingen en gram. muziek. 13.25 Promenade-Orkest. 13.55 Boekbespreking. 14.15 Metropole-Orkest. 14.45 Residentie-Orkest en soliste. (PI.- m. 15.35 Filmpraatje.) 16.30 Sportrevue. 11.00 Internationaal muziekconcours Gouda. .17.15 Gemengd koor, 17.S0 Voor de jeugd. 17.45 Nieuws. 17.55 Sluiting Olympische Spelen. 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Bijbellezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Operaconcert. 21.05 Orgelspel. 21.20 Or kestconcert. 22.00 Klein koor. 22.10 Gra- mofoonmuizek. 23.00 Nieuws. 23.15 Week overzicht. 23.25—24.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO.. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9,45 Gramofoon- muziek, IÓ.00 „De Open Deur", 10.30 Remonstrantse kerkdienst. PI.m. 11,45 In- drukken van de Lutherse Wereldconfe rentie te Hannover. 12.00 Geestelijke lie deren. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.45 Olympische Spelen. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws, 13.10 Lunchconcert. 13.30 „De wereld van Sint Paulus", causerie. 13.45 Residentie Or kest. 14.45 Gram.muziek. 15.35 Idem. J.6.10 Katholiek Thuisfront overal! 16.15 Gram.muziek. 16.30 Vespers. 17.00 Geref. Kerkdienst. 18.30 Orgelconcert. 19.15 „Twee Koningen van Oud-Israël, Saul en Jerobeam", causerie. 19.30 Nieuws, sport uitslagen en weerberichten. 19.45 Actuali teiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijns van. 20,12 Gevarieerd programma. £2.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws, 23.1524.00 Gramofoonmuziek, MAANDAG 4 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VAfiA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem, 8.00 Nieuws en weerberichten, 8.18 Gra mofoonmuziek. 8.50 Idem. 9.00 „Denk om de bocht". 9.15 Gram.muziek, (9.359.40 Waterstanden.) 10.00 „Voor da oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram.muziek, 10.50 Voor de zieken. 11.40 Bariton en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram.muziek, 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Gram. muziek. 13.30 Voor de jeugd. 13.45 Gra mofoonmuziek. 14.00 Voor de Vrouw. 14.15 Pianorecital. 14.45 Gram.muziek. 14.50 „De weg naar Dover", hoorspel. 16.10 „Belsazar", oratorium. 17.00 Voor da jeugd. 17.30 Internationaal Muziekcon cours Gouda. 17.50 „Het Schuilplaatsen- beleid in het kader van de Bescherming Bevolking", causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Parlementair overzicht, 18.40 Voor de jeugd. 19.45 Gramanuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Balalaika- soli. 21.15 Gram.muziek. 21.45 Causerie. 22.00 Radio Fhilharmonisch Orkest. 23.00 Nieuws. 2-3.15 Socialistisch nieuws in Es peranto. 23.20—24.00 Gram.muziek. HH.VERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. S.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Or gelspel. 10.30 Morgendienst. 11,00 Sopraan en piano. 11.30 Orkesteoncert. 12.10 Gra mofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuin der. 12,30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Banjo-muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voordracht. X4.25 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Spaanse volksliederen. 15.30 Strijkkwar tet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. 16.40 Idem. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Klein koor. 17.30 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: J, F. M. Salim: „Landbouwcoöperaties in Indonesië"! 18.00 Nieuws. 18.15 Gram .muziek. 18.25 Voor de mannen in grijs, groen en blauw. 18.30 Gram.muziek. 19.15 „Wat wil de N.C.S.V.?", causerie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Vo caal Ensemble en solist. 20.45 „Muziek instrumenten van de verschillende vol keren", muzikale causerie. 21.00 Metro. pole-Orkest en solist. 21.40 Gram.muziek, -2.00 „In de Arabische Wereld", causerie, 22.10 Kamermuziek. 22.45 Avondoverden- king_. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek,

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9